epiphany master - en to bg translation catalogue (863 entries)

en: Web
bg: Уеб

en: Browse the web
bg: Сърфиране в Интернет

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
bg: Интернет браузърът на GNOME включва обширна интеграция с работната среда и изчистен интерфейс, който позволява да се съсредоточите върху уеб страниците. Ако искате просто да ползвате уеб — това е браузърът за вас.

en: Web is often referred to by its code name, Epiphany.
bg: Браузърът на GNOME е известен и с кодовото си име — Epiphany.

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: Web Browser
bg: Интернет браузър

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;epiphany;
bg: уеб;браузър;интернет;страница;епифани;сайт;web;browser;internet;epiphany;

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: New Incognito Window
bg: Нов прозорец в поверителен режим

en: Browse with caret
bg: Сърфиране с курсор

en: Home page
bg: Начална страница

en: Address of the user’s home page.
bg: Адрес на началната страница на потребителя.

en: New tab page.
bg: Страница в нов подпрозорец

en: Selects which page should be shown as a new page tab. Possible values are “homepage” and “blank”.
bg: Указва коя страница да се зареди в нов подпрозорец. Възможните стойности са „homepage“ (начална страница) и „blank“ (празна).

en: Default search engine.
bg: Стандартна търсачка.

en: Name of the search engine selected by default.
bg: Името на стандартната търсачка.

en: Deprecated. Please use search-engine-providers instead.
bg: Остаряла настройка. Ползвайте „search-engine-providers“ вместо нея.

note: TRANSLATORS: These are the prepopulated search engines. You should add country-specific URL query parameters if appropriate or change the domain name's TLD. The different query parameters to be used for each engine is as follows: - DuckDuckGo: kl=country-language (see https://duckduckgo.com/params) 
en: [
    					{'name': <'DuckDuckGo'>, 'url': <'https://duckduckgo.com/?q=%s&t=epiphany'>, 'bang': <'!ddg'>},
    					{'name': <'Google'>, 'url': <'https://www.google.com/search?q=%s'>, 'bang': <'!g'>},
    					{'name': <'Bing'>, 'url': <'https://www.bing.com/search?q=%s'>, 'bang': <'!b'>}
    				]
bg: [
    					{'name': <'DuckDuckGo'>, 'url': <'https://duckduckgo.com/?kl=bg-bg&t=epiphany&q=%s'>, 'bang': <'!ddg'>},
    					{'name': <'Google'>, 'url': <'https://www.google.com/search?hl=bg&q=%s'>, 'bang': <'!g'>},
    					{'name': <'Bing'>, 'url': <'https://www.bing.com/search?cc=bg&q=%s'>, 'bang': <'!b'>}
    				]

en: List of the search engines.
bg: Списък с търсачките.

en: List of the search engines. It is an array of vardicts with each vardict corresponding to a search engine, and with the following supported keys: "name" is the name of the search engine. "url" is the search URL with the search term replaced with %s. "bang" is the bang (shortcut word) of the search engine.
bg: Списък с търсачки. Представлява масив от речници — по един за всяка една от тях. Поддържат се следните ключове: • „name“: име на търсачката; • „url“: адрес на търсачката, „%s“ се заменя с търсения низ; • „bang“: съкращение за търсене чрез лентата за адреси

en: Enable Google Search Suggestions
bg: Включването на дописването при търсене с Google

en: Whether to show Google Search Suggestion in url entry popdown.
bg: Дали дописването при търсене с Google да се показва в изскачащ панел при лентата за адреса.

en: Force new windows to be opened in tabs
bg: Всички страници да се отварят в подпрозорци

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
bg: Всички заявки за отваряне на нови прозорци да се изпълняват с отваряне на подпрозорци.

en: Whether to automatically restore the last session
bg: Дали последната сесия да се възстановява автоматично

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored) and “crashed” (the session is only restored if the application crashes).
bg: Указва как да се възстановява сесията при стартиране. Възможните стойности са „always“ (при всяко стартиране се възстановява предишното състояние на програмата) и „crashed“ (само при стартиране след забиване се възстановява предишното състояние на програмата).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
bg: Дали да се забави зареждането на подпрозорци, които не са видими веднага при възстановяване на сесията

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
bg: Когато тази функция е включена, при възстановяване на сесията подпрозорците няма да се заредят докато потребителят не превключи към тях.

en: List of adblock filters
bg: Списък с филтри за блокиране на реклами

en: List of URLs with content filtering rules in JSON format to be used by the ad blocker.
bg: Списък с адреси на списъци във формат JSON за блокирането на реклами.

en: Whether to ask for setting browser as default
bg: Питане дали браузърът да се зададе като стандартен

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
bg: Когато тази функция е включена, при стартирането си браузърът ще подканя да бъде зададен като стандартен, ако не е.

en: Start in incognito mode
bg: Стартиране в поверителен режим

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
bg: Когато настройката е зададена, браузърът ще стартира директно в поверителен режим

en: Active clear data items.
bg: Видове данни за изчистване.

en: Selection (bitmask) which clear data items should be active by default. 1 = Cookies, 2 = HTTP disk cache, 4 = Local storage data, 8 = Offline web application cache, 16 = IndexDB databases, 32 = WebSQL databases, 64 = Plugins data, 128 = HSTS policies cache, 256 = Intelligent Tracking Prevention data.
bg: Побитова маска кои видове данни стандартно да се изчистват. • 1: бисквитки; • 2: кеш на диска за HTTP; • 4: локално съхранени данни; • 8: кеш на уеб приложенията за работа офлайн; • 16: бази от данни във формат IndexDB; • 32: бази от данни във формат WebSQL databases; • 64: данни на приставките; • 128: кеш за политиките HSTS; • 256: данни за предотвратяване на следенето.

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
bg: Разширяване на подпрозорците, така че да заемат цялото пространство в лентата за подпрозорци.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar. This setting is ignored in Pantheon desktop.
bg: Когато тази функция е включена, подпрозорците се разширяват, за да заемат цялото пространство в лентата за подпрозорци. Настройката не се прилага при ползване на графичната среда Pantheon.

en: The visibility policy for the tabs bar.
bg: Видимост на лентата за подпрозорците.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown). This setting is ignored in Pantheon desktop, and “always” value is used.
bg: Управлява видимостта на лентата за подпрозорците. Възможните стойност са „always“ (лентата винаги се показва), „more-than-one“ (показване при повече от един подпрозорец) и „never“ (лентата за подпрозорци никога не се показва). Настройката не се прилага при ползване на графичната среда Pantheon.

en: Keep window open when closing last tab
bg: При затварянето и на последния подпрозорец прозорецът на браузъра да остава отворен.

en: If enabled application window is kept open when closing the last tab.
bg: Когато е включено, прозорецът на програмата остава отворен и при затварянето на последния подпрозорец.

en: Reader mode article font style.
bg: Стил на шрифта на текста в режим за четене

en: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Possible values are “sans” and “serif”.
bg: Избор на стила на шрифта за основната част на текста в режим на четене. Възможните стойности са „sans“ (серифен) и „serif“ (безсерифен).

en: Reader mode color scheme.
bg: Цветова схема в режим за четене

en: Selects the style of colors for articles displayed in reader mode. Possible values are “light” (dark text on light background) and “dark” (light text on dark background). This setting is ignored on systems that provide a system-wide dark style preference, such as GNOME 42 and newer.
bg: Избор на цвета за статиите в режим на четене. Възможните стойности са „light“ (тъмен текст на светъл фон) и „dark“ (светъл текст на тъмен фон). Настройката няма значение в системи, които имат настройка за вида на темата на цялата система като GNOME 42 и по-нови.

en: Minimum font size
bg: Минимален размер на шрифт

en: Use GNOME fonts
bg: Използване на шрифтовете от GNOME

en: Use GNOME font settings.
bg: Използване на настройките за шрифтовете от GNOME.

en: Custom sans-serif font
bg: Потребителски безсерифен шрифт

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
bg: Шрифт, който да замени системно зададения безсерифен шрифт, когато ключът „use-gnome-fonts“ е истина.

en: Custom serif font
bg: Потребителски серифен шрифт

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
bg: Шрифт, който да замени системно зададения серифен шрифт, когато ключът „use-gnome-fonts“ е истина.

en: Custom monospace font
bg: Потребителски равноширок шрифт

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
bg: Шрифт, който да замени системно зададения равноширок шрифт, когато ключът „use-gnome-fonts“ е истина.

en: Use a custom CSS
bg: Потребителски стилове

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
bg: Добавяне на потребителски стилове към зададените от страниците.

en: Use a custom JS
bg: Потребителски JavaScript

en: Use a custom JS file to modify websites.
bg: Добавяне на потребителски JavaScript към този от страниците.

en: Enable spell checking
bg: Включване на проверката на правописа

en: Spell check any text typed in editable areas.
bg: Проверка на правописа в текстовите полета.

en: Default encoding
bg: Стандартно кодиране

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
bg: Стандартно кодиране. Допустимите стойности са поддържаните от WebKitGTK.

en: Languages
bg: Езици

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
bg: Предпочитани езици. Масив от кодове на локали или „system“ за ползване на системния локал.

en: Allow popups
bg: Позволяване на изскачащи прозорци

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
bg: Позволяване на сайтовете да отварят нови прозорци чрез JavaScript (ако той е включен).

en: User agent
bg: Име на потребителски агент

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
bg: Име, с което браузърът ще се представя пред уеб сървърите.

en: Enable adblock
bg: Блокиране на реклами

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
bg: Дали да се блокират рекламите, които уеб страниците искат да покажат.

en: Remember passwords
bg: Запомняне на пароли

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
bg: Дали паролите от уеб сайтовете да бъдат запомняни и автоматично попълвани в страниците.

en: Enable site-specific quirks
bg: Поддръжка на особеностите на някои сайтове

en: Enable quirks to make specific websites work better. You might want to disable this setting if debugging a specific issue.
bg: Включване на специфична поддръжка на особеностите на някои сайтове. За изчистването на грешки може да се наложи да изключите тази настройка.

en: Enable safe browsing
bg: Безопасно сърфиране

en: Whether to enable safe browsing. Safe browsing operates via Google Safe Browsing API v4.
bg: Дали да се включи безопасно сърфиране. Това се прави чрез „Google Safe Browsing API“ v4.

en: Enable Intelligent Tracking Prevention (ITP)
bg: Интелигентно предотвратяване на проследяването от сайтовете (ITP)

en: Whether to enable Intelligent Tracking Prevention.
bg: Дали да се включи интелигентното предотвратяване на проследяването от сайтовете (ITP)

en: Allow websites to store local website data
bg: Позволяване на сайтовете да съхраняват данни локално

en: Whether to allow websites to store cookies, local storage data, and IndexedDB databases. Disabling this will break many websites.
bg: Дали да се позволява на сайтовете да запазван бисквитки, да ползват локалните данни и базите от данни във формат IndexedDB. Много сайтове няма да работят правилно, ако изключите настройката.

en: Default zoom level for new pages
bg: Стандартен мащаб на визуализация на уеб страниците

en: Enable autosearch
bg: Включване на автоматично търсене

en: Whether to automatically search the web when something that does not look like a URL is entered in the address bar. If this setting is disabled, everything will be loaded as a URL unless a search engine is explicitly selected from the dropdown menu.
bg: Дали да се извършва търсене при въвеждането в лентата за адреси на нещо, което не прилича на адрес. Ако настройката е изключена, всичко ще се третира като адрес, освен ако от падащото меню е избрана търсачка.

en: Enable mouse gestures
bg: Включване на жестове с мишка

en: Whether to enable mouse gestures. Mouse gestures are based on Opera’s behaviour and are activated using the middle mouse button + gesture.
bg: Дали да се включат жестове с мишка. Те са подобни на тези в браузъра Opera и се задействат при натискане на средния бутон на мишката при извършване на жеста.

en: Last upload directory
bg: Последно ползвана папка за качване

en: Keep track of last upload directory
bg: Дали да се помни от коя директория последно е качван файл

en: Last download directory
bg: Последно ползвана папка за изтегляне

en: Keep track of last download directory
bg: Дали да се помни в коя директория последно е свалян файл

en: Hardware acceleration policy
bg: Политика за хардуерно ускорение

en: Whether to enable hardware acceleration. Possible values are “always” and “never”. Hardware acceleration may be required to achieve acceptable performance on embedded devices, but increases memory usage requirements and could expose severe hardware-specific graphics driver bugs.
bg: Дали да се включи хардуерното ускорение. Възможните стойности са: „always“ (винаги) и „never“ (никога). Хардуерното ускорение може да е задължително за постигането на задоволителна производителност при вградените системи, но увеличава нужната памет и може да задейства грешки в графичните драйвери.

en: Always ask for download directory
bg: Винаги да се пита къде де се изтегли файл

en: Whether to present a directory chooser dialog for every download.
bg: Дали диалоговият прозорец за избор на папка да се показва при всяко изтегляне.

en: Enable immediately switch to new open tab
bg: Автоматично преминаване към новоотворения подпрозорец

en: Whether to automatically switch to a new open tab.
bg: Преминаване към подпрозорец при отварянето му.

en: Enable WebExtensions
bg: Включване на WebExtensions

en: Whether to enable WebExtensions. WebExtensions is a cross-browser system for extensions.
bg: Дали да се включат WebExtensions. Това е стандарт за разширения, който се ползва от много браузъри.

en: Active WebExtensions
bg: Действащи разширения

en: Indicates which WebExtensions are set to active.
bg: Кои разширения чрез WebExtensions да са включени.

en: Web application additional URLs
bg: Допълнителни адреси за уеб приложения

en: The list of URLs that should be opened by the web application
bg: Списък с адреси, които да се отварят с инсталираните уеб приложения

en: Show navigation buttons in WebApp
bg: Показване на бутоните за навигация в уеб приложенията

en: Whether to show buttons for navigation in WebApp.
bg: Дали в уеб приложенията да се показват бутоните за навигация.

en: Run in background
bg: Фонов режим

en: If enabled, application continues running in the background after closing the window.
bg: Когато е включено, уеб приложенията продължават да работят във фонов режим дори и при затварянето на прозореца.

en: WebApp is system-wide
bg: Системно уеб приложение

en: If enabled, application cannot be edited or removed.
bg: Когато е включено, уеб приложението не може да се трие или редактира.

en: The downloads folder
bg: Папка за запазване на изтеглените файлове

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
bg: Възможните стойности са или път до папка за запазване на изтеглените файлове, или „Downloads“ — папката „Свалени“, или „Desktop“ — за папката „Плот“.

en: Window position
bg: Позиция на прозореца

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
bg: Местоположение на нов прозорец, който не произлиза от предишна сесия.

en: Window size
bg: Размер на прозореца

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
bg: Размер на нов прозорец, който не произлиза от предишна сесия.

en: Is maximized
bg: Максимизиран

en: Whether a new window that is not restored from a previous session should be initially maximized.
bg: Дали нов прозорец, който не произлиза от предишна сесия, да стартира в максимизирано състояние.

en: Disable forward and back buttons
bg: Изключване на бутоните за навигация напред и назад

en: If set to “true”, forward and back buttons are disabled, preventing users from accessing immediate browser history
bg: Ако е включено, бутоните за навигация напред и назад не се показват, което не позволява достъп на потребителите до историята на браузъра

en: Firefox Sync Token Server URL
bg: Адрес на сървър за жетон за Firefox Sync

en: URL to a custom Firefox Sync token server.
bg: Адрес на собствен сървър за жетони за Firefox Sync.

en: Firefox Sync Accounts Server URL
bg: Адрес на сървър за регистрации за Firefox Sync

en: URL to a custom Firefox Sync accounts server.
bg: Адрес на собствен сървър за регистрации за Firefox Sync.

en: Currently signed in sync user
bg: Текущо вписан потребител за синхронизиране

en: The email linked to the Firefox Account used to sync data with Mozilla’s servers.
bg: Адресът за е-поща, свързан с регистрацията за Firefox за синхронизиране на данните със сървърите на Mozilla.

en: Last sync timestamp
bg: Последна синхронизация

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
bg: Време в секунди във формат UNIX на последната синхронизация.

en: Sync device ID
bg: Идентификатор на устройство

en: The sync device ID of the current device.
bg: Идентификатор на синхронизиранe на текущо устройство.

en: Sync device name
bg: Име на устройство

en: The sync device name of the current device.
bg: Име на синхронизиранe на текущо устройство.

en: The sync frequency in minutes
bg: Честота на синхронизиране в минути

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
bg: Брой минути между две последователни синхронизации.

en: Sync data with Firefox
bg: Синхронизиране на данните с Firefox

en: TRUE if Ephy collections should be synced with Firefox collections, FALSE otherwise.
bg: Когато е включено, колекциите на Epiphany се синхронизират с тези на Firefox.

en: Enable bookmarks sync
bg: Включване на синхронизирането на отметки

en: TRUE if bookmarks collection should be synced, FALSE otherwise.
bg: Когато е включено, колекциите с отметки се синхронизират.

en: Bookmarks sync timestamp
bg: Време на синхронизиране на отметки

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
bg: Времето на последното синхронизиране на отметки.

en: Initial sync or normal sync
bg: Първоначално или обичайно синхронизиране

en: TRUE if bookmarks collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
bg: Когато е включено, трябва да се извърши първоначална синхронизация на колекциите отметки.

en: Enable passwords sync
bg: Включване на синхронизирането на пароли

en: TRUE if passwords collection should be synced, FALSE otherwise.
bg: Когато е включено, паролите се синхронизират

en: Passwords sync timestamp
bg: Време на синхронизиране на паролите

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
bg: Времето на последно синхронизиране на паролите.

en: TRUE if passwords collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
bg: Когато е включено, ще се извърши първоначално синхронизиране на паролите.

en: Enable history sync
bg: Синхронизиране на историята

en: TRUE if history collection should be synced, FALSE otherwise.
bg: Дали историята да се синхронизира или не.

en: History sync timestamp
bg: Време на синхронизиране на историята

en: The timestamp at which last history sync was made.
bg: Време на последно синхронизиране на историята.

en: TRUE if history collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
bg: Когато е включено, ще се извърши първоначално синхронизиране на историята.

en: Enable open tabs sync
bg: Синхронизиране на отворените подпрозорци

en: TRUE if open tabs collection should be synced, FALSE otherwise.
bg: Когато е включено, отворените подпрозорци ще се синхронизират.

en: Open tabs sync timestamp
bg: Време на синхронизиране на отворените подпрозорци

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
bg: Времето на последно синхронизиране на подпрозорците.

en: Decision to apply when microphone permission is requested for this host
bg: Стандартно решение при заявка за ползване на микрофона

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s microphone. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
bg: Настройката определя поведението при заявка от сайт да ползва микрофона. Възможните стойности са: „undecided“ — браузърът пита потребителя; „allow“ — достъпът автоматично се дава; „deny“ — достъпът автоматично се отказва.

en: Decision to apply when geolocation permission is requested for this host
bg: Стандартно решение при заявка за споделяне на местоположението

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s location. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
bg: Настройката определя поведението при заявка от сайт за споделяне на местоположението.  Възможните стойности са: „undecided“ — браузърът пита потребителя; „allow“ — достъпът автоматично се дава; „deny“ — достъпът автоматично се отказва.

en: Decision to apply when notification permission is requested for this host
bg: Стандартно решение при заявка за известие към работната среда

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to show notifications. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
bg: Настройката определя поведението при заявка от сайт за известие към работната среда.  Възможните стойности са: „undecided“ — браузърът пита потребителя; „allow“ — достъпът автоматично се дава; „deny“ — достъпът автоматично се отказва.

en: Decision to apply when save password permission is requested for this host
bg: Стандартно решение при запазване на парола за сайта

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to save passwords. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
bg: Настройката определя поведението за запазване на парола за сайта.  Възможните стойности са: „undecided“ — браузърът пита потребителя; „allow“ — достъпът автоматично се дава; „deny“ — достъпът автоматично се отказва.

en: Decision to apply when webcam permission is requested for this host
bg: Стандартно решение при заявка за ползване на камерата

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s webcam. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
bg: Настройката определя поведението при заявка от сайт да ползва камерата. Възможните стойности са: „undecided“ — браузърът пита потребителя; „allow“ — достъпът автоматично се дава; „deny“ — достъпът автоматично се отказва.

en: Decision to apply when advertisement permission is requested for this host
bg: Стандартно решение при заявка за реклами

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to allow advertisements. The “undecided” default means the browser global setting is used, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
bg: Настройката определя поведението при заявка от сайт да се ползват реклами. Възможните стойности са: „undecided“ — браузърът пита потребителя; „allow“ — достъпът автоматично се дава; „deny“ — достъпът автоматично се отказва.

en: Decision to apply when an autoplay policy is requested for this host
bg: Стандартно решение при заявка за изпълнение на медия

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to autoplay. The “undecided” default means to allow autoplay of muted media, while “allow” and “deny” tell it to allow / deny all requests to autoplay media respectively.
bg: Настройката определя поведението при заявка от сайт за изпълнение на медия. Възможните стойности са: „undecided“ — браузърът пита потребителя; „allow“ — достъпът автоматично се дава; „deny“ — достъпът автоматично се отказва.

en: Memory usage
bg: Използвана памет

en: Version %s
bg: Версия „%s“

en: About Web
bg: Относно Интернет браузър

en: Epiphany Technology Preview
bg: Предварителна версия на Epiphany за тестване

en: A simple, clean, beautiful view of the web
bg: Опростено, изчистено и красиво разглеждане на уеб страници.

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Apps
bg: Програми

en: List of installed web apps
bg: Списък на инсталираните уеб приложения

en: Delete
bg: Изтриване

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
bg: Инсталирано на

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install as Web App…</b> within the page menu.
bg: Може да добавите този сайт като любим като натиснете <b>Инсталиране на сайта като уеб приложение…</b> в менюто за страницата.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
bg: Добре дошли в уеб

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
bg: Започнете работа. Сайтовете, които посещавате най-често, ще се появят тук.

en: Remove from overview
bg: Премахване от обобщения преглед

en: Private Browsing
bg: Поверително сърфиране

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
bg: В момента сте в поверителен режим. Страниците, които посетите в този режим, няма да се запазват в историята. Информацията относно сърфирането ще бъде изтрита при затваряне на прозореца. Изтеглените файлове ще бъдат запазени.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
bg: Поверителният режим крие действията ви единствено от другите потребители на компютъра.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
bg: Режимът поверително сърфиране, няма да скрие действията ви от работодателя, Интернет доставчика, правителството във вашата държава, правителствата в други държави, уеб страниците, които посещавате или рекламодателите на тях. Всички те могат да продължават да ви следят.

en: Select a Directory
bg: Избор на папка

en: Select the Destination
bg: Избор на целта

en: Download Requested
bg: Започнати изтегляния

en: _Cancel
bg: О_тказване

en: _Download
bg: _Свалени

note: Type
en: Type: %s (%s)
bg: Вид: %s (%s)

note: Source
en: Source: %s
bg: Източник: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
bg: Къде да се запази файлът?

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
bg: Завършване на изтеглянето на „%s“

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
bg: Завършени изтегляния

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
bg: Натиснете „%s“ за изход от цял екран.

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation
bg: Поведението се контролира чрез автоматизация

en: URI %s not authorized to access Epiphany resource %s
bg: Адрес „%s“ няма достъп до ресурса на Epiphany: %s

en: Send an email message to “%s”
bg: Изпращане на е-писмо до „%s“

note: TRANSLATORS: This string is part of the previous translatable string. * It is appended for each extraneous mailto: URI email address. For * example if you have mailto:foo@example.com,bar@example.com,baz@example.com * it will show * Send an email to “foo@example.com”, “bar@example.com”, “baz@example.
en: , “%s”
bg: , „%s“

en: Blank page
bg: Празна страница

note: Title for the blank page Translators: tooltip for the new tab button
en: New Tab
bg: Нов подпрозорец

en: Arabic (_IBM-864)
bg: Арабско (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
bg: Арабско (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
bg: Арабско (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
bg: Арабско (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
bg: Балтийско (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
bg: Балтийско (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
bg: Балтийско (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
bg: _Арменско (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
bg: _Грузинско (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
bg: Централноевропейско (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
bg: Централноевропейско (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
bg: Централноевропейско (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
bg: Централноевропейско (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
bg: Китайско, опростено (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
bg: Китайско, опростено (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
bg: Китайско, опростено (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
bg: Китайско, опростено (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
bg: Китайско, опростено (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
bg: Китайско, традиционно (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
bg: Китайско, традиционно (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
bg: Китайско, традиционно (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
bg: Кирилица (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
bg: Кир_илица (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
bg: Кирили_ца (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
bg: _Кирилица (KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
bg: Кирилиц_а (MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
bg: Кирилица/_българско (Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
bg: Кирилица/_руско (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
bg: Гръцко (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
bg: Гръцко (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
bg: Гръцко (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
bg: Гужарати (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
bg: Гурмуки (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
bg: Хинди (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
bg: Иврит (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
bg: Иврит (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
bg: Иврит (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
bg: Иврит (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
bg: _Иврит, визуален (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
bg: Японско (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
bg: Японско (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
bg: Японско (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
bg: Корейско (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
bg: Корейско (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
bg: Корейско (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
bg: Корейско (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
bg: _Келтско (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
bg: _Исландско (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
bg: _Скандинавско (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
bg: _Персийско (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
bg: Хърватско (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
bg: _Румънско (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
bg: Р_умънско (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
bg: _Южноевропейско (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
bg: Тайско (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
bg: Тайско (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
bg: _Тайско (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
bg: Турско (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
bg: Турско (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
bg: Турско (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
bg: Турско (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
bg: Уникод (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
bg: Кирилица/украинско (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
bg: Кирилица/украинско (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
bg: Виетнамско (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
bg: Виетнамско (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
bg: Виетнамско (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
bg: Виетнамско (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
bg: Западно (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
bg: Западно (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
bg: Западно (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
bg: Западно (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
bg: Западно (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
bg: Английско (_US-ASCII)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
bg: Уникод (UTF-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
bg: Уникод (UTF-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
bg: Уникод (UTF-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
bg: Уникод (UTF-3_2 LE)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
bg: Непознато (%s)

en: Type to search…
bg: Въведете текст, за да търсите…

en: Find previous occurrence of the search string
bg: Търсене на предишното място на търсен низ

en: Find next occurrence of the search string
bg: Търсене на следващото споменаване на низ

en: %s is not a valid URI
bg: „%s“ е неправилен адрес

en: Text not found
bg: Текстът не е открит

en: Search wrapped back to the top
bg: След края — търсене от началото

en: All files
bg: Всички файлове

en: All supported types
bg: Всички поддържани видове

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: This form is not secure ‒ passwords will not be kept private
bg: Този формуляр е ненадежден. Ако въведете парола, тя ще бъде видима за препредаващите машини.

en: _Dismiss
bg: _Отмяна

en: Web process crashed
bg: Уеб процесът заби

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
bg: Уеб процесът бе преустановен, защото прехвърли ограничението на паметта

en: Web process terminated by API request
bg: Уеб процесът бе преустановен чрез заявка по API

en: Page Unresponsive
bg: Страницата не отговаря

en: The current page “%s” is not responding
bg: Текущата страница „%s“ не отговаря

en: _Wait
bg: Из_чакване

en: Force _Stop
bg: _Принудително спиране

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
bg: Зареждане на „%s“…

en: Loading…
bg: Зареждане…

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
bg: Този сайт се идентифицира със сертификат предназначен за друга страница.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
bg: Този сайт се идентифицира с остарял сертификат, поради което не може да му се има доверие. Проверете датата в календара на компютъра си.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
bg: Сертификатът на този сайт не е издаден от доверен удостоверител.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
bg: Сертификатът на този сайт не може да се обработи. Възможно е да е повреден.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
bg: Сертификатът на този сайт е отменен от доверения удостоверител, който го е издал.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
bg: На сертификата на този сайт не може да се разчита, тъй като използва много ненадеждно шифриране.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
bg: Сертификатът на този сайт е валиден само за бъдещи дати. Проверете датата в календара на компютъра си.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
bg: Проблем при зареждане на страницата

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
bg: Тази уеб страница не може да се покаже.

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
bg: Изглежда, че уеб страницата на адрес „%s“ е недостъпна.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
bg: Възможно е страницата да е временно изключена или преместена на нов адрес. Проверете дали имате връзка към Интернет.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
bg: Точната грешка е: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the unresponsive process error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. Translators: toolt
en: Reload
bg: Презареждане

[ctx: reload-access-key]
note: Mnemonic for the Reload button on browser error pages.
en: R
bg: Р

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
bg: Възможно е да е възникнал проблем.

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
bg: Страницата „%s“ може да е причинила забиване в програмата.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
bg: Ако това се случи пак, молим да го докладвате на разработчиците на „%s“.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
bg: Проблем при показване на страницата

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
bg: ПРОБЛЕМ!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
bg: Възникна проблем при показване на тази страница. Заредете я отново или отидете на друга, за да продължите.

note: Page title when web content has become unresponsive.
en: Unresponsive Page
bg: Страницата не отговаря

note: Message title when web content has become unresponsive.
en: Uh-oh!
bg: ПРОБЛЕМ!

note: Error details when web content has become unresponsive.
en: This page has been unresponsive for too long. Please reload or visit a different page to continue.
bg: Страницата не отговаря прекалено дълго. Заредете я отново или отидете на друга, за да продължите.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
bg: Нарушение на сигурността

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
bg: Връзката ви не е сигурна.

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
bg: Това не изглежда да е истинският „%s“. Възможно е атакуващ да се опитва да прочете или промени данните, които обменяте със сайта.

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on unsafe browsing error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
bg: Назад

[ctx: back-access-key]
note: Mnemonic for the Go Back button on the invalid TLS certificate error page. Mnemonic for the Go Back button on the unsafe browsing error page. Mnemonic for the Go Back button on the no such file error page.
en: B
bg: З

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here. The hidden button on the unsafe browsing error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
bg: Приемане на риска и продължаване

[ctx: proceed-anyway-access-key]
note: Mnemonic for the Accept Risk and Proceed button on the invalid TLS certificate error page. Mnemonic for the Accept Risk and Proceed button on the unsafe browsing error page.
en: P
bg: П

note: Page title when a site is flagged by Google Safe Browsing verification.
en: Security Warning
bg: Предупреждение за сигурността

note: Message title on the unsafe browsing error page.
en: Unsafe website detected!
bg: Опасен сайт!

en: Visiting %s may harm your computer. This page appears to contain malicious code that could be downloaded to your computer without your consent.
bg: Отварянето на „%s“ може да навреди на компютъра ви. Страницата изглежда, че съдържа вреден код, който може да бъде поставен на компютъра без позволението ви.

en: You can learn more about harmful web content including viruses and other malicious code and how to protect your computer at %s.
bg: Може са научите повече за това, както и за начините да защитите компютъра си на „%s“.

en: Attackers on %s may trick you into doing something dangerous like installing software or revealing your personal information (for example, passwords, phone numbers, or credit cards).
bg: Атакуващите чрез „%s“ може да се опитат да ви накарат да инсталирате злоумишлен софтуер или да споделите лична информация като пароли, телефонни номера или номера на кредитни карти.

en: You can find out more about social engineering (phishing) at %s or from %s.
bg: Може да научите повече за социалното инженерство (фишинг) на „%s“ или от „%s“.

en: %s may contain harmful programs. Attackers might attempt to trick you into installing programs that harm your browsing experience (for example, by changing your homepage or showing extra ads on sites you visit).
bg: „%s“ може да съдържа вредни програми. Атакуващите може да се опитат да ви накарат да инсталирате нещо, което ще влоши работата ви, като началната ви страница да се смени или да ви получавате още повече реклами.

en: You can learn more about unwanted software at %s.
bg: Може да научите повече за нежеланите програми на „%s“.

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
bg: Файлът не е открит

en: %s could not be found.
bg: „%s“ не може да се открие

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
bg: Проверете името на файла за грешки като замяна на малки с главни букви и обратно. Проверете и дали файлът е бил преместен, преименуван или изтрит.

en: None specified
bg: Не беше върнато съобщение за грешка

en: Technical information
bg: Техническа информация

en: Unspecified
bg: Неуказано

en: Web pages
bg: Интернет страници

en: Images
bg: Изображения

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess. Translators: tooltip for the downloads button
en: Downloads
bg: Свалени

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
bg: Плот

en: Home
bg: Начална страница

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
bg: Неуспешно създаване на временна папка в „%s“.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
bg: Файлът „%s“ съществува. Махнете го.

en: Failed to create directory “%s”.
bg: Папката „%s“ не може да бъде създадена.

note: TRANSLATORS: Please modify the main address of duckduckgo in order to match * the version used in your country. For example for the french version : * replace the ".com" with ".fr" :  "https://duckduckgo.fr/?q=%s&amp;t=epiphany"
en: https://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany
bg: https://duckduckgo.com/?kl=bg-bg&amp;t=epiphany&amp;q=%s

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
bg: Уеб на GNOME за %s на „%s“

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
bg: Днес, %I∶%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
bg: Днес, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
bg: Вчера, %I∶%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
bg: Вчера, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
bg: %a, %I∶%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 15∶34"
en: %a %H∶%M
bg: %a, %H∶%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
bg: %d %b %I∶%M %p

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 15∶34"
en: %b %d %H∶%M
bg: %d %b %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
bg: %d %b %Y

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Failed to get desktop filename for webapp id %s
bg: Неуспешно получаване на файловото име за работния плот за уеб приложението с идентификатор %s

en: Failed to install desktop file %s:
bg: Неуспешно инсталиране на файла във формат desktop „%s“:

en: Profile directory %s already exists
bg: Папката с профил „%s“ вече съществува

en: Failed to create directory %s
bg: Папката „%s“ не може да бъде създадена

en: Failed to create .app file: %s
bg: Неуспешно създаване на файл във формат .app: %s

en: Cannot create SQLite connection. Close browser and try again.
bg: Не може да се създаде връзка към SQLite. Затворете браузъра и пробвайте отново.

en: Browser password database could not be opened. Close browser and try again.
bg: Базата от данни с пароли на браузъра не може да се отвори. Затворете браузъра и пробвайте отново.

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
bg: Парола за потребител „%s“ във формуляр на страница „%s“

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
bg: Парола във формуляр на страница „%s“

en: Failed to obtain storage credentials.
bg: Неуспешна идентификация за съхранените данни.

en: Please visit Firefox Sync and sign in again to continue syncing.
bg: Отворете синхронизирането на Firefox и се впишете наново.

en: The password of your Firefox account seems to have been changed.
bg: Изглежда паролата на регистрацията ви за Firefox е сменена.

en: Please visit Firefox Sync and sign in with the new password to continue syncing.
bg: Отворете синхронизирането на Firefox и се впишете наново с новата парола.

en: Failed to obtain signed certificate.
bg: Неуспешно получаване на подписан сертификат.

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
bg: Тайните данни за синхронизиране на текущия потребител не са открити.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid.
bg: Тайните данни за синхронизиране на текущия потребител са неправилни.

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
bg: Синхронизиране на тайните данни на „%s“

en: Failed to upload client record.
bg: Неуспешно качване на потребителския запис.

en: Failed to upload crypto/keys record.
bg: Неуспешно качване на шифрираните записи.

en: Failed to retrieve crypto keys.
bg: Криптографските ключове не бяха получени.

en: Failed to upload meta/global record.
bg: Неуспешно обновяване на основния/глобалния запис.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Firefox Account uses storage version %d. Web only supports version %d.
bg: Регистрацията ви за Firefox използва формат за съхраняване версия %d. Текущият браузър поддържа версия %d.

en: Failed to verify storage version.
bg: Неуспешна проверка на версията на форма̀та за съхраняване

en: Failed to upload device info
bg: Неуспешно качване на информация за устройството

en: Failed to retrieve the Sync Key
bg: Неуспешно получаване на синхронизиращия ключ

en: Bookmark Properties
bg: Настройки на отметката

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
bg: Файл с неправилен формат за отметки на Epiphany: липсва таблицата с етикети

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
bg: Файл с неправилен формат за отметки на Epiphany: липсва таблицата с отметки

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
bg: Базата от данни с отметки на Firefox не може да се отвори. Затворете Firefox и пробвайте отново.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
bg: Отметките на Firefox не може да се получат!

en: HTML bookmarks database could not be opened: %s
bg: Базата от данни с отметки за HTML не може да се отвори: %s

en: HTML bookmarks database could not be read.
bg: Базата от данни с отметки за HTML не може да се прочете: %s

en: HTML bookmarks database could not be parsed: %s
bg: Базата от данни с отметки за HTML не може да се анализира: %s

en: Bookmarks file could not be parsed:
bg: Файлът с отметки не може да се анализира:

en: Favorites
bg: Любими

en: Mobile
bg: Мобилни

en: Save Link As
bg: Запазване на връзката като

en: Save Image As
bg: Запазване на изображението като…

en: Save Media As
bg: Запазване на мултимедията като

note: Translators: tooltip for the empty bookmark button
en: Bookmark Page
bg: Отмятане на страницата

note: Translators: tooltip for the bookmarked button
en: Edit Bookmark
bg: Редактиране на отметка

en: Stop
bg: Спиране

en: The certificate does not match this website
bg: Сертификатът не съвпада с тази уеб страница

en: The certificate has expired
bg: Сертификатът е изтекъл

en: The signing certificate authority is not known
bg: Удостоверителят, подписал сертификата, е непознат

en: The certificate contains errors
bg: Сертификатът съдържа грешки

en: The certificate has been revoked
bg: Сертификатът е анулиран

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
bg: Сертификатът е подписан със слаб алгоритъм за подписване

en: The certificate activation time is still in the future
bg: Времето, от което сертификата влиза в сила е в бъдещето

en: The identity of this website has been verified.
bg: Самоличността на тази уеб страница е удостоверена.

en: The identity of this website has not been verified.
bg: Самоличността на тази уеб страница не е удостоверена.

note: Message on certificte dialog ertificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
bg: Не са установени проблеми с връзката.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
bg: Сертификатът е правилен, но някои ресурси от страницата са изпратени по ненадежден начин.

en: _Clear All
bg: Изчистване на _всичко

en: %d second left | %d seconds left
bg[0]: Остава %d секунда
bg[1]: Остават %d секунди

en: %d minute left | %d minutes left
bg[0]: Остава %d минута
bg[1]: Остават %d минути

en: %d hour left | %d hours left
bg[0]: Остава %d час
bg[1]: Остават %d часа

en: %d day left | %d days left
bg[0]: Остава %d ден
bg[1]: Остават %d дни

en: %d week left | %d weeks left
bg[0]: Остава %d седмица
bg[1]: Остават %d седмици

en: %d month left | %d months left
bg[0]: Остава %d месец
bg[1]: Остават %d месеца

en: Finished
bg: Завърши

en: Moved or deleted
bg: Преместен или изтрит

en: Error downloading: %s
bg: Грешка при изтегляне: %s

en: Cancelling…
bg: Отказване…

en: Starting…
bg: Стартиране…

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
bg: Последно синхронизиране: %s

en: Something went wrong, please try again later.
bg: Възникна грешка, пробвайте по-късно.

en: %u min | %u mins
bg[0]: %u мин.
bg[1]: %u мин.

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
bg: Презареждане на текущата страница

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Stop loading the current page
bg: Спиране на зареждането на текущата страница

en: It is not possible to modify history when in incognito mode.
bg: Не може да променяте историята, когато сте в поверителен режим.

en: Remove the selected pages from history
bg: Изтриване на избраните страници от историята

en: Copy URL
bg: Копиране на адрес

en: Clear Browsing History?
bg: Изчистване на историята?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
bg: Изчистването на историята ще доведе до постоянното изтриване на адресите на всички посетени Интернет страници.

en: Cl_ear
bg: Из_чистване

en: Remove all history
bg: Изчистване на историята

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: Notification Request
bg: Заявка за известия

en: Camera Request
bg: Заявка за камера

en: Microphone Request
bg: Заявка за микрофон

en: Location Request
bg: Заявка за местоположение

en: Webcam and Microphone Request
bg: Заявка за камера и микрофон

en: Permission Request
bg: Заявка за права̀

en: Open a new browser window instead of a new tab
bg: Отваряне на нов прозорец, а не подпрозорец

en: Load the given session state file
bg: Зареждане на файла на дадената сесия

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Start an instance with user data read-only
bg: Стартиране на нов процес без права̀ за промяна на потребителските данни

en: Start a private instance with separate user data
bg: Стартиране на нов процес с отделни данни на потребител

en: Start a private instance in web application mode
bg: Стартиране на нов процес в режим за уеб приложения

en: Start a private instance for WebDriver control
bg: Стартиране на нов процес в режим WebDriver

en: Custom profile directory for private instance
bg: Папка с профил за отдѐлен процес

en: DIR
bg: ПАПКА

en: URL …
bg: АДРЕС…

en: Web options
bg: Настройки за Интернет

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to send you notifications
bg: Страницата на адрес „%s“ иска да покаже известия към работния ви плот

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: Location Access Request
bg: Заявка за местоположение

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to know your location
bg: Страницата на адрес „%s“ иска да знае местоположението ви

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: Microphone Access Request
bg: Заявка за достъп до микрофона

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your microphone
bg: Страницата на адрес „%s“ иска да използва микрофона

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: Webcam Access Request
bg: Заявка за достъп до камерата

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam
bg: Страницата на адрес „%s“ иска да ползва камерата.

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: Webcam and Microphone Access Request
bg: Заявка за достъп до микрофона и камерата

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam and microphone
bg: Страницата на адрес „%s“ иска да ползва камерата и микрофона.

note: Translators: Cookie policy for a specific site.
en: Third-party Cookies Request
bg: Заявка за бисквитка от трета страна

note: Translators: Cookie policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use cookies while browsing “%s”. This will allow “%s” to track your activity.
bg: Страницата на адрес „%s“ иска да ползва бисквитки, когато посещавате „%s“. Това ще позволи на „%s“ да ви следи.

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
bg: Цифровият сертификат на тази страница не е доверен. Възможно е да се свързвате с атакуващ, преструващ се на „%s“.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
bg: Този сайт е ненадежден. Ако някой ви атакува, ще вижда всичката информация, която подавате, и ще може да контролира всичко, което виждате.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
bg: Уеб сайтът не шифрира цялото съдържание.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
bg: Връзката ви изглежда сигурна.

en: _View Certificate…
bg: _Преглед на сертификата…

en: Allow
bg: Разрешаване

en: Deny
bg: Забраняване

en: Ask
bg: Питане

en: Permissions
bg: Права̀

en: Advertisements
bg: Реклами

en: Notifications
bg: Известия

en: Password saving
bg: Запазване на пароли

en: Location access
bg: Местоположение

en: Microphone access
bg: Достъп до микрофона

en: Webcam access
bg: Достъп до камерата

en: Media autoplay
bg: Автоматично изпълнение на медия

en: Without Sound
bg: Без звук

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
bg: Отваряне на нов подпрозорец

note: Undo, redo.
en: _Undo
bg: _Възстановяване

en: Re_do
bg: Повта_ряне

note: Edit.
en: Cu_t
bg: Из_рязване

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Paste Text Only
bg: _Поставяне само на текста

en: Select _All
bg: Избиране на _всичко

en: S_end Link by Email…
bg: Изпращан_е на връзката чрез е-поща…

en: _Reload
bg: _Презареждане

en: _Back
bg: На_зад

en: _Forward
bg: На_пред

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
bg: _Добавяне на отметка…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
bg: Отваряне на връзката в нов _прозорец

en: Open Link in New _Tab
bg: Отваряне на връзката в нов _подпрозорец

en: Open Link in I_ncognito Window
bg: Отваряне на връзката в прозорец за „по_верително сърфиране“

en: _Save Link As…
bg: _Запазване на връзката като…

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране на адреса на връзката

en: _Copy E-mail Address
bg: _Копиране на адреса на е-пощата

note: Images.
en: View _Image in New Tab
bg: Отваряне на _изображението в нов подпрозорец

en: Copy I_mage Address
bg: Копиране на адреса на из_ображението

en: _Save Image As…
bg: _Запазване на изображението като…

en: Set as _Wallpaper
bg: Задаване като _фон

note: Video.
en: Open Video in New _Window
bg: Отваряне на видео файла в _нов прозорец

en: Open Video in New _Tab
bg: Отваряне на видео файла в нов _подпрозорец

en: _Save Video As…
bg: _Запазване на видео файла като…

en: _Copy Video Address
bg: _Копиране на адреса на видео файла

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
bg: Отваряне на звуковия файл в _нов прозорец

en: Open Audio in New _Tab
bg: Отваряне на звуковия файл в нов _подпрозорец

en: _Save Audio As…
bg: _Запазване на звуковия файл като…

en: _Copy Audio Address
bg: _Копиране на адреса на звуковия файл

en: Save Pa_ge As…
bg: _Запазване на страницата като…

en: _Take Screenshot…
bg: Снимка на _екрана…

en: _Page Source
bg: Изходен _код на страницата

en: Search the Web for “%s”
bg: Търсене в Интернет за „%s“

en: Open Link
bg: Отваряне на връзка

en: Open Link In New Tab
bg: Отваряне на връзката в нов подпрозорец

en: Open Link In New Window
bg: Отваряне на връзката в нов прозорец

en: Open Link In Incognito Window
bg: Отваряне на връзката в поверителен режим

en: _Ask Later
bg: _Питане по-късно

en: _Deny
bg: _Забраняване

en: _Allow
bg: _Разрешаване

en: Leave Website?
bg: Изход от уеб сайта?

en: A form was modified and has not been submitted
bg: Има променен, но неподаден формуляр.

en: _Discard Form
bg: _Изчистване на формуляр

en: Download operation
bg: Изтегляне

en: Show details
bg: Подробности…

en: %d download operation active | %d download operations active
bg[0]: %d текущо изтегляне
bg[1]: %d текущи изтегляния

en: Set as Default Browser?
bg: Искате ли да ползвате „Уеб“ като стандартен браузър?

en: Use Web as your default web browser and for opening external links
bg: Използване на браузъра на GNOME като стандартен и при отварянето на външни връзки

en: Use Epiphany Technology Preview as your default web browser and for opening external links
bg: Да се зададе ли предварителната версия на Epiphany за тестване като стандартен браузър и браузър за външни връзки?

en: _Ask Again Later
bg: _Питане отново по-късно

en: _No
bg: _Не

en: _Yes
bg: _Да

note: Translators: tooltip for the tab switcher menu button
en: View open tabs
bg: Преглед на отворените подпрозорци

en: Save login?
bg: Да се запазят ли данните за вход?

en: Passwords are saved only on your device and can be removed at any time in Preferences
bg: Паролите се запазват само на това устройство и винаги може да бъдат изтрити през настройките.

en: Not Now
bg: Не сега

en: Never Save
bg: Никога да не се запазват

en: Save
bg: Запазване

en: Close Multiple Tabs?
bg: Да се затворят ли множество подпрозорци?

en: If this window is closed, all open tabs will be lost
bg: При затварянето на прозореца ще се затворят и всички подпрозорци

en: C_lose Tabs
bg: _Затваряне на подпрозорци

en: New tab opened
bg: Отворен е нов подпрозорец

en: Switch
bg: Превключване

en: Cookies
bg: Бисквитки

en: HTTP disk cache
bg: Кеш за HTTP

en: Local storage data
bg: Данни, запазени локално

en: Offline web application cache
bg: Кеш за работа на уеб приложенията без връзка към Интернет

en: IndexedDB databases
bg: Бази от данни IndexedDB

en: HSTS policies cache
bg: Кеш с политики на HSTS

en: Intelligent Tracking Prevention data
bg: Данни за интелигентно предотвратяване на проследяването от сайтовете (ITP)

en: New search engine
bg: Нова търсачка

en: A_dd Search Engine…
bg: _Добавяне на търсачка…

en: This field is required
bg: Задължително поле

en: Address must start with either http:// or https://
bg: Адресът трябва да почва или с „http://“, или с „https://“

en: Address must contain the search term represented by %s
bg: Адресът трябва да съдържа търсения израз, който е представен с „%s“

en: Address should not contain the search term several times
bg: Адресът не може да съдържа търсената фраза повече от един път

en: Address is not a valid URI
bg: Неправилен адрес

en: Address is not a valid URL. The address should look like https://www.example.com/search?q=%s
bg: Неправилен адрес. Трябва да изглежда подобно на „https://www.example.com/search?q=%s“

en: This shortcut is already used.
bg: Това съкращение вече е заето.

en: Search shortcuts must not contain any space.
bg: Съкращенията за търсачки не може да съдържат празни знаци като интервали.

en: Search shortcuts should start with a symbol such as !, # or @.
bg: Съкращенията за търсачки трябва да започват с един от знаците „!“, „#“ или „@“.

en: A name is required
bg: Необходимо е име

en: This search engine already exists
bg: Тази търсачка вече я има

en: Remove Extension
bg: Изтриване на разширение

en: Do you really want to remove this extension?
bg: Наистина ли да се изтрие това разширение?

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Delete All Passwords?
bg: Да се изтрият ли всички пароли?

en: This will clear all locally stored passwords, and can not be undone.
bg: Всички пароли запазени локално ще се изтрият необратимо.

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Copy password
bg: Копиране на парола

en: Username
bg: Потребителско име

en: Copy username
bg: Копиране на потребителско име

en: Password
bg: Парола

en: Remove Password
bg: Изтриване на парола

en: Sans
bg: Безсерифен

en: Serif
bg: Серифен

en: Light
bg: Светла

en: Dark
bg: Тъмна

note: Translators: this is the title of a file chooser dialog.
en: Open File (manifest.json/xpi)
bg: Отваряне на файл (manifest.json/xpi)

en: Add Language
bg: Добавяне на език

en: System language (%s) | System languages (%s)
bg[0]: Системен език (%s)
bg[1]: Системни езици (%s)

en: Supported Image Files
bg: Поддържани формати за изображения

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Homepage
bg: Начална страница

en: Blank
bg: Празна страница

en: Executes only the n-th migration step
bg: Изпълняване само на n-тата стъпка от мигрирането

en: Specifies the required version for the migrator
bg: Определя необходимата версия за извършване на мигрирането

en: Specifies the profile where the migrator should run
bg: Определя профила, за който да се извърши мигрирането

en: Web profile migrator
bg: Мигриране на профили на Интернет браузъра

en: Web profile migrator options
bg: Настройки на мигрирането на профили на Интернет браузъра

note: Translators: tooltip for the webextension actions button
en: Extensions
bg: Разширения

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: Bookmarks
bg: Отметки

note: Translators: tooltip for the back button
en: Back
bg: Назад

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Forward
bg: Напред

en: Bookmark
bg: Отметка

en: _Name
bg: _Име

en: _Address
bg: _Адрес

en: Tags
bg: Етикети

en: Add Tag…
bg: Доб_авяне на етикет…

en: _Add
bg: _Добавяне

en: All
bg: Всички

en: No Bookmarks
bg: Няма отметки

en: Bookmarked pages will appear here
bg: Когато отметнете страници, те се появяват тук

en: Website Data
bg: Данни от уеб сайт

en: _Clear Data
bg: _Изчистване на информацията

en: Remove selected website data
bg: Изтриване на избраните данни от уеб сайт

en: Search website data
bg: Търсене в личната данни от уеб сайт

en: There is no Website Data
bg: Няма данни от уеб сайт

en: Website data will be listed here
bg: Данните от уеб сайт се появяват тук

en: Clear selected website data:
bg: Изчистване на избраните данни от уеб сайт:

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
bg: Това действие е необратимо. Избраните за изчистване данни ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Search
bg: Търсене

en: No Results Found
bg: Няма резултати

en: Try a different search
bg: Пробвайте друго търсене

en: Text Encoding
bg: Кодиране на текста

en: Use the encoding specified by the document
bg: Кодиране според документа

en: Recent encodings
bg: Последни кодирания

en: Related encodings
bg: Подобни кодирания

en: Show all…
bg: Показване на всички…

en: Open _Inspector
bg: Отваряне на _Инспектора

en: Author
bg: Автор

en: Version
bg: Версия

en: Enabled
bg: Включено

en: Firefox Sync
bg: Синхронизиране на Firefox

en: Sign in with your Firefox account to sync your data with GNOME Web and Firefox on other computers. GNOME Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
bg: Впишете се в регистрацията ви за Firefox, за да синхронизирате данните си с браузъри на други компютри. Уеб за GNOME не е Firefox и не се произвежда или одобрява от Mozilla.

en: Firefox Account
bg: Регистрация във Firefox

en: Logged in
bg: Вписани сте

en: Sign _out
bg: _Излизане

en: Sync Options
bg: Настройки за синхронизация

en: Sync _Bookmarks
bg: Синхронизиране на _отметките

en: Sync _Passwords
bg: Синхронизиране на _паролите

en: Sync _History
bg: Синхронизиране на _историята

en: Sync Open _Tabs
bg: Синхронизиране на отворените _подпрозорци

en: S_ynced tabs
bg: _Синхронизирани подпрозорци

en: Frequency
bg: Честота

en: Sync _now
bg: _Синхронизиране сега

en: Device name
bg: Име на устройство

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Change
bg: _Смяна

en: History
bg: История

en: Select Items
bg: Избор на елемент

en: Search history
bg: Търсене в историята

en: The History is Empty
bg: Празна история

en: Visited pages will be listed here
bg: Посетените страници ще се появят тук

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Delete language
bg: Изтриване на език

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
bg: Търсене на уеб сайтове, отметки и отворени подпрозорци

en: Website Security Status and Permissions
bg: Състояние на защитата и дадените права̀ на сайта

en: Reader Mode
bg: Режим на четене

en: View available passwords
bg: Преглед на запазените пароли

en: _Redo
bg: _Връщане

en: Paste and _Go
bg: Поставяне и _навигация

en: R_eload
bg: П_резареждане

en: Reload _All Tabs
bg: Презареждане на _всички подпрозорци

en: _Duplicate
bg: _Дублиране

en: P_in Tab
bg: _Закачане на подпрозорец

en: Unp_in Tab
bg: _Откачане на подпрозорец

en: _Mute Tab
bg: _Заглушаване на подпрозореца

en: Close Tabs to the _Left
bg: Затваряне на подпрозорците в_ляво

en: Close Tabs to the _Right
bg: Затваряне на подпрозорците в_дясно

en: Close _Other Tabs
bg: Затваряне на _другите подпрозорци

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Run in Background
bg: _Фонов режим

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: New _Incognito Window
bg: Нов прозорец в _поверителен режим

en: Reopen Closed _Tab
bg: Повторно отваряне на затворения _подпрозорец

en: Histo_ry
bg: _История

en: Firefox _Sync
bg: _Синхронизация на Firefox

en: I_mport and Export
bg: _Внасяне и изнасяне

en: I_mport Bookmarks…
bg: _Внасяне на отметки…

en: E_xport Bookmarks…
bg: Изнасян_е на отметки…

en: Import _Passwords…
bg: Внасяне на _пароли…

en: Install as _Web App…
bg: Инсталиране като _уеб приложение…

en: Manag_e Web Apps
bg: _Управление на уеб приложения

en: Text Enco_ding…
bg: _Кодиране на текста…

en: Pr_eferences
bg: _Настройки

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About Web
bg: _Относно браузъра

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Restore Zoom
bg: Нормален мащаб

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Print…
bg: Печат…

en: Find…
bg: Търсене…

en: Fullscreen
bg: На цял екран

en: Close
bg: Затваряне

en: Tabs
bg: Подпрозорци

en: Passwords
bg: Пароли

en: Remove all passwords
bg: Изтриване на всички пароли

en: Search passwords
bg: Търсене в паролите

en: There are no Passwords
bg: Няма пароли

en: Saved passwords will be listed here
bg: Запазените пароли ще се появят тук

en: _Copy Password
bg: _Копиране на паролите

en: C_opy Username
bg: Копиране на _потребителско име

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Use Custom Fonts
bg: Използване на системните шрифтове

en: Sans serif font
bg: Безсерифен шрифт

en: Serif font
bg: Серифен шрифт

en: Monospace font
bg: Равноширок шрифт

en: Font Style
bg: Шрифтове и стилове

en: Color Scheme
bg: Цветова схема

en: Style
bg: Стил

en: Use Custom Stylesheet
bg: Потребителски _стилове

en: Use Custom JavaScript
bg: Потребителски JavaScript

en: Default Zoom Level
bg: Стандартен мащаб

en: Add New Extension
bg: Добавяне на ново разширение

en: Extensions must be installed manually from their files
bg: Разширенията трябва да се инсталират ръчно от файловете им

en: Epiphany is compatible with web extensions for Mozilla Firefox. To find and add web extensions, visit <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>
bg: Браузърът Epiphany е съвместим с уеб разширенията за Mozilla Firefox. За да търсите и добавите разширения, посетете <a href='https://addons.mozilla.org'>addons.mozilla.org</a>

en: No extensions installed
bg: Не са инсталиране разширения

en: General
bg: Общи

en: Web App
bg: Уеб приложение

en: _Icon
bg: _Икона

en: _Homepage
bg: _Начална страница

en: _Title
bg: _Заглавие

en: _Manage Additional URLs
bg: _Управление на допълнителните адреси

en: Web Content
bg: Интернет съдържание

en: Block _Advertisements
bg: Без _реклами

en: Block _Popup Windows
bg: Без _изскачащи прозорци

en: Most _Visited Pages
bg: _Най-посещавани страници

en: _Blank Page
bg: _Празна страница

en: _Custom
bg: _Потребителски

en: New Tab Page
bg: Нов подпрозорец

en: Ask o_n Download
bg: Питане при _изтегляне

en: _Download Folder
bg: _Папка за изтеглените:

en: Search Engines
bg: Търсачки

en: Session
bg: Сесия

en: Start in _Incognito Mode
bg: Стартиране в _поверителен режим

en: _Restore Tabs on Startup
bg: _Възстановяване на подпрозорците при стартиране

en: Browsing
bg: Сърфиране

en: Mouse _Gestures
bg: _Жестове с мишка

en: S_witch Immediately to New Tabs
bg: _Незабавна смяна към новите подпрозорци

en: _Spell Checking
bg: _Проверка на правописа

en: Choose a language:
bg: Избор на език:

en: Privacy
bg: Защита на личните данни

en: Web Safety
bg: Безопасност в уеб

en: Block Dangerous Web_sites
bg: _Блокиране на опасните уеб сайтове

en: Web Tracking
bg: Проследяване в уеб

en: Intelligent _Tracking Prevention
bg: _Предотвратяване на интелигентното следене

en: Allow websites to store cookies, databases, and local storage data.
bg: Позволяване на уеб сайтовете да съхраняват бисквитки, бази от данни и локални данни.

en: _Website Data Storage
bg: _Управление на съхранението на данните

en: Search Suggestions
bg: Подсказване при търсене

en: Enable search suggestions in the URL entry.
bg: Включване на подсказките за търсене в лентата за адреси.

en: _Google Search Suggestions
bg: Подсказки за търсене от _Google

en: Personal Data
bg: Лична информация

en: Clear Website _Data
bg: Изчистване на _данни от уеб сайт

en: _Passwords
bg: _Пароли

en: _Remember Passwords
bg: _Запомняне на пароли

en: Selects the default search engine
bg: Избор на стандартната търсачка

en: Name
bg: Име

en: Address
bg: Адреси

en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and replace the search term with %s.
bg: За да получите адреса за търсене, ползвайте търсачката и заменете фразата за търсене с „%s“ (без кавичките).

en: R_emove Search Engine
bg: _Изтриване на търсачка

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Основни

[ctx: shortcut window]
en: New window
bg: Нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: New incognito window
bg: Нов прозорец в поверителен режим

[ctx: shortcut window]
en: Open file
bg: Отваряне на файл

[ctx: shortcut window]
en: Save page
bg: Запазване на страница

[ctx: shortcut window]
en: Take Screenshot
bg: Снимка на екрана

[ctx: shortcut window]
en: Print page
bg: Печат

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
bg: Отваряне на меню

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Show downloads list
bg: Списък с изтеглените файлове

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
bg: Навигация

[ctx: shortcut window]
en: Go to homepage
bg: Към началната страница

[ctx: shortcut window]
en: Reload current page
bg: Презареждане на текущата страница

[ctx: shortcut window]
en: Reload bypassing cache
bg: Презареждане без ползване на кеша

[ctx: shortcut window]
en: Stop loading current page
bg: Спиране на зареждането на текущата страница

[ctx: shortcut window]
en: Go back to the previous page
bg: Назад към предишната страница

[ctx: shortcut window]
en: Go forward to the next page
bg: Напред към следващата страница

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
bg: Подпрозорци

[ctx: shortcut window]
en: New tab
bg: Нов подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
bg: Затваряне на подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Reopen closed tab
bg: Повторно отваряне на затворен подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next tab
bg: Към следващия подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous tab
bg: Към предишния подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Move current tab to the left
bg: Преместване на подпрозореца наляво

[ctx: shortcut window]
en: Move current tab to the right
bg: Преместване на подпрозореца надясно

[ctx: shortcut window]
en: Duplicate current tab
bg: Дублиране на текущия прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
bg: Разни

[ctx: shortcut window]
en: History
bg: История

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
bg: Настройки

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current page
bg: Отметка за текущата страница

[ctx: shortcut window]
en: Show bookmarks list
bg: Списък с отметките

[ctx: shortcut window]
en: Import bookmarks
bg: Внасяне на отметки

[ctx: shortcut window]
en: Export bookmarks
bg: Изнасяне на отметки

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret browsing
bg: Навигация с курсор

[ctx: shortcut window]
en: Web app
bg: Уеб приложение

[ctx: shortcut window]
en: Install site as web app
bg: Инсталиране на сайта като уеб приложение

[ctx: shortcut window]
en: View
bg: Изглед

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
bg: Увеличаване

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
bg: Намаляване

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
bg: Нормален мащаб

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
bg: На цял екран

[ctx: shortcut window]
en: View page source
bg: Изходен код на страницата

[ctx: shortcut window]
en: Toggle inspector
bg: Инспектор

[ctx: shortcut window]
en: Toggle reader mode
bg: Режим на четене

[ctx: shortcut window]
en: Editing
bg: Редактиране

[ctx: shortcut window]
en: Cut
bg: Изрязване

[ctx: shortcut window]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: shortcut window]
en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: shortcut window]
en: Undo
bg: Възстановяване

[ctx: shortcut window]
en: Redo
bg: Връщане

[ctx: shortcut window]
en: Select all
bg: Избиране на всичко

[ctx: shortcut window]
en: Select page URL
bg: Избор на адреса

[ctx: shortcut window]
en: Search with default search engine
bg: Търсене със стандартната търсачка

[ctx: shortcut window]
en: Find
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: Next find result
bg: Следващ резултат

[ctx: shortcut window]
en: Previous find result
bg: Предишен резултат

en: Synced Tabs
bg: Синхронизирани подпрозорци

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
bg: Отдолу са синхронизираните отворени подпрозорци от всички устройства към регистрацията ви във Firefox Sync. Подпрозорците се отварят с двойно натискане с мишката (локалните подпрозорци не може да се отварят).

en: Additional URLs
bg: Допълнителни адреси

en: A URL that starts with any of the additional URLs will be opened by the web application. If you omit the URL scheme, the one from the currently loaded URL will be used.
bg: Адрес, който почва с друг, се отваря с уеб приложение. Ако пропуснете схемата за адреса, се ползва тази на текущо заредения адрес.

[ctx: Column header in the Additional URLs dialog]
en: URL
bg: АДРЕС

en: Add new URL
bg: Добавяне на нов адрес

en: Remove the selected URLs
bg: Изтриване на избраните адреси

en: C_lear All
bg: Изчистване на _всичко

en: Search the web for “%s”
bg: Търсене в Интернет за „%s“

en: Load “%s”
bg: Зареждане на „%s“

en: Local Tabs
bg: Локални подпрозорци

en: The install_token is required for the Install() method
bg: Идентификаторът (install_token) е необходим за метода „Install()“

en: The url passed was not valid: ‘%s’
bg: Подаденият адрес е неправилен: „%s“

en: The name passed was not valid
bg: Подаденото име е неправилно

en: Installing the web application ‘%s’ (%s) failed: %s
bg: Неуспешно инсталиране на уеб приложението „%s“ (%s): %s

en: The desktop file ID passed ‘%s’ was not valid
bg: Идентификаторът на файла във формат desktop „%s“ е неправилен

en: The web application ‘%s’ does not exist
bg: Уеб приложението „%s“ не съществува

en: The web application ‘%s’ could not be deleted
bg: Уеб приложението „%s“ не може да се бъде създадено

en: Options for %s
bg: Настройки на „%s“

en: GVDB File
bg: Файл gvdb

en: HTML File
bg: Файл с HTML

en: Ch_oose File
bg: _Избор на файлове

en: I_mport
bg: В_насяне

en: Bookmarks successfully imported!
bg: Успешно внесени отметки!

en: Select Profile
bg: Избиране на профил

en: _Select
bg: _Избор

en: Choose File
bg: Избор на файл

en: Import Bookmarks
bg: Внасяне на отметки

en: From:
bg: От:

en: Bookmarks successfully exported!
bg: Успешно изнесени отметки!

note: Translators: Only translate the part before ".html" (e.g. "bookmarks")
en: bookmarks.html
bg: отметки.html

en: Passwords successfully imported!
bg: Успешно внесени пароли!

en: Import Passwords
bg: Внасяне на пароли

en: Reload Website?
bg: Да се презареди ли уеб сайта?

en: The application “%s” is ready to be used
bg: Приложението „%s“ е готово за използване

en: The application “%s” could not be created: %s
bg: Неуспешно създаване на приложението „%s“: %s

note: Translators: Desktop notification when a new web app is created.
en: Launch
bg: Стартиране

en: Replace Existing Web App?
bg: Да се замени ли съществуващото уеб приложение?

en: An application named “%s” already exists, replacing it will overwrite it
bg: Вече съществува приложение с име „%s“, презаписването му води до замяна на съществуващото приложение.

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Enable Caret Browsing Mode?
bg: Да се включи ли навигацията с курсор?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
bg: Натискането на клавиш „F7“ включва или изключва навигацията с курсор. Тази функция поставя подвижен курсор в уеб страниците и позволява да се придвижвате чрез клавиатурата в тях. Желаете ли да включена навигацията с курсор?

en: _Enable
bg: _Включване
