baobab main - en to bg translation catalogue (80 entries)

en: Disk Usage Analyzer
bg: Анализатор на ползването на диска

en: Check folder sizes and available disk space
bg: Проверка на размерите на папките и свободното пространство на диска

en: A simple application to keep your disk usage and available space under control.
bg: Лесно за употреба приложение за преглед на използваното дисково пространство.

en: Disk Usage Analyzer can scan specific folders, storage devices and online accounts. It provides both a tree and a graphical representation showing the size of each folder, making it easy to identify where disk space is wasted.
bg: С „Анализатора на ползването на диска“ може да преглеждате папки, устройства и регистрации онлайн. Програмата има графично и дървовидно представяния на използваното дисково пространство на всяка папка, което спомага да откриете къде то се губи.

en: Devices and Locations View
bg: Изглед с устройства и местоположения

en: Scan View
bg: Изглед за претърсване

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: storage;space;cleanup;
bg: пространство;обем;размер;свободно;заето;изчистване;освобождаване;storage;space;cleanup;

en: Excluded locations URIs
bg: Адреси за прескачане

en: A list of URIs for locations to be excluded from scanning.
bg: Списък с адреси на местоположения, които да се пропускат при претърсване.

en: Active Chart
bg: Активна графика

en: Which type of chart should be displayed.
bg: Кой вид графика да се ползва.

en: Window size
bg: Размер на прозореца

en: The initial size of the window
bg: Първоначален размер на прозореца

en: Window Maximized
bg: Максимизиран прозорец

en: Whether or not the window is maximized
bg: Дали прозорецът е максимизиран

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Show help
bg: Извеждане на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Show / Hide primary menu
bg: Превключване на основното меню

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Show Keyboard Shortcuts
bg: Показване на клавишните комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
bg: Настройки

[ctx: shortcut window]
en: Go back to location list
bg: Назад към списъка с местоположения

[ctx: shortcut window]
en: Scanning
bg: Претърсване

[ctx: shortcut window]
en: Scan folder
bg: Претърсване на папка

[ctx: shortcut window]
en: Rescan current location
bg: Наново претърсване на текущото местоположение

en: _Open Externally
bg: _Отваряне с външна програма

en: _Copy Path to Clipboard
bg: _Копиране на пътя в буфера за обмен

en: Mo_ve to Trash
bg: П_реместване в кошчето

en: Go to _Parent Folder
bg: Към _горната папка

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: _Намаляване

en: Folder
bg: Папка

en: Size
bg: Размер

en: Contents
bg: Ръководство

en: Modified
bg: Променен

en: This Device
bg: Това устройство

en: Remote Locations
bg: Устройства и местоположения

en: Scan Folder…
bg: Претърсване на папка…

en: Clear Recent List
bg: Изчистване на списъка със скорошните

en: Preferences
bg: Настройки

en: Keyboard _Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About Disk Usage Analyzer
bg: _Относно „Анализатор на ползването на диска“

en: Back
bg: Назад

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Rescan Current Location
bg: Наново претърсване на местоположението

en: Close
bg: Затваряне

en: Rings Chart
bg: Пръстеновидна графика

en: Treemap Chart
bg: Дървовидна графика

en: Locations to Ignore
bg: Местоположения за прескачане

en: Do not skip directories on different file systems. Ignored if DIRECTORY is not specified.
bg: Без прескачане на директориите от различна файлова система. Няма значение, ако не е зададена ДИРЕКТОРИЯ.

en: Print version information and exit
bg: Извеждане на версията и спиране на програмата

en: %d item | %d items
bg[0]: %d обект
bg[1]: %d обекта

note: Translators: when the last modified time is unknown
en: Unknown
bg: Неизвестно

note: Translators: when the last modified time is today
en: Today
bg: Днес

note: Translators: when the last modified time is "days" days ago
en: %lu day | %lu days
bg[0]: %lu ден
bg[1]: %lu дни

note: Translators: when the last modified time is "months" months ago
en: %lu month | %lu months
bg[0]: %lu месец
bg[1]: %lu месеца

note: Translators: when the last modified time is "years" years ago
en: %lu year | %lu years
bg[0]: %lu година
bg[1]: %lu години

en: %s Total
bg: Общо: %s

en: %s Available
bg: Свободно: %s

note: useful for some remote mounts where we don't know the size but do have a usage figure
en: %s Used
bg: Използвано: %s

en: Unmounted
bg: Не е монтирана

en: Home Folder
bg: Домашна папка

en: Computer
bg: Компютър

note: The only activatable row is "Add location"
en: Select Location to Ignore
bg: Избор на местоположение за прескачане

en: Add Location…
bg: Добавяне на местоположение…

en: Select Folder
bg: Избор на папка

en: Recursively analyze mount points
bg: Рекурсивно анализиране на точките на монтиране

en: Could not analyze volume.
bg: Неуспешен анализ на използването на файловата система.

en: Failed to open file
bg: Неуспешно отваряне на файла

en: Failed to move file to the trash
bg: Неуспешно преместване на файла в кошчето

en: Devices & Locations
bg: Устройства и местоположения

en: Could not scan folder “%s”
bg: Папката „%s“ не може да бъде претърсена

en: Could not always detect occupied disk sizes.
bg: Засичането на използваното на дисково пространство невинаги бе успешно.

en: Apparent sizes may be shown instead.
bg: Възможно е да са показани ориентировъчни размери.

en: Scan completed
bg: Претърсването завърши

en: Completed scan of “%s”
bg: Претърсването на „%s“ завърши

en: “%s” is not a valid folder
bg: „%s“ не е валидна папка

en: Could not analyze disk usage.
bg: Неуспешно анализиране на използването на диска.
