gnome-utils - en to bg translation catalogue (533 entries)

en: Floppy Formatter
bg: Форматиране на дискети

en: Format Floppy Disks
bg: Форматиране на дискети

en: 0 for the quick format, 1 for a standard one (adds a low-level format) and finally 2 for a thorough format (adds a bad blocks scan).
bg: 0 за бързо форматиране, 1 за стандартно (добавено е и форматиране от ниско ниво) и накрая 2 за пълно форматиране (добавено е и сканиране за лоши блокове).

en: ADVANCED USERS ONLY - Default backend for FAT formatting
bg: САМО ЗА НАПРЕДНАЛИ ПОТРЕБИТЕЛИ - По подразбиране за форматиране на FAT

en: Default filesystem type
bg: Файлова система по подразбиране

en: Default formatting mode
bg: Режим за форматиране по подразбиране

en: TRUE to set mkdosfs as the preferred FAT formatting backend or FALSE to set mtools as the preferred FAT formatting backend.
bg: TRUE - за настройка на mkdosfs като предпочитана програма за FAT - форматиране или FALSE за mtools като програма по подразбиране за FAT - форматирането.

en: ext2 for the linux native filesystem or fat for the DOS filesystem.
bg: ext2 за естествена файлова система или fat за файлова система на DOS.

en: Internal Error: Unable to seek to the correct location.
bg: Вътрешна грешка: Неуспех при търсенето на правилното местоположение

en: Internal Error: Weird value (%ld) in do_test
bg: Вътрешна грешка: Странно значение на (%ld) в do_test

note: while (!i) ;
en: Checking for bad blocks...
bg: Проверка за лоши блокове...

en: Failed to open device %s for badblock checking
bg: Неуспех при отварянето на устройство %s за проверка за лоши блокове

en: Checking for bad blocks... Done
bg: Проверка за лоши блокове... готово

en: Formatting the disk...
bg: Форматиране на диск...

en: I don't know what this is, but it's very wrong.
bg: Не знам какво е това, но е много грешно.

en: Error formatting track #%d
bg: Грешка при форматиране на пътека #%d

en: Error during completion of formatting
bg: Грешка при завършването на форматирането

note: XXXX - need to tell parent we're finished
en: Formatting the disk... Done
bg: Форматиране на диск... готово

note: XXXX - tell parent we're starting verify stage
en: Verifying the format...
bg: Проверка на формата...

en: Unable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
bg: Записването върху дискетата е невъзможно.
    
    Проверете дали не е защитена от запис.

en: Insufficient permissions to open floppy device %s.
bg: Недостатъчни права за отваряне на флопи устройство %s.

en: Unable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
bg: Нямате достъп до дискетата.
    
    Убедете се, че тя е в устройството
    и вратата му е затворена.

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
bg: Обща грешка при достъп до флопи устройство %s.
    
    Код на грешка %s:%d

en: Read Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
bg: Грешка при четенето:
    Проблем при четене на цилиндър %d, очакваше се %d, а е прочетено %d

en: Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
bg: Проблем при четене а цилиндър %d, очакваше се %d, а е прочетено %d

en: Bad data in cyl %d.  Continuing...
bg: Лоши данни в цил %d.  Продължаване...

en: Error closing device %s
bg: Грешка при затваряне на устройство %s

en: Verifying the format... Done
bg: Проверка на форматирането... готово

en: Unable to write to device %s
bg: Не може да се записва в устройство %s

en: Generic error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
bg: Обща грешка при достъп до флопи устройство %s.
    
    Код на грешка %s

en: Could not determine current floppy geometry.
bg: Геометрията на дискетата не може да бъде определена физически.

en: Error while creating a unique filename for the bad blocks list file.
bg: Грешка при създаването на уникално име на файл за списъка с лоши блокове.

en: Error while filling the bad blocks list file.
bg: Грешка при попълването на файла със списъка на лошите блокове.

en: Error while spawning the (%s) command: %s.
bg: Грешка при изпълнението на командата (%s): %s.

en: Unknown mke2fs starting signature, cancelling.
bg: Непознат начален подпис на mke2fs, отказ.

en: The filesystem creation utility (%s) reported the following errors:
    
    %s (%d)
bg: Инструментът за създаване на файлови системи (%s) докладва за следните грешки:
    
    %s (%d)

en: Abnormal child process termination.
bg: Необикновено прекратяване на процес.

en: Error while spawning the mbadblocks command: %s.
bg: Грешка при изпълнение на командата mbadblocks: %s.

en: The bad blocks checking utility (mbadblocks) reported the following errors:
    %s.
bg: Инструментът за проверка на лоши блокове (mbadblocks) докладва за следните грешки:
    %s.

en: Abnormal mbadblocks child process termination.
bg: Необикновено прекратяване на процес от mbadblocks.

note: make the filesystem
en: Making filesystem on disk...
bg: Създаване на файловата система на диска...

en: Unable to create filesystem correctly.
bg: Правилното създаване на файловата система е невъзможно.

en: Making filesystem on disk... Done
bg: Създаване на файловата система на диска... готово

en: Checking for bad blocks... (this might take a while)
bg: Проверка за лоши блокове... (това може да отнеме време)

en: Error while checking the bad blocks.
bg: Грешка при проверката за лоши блокове.

en: <small><i><b>Note</b>: The mbadblocks utility isn't installed on this system.  It must be installed in order to perform a thorough DOS (fat) formatting.</i></small>
bg: <small><i><b>Забележка</b>: Инструментът mbadblocks не е инсталиран. Той трябва да се инсталира за да се извърши пълното форматиране под файловата система DOS (fat).</i></small>

en: Double Density 3.5" (720KB)
bg: Двойна плътност 3.5" (720КБ)

en: Double Density 5.25" (360KB)
bg: Двойна плътност 5.25" (360КБ)

en: File system _type:
bg: Т_ип на файлова система:

en: Filesystem Settings
bg: Настройки на файловата система

en: Floppy _density:
bg: Пл_ътност на флопи:

en: Floppy de_vice:
bg: Флопи _устройство:

en: Formatting Mode
bg: Режим на форматиране

en: High Density 3.5" (1.44MB)
bg: Висока плътност 3.5" (1.44МБ)

en: High Density 5.25" (1.2MB)
bg: Висока плътност 5.25" (1.2МБ)

en: Linux Native (ext2)
bg: Файлова система на Linux (ext2)

en: Physical Settings
bg: Физически настройки

en: Thorou_gh (adds a bad blocks check to the standard mode)
bg: _Напълно (добавяне на проверка за лоши блокове към стандартния режим)

en: Volume _name:
bg: Име на _дяла:

note: This is the "format" verb (not the noun).
en: _Format
bg: _Форматиране

en: _Quick (only creates the filesystem)
bg: _Бързо (създаване само на файловата система).

en: _Standard (adds a low-level format to the quick mode)
bg: _Стандартно (добавяне на форматиране от ниско ниво към бързото форматиране)

en: Cannot Format
bg: Форматирането не може да бъде изпълнено

en: Neither the mke2fs nor the mkdosfs/mformat applications are installed. You can't format a floppy without one of them.
bg: Нито програмата mke2fs нито mkdosfs/mformat са инсталирани. Не можете да форматирате флопи диск без нито една от тях.

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
bg: Неуспех при отварянето на устройството %s, форматирането не може да продължи.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
bg: Устройството %s е разкачено.
    Моля, закачете устройството за да продължите.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
bg: Нямате подходящи права за запис в %s, форматирането не е възможно.
    Обърнете се към системния администратор, за да ви бъдат предоставени.

en: Cannot initialize device
bg: Устройството не може да бъде инициализирано

en: Unable to open any device, formatting cannot continue.
bg: Не може да се отвори нито едно устройство, форматирането не може да продължи.

en: /dev/floppy/0 or /dev/fd0
bg: /dev/floppy/0 или /dev/fd0

en: Could not display help for the floppy formatter.
bg: Помощната информация не може да бъде показана.

en: Incorrect volume name
bg: Некоректно име на носителя

en: The volume name can't contain any blank space.
bg: Името на диска не може да съдържа празно място.

en: The device to format
bg: Устройството за форматиране

en: DEVICE
bg: УСТРОЙСТВО

en: The floppy has been formatted, but <b>%d bad block</b> (out of %d) has been found and marked.The floppy has been formatted, but <b>%d bad blocks</b> (out of %d) have been found and marked.
bg: Дискетата е форматирана, но беше открит и маркиран <b>%d лош сектор</b> (от общо %d).Дискетата е форматирана, но бяха открити и маркирани <b>%d лоши сектора</b> (от общо %d).

en: Floppy formatted successfully.
bg: Дискетата беше форматирана успешно.

en: Floppy formatting cancelled.
bg: Форматирането на дискетата е прекъснато.

en: Format Progress
bg: Развитие на форматирането

en: Default Dictionary Server
bg: Стандартен сървър за речника

en: Dictionary Look up
bg: Търсене в речник

en: Look up words in a dictionary
bg: Търсене за дума в речник

en: Cl_ear
bg: _Изчистване

en: _About
bg: _Относно

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Look Up Selected Text
bg: Търс_ене в избрания текст

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Print
bg: _Печат

en: _Save
bg: _Запазване

en: Dictionary
bg: Речник

en: Look up words in an online dictionary
bg: Търсене на думи в Интернет речник

en: Dictionary server (Deprecated)
bg: Сървър на речник

en: Port used to connect to server (Deprecated)
bg: Порт за свързване към сървър

en: Specify whether to use smart lookup. This key is dependant on whether the dictionary server supports this option. The default is TRUE. This key is deprecated and no longer in use.
bg: Задаване дали да се използва интелигентно търсене. Тази настройка зависи от това дали съвъра за речника поддържа тази опция. По подразбиране е TRUE (Вярно). Този ключ е остарял и вече не се използва.

en: The default database to use
bg: Стандартната база от данни, която да се използва

en: The default height of the application window
bg: Стандартната височина на главния прозорец

en: The default search strategy to use
bg: Стандартната стратегия за търсене, която да се използва

en: The default width of the application window
bg: Стандартната ширина на главния прозорец

en: The dictionary server to connect to. The default server is dict.org. See http://www.dict.org for details on other servers. This key is deprecated and no longer in use.
bg: Сървър за речника, към който да се свързва. Сървърът по подразбиране е dict.org. Може да видите http://www.dict.org за повече подробности за други сървъри. Този ключ е вече остарял и не се използва.

en: The font to be used when printing
bg: Шрифтът, който да се използва при печатане

en: The font to be used when printing a definition.
bg: Шрифтът, който да се използва при печатане на определение

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
bg: Име на индивидуалната база от данни или мета-база от данни, която да се използва за източник на речник. „!“ определя, че всички бази от данни съдържащи се в източник на речник, трябва да бъдат прегледани.

en: The name of the dictionary source used
bg: Името на използваният източник за речник

en: The port number to connect to. The default port is 2628. This key is deprecated and no longer in use.
bg: Номер на порт, към който да се свързва. Портът по подразбиране е 2628. Този ключ е остарял и вече не се използва.

en: Use smart lookup (Deprecated)
bg: Използване на _интелигентно търсене

en: Data_base:
bg: Баз_за от данни:

note: Transport methods Translators: this is the same string used in the file * gnome-dictionary-preferences.glade for the transport_combo * widget items.
en: Dictionary Server
bg: Сървър на речника

en: H_ostname:
bg: _Име на хост:

en: Print
bg: Печат

en: Source
bg: Източник

en: Source Name
bg: Име на източник

en: _Advanced settings
bg: _Допълнителни настройки

en: _Description:
bg: _Описание:

en: _Port:
bg: _Порт:

en: _Print font:
bg: _Шрифт за разпечатването:

en: _Select a dictionary source for looking up words:
bg: _Избор на източник на речник за търсене на думи:

en: _Strategy:
bg: С_тратегия:

en: _Transport:
bg: _Транспорт:

en: French Dictionaries from Wikipedia
bg: Френски речници от Wikipedia

en: Spanish Dictionaries
bg: Испански речници

en: Client Name
bg: Име на клиент

en: Hostname
bg: Име на хост

en: The hostname of the dictionary server to connect to
bg: Хостът на речниковия сървър, към който да се свързва

en: Port
bg: Порт

en: The port of the dictionary server to connect to
bg: Портът на речниковия сървър, на който да се свързва

en: Status
bg: Състояние

en: The status code as returned by the dictionary server
bg: Кодът за статус, както е върнат от речниковия сървър

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
bg: Няма връзка към речниковия сървър при „%s:%d“

en: No definitions found for '%s'
bg: Няма открити определения за „%s“.

en: Invalid database '%s'
bg: Невалидна база от данни: „%s“

en: Invalid strategy '%s'
bg: Невалидна стратегия „%s“

en: Bad command '%s'
bg: Неправилна команда „%s“

en: Bad parameters for command '%s'
bg: Невалидни параметри за командата „%s“.

en: No databases found on dictionary server at '%s'
bg: Няма открита база от данни на сървъра за речник при „%s“.

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
bg: Връзката със речниковият сървър при %s:%d пропадна.

en: No hostname defined for the dictionary server
bg: Няма хост за сървъра за речник

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
bg: Неуспех при свързване със сървъра за речник при '%s:%d'

en: Local Only
bg: Само локални

en: Not found
bg: Не са намерени съвпадения

en: F_ind:
bg: _Търсене:

en: _Previous
bg: _Предишно

en: _Next
bg: _Следващо

en: Context
bg: Контекст

en: Database
bg: База от данни

en: The database used to query the GdictContext
bg: Базата от данни, която да се използва при запитвания до GdictContext

en: Font Name
bg: Име на шрифт

en: The font to be used by the defbox
bg: Шрифтът, който да се използва от полето на дефиницията

en: Emphasys Color
bg: Цвят на ударението

en: Color of emphasised text
bg: Цвят на изтъкнатия текст

en: Link Color
bg: Цвят на връзката

en: Color of hyperlinks
bg: Цвят на връзките

en: Word Color
bg: Цвят на думата

en: Color of the dictionary word
bg: Цвят на думата в речник

en: Source Color
bg: Цвят на източника

en: Color of the dictionary source
bg: Цвят на източника на речник

en: Progress
bg: Прогрес

en: Definition for '%s' (%d/%d)
bg: Определение за „%s“ (%d/%d)

en: Error while looking up definition
bg: Грешка при търсене на определение

en: Another search is in progress
bg: В момента тече друго търсене.

en: Please wait until the current search ends.
bg: Изчакайте, докато завърши текущото търсене.

en: Error while retrieving the definition
bg: Грешка при извличане на информацията

en: The database to be used to generate the completion list
bg: База от данни, която да се използва за генериране на списък за довършвания

en: Strategy
bg: Стратегия

en: Filename
bg: Име на файл

en: The filename used by this dictionary source
bg: Файловото име, което да се използва от източника на речник

en: Name
bg: Име

en: The display name of this dictonary source
bg: Показваното име на този източник за речник

en: Description
bg: Описание

en: The description of this dictionary source
bg: Описанието на този източник на речник

en: The default database of this dictonary source
bg: Стандартната база от данни на този източник на речник

en: The default strategy of this dictonary source
bg: Стандартната стратегия на този източник на речник

en: Transport
bg: Транспорт

en: The transport mechanism used by this dictionary source
bg: Транспортният механизъм, който този източник на речник използва

en: Invalid transport type '%d'
bg: Невалиден вид транспорт „%d“

en: Dictionary source does not have name
bg: Източника на речник няма име.

en: Paths
bg: Пътища

en: Sources
bg: Източници

en: Dictionary sources found
bg: Открити източници за речника

en: Look up words in dictionaries
bg: Търсене за думи в речници

en: Unable to open the application icon: %s
bg: Неуспех при отваряне на иконата на програмата: %s

note: Translators: the first is the file name, the second is * the error message
en: Unable to create the data directory '%s': %s
bg: Неуспех при създаване на папката с данни „%s“: %s

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
bg: Определение за „%s“
      От „%s“:
    
    %s

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: See gnome-dictionary --help for usage
bg: За помощ по употребата, вижте gnome-dictionary --help

en: Unable to find a suitable dictionary source
bg: Неуспех при откриване на подходящ източник на речник

en: Words to look up
bg: Думи за търсене

en: word
bg: дума

en: Dictionary source to use
bg: Източник на речник, който да се използва

en: source
bg: източник

en: Show available dictionary sources
bg: Показване на наличните източници за дневници

en: Print result to the console
bg: Изписване на резултат в конзолата

en: Database to use
bg: Базата данни, която да се използва

note: create the new option context
en:  - Look up words in dictionaries
bg:  - Търсене на думи в речници

en: Dictionary and spelling tool
bg: Речник и проверка на правописа

en: Show Dictionary options
bg: Показване на опциите на речника

en: Save a Copy
bg: Запазване на копие

en: Untitled document
bg: Неозаглавен документ

en: Error while writing to '%s'
bg: Грешка при запис към %s.

en: Clear the definitions found
bg: Изчистване на откритите определения

en: Clear definition
bg: Изчистване на определението

en: Clear the text of the definition
bg: Изчистване на текста на определението

en: Print the definitions found
bg: Печат на откритите определения

en: Print definition
bg: Печат на определението

en: Print the text of the definition
bg: Печат на текста на определението

en: Save the definitions found
bg: Запазване на откритите определения

en: Save definition
bg: Запазване на определение

en: Toggle dictionary window
bg: Показване/скриване на речника

en: Show or hide the definition window
bg: Показване или скриване на прозореца с дефиниция

en: Click to view the dictionary window
bg: Натискане за показване на прозореца на речника

en: Dictionary entry
bg: Дума в речника

en: Type the word you want to look up
bg: Напишете думата, която търсите

en: Preferences
bg: Настройки

en: There was an error while displaying help
bg: Получи се грешка при показването на помощта.

en: Unable to find dictionary source
bg: Неуспех при откриване на източник на речник

en: Unable to create a context
bg: Неуспех при създаването на контекст

en: Unable to create the data directory '%s'
bg: Неуспех при създаване на папката с данни „%s“.

en: Unable to load the applet icon
bg: Неуспех при зареждане на иконата на аплета.

en: Unable to connect to GConf
bg: Неуспех при свързването с GConf.

en: Add Dictionary Source
bg: Добавяне на източник за речника

en: Remove "%s"?
bg: Премахване на „%s“?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
bg: Това ще премахне източника на речник за постоянно от списъка.

en: Unable to remove source '%s'
bg: Неуспех при премахване на източника „%s“.

en: Add a new dictionary source
bg: Добавяне на нов източник за речника

en: Remove the currently selected dictionary source
bg: Премахване на текущо избрания източник за речника

en: Set the font used for printing the definitions
bg: Настройване на шрифта за печат на определенията

en: %s (page %d)
bg: %s (страница %d)

en: Print Preview
bg: Преглед преди печат

en: Unable to create a source file
bg: Неуспех при създаване на файл за източника

en: Unable to save source file
bg: Неуспех при запазване на файла за източника

en: Searching for '%s'...
bg: Търсене за %s...

en: No definitions found
bg: Не са намерени определения

en: A definition found
bg: Открито е определение

en: %d definitions found
bg: Открити са %d определения

en: %s - Dictionary
bg: %s - Речник

en: Dictionary Preferences
bg: Настройки на речника

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Go
bg: _Отиване

note: File menu
en: _New
bg: _Нов

en: New look up
bg: Ново търсене

en: _Save a Copy...
bg: _Запазване на копие...

en: _Print...
bg: _Печат...

en: Print this document
bg: Разпечатване на този документ

en: Select _All
bg: Избор на _всички

en: Find a word or phrase in the document
bg: Откриване на дума или фраза в документа

en: Find Ne_xt
bg: _Следващо търсене

en: Find Pre_vious
bg: Намиране на _предишно

note: Go menu
en: _Previous Definition
bg: П_редишно определение

en: Go to the previous definition
bg: Предишно определение

en: _Next Definition
bg: _Следващо определение

en: Go to the next definition
bg: Следващо определение

en: _First Definition
bg: _Първо определение

en: Go to the first definition
bg: Първото определение

en: _Last Definition
bg: _Последно определение

en: Go to the last definition
bg: Последното определение

note: Help menu
en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Look _up:
bg: _Търсене:

en: Unable to load the application icon
bg: Неуспех при зареждане на иконата на програмата

en:  (invalid Unicode)
bg:  (невалиден уникод)

en: (%d:%02d:%d Remaining)
bg: (Остават %d:%02d:%d)

en: (%d:%02d Remaining)
bg: (Остават %d:%02d)

en: %ld of %ld
bg: %ld от %ld

en: Error loading help
bg: Грешка при зареждането на помощта

en: There was an error displaying the help pages for this dialog:
bg: При опита за показване на помощта се появи грешка:

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot if a specific window is taken
en: Screenshot-%s.png
bg: Снимка-%s.png

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot if the entire screen is taken
en: Screenshot.png
bg: Снимка.png

note: translators: this is the name of the file that gets * made up with the screenshot if a specific window is * taken
en: Screenshot-%s-%d.png
bg: Снимка-%s-%d.png

note: translators: this is the name of the file that gets * made up with the screenshot if the entire screen is * taken
en: Screenshot-%d.png
bg: Снимка-%d.png

en: Unable to take a screenshot of the current desktop.
bg: Неуспех при създаването на снимка на текущия работен плот

en: Grab a window instead of the entire screen
bg: Снимка на прозорец, а не на целия екран.

en: Include the window border with the screenshot
bg: Включване на рамката на прозореца в снимката

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
bg: Правене на снимка след определено време (в секунди)

en: seconds
bg: секунди

en: Effect to add to the border
bg: Какъв ефект да се добави към рамката на прозореца

en: effect
bg: ефект

en: Options for Screenshot
bg: Настройки за снимането на екрана

en: Show Screenshot options
bg: Показване на опциите за снимане на екрана

en: Take a picture of the screen
bg: Снимане на екрана

en: <b>Options</b>
bg: <b>Опции</b>

en: <b>Preview</b>
bg: <b>Предварителен преглед</b>

en: Save Screenshot
bg: Запазване на снимка на екрана

en: Take Screenshot
bg: Снимка на екрана

en: Take a screenshot of your desktop
bg: Създаване на снимка на текущия екран

en: Save in _folder:
bg: Запазване в _папка:

en: _Name:
bg: _Име:

en: Border Effect
bg: Ефект на рамката

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "black-line".
bg: Ефект, който да се добави извън рамката. Възможни стойности са „shadow“, „none“, и „black-line“.

en: Include Border
bg: Включване на рамка

en: Include the window manager border along with the screenshot
bg: Включване на рамката на прозореца в снимката на екрана

en: Screenshot directory
bg: Папка за снимките на екрана

en: The directory the last screenshot was saved in.
bg: Папката, в която последно са записвани снимките на екрана.

en: Glade file for the screenshot program is missing.
    Please check your installation of gnome-utils
bg: Липсва файлът на Glade за програмата за снимки на екрана.
    Проверете инсталацията на gnome-utils

en: Select a directory
bg: Избор на папка

en: Unable to clear the temporary directory:
    %s
bg: Неуспех при изтриването на временната папка:
    %s

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
bg: Дъщерният процес за запис неочаквано завърши работа. Снимката не може да бъде записана на диска.

en: Unknown error saving screenshot to disk
bg: Записването на екранната снимка е неуспешно, поради неизвестна грешка

en: Untitled Window
bg: Прозорец без име

en: Preparing to copy
bg: Подготване за копиране

en: File already exists
bg: Файлът вече е съществува

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
bg: Файлът „%s“ вече съществува. Искате ли да го презапишете?

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
bg: Неизвестен GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Find files, folders, and documents on your computer
bg: Намиране на файлове, папки и документи на компютъра

en: Search for Files...
bg: Търсене за файлове...

en: Default Window Height
bg: Стандартна височина на прозореца

en: Default Window Maximized
bg: Максимизиране на прозореца по подразбиране

en: Default Window Width
bg: Стандартна ширина на прозореца

en: Disable Quick Search
bg: Спиране на бързо търсене

en: Disable Quick Search Second Scan
bg: Спиране на повторното _бързо търсене

en: Quick Search Excluded Paths
bg: Пътища, прескачани при бързото търсене

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
bg: Пътища, прескачани на втория пас при бързото търсене

en: Search Result Columns Order
bg: Подреждане на колоната с резултатите от търсенето:

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Contains the text"
bg: Избор на опцията за търсене „Избраното съдържа текста“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Date modified less than"
bg: Избор на опцията за търсене „Датата на промяна е по-малка от“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Date modified more than"
bg: Избор на опцията за търсене „Датата на промяна е повече от“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "File is empty"
bg: Избор на опцията за търсене „Избраният файл е празен“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Follow symbolic links"
bg: Избор на опцията за търсене „Следват се символните връзки“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Include other filesystems"
bg: Избор на опцията за търсене „Включени са и други файлови системи.“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Name does not contain"
bg: Избор на опцията за търсене „Името не съдържа“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Name matches regular expression"
bg: Избор на опцията за търсене „Съвпада с регулярните изрази на името“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Owned by group"
bg: Избор на опцията за търсене „Собственост е на групата“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Owned by user"
bg: Избор на опцията за търсене „Собственост е на потребителя“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Owner is unrecognized"
bg: Избор на опцията за търсене „Собственикът не е разпознат“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Show hidden files and folders"
bg: Избор на опцията за търсене „При избирането да се показват скритите файлове и папки“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Size at least"
bg: Изберете опцията за търсене „Размерът е поне“

note: Translators: The quoted text is the label of an available search option that is translated elsewhere.
en: Select the search option "Size at most"
bg: Изберете опцията за търсене „Размерът е най-много“

en: Show Additional Options
bg: Показване на допълнителните опции

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
bg: Този ключ определя реда на колоните в резултатите от търсенето. Този ключ не бива да бъде променян от потребителите.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
bg: Този ключ указва пътищата, които инструментът за търсене няма да обхожда при бързото търсене. Валидните шаблонни символи са „*“ и „?“.  Стойностите по подразбиране са /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, и /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
bg: Този ключ указва пътищата, които инструментът за търсене няма да обхожда при втория пас на бързото търсене. При втория пас се използва командата „find“, за търсенето. Целта е да се открият неиндексирани файлове. Валидните шаблонни символи са „*“ и „?“.  Стойността по подразбиране е /.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Съдържа следния текст“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Дата променяна по-малко от“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Дата променяна повече от“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Файлът е празен“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Следват се символните връзки“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Include other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Включени са и други файлови системи.“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Името не съдържа“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Името съвпада с чести изрази“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Притежаван от група“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Притежаван от потребител“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Собственикът е неразпознат“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

note: Translators: The quoted text is the label of the additional options expander that is translated elsewhere.
en: This key determines if the "Select more options" section is expanded when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали раздела за търсене „Избор на още опции“ е избран при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Показват се скритите файлове и резервните копия“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Размерът е поне“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали опцията за търсене „Най-голям размер“ е избрана при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
bg: Този ключ контролира дали инструментът за търсене да ползва командата „find“ след първия пас на бързото търсене

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
bg: Този ключ определя дали да се ползва командата „locate“ при търсене по име.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
bg: Този ключ определя дали прозореца за търсене да се стартира максимизиран.

en: Could not open help document.
bg: Документът за помощта не може да бъде отворен.

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да отворите %d документ?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да отворите %d документа?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
bg[0]: Това ще отвори %d отделен прозорец.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни прозореца.

en: Could not open document "%s".
bg: Документът „%s“ не може да бъде отворен.

en: Could not open folder "%s".
bg: Папката „%s“ не може да бъде отворена.

en: The nautilus file manager is not running.
bg: Файловия маниджър Nautilus на е стартиран.

en: The document does not exist.
bg: Документът не съществува.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
bg: Няма инсталирана програма, която може да изобрази този документ.

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да отворите %d папка?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да отворите %d папки?

en: Could not move "%s" to trash.
bg: Документът „%s“ не може да бъде преместен в Кошчето.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
bg: Искате ли да изтриете за постоянно „%s“?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
bg: Кошчето е недостъпно. „%s“ не може да бъде преместен в кошчето.

en: Could not delete "%s".
bg: Изтриването на „%s“ е неуспешно.

en: Moving "%s" failed: %s.
bg: Преместването на „%s“ е неуспешно: %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
bg: Изтриването на „%s“ е неуспешно: %s

en: Save Search Results As...
bg: Запазване на резултата като...

en: Could not save document.
bg: Документът не може да бъде запазен.

en: You did not select a document name.
bg: Не сте избрали име на документа.

en: Could not save "%s" document to "%s".
bg: Документът „%s“ не може да бъде запазен в „%s“.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
bg: Документът „%s“ вече съществува.  Искате ли да го презапишете?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
bg: Ако презапишете съществуващ файл, ще загубите старото му съдържание.

en: The document name you selected is a folder.
bg: Името на документа, което сте избрали е папка.

en: You may not have write permissions to the document.
bg: Може да нямате права за писане в този документ.

en: GConf error:
      %s
bg: Грешка в GConf:
      %s

note: Translators:  Below are the strings displayed in the 'Date Modified' column of the list view.  The format of this string can vary depending on age of a file.  Please modify the format of the timestamp to match your locale.  For example, to display 24 hour time replace the '%-I' with '%-H' and remove
en: today at %-I:%M %p
bg: днес в %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
bg: вчера в %-I:%M %p

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bg: %A, %B %-d %Y на %-I:%M:%S %p

en: link (broken)
bg: връзка (прекъсната)

en: link to %s
bg: връзка до %s

en: Contains the _text
bg: Съдържа _текста

en: _Date modified less than
bg: _Датата на промяна е по-малко от (дни)

en: days
bg: дни

en: Date modified more than
bg: Датата на промяна е повече от (дни)

en: S_ize at least
bg: _Размерът е поне

en: kilobytes
bg: килобайта

en: Si_ze at most
bg: Ра_змерът е най-много

en: File is empty
bg: Файлът е празен

en: Owned by _user
bg: Собственост е на _потребителя

en: Owned by _group
bg: Собственост е на _групата

en: Owner is unrecognized
bg: Собственикът не е разпознат

en: Na_me does not contain
bg: И_мето не съдържа

en: Name matches regular e_xpression
bg: Съвпада с регул_ярните изрази на името

en: Show hidden and backup files
bg: Показват се скритите файлове и резервните копия

en: Follow symbolic links
bg: Следват се символните връзки

en: Include other filesystems
bg: Включени са и други файлови системи.

en: _Open
bg: _Отваряне

en: O_pen Folder
bg: Отва_ряне на папка

en: Mo_ve to Trash
bg: П_реместване в кошчето

en: _Save Results As...
bg: Запазване на _резултата като...

en: A locate database has probably not been created.
bg: Вероятно не е създадена база от данни за местоположения.

en: Character set conversion failed for "%s"
bg: Неуспешно преобразуване на набора символи за „%s“

en: No files found
bg: Не са намерени файлове

en: (stopped)
bg: (спрян)

en: No Files Found
bg: Не са намерени файлове

en: %d File Found | %d Files Found
bg[0]: %d файл е намерен
bg[1]: %d файла са намерени

en: %d file found | %d files found
bg[0]: %d файл е намерен
bg[1]: %d файла са намерени

en: Search for Files
bg: Търсене за файлове

en: Entry changed called for a non entry option!
bg: Извиканото значение за записа не е опция за записа!

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Set the text of "Name contains" search option
bg: Задаване на текст за „Името съдържа“

en: Set the text of "Look in folder" search option
bg: Задаване на текст за „Гледане в папка“

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
bg: Подрежда файловете по: име, папка, размер, тип, или дата

en: Set sort order to descending, the default is ascending
bg: Задаване на намаляващ ред на сортирането, по подразбиране е възходящ

en: Automatically start a search
bg: Автоматично стартиране на търсенето

en: Select the "%s" search option
bg: Избиране на „%s“ като опция за търсене

en: Select and set the "%s" search option
bg: Избиране и задаване опцията за търсене „%s“

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
bg: Невалидна опция, зададена в командата за подреждане

en: 
    ... Too many errors to display ...
bg: 
    ... Твърде много грешки за показване ...

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
bg: Резултатите от търсенето може да са невярни. Имаше грешки при изпълнението на това търсене.

en: Show more _details
bg: Показване на повече _подробности

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
bg: Резултатите от търсенето може да са остарели или неверни. Искате ли да спрете възможността за бързо търсене?

en: Disable _Quick Search
bg: Спиране на _бързо търсене

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
bg: Неуспех при задаването на идентификатор на група на дъщерен процес %d: %s.

en: Error parsing the search command.
bg: Грешка при изпълнението на командата за търсене

en: Error running the search command.
bg: Грешка при изпълнение на командата за търсене.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
bg: Задаване не текстова стойност на опцията за търсене „%s“.

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
bg: „%s“ в %s

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
bg: Задаване на стойност в %s за опцията за търсене „%s“.

en: Remove "%s"
bg: Премахване на „%s“

en: Click to remove the "%s" search option.
bg: Натиснете, за да премахнете опцията за търсене „%s“.

en: A_vailable options:
bg: Възмо_жни опции:

en: Available options
bg: Налични опции

en: Select a search option from the drop-down list.
bg: Избор на опция за търсене от падащото меню.

en: Add search option
bg: Добавяне на опция за търсене

en: Click to add the selected available search option.
bg: Натискане за избиране на избраната налична опция за търсене.

en: S_earch results:
bg: _Резултати от търсенето:

en: List View
bg: Списъчен изглед

en: Folder
bg: Папка

en: Size
bg: Размер

en: Type
bg: Тип

en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: _Name contains:
bg: _Името съдържа:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
bg: Въведете цяло или непълно име с или без шаблонни символи.

en: Name contains
bg: Името съдържа

en: _Look in folder:
bg: _Търсене в папка:

en: Browse
bg: Разглеждане

en: Look in folder
bg: Търсене в папка

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
bg: Избор на папката или устройството, от което желаете да започне търсенето.

en: Select more _options
bg: Избор на още _опции

en: Select more options
bg: Избор на още опции

en: Click to expand or collapse the list of available options.
bg: Разширяване или свиване на списъка с наличните опции.

en: Click to display the help manual.
bg: Натиснете, за да видите ръководството

en: Click to close "Search for Files".
bg: Натиснете, за да затворите „Търсене на файлове“.

en: Click to perform a search.
bg: Натиснете, за да проведете на търсенето.

en: Click to stop a search.
bg: Натиснете за спирането на търсенето.

en: System Log Viewer
bg: Преглед на системните дневници

en: A system log viewer for GNOME.
bg: Програма на GNOME за преглед на системните дневници.

en: System Log
bg: Системен дневник

en: View the system log file
bg: Преглед на файла със системния дневник

en: last update : %s
bg: Последно актуализиране: %s

en: %d lines (%s) - %s
bg: %d реда (%s) - %s

en: Current
bg: Текущ

en: One file or more could not be opened
bg: Един или няколко файла не могат да бъдат отворени

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
bg: %s не е четим за потребителя. Стартирайте програмата като администратор или помолете системния администратор да смени правата на файла.

en: %s is too big.
bg: %s е твърде голям.

en: %s could not be opened.
bg: %s не може да бъде отворен.

en: %s is not a log file.
bg: %s не е дневник.

en: Not enough memory.
bg: Няма достатъчно памет.

en: %s cannot be opened.
bg: %s не може да бъде отворен.

en: _Filter:
bg: _Филтър:

en: _Clear
bg: _Изчистване

en: _Log
bg: _Дневник

en: _View
bg: _Изглед

en: _Open...
bg: _Отваряне...

en: Open a log from file
bg: Отваряне на дневник

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Close this log
bg: Затваряне на този диалогов прозорец

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Quit the log viewer
bg: Спиране на програмата за преглед на дневници

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

en: Select the entire log
bg: Избор на целия дневник

en: _Filter...
bg: _Филтър...

en: Filter log
bg: Филтър

en: Bigger text size
bg: По-голям размер на текста

en: Smaller text size
bg: По-малък размер на текста

en: Normal text size
bg: Нормален размер на текста

en: Collapse _All
bg: _Повече информация за всичко

en: Collapse all the rows
bg: Разрушава всички редове

en: Open the help contents for the log viewer
bg: Отваряне на съдържанието на помощта за разглеждането на дневници

en: Show the about dialog for the log viewer
bg: Показване на диалоговия прозорец относно програмата за преглед на системните дневници

en: _Statusbar
bg: Лента за _състоянието

en: Show Status Bar
bg: Показване на лентата за състоянието

en: Side _Pane
bg: Странична _лента

en: Show Side Pane
bg: Показване на страничната лента

en: _Monitor
bg: _Наблюдение

en: Monitor Current Log
bg: Наблюдение на текущия дневник

en: Ca_lendar
bg: Ка_лендар

en: Show Calendar Log
bg: Показване на дневника на календара

en: %s (monitored) - %s
bg: %s (наблюдава се) - %s

en: Open Log
bg: _Отваряне на дневник

en: There was an error displaying help.
bg: Получи се грешка при показването на помощта.

en: Version:
bg: Версия:

en: Days
bg: Дни

en: Pointer towards a GSList of days for the current log.
bg: Указател към GSList от дни за текущия дневник.

en: Height of the main window in pixels
bg: Височината на основния прозорец в пиксели

en: Log file to open up on startup
bg: Дневник, който да се отвори в началото

en: Log files to open up on startup
bg: Дневници, които да се отворят при стартиране

en: Size of the font used to display the log
bg: Размерът на шрифта за показване на дневници

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
bg: Списъкът с дневници, които да се отворят при стартирането на прогармата. При създаването на този ключ в него по подразбиране се пренася списъка от /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
bg: Определя височината на прозореца за прегледни на дневници в пиксели.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
bg: Определя дневника, който да се отвори в началото. Файловете по подразбиране са /var/adm/ или /var/log/messages, в зависимост от операционната система.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
bg: Размерът на равноширокия шрифт за показване на дневниците в основия дървовиден изглед. По подразбиране се взема този на терминала gnome-terminal.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
bg: Определя ширината (в пиксели) на основния прозорец на програмата за преглед на дневници.

en: Width of the main window in pixels
bg: Ширината на основния прозорец в пиксели

en: Show the application's version
bg: Показване на версията на програмата

en: Show System Log Viewer options
bg: Настройки на прегледа на системни дневници

en: Log Viewer
bg: Преглед на системните дневници

en: Unable to create user interface.
bg: Създаването на потребителския интерфейс е неуспешно.

en: January
bg: Януари

en: February
bg: Февруари

en: March
bg: Март

en: April
bg: Април

en: May
bg: Май

en: June
bg: Юни

en: July
bg: Юли

en: August
bg: Август

en: September
bg: Септември

en: October
bg: Октомври

en: November
bg: Ноември

en: December
bg: Декември

en: Invalid date
bg: Датата е невалидна

en: This file cannot be monitored.
bg: Този файл не може да бъде следен.

en: File monitoring is not supported on this file system.
bg: Наблюдението на файлове не се поддържа от тази файлова система.

en: Gnome-VFS Error.
bg: Грешка в Gnome-VFS.
