nano 1.3.8 - en to bg translation catalogue (328 entries)

en: Read %lu line (Converted from DOS and Mac format) | Read %lu lines (Converted from DOS and Mac format)
bg[0]: Прочетен %lu ред (конвертиран от DOS и Mac формат)
bg[1]: Прочетени %lu реда (конвертирани от DOS и Mac формат)

en: Read %lu line (Converted from Mac format) | Read %lu lines (Converted from Mac format)
bg[0]: Прочетен %lu ред (конвертиран от Mac формат)
bg[1]: Прочетени %lu реда (конвертирани от Mac формат)

en: Read %lu line (Converted from DOS format) | Read %lu lines (Converted from DOS format)
bg[0]: Прочетен %lu ред (конвертиран от DOS формат)
bg[1]: Прочетени %lu реда (конвертирани от DOS формат)

en: Read %lu line | Read %lu lines
bg[0]: Прочетен %lu ред
bg[1]: Прочетени %lu реда

en: New File
bg: Нов файл

en: "%s" not found
bg: „%s“ не е намерен

en: "%s" is a directory
bg: „%s“ е директория

en: File "%s" is a device file
bg: Файлът „%s“ е файл за устройство

en: Error reading %s: %s
bg: Грешка при четене на %s: %s

en: Reading File
bg: Четене на файл

en: Can't insert file from outside of %s
bg: Не може да се вмъкне файл извън %s

en: Command to execute in new buffer [from %s]
bg: Команда за изпълнение в нов буфер [от %s]

en: Command to execute [from %s]
bg: Команда за изпълнение [от %s]

en: File to insert into new buffer [from %s]
bg: Файл за вмъкване в новия буфер [от %s]

en: File to insert [from %s]
bg: Файл за вмъкване [от %s]

en: Cancelled
bg: Отменено

en: Key illegal in non-multibuffer mode
bg: Клавишът е невалиден в режим без буфери

en: No more open file buffers
bg: Няма повече буфери за отваряне на файлове

en: Switched to %s
bg: Превключено на %s

en: New Buffer
bg: Нов буфер

en: Can't write outside of %s
bg: Не може да се запише извън %s

en: Cannot prepend or append to a symlink with --nofollow set
bg: Не може да се добавя нищо към символна връзка, настроена с --nofollow

en: Error writing %s: %s
bg: Грешка при запис на %s: %s

en: Too many backup files?
bg: Твърде много резервни копия?

en: Prepending to %s failed: %s
bg: Неуспех при прикрепянето към %s: %s

en: Wrote %lu line | Wrote %lu lines
bg[0]: Запазен е %lu ред
bg[1]: Запазени са %lu реда

en:  [DOS Format]
bg:  [DOS формат]

en:  [Mac Format]
bg:  [Mac формат]

en:  [Backup]
bg:  [Резервно копие]

en: Prepend Selection to File
bg: Прикрепяне на избрания текст в началото на файл

en: Append Selection to File
bg: Прикрепяне на избрания текст в края на файл

en: Write Selection to File
bg: Запазване на избрания текст във файл

en: File Name to Prepend to
bg: Име на файла за прикрепяне в началото му

en: File Name to Append to
bg: Име на файла за прикрепяне в края му

en: File Name to Write
bg: Име на файл за запазване

en: File exists, OVERWRITE ?
bg: Файлът съществува, ПРЕЗАПИСВАНЕ?

en: Save file under DIFFERENT NAME ?
bg: Запазване под РАЗЛИЧНО ИМЕ?

en: (more)
bg: (повече)

en: Can't move up a directory
bg: Не може да се премине в горната директория

en: Can't go outside of %s in restricted mode
bg: Не може да се излезе от %s в ограничен режим

en: Go To Directory
bg: Отиване в директория

en: (dir)
bg: (дир)

en: 
    Press Return to continue starting nano
bg: 
    Натиснете „Enter“, за да продължи стартирането на nano

en: Get Help
bg: Помощ

en: Exit
bg: Изход

en: Prev Page
bg: ПредСтр

en: Next Page
bg: СледвСтр

en: Replace
bg: Замяна

en: Go To Line
bg: Отив. ред

en: Cancel
bg: Отмяна

en: First Line
bg: Първи ред

en: Last Line
bg: Посл. ред

en: Refresh
bg: Опресняване

en: CutTillEnd
bg: Отр. до края

en: Beg of Par
bg: Нач. абзац

en: End of Par
bg: Край абзац

en: FullJstify
bg: Пълно подравн.

en: Case Sens
bg: Зач. м/г

en: Backwards
bg: Назад

en: Regexp
bg: Рег.израз

en: History
bg: История

en: To Files
bg: Към файловете

en: Invoke the help menu
bg: Отваряне на менюто за помощ

en: Close the current file buffer/Exit from nano
bg: Затваряне на текущия файлов буфер/Изход от nano

en: Exit from nano
bg: Изход от nano

en: Write the current file to disk
bg: Запазване на текущия файл на диска

en: Justify the current paragraph
bg: Подравняване на текущия абзац

en: Insert another file into the current one
bg: Вмъкване на друг файл в текущия

en: Search for text within the editor
bg: Търсене на текст в редактора

en: Move to the previous screen
bg: Отиване на предишния екран

en: Move to the next screen
bg: Отиване на следващия екран

en: Cut the current line and store it in the cutbuffer
bg: Отрязване на текущия ред и съхраняване в буфера за обмен

en: Uncut from the cutbuffer into the current line
bg: Отрязване от буфера за обмен и поставяне в текущия ред

en: Show the position of the cursor
bg: Показване на положението на курсора

en: Invoke the spell checker, if available
bg: Извикване на програмата за проверка на правописа

en: Go to a specific line number and column number
bg: Отиване на определен ред и колона

en: Replace text within the editor
bg: Замяна на текст в редактора

en: Mark text at the cursor position
bg: Маркиране на текст в позицията на курсора

en: Repeat last search
bg: Повтаряне на последното търсене

en: Move to the previous line
bg: Отиване на предишния ред

en: Move to the next line
bg: Отиване на следващия ред

en: Move forward one character
bg: Отиване един символ напред

en: Move back one character
bg: Отиване един символ назад

en: Move to the beginning of the current line
bg: Отиване в началото на текущия ред

en: Move to the end of the current line
bg: Отиване в края на текущия ред

en: Refresh (redraw) the current screen
bg: Опресняване на текущия екран

en: Delete the character under the cursor
bg: Изтриване на символа под курсора

en: Delete the character to the left of the cursor
bg: Изтриване на символа вляво от курсора

en: Insert a tab character at the cursor position
bg: Вмъкване на символ за табулация на позицията на курсора

en: Insert a carriage return at the cursor position
bg: Вмъкване на символ за нов ред на позицията на курсора

en: Move forward one word
bg: Отиване напред с една дума

en: Move backward one word
bg: Отиване назад с една дума

en: Count the number of words in the file
bg: Преброяване на думите във файла

en: Go to the beginning of the current paragraph
bg: Отиване в началото на текущия абзац

en: Go to the end of the current paragraph
bg: Отиване в края на текущия абзац

en: Switch to the previous file buffer
bg: Превключване на предишния файлов буфер

en: Switch to the next file buffer
bg: Превключване на следващия файлов буфер

en: Insert character(s) verbatim
bg: Вмъкване на символ(и) дословно

en: Cut from the cursor position to the end of the file
bg: Отрязване от позицията на курсора до края на файла

en: Justify the entire file
bg: Подравняване на целия файл

en: Find other bracket
bg: Намиране на друга скоба

en: Cancel the current function
bg: Отмяна на текущата функция

en: Go to the first line of the file
bg: Отиване на първия ред във файла

en: Go to the last line of the file
bg: Отиване на последния ред във файла

en: Make the current search/replace case (in)sensitive
bg: (Не)зачитане на малки/големи букви

en: Make the current search/replace go backwards
bg: Търсене/замяна в обратен ред

en: Use regular expressions
bg: Използване на регулярни изрази

en: Edit the previous search/replace strings
bg: Редактиране на предишните низове за търсене/замяна

en: Go to file browser
bg: Отиване във файлов браузър

en: Write file out in DOS format
bg: Запазване на файла в DOS формат

en: Write file out in Mac format
bg: Запазване на файла в Mac формат

en: Append to the current file
bg: Добавяне в края на текущия файл

en: Prepend to the current file
bg: Добавяне в началото на текущия файл

en: Back up original file when saving
bg: Резервно копие на оригинала при запазване

en: Execute external command
bg: Изпълнение на външна команда

en: Insert into new buffer
bg: Вмъкване в нов буфер

en: Exit from the file browser
bg: Изход от файловия браузър

en: Go to directory
bg: Отиване в директория

en: Close
bg: Затваряне

en: WriteOut
bg: Запазване

en: Justify
bg: Подравн.

en: Read File
bg: Отваряне

en: Where Is
bg: Търсене

en: Cut Text
bg: Отрязване

en: UnJustify
bg: Изкл.подр.

en: UnCut Txt
bg: Поставяне

en: Cur Pos
bg: Поз.курсор

en: To Spell
bg: Правопис

en: Mark Text
bg: Избор на текст

en: Where Is Next
bg: Търсене следв.

en: Prev Line
bg: Предишен ред

en: Next Line
bg: Следващ ред

en: Forward
bg: Напред

en: Back
bg: Назад

en: Next Word
bg: Следваща дума

en: Prev Word
bg: Предишна дума

en: Word Count
bg: Брой на думи

en: Previous File
bg: Предишен файл

en: Next File
bg: Следващ файл

en: Verbatim Input
bg: Дословен вход

en: Find Other Bracket
bg: Намиране на другата скоба

en: No Replace
bg: Без замяна

en: Go To Text
bg: Отиване на текст

en: DOS Format
bg: DOS формат

en: Mac Format
bg: Mac формат

en: Append
bg: Добавяне в края

en: Prepend
bg: Добавяне в нач.

en: Backup File
bg: Резервно копие

en: Execute Command
bg: Изпълнение на команда

en: Insert File
bg: Вмъкване на файл

en: Go To Dir
bg: Отиване в директория

en: Help mode
bg: Режим на помощ

en: Use of more space for editing
bg: Използване на повече пространство за редактиране

en: Multiple file buffers
bg: Много файлови буфери

en: Cut to end
bg: Отрязване до края

en: Long line wrapping
bg: Автоматично пренасяне

en: Mouse support
bg: Поддръжка на мишка

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Constant cursor position display
bg: Постоянно показване на позицията на курсора

en: Auto indent
bg: Автоматичен отстъп

en: Conversion of typed tabs to spaces
bg: Превръщане на табулации в интервали

en: No conversion from DOS/Mac format
bg: Без конвертиране от DOS/Mac формат

en: Backup files
bg: Запазване на резервни копия

en: Smooth scrolling
bg: Плавно прелистване

en: Smart home key
bg: Интелигентен клавиш „Home“

en: Color syntax highlighting
bg: Синтактично осветяване

en: Whitespace display
bg: Показване на интервали

en: Key illegal in VIEW mode
bg: Невалиден клавиш в режим на преглед

en: 
    Buffer written to %s
bg: 
    Буферът е записан в %s

en: 
    Buffer not written to %s: %s
bg: 
    Буферът не е записан в %s: %s

en: 
    Buffer not written: %s
bg: 
    Буферът не е записан: %s

en: Window size is too small for nano...
bg: Размерът на прозореца е твърде малък за nano...

en: Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
bg: Помощ за командата „Търсене“
    
     Въведете думите или символите, които искате да търсите, и натиснете „Enter“. Ако има съвпадение за въведения текст, на екрана ще се покаже първото съвпадение на търсения низ.
    
     Предишният низ за търсене ще бъде показан в скоби след подканването за търсене. Ако натиснете „Enter“, без да въвеждате текст, ще се извърши предишнто търсене.

en: If you have selected text with the mark and then search to replace, only matches in the selected text will be replaced.
    
     The following function keys are available in Search mode:
bg: Ако сте избрали текст и след това търсене и замяна, ще бъдат заменяни само съвпадения в избрания текст.
    
     Следните клавиши за достъпни в режим „Търсене“:

en: Go To Line Help Text
    
     Enter the line number that you wish to go to and hit Enter.  If there are fewer lines of text than the number you entered, you will be brought to the last line of the file.
    
     The following function keys are available in Go To Line mode:
bg: Помощен текст за „Отиване на ред“
    
     Въведете номера на реда, на който искате да отидете, и натиснете „Enter“. Ако има по-малък брой редове от номера, който сте въвели, ще отидете на последния ред на файла.
    
     Следните клавишни комбинации са налични в режим „Отиване на ред“:

en: Insert File Help Text
    
     Type in the name of a file to be inserted into the current file buffer at the current cursor location.
    
     If you have compiled nano with multiple file buffer support, and enable multiple file buffers with the -F or --multibuffer command line flags, the Meta-F toggle, or a nanorc file, inserting a file will cause it to be loaded into a separate buffer (use Meta-< and > to switch between file buffers).
bg: Помощен текст за „Вмъкване на файл“
    
     Напишете името на файла за вмъкване в текущия буфер на позицията на курсора.
    
     Ако сте компилирали nano с поддръжка на много буфери и сте ги активирали с флаговете -F или --multibuffer, комбинацията Meta-F или файла nanorc, файлът за вмъкване ще се зареди в отделен буфер. Използвайте Meta-< и >, за да превключвате между буферите.

en: If you need another blank buffer, do not enter any filename, or type in a nonexistent filename at the prompt and press Enter.
    
     The following function keys are available in Insert File mode:
bg: Ако искате друг празен буфер, не въвеждайте име на файл или напишете несъществуващо име и натиснете „Enter“.
    
     Следните клавишни комбинации са налични в режим „Вмъкване на файл“:

en: Write File Help Text
    
     Type the name that you wish to save the current file as and press Enter to save the file.
    
     If you have selected text with the mark, you will be prompted to save only the selected portion to a separate file.  To reduce the chance of overwriting the current file with just a portion of it, the current filename is not the default in this mode.
    
     The following function keys are available in Write File mode:
bg: Помощен текст за „Запазване на файл“
    
     Въведете името, под което искате да запазите файла, и натиснете „Enter“.
    
     Ако сте избрали текст, ще бъдете подканени да запазите само избраната част под отделен файл. С цел намаляване на риска от презаписване на файла с част от него, в този режим текущото име на файла не е по подразбиране.
    
     Следните клавишни комбинации са налични в режим „Запазване на файл“:

en: File Browser Help Text
    
     The file browser is used to visually browse the directory structure to select a file for reading or writing.  You may use the arrow keys or Page Up/Down to browse through the files, and S or Enter to choose the selected file or enter the selected directory.  To move up one level, select the directory called ".." at the top of the file list.
    
     The following function keys are available in the file browser:
bg: Помощен текст за „Файлов браузър“
    
     Файловият браузър се използва за визуално разглеждане на директорийната структура и избиране на файл за четене или запис. Може да използвате стрелките или „Page Up/Page Down“ за придвижване из файловете, и „S“ или „Enter“, за да изберете файл или директория. За да отидете едно ниво нагоре, изберете директорията „..“ в горната част на списъка.
    
     Следните клавишни комбинации са налични във файловия браузър:

en: Browser Go To Directory Help Text
    
     Enter the name of the directory you would like to browse to.
    
     If tab completion has not been disabled, you can use the Tab key to (attempt to) automatically complete the directory name.
    
     The following function keys are available in Browser Go To Directory mode:
bg: Помощен текст за „Отиване в директория“ на браузъра
    
     Въведете името на директорията, която искате да разглеждате.
    
     Ако автоматичното допълване не е било изключено, може да използвате клавиша „Tab“ за (евентуално) автоматично допълване на името на директорията.
    
     Следните клавишни комбинации са налични в режим „Отиване в директория“ на браузъра:

en: Spell Check Help Text
    
     The spell checker checks the spelling of all text in the current file.  When an unknown word is encountered, it is highlighted and a replacement can be edited.  It will then prompt to replace every instance of the given misspelled word in the current file, or, if you have selected text with the mark, in the selected text.
    
     The following other functions are available in Spell Check mode:
bg: Помощен текст за проверка на правописа
    
     Програмата за проверка на правописа проверява правописа на целия текст в текущия файл. Когато бъде намерена непозната дума, тя се осветява и се предлага да бъде редактирана. След това ще бъдете подканени да замените всяко съвпадение на дадената сгрешена дума в текущия файл, или в избрания текст, ако има такъв.
    
     Следните допълнителни функции са налични в режим „Проверка на правопис“:

en: Execute Command Help Text
    
     This menu allows you to insert the output of a command run by the shell into the current buffer (or a new buffer in multiple file buffer mode). If you need another blank buffer, do not enter any command.
    
     The following keys are available in Execute Command mode:
bg: Помощен текст за „Изпълнение на команда“
    
     Това меню позволява да вмъкнете в текущия буфер (или в нов буфер в режим с много файлови буфери) изхода от команда, изпълнена от обвивката. Ако искате нов празен буфер, не въвеждайте никаква команда.
    
     Следните клавишни комбинации са налични в режим „Изпълнение на команда“:

en:  nano help text
    
     The nano editor is designed to emulate the functionality and ease-of-use of the UW Pico text editor.  There are four main sections of the editor.  The top line shows the program version, the current filename being edited, and whether or not the file has been modified.  Next is the main editor window showing the file being edited.  The status line is the third line from the bottom and shows important messages.  The bottom two lines show the most commonly used shortcuts in the editor.
bg:  Помощен текст на nano
    
     Редакторът nano е проектиран да емулира функционалността и лекотата за работа на редактора UW Pico. В редактора има четири основни секции. Горният ред показва версията на програмата, името на файла, който се редактира, и дали той е бил променен. След това е главния прозорец на редактора, показващ редактирания файл. Лентата за състоянието е третият ред от дъното нагоре и показва важни съобщения. Долните два реда показват най-често използваните бързи клавиши в редактора.

en: The notation for shortcuts is as follows: Control-key sequences are notated with a caret (^) symbol and can be entered either by using the Control (Ctrl) key or pressing the Escape (Esc) key twice.  Escape-key sequences are notated with the Meta (M) symbol and can be entered using either the Esc, Alt, or Meta key depending on your keyboard setup.
bg: Системата за отбелязване на бързи клавиши е следната: Комбинации с клавиша „Control“ се отбелязват с диакритичен символ (^) и могат да бъдат въвеждани с клавиша „Control“ (Ctrl) или с двойно натискане на клавиша „Escape“ (Esc). Комбинации с клавиша „Escape“ се отбелязват със символа „Meta“ (M) и могат да бъдат въвеждани с клавишите „Esc“, „Alt“ или „Meta“ в зависимост от настройките на клавиатурата.

en: Also, pressing Esc twice and then typing a three-digit decimal number from 000 to 255 will enter the character with the corresponding value.  The following keystrokes are available in the main editor window.  Alternative keys are shown in parentheses:
bg: Двойното натискане на клавиша „Esc“, последвано с въвеждане на трицифрен номер от 000 до 255, ще вмъкне символа със съответната стойност. Следните клавишни комбинации за налични в главния прозорец на редактора, като алтернативните са показани в скоби:

en: enable/disable
bg: активиране/деактивиране

en: Usage: nano [+LINE,COLUMN] [GNU long option] [option] [file]
bg: Употреба: nano [+РЕД,КОЛОНА] [дълга опция на GNU] [опция] [файл]

en: Option		Long option		Meaning
bg: Опция		Дълга опция		Значение

en: Usage: nano [+LINE] [option] [file]
bg: Употреба: nano [+РЕД] [опция] [файл]

en: Option		Meaning
bg: Опция		Значение

en: Show this message
bg: Показване на това съобщение

en: +LINE,COLUMN
bg: +РЕД,КОЛОНА

en: Start at line LINE, column COLUMN
bg: Започване на ред РЕД, колона КОЛОНА

en: Enable smart home key
bg: Включване на интелигентен клавиш „Home“

en: Save backups of existing files
bg: Запазване на резервни копия на съществуващите файлове

en: -C [dir]
bg: -C [дир]

en: --backupdir=[dir]
bg: --backupdir=[дир]

en: Directory for saving unique backup files
bg: Директория за запазване на резервни копия

en: Convert typed tabs to spaces
bg: Преобразуване на въведените табулации в интервали

en: Enable multiple file buffers
bg: Активиране на много файлови буфери

en: Log & read search/replace string history
bg: Запазване и четене на историята на търсене/замяна

en: Don't look at nanorc files
bg: Пренебрегване на nanorc файлове

en: Don't convert files from DOS/Mac format
bg: Да не се конвертират файлове от DOS/Mac формат

en: Use more space for editing
bg: Използване на повече пространство за редактиране

en: -Q [str]
bg: -Q [низ]

en: --quotestr=[str]
bg: --quotestr=[низ]

en: Quoting string
bg: Низ за цитиране

en: Restricted mode
bg: Ограничен режим

en: -T [#cols]
bg: -T [#кол]

en: --tabsize=[#cols]
bg: --tabsize=[#кол]

en: Set width of a tab in cols to #cols
bg: Настройване на широчината на табулация в колони на #кол

en: Do quick statusbar blanking
bg: Бързо изключване на лентата за състояние

en: Print version information and exit
bg: Показване на версията и изход

en: -Y [str]
bg: -Y [низ]

en: --syntax=[str]
bg: --syntax=[низ]

en: Syntax definition to use
bg: Синтактично определение за използване

en: Constantly show cursor position
bg: Постоянно показване на позицията на курсора

en: Fix Backspace/Delete confusion problem
bg: Коригиране на объркващия проблем с „Backspace/Delete“

en: Automatically indent new lines
bg: Автоматичен отстъп при нови редове

en: Cut from cursor to end of line
bg: Отрязване от курсора то края на реда

en: Don't follow symbolic links, overwrite
bg: Презаписване на символните връзки

en: Enable mouse
bg: Активиране на мишка

en: -o [dir]
bg: -o [дир]

en: --operatingdir=[dir]
bg: --operatingdir=[дир]

en: Set operating directory
bg: Настройване на работната директория

en: Preserve XON (^Q) and XOFF (^S) keys
bg: Запазване на клавишите „XON“ (^Q) и „XOFF“ (^S)

en: -r [#cols]
bg: -r [#кол]

en: --fill=[#cols]
bg: --fill=[#кол]

en: Set fill cols to (wrap lines at) #cols
bg: Настройване на максималния брой колони на #кол

en: -s [prog]
bg: -s [прог]

en: --speller=[prog]
bg: --speller=[прог]

en: Enable alternate speller
bg: Активиране на друга програма за проверка на правописа

en: Auto save on exit, don't prompt
bg: Автоматично запазване при изход

en: View (read only) mode
bg: Режим на преглед (само за четене)

en: Don't wrap long lines
bg: Да не се пренасят дългите редове

en: Don't show help window
bg: Да не се показва прозорец с помощ

en: Enable suspend
bg: Позволяване на приспиване

en: (ignored, for Pico compatibility)
bg: (за съвместимост с Pico, да се пренебрегва)

en:  GNU nano version %s (compiled %s, %s)
bg:  GNU nano, версия %s (компилиран в %s часа на %s)

en:  Email: nano@nano-editor.org	Web: http://www.nano-editor.org/
bg:  Е-поща: nano@nano-editor.org	Интернет адрес: http://www.nano-editor.org/

en: 
     Compiled options:
bg: 
     Компилирани опции:

en: Sorry, support for this function has been disabled
bg: За съжаление поддръжката за тази функция е изключена

en: Could not pipe
bg: Неуспех при pipe

en: Could not fork
bg: Неуспех при fork

en: Word Count in Selection
bg: Брой думи в избрания текст

en: Mark Set
bg: Марката е установена

en: Mark UNset
bg: Марката е отменена

en: Edit a replacement
bg: Редактиране на замяна

en: Could not create pipe
bg: Неуспех при създаването на pipe

en: Creating misspelled word list, please wait...
bg: Създаване на списък със сгрешени думи, изчакайте...

en: Could not get size of pipe buffer
bg: Не може да се определи размера на буфера на pipe

en: Error invoking "spell"
bg: Грешка при извикване на „spell“

en: Error invoking "sort -f"
bg: Грешка при извикване на „sort -f“

en: Error invoking "uniq"
bg: Грешка при извикване на „uniq“

en: Could not invoke "%s"
bg: Неуспех при извикване на „%s“

en: Could not create temp file: %s
bg: Неуспех при създаването на временен файл: %s

en: Error writing temp file: %s
bg: Грешка при записа на временен файл: %s

en: Spell checking failed: %s: %s
bg: Неуспех при проверката на правописа: %s: %s

en: Finished checking spelling
bg: Проверката на правописа завърши

en: Bad quote string %s: %s
bg: Неправилен низ за цитиране %s: %s

en: Can now UnJustify!
bg: Сега може да се отмени подравняването!

en: Save modified buffer (ANSWERING "No" WILL DESTROY CHANGES) ?
bg: Запазване на променения буфер (ОТГОВОРЪТ „Не“ ЩЕ ЗАГУБИ ПРОМЕНИТЕ)?

en: Received SIGHUP or SIGTERM
bg: Получи се SIGHUP или SIGTERM

en: Use "fg" to return to nano
bg: Напишете „fg“, за да се върнете в nano

en: enabled
bg: активирано

en: disabled
bg: деактивирано

en: XON ignored, mumble mumble.
bg: „XON“ е пренебрегнат, мън-мън.

en: XOFF ignored, mumble mumble.
bg: „XOFF“ е пренебрегнат, мън-мън.

en: Requested tab size %s invalid
bg: Зададеният размер за табулация %s е невалиден

en: Requested fill size %s invalid
bg: Зададеният размер за максимална дължина на редове %s е невалиден

en: Error in %s on line %lu:
bg: Грешка в %s на ред %lu:

en: Argument %s has unterminated "
bg: Аргументът %s има незавършени "

en: Color %s not understood.
    Valid colors are "green", "red", "blue",
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" and
    "black", with the optional prefix "bright"
    for foreground colors.
bg: Цветът %s е неизвестен.
    Валидните цветове са „green“, „red“, „blue“,
    „white“, „yellow“, „cyan“, „magenta“ и
    „black“, с представка по избор „bright“
    за цветове на преден план.

en: Regex strings must begin and end with a " character
bg: Низовете за регулярни изрази трябва да започват и завършват със символа "

en: Bad regex "%s": %s
bg: Неправилен регулярен израз "%s": %s

en: Missing syntax name
bg: Липсва името на синтаксиса

en: Missing color name
bg: Липсва името на цвета

en: Background color %s cannot be bright
bg: Цветът за фон %s не може да бъде ярък

en: Cannot add a color directive without a syntax line
bg: Не може да бъде добавено правило за цвят без ред за синтаксис

en: Missing regex string
bg: Липсва низът за регулярния израз

en: "start=" requires a corresponding "end="
bg: „start=“ изисква съответстващ „end=“

en: Command %s not understood
bg: Командата %s е неизвестна

en: Missing flag
bg: Липсващ флаг

en: Option %s requires an argument
bg: Опцията %s изисква аргумент

en: Option is not a valid multibyte string
bg: Опцията не е валиден многобайтов низ

en: Two single-column characters required
bg: Необходими са два единични символа

en: Non-blank characters required
bg: Необходимии са символи, които не са празни

en: Cannot unset flag %s
bg: Не може да се отмени флаг %s

en: Unknown flag %s
bg: Неизвестен флаг %s

en: I can't find my home directory!  Wah!
bg: Не може да бъде намерена домашната директория! Ах!

en: "%.*s%s" not found
bg: „%.*s%s“ не е намерен

en: Search
bg: Търсене

en:  [Case Sensitive]
bg:  [Зачитане на малки/големи]

en:  [Regexp]
bg:  [Рег.израз]

en:  [Backwards]
bg:  [Назад]

en:  (to replace) in selection
bg:  (за замяна) в избрания текст

en:  (to replace)
bg:  (за замяна)

en: Search Wrapped
bg: Търсене отначало

en: This is the only occurrence
bg: Това е единственото съвпадение

en: No current search pattern
bg: Няма въведен низ за търсене

en: Replace this instance?
bg: Замяна на това съвпадение?

en: Replace with
bg: Замяна с

en: Replaced %lu occurrence | Replaced %lu occurrences
bg[0]: Заменено е %lu съвпадение
bg[1]: Заменени са %lu съвпадения

en: Enter line number, column number
bg: Въведете номер на ред и колона

en: Come on, be reasonable
bg: Хайде, бъдете разумни

en: Not a bracket
bg: Не е скоба

en: No matching bracket
bg: Няма съвпадаща скоба

en: nano is out of memory!
bg: nano е в недостиг на памет!

en: Modified
bg: Променен

en: View
bg: Преглед

en: DIR:
bg: ДИР:

en: File:
bg: Файл:

en: Refusing zero-length regex match
bg: Отказване на съвпадение за регулярен израз с нулева дължина

en: Yy
bg: YyДд

en: Nn
bg: NnНн

en: Aa
bg: AaВв

en: Yes
bg: Да

en: All
bg: Всички

en: No
bg: Не

en: line %ld/%lu (%d%%), col %lu/%lu (%d%%), char %lu/%lu (%d%%)
bg: ред %ld/%lu (%d%%), кол %lu/%lu (%d%%), символ %lu/%lu (%d%%)

en: The nano text editor
bg: Текстов редактор nano

en: version
bg: версия

en: Brought to you by:
bg: Създадено от:

en: Special thanks to:
bg: Специални благодарности на:

en: The Free Software Foundation
bg: Фондация „Свободен софтуер“

en: For ncurses:
bg: За ncurses:

en: and anyone else we forgot...
bg: и всички останали, които сме забравили...

en: Thank you for using nano!
bg: Благодарим, че използвате nano!
