gedit 2.10 branch gnome 2.10 - en to bg translation catalogue (899 entries)

en: Gedit View
bg: Преглед с gedit

en: Gedit View.
bg: Преглед с gedit.

en: Gedit viewer factory
bg: Фабрика на компонента за преглед на Gedit

en: Source
bg: Източник

en: gedit application
bg: програмата gedit

en: gedit automation factory
bg: фабрика за автоматизиране на gedit

en: Edit text files
bg: Редактиране на текстови файлове

en: Text Editor
bg: Текстов редактор

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
bg: Шрифт избран от потребителя, който ще бъде използван за текстовата област. Има ефект само при изключена опция "Използване на шрифта по подразбиране".

en: Active plugins
bg: Активни модули

en: Auto Detected Encodings
bg: Автоматично откривани кодови таблици

en: Auto Save
bg: Автоматично запазване

en: Auto Save Interval
bg: Интервал за автоматично запазване

en: Auto indent
bg: Автоматичен отстъп

en: Background Color
bg: Цвят на фона

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
bg: Цвета на фона за избран текст в текстовата област. Има ефект само при изключена опция "Използване на стандартните цветове".

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
bg: Цвета на фона за неизбран текст в текстовата област. Има ефект само при изключена опция "Използване на стандартните цветове".

en: Backup Copy Extension
bg: Разширение на резервните копия

en: Body Font for Printing
bg: Шрифт на текста в тялото на документа при печат

en: Create Backup Copies
bg: Създаване на резервни копия

en: Display Line Numbers
bg: Показване на номера на редовете

en: Display Right Margin
bg: Показване на дясната граница

en: Editor Font
bg: Шрифт на редкатора

en: Enable Syntax Highlighting
bg: Включване на отбелязването на синтаксиса

en: Encodings shown in menu
bg: Кодови таблици показвани в менюто

en: Extension or suffix to use for backup file names. This will only take effect if the "Create Backup Copies" option is turned on.
bg: Файлово разширение, което да се използва при създаването на резервни копия. Има ефект само при включена опция "Създаване на резервни копия".

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
bg: Цвета на избран текст в текстовата област. Има ефект само при изключена опция "Използване само на стандартните цветове".

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
bg: Цвета на неизбран текст в текстовата област. Има ефект само при изключена опция "Използване само на стандартните цветове".

en: Header Font for Printing
bg: Шрифт на колонтитула при печат

en: Highlight Current Line
bg: Осветяване на текущия ред

en: Highlight Matching Bracket
bg: Осветяване на съответстващите скоби

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
bg: Ако тази стойност е 0, при печат на документ няма да бъдат разпечатани номера на редове. Иначе gedit ще печата номера през всеки толкова реда.

en: Insert spaces
bg: Вмъкване на интервали

en: Line Number Font for Printing
bg: Шрифт на номера на ред при печат

en: Line Wrapping Mode
bg: Режим с пренасяне

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
bg: Списък на активните модули. Съдържа "местоположението" на активните модули. Погледнете файлът .gedit-plugin, за да намерите "местоположението" на даден модул.

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
bg: Списък с кодови таблици, показани в меню Кодиране на символите в прозореца отваряне/запазване на файл. Използват се само познати кодови таблици.

en: Maximum Recent Files
bg: Максимален брой скоро използвани файлове

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo.
bg: Максимален брой на действията, които gedit ще може да отмени или направи отново.

note: Translators: This is the Body font for printing. This is a Pango font.
en: Monospace 9
bg: Monospace 12

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
bg: Брой минути след които gedit ще запише автоматично, променените файлове. Има ефект само при включена опция "Автоматично запазване".

en: Print Header
bg: Горен колонтитул на страницата

en: Print Line Numbers
bg: Печатане на номера на редове

en: Print Syntax Highlighting
bg: Печатане на синтактично оцветен текст

en: Printing Line Wrapping Mode
bg: Режим с пренасяне при печат

en: Right Margin Position
bg: Позиция на дясната граница

en: Selected Text Color
bg: Цвят на избрания текст

en: Selection Color
bg: Цвят на избраното

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
bg: Подреден списък с кодови таблици, използвани от gedit за автоматично откриване на кодирането на файл. "ТЕКУЩО" е текущото кодиране на локала. Използват се само познати кодови таблици.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
bg: Указване как да се пренасят дългите редове при печат. Използвайте "GTK_WRAP_NONE" за режим без пренос, "GTK_WRAP_WORD" за пренос на границите на думи, и "GTK_WRAP_CHAR" за пренос при всеки знак. Имайте предвид, че стойностите са зависими от регистъра на буквите, така че се уверете, че са изписани точно, както ги виждате тук.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
bg: Указване как да се пренасят дългите редове в областта за редкатиране. Използвайте "GTK_WRAP_NONE" за режим без пренос, "GTK_WRAP_WORD" за пренос на границите на думи, и "GTK_WRAP_CHAR" за пренос при всеки знак. Имайте предвид, че стойностите са зависими от регистъра на буквите, така че се уверете, че са изписани точно, както ги виждате тук.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
bg: Указване на шрифта, който да се използва за тялото на документа при печат.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_body_pango.
bg: Указване на шрифта, който да се използва за тялото на документа при печат. Това е име на шрифт от gnome-print и е заменен от print_font_body_pango.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
bg: Указване на шрифта, който да се използва за номерата на редове при печат. Има ефект само, когато опцията "Печатане номера на редове" е различна от нула.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_numbers_pango.
bg: Указване на шрифта, който да се използва за номерата на редове при печат. Има ефект само, когато опцията "Печатане номера на редове" е различна от нула. Това е име на фонт от gnome-print и е заменен от print_font_numbers_pango.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
bg: Указване на шрифта, който да се използва за главницата при печат.Има ефект само при включена опция "Печатане на горен колонтитул".

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on. This is a gnome-print font name and replaced by print_font_header_pango.
bg: Указване на шрифта, който да се използва за главницата при печат. Има ефект само при включена опция "Печатане на горен колонтитул". Това е име на фонт от gnome-print и е заменен от print_font_header_pango.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
bg: Указване на максималния брой последни файлове, който ще бъде показани в подменюто "Последни файлове".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
bg: Указване броя интервали, който да се изобразят вместо знаците Tab.

en: Specifies the position of the right margin.
bg: Определяне на позицията на дясната граница.

en: Status Bar is Visible
bg: Лентата на състоянието е видима

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
bg: Вид на бутоните от лентата с инструменти. Възможни стойности са "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" за използване на стила по подразбиране на системата, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" за икони без текст, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" за икони с текст и "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" за икони с приоритетен текст отстрани. Имайте предвид, че стойностите са зависими от регистъра на буквите, така че се уверете, че са изписани точно, както ги виждате тук.

en: Tab Size
bg: Размер на таба

en: Text Color
bg: Цвят на текста

en: Toolbar Buttons Style
bg: Вид на бутоните от лентата с инструменти

en: Toolbar is Visible
bg: Лентата с инструменти е видима

en: Undo Actions Limit
bg: Брой команди отмени

en: Use Default Colors
bg: Използване на цветове по подразбиране

en: Use Default Font
bg: Използване на шрифта по подразбиране

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
bg: Дали gedit да записва модифицираните файлове след определен интервал време. Можете да укажете интервала в опцията "Интервал за автоматичното запазване".

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
bg: Дали gedit да създава резервни копия на файловете, които записва. Можете да укажете разширението за копията в опцията "Разширение на резервните копия".

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
bg: Дали gedit да изобразява номера на редове в областта за редактиране.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
bg: Дали gedit да изобразява дясната граница в областта за редактиране.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
bg: Дали gedit трябва да разрешава автоматично разделяна на абзаци

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
bg: Дали gedit трябва да отбелязва с различен цвят синтаксиса.

en: Whether gedit should highlight matching bracket.
bg: Дали gedit трябва да отбелязва отваряне и затваряне на скоби

en: Whether gedit should highlight the current line.
bg: Дали gedit да отбелязва текущия ред

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
bg: Дали gedit да включва главница на документа при печат.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
bg: Дали gedit да вмъква интервали вместо табулации.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
bg: Дали gedit да печата синтактично оцветен текст или да пренебрегва цветовете.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
bg: Дали линията за статус в долната част на прозореца за редактиране да е видима.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
bg: Дали лентата с инструменти да е видима в прозорците за редактиране.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
bg: Дали да се използват цветовете по подразбиране в областта за редактиране. Ако тази опция е изключена, то цветовете на областта за редактиране ще бъдат тези указани в опциите "Фонов цвят", "Цвят на текст", "Цвят на избран текст", и "Цвят на маркировката за избор".

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
bg: Дали да се използва системния шрифт по подразбиране за текста или шрифт специфичен за gedit. Ако тази опция е изключена, то ще бъде използван шрифта указан в опцията "Шрифт на редактора".

en: Activate %s
bg: Активиране на %s

en: Close _without Saving
bg: Без запазване

en: Question
bg: Въпрос

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost.If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
bg: Ако не запазите файла, промените от последната %ld секунда ще бъдат загубени безвъзвратно.Ако не запазите файла, промените от последните %ld секунди ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
bg: Ако не запазите файла, промените от последната минута ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost.If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
bg: Ако не запазите файла, промените от последната минута и %ld секунда ще бъдат загубени безвъзвратно.Ако не запазите файла, промените от последната минута и %ld секунди ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost.If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
bg: Ако не запазите файла, промените от последната %ld минута ще бъдат загубени безвъзвратно.Ако не запазите файла, промените от последните %ld минути ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
bg: Ако не запазите файла, промените от последния час ще бъдат загубени безвъзвратно.Ако не запазите файла, промените от последните %d часа ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost.If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
bg: Ако не запазите файла, промените от последния час и %d минута ще бъдат загубени безвъзвратно.Ако не запазите файла, промените от последния час и %d минути ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Save the changes to document "%s" before closing?
bg: Искате ли да запазите промените по документа "%s" преди да бъде затворен?

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing?There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
bg: Има %d документ с незапазени промени. Да бъде ли записан преди затварянето?Има %d документи с незапазени промени. Да бъдат ли записани преди затварянето?

en: S_elect the documents you want to save:
bg: Избор докум_ентите, които искате да запазите:

note: Secondary label
en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
bg: Ако не запазите файла, всичките ви промени ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Go to Line
bg: Отиване на ред

en: _Go to Line
bg: _Отиване на ред

en: The text "%s" was not found.
bg: Текстът "%s" не е намерен.

en: Replace
bg: Замяна

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Find
bg: Търсене

en: Found and replaced %d occurrence. | Found and replaced %d occurrences.
bg[0]: Намерени и заместени %d съвпадение.
bg[1]: Намерени и заместени %d съвпадения.

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

en: There was an error displaying help: %s
bg: Грешка при изобразяване на помощ: %s

en: _Description
bg: _Описание

en: _Encoding
bg: _Кодиране

en: A_vailable encodings:
bg: На_лични кодови таблици:

en: Character codings
bg: Кодиране на символите

en: E_ncodings shown in menu:
bg: _Кодови таблици показвани в меню:

en: Plugin
bg: Модул

en: Enabled
bg: Активен

en: Set program location...
bg: Задаване местоположение на програмата...

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
bg: Този %s модул използва външна програма, <tt>%s</tt>, за изпълнение на задачата.
    
    Задайте местоположението на програма <tt>%s</tt>

en: The selected file is not executable.
bg: Избраният файл не е изпълним.

en: Push this button to select the font to be used by the editor
bg: Натиснете бутона, за да изберете какъв шрифт използва редактора

en: Push this button to configure text color
bg: Натиснете бутона, за да изберете цвят на текста

en: Push this button to configure background color
bg: Натиснете бутона за избор на цвят за фон

en: Push this button to configure the color in which the selected text should appear
bg: Натиснете бутона, за да изберете цвета, в който ще се оцветява маркирания текст

en: Push this button to configure the color in which the selected text should be marked
bg: Натиснете бутона за да изберете цвета на маркировката

en: Elements
bg: Елементи

en: <b>Automatic Indentation</b>
bg: <b>Автоматичен отстъп</b>

en: <b>Bracket Matching</b>
bg: <b>Съответстващи скоби</b>

en: <b>Current Line</b>
bg: <b>Текущ ред</b>

en: <b>Elements</b>
bg: <b>Елементи</b>

en: <b>File Saving</b>
bg: <b>Запазване на файлове</b>

en: <b>Font</b>
bg: <b>Шрифт</b>

en: <b>Line Numbers</b>
bg: <b>Номера на редовете</b>

en: <b>Right Margin</b>
bg: <b>Дясна граница</b>

en: <b>Tab Stops</b>
bg: <b>Табулации</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
bg: <b>Режим с пренасяне</b>

en: <b>Undo</b>
bg: <b>Връщане</b>

en: <span weight="bold">Colors</span>
bg: <span weight="bold">Цветове</span>

en: Bold
bg: Удебелено

en: Create a _backup copy of files before saving
bg: Създаване на _резервно копие на файловете преди запазване

en: D_isplay right margin
bg: Показване на дясна граница

en: Do not _split words over two lines
bg: Без разделяне на думите на два реда

en: Editor
bg: Редактор

en: Editor _font:
bg: Шри_фт на редкатора:

en: Enable text _wrapping
bg: Разрешаване на режим с _пренасяне

en: Font & Colors
bg: Шрифт и цветове

en: Hi_ghlight current line
bg: Отбелязване на текущия ред

en: Highlight _mode:
bg: Режим на отбелязване:

en: Highlight matching bracket
bg: Осветяване на съответстващите скоби

en: Insert _spaces instead of tabs
bg: Вмъкване на _интервали вместо табулации

en: Italic
bg: Наклонено

en: Normal _text color:
bg: Нормален цвят на текста:

en: Pick a color
bg: Избор на цвят

en: Pick the background color
bg: Избор на цвят за фон

en: Pick the editor font
bg: Избор на шрифт за редактора

en: Pick the normal text color
bg: Избор на цвят за нормаления текст

en: Pick the selected text color
bg: Избор на цвят за маркирания текст

en: Pick the selection color
bg: Избор на цвят за селекциите

en: Plugins
bg: Модули

en: Preferences
bg: Предпочитани настройки

en: Se_lection color:
bg: Цвят на _селекциите:

en: Selecte_d text color:
bg: Цвят на _маркираният текст:

en: Strikethrough
bg: Зачеркнато

en: Syntax Highlighting
bg: Отбелязване на синтаксиса

en: U_se default theme colors
bg: Използване на цветови теми по _подразбиране

en: Underline
bg: Подчертаване

en: View
bg: Изглед

en: _Autosave files every
bg: _Автоматично запазване на файловете на всеки

en: _Background color:
bg: Фонов цвят:

en: _Background:
bg: Фон:

en: _Display line numbers
bg: Показване на номера на редовете

en: _Enable automatic indentation
bg: Включване на автоматичния отстъп

en: _Enable syntax highlighting
bg: Включване на отбелязването на синтаксиса

en: _Foreground:
bg: Текст:

en: _Limit to
bg: Ограничаване до

en: _Reset to Default
bg: Връщане на стандартни настройки

en: _Right margin at column:
bg: Дясна граница за колонка:

en: _Tab width:
bg: Ширина на табулацията:

en: _Unlimited undo
bg: Неограничено връщане назад

en: _Use default theme font
bg: Използване на шрифта на темата по подразбиране

en: _minutes
bg: _минути

en: act_ions
bg: _действия

en: Goto Line
bg: Отиване на ред

en: _Line number:
bg: Номер на ред:

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: General
bg: Главни

en: He_aders and footers:
bg: Горен и долен колонтитул:

en: Page Setup
bg: Настройки за страницата

en: Print _line numbers
bg: Печатане на номера на _редове

en: Print s_yntax highlighting
bg: Печатане на с_интактично оцветен текст

en: _Body:
bg: _Тяло:

en: _Line numbers:
bg: Номера на _редове:

en: _Number every
bg: _Номериране на всеки

en: _Print page headers
bg: _Печатане на колонтитулите

en: _Restore Default Fonts
bg: _Възстановяване на шрифтовете по подразбиране

en: lines
bg: реда

en: C_onfigure Plugin
bg: Настройки на модул

en: _About Plugin
bg: Относно модула

en: button1
bg: бутон1

en: dialog1
bg: прозорец1

en: Browse for program location...
bg: Посочване на местоположението на програмата...

en: _Location to search for:
bg: Къде да се търси:

en: label
bg: етикет

en: Find Next
bg: Намиране на следващ

en: Match _entire word only
bg: Ако съвпада само с _цяла дума

en: Replace All
bg: Замяна на всички

en: Replace _with:
bg: Замяна с:

en: Search _backwards
bg: Търсене на о_братно

en: _Match case
bg: Зачитане на малки/големи

en: _Search for:
bg: Търсене за:

en: _Wrap around
bg: Режим с пре_насяне

en: Ch_aracter coding:
bg: Кодиране на _символите:

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
bg: Въведи местопо_ложението (URI) на файла:

en: Open from URI
bg: Отваряне от URI

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
bg: gedit е малък и лек текстов редактор за Gnome

en: Unsaved Document
bg: Незапазени документи

en: Invalid UTF-8 data
bg: Грешни UTF-8 данни

en: Could not read symbolic link information for %s
bg: Неуспех при четене на информация от символична връзка за %s

en: The file has too many symbolic links.
bg: Файлът има прекалено много символични връзки.

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
bg: gedit не може да използва %s: местоположения в режим запис.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
bg: gedit не може да използва такива местоположения в режим запис.

en: Invalid filename.
bg: Невалидно име на файл.

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
bg: На диска няма достатъчно място за запис на файла.
    Освободете място и опитайте пак.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
bg: Дискът, на който записвате има ограничение за размера на файловете. Пробвайте да запазите по-малък файл или използвайте диск без ограничения.

en: Could not create a backup file.
bg: Неуспех при създаването на резервно копие на файла.

en: Auto Detected
bg: Автоматично открита

en: Current Locale (%s)
bg: Текущ локал (%s)

en: Add or _Remove...
bg: Добавяне или п_ремахване...

en: Unicode
bg: Уникод

en: Western
bg: Западен

en: Central European
bg: Централно европейски

en: South European
bg: Южно европейски

en: Baltic
bg: Балтийски

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Arabic
bg: Арабски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hebrew Visual
bg: Иврит видим

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Turkish
bg: Турски

en: Nordic
bg: Скандинавски

en: Celtic
bg: Келтски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Armenian
bg: Американски

en: Chinese Traditional
bg: Китайски традиционен

en: Cyrillic/Russian
bg: Кирилица/Руска

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

en: Chinese Simplified
bg: Китайски опростен

en: Georgian
bg: Грузински

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: Кирилица/Украинска

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Thai
bg: Тайвански

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: A file named "%s" already exists.
bg: Файл с името "%s" вече съществува.

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
bg: Желаете ли да го замените с този, който записвате в момента?

en: The file "%s" is read-only.
bg: Файлът "%s" е само за четене.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
bg: Желаете ли да се опитате да го замените с този, който записвате сега?

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Text Files
bg: Всички текстови файлове

en: _Character Coding:
bg: Кодиране на си_мволите:

en: Select a file to open
bg: Избор на файл за отваряне

en: Select files to open
bg: Избор на файлове за отваряне

en: Select a filename to save
bg: Избор на име на файл за запис

en: Open File...
bg: Отваряне на файл...

en: Saving document "%s"...
bg: Запазва се документа "%s"...

en: The document "%s" has not been saved.
bg: Документът "%s" не беше запазен.

en: The document "%s" has been saved.
bg: Документът "%s" беше запазен.

en: Save as...
bg: Запазване като...

en: Revert unsaved changes to document "%s"?
bg: Възвръщане на незапазените промени на документ "%s"?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost.Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
bg: Промените направени по документа в последната %ld секунда ще бъдат загубени безвъзвратно.Промените направени по документа в последните %ld секунди ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
bg: Промените направени по документа в последната минута ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost.Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
bg: Промените направени по документа в последната минута и %ld секунда ще бъдат загубени безвъзвратно.Промените направени по документа в последната минута и %ld секунди ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost.Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
bg: Промените направени по документа в последната %ld минута ще бъдат загубени безвъзвратно.Промените направени по документа в последните %ld минути ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
bg: Промените направени по документа в последния час ще бъдат загубени безвъзвратно.Промените направени по документа в последнитя %d часа ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost.Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
bg: Промените направени по документа в последния час и %d минута ще бъдат загубени безвъзвратно.Промените направени по документа в последния час и %d минути ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: _Revert
bg: _Възстановяване

en: Error reverting the document "%s".
bg: Грешка при възстановяването на документа %s".

en: The document "%s" has not been reverted.
bg: Документът "%s" не беше възстановен.

en: The document "%s" has been reverted.
bg: Документът "%s" беше възстановен.

en: Reverting the document "%s"...
bg: Възстановяване на документа "%s"...

en: Could not read data from stdin.
bg: Неуспех при четене на данни от stdin.

en: Reverting file:
bg: Възстановяване на файл:

en: Loading file:
bg: Зареждане на файл:

en: Error loading file "%s"
bg: Грешка при зареждане на файл "%s"

en: Loaded file "%s"
bg: Зареден е файлът "%s"

en: Loaded %d file | Loaded %d files
bg[0]: Зареден е %d файл
bg[1]: Заредени са %d файла

en: Created file "%s"
bg: Създаден е файлът "%s"

en: Loading file "%s"...
bg: Зарежда се файлът "%s"...

en: Loading %d file... | Loading %d files...
bg[0]: Зарежда се %d файл...
bg[1]: Зареждат се %d файла ...

en: Could not find the file "%s"
bg: Не може да бъде открит файла "%s"

en: Please, check that you typed the location correctly and try again.
bg: Проверете дали сте написали местоположението правилно и пробвайте пак.

en: Could not open the file "%s"
bg: Грешка при отваряне на файл "%s"

en: The file contains corrupted data.
bg: Файлът съдържа повредени данни.

en: gedit cannot handle %s: locations.
bg: gedit не може да използва %s: местоположения

en: gedit cannot handle this location.
bg: gedit не може да използва това местоположение

en: The file contains data in an invalid format.
bg: Файлът съдържа данни с грешен формат.

en: The file is too big.
bg: Файлът е прекалено голям.

en: "%s" is not a valid location
bg: "%s" не е валидно местонахождение.

en: Access was denied.
bg: Достъпът беше отказан.

en: there are too many open files. Please, close some open files and try again.
bg: Има прекалено много отворени файлове. Затворете няколко файла и опитайте отново.

en: "%s" is a directory
bg: "%s" е папка

en: Not enough available memory to open the file. Please, close some running applications and try again.
bg: Няма достатъчно памет за отворяне на файла. Затворете ненужни програми и пробвайте пак.

en: Host "%s" could not be found. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
bg: Не е намерен хоста "%s" Проверете прокси настройките и пробвайте пак.

en: Host name was invalid. Please, check that you typed the location correctly and try again.
bg: Името на хоста е невалидно. Уверете се, че сте наисали правилното местоположение и опитайте отново.

en: Host name was empty. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
bg: Не е посочено име на хост. Проверете прокси настройките и пробвайте пак.

en: Attempt to log in failed. Please, check that you typed the location correctly and try again.
bg: Опита за влизане пропадна. Уверете се, че сте написали местоположението правилно и опитайте отново.

en: The file contains invalid data. Probably, you are trying to open a binary file.
bg: Файлът съдържа невалидни данни. Вероятно се опитвате да отворите двоичен файл.

en: The file you are trying to open is not a regular file.
bg: Файлът, който се опитвате да отворите не е нормален файл.

en: gedit was not able to automatically detect the character coding. Please, check that you are not trying to open a binary file and try again selecting a character coding in the 'Open File...' (or 'Open Location') dialog.
bg: gedit не може автоматично да определи кодирането на символите. Уверете се, че не отваряте двоичен файл и опитайте отново да изберете кодиране на сиволите в прозореца за избор на файл (местоположение).

en: Could not open the file "%s" using the %s character coding
bg: Не може да се отвори файлът "%s", използвайки се %s кодова таблица.

en: Please, check that you are not trying to open a binary file and that you selected the right character coding in the 'Open File... ' (or 'Open Location') dialog and try again.
bg: Проверете дали не отваряте двоичен файл и дали сте избрали точната кодова таблица в прозореца за избор на файл (местоположение).

en: The file contains data in an invalid format. Probably, you are trying to open a binary file.
bg: Файлът съдържа данни в невалиден формат. Вероятно се опитвате да отворите двоичен файл.

en: Could not revert the file "%s"
bg: Не може да се възстановяви файла "%s".

en: gedit cannot find it. Perhaps, it has recently been deleted.
bg: gedit не го намира. Вероятно е бил изтрит наскоро.

en: There are too many open files. Please, close some open files and try again.
bg: Има прекалено много отворени файлове. Затворете няколко файла и опитайте отново.

en: Not enough available memory. Please, close some running applications and try again.
bg: Няма достатъчно памет. Затворете ненужни програми и пробвайте пак.

en: The host name was empty. Please, check that your proxy settings are correct and try again.
bg: Името на хоста е непопълнено. Проверете прокси настройките и пробвайте пак.

en: Attempt to log in failed.
bg: Опита за влизане пропадна.

en: The file contains invalid UTF-8 data. Probably, you are trying to revert a binary file.
bg: Файлът съдържа невалидни UTF-8 данни. Вероятно се опитвайте да възстановите двоичен файл.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
bg: Невъзможно възстановяването на неозаглавен документ.

en: Could not save the file "%s"
bg: Не може да се запише файла "%s".

en: The file "%s" already exists
bg: Файлът "%s" вече съществува.

en: Please, check that you typed the location correctly.
bg: Проверете дали сте въвели коректното местоположение.

en: Could not create the file "%s"
bg: Файлът "%s" не може да бъде създаден.

en: Make sure you have the appropriate write permissions.
bg: Уверете се, че имате нужните права за запис.

en: The file name is too long.
bg: Файловото име е прекалено дълго.

en: A directory component in the file name does not exist or is a dangling symbolic link.
bg: Част от името на файла е директория, която не съществува или е висяща връзка.

en: There is not enough disk space to create the file. Please free some disk space and try again.
bg: Няма достатъчно място за запис на файла. Освободете място и опитайте пак.

note: Read only
en: RO
bg: Четене

note: Add the detach tab button
en: _Move to New Window
bg: Пре_местване в нов прозорец

en: Unicode (UTF-8)
bg: Уникод (UTF-8)

en: Name:
bg: Име:

en: MIME Type:
bg: MIME тип:

en: Encoding:
bg: Кодова таблица:

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
bg: Отваряне на "%s"

en: Open a recently used file
bg: Отваряне на скоро използван файл

en: Read Only
bg: (само за четене)

en: Normal
bg: Нормален

en: Use Normal highlight mode
bg: Използване на нормален режим на осветяване

en: Use %s highlight mode
bg: Използване на %s режим на осветяване

en: Close the output window
bg: Затваряне на изходния прозорец

en: Copy selected lines
bg: Копиране на избраните редове

en: Clear the output window
bg: Изчистване на изходния прозорец

en: Output Lines
bg: Извеждане на редове

en: Cannot initialize preferences manager.
bg: Управлението на настройки не може да бъде инициализирано

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
bg: Очаквано "%s", получено "%s" за ключ %s

en: Print
bg: Печат

en: Lines
bg: Редове

en: Preparing pages...
bg: Подготвяне на страниците...

en: Rendering page %d of %d...
bg: Изчисляване на страница %d от %d...

en: Printing page %d of %d...
bg: Печат на страница %d от %d...

en: Print preview
bg: Преглед на документ

en: File: %s
bg: Файл: %s

en: Page %N of %Q
bg: Страница %N от %Q

en: About this application
bg: Относно приложението

en: Change the visibility of the output window in the current window
bg: Промяна изгледа на изходния прозорец в текущия прозорец

en: Change the visibility of the statusbar in the current window
bg: Промяна изгледа на лентата на състоянието на текущия прозорец

en: Change the visibility of the toolbar in the current window
bg: Промяна изгледа на лентата с инструменти на текущия прозорец

en: Close
bg: Затваряне

en: Close all open files
bg: Затваряне на всички отворени файлове

en: Close the current file
bg: Затваряне на текущия файл

en: Configure the application
bg: Настройки на приложението

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраната част

en: Create a new document
bg: Създаване на нов документ

en: Cu_t
bg: _Изрязване

en: Cut
bg: Изрязване

en: Cut the selection
bg: Изрязване на избраната част

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete the selected text
bg: Изтриване на избрания текст

en: Find Ne_xt
bg: Намиране на _следващ

en: Find Pre_vious
bg: Намиране на п_редишен

en: Find Previous
bg: Намиране на предишен

en: Go to _Line...
bg: Отиване на _ред...

en: Go to a specific line
bg: Отиване на конкретен ред

en: Main toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Move the current document to a new window
bg: Премества текущия документ в нов прозорец

en: New
bg: Нов

en: Open
bg: Отваряне

en: Open Location...
bg: Отваряне на местоположение...

en: Open _Location...
bg: Отваряне на _местоположение...

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: Open a file from a specified location
bg: Отваряне на файл от конкретно местоположение

en: Open the gedit manual
bg: Отваряне на наръчника за работа с gedit

en: Page Set_up
bg: _Настройки на страницата

en: Paste
bg: Поставяне

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне на съдържанието на системния буфер

en: Pr_eferences
bg: Н_астройки

en: Print Previe_w...
bg: П_реглед на документ...

en: Print Preview
bg: Преглед на документ

en: Print the current file
bg: Печат на текущия файл

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: Quit the program
bg: Спиране на програмата

en: Redo
bg: Повтаряне

en: Redo the undone action
bg: Повтаряне на отменено действие

en: Revert
bg: Възстановяване

en: Revert to a saved version of the file
bg: Възстановяване на до записана версия на файла

en: Save
bg: Запазване

en: Save As
bg: Запазване като

en: Save _As...
bg: Запазване _като...

en: Save all open files
bg: Запазване на всички отворени файлове

en: Save the current file
bg: Запазване на текущия файл

en: Save the current file with a different name
bg: Записване на текущия файл с ново име

en: Search backwards for the same text
bg: Търсене назад за същия текст

en: Search for and replace text
bg: Търсене и заменяне на текст

en: Search for text
bg: Търсене за текст

en: Search forwards for the same text
bg: Търсене напред за същия тескт

en: Select All
bg: Избор на всичко

en: Select _All
bg: Избор на вси_чко

en: Select the entire document
bg: Избор на целия документ

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
bg: Установяване на стил на бутоните в съответствие с тези на десктопа

en: Setup the page settings
bg: Настройки на параметрите на страницата

en: Show only icons in the toolbar
bg: Показване само на икони в лентата с инструменти

en: Show text below every icon in the toolbar
bg: Показване на текст под иконите в лентата с инструменти

en: Show text only beside important icons in the toolbar
bg: Показване на текст само до важни икони в лентата с инструменти

en: T_ext for Important Icons
bg: Т_екст за важни икони

en: Undo
bg: Отменяне

en: Undo the last action
bg: Отменяне на последното действие

en: _About
bg: _Относно

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Close All
bg: Зат_варяне на всички

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Customize Toolbar
bg: Настройки на ле_нтата с инструменти

en: _Delete
bg: Из_триване

en: _Desktop Default
bg: _По подразбиране

en: _Documents
bg: _Документи

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _File
bg: _Файл

en: _Find...
bg: _Търсене...

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Highlight Mode
bg: Режим на о_светяване

en: _Icons Only
bg: _Само икони

en: _New
bg: _Нов документ

en: _Open...
bg: _Отваряне...

en: _Output Window
bg: _Изходни съобщения

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Print...
bg: _Печат...

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: _Redo
bg: Повтаряне

en: _Replace...
bg: _Замяна...

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Save All
bg: _Запазване на всички

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Statusbar
bg: Лента на _състоянието

en: _Text for All Icons
bg: _Текст за всички икони

en: _Toolbar
bg: Лента с _инструменти

en: _Tools
bg: Инс_трументи

en: _Undo
bg: _Отмяна

en: _View
bg: _Изглед

en:  (invalid Unicode)
bg: (невалиден Уникод)

note: if (col == chars) msg = g_strdup_printf (_("  Ln %d, Col %d"), row + 1, col + 1); else msg = g_strdup_printf (_("  Ln %d, Col %d-%d"), row + 1, chars + 1, col + 1); Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid sp
en:   Ln %d, Col %d
bg:   Ред %d, Кол. %d

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
bg: Кодова таблица, която да бъде използвана при отварянето на файлове чрез командния ред

en: Quit an existing instance of gedit
bg: Спиране на работещ gedit

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
bg: Създаване на нов прозорец в работещ gedit

en: Create a new document in an existing instance of gedit
bg: Създаване на нов документ в работещ gedit

en: The specified encoding "%s" is not valid
bg: Избраната кодова таблица "%s" не е валидна

en: The file you are trying to open contains an invalid byte sequence.
bg: Файлът, който искате да отворите, съдържа невалидна битова последователност.

en: gedit was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
bg: gedit не успя да определи автоматично кодовата таблица на отворения файл.

en: C_hange Case
bg: Пр_омяна на големината на буквите

en: All _Upper Case
bg: Само големи букви

en: All _Lower Case
bg: Само малки букви

en: _Invert Case
bg: Обръщане на капитализацията

en: _Title Case
bg: Капитализация на заглавието

en: Change selected text to upper case
bg: Промяна на избрания текст към големи букви

en: Change selected text to lower case
bg: Промяна на избрания текст към малки букви

en: Invert the case of selected text
bg: Обръщане капитализацията на избрания текст

en: Capitalize the first letter of each selected word
bg: Капитализиране на първата буква на всяка маркирана дума

en: Change Case
bg: Сменяне на капитализацията

en: Changes the case of selected text.
bg: Промяна на капитализацията на избрания текст.

en: _Document Statistics
bg: _Статистика за документа

en: Get statistic info on current document
bg: Статистическа информация за текущия документ

en: Document Statistics
bg: Статистика за документа

en: _Update
bg: _Подновяване

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
bg: Анализира текущия документ и определя броя думи, редове, знаци в него.

en: <span weight="bold">File Name</span>
bg: <span weight="bold">Име на файл</span>

en: Bytes
bg: Байта

en: Characters (no spaces)
bg: Символи (без интервали)

en: Characters (with spaces)
bg: Символи (с интервали)

en: Update
bg: Подновяване

en: Words
bg: Думи

en: gedit: Document Info plugin
bg: gedit: Модул "Информация за документа"

en: _Indent
bg: _Отстъп надясно

en: Indent selected lines
bg: Отместване навътре на избрани редове (оформяне на абзац)

en: U_nindent
bg: Отстъп наляво

en: Unindent selected lines
bg: Отместване навън за избрани редове (премахване на абзац)

en: Indent lines
bg: Отстъп надясно на редове

en: Indents or un-indents selected lines.
bg: Отместване или премахване на отместването на избраните редове.

en: Insert User Na_me
bg: Вмъкване на _име на потребител

en: Insert the user name at the cursor position
bg: Вмъкване на име на потребител на позицията на текущия курсор

en: Inserts the user name at the cursor position.
bg: Вмъкване на име на потребител на позицията на текущия курсор.

en: User name
bg: Име на потребител

en: Sa_ve Copy...
bg: Запазване на копие...

en: Save a copy of the current document
bg: Запазване на копие на текущия документ

en: Could not save a copy of the file to "%s"
bg: Не може да се запази копие на файла в "%s"

en: You are trying to overwrite the original file
bg: Опитвате се да презапишете оригиналния файл.

en: Save Copy...
bg: Запазване на копие...

note: translators: %s is a filename
en: %s (copy)
bg: %s (копие)

en: Save a Copy
bg: Запазване на копие

en: Saves a copy of the current document to a local or remote location.
bg: Запазва копие на текущия документ на локално или отдалечено място.

en: _Run Command...
bg: _Изпълняване на команда...

en: Run a command
bg: Изпълняване на команда

en: Stopped
bg: Спрян

en: Run Command
bg: Изпълняване на команда

en: _Run
bg: _Стартиране

en: Done
bg: Готово

en: Failed
bg: Неуспех

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
bg: Въведената командата е празна. 
    
    Въведете валидна команда.

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
bg: Грешка в синтаксиса на командата.
    
    Въведете валидна команда.

en: Executing command
bg: Изпълнение на команда

en: An error occurred while running the selected command.
bg: Грешка при изпълнението на избраната команда.

en: Executes an external program and, if required, displays its output in the output window.
bg: Изпълнение на външна програма и евентуално прихващане на нейния изход в изходния прозорец.

en: Shell command
bg: Команда от шел

en: Co_mmand:
bg: Ко_манда

en: Select the working directory...
bg: Изберете работната директория...

en: _Show results in Output Window
bg: _Показване на изходните резултати в прозорец

en: _Working directory:
bg: _Работна директория:

en: gedit: Shell Output plugin
bg: gedit: Модул "Изход на обвивка"

en: S_ort...
bg: _Подреждане...

en: Sort the current document or selection.
bg: Подреждане на текущия документ или избран текст.

en: Sort
bg: Подреждане

en: Sorts a document or selected text.
bg: Подреждане на документ или избран текст.

en: R_emove duplicates
bg: Пр_емахване на повтарящите се

en: S_tart at column:
bg: _Започване от колона:

en: You cannot undo a sort operation
bg: Операция за подреждане не може да се отменя

en: _Ignore case
bg: _Игнориране на малки/големи

en: _Reverse order
bg: Обратен _ред

en: _Sort
bg: _Подреждане

en: (no suggested words)
bg: (няма предположения)

en: _More...
bg: _Още

note: Ignore all
en: _Ignore All
bg: _Игнориране на всички

note: + Add to Dictionary
en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Spelling Suggestions...
bg: _Предложения за правопис...

en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

en: Suggestions
bg: Предложения

en: (correct spelling)
bg: (няма правописни грешки)

en: Completed spell checking
bg: Проверката на правописа проключи

en: Afrikaans
bg: африкаанс

en: Amharic
bg: амхарски

en: Azerbaijani
bg: азербайджански

en: Belarusian
bg: беларуски

en: Bulgarian
bg: български

en: Bengali
bg: бенгали

en: Breton
bg: британски

en: Catalan
bg: каталонски

en: Czech
bg: чешки

en: Welsh
bg: уелски

en: Danish
bg: датски

en: German (Austria)
bg: немски (Австрия)

en: German (Germany)
bg: немски (Германия)

en: German (Swiss)
bg: немски (Швейцария)

en: English (American)
bg: английски (Америка)

en: English (British)
bg: английски (Британия)

en: English (Canadian)
bg: английски (Канада)

en: Esperanto
bg: есперанто

en: Spanish
bg: испански

en: Estonian
bg: естонски

en: Persian
bg: персийски

en: Finnish
bg: финландски

en: Faroese
bg: фаройски

en: French (France)
bg: френски (Франция)

en: French (Swiss)
bg: френски (Швейцария)

en: Irish
bg: ирландски

en: Scottish Gaelic
bg: шотландски галски

en: Gallegan
bg: галеган

en: Manx Gaelic
bg: манкс галски

en: Hindi
bg: хинди

en: Croatian
bg: хърватски

en: Upper Sorbian
bg: горен сорбиан

en: Hungarian
bg: унгарски

en: Interlingua (IALA)
bg: интерлингуа (IALA)

en: Indonesian
bg: индонезийски

en: Icelandic
bg: исландски

en: Italian
bg: италиански

en: Kurdish
bg: кюрдски

en: Latin
bg: латински

en: Lithuanian
bg: литовски

en: Latvian
bg: латвийски

en: Malagasy
bg: Малагаси

en: Maori
bg: маори

en: Macedonian
bg: македонски

en: Mongolian
bg: монголски

en: Malay
bg: малайски

en: Maltese
bg: малтийски

en: Norwegian Bokmal
bg: норвежки бокмал

en: Dutch
bg: датски

en: Norwegian Nynorsk
bg: норвежки нинорск

en: Norwegian
bg: норвежки

en: Nyanja
bg: Нианя

en: Polish
bg: полски

en: Portuguese (Portugal)
bg: португалски (Португалия)

en: Portuguese (Brazilian)
bg: португалски (Бразилия)

en: Quechua
bg: куечуа

en: Russian
bg: руски

en: Kinyarwanda
bg: киниуарванда

en: Sardinian
bg: сардински

en: Slovak
bg: словашки

en: Slovenian
bg: словенски

en: Swedish
bg: шведски

en: Swahili
bg: суахили

en: Tamil
bg: тамилски

en: Tetum
bg: тетум

en: Tagalog
bg: тагалог

en: Tswana
bg: тсвана

en: Ukrainian
bg: украински

en: Uzbek
bg: узбекски

en: Walloon
bg: валон

en: Yiddish
bg: йидиш

en: Zulu
bg: зулу

en: Default
bg: Стандартен

en: Could not find the required widgets inside %s.
bg: Необходим инструмент не може да бъде намерен в %s.

en: Languages
bg: Езици

en: Select the _language of the current document.
bg: Избор на _езика на текущия документ.

en: Set language
bg: Избор на език

en: <b>Language</b>
bg: <b>Език</b>

en: <b>word</b>
bg: <b>дума</b>

en: Add w_ord
bg: Добавяне на _дума

en: Cha_nge
bg: Заме_няне

en: Change A_ll
bg: Замяна на _всички

en: Change _to:
bg: Замяна _с:

en: Check _Word
bg: Проверка на д_ума

en: Check spelling
bg: Проверка на правописа

en: Ignore _All
bg: _Игнориране на всички

en: Language:
bg: Език:

en: Mispelled word:
bg: Сгрешена дума:

en: User dictionary:
bg: Потребителски речник:

en: _Ignore
bg: _Игнориране

en: _Suggestions:
bg: _Предложения:

en: _Check Spelling
bg: Про_верка на правописа

en: Check the current document for incorrect spelling
bg: Проверява текущия документ за некоректен правопис

en: _Autocheck Spelling
bg: _Автоматична проверка на правописа

en: Automatically spell-check the current document
bg: Автоматична проверка на текущия документ за правописни грешки

en: Set _Language
bg: Избор на _език

en: Set the language of the current document
bg: Задаване на езика на текущия документ

en: The document is empty.
bg: Документът не съдържа текст.

en: The selected text does not contain misspelled words.
bg: Избраният текст не съдържа сгрешени думи.

en: The document does not contain misspelled words.
bg: Документът не съдържа сгрешени думи.

en: Checks the spelling of the current document.
bg: Проверка на правописа на текущия документ.

en: Spell checker
bg: Проверка на правописа

en: Abbreviated form
bg: Съкратена форма

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Above
bg: Отгоре

en: Accessibility key character
bg: Символ на ключ за достъпност

en: Acronym
bg: Акроним

en: Align
bg: Подравняване

en: Alignment character
bg: Подравняващ символ

en: Alternative
bg: Алттернативен

en: Associated information
bg: Асоциирана информация

en: Author info
bg: Информация за автора

en: Axis related headers
bg: Колонтитули свързани с оста

en: Background color
bg: Фонов цвят:

en: Background texture tile
bg: Текстурна плочка за фон

en: Base URI
bg: Базов адрес

en: Base font
bg: Базов шрифт

en: Behavior
bg: Поведение

en: Blinking text
bg: Мигащ текст

en: Border
bg: Граница

en: Border color
bg: Цвят на границата

en: Box
bg: Кутия

en: Center
bg: Център

en: Character encoding of linked resource
bg: Кодова таблица на свързания ресурс

en: Citation
bg: Цитат

en: Clear text flow control
bg: Свободен контрол на потока на текста

en: Code content type
bg: Вид на съдържанието на кода

en: Color of selected links
bg: Цвят на избраните препратки

en: Columns
bg: Колони

en: Comment
bg: Коментар

en: Computer code fragment
bg: Фрагментиране на компютърния код

en: Content scheme
bg: Схема на съдържанието

en: Content type
bg: Вид на съдържанието

en: Coordinates
bg: Координати

en: Date and time of change
bg: Дата и време на промяна

en: Definition description
bg: Описание на определение

en: Definition list
bg: Списък с определения

en: Definition term
bg: Дефиниция

en: Deleted text
bg: Изтрит текст

en: Direction
bg: Посока

en: Directory list
bg: Списък с папки

en: Disabled
bg: Изключено

en: Document base
bg: База на документа

en: Document body
bg: Тялото на документа

en: Document head
bg: Главница на документа

en: Document title
bg: Заглавие на документа

en: Document type
bg: Вид на документа

en: Element ID
bg: ID на елемента

en: Embedded object
bg: Вграден обект

en: Encode type
bg: Тип кодиране

en: Figure
bg: Фигура

en: Font face
bg: Име на шрифт

en: For label
bg: За етикет

en: Form
bg: Формуляр

en: Form input type
bg: Вид на входа на формуляра

en: Form method
bg: Метод на формуляра

en: Forward link
bg: Препращане на връзка

en: Generic embedded object
bg: Общ вграден обект

en: Generic metainformation
bg: Обща мета-информация

en: HTML - Special Characters
bg: HTML - Специални символи

en: HTML - Tags
bg: HTML - Тагове

en: HTML version
bg: Версия на HTML

en: Heading
bg: Глава

en: Heading 1
bg: Поразделение 1

en: Heading 2
bg: Подразделение 2

en: Heading 3
bg: Подразделение 3

en: Heading 4
bg: Подразделение 4

en: Heading 5
bg: Подразделение 5

en: Heading 6
bg: Подразделение 6

en: Height
bg: Височина

en: Horizontal rule
bg: Хоризонтално правило

en: Image
bg: Изображение

en: Image map
bg: Разграфено изображение

en: Image map area
bg: Район на разграфеното изображение

en: Image map name
bg: Име на разграфеното изображение

en: Image source
bg: Източник на изображението

en: Inline frame
bg: Вътрешна рамка

en: Inserted text
bg: Вмъкнат текст

en: Italic text
bg: Наклонен текст

en: Java applet
bg: Java аплет

en: Label
bg: Етикет

en: Language code
bg: Езиков код

en: Large text style
bg: Едър текст

en: Layer
bg: Слой

en: Link color
bg: Цвят на препратката

en: List item
bg: Елемент от списък

en: List of MIME types for file upload
bg: Списък с MIME типове за качване на файлове

en: List of supported character sets
bg: Списък с поддържаните кодови таблици.

en: Local change to font
bg: Локална промяна на шрифта

en: Long description link
bg: Връзка с дълго описание

en: Long quotation
bg: Дълъг цитат

en: Mail link
bg: Препратка към ел. поща

en: Margin pixel height
bg: Височина на границата в пиксели

en: Margin pixel width
bg: Ширина на границата в пиксели

en: Maximum length of text field
bg: Максимална дължина на текстово поле

en: Multi-line text field
bg: Текстово поле с много редове

en: Multicolumn
bg: Многоколонно

en: Multiple
bg: Множество

en: Name
bg: Име

en: Named property value
bg: Именувана стойност на свойство

en: Next ID
bg: Следващо ID

en: No URI
bg: Без адрес

en: No embedded objects
bg: Няма вградени обекти

en: No frames
bg: Без рамки

en: No layers
bg: Няма слоеве

en: No line break
bg: Няма нов ред

en: No resize
bg: Без оразмеряване

en: No script
bg: Няма скрипт

en: No shade
bg: Няма сянка

en: No word wrap
bg: Без обвиване на текста

en: Note
bg: Бележка

en: OnChange event
bg: Събитие при промяна

en: OnClick event
bg: Събитието при кликване

en: OnFocus event
bg: Събитето "На фокус"

en: OnLoad event
bg: Събитието "При зареждане"

en: OnMouseMove event
bg: Събитието "При движение на мишката"

en: OnSelect event
bg: Събитието при избиране

en: Option selector
bg: Избор на опция

en: Ordered list
bg: Подреден списък

en: Paragraph
bg: Параграф

en: Paragraph class
bg: Параграфен клас

en: Paragraph style
bg: Стил на параграф

en: Preformatted text
bg: Преформатиран текст

en: Push button
bg: Бутон

en: Quote
bg: Цитат

en: Range
bg: Диапазон

en: ReadOnly text and password
bg: Текст и парола само за четене

en: Reverse link
bg: Обратна връзка

en: Rows
bg: Редове

en: Rulings between rows and columns
bg: Rulings между редове и колони

en: Sample program output, scripts
bg: Примерен изход на програмата, скриптове

en: Scope covered by header cells
bg: Обхват, покриващ от колонтитулните клетки

en: Script language name
bg: Име на скрипт езика

en: Scrollbar
bg: Лента за скролиране

en: Selectable option
bg: Опция с възможност за избор

en: Selected
bg: Избрано

en: Shape
bg: Форма

en: Size
bg: Размер

en: Small text style
bg: Малък текст

en: Sound
bg: Звук

en: Space
bg: Интервал

en: Spacer
bg: Отстояние

en: Spacing between cells
bg: Разстояние между клетките

en: Spacing within cells
bg: Разстоянието между клетките

en: Square root
bg: Корен квадратен

en: Standby load msg
bg: Съобщение при изчакване за зареждане

en: Starting sequence number
bg: Начално число на поредицата

en: Strike-through text
bg: Зачеркнат текстов стил

en: Strike-through text style
bg: Зачертан текстов стил

en: Strong emphasis
bg: Силна емфатичност

en: Style info
bg: Информация за стила

en: Table
bg: Таблица

en: Table body
bg: Тяло на таблица

en: Table caption
bg: Заглавие на таблицата

en: Table column properties
bg: Настройки на колоните на таблица

en: Table data cell
bg: Таблична клетка с информация

en: Table footer
bg: Колонтитул на таблица

en: Table header
bg: Горен колонтитул на таблицата

en: Table header cell
bg: Клетка с колонтитул на таблицата

en: Table row
bg: Ред на таблица

en: Table summary
bg: Обобщение на таблицата

en: Target - Blank
bg: Цел - Нов празен прозорец

en: Target - Self
bg: Цел - Същият прозорец

en: Target - Top
bg: Цел - Горен прозорец

en: Text
bg: Текст

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Text entered by user
bg: Текст въведен от потребителя

en: Title
bg: Заглавие

en: Topmargin in pixels
bg: Горната граница в пиксели

en: Underlined text style
bg: Подчертан текстов стил

en: Unordered list
bg: Неподреден списък

en: Use image map
bg: Използване на разграфено изображение

en: Value
bg: Стойност

en: Value interpretation
bg: Интерпретация на стойности

en: Variable or program argument
bg: Аргумент на променлива или програма

en: Vertical cell alignment
bg: Вертикално подравняване на клетките

en: Vertical space
bg: Вертикално пространство

en: Visited link color
bg: Цвят на посетените препратки

en: Width
bg: Ширина

en: Bibliography cite
bg: Цитат от библиография

en: Bibliography item
bg: Елемент от библиография

en: Brackets &lt;&gt;
bg: &lt;&gt; скоби

en: Brackets ()
bg: () скоби

en: Brackets []
bg: [] скоби

en: Brackets {}
bg: { } скоби

en: File input
bg: Въвеждане на файл

en: Footnote
bg: Бележка под линия

en: Function cosin
bg: Косинус

en: Function e^
bg: Фунцкията e^

en: Function log
bg: Функция "логаритъм"

en: Function log10
bg: Функция "десетичен логаритъм"

en: Greek alpha
bg: Гръцката буква алфа

en: Greek beta
bg: Гръцката буква бета

en: Greek epsilon
bg: Гръцката буква епсилон

en: Greek gamma
bg: Гръцката буква гама

en: Greek lambda
bg: Гръцката буква ламбда

en: Greek rho
bg: Гръцката буква ро

en: Greek tau
bg: Гръцката буква тау

en: Header 0 (chapter)
bg: Подразделение 0 (глава)

en: Header 0 (chapter*)
bg: Подразделение 0 (глава*)

en: Header 1 (section)
bg: Подразделение 1 (подразделение на глава)

en: Header 1 (section*)
bg: Подразделение 1 (подразделение на глава*)

en: Header 2 (subsection)
bg: Подразделение 2 (подразделение на глава)

en: Header 2 (subsection*)
bg: Подразделение 2 (подразделение на глава*)

en: Header 3 (subsubsection)
bg: Подразделение 3 (подразделение на глава)

en: Header 3 (subsubsection*)
bg: Подразделение 3 (подразделение на глава*)

en: Header 4 (paragraph)
bg: Подразделение 4 (параграф)

en: Header appendix
bg: Заглавие на притурка

en: Item
bg: Елемент

en: Item with label
bg: Елемент с етикет

en: Latex - Tags
bg: Latex - Тагове

en: List description
bg: Описание на списъка

en: List enumerate
bg: Номериран списък

en: Operator fraction
bg: Дроб

en: Operator integral (display)
bg: Интеграл

en: Symbol &gt;&gt;
bg: Символа &gt;&gt;

en: Symbol &gt;=
bg: Символа &gt;=

en: Symbol &lt;&lt;
bg: Символа &lt;&lt;

en: Symbol &lt;=
bg: Символа &lt;=

en: Symbol and
bg: Символа "и"

en: Symbol const
bg: Символа const

en: Symbol d-by-dt
bg: Символа d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
bg: Символа d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
bg: Символа d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
bg: Символа dagger

en: Symbol equiv
bg: Символа equiv

en: Symbol hyphen --
bg: Символа hyphen --

en: Symbol hyphen ---
bg: Символа hyphen ---

en: Symbol infinity
bg: Символа infinity

en: Symbol mathspace ,
bg: Символа mathspace ,

en: Symbol mathspace .
bg: Символа mathspace .

en: Symbol mathspace _
bg: Символа mathspace _

en: Symbol mathspace __
bg: Символа mathspace __

en: Symbol simeq
bg: Символа simeq

en: Symbol star
bg: Символа звезда

en: Typeface bold
bg: Удебелено

en: Typeface italic
bg: Наклонено

en: Typeface slanted
bg: Зачеркнато

en: Unbreakable text
bg: Неразделим текст

en: XSLT - Elements
bg: XSLT - Елементи

en: XSLT - Functions
bg: XSLT - Функции

en: attribute
bg: атрибут

en: following
bg: следващ

en: Tag list plugin
bg: Модул "Списък с етикети"

en: Select the group of tags you want to use
bg: Избор на групата с етикети, която искате да използвате.

en: Available Tag Lists
bg: Списък с наличните тагове

en: Tags
bg: Тагове

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
bg: Кликнете два пъти на етикет за да го вмъкнете в текущия документ.

en: Tag _List
bg: _Списък с тагове

note: #define MENU_ITEM_NAME		"TagList"
en: Show the tag list window
bg: Показване на списъка с тагове

en: Provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
bg: Предоставя метод за лесно вкарване в документа на често използвани етикети/низове без нужда да се въвеждат отново.

en: Tag list
bg: Списък с тагове

en: In_sert Date and Time...
bg: В_мъкване на дата/време...

en: Insert current date and time at the cursor position
bg: Вмъкване на текущите дата и час на позицията на курсора.

en: Available formats
bg: Налични формати

en: Configure insert date/time plugin...
bg: Настройка на модула дата/време...

en: Insert Date/Time
bg: Вмъкване дата/време

en: Inserts current date and time at the cursor position.
bg: Вмъкване на текущите дата и час на позицията на курсора.

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
bg: <span weight="bold"> При вмъкване на дата/време...</span>

en: Configure date/time plugin
bg: Настройка на модула дата/време

en: Insert Date and Time
bg: Вмъкване на дата/време

en: Use the _selected format
bg: Използване на _избрания формат

en: _Insert
bg: _Вмъкване

en: _Prompt for a format
bg: _Посочване на формат

en: _Use custom format
bg: _Използване на потребителски формат
