beagle - en to bg translation catalogue (213 entries)

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the tray.
bg: Ориентация на тавата.

en: <b>Conversations History</b>
bg: <b>История на разговорите</b>

en: IM Viewer
bg: Преглед на разговори

en: Conversations in {0}
bg: Разговор в {0}

en: Conversations with {0}
bg: Разговори с {0}

en: Search
bg: Търсене

en: Search for data on your desktop
bg: Търсене за данни в работния плот

en: Top {0} Result | Top {0} Results
bg[0]: Първият {0} резултат
bg[1]: Първите {0} резултата

en: Previous {0} | Previous {0}
bg[0]: Предишният {0}
bg[1]: Предишниите {0}

en: Next {0} | Next {0}
bg[0]: Следващият {0}
bg[1]: Следващите {0}

en: No results were found.
bg: Няма открити съвпадения.

en: Your search for "{0}" did not match any files on your computer.
bg: При търсенето за „{0}“, нямаше съвпадения с никои файлове на компютъра Ви.

en: You can change the scope of your search using the "Search" menu. A broader search scope might produce more results.
bg: Може да променяте обхвата на търсенето, използвайки менюто „Търсене“. По-широк обхват на търсенето може да върне повече резултати.

en: You should check the spelling of your search words to see if you accidentally misspelled any words.
bg: Трябва да проверите правописа на въведеното търсене, за да се уверите, че случайно не сте допуснали грешки.

en: You can use upper and lower case; search is case-insensitive.
bg: Може да използвате големи и малки букви. Големината на буквите няма значение за търсенето.

en: To search for optional terms, use OR.  ex: <b>George OR Ringo</b>
bg: За да търсите с незадължителни термини, използвайте OR (или). Пример: <b>Иван OR Драган</b>

en: To exclude search terms, use the minus symbol in front, such as <b>-cats</b>
bg: За да изключите от търсеното определени думи, използвайте символа „минус“ пред думите. Пример: <b>-котки</b>.

en: When searching for a phrase, add quotes. ex: <b>"There be dragons"</b>
bg: Ако търсите цяла фраза, я ограждайте с кавички. Пример: <b>"Бургас и неговите трудови хора"</b>.

en: Quick Tips
bg: Хитрини

en: Daemon not running
bg: Услугата (daemon) не е стартирана

en: Start the daemon
bg: Стартиране на услугата (daemon)

en: _Find:
bg: _Търсене

en: Find Now
bg: Търсене

en: Type in search terms
bg: Въведете какво да се търси

en: Start searching
bg: Начало на търсенето

en: Move to trash
bg: Преместване в кошчето

en: Add to Library
bg: Добавяне към библиотека

en: E-Mail:
bg: Е-поща:

en: Mobile Phone:
bg: Мобилен телефон:

en: Work Phone:
bg: Служебен телефон:

en: Home Phone:
bg: Домашен телефон:

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Reveal in Folder
bg: Показване в папка

en: E-Mail
bg: Е-поща

en: Instant-Message
bg: Бързо съобщение

en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Last Edited:
bg: Последна редакция:

en: Author:
bg: Автор:

en: Full Path:
bg: Пълен адрес:

en: Empty
bg: Празно

en: Contains {0} Item | Contains {0} Items
bg[0]: Съдържа {0} елемент
bg[1]: Съдържа {0} елемента

note: FIXME: s/"gtk-info"/Gtk.Stock.Info/ when we can depend on gtk# 2.8
en: Show Information
bg: Показване на информация

en: Edited:
bg: Редактирано:

en: Set as Wallpaper
bg: Задаване като фон

en: Modified:
bg: Променено:

en: Name:
bg: Име:

en: Date Received:
bg: Дата на получаване:

en: Mail attachment
bg: Прикачен файл към е-писмо

en: Send in Mail
bg: Изпращане на поща

en: Subject:
bg: Тема:

en: From:
bg: От:

en: {0} slide | {0} slides
bg[0]: {0} кадър
bg[1]: {0} кадъра

en: Site:
bg: Сайт:

en: Date Viewed:
bg: Дата на преглед:

en: {0} page | {0} pages
bg[0]: {0} страница
bg[1]: {0} страници

en: Open
bg: Отваряне

en: Application
bg: Програма

en: More application results...
bg: Още резултати с програми...

en: Contact
bg: Контакт

en: More contact results...
bg: Още резултати с контакти...

en: Folder
bg: Папка

en: More folder results...
bg: Още резултати с папки...

en: Image
bg: Изображение

en: More image results...
bg: Още резултати с изображения...

en: Audio
bg: Аудио

en: More audio results...
bg: Още резултати с аудио...

en: Video
bg: Видео

en: More video results...
bg: Още резултати с видео...

en: Documents
bg: Документи

en: More document results...
bg: Още резултати с документи...

en: Conversations
bg: Разговори

en: More conversation results...
bg: Още резултати с разговори...

en: Website
bg: Интернет сайт

en: More website results...
bg: Още резултати с Интернет сайтове...

en: News Feed
bg: Емисия с новини

en: More news feed results...
bg: Още резултати с емисии...

en: Archive
bg: Архив

en: More archive results...
bg: Още резултати с архиви...

en: {0} week ago | {0} weeks ago
bg[0]: Преди {0} седмица
bg[1]: Преди {0} седмици

note: Lets say a year and a half to stop saying months
en: {0} month ago | {0} months ago
bg[0]: Преди {0} месец
bg[1]: Преди {0} месеца

en: {0} year ago | {0} years ago
bg[0]: Преди {0} година
bg[1]: Преди {0} години

note: FIXME: We need filters for video in Beagle. They should land soon when entagged-sharp gets video support.
en: Unknown duration
bg: Неизвестна продължителност

en: Desktop Search
bg: Търсене за работната среда

en: No Recent Searches
bg: Няма скорошни търсения

en: Recent Searches
bg: Скорошни търсения

en: Clear
bg: Изчистване

en: Quit
bg: Спиране на програмата

note: Translators: the strings in TypeFilter.cs are for when the user * wants to limit search results to a specific type. You don't need * to give an exact translation of the exact same set of English * words. Just provide a list of likely words the user might use * after the "type:" keyword to refer to e
en: file
    files
bg: файл
    файла
    файлове

en: mail
    email
    e-mail
bg: поща
    е-писмо
    е-писма
    е-поща

en: im
    ims
    instant message
    instant messages
    instant-message
    instant-messages
    chat
    chats
bg: чат
    мигновено съобщение
    мигновени съобщения
    разговор
    разговори

en: presentation
    presentations
    slideshow
    slideshows
    slide
    slides
bg: презентация
    презентации
    прожекция
    прожекции
    кадър
    кадри

en: application
    applications
    app
    apps
bg: програма
    програми

en: contact
    contacts
    vcard
    vcards
bg: контакт
    контакти
    vcard
    картичка
    картички

en: folder
    folders
bg: папка
    папки

en: image
    images
    img
bg: изображение
    изображения

en: audio
bg: аудио

en: video
bg: видео

en: media
bg: медия

en: document
    documents
    office document
    office documents
bg: документ
    документи
    офис документ
    офис документи

en: conversation
    conversations
bg: разговор
    разговори

en: web
    www
    website
    websites
bg: web
    www
    уебсайт
    сайтове

en: feed
    news
    blog
    rss
bg: емисия
    новини
    блог
    rss

en: archive
    archives
bg: архив
    архиви

en: person
    people
bg: човек
    хора

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Actions
bg: _Действия

en: Sor_t
bg: Под_реждане

en: _Help
bg: _Помощ

en: Exit Desktop Search
bg: Затваряне

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Help - Table of Contents
bg: Помощ - Съдържание

en: About Desktop Search
bg: Относно

en: _Everywhere
bg: Н_авсякъде

en: Search everywhere
bg: Търсене на всичко

en: _Applications
bg: _Програми

en: Search applications
bg: Търсене на програми

en: _Contacts
bg: _Контакти

en: Search contacts
bg: Търсене на контакти

en: _Documents
bg: _Документи

en: Search documents
bg: Търсене на документи

en: Conve_rsations
bg: Раз_говори

en: Search E-Mail and Instant Messaging logs
bg: Търсене из е-пощата и записите на мигновени съобщения

en: Images
bg: Изображения

en: Search images
bg: Търсене на изображения

en: Media
bg: Медия

en: Search sound and video files
bg: Търсене за аудио и видео файлове

en: Date _Modified
bg: Дата на пр_омяна

en: Sort the most-recently-modified matches first
bg: Подреждане по дата на промяна

en: _Name
bg: _Име

en: Sort matches by name
bg: Подреждане по име

en: _Relevance
bg: _Относителност

en: Sort the best matches first
bg: Подреждане по относителност

en: Reload configuration
bg: Презареждане на конфигурацията

en: The configuration file has been modified by another application. Do you wish to discard the currently displayed values and reload configuration from disk?
bg: Файлът с настройките е бил променен от друга програма. Искате ли да стойностите, които са показани в момента, да се заменят с тези от диска?

en: Select Path
bg: Избор на път

en: The selected path is already selected for indexing and wasn't added.
bg: Избраният път е вече въведен за индексиране и не беше добавен.

en: The selected path wasn't added. The list contains items that supercedes it and the data is already being indexed.
bg: Избраният път не бе добавен. Списъкът вече съдържа елементи, които обхващат посочения път, а данните вече са индексирани.

en: Path not added
bg: Пътят не е добавен

en: Remove obsolete paths
bg: Премахване на излишни пътища

en: Adding this path will obsolete some of the existing include paths. This will result in the removal of the old obsolete paths. Do you still wish to add it?
bg: Добавянето на този път ще направи част от вече наличните - излишни. Поради тази причина те ще бъдат премахнати. Искате ли да го добавите?

en: Remove path
bg: Премахване на пътя

en: Are you sure you wish to remove this path from the list of directories to be included for indexing?
bg: Сигурни ли сте, че искате да махнете този път от списъка с папки, които се индексират?

en: Remove item
bg: Премахване на елемента

en: Are you sure you wish to remove this item from the list of data to be excluded from indexing?
bg: Сигурни ли сте, че искате да махнете елемент път от списъка с папки, които се индексират?

en: Invalid host entry
bg: Невалиден запис за хост

en: Remote host already present in the list.
bg: Отдалеченият хост вече присъства в списъка

en: Netbeagle Node not added
bg: Не е добавен възел на Netbeagle

en: Remove host
bg: Премахване на хост

en: Are you sure you wish to remove this host from the list?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете този хост от списъка?

en: Select path
bg: Избор на път

en: The selected path is already configured for external access.
bg: Избраният път е вече конфигуриран за външен достъп.

en: Remove public path
bg: Премахване на публичния път

en: Are you sure you wish to remove this entry from the list of public paths?
bg: Сигурни ли сте, че искате да махнете този запис от списъка с публични пътища?

en: Name
bg: Име

en: Type
bg: Вид

en: Path
bg: Път

en: Pattern
bg: Шаблон

en: Mail Folder
bg: Папка за пощата

en: Select Folder
bg: Избор на папка

en: Error adding path
bg: Грешка при добавянето на пътя

en: The specified path could not be found and therefore it could not be added to the list of resources excluded for indexing.
bg: Указаният път не бе открит и затова няма да бъде включен в списъка на ресурси, които се индексират.

en: Show
bg: Показване

en: <b>Add remote host</b>
bg: <b>Добавяне на отдалечен хост</b>

en: <b>Add resource</b>
bg: <b>Добавяне на ресурс</b>

en: <b>Display</b>
bg: <b>Показване</b>

en: <b>General</b>
bg: <b>Общи</b>

en: <b>Networking</b>
bg: <b>Мрежа</b>

en: <b>Privacy</b>
bg: <b>Лични данни</b>

en: <b>Select mail folder</b>
bg: <b>Избор на папка за пощата</b>

en: Add a remote search-enabled host you wish 
    to network with.
bg: Добавяне, на който и да е с възможност за търсене
    хост, с който искате да сте в мрежа.

en: Add any additional paths to be included for indexing.
bg: Добавете допълнителни пътища, които да се индексират.

en: Add any remote search-enabled hosts you wish to network with
bg: Добавяне, на който и да е с възможност за търсене хост, с който искате да сте в мрежа

en: Address
bg: Адрес

en: Adjust which types of results should be visible, and in what order they should be presented when grouped by type.
bg: Конфигуриране на видовете резултати, които да бъдат видими, както и на реда им, по който ще се подреждат при групиране по тип.

en: Allow external access to local search services
bg: Позволяване на външен достъп до локални услуги за търсене

en: Directory Path
bg: Път до папката

en: Display the search window by pressing
bg: Показване на прозореца за търсене чрез натискане на

en: Filename Pattern
bg: Шаблон на файловото име

en: Index my home directory
bg: Индексиране на домашната папка

en: Indexing
bg: Индексиране

en: Maximum number of results displayed
bg: Максимален брой показани резултати

en: Networking
bg: Мрежови

en: Please select a resource you wish to exclude from indexing.
bg: Изберете ресурс, които да не се индексира.

en: Please select the mail folder you wish to exclude from indexing.
bg: Изберете папка с поща, която да не се индексира.

en: Search Preferences
bg: Настройки на търсенето

en: Specify any resources, such as paths, patterns, mail folders or type of objects you wish to exclude from indexing.
bg: Укажете ресурси като папки, шаблони, папки с поща или видове обекти, които да не се индексират.

en: Specify paths that should be available for external access
bg: Укажете пътища, които да са достъпни за достъп отвън

en: Start search & indexing services automatically
bg: Автоматично стартиране на услугите по търсенето и индексирането

en: Configure Desktop Search & Indexing
bg: Настройки на търсенето и индексирането

en: Configure search & indexing properties
bg: Конфигуриране на информацията за търсене и индексиране

en: Search & Indexing
bg: Търсене и индексиране

en: On This Computer
bg: На този компютър

en: Image Directory
bg: Папка за изображения

en: Thumbnail Directory
bg: Папка с миниизображения

en: Exif Directory
bg: Папка за Exif

en: GPS Directory
bg: Папка за GPS

en: InterOperability Directory
bg: Папка за съвместимост

en: Unknown Directory
bg: Непозната папка

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

note: Translators: Example output: Aug 9
en: MMM d
bg: d MMM

note: Translators: Example output: Aug 9, 2000
en: MMM d, yyyy
bg: d MMM yyyy

note: Translators: Example output: 11:05 AM  (note h = 12-hour time)
en: h:mm tt
bg: H:mm

note: To translators: {0} is the time of the day, eg. 13:45
en: Today, {0}
bg: Днес, {0}

note: To translators: {0} is the time of the day, eg. 13:45
en: Yesterday, {0}
bg: Вчера, {0}

note: To translators: {0} is the number of days that have passed, {1} is the time of the day, eg. 13:45
en: {0} days ago, {1}
bg: Преди {0} дни, {1}

note: Translators: Example output: January 3, 3:45 PM
en: MMMM d, h:mm tt
bg: d MMMM, H:mm

note: Translators: Example output: March 23 2001, 10:04 AM
en: MMMM d yyyy, h:mm tt
bg: d MMMM yyyy, H:mm

en: {0} hour | {0} hours
bg[0]: {0} час
bg[1]: {0} часа

en: {0} minute | {0} minutes
bg[0]: {0} минута
bg[1]: {0} минути

note: Translators: {0} is a file size in bytes
en: {0} bytes
bg: {0} байта
