gnome-control-center 2.10 - en to bg translation catalogue (681 entries)

en: Image/label border
bg: Рамка на изображение/етикет

en: Alert Type
bg: Тип сигнал

en: The type of alert
bg: Типът на сигнала

en: Alert Buttons
bg: Бутони за сигнализиране

en: The buttons shown in the alert dialog
bg: Бутоните показвани в диалоговия прозорец при сигнализиране

en: Show more _details
bg: Още по_дробности

en: About Me
bg: За мен

en: Set your personal information
bg: Задаване на вашата лична информация

en: Choose Image
bg: Избор на изображение

en: Select Image
bg: Избор на изображение

en: No Image
bg: Без изображение

en: Unable to open address book
bg: Неуспех при отварянето на адресника

en: Unknown login ID, the user database might be corrupted
bg: Неизвестен ID, възможно е базата данни за потребителите да е развалена

en: <b>Old password is incorret, please retype it</b>
bg: <b>Старата парола не е вярна, напишете я отново</b>

en: Symtem error has occurred
bg: Получи се грешка в системата

en: Could not run /usr/bin/passwd
bg: Неуспех при стартирането на /usr/bin/passwd

en: Unable to launch backend
bg: Неуспех при стартирането на бекенда

en: Unexpected error has occurred
bg: Получи се неочаквана грешка

en: <b>Email</b>
bg: <i>Е-поща</i>

en: <b>Home</b>
bg: <b>Домашен</b>

en: <b>Instant Messaging</b>
bg: <b>Бързи съобщения</b>

en: <b>Job</b>
bg: <b>Работа</b>

en: <b>Telephone</b>
bg: <b>Телефон</b>

en: <b>Web</b>
bg: <b>Страница</b>

en: <b>Work</b>
bg: <b>Служебен</b>

en: A_ssistant:
bg: А_систент:

en: C_ity:
bg: Г_рад:

en: C_ompany:
bg: Ф_ирма:

en: Cale_ndar:
bg: Кале_ндар:

en: Change Passwo_rd
bg: Промяна на па_рола

en: Change Password
bg: Промяна на парола

en: Co_untry:
bg: Дър_жава:

en: Full Name
bg: Пълно име

en: New Password:
bg: Нова парола:

en: Old Password:
bg: Стара парола:

en: P_O Box:
bg: П_ощенска кутия:

en: Retype New Password:
bg: Повторно новата парола

en: User Name:
bg: Потребителско име:

en: Web _Log:
bg: Б_лог:

en: Work _Fax:
bg: Работен _факс:

en: _Address
bg: _Адрес

en: _Address:
bg: _Адрес:

en: _Contact
bg: _Контакт

en: _Department:
bg: От_дел:

en: _Home Page:
bg: _Домашна страница:

en: _Home:
bg: _Домашен:

en: _Manager:
bg: _Ръководител:

en: _Mobile:
bg: _Мобилен:

en: _Personal Info
bg: _Лична информация

en: _Profession:
bg: _Професия:

en: _State/Province:
bg: _Щат/провинция:

en: _Title:
bg: _Титла:

en: _Work:
bg: _Работа:

en: _Zip/Postal Code:
bg: _Zip/пощенски код:

en: <b>Applications</b>
bg: <b>Програми</b>

en: <b>Support</b>
bg: <b>Поддръжка</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
bg: <small><i><b>Забележка:</b> Промените по тази настройка ще се усетят чак при следващото влизане.</i></small>

en: Assistive Technology Preferences
bg: Настройки на технологиите за асистиране

en: Close and _Log Out
bg: Затваряне и _излизане

en: Start these assistive technologies every time you log in:
bg: Стартиране на технологиите за асистиране при всяко влизане:

en: _Enable assistive technologies
bg: _Включване на технологиите за асистиране

en: _Magnifier
bg: _Лупа

en: _On-screen keyboard
bg: _Екранна клавиатура

en: _Screenreader
bg: Екранен _четец

en: Assistive Technology Support
bg: Поддръжка на технологиите за асистиране

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
bg: Включване на поддръжката на технологиите за асистиране при влизане

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
bg: На вашата система няма налични технологиите за асистиране.  Пакетът "gok" трябва да бъде инсталиран, за да имате екранна клавиатура, а пакетът "gnopernicus" е нужен за увеличение и четене на екрана.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
bg: Не всички технологиите за асистиране са инсталирани на вашата система. Пакетът "gok" трябва да бъде инсталиран, за да имате екранна клавиатура.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
bg: Не всички технологиите за асистиране са инсталирани на тази система.  Пакетът "gnopernicus" трябва да бъде инсталиран, за да имате четене и увеличение на екрана.

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
bg: Имаше грешка при пускане на прозореца за настройка на мишката: %s

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
bg: Разрешаване на внасянето на AccessX настройки от файла "%s"

en: Import Feature Settings File
bg: Внасяне на настройки от файл

en: _Import
bg: _Внасяне

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Set your keyboard accessibility preferences
bg: Настройка на клавиатурната достъпност

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
bg: Изглежда системата няма програмата XKB. Функциите за по-голяма достъпност на клавиатурата не могат да работят без нея.

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
bg: <b>Включване на "Подскачащите клавиши"</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
bg: <b>Включване на "Бавните клавиши"</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
bg: <b>Включване на "Клавишите за _мишката"</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
bg: <b>Включване на "Повторните клавиши"</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
bg: <b>Включване на "_Лепкавите клавиши"</b>

en: <b>Features</b>
bg: <b>Възможности</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
bg: <b>Вкл./изкл. индикатори</b>

en: Basic
bg: Основни

en: Beep if key is re_jected
bg: Звук, при отхвърляне на клавиша

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
bg: Звук при включване/изключване на функции чрез клавиатурата

en: Beep when _modifier is pressed
bg: Звук при натиснат модификатор

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
bg: Звук при включване на LED и два звука при изключване на LED.

en: Beep when key is:
bg: Звук, когато клавишът е:

en: Del_ay:
bg: _Закъснение:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
bg: Забавяне между натискането на клавиша
    и движението на курсора:

en: Disa_ble if two keys pressed together
bg: Изключване при натискането на два клавиша едновременно

en: E_nable Toggle Keys
bg: В_ключване на индикаторите

en: Filters
bg: Филтри

en: I_gnore duplicate keypresses within:
bg: _Игнориране на натискането на еднакви клавиши в интервал от :

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
bg: Игнориране на всички следващи натискания на СЪЩИЯ клавиш ако те са в избран период от време.

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
bg: Конфигурация на клавиатурна достъпност (AccessX)

en: Ma_ximum pointer speed:
bg: _Максимална скорост на курсора:

en: Mouse Keys
bg: Бутони на мишката

en: Mouse _Preferences...
bg: _Настройка на мишката...

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
bg: Приемане на клавиши, само след като са натиснати и задържани за определено време.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
bg: Позволява операции на няколко едновременно натиснати клавиши чрез натискане на клавиши за модификация в определена последователност.

en: S_peed:
bg: Скорост:

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
bg: Време за _ускоряване до максимална скорост:

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
bg: Използване на блока цифрови клавиши за управление на мишката.

en: _Disable if unused for:
bg: Изключване, ако не се използва за:

en: _Enable keyboard accessibility features
bg: Разрешаване на функциите за по-голяма достъпност на клавиатура

en: _Import Feature Settings...
bg: _Внасяне на настройки...

en: _Only accept keys held for:
bg: Приемане само на клавиши задържани за:

en: _Type to test settings:
bg: _Пишете, за да изпробвате настройките:

en: _accepted
bg: _приети

en: _pressed
bg: _натиснати

en: _rejected
bg: _отказани

en: characters/second
bg: символи/секунда

en: milliseconds
bg: милисекунди

en: pixels/second
bg: пиксела/сек

note: set the timeout value  label with correct value of timeout
en: seconds
bg: секунди

en: Change your Desktop Background settings
bg: Промяна на настройките на фона на работния плот

en: Desktop Background
bg: Фон на работния плот

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
bg: <b>Тапет на работния плот</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
bg: <b>Цветове на работния плот</b>

en: Desktop Background Preferences
bg: Настройки на фона на работния плот

en: Pick a color
bg: Избор на цвят

en: _Add Wallpaper
bg: _Добавяне на тапет

en: _Style:
bg: _Стил:

en: There was an error displaying help: %s
bg: Има грешка показваща помощ за: %s

en: Centered
bg: Центриран

en: Fill Screen
bg: Запълване на екрана

en: Scaled
bg: Мащабируем

en: Tiled
bg: На плочки

en: Solid Color
bg: Плътен цвят

en: Horizontal Gradient
bg: Хоризонтална преливка

en: Vertical Gradient
bg: Вертикална преливка

note: Create the file chooser dialog stuff here
en: Add Wallpaper
bg: Добавяне на тапет

en: No Wallpaper
bg: Без тапет

en: pixel | pixels
bg[0]: пиксел
bg[1]: пиксела

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
bg: "gnome-settings-daemon" не може да бъде стартиран.
    Без него някой настройки няма да имат ефект. Това може да означава проблем с Bonobo, или конфликт между програми, които не са на GNOME (например KDE) и "gnome-settings-daemon".

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
bg: Не може да бъде заредена иконата на аплета "%s"

en: Just apply settings and quit
bg: Прилагане на настройките и излизане

en: Retrieve and store legacy settings
bg: Получаване и запазване стари настройки

en: Copying file: %i of %i
bg: Копиране на файл: %i от %i

en: Copying '%s'
bg: Копиране "%s"

en: From URI
bg: От URI

en: URI currently transferring from
bg: URI текущо прехвърля от

en: To URI
bg: В URI

en: URI currently transferring to
bg: URI текущо прехвърляне в

en: Fraction completed
bg: Частично завърши

en: Fraction of transfer currently completed
bg: Част от текущия трансфер завърши

en: Current URI index
bg: Текущ URI индекс

en: Current URI index - starts from 1
bg: Текущ URI индекс - стартира от 1

en: Total URIs
bg: Общо URI

en: Total number of URIs
bg: Общ брой на URI

en: Copying files
bg: Копиране на файлове

en: From:
bg: От:

en: To:
bg: До:

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Key
bg: Клавиш

en: GConf key to which this property editor is attached
bg: Клавиш на GConf, за който е прикачен съответния редактор

en: Callback
bg: Обратно повикване

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
bg: Издаване на това обратно повикване, когато стойността свързана с този клавиш е променена

en: Change set
bg: Промяна на установените

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
bg: GConf променя установените стойности в данните за препредаване на неговите клиенти за използване

en: Conversion to widget callback
bg: Преобразуване към обратно повикване на графичен обект

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
bg: Извеждане на обратно повикване, когато данните се конвертират от GConf в графичния обект

en: Conversion from widget callback
bg: Преобразуване от обратно повикване на графичен обект

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
bg: Извеждане на обратно повикване, когато данните се конвертират в GConf от графичния обект

en: UI Control
bg: Контрол на потребителския интерфейс

en: Object that controls the property (normally a widget)
bg: Обект, контролиращ свойствата (обикновено графични обекти)

en: Property editor object data
bg: Редактор на свойствата на обектни данни

en: Custom data required by the specific property editor
bg: Потребителски данни изисквани от зададен редактор на свойства

en: Property editor data freeing callback
bg: Обратно повикване, което освобождава данни на редактора на свойства

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
bg: Обратно повикване, което да се извиква при освобождаване на данни от редактора на свойства

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
bg: Файлът "%s" не може да бъде намерен.
    
    Убедете се, че той съществува и опитайте отново или изберете друго изображение за фон.

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
bg: Няма програма, с която да се отвори файла "%s".
    Може би той е изображение, което още не се поддържа.
    
    Изберете друго изображение вместо това.

en: Please select an image.
bg: Изберете изображение.

en: _Select
bg: _Избиране

en: Preferred Applications
bg: Предпочитани програми

en: Select your default applications
bg: Избиране на програмите по подразбиране

en: W3M Text Browser
bg: W3M текстов интернет браузър

en: Lynx Text Browser
bg: Lynx текстов интернет браузър

en: Links Text Browser
bg: Links текстов интернет браузър

note: The code in gnome-default-applications-properties.c makes sure * there is only one (the first entry in this list) Evolution entry * in the list shown to the user
en: Evolution Mail Reader
bg: Evolution - пощенска програма

en: Debian Terminal Emulator
bg: Терминален емулатор на Debian

en: GNOME Terminal
bg: Терминал на GNOME

en: Standard XTerminal
bg: Стандартен XTerminal

en: Please specify a name and a command for this editor.
bg: Задайте име и команда за този редактор.

en: Add...
bg: Добавяне...

en: C_ustom
bg: Потребителски

en: C_ustom:
bg: Потребителски:

en: Can open _URIs
bg: Може да отваря _URI-та

en: Can open multiple _files
bg: Тази програма може да отваря _много файлове

en: Co_mmand:
bg: _Команда:

en: Custom Editor Properties
bg: Потребителски редактор за настройки

en: Default Mail Reader
bg: Стандартна пощенска програма

en: Default Terminal
bg: Стандартен терминал

en: Default Text Editor
bg: Стандартен текстов редактор

en: Default Web Browser
bg: Стандартен интернет браузър

en: Default Window Manager
bg: Стандартен мениджър на прозорци

en: Delete
bg: Изтриване

en: E_xec Flag:
bg: _Флаг за изпълнение:

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Mail Reader
bg: Пощенска програма

en: Run in a _terminal
bg: Стартиране в _терминал

en: Run in a t_erminal
bg: Стартиране в _терминал

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
bg: Изберете желания мениджър на прозорци. За тази цел натиснете използване.

en: Terminal
bg: Терминал

en: Text Editor
bg: Текстов редактор

en: Understands _Netscape Remote Control
bg: Разбира отдалечен контрол на _Netscape

en: Use this _editor to open text files in the file manager
bg: Използване на този редактор, за да отваряне на текстови файлове във файловия мениджър

en: Web Browser
bg: Интернет браузър

en: Window Manager
bg: Мениджър на прозорци

en: _Command:
bg: _Команда:

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Properties...
bg: _Свойства...

en: _Select:
bg: _Избиране:

en: Change screen resolution
bg: Промяна на разделителната способност на екрана

en: Screen Resolution
bg: Разделителна способност

en: %d Hz
bg: %d херца

en: _Resolution:
bg: _Разделителна способност:

en: Re_fresh rate:
bg: Опресняване:

en: Default Settings
bg: Настройки по подразбиране

en: Screen %d Settings
bg: Настройки за екрана %d

en: Screen Resolution Preferences
bg: Задаване на разделителната способност на екрана

en: _Make default for this computer (%s) only
bg: Прави по подразбиране за този компютър (%s) само

en: Options
bg: Опции

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored.Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
bg: Тестват се новите настройки. Ако не реагирате до %d секунда, старите настройки ще бъдат възстановени.Ако не реагирате до %d секунди, старите настройки ще бъдат възстановени.

en: Keep Resolution
bg: Запазване на разделителната способност

en: Do you want to keep this resolution?
bg: Искате ли да запазите тази разделителна способност?

en: Use _previous resolution
bg: Използване на предишната разделителна способност

en: _Keep resolution
bg: _Запазване на разделителната способност

en: The X Server does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
bg: X сървърът не поддържа XRandR.  По време на работа няма да може да се правят промени на разделителната способност.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
bg: Версията на XRandR е несъвместима с тази програма. Не могат да се правят промени по големината на екрана.

en: Font
bg: Шрифт

en: Select fonts for the desktop
bg: Избор на шрифт за работния плот

en: <b>Font Rendering</b>
bg: <b>Изписване на шрифтовете на екрана</b>

en: <b>Hinting</b>:
bg: <b>Подсказване</b>:

en: <b>Smoothing</b>:
bg: <b>Изглаждане</b>:

en: <b>Subpixel order</b>:
bg: <b>Подпикселна подредба</b>:

en: Best _shapes
bg: Най-добри форми

en: Best co_ntrast
bg: Най-добър контраст

en: D_etails...
bg: Под_робности...

en: Font Preferences
bg: Настройки на шрифтовете

en: Font Rendering Details
bg: Информация за изписването на шрифтовете

en: Go _to font folder
bg: _Отиване в папката с шрифтовете

en: Gra_yscale
bg: Че_рно-бяло

en: N_one
bg: _Без

en: R_esolution:
bg: Р_азделителна способност:

en: Sub_pixel (LCDs)
bg: Подпикселно (за LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
bg: Подпикселно изглаждане (за LCD)

en: _Application font:
bg: Шрифт на _програмите:

en: _Desktop font:
bg: _Шрифт за работния плот:

en: _Full
bg: _Пълно

en: _Medium
bg: _Средно

en: _Monochrome
bg: Черно-бяло

en: _None
bg: _Без

en: _Slight
bg: Леко

en: _Terminal font:
bg: Шрифт на _терминала:

en: _Window title font:
bg: Шрифт на заглавието на прозорците

en: dots per inch
bg: точки на инч

en: Font may be too large
bg: Шрифтът вероятно е прекалено голям

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d.The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a size smaller than %d.
bg: Избраният шрифт е голям %d точка, което може да затрудни ефективната работа на този компютър. Препоръчително е да изберете размер по-малък от %d.Избраният шрифт е голям %d точки, което може да затрудни ефективната работа на този компютър. Препоръчително е да изберете размер по-малък от %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font.The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a smaller sized font.
bg: Избраният шрифт е голям %d точка, което може да затрудни ефективната работа на този компютър. Препоръчително е да изберете по-малък шрифт.Избраният шрифт е голям %d точки, което може да затрудни ефективната работа на този компютър.  Препоръчително е да изберете по-малък шрифт.

en: New accelerator...
bg: Нов ускорител...

en: Accelerator key
bg: Клавиш на ускорение

en: Accelerator modifiers
bg: Модификатори за ускорение

en: Accelerator keycode
bg: Клавиш на ускорение

en: Accel Mode
bg: Ускорен режим

en: The type of accelerator.
bg: Вид на ускорителя.

en: Disabled
bg: Изключен

en: <Unknown Action>
bg: <Неизвестно действие>

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Sound
bg: Звук

en: Window Management
bg: Мениджър на прозорци

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
bg: Бързият клавиш "%s" вече се използва за:
    "%s"

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
bg: Грешка при задаване на нов ускорител в конфигурационната база данни: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
bg: Грешка при изтриване на ускорител в конфигурационната база данни: %s

en: Action
bg: Действие

en: Shortcut
bg: Бърз клавиш

en: Keyboard Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
bg: За да редактирате бързия клавиш, натиснете върху отговарящия ред и напишете новия ускорител, или натиснете backspace, за изчистване.

en: Assign shortcut keys to commands
bg: Поставяне на бързи клавиши за команди

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Layout
bg: Подредба

note: The first radio in a group is to be "Default", meaning none of the below options are to be included in the selected list. This is a HIG-compliant alternative to allowing no selection in the group.
en: Default
bg: Стандартен

en: Models
bg: Модели

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
bg: Има грешка при стартирането на контролния панел за клавиатурата: %s

en: _Accessibility
bg: _Достъпност

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
bg: Използване само на настройките и излизане

en: Start the page with the typing break settings showing
bg: Започване на страницата с показани настройки за почивките при писане

en: <b>Cursor Blinking</b>
bg: <b>Мигащ показалец</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
bg: <b>Повторни клавиши</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
bg: <b>Заключване на екрана, за да се подсигури почивка при писане</b>

en: <small><i>Fast</i></small>
bg: <small><i>Бърз</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
bg: <small><i>Дълъг</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
bg: <small><i>Къс</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
bg: <small><i>Бавен</i></small>

en: A_vailable layouts:
bg: Налични подредби:

en: All_ow postponing of breaks
bg: Разрешаване отлагането на почивките

en: Check if breaks are allowed to be postponed
bg: Проверяване дали е разрешено да се отлагат почивките

en: Choose A Keyboard Model
bg: Избиране на модел клавиатура

en: Choose A Layout
bg: Избиране на клавиатурна подредба

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
bg: _Мигащ показалец в текстовите полета

en: Duration of the break when typing is disallowed
bg: Продължителност на почивката, през която писането е забранено

en: Duration of work before forcing a break
bg: Периодът на работа преди да се пусне почивка

en: Key presses _repeat when key is held down
bg: Натискането на бутона се повтаря, ако той бъде задържан

en: Keyboard Preferences
bg: Клавиатурни настройки

en: Keyboard _model:
bg: Модел на клавиатурата:

en: Layout Options
bg: Опции на подредбата

en: Layouts
bg: Подредби

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
bg: Заключване на екрана след определено време, за да предотвратят травми при прекалено дълго писане на клавиатурата.

en: Microsoft Natural Keyboard
bg: Клавиатура Microsoft Natural

en: Preview:
bg: Предварителен преглед

en: Reset To De_faults
bg: Връщане към стандартните настройки

en: Separate _group for each window
bg: Отделна _подредба за всеки прозорец

en: Typing Break
bg: Почивки при писане

en: _Accessibility...
bg: _Достъпност...

en: _Add...
bg: _Добавяне...

en: _Break interval lasts:
bg: Продължителност на _почивката:

en: _Delay:
bg: _Закъснение:

en: _Models:
bg: _Модели:

en: _Selected layouts:
bg: Избрана подредба:

en: _Speed:
bg: _Скорост:

en: _Work interval lasts:
bg: Продължителност на _работата:

en: minutes
bg: минути

en: Set your keyboard preferences
bg: Конфигуриране на клавиатурните настройки

en: Unknown Cursor
bg: Неизвестен показалец

en: Default Cursor - Current
bg: Стандартен показалец - текущ

en: The default cursor that ships with X
bg: Стандартният показалец предлаган с X

en: Default Cursor
bg: Стандартен показалец

en: White Cursor - Current
bg: Бял показалец - текущ

en: The default cursor inverted
bg: Стандартният показалец с обърнати цветове

en: White Cursor
bg: Бял показалец

en: Large Cursor - Current
bg: Голям показалец - текущ

en: Large version of normal cursor
bg: Голяма версия на нормалния показалец

en: Large Cursor
bg: Голям показалец

en: Large White Cursor - Current
bg: Голям бял показалец - текущ

en: Large version of white cursor
bg: Голяма версия на белия показалец

en: Large White Cursor
bg: Голям бял показалец

en: Cursor Size
bg: Размер на показалеца

en: Cursor Theme
bg: Тема на показалеца

en: <b>Double-Click Timeout </b>
bg: <b>Пауза между две натискания </b>

en: <b>Drag and Drop</b>
bg: <b>Извличане и пускане</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
bg: <b>Намиране на показалеца</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
bg: <b>Ориентация на мишката</b>

en: <b>Speed</b>
bg: <b>Скорост</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until next time you log in.</small></i>
bg: <i><small><b>Забележка:</b> Промените на тази настройка няма да се усетят до следващото ви влизане.</small></i>

en: <i>Fast</i>
bg: <i>Бързо</i>

en: <i>High</i>
bg: <i>Високо</i>

en: <i>Large</i>
bg: <i>Голямо</i>

en: <i>Low</i>
bg: <i>Ниско</i>

en: <i>Slow</i>
bg: <i>Бавно</i>

en: <i>Small</i>
bg: <i>Малко</i>

en: Buttons
bg: Бутони

en: Cursors
bg: Показалци

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
bg: Показване местонахождението на показалеца при натискане на Ctrl

en: Motion
bg: Движение

en: Mouse Preferences
bg: Настройки на мишката

en: _Acceleration:
bg: _Ускорение:

en: _Large
bg: _Голям

en: _Left-handed mouse
bg: _Мишка за левичари

en: _Sensitivity:
bg: _Чувствителност

en: _Small
bg: _Малък

en: _Threshold:
bg: П_раг:

en: _Timeout:
bg: Пауза:

en: Mouse
bg: Мишка

en: Set your mouse preferences
bg: Настройки на вашата мишка

en: Network Proxy
bg: Мрежов сървър посредник

en: Set your network proxy preferences
bg: Настройки на мрежовия сървър посредник

en: <b>Ignore Host List</b>
bg: <b>Списък на хостовете за игнориране</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
bg: <b>Автоматична настройка на сървъра посредник</b>

en: <b>_Direct internet connection</b>
bg: <b>Директна връзка към интернет</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
bg: <b>Ръчна настройка на сървъра посредник</b>

en: <b>_Use authentication</b>
bg: <b>Използване на идентификация</b>

en: Advanced Configuration
bg: Допълнителни настройки

en: Autoconfiguration _URL:
bg: URL за автоматична настройка:

en: HTTP Proxy Details
bg: Настройка на HTTP сървър посредник

en: H_TTP proxy:
bg: HTTP сървър посредник

en: Network Proxy Preferences
bg: Настройки на мрежовия сървър посредник

en: Port:
bg: Порт:

en: Proxy Configuration
bg: Настройка на сървър посредник

en: S_ocks host:
bg: Socks хост:

en: U_sername:
bg: Потр_ебителко име:

en: _Details
bg: _Подробности

en: _FTP proxy:
bg: _FTP сървър посредник:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Secure HTTP proxy:
bg: HTTPS сървър посредник:

en: Enable sound and associate sounds with events
bg: Включване на звука и свързване на звуци със събития

en: Sound Preferences
bg: Настройка за звук

en: E_nable sound server startup
bg: _Зареждане на звуковия сървър при стартиране

en: Flash _entire screen
bg: Проблясване на целия екран

en: Flash _window titlebar
bg: Проблясване на заглавната лента на прозореца

en: General
bg: Основни

en: Sound Events
bg: Звукови събития

en: System Bell
bg: Системен звънец

en: _Sound an audible bell
bg: Пускане на звънец

en: _Sounds for events
bg: _Звуци за събития

en: _Visual feedback:
bg: _Визуална обратна връзка:

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
bg: Няма открити теми на вашия компютър.  Това вероятно означава, че прозорецът за "Настройки на темите" е инсталиран неправилно или нямате пакета "gnome-themes".

en: This theme is not in a supported format.
bg: Темата е в неподдържан формат.

en: Failed to create temporary directory
bg: Неуспех при създаването на временна папка

en: Can not install theme. 
    The bzip2 utility is not installed.
bg: Неуспех при инсталирането на тема. 
    Няма инсталиран bzip2.

en: Installation Failed
bg: Инсталацията е неуспешна

en: Can not install themes. 
    The gzip utility is not installed.
bg: Неуспех при инсталирането на теми. 
    Няма инсталиран gzip.

en: Icon Theme %s correctly installed.
    You can select it in the theme details.
bg: Темата за икони %s е инсталирана правилно.
    Можете да я изберете от списъка с теми за икони.

en: Gnome Theme %s correctly installed
bg: Темата за GNOME %s е инсталирана правилно

en: Windows Border Theme %s correctly installed.
    You can select it in the theme details.
bg: Темата за рамките на прозорците %s е инсталирана правилно.
    Можете да я изберете от списъка с теми за рамки на прозорците.

en: Controls Theme %s correctly installed.
    You can select it in the theme details.
bg: Темата за декорациите %s е инсталирана правилно.
    Можете да я изберете от списъка с декорации.

en: The theme is an engine. You need to compile the theme.
bg: Темата е с графично ядро. Трябва да я компилирате.

en: The file format is invalid
bg: Файловият формат е невалиден

en: No theme file location specified to install
bg: Не е избран файл с тема, който да се инсталира

en: The theme file location specified to install is invalid
bg: Темата посочена за инсталиране е невалидна

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
bg: Няма права за достъп, за да се инсталира темата в:
    %s

en: The file format is invalid.
bg: Файловият формат е невалиден.

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
bg: %s е пътя до мястото, където ще бъдат инсталирани файловете на темите. Той не може да бъде избран като папка източник.

en: Cannot install theme.
    The tar program is not installed on your system.
bg: Темата не може да бъде инсталирана.
    Програмата tar не е инсталирана.

en: Custom theme
bg: Лична тема

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
bg: Може да запазите тази тема като натиснете бутона "Запазване на тема"

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
bg: Схемите по подразбиране на тази тема не могат да бъдат открити в системата.  Това вероятно означава, че нямате инсталиран metacity, или че gconf е конфигуриран неправилно.

en: Theme name must be present
bg: Трябва да въведете име

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
bg: Темата вече съществува. Желаете ли да я замените?

en: Select themes for various parts of the desktop
bg: Избиране на тема за различни компоненти на работния плот

en: Theme
bg: Тема

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
bg: <span size="larger" weight="bold">Инсталиране на тема</span>

en: Theme Installation
bg: Инсталиране на теми

en: _Install
bg: _Инсталиране

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
bg: <span size="larger" weight="bold">Запазване на тема</span>

en: Apply _Background
bg: Прилагане на _фон

en: Apply _Font
bg: Прилагане на _шрифт

en: Controls
bg: Бутони и декорации

en: Icons
bg: Икони

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
bg: Нови теми могат да бъдат инсталирани и чрез изтегляне в този прозорец

en: Save Theme
bg: Запазване на тема

en: Select theme for the desktop
bg: Избор на тема за работния плот

en: Short _description:
bg: Кратко _описание:

en: Theme Details
bg: Елементи на темата

en: Theme Preferences
bg: Настройки на темата

en: Theme _Details
bg: _Елементи на темата

en: This theme does not suggest any particular font or background.
bg: Тази тема не предлага свои шрифт и фон.

en: This theme suggests a background:
bg: Тази тема предлага свой фон:

en: This theme suggests a font and a background:
bg: Тази тема предлага свои шрифт и фон:

en: This theme suggests a font:
bg: Тази тема предлага свой шрифт:

en: Window Border
bg: Рамки на прозорците

en: _Go To Theme Folder
bg: _Отиване в папката с темите

en: _Install Theme...
bg: _Инсталиране на тема...

en: _Revert
bg: _Възстановяване

en: _Save Theme...
bg: _Запазване на тема...

en: _Theme name:
bg: Име на темата:

en: theme selection tree
bg: дърво за подборка на теми

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
bg: Настройка на външния вид на лентите с инструменти и менютата на програмите

en: Menus & Toolbars
bg: Менюта и ленти с инструменти

en: <b>Behavior and Appearance</b>
bg: <b>Външен вид и поведение</b>

en: <b>Preview</b>
bg: <b>Предварителен преглед</b>

en: C_ut
bg: Из_рязване

en: Icons only
bg: Само икони

en: Menu and Toolbar Preferences
bg: Настройки на лентите с инструменти и менютата

en: New File
bg: Нов файл

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Save File
bg: Запазване на файл

en: Show _icons in menus
bg: Показване на икони в менютата

en: Text below icons
bg: Текст под иконите

en: Text beside icons
bg: Текст до иконите

en: Text only
bg: Само текст

en: Toolbar _button labels:
bg: Етикети на _бутоните в лентата с инструментите:

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Detachable toolbars
bg: _Отделяеми ленти с инструменти

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Editable menu accelerators
bg: _Редактируеми ускорители на менюто

en: _File
bg: _Файл

en: _New
bg: _Нов

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Print
bg: _Разпечатване

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: _Save
bg: _Запазване

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
bg: <b>Не може да се стартира програмата за настройки на мениджъра на прозорци</b>
    
    %s

en: Hyper
bg: Хипер

en: Super (or "Windows logo")
bg: Super (или "Логото на Windows")

en: Meta
bg: Мета

en: <b>Movement Key</b>
bg: <b>Клавиш за движение</b>

en: <b>Titlebar Action</b>
bg: <b>Действие на заглавната лента</b>

en: <b>Window Selection</b>
bg: <b>Избор на прозорец</b>

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
bg: За да пре_местите прозорец, натиснете и задръжте този клавиш и после хванете прозореца:

en: Window Preferences
bg: Предпочитания за прозорец

en: _Double-click titlebar to perform this action:
bg: За да извършите това действие, натиснете два пъти върху лентата със заглавието:

en: _Interval before raising:
bg: Интервал преди вдигане:

en: _Raise selected windows after an interval
bg: Повдигане на избрания прозорец след определен интервал

en: _Select windows when the mouse moves over them
bg: Избиране на прозорците, когато мишката преминава над тях

en: Set your window properties
bg: Задаване на настройки за вашия прозорец

en: Windows
bg: Прозорци

en: Others
bg: Други

en: Desktop Preferences
bg: Настройки на работния плот

en: GNOME Control Center
bg: Контролен център на GNOME

en: The GNOME configuration tool
bg: Инструмент за настройки на GNOME

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Could not initialize Bonobo
bg: Bonobo не може да бъде инициализиран

en: Slow Keys Alert
bg: Сигнал за бавни клавиши

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що задържахте Shift-а за 8 секунди.  Това е бърз клавиш за функцията Бавни клавиши, която влияе върху работата на вашата клавиатура.

en: Do you want to activate Slow Keys?
bg: Искате ли да включите "Бавни клавиши"?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
bg: Искате ли да изключите "Бавни клавиши"?

en: Sticky Keys Alert
bg: Сигнал за лепкави клавиши

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що натиснахте Shift-а 5 пъти последователно.  Това е бързия клавиш за функцията Лепкави клавиши, която влияе върху работата на вашата клавиатура.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
bg: Току що натиснахте два клавиша едновременно, или Shift-а 5 пъти подред.  Това изключва функцията Лепкави клавиши, която влияе върху работата на вашата клавиатура.

en: Do you want to activate Sticky Keys?
bg: Искате ли да включите лепкавите клавиши?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
bg: Искате ли да изключите лепкавите клавиши?

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
bg: Папката "%s" не може да бъде създадена.
    Това е необходимо за да позволи промяната на показалеца.

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
bg: Клавишна комбинация (%s) е дефинирана многократно

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
bg: Клавишната комбинация (%s) е дефинирана многократно

en: Key Binding (%s) is incomplete
bg: Клавишната комбинация (%s) е непълна

en: Key Binding (%s) is invalid
bg: Клавишната комбинация (%s) е невалидна

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
bg: Изглежда друга програма вече има достъп до ключа "%d".

en: Key Binding (%s) is already in use
bg: Клавишната комбинация (%s) е вече използвана

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
bg: Грешка при изпълнението на (%s),
    която е свързана с клавиша (%s)

en: You are using XFree 4.3.0.
    There are known problems with complex XKB configurations.
    Try using a simpler configuration or taking a fresher version of XFree software.
bg: Използвате XFree 4.3.0.
    В него има известни проблеми при сложни XKB конфигурации.
    Опитайте се да използвате по-проста конфигурация или инсталирайте нова версия на XFree.

en: Do _not show this warning again
bg: _Да не се показва това предупреждение отново

en: The X system keyboard settings differ from your current GNOME keyboard settings.  Which set would you like to use?
bg: Настройките на клавиатурата от Х системата се различават от тези в GNOME. Кои настройки искате да използвате?

en: Use X settings
bg: Използване на настройките на X

en: Use GNOME settings
bg: Използване на настройките на GNOME

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
bg: Командата не може да бъде изпълнена: %s
    Потвърдете, че тази команда съществува.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
bg: Компютърът не можеше да бъде приспан.
    Уверете се, че машината е настроена правилно.

en: Permissions on the file %s are broken
bg: Правата на файла %s са повредени

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
bg: Файлът за Glade не може да бъде зареден.
    Уверете се, че Glade е инсталиран правилно.

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
bg: Има грешка при стартиране на предпазителя на екрана:
    
    %s
    
    Той няма да може да работи в тази сесия.

en: _Do not show this message again
bg: _Да не се показва това съобщение отново

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
bg: Не може да се зареди звуковия файл %s като %s

en: Cannot determine user's home directory
bg: Не може да се разбере коя е домашната папка на потребителя

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
bg: Клавишът на GConf %s е зададен за тип %s, но се очакваше тип %s

en: A_vailable files:
bg: _Налични подредби:

en: Do _not show this warning again.
bg: Да _не се показва това предупреждение отново

en: Do you like to load the modmap file(s)?
bg: Искате ли да се зареди файл(ове) с подредби?

en: Load modmap files
bg: Зареждане на файлове с подредби

en: _Load
bg: _Зареждане

en: _Loaded files:
bg: _Заредени файлове:

en: Error creating signal pipe.
bg: Грешка при създаването на програмен канал за сигнали.

en: Type
bg: Тип

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
bg: Тип на bg_applier: BG_APPLIER_ROOT  за основния прозорец или BG_APPLIER_PREVIEW  за предишния

en: Preview Width
bg: Преглед на ширина

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
bg: Ширина ако е използвана като предварителен преглед: по подразбиране 64

en: Preview Height
bg: Преглед на височина

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
bg: Височина, ако е използвана като преглед: по подразбиране 48

en: Screen
bg: Екран

en: Screen on which BGApplier is to draw
bg: Екран, на който BGApplier ще рисува

en: There was an error loading an image: %s
bg: Получи се грешка при зареждането на изображението: %s

en: The sound file for this event does not exist.
bg: Звуковият файл за това събитие не съществува

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
bg: Звуковият файл за това събитие не съществува.
    Инсталирайте пакета gnome-audio 
    за набора от подразбиращи се звуци.

en: The file %s is not a valid wav file
bg: Файлът %s не е валиден wave файл

en: Event
bg: Събитие

en: Sound File
bg: Звуков файл

en: _Sounds:
bg: _Звуци:

en: Sound _file:
bg: Звуков _файл:

en: Select Sound File
bg: Избор на звуков файл

en: _Play
bg: _Изпълнение

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
bg: Мениджърът на прозорци "%s" не е регистрирал инструмент за конфигурация

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Roll up
bg: Свиване

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
bg: Ако е зададено като "истина", програмата за обработка на text/plain и text/* ще е една и съща

en: Sync text/plain and text/* handlers
bg: Еднаква обработка на text/plain и text/*

en: Brightness down
bg: Намаляване на яркостта

en: Brightness down's shortcut.
bg: Бърз клавиш за намаляване на яркостта

en: Brightness up
bg: Увеличаване на яркостта

en: Brightness up's shortcut.
bg: Бърз клавиш за увеличаване на яркостта

en: E-mail
bg: Е-поща

en: E-mail's shortcut.
bg: Бърз клавиш за пощенската програма

en: Eject
bg: Изваждане

en: Eject's shortcut.
bg: Бърз клавиш за изваждане.

en: Home folder
bg: Домашна папка

en: Home folder's shortcut.
bg: Бърз клавиш за домашната папка.

en: Launch help browser
bg: Стартиране на програмата за помощ

en: Launch help browser's shortcut.
bg: Бърз клавиш за пускане на програмата за помощ.

en: Launch web browser
bg: Стартиране на интернет браузъра

en: Launch web browser's shortcut.
bg: Бърз клавиш за интернет браузъра.

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

en: Lock screen's shortcut.
bg: Бърз клавиш за заключване на екрана.

en: Log out
bg: Смяна на потребителя

en: Log out's shortcut.
bg: Бърз клавиш за излизане от работната среда.

en: Next track key's shortcut.
bg: Бърз клавиш за следваща песен

en: Pause
bg: Пауза

en: Pause key's shortcut.
bg: Бърз клавиш за пауза

en: Play (or play/pause)
bg: Изпълнение (или изпълнение/пауза)

en: Play (or play/pause) key's shortcut.
bg: Бърз клавиш за изпълнение (или изпълнение/пауза)

en: Previous track key's shortcut.
bg: Бърз клавиш за предишна песен

en: Search
bg: Търсене

en: Search's shortcut.
bg: Бърз клавиш за търсене

en: Skip to next track
bg: Следваща песен

en: Skip to previous track
bg: Предишна песен

en: Sleep
bg: Заспиване

en: Sleep's shortcut.
bg: Бърз клавиш за приспиване на компютъра

en: Stop playback key
bg: Клавиш за спиране на изпълнението

en: Stop playback key's shortcut.
bg: Бърз клавиш за спиране на изпълнението

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Volume down's shortcut.
bg: Бърз клавиш за намаляване на звука

en: Volume mute
bg: Заглушаване на звука

en: Volume mute's shortcut
bg: Бърз клавиш за заглушаване на звука

en: Volume step
bg: Стъпка при изменение на звука

en: Volume step as percentage of volume.
bg: Стъпка при увеличаване на звука като процент

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: Volume up's shortcut.
bg: Бърз клавиш за увеличаване на звука

en: Display a dialog when there are errors running XScreenSaver
bg: Показване на прозорец, когато има грешки при XScreenSaver

en: Run XScreenSaver at login
bg: Пускане на XScreenSaver при влизане в системата

en: Show Startup Errors
bg: Показване на грешки по време на стартирането

en: Start XScreenSaver
bg: Стартиране на екранния предпазител

en: A collection of scripts to run whenever the keyboard state is reloaded. Useful for re-applying xmodmap based adjustments
bg: Сбор от скриптове, които се изпълняват при презареждане на състоянието на клавиатурата. Полезно е, когато се прилагат промени чрез xmodmap

en: A list of modmap files available in the $HOME directory.
bg: Списък на modmap файловете е инсталиран в $HOME папка

en: Default group, assigned on window creation
bg: Стандартна група, назначавана при създаването на прозорец

en: Keep and manage separate group per window
bg: Запазване на отделна група за всеки прозорец

en: Keyboard Update Handlers
bg: Модули за обработка на промените по клавиатурата

en: Keyboard layout
bg: Клавиатурна подредба

en: Keyboard model
bg: Модел на клавиатурата

en: Keyboard options
bg: Настройки на клавиатурата

en: Keyboard settings in gconf will be overridden from the system ASAP
bg: Настройките в gconf ще бъдат презаписани възможно най-скоро

en: Save/restore indicators together with layout groups
bg: Запис/възстановяване на индикаторите заедно с клавиатурните подредби

en: Show layout names instead of group names
bg: Показване имената на подредбите, вместо имената на групите

en: Show layout names instead of group names (only for versions of XFree supporting multiple layouts)
bg: Показване имената на подредбите, вместо имената на групите (само за версии на XFree, които поддържат множество подредби)

en: Suppress the "X sysconfig changed" warning message
bg: Да не се извежда предупреждението "Променена системна конфигурация на X"

en: Very soon, keyboard settings in gconf will be overridden (from the system configuration)
bg: Много скоро, настройките за клавиатурата в gconf ще бъдат презаписани (от системната конфигурация)

en: keyboard layout
bg: клавиатурна подредба

en: keyboard model
bg: модел на клавиатурата

en: _Postpone break
bg: _Отлагане на почивката

en: Take a break!
bg: Време е за почивка

note: { N_("/_Enabled"),      NULL, GIF_CB (popup_enabled_cb),     POPUP_ITEM_ENABLED, "<ToggleItem>", NULL },
en: /_Preferences
bg: /_Настройки

en: /_About
bg: /_Относно

en: /_Take a Break
bg: /_Взимане на почивка

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
bg[0]: %d минута до следващата почивка
bg[1]: %d минути до следващата почивка

en: Less than one minute until the next break
bg: По-малко от една минута до следващата почивка

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
bg: Не можа да покаже прозореца с настройките за почивките при писане със следната грешка: %s

en: About GNOME Typing Monitor
bg: Относно наблюдение при писането

en: A computer break reminder.
bg: Напомняне за почивки.

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
bg: Написан от Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;

en: Eye candy added by Anders Carlsson
bg: Шаренийките са добавени от Anders Carlsson

en: Break reminder
bg: Напомняне за почивка

en: The typing monitor is already running.
bg: Наблюдението при писане вече работи.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
bg: Наблюдението на писането използва областта за уведомяване, за да показва информация. Изглежда не сте включили тази област във вашия панел. Може да я добавите като щракнете с десния бутон на мишката върху панела и изберете "Добавяне към панела -> Полезни -> Област за уведомяване".

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
bg: АбВгДеЖзИйКлМнОпРсТуФхЦчШщЪьЮя. 0123456789

en: Name:
bg: Име:

en: Style:
bg: Стил:

en: Type:
bg: Тип:

en: Size:
bg: Размер:

en: Version:
bg: Версия:

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Description:
bg: Описание:

en: usage: %s fontfile
bg: употреба: %s шрифтов_файл

en: Set as Application Font
bg: Задаване на шрифт за програма

en: Sets the default application font
bg: Избиране на стандартния шрифт

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е включено, OpenType шрифтовете ще имат малки изображения.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е включено, PCF шрифтовете ще имат малки изображения.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е включено, TrueType шрифтовете ще имат малки изображения.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
bg: Ако е включено, Type1 шрифтовете ще имат малки изображения.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малки изображения за OpenType шрифтовете.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малки изображения за PCF шрифтовете.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малки изображения за TrueType шрифтовете.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малки изображения за Type1 шрифтовете.

en: Thumbnail command for OpenType fonts
bg: Команда за малко изображение за OpenType шрифтове

en: Thumbnail command for PCF fonts
bg: Команда за малко изображение за PCF шрифтове

en: Thumbnail command for TrueType fonts
bg: Команда за малко изображение за TrueType шрифтове

en: Thumbnail command for Type1 fonts
bg: Команда за малко изображение за Type1 шрифтове

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
bg: Дали да се правят малки изображения на OpenType шрифтове

en: Whether to thumbnail PCF fonts
bg: Дали да се правят малки изображения на PCF шрифтове

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
bg: Дали да се правят малки изображения на TrueType шрифтове

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
bg: Дали да се правят малки изображения на Type1 шрифтове

en: GNOME Font Viewer
bg: Компонент за преглед на шрифтове

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
bg: <span weight="bold" size="larger">Прилагане на нов шрифт?</span>

en: Do _not apply font
bg: Без _прилагане шрифт

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
bg: Темата, която сте избрали предлага друг шрифт. Предварителен преглед на този шрифт е показан по-долу.

en: _Apply font
bg: _Прилагане на шрифт

en: Themes
bg: Теми

en: Description
bg: Описание

en: Control theme
bg: Тема за декорациите и бутоните

en: Window border theme
bg: Тема за границите на прозореца

en: Icon theme
bg: Икони

note: translators: you may want to include non-western chars here
en: ABCDEFG
bg: АБВГДЕЖ

en: Apply theme
bg: Прилагане на тема

en: Sets the default theme
bg: Връщане към подразбиращите се настройки

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
bg: Ако е сложено на вярно, инсталираните теми ще имат малки изображения.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
bg: Ако е сложено на вярно, темите ще имат малки изображения.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малки изображения на инсталираните теми.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
bg: Напишете командата, която да се използва за правене на малките изображения на темите.

en: Thumbnail command for installed themes
bg: Команда за малки изображения за инсталираните теми

en: Thumbnail command for themes
bg: Команда за малки изображения за темите

en: Whether to thumbnail installed themes
bg: Дали да прави малки изображения за инсталираните теми

en: Whether to thumbnail themes
bg: Дали да прави малки изображения за темите
