gucharmap 1.2.0 - en to bg translation catalogue (232 entries)

en: Character Map
bg: Таблица със символи

en: Insert special characters into documents
bg: Вмъкване на специални символи в документи

en: Canonical decomposition:
bg: Канонични разлагания:

en: [not a printable character]
bg: [символ, който не може да се принтира]

en: General Character Properties
bg: Общи свойства на символа

note: character category
en: Unicode category:
bg: Уникод категория:

en: Various Useful Representations
bg: Различни полезни представяния

en: Decimal entity reference:
bg: Десетично съществуваща референция:

en: Annotations and Cross References
bg: Анотации и препратки

en: Alias names:
bg: Псевдоними:

en: Notes:
bg: Бележки:

en: See also:
bg: Виж също:

en: Approximate equivalents:
bg: Приблизителни еквиваленти:

en: Equivalents:
bg: Еквиваленти:

en: CJK Ideograph Information
bg: CJK информация за идеограми

en: Definition in English:
bg: Определение на английски:

en: Mandarin Pronunciation:
bg: Мандарин произнасяне:

en: Japanese On Pronunciation:
bg: Японско он произнасяне:

en: Japanese Kun Pronunciation:
bg: Японско кун произнасяне:

en: Tang Pronunciation:
bg: Танг произнасяне:

en: Korean Pronunciation:
bg: Корейско произнасяне:

en: Characte_r Table
bg: Таблица със символи

en: Character _Details
bg: Информация за символа

en: Font
bg: Шрифт

en: Font Family
bg: Семейство на шрифта

en: Font Size
bg: Размер на шрифта

note: Unicode assigns "Common" as the script name for any character not * specifically listed in Scripts.txt
en: Common
bg: Често срещани

en: Unknown character, unable to identify.
bg: Непознат символ, не беше разпознат.

en: Not found.
bg: Не е открит.

en: Character found.
bg: Символ открит.

en: Character Table
bg: Таблица със символи

en: <Non Private Use High Surrogate>
bg: <Не-личен висок заместител>

en: <Private Use High Surrogate>
bg: <Личен висок заместител>

en: <Low Surrogate>
bg: <Ниски заместители>

en: <Private Use>
bg: <Лична употреба>

en: <Plane 15 Private Use>
bg: <Обикновен 15 лична употреба>

en: <Plane 16 Private Use>
bg: <Обикновен 16 лична употреба>

en: <not assigned>
bg: <не е назначено>

en: Other, Control
bg: Друг, формат

en: Other, Format
bg: Друг, форматиране

en: Other, Not Assigned
bg: Друг, неназачено

en: Other, Private Use
bg: Друг, лична употреба

en: Other, Surrogate
bg: Друг, заместване

en: Letter, Lowercase
bg: Буква, малка

en: Letter, Modifier
bg: Буква, определение

en: Letter, Other
bg: Буква, друга

en: Letter, Titlecase
bg: Букви, заглавни

en: Letter, Uppercase
bg: Буква, голяма

en: Mark, Spacing Combining
bg: Знак, отбелязващ пауза

en: Mark, Enclosing
bg: Знак, завършващ

en: Mark, Non-Spacing
bg: Знак, неотбелязващ пауза

en: Number, Decimal Digit
bg: Цифра, десетична цифра

en: Number, Letter
bg: Цифра, буква

en: Number, Other
bg: Цифра, друга

en: Punctuation, Connector
bg: Пунктуация, свързващ

en: Punctuation, Dash
bg: Пунктуация, тире

en: Punctuation, Close
bg: Пунктуация, затваря

en: Punctuation, Final Quote
bg: Пунктуация, край на цитат

en: Punctuation, Initial Quote
bg: Пунктуация, начало на цитат

en: Punctuation, Other
bg: Пунктуация, друго

en: Punctuation, Open
bg: Пунктуация, отваря

en: Symbol, Currency
bg: Символ, валута

en: Symbol, Modifier
bg: Символ, определение

en: Symbol, Math
bg: Символ, математически

en: Symbol, Other
bg: Символ, друг

en: Separator, Line
bg: Разделител, линия

en: Separator, Paragraph
bg: Разделител, параграф

en: Separator, Space
bg: Разделител, празно място

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Next Script
bg: Следващ скрипт

en: Previous Script
bg: Предишен скрипт

en: Next Block
bg: Следващ блок

en: Previous Block
bg: Предишен блок

en: _File
bg: _Файл

en: _View
bg: _Изглед

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Go
bg: _Отиване

en: By _Script
bg: По _скрипт

en: By _Unicode Block
bg: По _уникод блок

en: Snap Columns to Power of Two
bg: Залепване на колонките на кратно на 2

note: ctrl-+
en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

note: ctrl--
en: Zoom _Out
bg: _Намаляване

note: ctrl-=
en: _Normal Size
bg: Нор_мален размер

en: _Find...
bg: _Търсене...

en: Find _Next
bg: Намиране на _следващ

en: Find _Previous
bg: Намиране на _предишен

en: _Next Character
bg: _Следващ символ

en: _Previous Character
bg: _Предишен символ

note: make the help menu
en: _Help
bg: _Помощ

en: _Text to copy:
bg: _Текст за копиране:

en: Copy to the clipboard.
bg: Копиране в буфера за обмен.

en: Font to start with; ex: 'Serif 27'
bg: Шрифт, с който да се започва; пример: "Serif·27"

en: Basic Latin
bg: Основен латински

en: Latin-1 Supplement
bg: Латински-1 допълнение

en: Latin Extended-A
bg: Разширен латински-А

en: Latin Extended-B
bg: Разширен латински-Б

en: IPA Extensions
bg: IPA разширения

en: Spacing Modifier Letters
bg: Букви променящи разстоянието м/у буквите

en: Combining Diacritical Marks
bg: Комбиниращи диакритически знаци

en: Greek and Coptic
bg: Гръцки и коптски

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic Supplementary
bg: Кирилица допълнителни

en: Armenian
bg: Арменски

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Arabic
bg: Арабски

en: Syriac
bg: Сирийски

en: Thaana
bg: Тхаана

en: Devanagari
bg: Деванагари

en: Bengali
bg: Бенгалски

en: Gurmukhi
bg: Гурмукхи

en: Gujarati
bg: Гуджарати

en: Oriya
bg: Ория

en: Tamil
bg: Тамил

en: Telugu
bg: Телугу

en: Kannada
bg: Каннада

en: Malayalam
bg: Малаялам

en: Sinhala
bg: Синхала

en: Thai
bg: Тай

en: Lao
bg: Лао

en: Tibetan
bg: Тибетски

en: Myanmar
bg: Мианмар

en: Georgian
bg: Грузински

en: Hangul Jamo
bg: Хангул Джамо

en: Ethiopic
bg: Етиопски

en: Cherokee
bg: Чероки

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
bg: Унифицирани Канадски Аборигенски Сричкообразуващи

en: Ogham
bg: Огам

en: Runic
bg: Рунически

en: Tagalog
bg: Тагалог

en: Hanunoo
bg: Ханунуу

en: Buhid
bg: Бухид

en: Tagbanwa
bg: Тагбанва

en: Khmer
bg: Кхмерски

en: Mongolian
bg: Монголски

en: Limbu
bg: Лимбу

en: Tai Le
bg: Тай Ле

en: Khmer Symbols
bg: Кхмерски символи

en: Phonetic Extensions
bg: Фонетични разширения

en: Latin Extended Additional
bg: Разширен латински (допълнение)

en: Greek Extended
bg: Разширен гръцки

en: General Punctuation
bg: Обща пунктуация

en: Superscripts and Subscripts
bg: Супер скриптове и под скриптове

en: Currency Symbols
bg: Валутни символи

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
bg: Комбиниращи диакритически знаци за символи

en: Letterlike Symbols
bg: Буквоподобни символи

en: Number Forms
bg: Числови форми

en: Arrows
bg: Стрелки

en: Mathematical Operators
bg: Математически операции

en: Miscellaneous Technical
bg: Разни технически

en: Control Pictures
bg: Контролни картинки

en: Optical Character Recognition
bg: Оптическо разпознаване на символи (OCR)

en: Box Drawing
bg: Правоъгълни форми

en: Block Elements
bg: Блокови елементи

en: Geometric Shapes
bg: Геометрични форми

en: Miscellaneous Symbols
bg: Разни символи

en: Dingbats
bg: Картинки

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
bg: Разни математически символи А

en: Supplemental Arrows-A
bg: Допълнителни стрелки А

en: Braille Patterns
bg: Брайлови шаблони

en: Supplemental Arrows-B
bg: Допълнителни стрелки Б

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
bg: Разни математически символи Б

en: Supplemental Mathematical Operators
bg: Допълнителни математически операции

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
bg: Разни символи и стрелки

en: CJK Radicals Supplement
bg: CJK Корени (допълнение)

en: Kangxi Radicals
bg: Канджкси корени

en: Ideographic Description Characters
bg: Идеограмни символи за описание

en: CJK Symbols and Punctuation
bg: CJK символи и пунктуация

en: Hiragana
bg: Хирагана

en: Katakana
bg: Катакана

en: Bopomofo
bg: Бопомофо

en: Hangul Compatibility Jamo
bg: Хангул съвместим с Джамо

en: Kanbun
bg: Канбун

en: Bopomofo Extended
bg: Разширен бопомофо

en: Katakana Phonetic Extensions
bg: Катакана фонетически разширения

en: Enclosed CJK Letters and Months
bg: Изолирани CJK букви и месеци

en: CJK Compatibility
bg: CJK съвместимост

en: CJK Unified Ideographs Extension A
bg: CJK унифицирани идеограми разширение А

en: Yijing Hexagram Symbols
bg: Йиджинг Хексаграмови символи

en: CJK Unified Ideographs
bg: CJK унифицирани идеограми

en: Yi Syllables
bg: Йи срички

en: Yi Radicals
bg: Йи корени

en: Hangul Syllables
bg: Наглул срички

en: High Surrogates
bg: Високи заместители

en: High Private Use Surrogates
bg: Високи лични заместители

en: Low Surrogates
bg: Ниски заместители

en: Private Use Area
bg: Лични символи

en: CJK Compatibility Ideographs
bg: CJK идеограми за съвместимост

en: Alphabetic Presentation Forms
bg: Азбучни представящи форми

en: Arabic Presentation Forms-A
bg: Арабски представящи форми А

en: Combining Half Marks
bg: Комбиниращи полу знаци

en: CJK Compatibility Forms
bg: CJK форми за съвместимост

en: Small Form Variants
bg: Варианти на малка форма

en: Arabic Presentation Forms-B
bg: Арабски представящи форми Б

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
bg: Форми с половин и пълна дължина

en: Specials
bg: Специални

en: Linear B Syllabary
bg: Линейна Б сричкова азбука

en: Linear B Ideograms
bg: Линейни Б идеограми

en: Aegean Numbers
bg: Егейски числа

en: Old Italic
bg: Стар италиански

en: Gothic
bg: Готически

en: Ugaritic
bg: Угаритик

en: Deseret
bg: Десерет

en: Shavian
bg: Символи от Бърнард Шоу

en: Osmanya
bg: Османя

en: Cypriot Syllabary
bg: Киприотска сричкова азбука

en: Byzantine Musical Symbols
bg: Византийски музикални символи

en: Musical Symbols
bg: Музикални символи

en: Tai Xuan Jing Symbols
bg: Тай Ксуан Джинг символи

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
bg: Математически алфанумерични символи

en: CJK Unified Ideographs Extension B
bg: CJK унифицирани идеограми разширение Б

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
bg: CJK идеограми за съвместимост (допълнение)

en: Tags
bg: Тагове

en: Supplementary Private Use Area-A
bg: Допълнителни лични символи А

en: Supplementary Private Use Area-B
bg: Допълнителни лични символи Б

en: Braille
bg: Брайлови

en: Canadian Aboriginal
bg: Канадски Аборигенски

en: Cypriot
bg: Кипърски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Han
bg: Хан

en: Hangul
bg: Хангул

en: Inherited
bg: Наследен

en: Latin
bg: Латински

en: Linear B
bg: Линейна Б сричкова азбука

en: Yi
bg: Йи

en: All
bg: Всички

en: Unicode Block
bg: Уникод Блок

en: Script
bg: Скрипт

en: Information
bg: Информация

note: follow hig guidelines
en: Find
bg: Търсене

en: _Previous
bg: _Предишен

en: _Next
bg: _Следващ

en: _Search:
bg: _Търсене:
