deja-dup - en to bg translation catalogue (338 entries)

en: Co_ntinue
bg: Про_дължаване

[ctx: verb]
en: _Test
bg: _Тест

en: _Pause
bg: _Пауза

en: _Back
bg: _Назад

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: _Forward
bg: _Напред

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
bg: Резервно копиране

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
bg: _Резервно копиране

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
bg: Не може да се създаде резервно копие на следните папки, тъй като „Резервни копия“ няма достъп до тях:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
bg: Създаване на първото резервно копие. Това може да отнеме известно време.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
bg: Създаване на ново копие, като защита срещу повреда на резервното копие. Това ще отнеме повече от нормалното.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
bg: Резервно копиране:

en: Backup Failed
bg: Неуспешно резервно копиране

en: Backup Finished
bg: Резервното копиране завърши

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
bg: Файловете ви бяха успешно архивирани и тествани.

en: Backing Up…
bg: Резервно копиране…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
bg: „Резервни копия“ се нуждае от потребителска намеса, за да продължи

en: Backup in progress
bg: В момента се прави резервно копие

en: Restore From Where?
bg: Откъде да се възстанови?

en: _Search
bg: _Търсене

en: Scanning:
bg: Сканиране:

en: Scanning…
bg: Сканиране…

en: _Details
bg: _Подробности

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
bg: За да продължите, трябва да инсталирате следните пакети:

en: Wrong encryption password. Try again.
bg: Грешна парола за шифриране. Пробвайте отново.

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
bg: Паролата ще е необходима, за да възстановите файловете си. Запишете я!

en: _Password-protect your backup
bg: _Защитаване на резервното копие с парола

en: E_ncryption password
bg: Парола за _шифриране

en: Confir_m password
bg: _Потвърждение на паролата

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
bg: За да се провери възможността за възстановяване на файловете при авария, въведете паролата за шифриране отново за кратък възстановяващ тест.

en: Test every two _months
bg: Тестване на всеки два _месеца

en: _Grant Access
bg: _Позволяване на достъп

en: Install Packages
bg: Инсталиране на пакети

en: Summary
bg: Обобщение

en: Restore Test
bg: Тест с възстановяване

en: Grant Access
bg: Позволяване на достъп

en: Encryption Password Needed
bg: За шифрирането е необходима парола

en: Require Password?
bg: Изискване на парола?

en: Backups needs your encryption password to continue
bg: „Резервни копия“ се нуждае от паролата за шифриране, за да продължи

[ctx: verb]
en: _Install
bg: _Инсталиране

en: Backups needs to install packages to continue
bg: „Резервни копия“ трябва да инсталира пакети, за да продължи

en: Restore
bg: Възстановяване

en: _Restore
bg: _Възстановяване

en: Restore files to _original locations
bg: Възстановяване на файловете в _първоначалните им местоположения

en: Restore to _specific folder
bg: Възстановяване в _определена папка

en: _Folder
bg: П_апка

en: Backups does not have permission to restore the following files:
bg: „Резервни копия“ няма права̀ да възстановява следните файлове:

en: Backup location
bg: Местоположение на резервните копия

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
bg: Дата на възстановяване

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
bg: Папка за възстановяване

en: Checking for Backups…
bg: Проверка за резервни копия…

en: Restore From When?
bg: Възстановяване откога?

en: Restore to Where?
bg: Къде да се възстанови?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
bg: Възстановяване:

en: No backups to restore
bg: Няма резервни копия за възстановяване

en: Original location
bg: Първоначално местоположение

en: File to restore | Files to restore
bg[0]: Файл за възстановяване
bg[1]: Файлове за възстановяване

en: Restore Failed
bg: Неуспешно възстановяване

en: Restore Finished
bg: Възстановяването завърши

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
bg: Файловете са възстановени успешно.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
bg[0]: Файлът е възстановен успешно.
bg[1]: Файловете са възстановени успешно.

en: Restoring…
bg: Възстановяване…

en: Restore in progress
bg: Тече възстановяване

en: Cannot back up automatically
bg: Резервното копиране не е автоматично

en: Authentication needed
bg: Нужно е удостоверяване

en: No backup files found
bg: Не са открити резервни копия

en: Back Up _Automatically
bg: _Автоматично резервно копиране

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
bg: Следващото резервно копиране е днес.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
bg: Следващото резервно копиране ще е днес.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
bg: Следващото резервно копиране е утре.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
bg: Следващото резервно копиране ще е утре.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
bg[0]: Следващото резервно копиране е след %d ден.
bg[1]: Следващото резервно копиране е след %d дни.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
bg[0]: Следващото резервно копиране ще е е след %d ден.
bg[1]: Следващото резервно копиране ще е е след %d дни.

en: At least three months
bg: Поне три месеца

en: At least six months
bg: Поне шест месеца

en: At least a year
bg: Поне година

en: Forever
bg: Завинаги

en: At least %d day | At least %d days
bg[0]: Поне %d ден
bg[1]: Поне %d дни

en: Reset All Folders?
bg: Връщане на всички папки?

en: All changes to backed up and ignored folders will be lost.
bg: Всички промени в резервни и игнорирани папки ще бъдат изгубени.

en: Rese_t
bg: _Връщане

note: Keep this list of rules in sync with OperationBackup's filter on include/excludes.
en: This folder cannot be backed up because it is a network folder.
bg: Тази папка не може да се добави в резервното копие, защото е мрежова папка.

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
bg: Тази папка не може да се добави в резервното копие, защото „Резервни копия“ няма достъп до нея.

en: Local Folder
bg: Локална папка

en: Network Server
bg: Мрежов сървър

en: Rackspace Cloud Files
bg: Файлове в облака на Rackspace

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: Every %d day | Every %d days
bg[0]: На всеки %d ден
bg[1]: На всеки %d дни

en: Use _Restic for new backups
bg: Използване на _Restic за новите резеврни копия

en: File
bg: Файл

en: Link
bg: Връзка

en: Folder
bg: Папка

en: Choose Folder
bg: Избор на папка

en: Location not available
bg: Местоположението не е налично

en: Starting scheduled backup
bg: Начало на резервно копиране по график

en: Scheduled backup delayed
bg: Резервното копиране по график е отложено

en: Backup completed
bg: Резервното копиране завърши

en: Backup finished
bg: Резервното копие завърши

en: But not all files were successfully backed up.
bg: Не всички файлове бяха добавени в резервното копие.

en: This snap release is deprecated and might not receive updates.
bg: Това издание на snap е изоставено и може да не получава обновления.

en: Backup failed
bg: Неуспешно резервно копиране

en: Restore failed
bg: Неуспешно възстановяване

en: Keep your files safe by backing up regularly
bg: За да са файловете в безопасност, редовно правете резервни копия

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
bg: Важни документи, данни и настройки може да се  защитят чрез съхраняването им в резервно копие. В случай на авария, ще можете да ги възстановите от това резервно копие.

en: Don’t Show Again
bg: Да не се показва отново

en: Open Backups
bg: Отваряне на „Резервни копия“

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
bg: Restic е друг инструмент за резервни копия, който може да се използва вместо Duplicity.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
bg: Надяваме се, че Restic ще даде възможност за по-лесно добавяне на нови функции в бъдеще.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
bg: Това е експериментална функция и може да бъде премахната по всяко време.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
bg: Бъдете предпазливи, но ще се радваме, ако я пробвате.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
bg: Моля, %sдокладвайте%s успехите и неуспехите, когато е активирано.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
bg[0]: преди %d ден
bg[1]: преди %d дни

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
bg: Без

en: Back
bg: Назад

en: Search
bg: Търсене

en: _Remember password
bg: _Запомняне на паролата

en: Cannot remember password
bg: Паролата не може да се запомни

en: Your desktop session does not support saving passwords.
bg: Сесията на работната ви среда не поддържа запазване на пароли.

en: _OK
bg: _Добре

en: (Note that you will have to grant access every time because your desktop session does not support saving credentials.)
bg: (Имайте предвид, че ще трябва да позволявате достъп всеки път, тъй като сесията на работната ви среда не поддържа запазване на идентификация.)

en: Show version
bg: Показване на версията

en: Restore given files
bg: Възстановяване на дадените файлове

en: Immediately start a backup
bg: Незабавно започване на резервно копиране

en: Please list files to restore
bg: Показване на файлове за възстановяване

en: An operation is already in progress
bg: Вече се изпълнява операция

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
bg: Déjà Dup

en: Backups
bg: Резервни копия

en: Protect yourself from data loss
bg: Защитете се от загуба на данни

note: These keywords are used when searching for applications in dashes, etc. Keep the English keywords and add your own keywords in your language, separated by semicolons.
en: déjà;deja;dup;archive;archiving;backup;backups;back up;
bg: архив;архивиране;резерва;резерви;бекъп;déjà;deja;dup;

en: Back Up
bg: Резервно копиране

en: Folders to save
bg: Папки за запазване

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
bg: Този списък с папки ще бъде включен в резервното копие. Запазените стойности $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH и $VIDEOS се разпознават като специални папки на потребителя и може да са в началото на по-дълъг път ($HOME/subdir). Запазената стойност $USER се заменя с потребителското име на потребителя и може да бъде навсякъде в пътя. Относителните записи са относителни спрямо домашната папка на потребителя.

en: Folders to ignore
bg: Папки, на които да не се правят резервни копия

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
bg: Този списък с папки няма да бъде включен в резервното копие. Запазените стойности $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH и $VIDEOS се разпознават като специални папки на потребителя и може да са в началото на по-дълъг път ($HOME/subdir). Запазената стойност $USER се заменя с потребителското име на потребителя и може да бъде навсякъде в пътя. Относителните записи са относителни спрямо домашната папка на потребителя.

en: The last time Déjà Dup was run
bg: Последният път, когато „Déjà Dup“ е изпълнена

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
bg: Последният път, когато „Déjà Dup“ е изпълнена успешно. Това време трябва да е във формат ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
bg: Последният път, когато са създавани резервни копия с „Déjà Dup“

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
bg: Последният път, когато успешно е създадено резервно копие с „Déjà Dup“. Това време трябва да е във формат ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
bg: Последният път, когато са възстановявани резервни копия с „Déjà Dup“

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
bg: Последният път, когато успешно е възстановено резервно копие с „Déjà Dup“. Това време трябва да е във формат ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
bg: Дали периодично да се правят резервни копия

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
bg: Дали автоматично да се правят резервни копия по график.

en: How often to periodically back up
bg: Колко често да се правят периодични резервни архиви

en: The number of days between backups.
bg: Броят дни между резервните копия.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
bg: Последният път, когато „Déjà Dup“ е проверил дали трябва да пита за архивиране

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
bg: При влизането на потребителя, „Déjà Dup“ проверява дали трябва да подкани за резервно копие. Това се прави с цел намаляване броя на потребителите, незнаещи за необходимостта от архивиране. Това време трябва да е или „disabled“ (изключено), за да е изключена проверката, или да е в ISO 8601 формат.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
bg: Последният път, когато „Déjà Dup“ е проверил дали трябва да пита за парола

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
bg: За да не забравяте паролите си, „Déjà Dup“, понякога иска да ги въвеждате. Това може да е или „disabled“ (изключено), или да е време в ISO 8601 формат.

en: How long to keep backup files
bg: Колко дълго да се съхраняват резервните копия

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
bg: Брой дни за пазене на архивите в хранилището за резервни копия. Стойност 0 означава завинаги. Това е минимален брой дни — файловете може да се пазят и по-дълго.

en: How long to wait between full backups
bg: Колко дълго да е изчакването между пълните архивирания.

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
bg: „Déjà Dup“ трябва от време на време да прави цялостни архиви наново. Това е броят дни изчакване между два цялостни архива.

en: Whether to use metered networks
bg: Ползване на таксувани мрежи

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
bg: Ако е изключено, „Déjà Dup“ ще откаже да изпълнява насрочени резервни копия през таксувани мрежови връзки (например 4G).

en: Whether to ignore Power Saver mode
bg: Пропускане при енергоспестяващ режим

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups during Power Saver mode.
bg: Ако е изключено, „Déjà Dup“ ще откаже да изпълнява насрочени резервни копия в режим на енергоспестяване.

en: Command to run before the backup tool
bg: Команда за изпълняване преди инструмента за резервно копиране

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
bg: Полезно е, ако трябва ръчно да монтирате папка, например. Ако тази команда е неуспешна, резервното копиране няма да започне.

en: Command to run after the backup tool
bg: Команда за изпълняване след инструмента за резервно копиране

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
bg: Полезно е, ако има нужда от изчистване след командата за настройване. Неуспехите се игнорират.

en: Command to run around the backup tool
bg: Команда за обвиване на инструмента за резервно копиране

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
bg: Полезно е, ако трябва да ограничите ресурсите или по друг начин да приключите изпълнението на командата на инструмента. Напр. „trickle -u 500“, което ще доведе до изпълнение на „trickle -u 500 duplicity …“ от deja-dup.

en: Type of location to store backup
bg: Вид на хранилището за резервните копия

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
bg: Видът на хранилището на резервните копия. Ако е избрано „auto“, ще се избере стандартното, което е налично.

en: The folder where backups are stored
bg: Папката, в която се съхраняват резервните копия

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
bg: Йерархията на папките, в които се съхраняват резервните копия. Пътищата може да са абсолютни или относителни спрямо домашната ви папка.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
bg: Уникалният идентификатор на файловата система за диска, който се използва за разпознаване на диска, когато е включен.

en: Name
bg: Име

en: The name of the external drive.
bg: Името на външния диск.

en: Icon
bg: Иконка

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
bg: Иконката на външния диск като сериализиран GIcon.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
bg: Йерархията на папките, в които се съхраняват резервните копия. Пътищата са относителни спрямо диска.

en: The server address
bg: Адрес на сървъра

en: The URI of the remote server location.
bg: Адресът на местоположението на отдалечения сървър.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
bg: Йерархията на папките, в които се съхраняват резервните копия. Пътищата са абсолютни или относителни за хоста.

en: The Rclone remote
bg: Отдалечено хранилище на Rclone

en: The name of a pre-configured Rclone remote. See Rclone documentation for how to configure one.
bg: Името на предварително настроено отдалечено хранилище на Rclone. Вижте в документацията на Rclone как да настроите такова.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses Restic &amp; Duplicity behind the scenes.
bg: „Déjà Dup“ е прост инструмент за резервно копиране. Той скрива сложността на създаване на резервни копия по правилния начин (шифрирано, извън мрежата и редовно) и използва Restic и Duplicity като заден слой.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
bg: Поддържа локални, отдалечени или облачни места за съхранение на резервни копия, като например Google Drive

en: Securely encrypts and compresses your data
bg: Надеждно шифрира и компресира вашите данни

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
bg: Постепенно резервно копиране, което ви позволява да възстановявате от всеки конкретен резерв

en: Schedules regular backups
bg: Насрочва редовни резервни копия

en: Integrates well into your GNOME desktop
bg: Интегрира се добре в работната среда GNOME

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
bg: „Déjà Dup“ се стреми да е проста за използване програма и лесно да се възстановят случайно загубени, лични данни. Ако се нуждаете от пълно архивиране на системата или от архивираща програма, може да предпочитате други приложения за резервно копиране.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
bg: Автоматично резервно копиране на файловете — настройте и забравете

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
bg: Възстановяването е лесно — прегледайте файловете си и изберете кои да възстановите

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
bg: Резервно копиране в облака, на мрежов сървър или на локален диск

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
bg: Поемете контрола върху резервното копиране, като изберете точно кои папки да включите

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
bg: Следене на резервното копиране

en: Schedules backups at regular intervals
bg: Резервно копиране през редовни интервали

en: Files
bg: Файлове

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
bg: Сканиране на резервните файлове…

en: Folder is Empty
bg: Папката е празна

en: No Results Found
bg: Няма намерени резултати

en: Try a different search
bg: Oпитайте различно търсене

en: _Retry
bg: _Нов опит

en: _Connect
bg: _Свързване

en: Encryption password needed
bg: Необходима е парола за шифриране

en: _Enter Password
bg: _Въвеждане на парола

en: Installing packages…
bg: Инсталиране на пакети…

en: Location
bg: Местоположение

en: Folders
bg: Папки

en: Add Backed _Up Folder…
bg: Добавяне на папка за _резервно копиране…

en: Folders to Back Up
bg: Папки, на които да се правят резервни копия

en: Add I_gnored Folder…
bg: Добавяне на папка за _прескачане…

en: Folders to Ignore
bg: Папки, на които да не се правят резервни копия

en: These folders are always ignored:
bg: Тези папки винаги се прескачат:

en: Re_set All Folders…
bg: _Връщане на всички папки…

en: Remove
bg: Премахване

en: Storage
bg: Хранилище

en: _Reset Account Access
bg: _Връщане на достъпа до профила

en: Ser_ver Address
bg: А_дрес на сървъра

en: _Remote
bg: _Отдалечено хранилище

en: Rclone is an advanced cloud storage tool. Read <a href="https://rclone.org/">its documentation</a> for how to configure a remote.
bg: Rclone е инструмент за съхранение в облака. Вижте в <a href='https://rclone.org/'>документацията</a> как да настроите отдалечено хранилище.

en: _Location
bg: _Местоположение

en: Help
bg: Помощ

en: Overview
bg: Общ преглед

en: Storage Location
bg: Местоположение за съхранение

en: _Back Up Now
bg: _Резервно копиране

en: Con_tinue
bg: _Продължаване

en: General
bg: Общи

en: Schedule
bg: График

en: Automatic Backup _Frequency
bg: _Период на автоматично резервно копиране

en: _Keep Backups
bg: _Съхраняване на резервните копия

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
bg: Най-старите резервни копия все пак ще бъдат изтрити по-рано, ако в местоположението има малко свободно пространство, или ще бъдат запазени до три месеца по-дълго, за да се избегне изтриването на свързани резервни копия.

en: Labs
bg: Лаборатории

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: _Select All
bg: _Избиране на всичко

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Help
bg: _Помощ

en: _About Backups
bg: _Относно „Резервни копия“

en: Most Recent Backup
bg: Най-скорошно резервно копие

en: Server Addresses
bg: Адреси на сървъри

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
bg: Адресите на сървърите се състоят от префикс на протокола, адрес и понякога път в зависимост от протокола. Примери:

en: Available Protocols
bg: Налични протоколи

en: File Transfer Protocol
bg: Протокол за пренос на файлове (FTP)

en: Network File System
bg: Мрежова файлова система (NFS)

en: Samba
bg: Samba (SMB)

en: SSH File Transfer Protocol
bg: Пренос на файлове по SSH (SSHFS)

en: Prefix
bg: Префикс

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
bg: ftp:// или ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
bg: sftp:// или ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
bg: dav:// или davs://

en: _Learn More
bg: _Научете повече

en: _Date
bg: _Дата

en: Welcome to Backups
bg: Добре дошли в „Резервни копия“

en: Create Your First _Backup
bg: Създайте първото _резервно копие

en: _Restore From a Previous Backup
bg: _Възстановяване от предишно резервно копие

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Show help
bg: Показване на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
bg: Отваряне на менюто

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
bg: Настройки

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
bg: Разглеждане на файлове в резервните копия

[ctx: shortcut window]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: Go back
bg: Назад

[ctx: shortcut window]
en: Select all
bg: Избиране на всичко

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
bg: „%1$s“ на „%2$s“

en: Backup will begin when %s is connected.
bg: Резервното копиране ще започне, когато има връзка с „%s“.

en: Storage location not available
bg: Местоположението за съхранение липсва

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
bg: Изчакване на „%s“ да се свърже…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
bg: Резервното копиране ще започне, когато има налична мрежова връзка.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
bg: %s в Google Drive

en: This folder cannot be used as a storage location because Backups does not have access to it.
bg: Тази папка не може да се използва като местоположение за съхранение, защото „Резервни копия“ няма достъп до нея.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
bg: %s в Microsoft OneDrive

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
bg: Трябва да предоставите папка в Microsoft OneDrive

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
bg: Неуспешно вписване в сървърите на %s.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
bg: Данни за идентификация за „Déjà Dup“ за %s

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
bg: Първо трябва да дадете достъп на „Резервни копия“ до регистрацията ви в %s.

en: The network server is not available
bg: Мрежовият сървър е недостъпен

en: You must first install FUSE support for GVfs, likely provided by the gvfs-fuse package. Then log out, log back in, and try again.
bg: Първо трябва да инсталирате FUSE за GVfs, което вероятно се осигурява от пакета gvfs-fuse. След това излезте от системата, влезте отново и опитайте пак.

en: Waiting for a network connection…
bg: Изчакване за мрежова връзка…

en: Could not mount storage location.
bg: Местоположението за съхранение не може да се монтира.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
bg: Мрежовото местоположение на сървъра трябва да се укаже в настройките за местоположението на съхранението.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
bg: Мрежовото местоположение на сървъра „%s“ не изглежда да е мрежово местоположение.

en: ‘%s’ does not appear to be a network location.
bg: „%s“ не изглежда да е мрежово местоположение.

note: This means that we either couldn't talk to the gvfs daemon or the specific backend we need isn't installed - for whatever reason, the real scheme isn't being used and a path like the following is being used instead: file:///home/xxx/ftp:/example.com/
en: You must first install a gvfs backend that can connect to ‘%s’ network locations.
bg: Първо трябва да инсталирате модул на gvfs, който може да се свързва с мрежови местоположения „%s“.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
bg: Мрежовите местоположения за Samba трябва да включват както име на хост, така и име на споделен ресурс.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
bg: Домашна папка (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
bg: Домашна папка

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
bg: Кошче

en: Backup encryption password
bg: Парола за шифриране на резервното копие

en: Make sure Backups has permission to run in the background in your desktop session’s settings and try again.
bg: Уверете се, че „Резервни копия“ има право да работи във фонов режим в настройките на сесията на работната ви среда и опитайте отново.

note: no portal support :(
en: Your desktop session does not support automatically starting Flatpak apps.
bg: Сесията на работната ви среда не поддържа автоматично стартиране на приложения Flatpak.

en: Backing up…
bg: Резервно копиране…

en: Checking for backups…
bg: Проверка за резервни копия…

en: Listing files…
bg: Изброяване на файловете…

en: Preparing…
bg: Подготовка…

en: Custom tool setup failed.
bg: Настройването на друг инструмент е неуспешно.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
bg: Следните файлове не бяха архивирани. Проверете дали може да ги отваряте.

en: Verifying backup…
bg: Проверка на архива…

en: Restoring files…
bg: Възстановяване на файлове…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
bg: Следните файлове не бяха възстановени. Проверете дали може да пишете в тях.

note: Translators: '%s' is a backup tool name like Restic or Borg
en: %s backups are not supported in this release. Try using another storage location.
bg: Резервните копия с „%s“ не се поддържат в това издание. Пробвайте с друго място за съхранение.

note: Error case (unrecognized files)
en: Unrecognized files in storage location. Choose an empty folder instead.
bg: Непознати файлове в местоназначението. Пробвайте с празна папка.

en: Paused (no network)
bg: На пауза (няма мрежа)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
bg: Местоположението за съхранение е твърде малко.

en: Try using a location with at least %s.
bg: Опитайте с местоположение с поне %s.

en: (Space for two full backups is required.)
bg: (Необходимо е свободно пространство за две пълни резервни копия.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
bg: Местоположението за резервни копия няма достатъчно свободно пространство. Освободете поне %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
bg: Местоположението за резервни копия няма достатъчно свободно пространство. Опитайте местоположение с поне %s свободно пространство.

en: Cleaning up…
bg: Изчистване…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
bg: Неуспешно изпълнение с неизвестна грешка.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
bg: Грешна парола за шифриране.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
bg: „%s“ не може да се възстанови: файлът не е открит в резервните копия

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
bg: Съществуващото резервно копие е от компютър с име %s, а на текущия компютър името е %s. Ако това ви изненадва, трябва да създадете резервно копие на друго местоположение.

en: Computer name changed
bg: Името на компютъра е променено

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
bg: Отказан достъп при опит да се създаде „%s“.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
bg: Отказан достъп при опит да се прочете „%s“.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
bg: Отказан достъп при опит да се изтрие „%s“.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
bg: Местоположението за резервни копия „%s“ не съществува.

en: No space left.
bg: Няма достатъчно свободно пространство.

en: Error reading file ‘%s’.
bg: Грешка при четене на файл „%s“.

en: Error writing file ‘%s’.
bg: Грешка при запис на файл „%s“.

en: No space left in ‘%s’.
bg: Няма достатъчно свободно пространство на „%s“.

en: Uploading…
bg: Качване…

en: could not restore test file
bg: тестовият файл не може да се възстанови

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
bg: Версията на duplicity не може да се определи „%s“.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
bg: „Déjà Dup“ изисква поне версия %d.%d.%.2d на duplicity, но е открита %d.%d.%.2d

en: Could not understand duplicity version.
bg: Не може да се определи версията на duplicity.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
bg: Това местоположение за съхранение вече не се поддържа. Все още може да използвате duplicity директно, за да създадете резервно копие или да възстановите файловете си.

en: An error occurred while validating your backup: ‘%s’.
bg: Възникна грешка при проверката на резервното копие: „%s“.

en: The backup might be corrupted.
bg: Резервното копие може да е повредено.

en: Please investigate the problem or start a new, separate backup.
bg: Проучете проблема или стартирайте ново, отделно резервно копие.

en: Could not find storage location ‘%s’.
bg: Местоположението за съхранение „%s“ не може да се открие.

[ctx: non-Deja-Dup backup]
note: Translators: "external" here means a backup that Deja Dup didn't make
en: external
bg: външнo

en: Could not understand restic version ‘%s’.
bg: Версията на restic не може да се определи „%s“.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
bg: „Déjà Dup“ изисква поне версия %d.%d.%.2d на restic, но е открита %d.%d.%.2d

en: Could not understand restic version.
bg: Версията на restic не може да се определи.

en: This storage location is not yet supported.
bg: Това местоположение за съхранение все още не се поддържа.

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
bg: Резервното копиране ще започне, когато режимът за пестене на енергия не е активен.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
bg: Резервното копиране ще започне, когато е налична мрежова връзка без таксуване.
