rhythmbox 6.5 - en to bg translation catalogue (306 entries)

en: Add to Music Library
bg: Добавяне към музикалния каталог

en: Nautilus context menu extension for Rhythmbox
bg: Контекстно меню на Nautilus за Rhythmbox

en: Rhythmbox Nautilus Context Menu Item
bg: Елемент на контекстното меню на Nautilus за Rhythmbox

en: Add if any criteria are matched
bg: Добавяне при съвпадение на някой от критериите

en: Create automatically updating playlist where:
bg: Създаване на автоматично обновяващ се списък където:

en: _Limit to:
bg: Ограничаване до:

en: songs
bg: Песни

en: Rhythmbox manages all of your music in a central music "library", so you can easily view, search, and organize it.
    In order to use this feature, you need to tell Rhythmbox where to find your music.  You may choose to skip this step; instead, you can add music to your library at any point later.
    Please choose one of the options below:
bg: Rhythmbox събира цялата ви музика в един централен музикален "каталог" така, че да можете лесно да я разглеждате, търсите и организирате.
    С цел да използвате тези възможности, трябва да кажете на програмата каде да намери музиката. Можете да пропуснете тази стъпка и по-късно дадобавите музиката си във вашия каталог.
    Моля, изберете една от опциите по долу:

en: _Browse...
bg: Браузър

en: _Enter location manually:
bg: Ръчно добавяне на м_естоположението

en: _Path:
bg: _Път:

en: _Skip this step
bg: Пропу_скане на тази стъпка

en: A_lbum
bg: А_лбум

en: Track _number
bg: _Номер на песента

en: Visible Columns
bg: Видими колони

en: _Artist
bg: Изпълнител

en: _Duration
bg: Про_дължителност

en: _Genre
bg: Жанр

en: _Last played
bg: Пос_ледно изпълнен

en: _Play count
bg: Из_пълнения

en: _Rating
bg: _Рейтинг

en: Artists and albums
bg: Изпълнител и албум

en: Browser Views
bg: Изглед на браузъра

en: Genres and artists
bg: Жанр и изпълнител

en: Genres, artists and albums
bg: Жанр, изпълнител и албум

en: The following files couldn't be loaded:
bg: Следните файлове не могат да се заредят:

en: Automatically rate:
bg: Автоматичен рейтинг:

en: Basic
bg: Основни

en: Bitrate:
bg: Качество:

en: Details
bg: Детайли

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: File name:
bg: Име на файла:

en: Last played:
bg: Последно изпълнен:

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Play count:
bg: Изпълнения:

en: _Album:
bg: _Албум:

en: _Artist:
bg: Изпълнител:

en: _Genre:
bg: Жанр:

en: _Rating:
bg: _Рейтинг:

en: _Title:
bg: Заглавие:

en: _Track number:
bg: Номер:

en: _Location:
bg: Mестоположение:

en: L_ocation:
bg: Mестопо_ложение:

en: Play Count:
bg: Изпълнения:

en: Wed, Jan 01, 1970 00:00:00 -0500
bg: Сряда, Януари 01, 1970 00:00:00 -0500

en: _Last Played:
bg: Пос_ледно изпълнен:

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to add:
bg: Местопо_ложението на файла, който желаете да добавите:

en: Open from URI
bg: Отваряне от местоположение

en: Music Player
bg: Програма за музика

en: Play and organize your music collection
bg: Изпълняване и организиране на вашата музикална колекция

en: Deselect all songs
bg: Премахване на маркирането на песните

en: Eject Audio-CD
bg: Извждане на Аудио-CD

en: Scroll the view to the currently playing song
bg: Прелистване до изпълняваната в момента песен

en: Select _All
bg: М_аркиране на всичко

en: Select all songs
bg: Маркиране на всички песни

en: _Edit
bg: Р_едактиране

en: _Eject Audio-CD...
bg: Изваждане на Аудио-CD

en: _Jump to Playing Song
bg: Отиване до просвирваната песен

en: _View
bg: _Изглед

en: Add Lo_cation...
bg: Добавяне на местоположение...

en: Browse this album
bg: Разглеждане на албума

en: Browse this artist
bg: Разглеждне на артиста

en: Browse this genre
bg: Разглеждане на жанра

en: Change the visibility of the browser
bg: Променяне изгледа на браузъра

en: Change the visibility of the main window
bg: Променяне изгледа на главния прозорец

en: Change the visibility of the source list
bg: Промяна в изгледа на списъка с източниците на музика

en: Change the visibility of the statusbar
bg: Променяне изгледа на лентата за състояние

en: Change this automatic playlist
bg: Създаване на автоматичен списък с изпълнения

en: Choose a location (URI) to be added to the library
bg: Избиране на местоположение за добавяне към каталога

en: Choose a playlist to be loaded
bg: Избиране на списък с изпълнения за зареждане

en: Choose files or a directory to be added to the library
bg: Избиране на файлове или директории за добавяне към каталога

en: Copy selection
bg: Копиране на избраните

en: Create a new Internet Radio station
bg: Нова интернет радиостанция

en: Create a new automatically updating playlist
bg: Създаване на нов автоматично обновяващ се списък с изпълнения

en: Create a new playlist
bg: Създаване на нов списък с изпълнения

en: Cu_t
bg: О_трязване на файл

en: Cut selection
bg: Отрязване на маркираните файлове

en: D_eselect All
bg: Пр_емахване на маркирането

en: Delete selection
bg: Изтриване на маркираните файлове

en: Display music player help
bg: Показване на потребителското ръководство

en: Edit music player preferences
bg: Редактиране на настройките на програмата

en: Extract and import songs from a CD
bg: Копиране на песни от CD

en: Import Lo_cation...
bg: Добавяне на ме_стоположение...

en: Import _Audio CD...
bg: Добавяне на песни от _Аудио-CD...

en: Make the main window smaller
bg: Смаляване на главния прозорец

en: New _Automatic Playlist...
bg: Нов _автоматичен списък с песни

en: New _Internet Radio Station
bg: Нова _интернет радиостанция

en: P_laylist
bg: Списък с песни

en: P_revious
bg: П_редишен

en: Paste selection
bg: Поставяне на маркираните файлове

en: Pause playing
bg: Пауза

en: Play first song again after all songs are played
bg: Изпълняване отново на началната песен след края на другите

en: Play songs in a random order
bg: Изпълняване на песните в случаен ред

en: Prefere_nces
bg: Настройки

en: Quit the music player
bg: Спиране на програмата

en: Repea_t
bg: Пов_торение

en: S_tatusbar
bg: Лента за състоянието

en: Save a playlist to a file
bg: Запазване на списъка с песните във файл

en: Set the browser to view only this album
bg: Изглед само на този албум

en: Set the browser to view only this artist
bg: Изглед само на този изпълнител

en: Set the browser to view only this genre
bg: Изглед само на този жанр

en: Show information about the music player
bg: Показване на информация за програмата

en: Show information on the selected song
bg: Показване на информация за маркираните песни

en: Source _List
bg: Списък с източници на музика

en: Start playing
bg: Начало на изпълнението

en: Start playing the next song
bg: Изпълнение на следващата песен

en: Start playing the previous song
bg: Изпълнение на предишната песен

en: Stop playing
bg: Спиране на изпълнението

en: _About
bg: _Относно

en: _Add to Library...
bg: Доб_авяне към каталога

en: _Browser
bg: _Браузър

en: _Contents
bg: Съдържание

en: _Control
bg: Контрол

en: _Copy
bg: Копиране на файл

en: _Cut
bg: Изрязване

en: _Delete
bg: Изтриване

en: _Help
bg: Помощ

en: _Import Folder...
bg: _Добавяне на папка...

en: _Load from file...
bg: Зареждане от фай_л

en: _Music
bg: _Музика

en: _New Playlist...
bg: _Нов списък с песни

en: _Next
bg: Следващ

en: _Paste
bg: _Поставяне на файл

en: _Play
bg: _Просвирване

en: _Properties
bg: Настройки

en: _Quit
bg: _Спиране

en: _Remove
bg: П_ремахване

en: _Save to file...
bg: Запазване във файл

en: _Show Window
bg: Показване на прозореца

en: _Shuffle
bg: _Последователно

en: _Small Display
bg: Малък прозорец

en: New Internet Radio Station
bg: Нова интернет радиостанция

en: Unknown
bg: Непознат

en: All
bg: Всички

en: Properties for %s
bg: Настройки на %s

en: GConf error:
      %s
bg: Грешка на GConf:
     %s

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the tray.
bg: Ориентация на контейнера

en: Failed to find %s
bg: Не е възможно да се открие %s

en: %s exists, please move it out of the way.
bg: %s съществува, моля преместете го за да не пречи

en: Failed to create directory %s.
bg: Папката не може да бъде създадена %s

en: Couldn't write playlist: %s
bg: Списъкът с изпълнения не може да бъде записан: %s

en: Couldn't open playlist: %s
bg: Списъкът с изпълнения не може да бъде отворен: %s

en: Unsupported MIME type %s
bg: Неподдържан формат на файла %s

en: Unknown file type
bg: Непознат файлов тип

en: Track %.2d
bg: Номер %.2d

en: No information for this song found
bg: Няма намерена информация за тази песен

en: Invalid track number
bg: Невалиден номер

en: Audio CD track
bg: Номер в аудио-CD - то

en: Failed to open file for reading
bg: Файлът не може да бъде отворен за четене

en: Error decoding FLAC file
bg: Грешка при отварянето на файла от тип FLAC

en: Failed to gather information about the file
bg: Информацията за файла не може да бъде набавена

en: MPEG %d Layer III
bg: MPEG %d слой III

en: MPEG 2.5 Layer III
bg: MPEG 2.5 слой III

en: Failed to recognise filetype
bg: Типа на файлът не може да бъде разпознат

en: Failed to find an audio track
bg: Песента не може да бъде намерена

en: MPEG-4 audio (MPEG-4 AAC)
bg: MPEG-4 аудио (MPEG-4 AAC)

en: Failed to seek file
bg: Търсенето във файла се провали

en: Failed to open file as Ogg Vorbis
bg: Файлът не може да бъде отворен като Ogg Vorbis

en: There is no plugin installed to handle a %s file.
bg: Няма инсталирана допълнителна програма която да се справи с файла %s.

en: Failed to create %s element; check your installation
bg: Елемента %s не може да бъде създаден; проверете си инсталацията

en: Operation not supported
bg: Операцията е неподдържана

en: Could not create audio output element; check your settings
bg: Елемента за изхода на звука не може да бъде създаден; проверете си настройките

en: Couldn't initialize scheduler.  Did you run gst-register?
bg: Неуспех при пускането на програмата за управление. Бил ли е стартиран gst-register?

en: Could not pause playback
bg: Просвирването не може да бъде спряно

en: Could not close output sink
bg: Неуспех при затворянето на изхода

en: Failed to close audio output sink
bg: Неуспех при затварянето на изхода на звука

en: Failed to set up an audio driver; check your installation
bg: Звуковият драйвера не може да бъде зареден; проверете си инсталацията

en: No input plugin available for %s; check your installation.
bg: Няма входяща програма за %s; проверете си инсталацията

en: Internal error; check your installation.
bg: Вътрешна грешка; проверете си инсталацията

en: Audio of %s not handled; check your installation.
bg: Звукът на %s е не е поддържан; проверете си инсталацията

en: <invalid filename>
bg: <невалидно име на файл>

en: Never
bg: Никога

en: Loading songs...
bg: Зареждне на песните...

en: Refreshing songs...
bg: Презареждане на песните...

en: %d song | %d songs
bg[0]: %d песен
bg[1]: %d песни

en: %ld minute | %ld minutes
bg[0]: %ld минута
bg[1]: %ld минути

en: %ld hour | %ld hours
bg[0]: %ld час
bg[1]: %ld часа

en: %ld day | %ld days
bg[0]: %ld ден
bg[1]: %ld дни

note: Translators: the format is "X days, X hours and X minutes"
en: %s, %s and %s
bg: %s, %s и %s

note: Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
bg: %s и %s

en: Print the playing song and exit
bg: Спиране след показване на просвирваната в момента песен

en: Print the playing song URI and exit
bg: Спиране след показване на местоположението на изпълняваната в момента песен

en: Print the playing song length in seconds and exit
bg: Спиране след показване дължината на изпълняваната в момента песен в секунди

en: Print the current elapsed time of playing song and exit
bg: Спиране след показване колко остава до края на песента

en: Seek to the specified time in playing song if possible and exit
bg: Спиране след отиване на посоченото време в изпълняваната песен ако е възможно

en: Toggle play/pause mode
bg: Превключване на просвирване/пауза

en: Focus the running player
bg: Фокусиране на Програмата

en: Jump to previous song
bg: Отиване на предишната песен

en: Jump to next song
bg: Отиване на следващата песен

en: Turn up volume
bg: Увличаване нивото на звука

en: Turn down volume
bg: Намаляване·нивото·на·звука

en: Toggle muting
bg: Включване/изключване на звука

en: Increase rating
bg: Ускоряване

en: Decrease rating
bg: Намали скоростта на просвирване

en: Toggle shuffling
bg: Включване на просвирване на "автопилот"

en: Enable debugging code
bg: Позваляване на допълнителна "debugging" информация

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
bg: Не се запазват никакви данни за постоянно (предполага "--no-registration")

en: Path for database file to use
bg: Път към желания файл с базата данни

en: Quit Rhythmbox
bg: Спиране на Rhythmbox

en: Failed to activate the shell:
    %s
bg: Неуспех при активиране на обвивката:
    %s

en: Linear
bg: Линейно

en: Shuffle
bg: Случайно

en: Random with equal weights
bg: Случаино с еднаква вероятност

en: Random by time since last play
bg: Случайно по време в зависимост от последното изпълнение

en: Random by rating
bg: Случайно по рейтинг

en: Random by time since last play and rating
bg: Случайно по време в зависимост от последно изпълнение и рейтинг

en: Couldn't parse playlist
bg: Списъкат с песни не може да бъде оформен

en: Load playlist
bg: Зареждане на списък с песни

en: Save playlist
bg: Записване на списъка с песни

en: Play previous song
bg: Изпълняване на предишната песен

en: Play next song
bg: Изпълняване на следващата песен

en: Change the music volume
bg: Промяна на нивото на звука

en: Opening %s...
bg: Отваряне %s ...

en: Pause playback
bg: Пауза на изпълнението

en: _Pause
bg: _Пауза

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: _Stop
bg: _Спиране

en: Unexpected end of stream!
bg: Неочакван край на потока!

en: Music Player Preferences
bg: Настройки на програмата за музика

en: General
bg: Основни

en: Unable to parse URI "%s"
bg: Местоположението  "%s" не може да бъде намерено

en: Whether the main window is visible
bg: Главният прозорац е видим

en: Whether shuffle is enabled
bg: Случайното изпълнение е включено

en: Properties for the current song
bg: Настройки на текущата песен

en: Failed to register the shell: %s
    This probably means that you installed Rhythmbox in a different prefix than bonobo-activation; this warning is harmless, but IPC will not work.
bg: Обвивката не може да се стартира: %s
    Това най-вероятно означава че сте инсталирали Rhythmbox с различен път от bonobo-activation; това е безобидно предопреждение, но IPC няма да работи.

en: Not playing
bg: В момента нищо не се изпълнява

note: Translators: the first %s is substituted by the song name, the second one is the elapsed and total time
en: %s
    Paused, %s
bg: %s
    Спряно, %s

note: Translators: %s is the song name
en: %s (Paused)
bg: %s (Спряно)

en: Maintainers:
bg: Поддръжка:

en: Former Maintainers:
bg: Предишна Поддръжка:

en: Contributors:
bg: Участници:

en: Music management and playback software for GNOME.
bg: Софтуер за управление и изпълнение на музика под GNOME.

en: Choose Files or Directory
bg: Избиране на файлове или директории

en: To extract CDs you must install the Sound Juicer package.
bg: За да въведете музика от CD трябва първо да Необходима е инсталациинсталирате "Sound Juicer".

en: Couldn't run sound-juicer: %s
bg: Програмата sound-juicer не може да бъде пусната: %s

en: Filter music display by genre, artist, album, or title
bg: Подреждане на песните по жанр, изпълнител, албум, или заглавие

en: Show _Browser
bg: Показване на  браузъра

en: Hide _Browser
bg: Скриване на браузъра

en: _Repeat
bg: Повтаря

en: Buffering...
bg: Буферира...

en: Playlist
bg: Списък с песни

en: Error reading "%s".
bg: Грешка при четенето "%s".

en: "%s" is not a valid iPod database.
bg: "%s" не е валидна база данни за iPod.

en: Could not open "%s" file for reading.
bg: Файлът "%s" не може да бъде отворен за четене.

en: Could not open "%s" file for writing.
bg: Файлът·"%s"·не·може·да·бъде·отворен за писане.

note: an error occured
en: Error renaming '%s' to '%s' (%s).
bg: Грешка при преименуването от '%s' на '%s' (%s).

note: error -- not end of file!
en: Error reading file "%s".
bg: Грешка при четенето на файла "%s".

en: Error writing PC file "%s".
bg: Грешка при записването на файла "%s".

en: Genre
bg: Жанр

en: Radio
bg: Радио

en: %d station | %d stations
bg[0]: %d станция
bg[1]: %d станции

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Album
bg: Албум

en: Library
bg: Музикален каталог

en: Add Location
bg: Добавяне на местоположение

en: Tra_ck
bg: Номер

en: No properties available.
bg: Няма налични опции

en: This source does not support drag and drop.
bg: Този източник не поддържа влачене и пускане

en: _Source
bg: Източници на музика

en: Pixbuf Object
bg: Графичен обект

en: The pixbuf to render.
bg: Графиката която да бъде изчислена.

en: Rhythmbox is the GNOME music player that lets you do everything: play your music files, listen to Internet Radio, import music from CDs, and much more.
    
    This assistant will help you get started by asking you some simple questions.
bg: Rhythmbox е приложението за изпълнение на музика на GNOME което ви позволява да правите всичко: да изпълнявате музиката си, да слушате Интернет Радио, да внасяте музика от музикални CD - та и още много неща ...
    
    Този помощник ще ви помогне да започнете като ви задава някои прости въпроси.

en: Music library setup
bg: Настройки на музикалния каталог

en: Finish
bg: Край

en: You are now ready to start Rhythmbox.
    
    Remember that you may add music to the library using "Music" then "Import Folder", or by importing it from CDs.
bg: Готов сте да стартирате Rhythmbox.
    
    Запомнте че можете да добавяте музика към каталога използвайки "Музика" и после"Добавяне на папка", или като я добавите от CD-та

en: Error reading filename: %s
bg: Грешка при четенето на файла: %s

en: Choose a directory
bg: Избиране на папка

en: Very Low
bg: Много ниско

en: Low
bg: Ниско

en: Regular
bg: Средно

en: High
bg: Високо

en: Very High
bg: Много Високо

en: Perfect
bg: Перфектно

en: _Title
bg: Заглавие

en: Art_ist
bg: _Изпълнител

en: Ge_nre
bg: Жа_нр

en: Ti_me
bg: Вре_ме

en: _Quality
bg: Качество

en: _Play Count
bg: _Просвирвания

en: L_ast Played
bg: Последно Изпълнен

en: Now Playing
bg: В момента се изпълнява

en: Listening to
bg: Слушане на

en: Get information on this album from the web
bg: Повече информация за този албум може да бъде открита в интернет

en: Get information on this artist from the web
bg: Повече информация за този изпълнител може·да·бъде·открита·в интернет

en: Get information on this station from the web
bg: Повече информация за тази станция може·да·бъде·открита·в·интернет

en: %d:%02d of %d:%02d
bg: %d:%02d oт %d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
bg: остава %d:%02d от %d:%02d

en: Error loading files into library
bg: Грешка при зареждането на файловете в каталога

en: _Error
bg: Грешка

en: _File
bg: Файл

en: Title
bg: Заглавие

en: Rating
bg: Рейтинг

en: contains
bg: съдържа

en: does not contain
bg: не съдържа

en: equals
bg: равен на

en: greater than
bg: по - голям от

en: less than
bg: по - малък от

en: Create Automatic Playlist
bg: Създаване на автоматичен списък с изпълнения

note: this string can only be so long, or there wont be a search entry :)
en: _Search:
bg: Търсене:

en: from
bg: от

en: by
bg: от

en: Song Properties
bg: Настройки на песента

en: Multiple Song Properties
bg: Множество настройки на песента

en: %d kbps
bg: %d Кбита/сек

en: on the desktop
bg: на десктопа
