gnome-shell-extensions master - en to bg translation catalogue (70 entries)

en: GNOME Classic
bg: Класически GNOME

en: This session logs you into GNOME Classic
bg: Работната среда изглежда като класическия GNOME (2.x)

en: Attach modal dialog to the parent window
bg: Прикрепяне на модалните прозорци към родителските им прозорци

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
bg: Този ключ при е с по-голям приоритет от „org.gnome.mutter“ при изпълнението на обвивката на GNOME.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
bg: Подредба на бутоните на заглавната лента

en: This key overrides the key in org.gnome.desktop.wm.preferences when running GNOME Shell.
bg: Този ключ при е с по-голям приоритет от „org.gnome.desktop.wm.preferences“ при изпълнението на обвивката на GNOME.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
bg: Включване на специална подредба при приближаване на прозорец до ръбовете на екрана

en: Workspaces only on primary monitor
bg: Работни плотове само на основния екран

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
bg: Забавяне на смяната на фокуса до спирането на движението на показалеца

en: Thumbnail only
bg: Само миниатюри

en: Application icon only
bg: Само икони на приложенията

en: Thumbnail and application icon
bg: Миниатюри и икони на приложенията

en: Present windows as
bg: Показване на прозорците като

en: Show only windows in the current workspace
bg: Да се показват само прозорците на текущия работен плот

en: Activities Overview
bg: Показване на програмите

en: Favorites
bg: Любими

en: Applications
bg: Програми

en: Application and workspace list
bg: Списък с програмите и работните плотове

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
bg: Списък от низове. Всеки съдържа идентификатор на програма (име на файл „.desktop“ file name), следван от знака „:“ и номер на работен плот

en: Application
bg: Програма

en: Workspace
bg: Работен плот

en: Add Rule
bg: Добавяне на правило

en: Create new matching rule
bg: Създаване на правило за съвпадение

en: Add
bg: Добавяне

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
bg: Неуспешно изваждане на устройство „%s“:

en: Removable devices
bg: Преносими медии

en: Open Files
bg: Отваряне на файлове

en: Hello, world!
bg: Здравей, свят!

en: Alternative greeting text.
bg: Друго приветстващо съобщение.

en: If not empty, it contains the text that will be shown when clicking on the panel.
bg: Ако ключът не е празен, съдържанието му се извежда при натискането на панела.

en: Message
bg: Съобщение

note: TRANSLATORS: Example is the name of the extension, should not be translated
en: Example aims to show how to build well behaved extensions for the Shell and as such it has little functionality on its own.
    Nevertheless it’s possible to customize the greeting message.
bg: Това е пример за добре работещо разширение на обвивката на GNOME и има минимална функционалност.
    С него можете да промените приветстващото съобщение на панела.

en: Use more screen for windows
bg: Повече пространство за прозорците

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
bg: Използване на по-голяма част от екрана за поставянето на мини изображения чрез промяна на съотношението на страните и допълнително обединяване за смаляване на обхващащия ги правоъгълник. Тази настройка се прилага само при естествената стратегия за поставяне на прозорците.

en: Place window captions on top
bg: Заглавия на прозорците отгоре

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
bg: Ако е истина, заглавията на прозорците се поставят над мини изображенията им, а не както е стандартно — отдолу. За прилагане на промяната на настройката трябва да рестартирате обвивката на GNOME.

en: Places
bg: Места

en: Failed to mount volume for “%s”
bg: Неуспешно монтиране на тома „%s“

en: Failed to launch “%s”
bg: Неуспешно стартиране на „%s“

en: Computer
bg: Компютър

en: Home
bg: Домашна папка

en: Browse Network
bg: Мрежа

en: Cycle Screenshot Sizes
bg: Смяна на размерите на снимката на екрана

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
bg: Смяна на размерите на снимката на екрана наобратно

en: Theme name
bg: Име на темата

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
bg: Името на темата, която да бъде заредена от „~/.themes/name/gnome-shell“

en: Close
bg: Затваряне

en: Unminimize
bg: Деминимизиране

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Unmaximize
bg: Демаксимизиране

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Minimize all
bg: Минимизиране на всички

en: Unminimize all
bg: Деминимизиране на всички

en: Maximize all
bg: Максимизиране на всички

en: Unmaximize all
bg: Демаксимизиране на всички

en: Close all
bg: Затваряне на всички

en: Workspace Indicator
bg: Индикатор на работните плотове

en: Window List
bg: Списък на прозорците

en: When to group windows
bg: Кога да се групират прозорците

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
bg: Кога да се групират прозорците на една програма в списъка с прозорците. Възможните стойности са „never“ (никога), „auto“ (автоматично) и „always“ (винаги).

en: Show the window list on all monitors
bg: Извеждане на списъка с прозорци на всички монитори

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
bg: Дали списъкът с прозорци да се извежда на всички монитори или само на основния

en: Window Grouping
bg: Групиране на прозорци

en: Never group windows
bg: Никога да не се групират

en: Group windows when space is limited
bg: Групиране при ограничено място

en: Always group windows
bg: Винаги да се групират

en: Show on all monitors
bg: На всички монитори

en: Workspace Names
bg: Имена на работните плотове

en: Name
bg: Име

en: Workspace %d
bg: Работен плот %d
