seahorse master - en to bg translation catalogue (532 entries)

en: Add Key Server
bg: Добавяне на сървър с ключове

en: Custom
bg: Потребителски

note: Buttons
en: Cancel
bg: Отмяна

en: Save
bg: Запазване

en: Cannot delete
bg: Неуспешно изтриване

en: Couldn’t export keys
bg: Неуспешно изнасяне на ключове

en: Couldn’t export data
bg: Неуспешно изнасяне на данни

en: Enter the date directly
bg: Пряко въвеждане на датата

en: Select the date from a calendar
bg: Избор на датата от календар

note: The buttons
en: _Cancel
bg: _Отмяна

note: Delete item
en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Export
bg: Изнасяне

en: Enter PIN or password for: %s
bg: Въведете ПИН или парола за: %s

note: The second and main entry
en: Confirm:
bg: Потвърждаване:

en: _OK
bg: _Добре

en: Password:
bg: Парола:

en: Passwords
bg: Пароли

en: Keys
bg: Ключове

en: Certificates
bg: Сертификати

en: Preferences
bg: Настройки

en: None: Don’t publish keys
bg: няма — ключовете няма да се публикуват

en: initial temporary item
bg: първоначален, временен обект

en: Key Server Type:
bg: Вид на сървъра с ключове:

en: Host:
bg: Хост:

en: The host name or address of the server.
bg: Името на хоста или адреса на сървъра с ключове.

en: The port to access the server on.
bg: Порт за свързване към сървъра.

en: Keyservers
bg: Сървъри с ключове

en: Add keyserver
bg: Добавяне на сървър с ключове

en: Key Synchronization
bg: Сверяване на ключове

en: _Publish keys to:
bg: П_убликуване на ключове към:

en: Automatically retrieve keys from _key servers
bg: _Автоматично получаване на ключовете от сървърите за ключове

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
bg: Автоматично _сверяване на променените ключове със сървърите за ключове

en: LDAP Key Server
bg: Сървър с ключове по LDAP

note: WITH_LDAP
en: HTTP Key Server
bg: Сървър с ключове по HTTP

en: HTTPS Key Server
bg: Сървър с ключове по HTTPS

[ctx: Validity]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: Validity]
en: Never
bg: никаква

[ctx: Validity]
en: Marginal
bg: донякъде

[ctx: Validity]
en: Full
bg: пълна

[ctx: Validity]
en: Ultimate
bg: най-пълна

[ctx: Validity]
en: Disabled
bg: изключена

[ctx: Validity]
en: Revoked
bg: анулирана

[ctx: shortcut window]
en: Overview
bg: Преглед

[ctx: shortcut window]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
bg: Отваряне на менюто

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item
bg: Създаване на нов елемент

[ctx: shortcut window]
en: Import item from file
bg: Внасяне на елемент от файл

[ctx: shortcut window]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: Shortcut list
bg: Списък с клавишните комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
bg: Придвижване

[ctx: shortcut window]
en: Select previous keyring
bg: Избор на предишния ключодържател

[ctx: shortcut window]
en: Select next keyring
bg: Избор на следващия ключодържател

[ctx: shortcut window]
en: Show sidebar (on small screens)
bg: Странична лента (при малки екрани)

[ctx: shortcut window]
en: Show keyring contents (on small screens)
bg: Съдържание на ключодържателя (при малки екрани)

en: Auto retrieve keys
bg: Автоматично изтегляне на ключове

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
bg: Дали ключовете автоматично да се получават от сървърите за тях

en: Auto publish keys
bg: Автоматично публикуване на ключовете

en: Whether or not modified keys should be automatically published.
bg: Дали променените ключове да се публикуват автоматично.

en: Publish keys to this key server
bg: Публикуване на ключовете на този сървър

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
bg: Сървърът за ключове, на който да се публикуват ключовете за PGP. Когато не е зададено, ключовете за PGP не се публикуват.

en: Last key server search pattern
bg: Последният шаблон за търсене в сървър за ключове

en: The last search pattern searched for against a key server.
bg: Последният шаблон за търсене в сървър за ключове.

en: Last key servers used
bg: Последно ползван сървър

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
bg: Последният сървър, в който сте търсили. Когато не е зададено, означава всички сървъри за ключове.

en: Show keyrings sidebar
bg: Странична лента с ключодържателите

en: Show keyrings sidebar in Seahorse.
bg: Странична лента с ключодържателите.

en: Which items to show
bg: Кои елементи да се показват

en: Filter which items to show. If empty, show all items, if “personal” show personal keys, if “trusted” show trusted.
bg: Филтриране на показаните елементи. Ако е празно, се показват всички елементи; ако е „personal“, се показват собствените ви ключове; ако е „trusted“, се показват доверените ключове.

en: Width of the side pane
bg: Широчина на страничния панел

en: The default width of the side pane.
bg: Стандартната широчина на страничния панел.

en: The keyrings chosen
bg: Избраните ключодържатели

en: The URIs of the keyrings chosen in the sidebar.
bg: Адресите на ключодържателите избрани в страничния панел.

en: The column to sort the Seahorse keys by
bg: Колона за подреждане на ключовете

en: Specify the column to sort the Seahorse key manager main window by. Columns are: “name”, “id”, “validity”, “expires”, “trust”, and “type”. Put a “-” in front of the column name to sort in descending order.
bg: Колоната, по която да се подреждат елементите в основния прозорец на Seahore. Възможните стойности са: „name“ (име), „id“ (идентификатор), „validity“ (валидност), „expires“ (срок на валидност), „trust“ (доверие) и „type“ (вид). Ако сложите „-“ пред името, се ползва обратна подредба.

en: Show validity column
bg: Колона за валидността

en: No longer in use.
bg: Вече не се ползва.

en: Show expiry column
bg: Колона за срока на валидност

en: Show trust column
bg: Колона за доверието

en: Show type column
bg: Колона за вида

en: Width of the window
bg: Широчина на прозореца

en: Width (in pixels) of the window.
bg: Широчина [пиксели] на прозореца.

en: Height of the window
bg: Височина на прозореца

en: Height (in pixels) of the window.
bg: Височина [пиксели] на прозореца.

en: Passwords and Keys
bg: Пароли и ключове

en: Manage your passwords and encryption keys
bg: Управление на паролите и ключовете за шифриране

en: Passwords and Keys is a GNOME application for managing encryption keys.
bg: „Пароли и ключове“ е програма за GNOME за управление на ключовете за шифриране.

en: With Passwords and Keys you can create and manage PGP keys, create and manage SSH keys, publish and retrieve keys from key servers, cache your passphrase so you don’t have to keep typing it and backup your keys and keyring.
bg: С „Пароли и ключове“ може да: • създавате и управлявате ключове за PGP и SSH; • публикувате и изтегляте ключове от сървъри; • кеширате основни пароли си в паметта, за да не се налага непрекъснато да ги въвеждате и може да правите резервни копия на ключовете и ключодържателите.

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: keyring;encryption;security;sign;ssh;
bg: keyring;encryption;security;sign;ssh;ключодържател;шифриране;шифроване;дешифриране;сигурност;подписване;сертификат;

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
bg: Запазени лични пароли, удостоверения за самоличност и ключове

en: Couldn’t unlock
bg: Неуспешно отключване

en: Couldn’t add item
bg: Неуспешно добавяне

en: Password or Secret
bg: Парола или тайна

en: Network connection secret
bg: Парола/тайна за връзка към мрежата

en: Wi-Fi password
bg: Парола за безжична мрежа

en: Network password
bg: Парола за мрежата

en: GNOME Web password
bg: Парола за уеб във GNOME

en: Google Chrome password
bg: Парола за Google Chrome

en: Instant messaging password
bg: Парола за мигновени съобщения

note: Translators: This should be the same as the string in empathy
en: IM account password for
bg: Парола за мрежа за мигновени съобщения:

en: Telepathy password
bg: Парола за Telepathy

en: GNOME Online Accounts password
bg: Парола за регистрация в Интернет

en: Save changes for this item?
bg: Да се запазят ли промените в този елемент?

en: Access a network share or resource
bg: Достъп до споделен ресурс в мрежата

en: Access a website
bg: Достъп до уеб сайт

en: Unlocks a PGP key
bg: Отключване на ключ за PGP

en: Unlocks a Secure Shell key
bg: Отключване на ключ за SSH

en: Saved password or login
bg: Запазени пароли и имена

en: Network Credentials
bg: Мрежово удостоверяване на самоличност

en: Password
bg: Парола

en: Couldn’t change password.
bg: Неуспешна промяна на паролата.

en: Couldn’t set description.
bg: Неуспешно задаване на описание.

en: Error deleting the password.
bg: Грешка при изтриване на парола.

en: Stored note
bg: Съхранена бележка

en: Keyring password
bg: Парола за ключодържател

en: Encryption key password
bg: Парола за ключ за шифриране

en: Key storage password
bg: Парола за съхранените ключове

en: Network Manager secret
bg: Ключ за Network Manager

en: Are you sure you want to delete the password “%s”?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете паролата „%s“?

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %d парола?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %d пароли?

en: Couldn’t add keyring
bg: Неуспешно добавяне на ключодържател

en: Unknown date
bg: Неизвестна дата

en: A keyring that is automatically unlocked on login
bg: Ключодържател, който автоматично се отключва при влизане в системата

en: A keyring used to store passwords
bg: Ключодържател за пароли

en: Couldn’t set default keyring
bg: Неуспешно задаване на стандартен ключодържател

en: Couldn’t change keyring password
bg: Неуспешна промяна на паролата на ключодържателя

en: _Set as default
bg: _Задаване като стандартният

en: Change _Password
bg: _Смяна на паролата

en: Are you sure you want to delete the password keyring “%s”?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете ключодържателя „%s“?

en: I understand that all items will be permanently deleted.
bg: Ясно ми е, че всичко в него ще бъде окончателно изтрито.

en: Show/Hide password
bg: Показване/скриване на пароли

en: Add Password
bg: Добавяне на парола

en: _Keyring:
bg: _Ключодържател:

en: _Description:
bg: _Описание:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: Add
bg: Прикачане

en: Add password keyring
bg: Добавяне на ключодържател за пароли

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
bg: Изберете име на новия ключодържател. Ще бъдете запитани за парола за отключването му.

en: New Keyring Name:
bg: Име на нов ключодържател:

en: Item Properties
bg: Настройки на eлемента

en: Description
bg: Описание

en: Copy
bg: Копиране

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use
bg: Употреба

en: Type
bg: Вид

en: Server
bg: Сървър

en: Login
bg: Потребителско име

en: Details
bg: Подробности

en: Delete Password
bg: Изтриване на парола

en: Keyring properties
bg: Свойства на ключа

en: Name
bg: Име

en: Created on
bg: Създаден на

en: Change password
bg: Смяна на паролата

en: Set as default
bg: Задаване като стандартният

en: Add subkey to %s
bg: Добавяне на подключ към %s

en: DSA (sign only)
bg: DSA (само подписване)

en: ElGamal (encrypt only)
bg: ElGamal (само шифриране)

en: RSA (sign only)
bg: RSA (само подписване)

en: RSA (encrypt only)
bg: RSA (само шифриране)

en: Key _Type
bg: _Вид на ключа

en: Key _Length
bg: _Дължина на ключа

en: Length of Key
bg: Дължина на ключа

en: Expiration Date
bg: Дата на изтичане

en: Never E_xpires
bg: _Никога не изтича

en: If key never expires
bg: Ако ключът никога не изтича

en: Generate a new subkey
bg: Създаване на нов подключ

en: Add user ID to %s
bg: Добавяне на идентификатор на потребител към %s

en: Couldn’t add user ID
bg: Неуспешно добавяне на идентификатор на потребител

en: Add User ID
bg: Добавяне на идентификатор на потребител

note: Full name of the key, usually the name of the user.
en: Full _Name
bg: _Пълно име

en: Must be at least 5 characters long
bg: Трябва да бъде с дължина поне 5 знака

en: _Email Address
bg: _Адрес на е-поща

en: Optional email address
bg: Незадължителен адрес на е-поща

en: Key Co_mment
bg: Ко_ментар към ключа

en: Optional comment describing key
bg: Незадължително описание на ключа

en: Create the new user ID
bg: Създаване на нов идентификатор на потребител

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
bg: Неуспешно дешифриране. Вероятно не притежавате ключа за дешифриране.

en: The operation was cancelled
bg: Задачата беше отказана

en: Invalid expiry date
bg: Грешна дата на изтичане

en: The expiry date must be in the future
bg: Датата на изтичане трябва да е в бъдещето

en: Couldn’t change expiry date
bg: Неуспешна промяна на датата на изтичане

en: Expiry: %s
bg: Изтичане: %s

en: _Never expires
bg: _Не изтича никога

en: C_hange
bg: _Промяна

en: Multiple Keys
bg: Множество ключове

en: Key Data
bg: Данни за ключ

en: Armored PGP keys
bg: Ключове за PGP в ASCII

en: PGP keys
bg: Ключове за PGP

en: Couldn’t generate PGP key
bg: Неуспешно създаване на ключ за PGP

en: Passphrase for New PGP Key
bg: Парола за новия ключ за PGP

en: Enter the passphrase for your new key twice.
bg: Въведете двукратно паролата за новия си ключ.

note: Has line breaks because GtkLabel is completely broken WRT wrapping
en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It’s a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
bg: При създаването на ключ трябва да се генерират множество
    случайни данни. Можете да помогнете за това. Добра идея е
    да извършвате действия като да пишете на клавиатурата, да
    местите мишката, да използвате програмите. Това предоставя на
    системата случайни събития, които са необходими за процеса.

en: Generating key
bg: Създаване на ключ

en: Name must be at least 5 characters long.
bg: Името трябва да е с дължина поне 5 знака.

en: New PGP key
bg: Нов ключ за PGP

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
bg: Ключът за PGP ви позволява да шифрирате е-пощата или файловете до други хора.

en: _Advanced key options
bg: _Допълнителни настройки на ключ

en: _Comment
bg: _Коментар

en: Encryption _Type
bg: _Вид шифриране

en: Key _Strength (bits)
bg: Си_ла на ключа (битове)

en: E_xpiration Date
bg: Дата на _изтичане

en: Ne_ver Expires
bg: _Никога не изтича

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Generate a new key
bg: Създаване на нов ключ

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %d ключ?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %d ключа?

en: Wrong password
bg: Грешна парола

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
bg: Трети пореден път въвеждате неправилна парола. Пробвайте отново.

en: Wrong passphrase.
bg: Неправилна парола.

en: Enter new passphrase for “%s”
bg: Въведете нова парола за „%s“

en: Enter passphrase for “%s”
bg: Въведете парола за „%s“

en: Enter new passphrase
bg: Въведете нова парола

en: Enter passphrase
bg: Въведете парола

en: Passphrase
bg: Парола

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
bg[0]: Зареден е %d ключ
bg[1]: Заредени са %d ключа

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
bg: Грешни данни за ключ (липсва потребителски идентификатор). Може да се дължи на компютър със системна дата в бъдещето или липсващ собствен подпис.

en: GnuPG keys
bg: Ключове за GnuPG

en: GnuPG: default keyring directory
bg: GnuPG: стандартна папка за ключодържатели

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d × %d pixels.
bg: <big><b>Изображението е прекалено голямо</b></big>
    Препоръчителният размер на изображение за ключа ви е %d × %d пиксела.

en: _Don’t Resize
bg: _Без преоразмеряване

en: _Resize
bg: _Преоразмеряване

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
bg: Това не е файл с изображение или е от неразпознат вид. Пробвайте с JPEG.

en: All image files
bg: Всички файлове с изображения

en: All JPEG files
bg: Всички файлове, формат JPEG

en: All files
bg: Всички файлове

en: Choose Photo to Add to Key
bg: Изберете изображение, което да прикачите към ключа

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Couldn’t prepare photo
bg: Неуспешно подготвяне на изображение

en: Couldn’t add photo
bg: Неуспешно добавяне на изображение

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format.
bg: Файлът не бе зареден. Може да е в грешен формат

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете изображението от ключа си?

en: Couldn’t delete photo
bg: Неуспешно изтриване на изображение

en: Couldn’t revoke subkey
bg: Неуспешно анулиране на подключ

en: Revoke: %s
bg: Анулиране: %s

en: No reason
bg: Липсва причина

en: No reason for revoking key
bg: Липсва причина за анулиране на ключа

en: Compromised
bg: Компрометиран

en: Key has been compromised
bg: Ключът е компрометиран

en: Superseded
bg: Заменен

en: Key has been superseded
bg: Ключът е заменен

en: Not Used
bg: Не се ползва

en: Key is no longer used
bg: Ключът вече не се ползва

en: _Reason:
bg: _Причина:

en: Reason for revoking the key
bg: Причина за анулиране на ключа

en: Optional description of revocation
bg: Незадължително описание на причината за анулирането

en: Revoke key
bg: Анулиране на ключ

en: Re_voke
bg: Ан_улиране

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
bg: Ясно ми е, че този ключ ще бъде окончателно изтрит.

en: This key was already signed by
    “%s”
bg: Ключът вече е подписан от:
    „%s“

en: Couldn’t sign key
bg: Неуспешно подписване на ключ

note: TODO: We should be giving an error message that allows them to generate or import a key
en: No keys usable for signing
bg: Няма ключове, които стават за подпис

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
bg: Нямате лични ключове за PGP, които да могат да се използват, за да укажете доверието си към този ключ.

en: Sign Key
bg: Подписване на ключ

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
bg: Подписвайки този ключ, вие указвате доверие, че той принадлежи на:

en: Key Name
bg: Име на ключа

en: How carefully have you checked this key?
bg: Колко внимателно сте проверили този ключ?

en: _Not at all
bg: _Въобще не

en: _Casually
bg: _Небрежно

en: _Very Carefully
bg: _Много внимателно

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
bg: <i>Въобще не:</i> означава, че вярвате, че ключът се притежава от човека, който твърди това, но не сте се уверили, че това е така.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
bg: <i>Небрежно:</i> означава, че сте извършили небрежна проверка, че ключът се притежава от човека, който твърди това. Например можете да прочетете на притежателя отпечатъка на ключа по телефона.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
bg: <i>С голямо внимание:</i> изберете това, само ако сте напълно сигурни, че този ключ е автентичен.

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
bg: Можете да използвате някакъв документ за идентификация (напр. паспорт), в който има снимка и е трудно да се фалшифицира, за да се уверите лично, че името на ключа е вярно. Трябва да сте използвали и е-поща, за да проверите, че адресът е на притежателя.

en: How others will see this signature:
bg: Как другите ще видят този подпис:

en: _Others may not see this signature
bg: Другите да _не могат да видят този подпис

en: I can _revoke this signature at a later date.
bg: Мога да _анулирам този подпис на по-късен етап.

en: Sign key as:
bg: Подписване на ключа като:

en: _Signer:
bg: _Подписал:

en: _Sign
bg: _Подписване

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Search was not specific enough. Server “%s” found too many keys.
bg: Търсеното не е било достатъчно специфично. Сървърът „%s“ съдържа прекалено много съвпадащи ключове.

en: Couldn’t communicate with server “%s”: %s
bg: Неуспешна връзка към сървъра „%s“: %s

en: Couldn’t import key: %s
bg: Ключът „%s“ не може да бъде внесен

en: Key import succeeded
bg: Успешно внасяне на ключ

en: Import
bg: Внасяне

en: Can’t import key
bg: Ключът не може да бъде внесен

en: Remote keys
bg: Отдалечени ключове

en: Remote keys containing “%s”
bg: Отдалечени ключове, съдържащи „%s“

en: The search for keys failed.
bg: Неуспешно търсене за ключове.

en: Double click on a key to inspect it, or click the import button to import it into your local keyring.
bg: С двукратно натискане може да прегледате информацията за ключ, а ако натиснете бутона за внасяне, ще го копирате в ключодържателя.

en: Find Remote Keys
bg: Откриване на отдалечени ключове

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
bg: Ще се търсят чужди ключове по Интернет. След това ще можете да ги внесете в ключодържателя си.

en: _Search for keys containing:
bg: _Търсене на ключове, съдържащи:

en: Where to search:
bg: Къде да се търси:

en: _Search
bg: _Търсене на

en: Couldn’t publish keys to server
bg: Неуспешно публикуване на ключовете до сървъра

en: Couldn’t retrieve keys from server: %s
bg: Неуспешно получаване на ключовете от сървър: %s

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
bg[0]: <b>За сверяване е избран %d ключ</b>
bg[1]: <b>За сверяване са избрани %d ключа</b>

en: Synchronizing keys…
bg: Сверяване на ключове…

en: Sync Keys
bg: Сверяване

en: This will publish the keys in your key ring so they’re available for others to use. You’ll also get any changes others have made since you received their keys.
bg: Публикуване на ключовете от ключодържателя ви, за да са достъпни за другите хора. Ще получите и промените, които са правени по чуждите ключове откакто сте ги получили.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
bg: Ще получите промените, които са правени по чуждите ключове откакто сте ги получили. Не сте избрали сървър за публикуване и вашите ключове няма да са достъпни за другите хора.

en: _Key Servers
bg: _Сървъри с ключове

en: _Sync
bg: _Сверяване

en: Couldn’t communicate with %s: %s
bg: Неуспешна връзка към „%s“: %s

en: Couldn’t resolve address %s
bg: Неуспешно откриване на адреса „%s“

note: Now that we've resolved our address, connect via IP
en: Connecting to: %s
bg: Свързване с %s

en: Invalid URI: %s
bg: Неправилен адрес: %s

en: Resolving server address: %s
bg: Откриване на адреса на сървър: %s

en: PGP Keys
bg: Ключове за PGP

en: PGP keys are for encrypting email or files
bg: Ключовете за PGP се използват за шифриране на поща и файлове

en: (and %d other) | (and %d others)
bg[0]: (и още %d)
bg[1]: (и още %d)

en: Personal PGP key
bg: Личен ключ за PGP

en: PGP key
bg: Ключ за PGP

en: Couldn’t change primary photo
bg: Неуспешна промяна на основното изображение

en: Error changing password
bg: Грешка при промяна на парола

note: Translators: the 1st part of the title is the owner's name
en: %s — Private key
bg: %s — частен ключ

note: Translators: the 1st part of the title is the owner's name
en: %s — Public key
bg: %s — публичен ключ

note: TRANSLATORS: (unknown) expiry date
en: (unknown)
bg: (неизвестно)

en: This key expired on %s
bg: Този ключ изтече на %s

[ctx: Expires]
en: Never
bg: Никога

en: Unable to change trust
bg: Доверието не може да се промени

en: Couldn’t export key
bg: Неуспешно изнасяне на ключ

en: I believe “%s” is the owner of this key
bg: Вярвам, че „%s“ притежава този ключ

en: I no longer trust that “%s” owns this key
bg: Вече не вярвам, че „%s“ притежава този ключ

en: Change _passphrase
bg: _Смяна на паролата

en: Export _public key
bg: _Изнасяне на публичен ключ

en: Export _secret key
bg: _Изнасяне на частен ключ

en: The owner of the key revoked the key. It should no longer be used.
bg: Притежателят на ключа го е анулирал. Ключът повече не трябва да бъде ползван.

en: Add a photo to this key
bg: Прикачане на изображение към този ключ

en: Remove this photo from this key
bg: Изтриване на изображението от ключа

en: Make this photo the primary photo
bg: Това изображение да е основното

en: Go to previous photo
bg: Към предишното изображение

en: Go to next photo
bg: Към следващото изображение

en: Comment
bg: Коментар

en: Key ID
bg: Идентификатор

en: Fingerprint
bg: Извадка

en: Expires
bg: Изтича на

en: User IDs
bg: Идентификатори на потребители

en: Add user ID
bg: Добавяне на идентификатор на потребител

en: Subkeys
bg: Подключове

en: _Add subkey
bg: _Добавяне на подключ

en: Trust
bg: Доверие

en: Your trust of this key
bg: Доверието ви в този ключ

en: Override owner trust
bg: Преодоляване на доверието на притежателя

[ctx: Validity]
en: Marginally
bg: Донякъде

[ctx: Validity]
en: Fully
bg: Пълно

[ctx: Validity]
en: Ultimately
bg: Най-пълно

en: Signature trust
bg: Доверие на подписа

en: I trust signatures from this key on other keys
bg: Имам доверие на ключовете подписани с този ключ

en: Sign key
bg: Ключ за подписването

en: _Sign key
bg: _Ключ за подписването

en: Revoke key signature
bg: Анулиране на подпис

en: _Revoke
bg: А_нулиране

en: Owner trust
bg: Доверие на притежателя

en: Give a trust level to the owner of this key
bg: Задайте ниво на доверие за собственика на ключа

en: Encrypt
bg: Шифриране

en: This subkey can be used for encryption
bg: Може да шифрирате с този подключ

en: Sign
bg: Подписване

en: This subkey can be used to create data signatures
bg: Може да подписвате с този подключ

en: Certify
bg: Сертифициране

en: This subkey can be used to create certificates
bg: Може да създавате сертификати с този подключ

en: Authenticate
bg: Упълномощаване

en: This subkey can be used for authentication
bg: Може да се идентифицирате с този подключ

en: Key
bg: Ключ

en: Subkey %d of %s
bg: Подключ %d от %s

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете подключа „%s“?

en: Couldn’t delete subkey
bg: Неуспешно изтриване на подключ

en: Subkey was revoked
bg: Подключът е бил анулиран

en: Subkey has expired
bg: Подключът е изтекъл

en: Subkey is disabled
bg: Изключен подключ

en: Never expires
bg: Не изтича никога

note: Translators: first part is the algorithm, second part is the length, * e.g. "RSA" (2048 bit)
en: %s (%d bit)
bg: %s (%d бита)

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Change expiration date
bg: Смяна на датата на изтичане

en: Revoke subkey
bg: Анулиране на подключ

en: Delete subkey
bg: Изтриване на подключ

en: Usages
bg: Употреба

en: Created
bg: Създаден

en: Change expiry date
bg: Смяна на датата на изтичане

en: Revoke
bg: Анулиране

note: Translators: This text refers to deleting an item from its type's backing store
en: Delete
bg: Изтриване

en: Are you sure you want to permanently delete the “%s” user ID?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете идентификатора на потребител „%s“?

en: Couldn’t delete user ID
bg: Неуспешно изтриване на идентификатора на потребител

en: Couldn’t change primary user ID
bg: Неуспешна промяна на основния идентификатор на потребител

note: Translators: (Unknown) signature name
en: (Unknown)
bg: (неизвестно)

en: Make _primary
bg: Да е _основен

en: Signatures
bg: Подписи

en: Only display the signatures of people I trust
bg: Да се показват подписите само на хората, на които се доверявам

en: Only trusted
bg: Само доверени

en: No signatures available
bg: Няма подписи

en: Exporting data
bg: Изнасяне на данни

en: Retrieving data
bg: Получаване на данни

en: Importing data
bg: Внасяне на данни

en: Sending data
bg: Изпращане на данни

en: Unavailable
bg: Недостъпен

en: Certificate
bg: Сертификат

en: Certificates (DER encoded)
bg: Сертификати (формат DER)

en: Personal certificate and key
bg: Личен сертификат и ключ

en: Personal certificate
bg: Личен сертификат

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %d сертификат?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %d сертификати?

en: Couldn’t generate private key
bg: Неуспешно създаване на частен ключ

en: I understand that this key will be permanently deleted.
bg: Ясно ми е, че този ключ ще бъде окончателно изтрит.

en: Unnamed private key
bg: Частен ключ без име

en: Private key
bg: Частен ключ

en: Unnamed
bg: Без име

en: Failed to export certificate
bg: Неуспешно изнасяне на сертификат

en: Couldn’t delete
bg: Неуспешно изтриване

en: Create
bg: Създаване

en: Couldn’t create certificate request
bg: Неуспешно създаване на заявка за сертификат

en: Save certificate request
bg: Запазване на заявка за сертификат

en: _Save
bg: _Запазване

en: Certificate request
bg: Заявка за сертификат

en: PEM encoded request
bg: Заявка шифрирана с PEM

en: Couldn’t save certificate request
bg: Неуспешно запазване на заявка за сертификат

[ctx: Label]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: X.509 certificates and related keys
bg: Сертификати за X.509 и прилежащите ключове

en: New private key
bg: Нов частен ключ

en: Create a new private key
bg: Създаване на нов частен ключ

en: Label:
bg: Етикет:

en: Stored at:
bg: Съхранен в:

en: Key _Type:
bg: _Вид на ключа:

en: Key _Strength (bits):
bg: Си_ла на ключа (битове):

en: Delete this certificate or key
bg: Изтриване на сертификата или ключа

en: Export the certificate
bg: Изнасяне на сертификата

en: Request Certificate
bg: Заявка за сертификат

en: Create a certificate request file for this key
bg: Заявка за сертификат за този ключ

en: Create a certificate request file.
bg: Създаване на файл със заявка за сертификат.

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
bg: Общото име (CN) в заявката за сертификат.

en: Name (CN):
bg: Име (CN):

en: Contributions:
bg: Сътрудници:

en: Version of this application
bg: Версията на програмата

en: Seahorse Project Homepage
bg: Страница на проекта Seahorse

en: Data to be imported
bg: Данни за внасяне:

en: _Import
bg: _Внасяне

en: Import failed
bg: Неуспешно внасяне

note: The prompt
en: Import Key
bg: Внасяне на ключ

note: TODO: This should come from libgcr somehow
en: All key files
bg: Всички файлове с ключове

en: Dropped text
bg: Поставен текст

en: Clipboard text
bg: Текст от буфера за обмен

en: Couldn’t unlock keyring
bg: Ключодържятелят не може да се отключи

en: Change Passphrase
bg: Смяна на парола

en: New _Passphrase:
bg: Нова _парола:

en: Confirm new passphrase
bg: Потвърждаване на новата парола

en: Con_firm Passphrase:
bg: _Потвърждаване на паролата:

en: _Find remote keys…
bg: _Търсене на отдалечени ключове…

en: _Sync and publish keys…
bg: _Сверяване/публикуване на ключове…

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _About Passwords and Keys
bg: Относно „Пароли и ключове“

en: Filter items:
bg: Филтриране:

en: Show p_ersonal
bg: Показване на _личните

en: Show _trusted
bg: Показване на _доверените

en: Show an_y
bg: Показване на _произволен

en: Secure Shell key
bg: Ключ за SSH

en: Used to access other computers
bg: Използва се за връзка към други компютри

en: GPG key
bg: Ключ за GPG

en: Used to encrypt emails and files
bg: Използва се за шифриране на е-поща и файлове

en: Password keyring
bg: Парола за ключодържателя

en: Used to store application and network passwords
bg: Използва се за съхраняване на паролите за програмите и мрежата

en: Safely store a password or secret
bg: Защитено съхраняване на парола или тайна

en: Used to request a certificate
bg: Използва се за заявка на сертификат

en: Import from file…
bg: Внасяне от файл…

en: Add a new key or item
bg: Добавяне на нов ключ или обект

en: Back
bg: Назад

en: Search for a key or password
bg: Търсене на ключ или парола

en: Filter
bg: Филтър

en: This collection seems to be empty
bg: Колекцията е празна

en: Keyring is locked
bg: Ключодържателят е заключен

en: Unlock
bg: Отключване

note: Translators: This is only relevant for "Password" items
en: Copy secret
bg: Копиране на парола

en: Export…
bg: Изнасяне…

en: Properties
bg: Свойства

en: Configure Key for Secure Shell…
bg: Настройване на ключ за SSH…

note: Lock and unlock items
en: _Lock
bg: _Заключване

en: _Unlock
bg: _Отключване

note: Properties item
en: _Properties
bg: _Настройки

en: Couldn’t lock
bg: Неуспешно заключване

en: Secure Shell
bg: SSH

en: Keys used to connect securely to other computers
bg: Ключове за сигурна връзка към други компютри

en: Are you sure you want to delete the secure shell key “%s”?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете ключа за SSH — „%s“?

en: Are you sure you want to delete %u secure shell key? | Are you sure you want to delete %u secure shell keys?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %u ключ за SSH?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %u ключа за SSH?

en: Secret SSH keys
bg: Частни ключове за SSH

en: Public SSH keys
bg: Публични ключове за SSH

en: SSH Key
bg: Ключ за SSH

en: No public key file is available for this key.
bg: За тази ключ липсва публичен.

en: Couldn’t load newly generated Secure Shell key
bg: Неуспешно зареждане на новосъздадения ключ за SSH

en: Couldn’t generate Secure Shell key
bg: Неуспешно създаване на ключ за SSH

en: Creating Secure Shell Key
bg: Създаване на ключ за SSH

en: 1024 bits
bg: 1024 бита

en: 256 bits
bg: 256 бита

en: Unknown key type!
bg: Неизвестен вид ключ!

en: Unknown type
bg: Неизвестен вид

en: Couldn’t rename key.
bg: Неуспешно преименуване на ключ.

en: Couldn’t change authorization for key.
bg: Неуспешна промяна на упълномощаването за ключа.

en: Couldn’t change passphrase for key.
bg: Неуспешна промяна на паролата за ключа.

en: Error deleting the SSH key.
bg: Грешка при изтриване на ключ за SSH.

en: Personal SSH key
bg: Личен ключ за SSH

en: SSH key
bg: Ключ за SSH

note: No names when not even the fingerpint loaded
en: (Unreadable Secure Shell Key)
bg: (Ключът за SSH не може да бъде прочетен)

note: No comment, but loaded
en: Secure Shell Key
bg: Ключ за SSH

en: Remote Host Password
bg: Парола за отдалечения компютър

en: Enter Key Passphrase
bg: Въведете парола за ключа

en: Passphrase for New Secure Shell Key
bg: Парола за новия ключ за SSH

note: No filename specified, make one up Add the comment to the output
en: Importing key: %s
bg: Внасяне на ключа: %s

en: Importing key. Enter passphrase
bg: Внасяне на ключ. Въведете парола

en: Enter your Secure Shell passphrase:
bg: Въведете парола за SSH:

en: Old Key Passphrase
bg: Стара парола на ключ

en: Enter the old passphrase for: %s
bg: Въведете старата парола за %s

en: New Key Passphrase
bg: Нова парола за ключ

en: Enter the new passphrase for: %s
bg: Въведете нова парола за: %s

en: Enter the new passphrase again: %s
bg: Отново въведете новата парола за: %s

en: New Secure Shell Key
bg: Нов ключ за SSH

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
bg: Ключът за SSH (сигурна обвивка) ви дава възможност да се свързвате сигурно към други компютри чрез SSH.

en: _Description
bg: _Описание

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
bg: Адресът ви за е-поща или друга информация, която да ви напомня за какво е този ключ.

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
bg: Може да настроите компютър да разпознава този ключ, ако желаете.

en: _Just Create Key
bg: _Просто създаване на ключ

en: _Create and Set Up
bg: _Създаване и настройка

en: SSH Key Properties
bg: Настройки на ключа за SSH

[ctx: name-of-ssh-key]
note: Name of key, often a persons name
en: Name
bg: Име

en: Algorithm
bg: Алгоритъм

en: Key Length
bg: Дължина на ключа

en: Location
bg: Място

en: Public Key
bg: Публичен ключ

en: Copy public key to clipboard
bg: Копиране на публичния ключ в буфера за обмен

en: Remote access
bg: Отдалечен достъп

en: Allows accessing this computer remotely
bg: Позволяване на отдалечения достъп до този компютър

en: _Export
bg: _Изнасяне

en: Change _Passphrase
bg: Смяна на _паролата

en: _Delete SSH Key
bg: _Изтриване на ключ за SSH

en: Set Up Computer for SSH Connection
bg: Настройване на компютър за връзка по SSH

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
bg: За да използвате ключа си за SSH с друг компютър, трябва да имате достъп до другата машина — валидно потребителско име.

en: _Server address:
bg: _Адрес на сървър:

en: eg: fileserver.example.com:port
bg: напр: файлов-сървър.нейде.com:порт

en: _Login name:
bg: _Потребителско име:

en: Set Up
bg: Настройки

en: OpenSSH keys
bg: Ключове за OpenSSH

en: No private key file is available for this key.
bg: За тази ключ липсва частен.

en: Couldn’t configure Secure Shell keys on remote computer.
bg: Ключовете за SSH до отдалечения компютър не бяха настроени.

en: Configuring Secure Shell Keys…
bg: Настройване на ключовете за SSH…
