gnome-music master - en to bg translation catalogue (93 entries)

en: Window size
bg: Размер на прозореца

en: Window size (width and height).
bg: Размер на прозореца (широчина и височина).

en: Window position
bg: Разположение на прозореца

en: Window position (x and y).
bg: Разположение на прозореца (x и y).

en: Window maximized
bg: Прозорецът е максимизиран

en: Window maximized state.
bg: Прозорецът е в максимизирано състояние.

en: Playback repeat mode
bg: Режим на повторение

note: Translators: Don't translate allowed values, just the description in the brackets
en: Value identifies whether to repeat or randomize playback through the collection. Allowed values are: "none" (repeat and shuffle are off), "song" (repeat current song), "all" (repeat playlist, no shuffle), "shuffle" (shuffle playlist, presumes repeat all).
bg: Стойносттa определя дали да се повтарят или да се възпроизвеждат разбъркано нещата от колекцията. Позволени стойности са: „none“ (без повтаряне или разбъркване), „song“ (повтаряне на текущата песен), „all“ (повтаряне без разбъркване на списък за изпълнение) и „shuffle“ (повтаряне на списък за изпълнение с разбъркване).

en: Search mode
bg: Режим на търсене

en: If true, the search bar is shown.
bg: Ако е включено, прозорецът за търсене е показан.

en: Notifications mode
bg: Режим за известия

en: Enables or disables playback notifications
bg: Включва или изключва известията при изпълнение

en: Max chars to display in track name on Artist view
bg: Максимален брой знаци за името на песните в прегледа по автори

en: This setting modifies the amount of chars for track title on Artist view before its been ellipsized. Set this to -1 to disable
bg: Тази настройка определя при колко знака да се съкращава заглавието на песен в прегледа по автори. Променете това на -1, за да го изключите

en: Enable ReplayGain
bg: Включване на автоматичното регулиране на звука

en: Enables or disables ReplayGain for albums
bg: Превключва автоматичното регулиране на звука за албуми

en: Inital state has been displayed
bg: Показано е начално състояние

en: Set to true when initial state has been displayed
bg: Истина, когато е показано началното е било показано

en: Music
bg: Музика

en: Music Player
bg: Изпълнение на музика

en: Play and organize your music collection
bg: Слушайте и организирайте колекцията си от музика

en: Music;Player;
bg: музика;плеър;песни;слуша;music;player;

en: GNOME Music
bg: Музика

en: Music is the new GNOME music playing application.
bg: „Музика“ е новото приложение на GNOME за музика.

en: Untitled
bg: Без заглавие

en: Unknown Album
bg: Неизвестен албум

en: Unknown Artist
bg: Неизвестен автор

en: Not playing
bg: Пауза

note: TRANSLATORS: by refers to the artist, from to the album
en: by %s, from %s
bg: на %s, от албума „%s“

en: Previous
bg: Предишна

en: Pause
bg: Пауза

en: Play
bg: Изпълнение

en: Next
bg: Следваща

en: Unable to play the file
bg: Файлът не може да се възпроизведе

note: TRANSLATORS: this is a button to launch a codec installer. %s will be replaced with the software installer's name, e.g. 'Software' in case of gnome-software.
en: _Find in %s
bg: _Търсене в „%s“

note: TRANSLATORS: separator for a list of codecs
en:  and
bg: и

en: %s is required to play the file, but is not installed. | %s are required to play the file, but are not installed.
bg[0]: %s е нужен, за да се пусне файла, но не е инсталиран.
bg[1]: %s са нужни, за да се пусне файла, но не са инсталирани.

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Most Played
bg: Най-слушани

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Never Played
bg: Никога слушани

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Played
bg: Скоро слушани

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Recently Added
bg: Скоро добавени

note: TRANSLATORS: this is a playlist name
en: Favorite Songs
bg: Любими песни

en: All
bg: Всички

en: Artist
bg: Автор

en: Album
bg: Албум

en: Track Title
bg: Име на песента

en: Local
bg: Локално

en: Sources
bg: Източници

en: Match
bg: Съвпадение

en: Selected %d item | Selected %d items
bg[0]: Избран е %d елемент
bg[1]: Избрани са %d елемента

en: Click on items to select them
bg: Изберете елементи чрез натискане

en: Music folder
bg: Папка с музика

en: Hey DJ
bg: Диджей

en: Albums
bg: Албуми

en: Songs
bg: Песни

en: Artists
bg: Автори

en: Playlists
bg: Списъци за изпълнение

en: %d Song | %d Songs
bg[0]: %d песен
bg[1]: %d песни

en: Try a different search
bg: Потърсете по друг начин

en: %d min
bg: %d мин.

en: All Artists
bg: Всички автори

en: New Playlist
bg: Нов списък

en: Empty
bg: Празен

en: Loading
bg: Зареждане

en: _Undo
bg: _Отмяна

en: Playlist %s removed
bg: Списъкът „%s“ е премахнат

en: Copyright © 2013 GNOME Music Developers
bg: Авторски права: © 2013 Разработчиците на GNOME Music

en: A music player and management application for GNOME.
bg: Изпълнение и организиране на песни и музика за GNOME.

en: Visit GNOME Music website
bg: Посетете сайта на GNOME Music

en: GNOME Music is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Music is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Music; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    The GNOME Music authors hereby grant permission for non-GPL compatible GStreamer plugins to be used and distributed together with GStreamer and GNOME Music.  This permission is above and beyond the permissions granted by the GPL license by which GNOME Music is covered.  If you modify this code, you may extend this exception to your version of the code, but you are not obligated to do so.  If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version.
    
    "Magic of the vinyl" by Sami Pyylampi image is licensed by CC-BY-SA 2.0 https://www.flickr.com/photos/_spy_/12270839403
bg: Тази програма (GNOME Music) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.
    
    Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.
    
    Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете на Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.
    
    Авторите на GNOME Music дават изрично разрешение за съвместно използване и разпространение на GNOME Music с приставките на GStreamer, които не са съвместими с GNU GPL. Това право е над и извън правата предоставени от GNU GPL — лицензът, по който GNOME Music се разпространява. Ако промените този код, може да разрешите това изключение за вашата версия на кода, но това не е задължително. Ако не желаете да позволите това изключение, изтрийте тази клауза от от вашата версия.
    
    „Магията на винила“ от Сами Пилампи, изображението е лицензирано по условията на CC-BY-SA 2.0 https://www.flickr.com/photos/_spy_/12270839403

en: Released
bg: Издаден

en: Running Length
bg: Продължителност

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About
bg: _Относно

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Shuffle
bg: Разбъркване

en: Repeat All
bg: Повтаряне на всички

en: Repeat Song
bg: Повтаряне на песента

note: Causes tracks to play in random order
en: Shuffle/Repeat Off
bg: Разбъркване/повтаряне изключено

en: No music found
bg: Няма никаква музика

note: Translators: %s will be replaced with a link with text
en: The contents of your %s will appear here.
bg: Съдържанието на „%s“ ще се появи тук.

en: Select All
bg: Избор на всички

en: Select None
bg: Избор на някои

en: Search
bg: Търсене

en: Select
bg: Избор

en: Cancel
bg: Отказ

en: Back
bg: Назад

en: Add to Playlist
bg: Добавяне в списък

en: Remove from Playlist
bg: Изваждане от списък

en: _Play
bg: _Изпълнение

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Playlist Name
bg: Име на списъка за изпълнение

en: Select Playlist
bg: Избор на списък за изпълнение
