gnome-vfs - en to bg translation catalogue (272 entries)

en: Could not initialize Bonobo
bg: Bonobo не може да бъде инициализиран

en: Could not initialize gnome vfs
bg: Не може да бъде инициализиран gnome vfs

en: ISO 9660 Volume
bg: Диск ISO 9660

en: %s:%u contains NUL characters.
bg: %s:%u съдържа знаци NUL.

en: %s:%u contains no method name.
bg: %s:%u не съдържа име на метод.

en: %s:%u has no options endmarker.
bg: %s: %u няма краен маркер на опциите

en: %s:%u has unknown options %s.
bg: %s:%u има непознати опции %s.

en: %s:%u contains no module name.
bg: %s:%u не съдържа име на модул.

en: Configuration file `%s' was not found: %s
bg: Файлът с настройките „%s“ не е намерен: %s

note: stop parsing if we failed
en: %s:%d aborted parsing.
bg: %s:%d анализирането е преустановено.

en: AFFS Volume
bg: Дял AFFS

en: AFS Network Volume
bg: Мрежови диск AFS

en: Auto-detected Volume
bg: Автоматично засичан диск

en: CD-ROM Drive
bg: Устройство CD-ROM

en: CD Digital Audio
bg: Аудио CD

en: Hardware Device Volume
bg: Дял на хардуерно устройство

en: Ext2 Linux Volume
bg: Дял Ext2 на Linux

en: Ext3 Linux Volume
bg: Дял Ext3 на Linux

en: MSDOS Volume
bg: Дял MSDOS

en: MacOS Volume
bg: Дял MacOS

en: CDROM Volume
bg: Компакт диск

en: Hsfs CDROM Volume
bg: Компакт диск Hsfs

en: JFS Volume
bg: Дял JFS

en: Windows NT Volume
bg: Дял Windows NT

en: System Volume
bg: Системен дял

en: Memory Volume
bg: Дял в паметта

en: Minix Volume
bg: Дял Minix

en: NFS Network Volume
bg: Мрежови диск NFS

en: Netware Volume
bg: Дял на Netware

en: Reiser4 Linux Volume
bg: Дял Reiser4 на Linux

en: ReiserFS Linux Volume
bg: Дял ReiserFS на Linux

en: Windows Shared Volume
bg: Споделен диск на Windows

en: SuperMount Volume
bg: Диск за SuperMount

en: DVD Volume
bg: Диск за DVD

en: Solaris/BSD Volume
bg: Дял Solaris/BSD

en: Udfs Solaris Volume
bg: Дял Udfs на Solaris

en: Pcfs Solaris Volume
bg: Дял Pcfs на Solaris

en: Sun SAM-QFS Volume
bg: Дял SAM-QFS на Sun

en: Enhanced DOS Volume
bg: Дял Enhanced DOS

en: Windows VFAT Volume
bg: Дял VFAT на Windows

en: Xenix Volume
bg: Дял Xenix

en: XFS Linux Volume
bg: Дял XFS на Linux

en: XIAFS Volume
bg: Дял XIAFS

en: CIFS Volume
bg: Мрежови диск CIFS

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: %s Volume
bg: Дял, %s

en: %s/%s Drive
bg: Устройство %s/%s

en: %s Drive
bg: Устройство %s

en: Floppy Drive
bg: Флопи-дисково устройство

en: Compact Flash Drive
bg: Устройство за компактна флаш памет

en: Memory Stick Drive
bg: Устройство за паметови пръчки

en: Smart Media Drive
bg: Устройство за умни носители (smart media)

en: SD/MMC Drive
bg: Устройство SD/MMC

en: Zip Drive
bg: Устройство Zip

en: Jaz Drive
bg: Устройство Jaz

en: Pen Drive
bg: Устройство Pen

en: %s %s Music Player
bg: Портативно устройство за музика %s %s

en: %s %s Digital Camera
bg: Цифров фотоапарат/камер %s %s

en: Drive
bg: Устройство

en: External %s
bg: Външно %s

en: CD-ROM Disc
bg: Диск CD-ROM

en: Blank CD-R Disc
bg: Празен диск CD-R

en: CD-R Disc
bg: Диск CD-R

en: Blank CD-RW Disc
bg: Празен презаписваем диск CD-RW

en: CD-RW Disc
bg: Диск CD-RW

en: DVD-ROM Disc
bg: Диск DVD-ROM

en: Blank DVD-RAM Disc
bg: Празен диск DVD-RAM

en: DVD-RAM Disc
bg: Диск DVD-RAM

en: Blank DVD-R Disc
bg: Празен диск, DVD-R

en: DVD-R Disc
bg: Диск DVD-R

en: Blank DVD-RW Disc
bg: Празен диск DVD-RW

en: DVD-RW Disc
bg: Диск DVD-RW

en: Blank DVD+R Disc
bg: Празен диск, DVD+R

en: DVD+R Disc
bg: Диск DVD+R

en: Blank DVD+RW Disc
bg: Празен диск DVD+RW

en: DVD+RW Disc
bg: Диск DVD+RW

en: Audio Disc
bg: Аудио диск

en: %s Removable Volume
bg: Подвижен дял, %s

en: Volume
bg: Дял

en: Unknown operation type %u
bg: Неизвестен тип операция %u

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
bg: Не може да се създаде програмен канал за отваряне на GIOChannel: %s

en: Unknown job kind %u
bg: Неизвестен вид задача %u

en: Operation stopped
bg: Операцията е спряна

en: Deprecated function.  User modifications to the MIME database are no longer supported.
bg: Остаряла функция, да не се използва! Не се поддържат вече потребителски промени по базата с данни за типове MIME.

en: Could not parse: %s
bg: Не може да се анализира: %s

en: More parsing errors will be ignored.
bg: Следващите грешки при анализиране ще бъдат игнорирани.

note: GNOME_VFS_OK
en: No error
bg: Няма грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_FOUND
en: File not found
bg: Файлът не е намерен

note: GNOME_VFS_ERROR_GENERIC
en: Generic error
bg: Обща грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERNAL
en: Internal error
bg: Вътрешна грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_PARAMETERS
en: Invalid parameters
bg: Неправилни параметри

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SUPPORTED
en: Unsupported operation
bg: Неподдържана операция

note: GNOME_VFS_ERROR_IO
en: I/O error
bg: Вх./изх. грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_CORRUPTED_DATA
en: Data corrupted
bg: Повредени данни

note: GNOME_VFS_ERROR_WRONG_FORMAT
en: Format not valid
bg: Невалиден формат

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_FILE
en: Bad file handle
bg: Лош указател към файл

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_BIG
en: File too big
bg: Файлът е твърде голям

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_SPACE
en: No space left on device
bg: Няма свободно място на устройството

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY
en: Read-only file system
bg: Файлова система само за четене

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_URI
en: Invalid URI
bg: Грешен URI

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_OPEN
en: File not open
bg: Файлът не е отворен

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_OPEN_MODE
en: Open mode not valid
bg: Режимът на отваряне не е валиден

note: GNOME_VFS_ERROR_ACCESS_DENIED
en: Access denied
bg: Достъпът е забранен

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_OPEN_FILES
en: Too many open files
bg: Прекалено много отворени файлове

note: GNOME_VFS_ERROR_EOF
en: End of file
bg: Край на файл

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_DIRECTORY
en: Not a directory
bg: не е папка

note: GNOME_VFS_ERROR_IN_PROGRESS
en: Operation in progress
bg: Изпълнява се операция

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERRUPTED
en: Operation interrupted
bg: Операцията бе прекъсната

note: GNOME_VFS_ERROR_FILE_EXISTS
en: File exists
bg: Файлът съществува

note: GNOME_VFS_ERROR_LOOP
en: Looping links encountered
bg: Открити са зациклени връзки

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_PERMITTED
en: Operation not permitted
bg: Операцията не е позволена

note: GNOME_VFS_ERROR_IS_DIRECTORY
en: Is a directory
bg: е папка

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MEMORY
en: Not enough memory
bg: Няма достатъчно памет

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_NOT_FOUND
en: Host not found
bg: Хостът не е намерен

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_HOST_NAME
en: Host name not valid
bg: Името на хоста не е валидно

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_HAS_NO_ADDRESS
en: Host has no address
bg: Хостът няма адрес

note: GNOME_VFS_ERROR_LOGIN_FAILED
en: Login failed
bg: Влизането в системата е неуспешно

note: GNOME_VFS_ERROR_CANCELLED
en: Operation cancelled
bg: Операцията бе отменена

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_BUSY
en: Directory busy
bg: Папката е заета

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_NOT_EMPTY
en: Directory not empty
bg: Папката не е празна

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_LINKS
en: Too many links
bg: Прекалено много връзки

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY_FILE_SYSTEM
en: Read only file system
bg: Файлова система само за четене

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SAME_FILE_SYSTEM
en: Not on the same file system
bg: Не е в същата файлова система

note: GNOME_VFS_ERROR_NAME_TOO_LONG
en: Name too long
bg: Името е твърде дълго

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_NOT_AVAILABLE
en: Service not available
bg: Услугата не е достъпна

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_OBSOLETE
en: Request obsoletes service's data
bg: Данните от услугата са остарели вследствие на заявката

note: GNOME_VFS_ERROR_PROTOCOL_ERROR
en: Protocol error
bg: Протоколна грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MASTER_BROWSER
en: Could not find master browser
bg: Не може да се открие основния браузър

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_DEFAULT
en: No default action associated
bg: Няма асоциирано действие по подразбиране

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_HANDLER
en: No handler for URL scheme
bg: Не е зададена функция за обработка на схема за URL

note: GNOME_VFS_ERROR_PARSE
en: Error parsing command line
bg: Грешка при анализа на командния ред

note: GNOME_VFS_ERROR_LAUNCH
en: Error launching command
bg: Грешка при стартирането на програмата

note: GNOME_VFS_ERROR_TIMEOUT
en: Timeout reached
bg: Времето изтече

note: GNOME_VFS_ERROR_NAMESERVER
en: Nameserver error
bg: Грешка на сървъра за имена

note: GNOME_VFS_ERROR_LOCKED
en: The resource is locked
bg: Ресурсът е заключен

note: GNOME_VFS_ERROR_DEPRECATED_FUNCTION
en: Function call deprecated
bg: Това извикване на функция е остаряло и не трябва да се ползва

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: %u byte | %u bytes
bg[0]: %u байт
bg[1]: %u байта

en:  (invalid Unicode)
bg:  (грешен Уникод)

en: Floppy
bg: Дискета

en: Disk
bg: Диск

en: USB Drive
bg: Устройство за USB

en: IEEE1394 Drive
bg: Устройство за интерфейс IEEE1394

en: Memory Stick
bg: Пръчка памет

en: Smart Media
bg: Умен носител (smart media)

en: Camera
bg: Фотоапарат

en: Root Volume
bg: Диск за кореновата папка

en: Audio CD
bg: Аудио CD

en: Unknown volume
bg: Неизвестен дял

en: Network server
bg: Мрежови сървър

note: Handle floppy case
en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
bg: Флопи-дисковото устройство не може да бъде монтирано. Вероятно няма дискета в устройството.

note: All others
en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
bg: Дялът не може да бъде монтиран. Вероятно няма носител в устройството.

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
bg: Флопи-дисковото устройство не може да бъде монтирано. Вероятно е във формат, който не може да бъде монтиран.

note: Probably a wrong password
en: Unable to mount the volume. If this is an encrypted drive, then the wrong password or key was used.
bg: Дялът не може да бъде монтиран. Ако дялът е шифрован, причината е невярна парола или ключ.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
bg: Дялът не може да бъде монтиран. Вероятно е във формат, който не може да бъде монтиран.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
bg: Избраното флопи-дисково устройство не може да бъде монтирано.

en: Unable to mount the selected volume.
bg: Избраният дял не може да бъде монтиран.

en: Unable to unmount the selected volume. The volume is in use by one or more programs.
bg: Дялът не може да бъде демонтиран. Вероятно се използва от една или повече програми.

en: Unable to unmount the selected volume.
bg: Избраният дял не може да бъде демонтиран.

en: Failed to read data from child process %d (%s)
bg: Неуспех при прочитането на данни от дъщерния процес %d (%s)

en: Couldn't run mount process in a pty
bg: Неуспех при монтиране/демонтиране в терминално устройство

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
bg: Неочаквана грешка при извършване на select() докато се четат данни от дъщерен процес (%s)

en: Couldn't send password to mount process.
bg: Неуспех при пращане на парола към командата за монтиране

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
bg: Неочаквана грешка при waitpid() (%s)

en: Failed to start command
bg: Неуспех при стартирането на програмата

en: Unable to eject media
bg: Носителят не може да бъде изваден.

en: Unable to unmount connected server
bg: Свързаният сървър не може да бъде демонтиран.

en: Network
bg: Мрежа

en: Home
bg: У дома

en: Filesystem
bg: Файлова система

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
bg: Неизвестна позиция GnomeVFSSeekPosition %d

en: Windows Network
bg: Мрежа на Windows

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
bg: Идентичността на отдалечения компютър (%s) е непозната.

en: This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
bg: Това се случва, когато влизате за пръв път.
    
    Изпратената от отдалечения компютър идентичност е %s. Ако искате да сте сигурни, че е безопасно да продължите, свържете се със системния администратор.

en: Log In Anyway
bg: Влизане въпреки всичко

en: Cancel Login
bg: Отказ на влизането

note: FIXME: we probably shouldn't use printf to output the message
en: Didn't find a valid settings file at %s
bg: Не е намерен валиден файл с настройки в %s

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
bg: Ползвайте променливата на средата %s, за да зададете различно местоположение.

en: Standard Moniker factory
bg: Фабрика за стандартни псевдоними (moniker)

en: file MonikerExtender
bg: файл MonikerExtender

en: generic Gnome VFS moniker
bg: стандартен псевдоним (moniker) на Gnome VFS

en: generic file moniker
bg: стандартен псевдоним (moniker) на файл

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
bg: Сървърът-посредник за HTTP изисква да се идентифицирате.

en: You must log in to access "%s".
    %s
bg: За да достъпите „%s“, трябва да се идентифицирате.
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
bg: Паролата Ви ще бъде пратена некриптирана.

en: Your password will be transmitted encrypted.
bg: Паролата Ви ще бъде пратена криптирана.

en: You must log in to access %s domain %s
bg: За да достъпите %s, домейн %s, трябва да се идентифицирате.

en: You must log in to access %s
bg: За да достъпите %s, трябва да се идентифицирате.

en: Default component viewer application
bg: Стандартната програма-компонент за преглед

en: Default terminal application
bg: Стандартна програма за терминал

en: Exec argument for default terminal
bg: Аргументът exec за стандартната програма за терминал

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
bg: Програмата, която да се използва за преглед на файлове, които изискват определен компонент за преглед. Параметърът %s ще бъде заменен пътя до файла, параметъра %c ще бъде заменен с IID на компонента.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
bg: Стандартната терминална програма да се използва за програми, които изискват терминал.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
bg: Аргументът за изпълнение (exec) за терминалния емулатор по подразбиране.

en: Run the command in a terminal
bg: Пускане на програмата в терминал

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
bg: Програмата за обработка на URL-и от тип „aim“, ако е включена.

en: The command used to handle "callto" URLs, if enabled.
bg: Програмата обработка на URL-и от тип „callto“, ако е включена.

en: The command used to handle "ghelp" URLs, if enabled.
bg: Програмата за обработка на URL-и от тип „ghelp“, ако е включена.

en: The command used to handle "h323" URLs, if enabled.
bg: Програмата за обработка на URL-и от тип „h323“, ако е включена.

en: The command used to handle "http" URLs, if enabled.
bg: Програмата за обработка на URL-и от тип „http“, ако е включена.

en: The command used to handle "https" URLs, if enabled.
bg: Програмата за обработка на URL-и от тип „https“, ако е включена.

en: The command used to handle "info" URLs, if enabled.
bg: Програмата за обработка на URL-и от тип „info“, ако е включена.

en: The command used to handle "mailto" URLs, if enabled.
bg: Програмата за обработка на URL-и от тип „mailto“, ако е включена.

en: The command used to handle "man" URLs, if enabled.
bg: Програмата за обработка на URL-и от тип „man“, ако е включена.

en: The command used to handle "trash" URLs, if enabled.
bg: Програмата за обработка на URL-и от тип „trash“, ако е включена.

en: The handler for "aim" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип „aim“

en: The handler for "callto" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип „callto“

en: The handler for "ghelp" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип „ghelp“

en: The handler for "h323" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип „h323“

en: The handler for "http" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип „http“

en: The handler for "https" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип „https“

en: The handler for "info" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип „info“

en: The handler for "mailto" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип „mailto“

en: The handler for "man" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип „man“

en: The handler for "trash" URLs
bg: Програма за обработка на URL-та от тип „trash“

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа „command“ ще обслужва URL-и от тип „aim“.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "callto" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа „command“ ще обслужва URL-и от тип „callto“.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ghelp" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа „command“ ще обслужва URL-и от тип „ghelp“.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "h323" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа „command“ ще обслужва URL-и от тип „h323“.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "http" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа „command“ ще обслужва URL-и от тип „http“.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "https" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа „command“ ще обслужва URL-и от тип „https“.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "info" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа „command“ ще обслужва URL-и от тип „info“.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "mailto" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа „command“ ще обслужва URL-и от тип „mailto“.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "man" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа „command“ ще обслужва URL-и от тип „man“.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "trash" URLs.
bg: Включено, ако програмата в ключа „command“ ще обслужва URL-и „trash“.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
bg: Включено, ако програмата, която ще обслужва този тип URL-и, трябва да бъде изпълнена в терминал.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-и от тип „aim“

en: Whether the specified command should handle "callto" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-и от тип „callto“

en: Whether the specified command should handle "ghelp" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-и от тип „ghelp“

en: Whether the specified command should handle "h323" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-и от тип „h323“

en: Whether the specified command should handle "http" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-и от тип „http“

en: Whether the specified command should handle "https" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-и от тип „https“

en: Whether the specified command should handle "info" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-и от тип „info“

en: Whether the specified command should handle "mailto" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-и от тип „mailto“

en: Whether the specified command should handle "man" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-и от тип „man“

en: Whether the specified command should handle "trash" URLs
bg: Дали избраната програма да обработва URL-и от тип „trash“

en: Comma separated list of DNS-SD domains that should be visible in the "network:///" location.
bg: Списък от домейни тип DNS-SD, разделени със запетаи, които трябва да са видими в местоположението „network:///“.

en: Extra domains to look for DNS-SD services in
bg: Допълнителни домейни, в които да се търсят услуги от тип DNS-SD

en: How to display local DNS-SD service
bg: Как да се показва локална услуга от тип DNS-SD

en: Possible values are "merged", "separate" and "disabled".
bg: Възможни стойности са „merged“, „separate“ и „disabled“.

en: Authenticate proxy server connections
bg: Идентификация при връзката със сървъра-посредник

en: Automatic proxy configuration URL
bg: URL за автоматични настройки на сървъра-посредник

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
bg: Включване на настройки за сървър-посредник за HTTP в Интернет

en: FTP proxy host name
bg: Име на сървъра-посредник за FTP

en: FTP proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за FTP

en: HTTP proxy host name
bg: Име на сървъра-посредник за HTTP

en: HTTP proxy password
bg: Парола за сървъра-посредник за HTTP

en: HTTP proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за HTTP

en: HTTP proxy username
bg: Потребителско име за сървъра-посредник за HTTP

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by "/system/http_proxy/authentication_user" and "/system/http_proxy/authentication_password".
bg: Ако е истина, връзките към сървъра-посредник изискват идентификация. Комбинацията „потребителско име/парола“ е дефинирана в „/system/http_proxy/authentication_user“ и „/system/http_proxy/authentication_password“.

en: Non-proxy hosts
bg: Сървъри, които да не минават през сървър-посредник

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
bg: Парола, която да се подава като идентификация на сървъра-посредник за HTTP.

en: Proxy configuration mode
bg: Режим на конфигурация на сървър-посредник

en: SOCKS proxy host name
bg: Име на сървъра-посредник за SOCKS

en: SOCKS proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за SOCKS

en: Secure HTTP proxy host name
bg: Име на сървъра-посредник за HTTPS

en: Secure HTTP proxy port
bg: Порт на сървъра-посредник за HTTPS

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
bg: Изберете режим на настройка на сървър-посредник. Поддържани стойности са „none“ - без сървър посредник, „manual“ - настройка на ръка и „auto“ - автоматично настройване.

en: The machine name to proxy FTP through.
bg: Името на сървъра-посредник за връзки по FTP

en: The machine name to proxy HTTP through.
bg: Името на сървъра-посредник за връзки по HTTP

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
bg: Името на сървъра-посредник за връзки по сигурен HTTP (HTTPS)

en: The machine name to proxy socks through.
bg: Името на сървъра-посредник за връзки по SOCKS

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
bg: Портът на сървъра-посредник, който е дефиниран в „/system/proxy/http_host“.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
bg: Портът на сървъра-посредник, който е дефиниран в „/system/proxy/ftp_host“.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
bg: Портът на сървъра-посредник, който е дефиниран в „/system/proxy/secure_host“.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
bg: Портът на сървъра-посредник, който е дефиниран в „/system/proxy/socks_host“.

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
bg: Този ключ съдържа списък с хостове, които за свързани директно, вместо през сървър-посредник (ако е активно). Стойностите могат да са хостове, домейни (*.foo.com), IP адреси на хостове(и IPv4, и IPv6) и мрежови адреси с мрежова маска (192.168.0.0/24).

en: URL that provides proxy configuration values.
bg: URL, от което се вземат настройките на сървъра-посредник.

en: Use HTTP proxy
bg: Използване на сървър-посредник за HTTP

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
bg: Потребителско име, което да се подава като идентификация, при използване на сървър-посредник за HTTP.

en: SMB workgroup
bg: Работна група на SMB

en: The Windows networking workgroup or domain that the user is part of. In order for a new workgroup to fully take effect the user may need to log out and log back in.
bg: Работната група или домейнът на Windows, в която потребителят участва. Възможно е да се наложи да излезете и да влезете в системата отново, за да може тази настройка да влезе в сила.
