gnome-power-manager - en to bg translation catalogue (288 entries)

note: common descriptions of this program
en: Power Manager
bg: Управление на захранването

en: Power management daemon
bg: Демон за управление на захранването

en: After resume, gnome-power-manager will suppress policy actions for a number of seconds to allow messages to settle and HAL to refresh. Commonly five seconds is enough while not being so long that the user gets confused.
bg: След включването gnome-power-manager няма да изпълнява действията в политиката за известно време, за да се позволи на съобщенията да се успокоят, а HAL да се обнови. Най-често пет секунди са достатъчни, като в този кратък интервал потребителят не може да се обърка.

en: Allow Suspend and Hibernate in the menu
bg: Включване на приспиването и дълбокото приспиване в менюто

en: Battery critical low action
bg: Действие при критично ниско ниво на батерията

en: Check CPU load before sleeping
bg: Проверка на натоварването на процесора преди заспиване

en: Check network utilization before sleeping
bg: Проверка на натоварването на мрежата преди заспиване

en: Display options for the notification icon. Valid options are "never", "critical", "charge", "present" and "always".
bg: Настройки на иконата за известяване. Валидни опции са „never“ (никога), „critical“ (при критично ниско ниво), „charge“ (при зареждане), „present“ (при наличие) и „always“ (винаги).

en: Hibernate button action
bg: Действие на бутона за дълбоко приспиване

en: Hibernate enabled
bg: Дълбокото приспиване е включено

en: If DBUS inhibit requests should be ignored from other programs.
bg: Дали заявките за предотвратяване от DBUS да се игнорират от другите програми.

en: If DBUS inhibit requests should be ignored.
bg: Дали заявките за предотвратяване от DBUS да се игнорират.

en: If a notification message should be displayed after the suspend or hibernate failed.
bg: Дали да се предупреждава след неуспех при пробването да се приспи или дълбоко да се приспи компютъра

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
bg: Дали да се предупреждава при пълното зареждане на батерията

en: If network utilization should be checked before doing the idle action.
bg: Проверка на натоварването на мрежата преди извършване на действие за състоянието на бездействие.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
bg: Проверка на натоварването на процесора преди извършване на действие за състоянието на бездействие.

en: If the PC speaker (beeping) should be used
bg: Дали да се използва звънеца на компютъра

en: If the PC speaker should be used to beep when the power is low, or inhibit requests have stopped the policy action.
bg: Дали да се използва звънеца на компютъра, за да се известява за намаляване на мощността или за случаите, когато заявки за предотвратяване са спрели действие по политиката.

en: If the Suspend and Hibernate options should be allowed in the notification area drop down menu.
bg: Дали да се включат опциите за приспиване и дълбоко приспиване в падащото меню в областта за известяване.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
bg: Дали да се подаде събитие свързано с батерията, когато екранът е затворен и се прекъсне връзката с ел. мрежа

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
bg: Дали да се изпълнява действието при затваряне на екрана (напр. „Приспиване при затваряне на екрана и захранване от батерии“, когато първо се затваря екрана, а захранването от ел. мрежа след това се прекъсне.

en: If the low-power mode should be enabled when on AC
bg: Дали да се включи режим на енергоспестяване при захранване от ел. мрежа

en: If the low-power mode should be enabled when on UPS
bg: Дали да се включи режим на енергоспестяване при захранване от непрекъсваемо токозахранване

en: If the low-power mode should be enabled when on battery
bg: Дали да се включи режим на енергоспестяване при захранване от батерии

en: If the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock_use_screensaver_settings is false.
bg: Дали екранът се заключва след като бъде изгасен. Използва се, само когато „lock_use_screensaver_settings“ е ЛЪЖА.

en: If the system low-power mode should be enabled when on AC power.
bg: Дали да се включи режим на енергоспестяване при захранване от ел. мрежа.

en: If the system low-power mode should be enabled when on UPS power.
bg: Дали да се включи режим на енергоспестяване при захранване от непрекъсваемо токозахранване.

en: If the system low-power mode should be enabled when on laptop battery power.
bg: Дали да се включи режим на енергоспестяване при захранване от батерии.

en: If the user is authorized to hibernate the computer.
bg: Дали потребителят може да приспива дълбоко компютъра

en: If the user is authorized to suspend the computer.
bg: Дали потребителят е упълномощен да приспива компютъра.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
bg: Дали да се предупреждава при махането на адаптера за променлив ток

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
bg: Дали да се ползва известяване базирано на време. Ако е ЛЪЖА, ще се ползва процента на заряда, което може да помогне при лошо функциониращ BIOS с ACPI.

en: If to lock the screen when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock_use_screensaver_settings is false.
bg: Дали екранът се заключва след като компютърът се събуди от дълбоко приспиване. Използва се, само когато „lock_use_screensaver_settings“ е ЛЪЖА.

en: If to lock the screen when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock_use_screensaver_settings is false.
bg: Дали екранът се заключва след като компютърът се събуди от приспиване. Използва се, само когато „lock_use_screensaver_settings“ е ЛЪЖА.

en: If to use the screen lock setting of gnome-screensaver to decide to lock the screen after a hibernate, suspend or blank screen.
bg: Дали да се използва настройката в gnome-screensaver, за да се реши дали да се заключва екрана след приспиване, дълбоко приспиване на компютъра или изчистване на екрана.

en: LCD brightness when on AC
bg: Яркост на екрана при захранване от ел. мрежа

en: LCD brightness when on battery
bg: Яркост на екрана при захранване от батерии

en: Laptop lid close action on battery
bg: Действие при затваряне на екрана и захранване от батерии

en: Laptop lid close action when on AC
bg: Действие при затваряне на екрана и захранване от ел. мрежа

en: Lock screen on hibernate
bg: Заключване на екрана при дълбоко приспиване

en: Lock screen on suspend
bg: Заключване на екрана при приспиване

en: Lock screen when blanked
bg: Заключване на екрана при изчистването му

en: Method used to blank screen on AC
bg: Метод за изчистване на екрана при захранване от ел. мрежа

en: Method used to blank screen on battery
bg: Метод за изчистване на екрана при захранване от батерии

en: Notify on a HAL error
bg: Уведомяване при грешка в HAL

en: Notify when AC adapter is disconnected
bg: Уведомяване при изключването на адаптера за ел. мрежа

en: Notify when fully charged
bg: Уведомяване при пълно зареждане на батериите

en: Number of seconds to suppress policy after resume
bg: Брой секунди за подтискане на политиката след включване

en: Percentage action is taken
bg: Предприето е действие при достигане на процент заряд

en: Percentage considered critical
bg: Зарядът е на критично ниско ниво

en: Percentage considered low
bg: Зарядът се счита за нисък

en: Percentage considered very low
bg: Зарядът се счита за много нисък

en: Power button action
bg: Действие на бутона за изключване

en: Sleep timeout computer when on AC
bg: Време за предотвратяване на приспиването при захранване от ел. мрежа

en: Sleep timeout computer when on battery
bg: Време за предотвратяване на приспиването при захранване от батерии

en: Sleep timeout display when on AC
bg: Време за предотвратяване на изключването на екрана при захранване от ел. мрежа

en: Sleep timeout display when on battery
bg: Време за предотвратяване на изключването на екрана при захранване от батерии

en: Suspend button action
bg: Действие на бутона за приспиване

en: Suspend enabled
bg: Приспиването е включено

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power. Possible values are "default", "standby", "suspend" and "off".
bg: Методът на DPMS за изчистването на екрана при захранване от ел. мрежа. Възможните стойности са „default“ (по подразбиране), „standby“ (в режим готовност), „suspend“ (приспиване) и „off“ (изключване).

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power. Possible values are "default", "standby", "suspend" and "off".
bg: Методът на DPMS за изчистването на екрана при захранване от батерии. Възможните стойности са „default“ (по подразбиране), „standby“ (в режим готовност), „suspend“ (приспиване) и „off“ (изключване).

en: The action to take when the UPS is critically low. Possible values are "hibernate", "suspend", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване. Възможните стойности са „hibernate“ (дълбоко приспиване), „suspend“ (приспиване), „shutdown“ (изключване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the battery is critically low. Possible values are "hibernate", "suspend", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при критично ниско ниво на батериите. Възможните стойности са „hibernate“ (дълбоко приспиване), „suspend“ (приспиване), „shutdown“ (изключване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power. Possible values are "suspend", "hibernate", "blank" and "nothing".
bg: Действие при затваряне на екрана и ползване на захранване от ел. мрежа. Възможните стойности са „suspend“ (приспиване), „hibernate“ (дълбоко приспиване), „blank“ (изчистване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power. Possible values are "suspend", "hibernate", "blank", and "nothing".
bg: Действие при затваряне на екрана и ползване на захранване от батерии. Възможните стойности са „suspend“ (приспиване), „hibernate“ (дълбоко приспиване), „blank“ (изчистване) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the system hibernate button is pressed. Possible values are "suspend", "hibernate", "interactive", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при натискане на бутона за дълбоко приспиване на системата. Възможните стойности са „suspend“ (приспиване), „hibernate“ (дълбоко приспиване), „interactive“ (запитване), „shutdown“ (спиране) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the system power button is pressed. Possible values are "suspend", "hibernate", "interactive", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при натискане на бутона за включване/изключване на системата. Възможните стойности са „suspend“ (приспиване), „hibernate“ (дълбоко приспиване), „interactive“ (запитване), „shutdown“ (спиране) и „nothing“ (нищо).

en: The action to take when the system suspend button is pressed. Possible values are "suspend", "hibernate", "interactive", "shutdown" and "nothing".
bg: Действие при натискане на бутона за приспиване на системата. Възможните стойности са „suspend“ (приспиване), „hibernate“ (дълбоко приспиване), „interactive“ (запитване), „shutdown“ (спиране) и „nothing“ (нищо).

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
bg: Колко секунди да се изчакат преди изгасяне на екрана, когато компютърът се захранва от ел. мрежа.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди приспиване на компютъра, когато компютърът се захранва от ел. мрежа и бездейства.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди приспиване на компютъра, когато компютърът се захранва от батерии и бездейства.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди изгасяне на екрана, когато компютърът се захранва от батерии.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0 and 100.
bg: Яркост на екрана при захранване от ел. мрежа. Възможните стойности са между 0 и 100.

en: The brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
bg: Яркост на екрана при захранване от батерии. Възможните стойности са между 0 и 100.

en: The brightness of the screen when idle
bg: Яркост на екрана при бездействие

en: The damping factor for the rate
bg: Коефициент за експоненциално усредняване

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the graph.
bg: Максималната продължителност време показвана на оста x на графиката.

en: The maximum time displayed on the graph
bg: Максималното време показвано на графиката

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use_time_for_policy is false.
bg: Процентът на заряд на батерията, който се счита за критично нисък. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е ЛЪЖА.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use_time_for_policy is false.
bg: Процентът на заряд на батерията, който се счита за нисък. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е ЛЪЖА.

en: The percentage of the battery when it is considered very low. Only valid when use_time_for_policy is false.
bg: Процентът на заряд на батерията, който се счита за много нисък. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е ЛЪЖА.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use_time_for_policy is false.
bg: Процентът на заряд на батерията, когато се предприема действие за критично нисък заряд. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е ЛЪЖА.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use_time_for_policy is true.
bg: Оставащото време на батерията в секунди, когато се предприема действие за критично нисък заряд. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е ЛЪЖА.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use_time_for_policy is true.
bg: Оставащото време на батерията в секунди, което се счита за критично ниско. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е ЛЪЖА.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use_time_for_policy is true.
bg: Оставащото време на батерията в секунди, което се счита за ниско. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е ЛЪЖА.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered very low. Only valid when use_time_for_policy is true.
bg: Оставащото време на батерията в секунди, което се счита за много ниско. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е ЛЪЖА.

en: The time remaining when action is taken
bg: Оставащото време при предприемане на действие

en: The time remaining when critical
bg: Оставащото време, за да е критично ниско

en: The time remaining when low
bg: Оставащото време, за да е ниско

en: The time remaining when very low
bg: Оставащото време, за да е много ниско

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive. Possible values are "hibernate", "suspend" and "nothing".
bg: Видът на приспиването при бездействие на компютъра. Възможните стойности са „hibernate“, „suspend“ и „nothing“.

en: The value of the damping factor used when calculating the exponentially weighted average of the rate. Increasing this value will increase the damping effect of the rate calculations, which makes the time remaining more accurate, but the graphs less responsive.
bg: Стойността на коефициента за претеглено експоненциално усреднаване. Увеличаването на тази стойност прави усреднаването по-силно, което прави изчисленията за оставащото време по-точни, но графиките - по-гладки.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use_time_for_policy is true.
bg: Яркост на екрана на преносимия компютър при бездействие. Тази стойност е валидна, само ако „use_time_for_policy“ е ИСТИНА.

en: UPS critical low action
bg: Критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

en: Use gnome-screensaver lock setting
bg: Използване на настройките на заключването на gnome-screensaver

en: When to show the notification icon
bg: Кога да се показва иконата за уведомяване

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
bg: Дали компютърът да се приспива, дълбоко да се приспива или нищо да не се прави, когато компютърът бездейства

en: Whether to use time-based notifications
bg: Дали да се ползва уведомяване по време

en: Configure power management
bg: Настройки на управлението на захранването

en: Power Management
bg: Управление на захранването

en: Brightness
bg: Яркост

en: <b>Event log</b>
bg: <b>Дневник на събитията</b>

en: <b>Laptop batteries</b>
bg: <b>Батерии на мобилен компютър</b>

en: <b>UPS</b>
bg: <b>Непрекъсваемо токозахранване</b>

en: <b>Wireless devices</b>
bg: <b>Безжични устройства</b>

en: Charge History
bg: История на зареждането

en: Device Information
bg: Информация за устройства

en: Device type: Laptop battery (1)
    Technology: Lithium ION
bg: Вид устройство: Батерия за мобилен компютър (1)
    Технология:     Литиево-йонна

en: Estimated Time History
bg: История на прогнозираното време

en: Event Log
bg: Дневник на събитията

en: Last full: 22022mWh
bg: Последно пълно зареждане: 22022mWh

en: More
bg: Още

en: Power History
bg: История на заряда

en: Power Information
bg: Информация за заряда

en: This shows how the battery charge and discharge rate varies over time.
bg: Това показва как са се променяли скоростите на зареждане и разреждане на батерията във времето.

en: This shows how the battery percentage charge varies over time.
bg: Това показва как се е променял процента на зареденост във времето

en: This shows how the remaining time until charged or discharged varies over time.
bg: Това показва как се е променяло оставащото време до зареждане или разреждане във времето.

en: Application:
bg: Приложение:

en: Burning DVD, titled "My Photos"
bg: Записване на DVD на име „Моите фотографии“

en: Inhibit
bg: Предотвратяване

en: Inhibit Tester
bg: Тестване на предотвратяването

en: Reason:
bg: Причина:

en: UnInhibit
bg: Премахване на предотвратяването

en: <b>General</b>
bg: <b>Общи</b>

en: <b>Notification Area</b>
bg: <b>Област за уведомяване</b>

en: Always _sleep when the lid is closed
bg: _Задължително приспиване при затваряне на екрана

en: Notification
bg: Уведомяване

en: Only display when battery _present
bg: Показване само при наличие на батерии

en: Only display when charging or _discharging
bg: Показване само при _зареждане или разреждане

en: Power Management Preferences
bg: Настройки на управлението на захранването

en: Set display _brightness to:
bg: _Задаване на яркостта на екрана:

en: Sleep _type when inactive:
bg: Вид _приспиване при бездействие:

en: When UPS _power critical:
bg: При критично ниско ниво на непрекъсваемото _токозахранване:

en: When battery _power critical:
bg: При критично ниско ниво на _батериите:

en: When l_aptop lid is closed:
bg: При _затваряне на екрана:

en: When power _button is pressed:
bg: При натискане на _бутона за спиране:

en: _Always display icon
bg: _Винаги да се показва икона

en: _Dim the laptop panel when idle
bg: _Затъмняване на екрана при бездействие

en: _Never display icon
bg: _Никога да не се показва икона

en: _Only display when battery life is critical
bg: Показване само при _критично ниско ниво на батериите

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the tray.
bg: Ориентацията на тавата.

en: Unknown time
bg: Неизвестно време

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s, %i %s
bg: %i %s и %i %s

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: Power Manager for the GNOME desktop
bg: Мениджър на захранването за GNOME

en: On AC
bg: От ел. мрежа

en: On battery
bg: От батерии

en: LCD dim
bg: Затъмняване на екрана

en: LCD resume
bg: Включване на екрана

en: DPMS off
bg: Изключване на DPMS

en: DPMS on
bg: Включване на DPMS

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Resume
bg: Включване

en: Hibernate
bg: Дълбоко приспиване

en: Lid closed
bg: Екранът е затворен

en: Lid opened
bg: Екранът е отворен

en: Unknown event!
bg: Неизвестно събитие!

en: Time
bg: Време

en: Event
bg: Събитие

en: Description
bg: Описание

en: <b>%s</b> has stopped the %s from taking place : <i>%s</i>.
bg: <b>%s</b> предотврати %s: <i>%s</i>.

en: Multiple applications have stopped the %s from taking place.
bg: Множество приложения предотвратиха настъпването на %s.

en: GNOME Power Preferences
bg: Настройки на захранването

en: Power Inhibit Test
bg: Тест на предотвратяването

en: Do not daemonize
bg: Да не се минава в режим на демон

en: Show extra debugging information
bg: Допълнителна информация за изчистване на грешки

en: Exit after a small delay (for debugging)
bg: Изход след малко забавяне (за изчистване на грешки)

en: GNOME Power Manager
bg: Управление на захранването на GNOME

en: Request to %s
bg: Заявка към %s

en: On battery power
bg: От батерии

en: Display power management activated
bg: Управлението на захранването на екрана е включено

en: Laptop lid is closed
bg: Екранът е затворен

en: %s because %s
bg: %s поради %s

en: Doing nothing
bg: Не се прави нищо

en: Suspending computer
bg: Приспиване на компютъра

en: Hibernating computer
bg: Дълбоко приспиване на компютъра

en: DPMS blanking screen
bg: Изчистване на екрана от DPMS

en: Shutting down computer
bg: Спиране на компютъра

en: GNOME interactive logout
bg: Излизане от системата на GNOME със запитване

en: Resuming computer
bg: Събуждане на компютъра

en: Hibernate Problem
bg: Проблем при дълбокото приспиване

en: hibernate
bg: дълбоко да приспи

en: Battery charged %imWh during suspend
bg: Батерията се зареди с %i mWh след приспиването

en: Battery discharged %imWh during suspend
bg: Батерията се разреди с %i mWh след приспиването<

en: suspend
bg: приспи

en: Suspend Problem
bg: Проблем при приспиване

en: the DBUS method Suspend() was invoked
bg: методът Suspend() на DBUS бе извикан

en: the DBUS method Hibernate() was invoked
bg: методът Hibernate() на DBUS бе извикан

en: the DBUS method Shutdown() was invoked
bg: методът Shutdown() на DBUS бе извикан

en: Rebooting computer
bg: Рестартиране на компютъра

en: the DBUS method Reboot() was invoked
bg: методът Reboot() на DBUS бе извикан

en: Screen resume
bg: Включване на екрана

en: idle mode ended
bg: край на бездействането

en: Screen dim
bg: Затъмняване на екрана

en: idle mode started
bg: начало на бездействието

note: can only be hibernate or suspend
en: the system state is idle
bg: системата бездейства

en: the power button has been pressed
bg: бутонът за включване/изключване бе натиснат

en: the suspend button has been pressed
bg: бутонът за приспиване бе натиснат

en: the hibernate button has been pressed
bg: бутонът за дълбоко приспиване бе натиснат

en: The laptop lid has been closed
bg: Екранът на мобилния компютър бе затворен

en: The laptop lid has been re-opened
bg: Екранът на мобилния компютър бе отворен

en: the lid has been closed on ac power
bg: екранът бе затворен при захранване от ел. мрежа

en: the lid has been closed on battery power
bg: екранът бе затворен при захранване от батерии

en: Turning LCD panel back on
bg: Повторно включване на екрана

en: laptop lid re-opened
bg: екранът е отворен отново

en: AC adapter inserted
bg: Включен е адаптер за ел. мрежа

en: AC adapter removed
bg: Изключен е адаптер за ел. мрежа

en: the lid has been closed, and the ac adapter removed (and gconf is okay)
bg: екранът бе затворен, а адаптерът за ел. мрежа - махнат (gconf е наред)

en: Power Critically Low
bg: Критично ниско ниво на заряда

en: Power Very Low
bg: Много ниско ниво на заряда

en: Power Low
bg: Ниско ниво на заряда

en: battery is critically low
bg: критично ниско ниво на батерията

en: Your battery is now fully charged
bg: Батериите са напълно заредени

en: Battery Charged
bg: Батериите са заредени

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде <b>изгасен</b>, когато батерията напълно се изчерпи.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде приспан. <br><b>БЕЛЕЖКА:</b> За поддържането на компютъра в това състояние е необходим малък заряд на батерията.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде дълбоко приспан.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изгасен.

en: The AC Power has been unplugged. The system is now using battery power.
bg: Захранването от електрическата мрежа е изключено. Системата работи на батерии.

en: You have approximately <b>%s</b> of remaining battery life (%d%%). Plug in your AC Adapter to avoid losing data.
bg: Остава Ви приблизително <b>%s</b> живот на батерията (%d%%). Включете се към захранването от електрическата мрежа, за да не загубите данни.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде <b>изгасен</b>, когато непрекъсваемото токозахранване се изтощи.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде дълбоко приспан.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изгасен.

en: UPS is critically low
bg: Критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

en: Your system is running on backup power!
bg: Компютърът работи на резервно захранване!

en: You have approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%d%%). Restore power to your computer to avoid losing data.
bg: Остава Ви приблизително <b>%s</b> живот на непрекъсваемото токозахранване (%d%%). Включете се към захранването от електрическата мрежа, за да не загубите данни.

en: The %s device attached to this computer is low in power (%d%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Захранването на устройството %s, което е свързано с компютъра, пада (%d%%). Ако не го презаредите, то ще спре да функционира.

en: user clicked hibernate from tray menu
bg: потребителят натисна дълбокото приспиване от менюто в тавата

en: user clicked suspend from tray menu
bg: потребителят натисна приспиването от менюто в тавата

en: Laptop battery
bg: Батерия на мобилен компютър

en: UPS
bg: Непрекъсваемо токозахранване

en: Wireless mouse
bg: Безжична мишка

en: Wireless keyboard
bg: Безжична клавиатура

en: PDA
bg: Цифр. пом.

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: ups
bg: непр. ток-не

en: mouse
bg: мишка

en: keyboard
bg: клавиатура

en: pda
bg: цифр. пом.

en: unknown
bg: неизвестно

en: <b>Product:</b> %s
bg: <b>Продукт:</b> %s

en: <b>Status:</b> Missing
bg: <b>Състояние:</b> липсва

en: <b>Status:</b> Charged
bg: <b>Състояние:</b> заредена

en: <b>Status:</b> Charging
bg: <b>Състояние:</b> зареждане

en: <b>Status:</b> Discharging
bg: <b>Състояние:</b> разреждане

en: <b>Percentage charge:</b> %i%%
bg: <b>Процент на зареждането:</b> %i%%

en: <b>Vendor:</b> %s
bg: <b>Производител:</b> %s

en: Lithium ion
bg: Литиево-йонна

en: Lead acid
bg: Оловна

en: <b>Technology:</b> %s
bg: <b>Технология:</b> %s

en: <b>Serial number:</b> %s
bg: <b>Сериен номер:</b> %s

en: <b>Model:</b> %s
bg: <b>Модел:</b> %s

en: <b>Remaining time:</b> %s
bg: <b>Оставащо време:</b> %s

en: Excellent
bg: Отлично

en: Good
bg: Чудесно

en: Fair
bg: Приемливо

en: Poor
bg: Лошо

en: <b>Capacity:</b> %i%% (%s)
bg: <b>Капацитет:</b> %i%% (%s)

en: <b>Current charge:</b> %.1f %s
bg: <b>Текущ заряд:</b> %.1f %s

en: <b>Last full charge:</b> %.1f %s
bg: <b>Последно пълно зареждане:</b> %.1f %s

en: <b>Design charge:</b> %.1f %s
bg: <b>Проектен заряд:</b> %.1f %s

en: <b>Charge rate (raw):</b> %.1f %sh
bg: <b>Скорост на зареждане (моментна):</b> %.1f %sh

en: <b>Charge rate (smoothed):</b> %.1f %sh
bg: <b>Скорост на зареждане (усреднена):</b> %.1f %sh

note: only enable this if discharging on UPS, for details see: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=329027
en: Computer is running on backup power
bg: Компютърът работи на резервно захранване

en: Computer is running on AC power
bg: Компютърът работи на захранване от ел. мрежа

en: Computer is running on battery power
bg: Компютърът работи на захранване от батерии

en: Power Preferences
bg: Настройки на захранването

note: The text that should appear in the action combo boxes
en: Ask me
bg: Запитване към потребителя

en: Shutdown
bg: Изключване

en: Blank screen
bg: Изчистване на екрана

en: Do nothing
bg: Да не се прави нищо

en: Never
bg: Никога

en: _Suspend
bg: _Приспиване

en: Suspend the computer
bg: Приспиване на компютъра

en: Hi_bernate
bg: _Дълбоко приспиване

en: Make the computer go to sleep
bg: Приспиване на компютъра

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Information
bg: _Информация

en: _Help
bg: _Помощ

en: _About
bg: _Относно

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
bg: Лиценз - ОПЛ на GNU, версия 2

en: Power Manager is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
bg: Програмата за управлението на захранването на GNOME е свободен
    софтуер. Можете да я разпространявате според условията на версия
    2 или по-висока (по Ваш избор) на Общия публичен лиценз на GNU,
    който е публикуван от Фондацията за свободен софтуер,

en: Power Manager is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
bg: Програмата за управление на захранването на GNOME се разпространява с
    надеждата да е полезна, но БЕЗ НИКАКВА ГАРАНЦИЯ, дори и подразбиращата
    се ПРИГОДНОСТ или ГОДНОСТ ЗА КОНКРЕТНА УПОТРЕБА. За подробности
    прегледайте Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
bg: Трябва да сте получили копие на Общия публичен лиценз на GNU
    заедно с тази програма. Ако се сте - пишете на Фондацията за
    свободен софтуер на адрес:
    Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, 
    Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
