nautilus 2.12 - en to bg translation catalogue (1119 entries)

en: Apparition
bg: Призрачен

en: Azul
bg: Лазур

en: Black
bg: Черно

en: Blue Ridge
bg: Сини райета

en: Blue Rough
bg: Синя шкурка

en: Blue Type
bg: Букви на син фон

en: Brushed Metal
bg: Надраскан метал

en: Bubble Gum
bg: Дъвка за балончета

en: Burlap
bg: Зебло

en: C_olors
bg: Ц_ветове

en: Camouflage
bg: Маскировка

en: Chalk
bg: Тебешир

en: Charcoal
bg: Въглен

en: Concrete
bg: Бетон

en: Cork
bg: Корк

en: Countertop
bg: Контури

en: Danube
bg: Дунав

en: Dark Cork
bg: Тъмен корк

en: Dark GNOME
bg: Тъмен GNOME

en: Deep Teal
bg: Тъмно синьо-зелено

en: Dots
bg: Точки

en: Drag a color to an object to change it to that color
bg: Изтеглете цвета върху обекта, на който искате да смените цвета

en: Drag a pattern tile to an object to change it
bg: Изтеглете шарката върху обекта, на който искате да смените фона

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
bg: Изтеглете емблемата върху обекта, за да му я поставите

en: Eclipse
bg: Затъмнение

en: Envy
bg: Завист

note: translators: this is the name of an emblem
en: Erase
bg: Изтриване

en: Fibers
bg: Фибри

en: Fire Engine
bg: Пожарна машина

en: Fleur De Lis
bg: На орнаменти

en: Floral
bg: Цветен

en: Fossil
bg: Вкаменелост

en: Granite
bg: Гранит

en: Grapefruit
bg: Грейпфрут

en: Green Weave
bg: Зелена вълна

en: Ice
bg: Лед

en: Indigo
bg: Индиго

en: Leaf
bg: Листо

en: Lemon
bg: Лимон

en: Mango
bg: Манго

en: Manila Paper
bg: Папирус

en: Moss Ridge
bg: Вълнист мъх

en: Mud
bg: Кал

en: Numbers
bg: Числа

en: Ocean Strips
bg: Океански райета

en: Onyx
bg: Оникс

en: Orange
bg: Портокалов

en: Pale Blue
bg: Светло син

en: Purple Marble
bg: Пурпурен мрамор

en: Ridged Paper
bg: Хартия на ивици

en: Rough Paper
bg: Груба хартия

en: Ruby
bg: Рубин

en: Sea Foam
bg: Морска пяна

en: Shale
bg: Глинест

en: Silver
bg: Сребърен

en: Sky
bg: Небе

en: Sky Ridge
bg: Небесни райета

en: Snow Ridge
bg: Снежни райета

en: Stucco
bg: Хоросан

en: Tangerine
bg: Мандарина

en: Terracotta
bg: Теракота

en: Violet
bg: Виолетов

en: Wavy White
bg: Белезникав

en: White
bg: Бяло

en: White Ribs
bg: Бели ребра

en: _Emblems
bg: _Емблеми

en: _Patterns
bg: _Шарки

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
bg: Списък с надписи под икона в прегледа като икони, а също и за работния плот. Истинският брой на показаните надписи зависи от мащаба. Възможни стойности са „size“, „type“, „date_modified“, „date_changed“, „date_accessed“, „owner“, „group“, „permissions“, „octal_permissions“ и „mimе_type“.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
bg: Винаги да се използва полето за въвеждане на местонахождение

en: Computer icon visible on desktop
bg: Иконата „Този компютър“ да бъде видима на работния плот

en: Criteria for search bar searching
bg: Критерий за търсене

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
bg: Критерии за търсене на файлове през лентата за търсене. Ако е настроено на „search_by_text“, тогава Nautilus ще търси за файлове само по имената им. Ако е настроено на „search_by_text_and_properties“, тогава Nautilus ще търси за файлове по име и свойства.

en: Current Nautilus theme (deprecated)
bg: Текуща тема на Nautilus

en: Custom Background Set
bg: Фон, избран от потребителя

en: Custom Side Pane Background Set
bg: Фон на страничния панел, избран от потребителя

en: Date Format
bg: Формат на датата

en: Default Background Color
bg: Фонов цвят по подразбиране

en: Default Background Filename
bg: Файлово име на подразбиращия се фон

en: Default Side Pane Background Color
bg: Стандартен фонов цвят на страничния панел

en: Default Side Pane Background Filename
bg: Името на файла за стандартния фон на страничния панел

en: Default column order in the list view
bg: Стандартен ред на колонките в списъчен преглед

en: Default column order in the list view.
bg: Стандартен ред на колонките в списъчен преглед

en: Default folder viewer
bg: Подразбиращ се режим за преглед на папки

en: Default icon zoom level
bg: Подразбираща се големина на иконите

en: Default list of columns visible in the list view
bg: Стандартен списък с видими колонки в списъчен преглед

en: Default list of columns visible in the list view.
bg: Стандартен списък с видими колонки в списъчен преглед

en: Default list zoom level
bg: Стандартен мащаб на списъчния преглед

en: Default sort order
bg: Подреждане по подразбиране

en: Default zoom level used by the icon view.
bg: Стандартен мащаб използван от преглед като икони.

en: Default zoom level used by the list view.
bg: Задаване на нивото на мащабиране за текущият преглед

en: Desktop computer icon name
bg: Име на иконата за периферните устройства

en: Desktop font
bg: Шрифт на работния плот

en: Desktop home icon name
bg: Име на иконата за домашната папка

en: Desktop trash icon name
bg: Име на иконата за кошчето

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
bg: Включване на „специалните“ флагове в настройките на файловете

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
bg: Включване на класическото поведение на Nautilus, където всички прозорци за браузъри

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
bg: Файлово име за стандартния фон на папките. Използва се, само ако там фона е включен.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
bg: Файлово име за стандартния фон на страничния панел. Използва се, само ако фона за страничния панел е включен.

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
bg: Папки над тази големина ще бъдат отрязвани до около тази големина. Целта на това е да се избегне натоварването и убиването на Nautilus от масивни папки. Отрицателна стойност маха ограничението. Границата е приблизителна заради четенето на папки на части.

en: Home icon visible on desktop
bg: Икона за домашната директория върху работния плот

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
bg: Ако това е избрано, Nautilus ще показва само папки в страничния панел. В противен случай,той ще показва едновременно папки и файлове.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
bg: Ако е включено, ново-отворените прозорци ще имат видима адресна лента.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
bg: Ако е включено, ново-отворените прозорци ще имат видим страничен панел.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
bg: Ако е включено, ново-отворените прозорци ще имат видима лента за състоянието.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
bg: Ако е включено, ново-отворените прозорци ще имат видима лента с инструменти.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
bg: Ако е включено, прозорците на Nautilus винаги ще използват текстово поле за въвеждане за лентата за местонахождението, вместо лентата за пътя.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit some of the more esoteric options of a file in the file preferences dialog.
bg: Ако е включено, Nautilus ще разреши да редактирате едни от по-езотеричните файлови опции в прозореца за настройките на файлове.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
bg: Ако е включено, Nautilus ще показва папките преди файловете в преглед като икони и списъчен преглед.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
bg: Ако е включено, Nautilus ще пита за потвърждение, когато слагате файлове в кошчето.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
bg: Ако е включено, Nautilus ще изобразява иконите върху работния плот.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
bg: Ако е включено, ще имате възможност да изтривате файл веднага и на място вместо да го премествате в кошчето. Тази функция може да е опасна, така че бъдете внимателни!

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
bg: Ако е включено, Nautilus ще използва личните файлове на потребителя като работен плот. Ако е изключено, ще се използва ~/Desktop като работен плот.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
bg: Ако е включено, всичко прозорци на Nautilus ще бъдат браузъри. Така се се държеше Nautilus преди версия 2.6 и някои хора предпочитат това поведение.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
bg: Ако е включено, файлове резервни копия от програми като Emacs ще бъдат показвани. В момента, само файлове свършващи на тилда (~) се считат за резервни копия.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
bg: Ако е включено, скритите файлове се показват във файловия мениджър. Скритите файлове са или тези започващи с точка или са описани в .hidden файла на папката.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
bg: Ако това е включено, иконка препращаща към местоположението „Този компютър“ ще бъде поставена на работния плот.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
bg: Ако това е включено, икона водеща към личните файлове ще бъде поставена на работния плот.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
bg: Ако това е включено, икона препращаща към кошчето ще бъде поставена на работния плот.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
bg: Ако това е включено, икони препращащи към монтираните устройства ще бъдат поставени на работния плот.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
bg: Ако е включено, файловете в ново-отворените прозорци ще бъдат сортирани в обърнат ред. Тоест ако са сортирани по име вместо да вървят от „а“ към „я“, ще са подредени от „я“ до „а“.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
bg: Ако е включено, файловете в ново-отворените прозорци ще бъдат сортирани в обърнат ред. Тоест ако са сортирани по име вместо да вървят от „а“ към „я“, ще са подредени от „я“ до „а“;

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
bg: Ако е включено, по подразбиране иконите ще са подредени сбито в новите прозорци.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
bg: Ако е включено, етикетите ще бъдат поставяни отстрани на иконите вместо под тях.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
bg: Ако е включено, ново-отворените прозорци ще използват ръчен изглед.

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
bg: Изображения над този размер (в байтове) няма да имат малък преглед. Целта на това е да се избягват малките прегледи на големи изображения, което може да отнеме много време и използва много памет.

en: List of possible captions on icons
bg: Списък с възможни надписи под иконите

en: Maximum handled files in a folder
bg: Максимум поддържани файлове в папка

en: Maximum image size for thumbnailing
bg: Максимална големина на изображение за малък преглед

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
bg: Име на Nautilus темата, която да се използва.

en: Nautilus handles drawing the desktop
bg: Използване на Nautilus за на работен плот

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
bg: Nautilus използва домашната папка на потребителя, за да създаде работния плот

en: Only show folders in the tree sidebar
bg: Показване на папките само в страничната лента с дървовидна с-ра

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
bg: Възможни стойности са „единично“ за пускане на файлове при едно натискане, или „двойно“ за пускане при двойно натискане с мишката.

en: Put labels beside icons
bg: Поставяне на етикети до иконите

en: Reverse sort order in new windows
bg: Обръщане на реда за подреждане в новите прозорци

en: Show folders first in windows
bg: Показване на папките първо в прозорците

en: Show location bar in new windows
bg: Показване на страничната лента в нови прозорци

en: Show mounted volumes on the desktop
bg: Показване на монтираните устройства на раб. плот

en: Show side pane in new windows
bg: Показване на страничния панел в нови прозорци

en: Show status bar in new windows
bg: Показване на лентата за състояние в новите прозорци

en: Show toolbar in new windows
bg: Показване на лентата за състоянието в новите прозорци

en: Side pane view
bg: Изглед на страничния панел

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
bg: Компромис за скоростта при преглед на звукови файлове, когато мишката е върху иконата им. Ако е зададено „always“, тогава аудио звукът се пуска, дори и да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, тогава се пуска само, ако е локален. Ако е зададено „never“, то никога не се пуска.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
bg: Компромис за скоростта за преглед на текстови файлове чрез иконата им. Ако е зададено „always“, тогава иконата на текстовия файл се променя, дори файлът да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, тогава иконата се променя за локални файлове. Ако е зададено „never“, то иконата никога не се променя.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
bg: Компромис за скоростта за преглед на файлове изображения чрез иконата им.Ако е зададено „always“, тогава иконата на файла се променя, дори файлът да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, тогава иконата се променя за локални файлове. Ако е зададено „never“, то иконата никога не се променя.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
bg: Компромис за скоростта за преброяване на обектите в папки. Ако е зададено „винаги“, тогава обектите се преброяват, дори папката да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, тогава обектите се броят се променя в локалните папки. Ако е зададено „never“, то обектите никога не броят.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
bg: Стандартния ред за обекти от прегледа като икони. Възможни стойности са „name“, „size“, „type“, „modification_date“ и „emblems“.

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
bg: Стандартния ред за обекти от списъчния преглед. Възможни стойности са „name“, „size“, „type“ и „modification_date“.

en: The default width of the side pane in new windows.
bg: Стандартната ширина на страничния панел в ново-отворени прозорци.

en: The font description used for the icons on the desktop.
bg: Описанието на шрифта използван за иконите на работния плот.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
bg: Формата на датите на файловете. Възможните стойности са „locale“, „iso“ и „informal“.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
bg: Изгледа на страничния панел, който да се показва в ново-отворени прозорци.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконата за компютъра на работния плот.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконата на личните файлове на работния плот.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконата на Кошчето върху работния плот.

en: Trash icon visible on desktop
bg: Иконата на кошчето е видима върху работния плот

en: Type of click used to launch/open files
bg: Вид натискане за стартиране/отваряне на файлове

en: Use manual layout in new windows
bg: Използване на ръчен изглед в ново-отворени прозорци

en: Use tighter layout in new windows
bg: Използване на по-стегнат изглед в ново-отворени прозорци

en: What to do with executable text files when activated
bg: Какво да се прави с изпълними текстови файлове, когато бъдат активирани

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
bg: Какво да се прави с изпълними текстови файлове, когато са активирани (единично или двойно натискане). Възможни стойности са „launch“, за да ги изпълните като програми, „ask“ за да ви попита какво да се прави, и „display“ за да ги покаже като текстови файлове.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
bg: Когато папка е посетена, се използва тази програма за преглед освен, ако не сте избрали друг вид преглед на тази папка. Възможните стойности са „list_view“ и „icon_view“.

en: When to show number of items in a folder
bg: Кога да се показва броя на обектите в папка

en: When to show preview text in icons
bg: Кога да се показва преглед на текст в иконите на файловете

en: When to show thumbnails of image files
bg: Кога да се показва смалени изображения

en: Whether a custom default folder background has been set.
bg: Дали е избран стандартен фон за папките

en: Whether a custom default side pane background has been set.
bg: Дали фонът по подразбиране за страничния панел е настроен.

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
bg: Да пита ли за потвърждение когато се преместват файлове в кошчето

en: Whether to enable immediate deletion
bg: Дали да позволява моментално изтриване

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
bg: Дали да преслушва звукови файлове, когато са посочени с мишката

en: Whether to show backup files
bg: Кога да се показва резервните копия на файловете

en: Whether to show hidden files
bg: Кога да се показват скритите файлове

en: Width of the side pane
bg: Ширина на страничния панел

note: name, stock id label, accelerator
en: Cut the selected text to the clipboard
bg: Отрязва избрания текст в буфера за обмен

note: name, stock id label, accelerator
en: Copy the selected text to the clipboard
bg: Копиране на избрания текст в буфера за обмен

note: name, stock id label, accelerator
en: Paste the text stored on the clipboard
bg: Поставяне на текста, запазен в буфера за обмен

note: name, stock id
en: Select _All
bg: Избиране на _всичко

note: label, accelerator
en: Select all the text in a text field
bg: Избиране на целия текст в полето за текст

en: Move _Up
bg: Преместване _нагоре

en: Move Dow_n
bg: Преместване _надолу

en: _Show
bg: _Показване

en: Hi_de
bg: _Скриване

en: Use De_fault
bg: Използване на _стандартните настройки

en: Name
bg: Име

en: The name and icon of the file.
bg: Името и иконата на файла.

en: Size
bg: Размер

en: The size of the file.
bg: Размерът на файла.

en: Type
bg: Тип

en: The type of the file.
bg: Типът на файла.

en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: The date the file was modified.
bg: Датата, на която файлът е бил променян.

en: Date Accessed
bg: Дата на достъп

en: The date the file was accessed.
bg: Датата, на която файлът е бил достъпван.

en: Owner
bg: Собственик

en: The owner of the file.
bg: Собственикът на файла.

en: Group
bg: Група

en: The group of the file.
bg: Групата на файла.

en: Permissions
bg: Права

en: The permissions of the file.
bg: Права на файла.

en: Octal Permissions
bg: Осмични права

en: The permissions of the file, in octal notation.
bg: Правата за файла, в осмичен вид.

en: MIME Type
bg: Вид

en: The mime type of the file.
bg: Вид на файла

en: Reset
bg: Без фон

en: on the desktop
bg: на раб. плот

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
bg: Не може да преместите дискът „%s“ в кошчето.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
bg: Ако искате да извадите носителя, използвайте „Изваждане“ от изскачащото меню на носителя.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
bg: Ако искате да демонтирате носителя, използвайте „Демонтиране“ от изскачащото меню на носителя.

en: _Move here
bg: _Преместване тук

en: _Copy here
bg: _Копиране тук

en: _Link here
bg: _Създаване на връзка тук

en: Set as _Background
bg: Задаване като _фон

en: Cancel
bg: Отказване

en: Set as background for _all folders
bg: Задаване като фон за _всички папки

en: Set as background for _this folder
bg: Задаване като фон за _тази папка

en: The emblem cannot be installed.
bg: Емблемата не може да бъде инсталирана.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
bg: Трябва да зададете не празна ключова дума за нова емблема.

en: Couldn't Install Emblem
bg: Емблемата не може да бъде инсталирана

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
bg: Ключовата дума на емблема може да съдържа само букви, интервал и числа.

note: this really should never happen, as a user has no idea * what a keyword is, and people should be passing a unique * keyword to us anyway
en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
bg: Вече съществува емблема с име „%s“.

en: Please choose a different emblem name.
bg: Изберете различно име на емблемата.

en: Couldn't install emblem
bg: Емблемата не може да бъде инсталирана

en: Sorry, unable to save custom emblem.
bg: Потребителска емблема не може да бъде запазена.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
bg: Името на потребителската емблема не може да бъде запазено.

en: %s %ld of %ld %s
bg: %s %ld от %ld %s

en: (%d:%02d:%d Remaining)
bg: (Остават %d:%02d:%d)

en: (%d:%02d Remaining)
bg: (Остават %d:%02d)

en: %s on %s
bg: %s на %s

note: "From" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: From:
bg: От папка:

note: "To" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: To:
bg: В папка:

en: Error while moving.
bg: Грешка по време на преместването.

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
bg: „%s“ не може да бъде преместен, понеже той е на файлова система само за четене.

en: Error while deleting.
bg: Грешка по време на изтриването.

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
bg: „%s“ не може да бъде изтрит, защото нямате права за промяна на бащината папка.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
bg: „%s“ не може да бъде изтрит, понеже е на диск само за четене.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
bg: „%s“ не може да бъде преместен, понеже нямате права за промяна на бащината папка.

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
bg: „%s“ не може да бъде преместен, защото той или бащината папка са отдалечени.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
bg: „%s“ не може да бъде преместен, защото нямате права за промяна на бащината папка.

en: Error while copying.
bg: Грешка по време на копирането.

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
bg: „%s“ не може да бъде копиран, понеже нямате права за четене.

en: Error while copying to "%s".
bg: Грешка по време на копирането в „%s“.

en: There is not enough space on the destination.
bg: Няма достатъчно място.

en: Error while moving to "%s".
bg: Грешка по време на преместването в „%s“.

en: Error while creating link in "%s".
bg: Грешка по време на създаване на връзка в „%s“.

en: You do not have permissions to write to this folder.
bg: Нямате права за запис в тази папка.

en: The destination disk is read-only.
bg: Диска е само за четене.

en: Error while moving items to "%s".
bg: Грешка по време на преместването в „%s“.

en: Error while creating links in "%s".
bg: Грешка по време на създаване на връзка в „%s“.

en: Error "%s" while copying "%s".
bg: Грешка „%s“ по време на копирането на „%s“.

en: Would you like to continue?
bg: Искате ли да продължите?

en: Error "%s" while moving "%s".
bg: Грешка „%s“ по време на преместването на „%s“.

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
bg: Грешка „%s“ при създаване на връзка към „%s“.

en: Error "%s" while deleting "%s".
bg: Грешка „%s“ по време на изтриването на „%s“.

en: Error "%s" while copying.
bg: Грешка „%s“ по време на копирането.

en: Error "%s" while moving.
bg: Грешка „%s“ по време на преместването.

en: Error "%s" while linking.
bg: Грешка „%s“ по време на създаването на връзка.

en: Error "%s" while deleting.
bg: Грешка „%s“ по време на изтриването.

en: Error While Copying
bg: Грешка по време на копирането

en: Error While Moving
bg: Грешка по време на преместването

en: Error While Linking
bg: Грешка по време на създаването на връзка

en: Error While Deleting
bg: Грешка по време на изтриването

en: _Retry
bg: _Повторно опитване

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: Could not move "%s" to the new location.
bg: Не може да премести „%s“ в новото местоположение.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
bg: Името вече се използва за специален обект, който не може да бъде премахнат или заместен. Ако все още искате да преместите обекта, преименувайте го и опитайте отново.

en: Could not copy "%s" to the new location.
bg: Не може да се копира „%s“ в новото местоположение.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
bg: Името вече се използва за специален обект, който не може да бъде премахнат или заменен. Ако все още искате да копирате този обект, преименувайте го и опитайте отново.

en: Unable to Replace File
bg: Файлът не може да бъде заменен

en: The folder "%s" already exists.  Would you like to replace it?
bg: Папката „%s“ вече съществува. Искате ли да я замените?

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
bg: Файлът „%s“ вече съществува. Искате ли да го презапишете?

en: If you replace the existing folder, any files in it that conflict with the files being copied will be overwritten.
bg: Ако замените съществуваща папка, всички файлове в нея, които имат конфликти с файловете, които ще се копират ще бъдат презаписани.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
bg: Ако презапишете съществуващ файл, старото му съдържание ще бъде изтрито.

en: Conflict While Copying
bg: Конфликт по време на копирането

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: link to %s
bg: връзка към %s

note: appended to new link file
en: another link to %s
bg: друга връзка към %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %dst link to %s
bg: %dва връзка към %s

note: appended to new link file
en: %dnd link to %s
bg: %dра връзка към %s

note: appended to new link file
en: %drd link to %s
bg: %dта връзка към %s

note: appended to new link file
en: %dth link to %s
bg: %dта връзка към %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
bg:  (копие)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
bg:  (друго копие)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
bg: то копие)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
bg: во копие)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
bg: ро копие)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
bg: то копие)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
bg: %s (копие)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
bg: %s (друго копие)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%dth copy)%s
bg: %s (%dто копие)%s

note: localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%dst copy)%s
bg: %s (%dво копие)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%dnd copy)%s
bg: %s (%dро копие)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%drd copy)%s
bg: %s (%dто копие)%s

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
bg: Неизвестен GnomeVFSXferProgressStatus %d

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files to the Trash
bg: Преместване на файловете в кошчето

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Throwing out file:
bg: Изхвърляне на файл:

note: localizers: label prepended to the name of the current file moved
en: Moving
bg: Преместване

en: Preparing to Move to Trash...
bg: Подготовка за преместване в кошчето...

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files
bg: Преместване на файлове

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Moving file:
bg: Преместване на файл:

en: Preparing To Move...
bg: Подготовка за преместване...

en: Finishing Move...
bg: Преместването завърши...

note: localizers: progress dialog title
en: Creating links to files
bg: Създаване на връзка към файлове

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Linking file:
bg: Създаване на връзка към файл:

note: localizers: label prepended to the name of the current file linked
en: Linking
bg: Създаване на връзка

en: Preparing to Create Links...
bg: Подготовка за създаване на връзки...

en: Finishing Creating Links...
bg: Завършване създаването на връзки...

note: localizers: progress dialog title
en: Copying files
bg: Копиране на файлове

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Copying file:
bg: Копиране на файл:

note: localizers: label prepended to the name of the current file copied
en: Copying
bg: Копиране на

en: Preparing To Copy...
bg: Подготовка за копиране...

en: You cannot copy items into the trash.
bg: Не може да копирате обекти в кошчето.

en: You cannot create links inside the trash.
bg: Не можете да създавате препратки в кошчето.

en: Files and folders can only be moved into the trash.
bg: Файлове и папки могат да бъдат премествани само в кошчето.

en: You cannot move this trash folder.
bg: Не може да местите папката на кошчето.

en: You cannot copy this trash folder.
bg: Не може да копирате тази папка.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
bg: Папката на кошчето се използва за съхранение на обекти преместени в кошчето.

en: Can't Change Trash Location
bg: Местоположението на кошчето не може да се смени

en: Can't Copy Trash
bg: Кошчето не може да бъде копирано

en: You cannot move a folder into itself.
bg: Не може да преместите папката в самата нея

en: You cannot copy a folder into itself.
bg: Не може да копирате папката в самата нея.

en: The destination folder is inside the source folder.
bg: Папката цел, е в папката източник.

en: Can't Move Into Self
bg: Не може да се премести в себе си

en: Can't Copy Into Self
bg: Не може да се копира в себе си

en: You cannot copy a file over itself.
bg: Не може да копирате файл върху самия него.

en: The destination and source are the same file.
bg: Целта и източника са един и същ файл.

en: Can't Copy Over Self
bg: Не може да се копира върху себе си.

en: You do not have permissions to write to the destination.
bg: Нямате права за запис.

en: There is no space on the destination.
bg: Няма достатъчно място.

en: Error "%s" creating new folder.
bg: Грешка „%s“ при създаване на нова папка.

en: Error creating new folder.
bg: Грешка при създаването на нова папка.

en: Error Creating New Folder
bg: Грешка по време на създаването на нова папка

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
bg: папка без име

en: Error "%s" creating new document.
bg: Грешка „%s“ при създаването на нов документ.

en: Error creating new document.
bg: Грешка при създаването на нов документ.

en: Error Creating New Document
bg: Грешка при създаване на нов документ

en: new file
bg: нов файл

note: localizers: progress dialog title
en: Deleting files
bg: Изтриване на файлове

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Files deleted:
bg: Изтрити файлове:

note: localizers: label prepended to the name of the current file deleted
en: Deleting
bg: Изтиване

en: Preparing to Delete files...
bg: Подготовка за изтриване на файлове...

note: localizers: progress dialog title
en: Emptying the Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Preparing to Empty the Trash...
bg: Подготовка за изчистване на кошчето

en: Empty all of the items from the trash?
bg: Изтриване на всички обекти от кошчето?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
bg: Ако изчистите кошчето, обектите в него ще бъдат изтрити за постоянно. Забележете, че можете да ги триете по отделно.

en: _Empty Trash
bg: _Изчистване на кошчето

en: Computer
bg: Този компютър

en: Network
bg: Локална мрежа

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Themes
bg: Теми

en: CD/DVD Creator
bg: CD/DVD записвачка

en: Windows Network
bg: Мрежа тип Windows

note: translators: this is the title of the "dns-sd:///" location
en: Services in
bg: Услуги в

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
bg: днес в 00ч. 00мин. 00сек.

en: today at %-I:%M:%S %p
bg: днес в %Hч. %Mмин. %Sсек.

en: today at 00:00 PM
bg: днес в 00ч. 00мин.

en: today at %-I:%M %p
bg: днес в %Hч. %Mмин.

en: today, 00:00 PM
bg: днес, 00ч. 00мин.

en: today, %-I:%M %p
bg: днес, %Hч. %Mмин.

en: today
bg: днес

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
bg: вчера в 00ч. 00мин. 00сек.

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
bg: вчера в %Hч. %Mмин. %Sсек.

en: yesterday at 00:00 PM
bg: вчера в 00ч. 00мин.

en: yesterday at %-I:%M %p
bg: вчера в %Hч. %Mмин.

en: yesterday, 00:00 PM
bg: вчера, 00ч. 00мин.

en: yesterday, %-I:%M %p
bg: вчера, %Hч. %Mмин.

en: yesterday
bg: вчера

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
bg: Вчера, 00 септември 0000 в 00ч. 00мин. 00сек.

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bg: %d %B %Y, %A в %Hч. %Mмин. %Sсек.

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
bg: 00 окт 0000, пон. в 00ч. 00мин. 00сек.

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bg: %-d %b %y, %a в %Hч. %Mмин. %Sсек.

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
bg: 00 окт. 0000, пон. в 00ч. 00мин.

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
bg: %-d %b %y, %a в %Hч. %Mмин.

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
bg: 00 окт. 0000 в 00ч. 00мин.

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
bg: %-d %b %y в %Hч. %Mмин.

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
bg: 00 окт. 0000, 00ч. 00мин.

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
bg: %-d %b %y, %Hч. %Mмин.

en: 00/00/00, 00:00 PM
bg: 00.00.0000, 00 00

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
bg: %d.%m.%Y, %H %M

en: 00/00/00
bg: 00.00.0000

en: %m/%d/%y
bg: %d.%m.%Y

en: %u item | %u items
bg[0]: %u обект
bg[1]: %u обекта

en: %u folder | %u folders
bg[0]: %u папка
bg[1]: %u папки

en: %u file | %u files
bg[0]: %u файл
bg[1]: %u файла

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
bg: ? обекта

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
bg: ? байта

en: unknown type
bg: неизвестен вид

en: unknown MIME type
bg: неизвестен вид

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
bg: неизвестно кога

en: program
bg: програма

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
bg: Не е намерено описание на събитие за „x-directory/normal“. Това вероятно означава, че вашия файл gnome-vfs.keys е на грешно място или не е намерен по друга причина.

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
bg: Не е намерено описание за mime тип „%s“ (файла е „%s“). Моля, обадете се в пощенския списък на gnome-vfs.

en: link
bg: връзка

en: link (broken)
bg: връзка (повредена)

en: Trash
bg: Кошче

en: _Always
bg: _Винаги

en: _Local File Only
bg: _Само локални файлове

en: _Never
bg: _Никога

en: 100 K
bg: 100 К

en: 500 K
bg: 500 К

en: 1 MB
bg: 1 МБ

en: 3 MB
bg: 3 МБ

en: 5 MB
bg: 5 МБ

en: 10 MB
bg: 10 МБ

en: 100 MB
bg: 100 МБ

en: Activate items with a _single click
bg: Активиране на обектите чрез _единично натискане

en: Activate items with a _double click
bg: Активиране обектите чрез д_войно натискане

en: E_xecute files when they are clicked
bg: Изпълняване на _файлове, след натискане върху тях

en: Display _files when they are clicked
bg: Показване на _файловете когато са натиснати

en: _Ask each time
bg: _Питане всеки път

en: Search for files by file name only
bg: Търсене за файлове само по име

en: Search for files by file name and file properties
bg: Търсене за файлове по име и аксесоари на файл

en: Icon View
bg: Преглед като икони

en: List View
bg: Изглед като списък

en: Manually
bg: Ръчно

en: By Name
bg: По име

en: By Size
bg: По размер

en: By Type
bg: По тип

en: By Modification Date
bg: По дата на промяна

en: By Emblems
bg: По емблеми

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
bg: Домашна папка на %s

en: The selection rectangle
bg: Правоъгълник за избиране

en: Normal Alpha
bg: Нормален алфа канал

en: Opacity of the normal icons if frame_text is set
bg: Прозрачност на нормалните икони, ако е зададен текст на рамката

en: Switch to Manual Layout?
bg: Превключване на ръчна подредба

en: Switch
bg: Превключване

en: Open Failed, would you like to choose another application?
bg: Отварянето е неуспешно, искате ли да изберете друга програма?

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.
bg: „%s“ не може да отвори „%s“, защото „%s“ няма достъп до файлове на „%s“ места.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
bg: Отварянето е неуспешно, искате ли да изберете друго действие?

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s" locations.
bg: Стандартното действие не може да отвори „%s“, защото няма достъп до файлове на „%s“ места.

en: Can't Open Location
bg: Адресът не може да бъде отворен

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s".locations.
bg: „%s“ не може да отвори „%s“, защото „%s“ няма достъп до файловете на „%s“ места.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
bg: Няма други налични програми за преглед на този файл. Ако го копирате на вашия компютър, ще можете да го отворите.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s".locations.
bg: Действието по подразбиране не може да отвори „%s“, защото няма достъп до файлове на „%s“ места.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
bg: Няма други налични действия за преглед на този файл. Ако го копирате на вашия компютър, ще можете да го отворите.

en: Opening %s
bg: Отваряне на %s

note: TODO: These strings suck pretty badly, but we're in string-freeze, * and I found these in other places to reuse. We should make them * better later. Shouldn't have gotten this error unless there's a : separator.
en: Couldn't display "%s".
bg: „%s“ не може да бъде зареден.

en: There was an error launching the application.
bg: Имаше грешка при стартирането на програмата.

en: The attempt to log in failed.
bg: Опитът за влизане е неуспешен.

en: Access was denied.
bg: Достъпът е отказан.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found.
bg: Не може да се покаже „%s“, защото няма намерен хост „%s“.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
bg: Проверете дали правописа е правилен и дали настройките на сървъра посредник са верни.

en: "%s" is not a valid location.
bg: „%s“ не е валидно местоположение.

en: Please check the spelling and try again.
bg: Проверете правописа и опитайте отново.

en: Couldn't find "%s".
bg: „%s“ не може да бъде намерен.

en: Can't Display Location
bg: Адресът не може да бъде показан

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site.
bg: Не можете да изпълнявате команди от отдалечено място.

en: This is disabled due to security considerations.
bg: Това е изключено поради съображения за сигурност.

en: Can't Execute Remote Links
bg: Отдалечените връзки не могат да бъдат изпълнени

en: Details:
bg: Подробности:

en: Error Launching Application
bg: Грешка при стартирането на програмата

en: This drop target only supports local files.
bg: Пускането на цел поддържа само локални файлове.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
bg: За да отворите не-локални файлове, копирайте ги в локална папка и тогава пак ги пуснете.

en: Drop Target Only Supports Local Files
bg: Целта за пускане поддържа само локални файлове

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
bg: За да отворите не-локални файлове, копирайте ги в локална папка и после ги пуснете отново. Локалните файлове, които сте пуснали в целта вече са отворени.

en: Edit
bg: Редактиране

en: Undo Edit
bg: Назад в редактирането

en: Undo the edit
bg: Назад в редактирането

en: Redo Edit
bg: Напред в редактирането

en: Redo the edit
bg: Напред в редактирането

en: View your computer storage
bg: Преглеждане пространството на вашия компютър

en: Change how files are managed
bg: Промяна на управлението на файловете

en: File Management
bg: Управление на файлове

en: Home Folder
bg: Домашна папка

en: View your home folder in the Nautilus file manager
bg: Преглед на домашната папка във файловия мениджър Nautilus

en: Browse the file system with the file manager
bg: Разглеждане на файловата система с файловия мениджър

en: File Browser
bg: Файлов браузър

en: Factory for Nautilus shell and file manager
bg: Фабрика на Nautilus за shell и файлов мениджър

en: Nautilus factory
bg: Фабрика на Nautilus

en: Nautilus metafile factory
bg: Фабрика за мета-файлове на Nautilus

en: Nautilus shell
bg: Обвивка на Nautilus

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
bg: Операции на Nautilus със shell, които могат да бъдат извършени от команден ред

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
bg: Създава мета-файл обекти за достъп на Nautilus до мета-данни

en: Background
bg: Фон

note: name, stock id
en: E_mpty Trash
bg: Из_чистване на кошчето

note: label, accelerator name, stock id
en: Create L_auncher...
bg: Създаване на ст_артер...

note: tooltip label, accelerator
en: Create a new launcher
bg: Създаване на нов стартер

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
bg: Промяна на фона

note: tooltip
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
bg: Показване на прозорец, който позволява да зададете шарка или цвят за раб. плот

note: label, accelerator
en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

note: tooltip label, accelerator
en: Delete all items in the Trash
bg: Изтриване на всички обекти от кошчето

en: Desktop
bg: Работен плот

en: View as Desktop
bg: Преглед като работен плот

en: View as _Desktop
bg: Преглед като _работен плот

en: The desktop view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като работен плот.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешки при стартирането на изгледа като работен плот.

en: Display this location with the desktop view.
bg: Показване на това местоположение с изгледа като работен плот.

en: Open %d Window? | Open %d Windows?
bg[0]: Да се отвори %d прозорец?
bg[1]: Да се отворят %d прозорци?

en: Are you sure you want to open all files?
bg: Сигурни ли сте, че искате да отворите всички файлове?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
bg[0]: Това ще отвори %d отделен прозорец.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни прозорци.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете за постоянно „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете за постоянно %d избран обект?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете за постоянно %d избрани обекта?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
bg: Ако изтриете обект, той се загубва завинаги.

en: Delete?
bg: Изтриване?

en: Select Pattern
bg: Избиране на шарка

en: _Pattern:
bg: _Шарка:

en: "%s" selected
bg: Папката „%s“ е избрана

en: %d folder selected | %d folders selected
bg[0]: %d избрана папка
bg[1]: %d избрани папки

en:  (containing %d item) |  (containing %d items)
bg[0]:  (съдържаща %d обект)
bg[1]:  (съдържаща %d обекта)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %d item) |  (containing a total of %d items)
bg[0]:  (съдържащи общо %d обект)
bg[1]:  (съдържащи общо %d обекта)

en: "%s" selected (%s)
bg: Файлът „%s“ е избран (%s)

en: %d item selected (%s) | %d items selected (%s)
bg[0]: %d избран обект (%s)
bg[1]: %d избрани обекти (%s)

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %d other item selected (%s) | %d other items selected (%s)
bg[0]: още %d избран обект (%s)
bg[1]: още %d избрани обекти (%s)

en: %s, Free space: %s
bg: %s, свободно пространство: %s

note: Note that the number of items actually displayed varies somewhat due * to the way files are collected in batches. So you can't assume that * no more than the constant limit are displayed.
en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
bg: Папката „%s“ съдържа повече файлове, от колкото Nautilus може да покаже.

en: Some files will not be displayed.
bg: Някои файлове няма да бъдат показани.

en: Too Many Files
bg: Твърде много файлове

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
bg: Файлът не може да бъде преместен в кошчето, искате ли да го изтриете?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде преместен в кошчето.

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
bg: Обектите не може да бъдат преместени в кошчето, искате ли да ги изтриете?

en: None of the %d selected items can be moved to the Trash
bg: Нито един от избраните %d обекта не може да бъде преместен в Кошчето

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
bg: Някои обекти не могат да бъдат преместени в кошчето, искате ли да ги изтриете?

en: %d of the selected items cannot be moved to the Trash
bg: %d от избраните обекти не могат да бъдат преместени в Кошчето

en: Delete Immediately?
bg: Незабавно изтриване?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете за постоянно „%s“ от кошчето?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the trash?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете за постоянно %d избран обект от кошчето?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да изтриете за постоянно %d избрани обекта от кошчето?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
bg: Ако изтриете обект, той се загубва завинаги.

en: Delete From Trash?
bg: Изтриване от кошчето?

en: Open with "%s"
bg: Отваряне с „%s“

en: Use "%s" to open the selected item
bg: Употреба на „%s“ за отваряне на избрания елемент

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
bg: Искате ли да стартирате „%s“, или да изобразите неговото съдържание?

en: "%s" is an executable text file.
bg: „%s“ е изпълним текстов файл.

en: Run or Display?
bg: Изпълнение или показване?

en: Run in _Terminal
bg: Изпълняване в тер_минал

en: _Display
bg: По_казване

en: _Run
bg: Изп_ълняване

en: Cannot open %s
bg: %s не може да бъде отворен.

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
bg: Файловото име „%s“ показва, че това е файл от вида „%s“. Съдържанието му показва, че е от вида „%s“. Ако отворите този файл, той може да представлява риск за сигурността на вашата система.
    
    Не го отваряйте, освен ако не сте го създали сами, или сте го получили от сигурен източник. За да го отворите, го преименувайте на правилното окончание за „%s“ и след това го отворете нормално. Може също да използвате „Отваряне с...“ менюто, за да изберете специфична програма за този файл.

en: Run "%s" on any selected items
bg: Изпълняване на „%s“ за всеки избран елемент

en: Create Document from template "%s"
bg: Създаване на документ от шаблона „%s“

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
bg: Всички изпълними файлове, в тази папка, ще се появят в менюто на скриптовете.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
bg: Избирането на скрипт от менюто ще пусне този скрипт с избраните обекти като вход.

en: About Scripts
bg: Относно скриптовете

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
bg: Всички изпълними файлове в тази папка ще се появят в менюто Скрипт. Избирайки скрипт от менюто той ще бъде изпълнен.
    
    Когато се изпълнява от локална папка на него ще бъдат подадени избраните файлове, но при изпълнение от отдалечена папка (папка показваща web или ftp) на скрипта няма да бъдат подадени параметри.
    
    Във всеки случай, следните променливи на средата ще бъдат установени от Nautilus, които скриптовете ще могат да използват:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: път за избраните файлове разделени с нов ред (само локални)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS:с нов ред разделени URI за избраните файлове
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI за текущ адрес
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY:място и размер на текущ прозорец

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
bg: „%s“ ще бъде преместен, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
bg: „%s“ ще бъде копиран ако изберете командата за поставяне на файлове

en: The %d selected item will be moved if you select the Paste command | The %d selected items will be moved if you select the Paste command
bg[0]: %d избран обект ще бъде преместен, ако изберете командата за поставяне на файлове
bg[1]: %d избрани обекта ще бъдат преместени, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: The %d selected item will be copied if you select the Paste command | The %d selected items will be copied if you select the Paste command
bg[0]: %d избран обект ще бъде копиран, ако изберете командата за поставяне на файлове
bg[1]: %d избрани обекта ще бъдат копирани, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: There is nothing on the clipboard to paste.
bg: Няма нищо в буфера за обмен за поставяне.

en: Mount Error
bg: Грешка при монтирането

en: Unmount Error
bg: Грешка при демонтирането

en: Eject Error
bg: Грешка при изваждането

en: Connect to Server %s
bg: Свързване със сървър %s

en: _Connect
bg: _Свързване

en: Link _name:
bg: _Име на връзката:

en: Create _Document
bg: Създаване на _документ

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
bg: Отваряне _с

note: name, stock id, label
en: Choose a program with which to open the selected item
bg: Избор на програма за отваряне на избрания обект

note: name, stock id
en: _Properties
bg: _Настройки

note: label, accelerator
en: View or modify the properties of each selected item
bg: Преглед или промяна на аксесоарите на всеки избран обект

note: label, accelerator
en: View or modify the properties of the open folder
bg: Преглед или промяна на аксесоарите на отворената папка

note: name, stock id
en: Create _Folder
bg: Създаване на _папка

note: label, accelerator
en: Create a new empty folder inside this folder
bg: Създаване на нова празна папка в тази папка

en: No templates Installed
bg: Няма инсталирани шаблони

note: name, stock id, label name, stock id translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything
en: _Empty File
bg: _Празен файл

note: label, accelerator
en: Create a new empty file inside this folder
bg: Създаване на нов празен документ в тази папка

note: name, stock id
en: _Open
bg: _Отваряне

note: label, accelerator
en: Open the selected item in this window
bg: Отваряне на избрания обект в нов прозорец

note: name, stock id Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
bg: Отваряне на навигационен прозорец

note: label, accelerator
en: Open each selected item in a navigation window
bg: Отваряне на всеки избран обект в навигационен прозорец

note: name, stock id
en: Open with Other _Application...
bg: Отваряне с друга _програма...

note: label, accelerator
en: Choose another application with which to open the selected item
bg: Избор на друга програма за отваряне на избрания обект

note: name, stock id
en: _Open Scripts Folder
bg: Отва_ряне на папка със скриптовете

note: label, accelerator
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
bg: Показване съдържанието на папката със скриптове, които се появяват в менюто

note: name, stock id label, accelerator
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
bg: Подготвяне на избраните файлове за преместване с командата за поставяне на файлове

note: name, stock id label, accelerator
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
bg: Подготвяне на избраните файлове за копиране с командата за поставяне на файлове

note: name, stock id label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
bg: Преместване или копиране на файловете, предварително избрани от командите за отрязване или копиране на файлове

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id
en: _Paste Into Folder
bg: _Поставяне в папката

note: label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
bg: Преместване или копиране на файлове, в избраната папка, преди избрани с отрязване или копиране на файлове

note: label, accelerator
en: Select all items in this window
bg: Избор на всички обекти в този прозорец

note: name, stock id
en: Select _Pattern
bg: _Шаблон за избор

note: label, accelerator
en: Select items in this window matching a given pattern
bg: Избира обекти в този прозорци пасващи в даден шаблон

note: name, stock id
en: D_uplicate
bg: Д_ублиране

note: label, accelerator
en: Duplicate each selected item
bg: Дублиране на всеки избран обект

note: name, stock id
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
bg[0]: Създав_ане на връзка
bg[1]: Създав_ане на връзки

note: label, accelerator
en: Create a symbolic link for each selected item
bg: Създаване на символна връзка за всеки избран обект

note: name, stock id
en: _Rename...
bg: _Преименуване...

note: label, accelerator
en: Rename selected item
bg: Преименуване на избрания обект

note: name, stock id
en: Mo_ve to Trash
bg: П_реместване в кошчето

note: label, accelerator
en: Move each selected item to the Trash
bg: Премества всеки избран елемент в кошчето

note: name, stock id
en: _Delete
bg: Из_триване

note: label, accelerator
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
bg: Изтриване на всеки избран обект, без да преместване в кошчето

note: name, stock id
en: Reset View to _Defaults
bg: _Стандартен преглед

note: label, accelerator
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
bg: Преподреждане на сортирания ред и нивото на мащаб да съвпадне с предпочитанията за този преглед

note: name, stock id
en: Connect To This Server
bg: Свързване с този сървър

note: label, accelerator
en: Make a permanent connection to this server
bg: Направа на постоянна връзка към този сървър

note: name, stock id
en: _Mount Volume
bg: _Монтиране на устройство

note: label, accelerator
en: Mount the selected volume
bg: Монтиране на избраното устройство

note: name, stock id
en: _Unmount Volume
bg: _Демонтиране на устройство

note: label, accelerator
en: Unmount the selected volume
bg: Демонтиране на избрания дял

note: name, stock id
en: _Eject
bg: Из_важдане

note: label, accelerator
en: Eject the selected volume
bg: Изваждане на избраното устройство

note: name, stock id
en: _Format
bg: _Формат

note: label, accelerator
en: Format the selected volume
bg: Форматиране на избрания дял

note: name, stock id
en: Open File and Close window
bg: Отваряне на файл и затваряне на прозорец

note: label, accelerator
en: Open this folder in a navigation window
bg: Отваряне на тази папка в навигационен прозорец

note: name, stock id label, accelerator
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
bg: Подготвяне на тази папка за преместване с командата за поставяне на файлове

note: name, stock id label, accelerator
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
bg: Подготвяне на тази папка за копиране с командата за поставяне на файлове

note: label, accelerator
en: Move this folder to the Trash
bg: Преместване на тази папка в Кошчето

note: label, accelerator
en: Delete this folder, without moving to the Trash
bg: Изтриване на тази папка, без преместване в Кошчето

note: name, stock id
en: Show _Hidden Files
bg: Показване на _скритите файлове

note: label, accelerator
en: Toggle the display of hidden files in the current window
bg: Настройване показването на скритите файлове в текущия прозорец

note: Translators: %s is a directory
en: Run or manage scripts from %s
bg: Стартиране или управление на скриптове от %s

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
bg: _Скриптове

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New Window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: _Browse Folder | _Browse Folders
bg[0]: _Разглеждане на папка
bg[1]: _Разглеждане на папки

en: _Delete from Trash
bg: Изтриване от _кошчето

en: Delete the open folder permanently
bg: Изтриване на отворената папка завинаги

en: Move the open folder to the Trash
bg: Преместване на отворената папка в кошчето

en: _Open with "%s"
bg: _Отваряне с „%s“

en: Open in %d New Window | Open in %d New Windows
bg[0]: Отваряне в %d нов прозорец
bg[1]: Отваряне в %d нови прозорци

en: Delete all selected items permanently
bg: Изтрива всички избрани елемент за постоянно

en: The link is broken, do you want to move it to the Trash?
bg: Препратката е неправилна, искате ли да я преместите в кошчето?

en: This link can't be used, because it has no target.
bg: Връзката не може да бъде използвана, защото не съдържа цел.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
bg: Връзката не може да бъде използвана, защото нейната цел „%s“ не съществува.

en: Broken Link
bg: Развалена връзка

en: Opening "%s".
bg: Отваряне на „%s“.

en: Cancel Open?
bg: Прекъсване на отварянето?

en: Download location?
bg: Изтегляне на местоположението?

en: You can download it or make a link to it.
bg: Не може да изтегляте или да създавате връзка към тази папка.

en: Make a _Link
bg: Създаване на _връзка

en: _Download
bg: _Изтегляне

en: Drag and drop is not supported.
bg: Изтеглянето и пускането не се поддържа.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
bg: Изтеглянето и пускането се поддържа само в локалните файлови системи.

en: Drag and Drop Error
bg: Грешка при изтеглянето и пускането

en: An invalid drag type was used.
bg: Използван е невалиден тип за изтегляне.

en: Comment
bg: Коментар

en: URL
bg: Адрес

en: Description
bg: Описание

en: Link
bg: Връзка

en: Command
bg: Команда

en: Launcher
bg: Стартер

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
bg: Нямате необходимите права за преглед съдържанието на „%s“.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
bg: „%s“ не може да бъде намерен. Може би наскоро е изтрит.

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
bg: Не може да бъде показано цялото съдържание на „%s“.

en: The folder contents could not be displayed.
bg: Съдържанието на папката не може да бъде показано.

en: Error Displaying Folder
bg: Грешка при показване на папката.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
bg: Името „%s“ вече се използва в тази папка. Изберете друго.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
bg: В тази папка няма „%s“. Може би той е преместен или изтрит?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
bg: Нямате необходимите права за смяна името на „%s“.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
bg: Името „%s“ е невалидно понеже съдържа символа „/“. Изберете друго име.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
bg: Името „%s“ е невалидно. Използвайте друго име.

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
bg: Името на „%s“ не може да се смени понеже обектът е на диск с права само за четене

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
bg: Името „%s“ не може да бъде променено на „%s“.

en: The item could not be renamed.
bg: Обектът не може да бъде преименуван.

en: Renaming Error
bg: Грешка при преименуването

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
bg: Нямате права необходими за смяна на групата на „%s“.

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
bg: Групата на „%s“ не може да се смени понеже обектът е на диск с права само за четене

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
bg: Групата на „%s“ не може да бъде променена.

en: The group could not be changed.
bg: Групата не може да бъде променена.

en: Error Setting Group
bg: Грешка при установяване на група

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
bg: Собственикът на „%s“ не може да се смени, обектът е на диск с права само за четене

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
bg: Собственикът на „%s“ не може да бъде променен.

en: The owner could not be changed.
bg: Собственикът не може да бъде променен.

en: Error Setting Owner
bg: Грешка при установяване на собственик

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
bg: Правата на „%s“ не могат да се сменят, понеже обекът е на диск с права само за четене

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
bg: Правата на „%s“ не могат да се сменят.

en: The permissions could not be changed.
bg: Правата не могат да бъдат променени.

en: Error Setting Permissions
bg: Грешка при установяване на правата

en: Renaming "%s" to "%s".
bg: Преименуване „%s“ на „%s“.

en: Cancel Rename?
bg: Прекъсване на преименуването?

en: by _Name
bg: по _име

en: Keep icons sorted by name in rows
bg: Запазване на иконите подредени по име в редове

en: by _Size
bg: по _редове

en: Keep icons sorted by size in rows
bg: Запазва иконите подредени по размер в редове

en: by _Type
bg: по _тип

en: Keep icons sorted by type in rows
bg: Запазване на иконите подредени по тип в редове

en: by Modification _Date
bg: по дата на промяна

en: Keep icons sorted by modification date in rows
bg: Запазване на иконите подредени по дата на промяна в редове

en: by _Emblems
bg: по _емблема

en: Keep icons sorted by emblems in rows
bg: Запазване на иконите подредени по емблема в ред

en: Arran_ge Items
bg: Подреж_дане на обекти

note: name, stock id, label name, stock id
en: Str_etch Icon
bg: Разт_ягане на икона

note: label, accelerator
en: Make the selected icon stretchable
bg: Прави избраните икони разтегаеми

note: name, stock id
en: Restore Icons' Original Si_zes
bg: Възстановяване на и_коните в оригиналния им размер

note: label, accelerator
en: Restore each selected icon to its original size
bg: Възстановяване на всяка избрана икона в нейния оригинален размер

note: name, stock id
en: Clean _Up by Name
bg: Подреждане по _име

note: label, accelerator
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
bg: Разполагане на иконите по-добре да съвпаднат на прозореца, като се избягва припокриване

note: name, stock id
en: Compact _Layout
bg: Стегната _подредба

note: label, accelerator
en: Toggle using a tighter layout scheme
bg: Превключване към използване на стегната схема на подредба

note: name, stock id
en: Re_versed Order
bg: _Обърнат ред

note: label, accelerator
en: Display icons in the opposite order
bg: Показване на иконите в обърнат ред

note: name, stock id
en: _Keep Aligned
bg: _Поддържане подравнени

note: label, accelerator
en: Keep icons lined up on a grid
bg: Поддържане на иконите подредени в решетка

en: _Manually
bg: _Ръчно

en: Leave icons wherever they are dropped
bg: Оставяне на иконите там, където са поставени

en: By _Name
bg: По _име

en: By _Size
bg: По _размер

en: By _Type
bg: По _тип

en: By Modification _Date
bg: По _дата на промяна

en: By _Emblems
bg: По _емблема

en: Restore Icon's Original Si_ze
bg: Възстановяване на иконата в оригиналния й размер

en: pointing at "%s"
bg: указване на „%s“

en: Icons
bg: Икони

en: View as Icons
bg: Изглед като икони

en: View as _Icons
bg: Изглед като _икони

en: The icon view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като икони.

en: The icon view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартиране на изгледа като икони.

en: Display this location with the icon view.
bg: Показване на това местоположение чрез изглед като икони.

en: (Empty)
bg: (Празно)

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: %s Visible Columns
bg: %s видими колони

en: Choose the order of information to appear in this folder.
bg: Изберете реда, по който информацията да се показва в тази папка.

note: name, stock id
en: Visible _Columns...
bg: Видими _колони...

note: label, accelerator
en: Select the columns visible in this folder
bg: Избиране на колоните видими в тази папка

en: List
bg: Списък

en: View as List
bg: Изглед като списък

en: View as _List
bg: Изглед като _списък

en: The list view encountered an error.
bg: Получи се грешка в списъчния изглед.

en: The list view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартирането на изгледа като списък.

en: Display this location with the list view.
bg: Показване на местоположението в списъчния изглед.

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
bg: Не може да назначавате повече от една лична икона наведнъж!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
bg: Изтеглете само едно изображение за да го поставите като икона.

en: More Than One Image
bg: Повече от едно изображение

en: The file that you dropped is not local.
bg: Файлът, който пуснахте не е локален.

en: You can only use local images as custom icons.
bg: За икони, можете да използвате само локални изображения.

en: Local Images Only
bg: Само локални изображения

en: The file that you dropped is not an image.
bg: Файлът, който пуснахте не е изображение.

en: Images Only
bg: Само изображения

en: Properties
bg: Настройки

en: %s Properties
bg: Аксесоари на %s

en: Cancel Group Change?
bg: Прекъсване смяната на група?

en: Changing group.
bg: Смяна на група.

en: Cancel Owner Change?
bg: Прекъсване промяната на собственик?

en: Changing owner.
bg: Смяна на собственик.

en: nothing
bg: нищо

en: unreadable
bg: нечетимо

en: %d item, with size %s | %d items, totalling %s
bg[0]: %d обект, с размер %s
bg[1]: %d обектa, с общ размер %s

en: (some contents unreadable)
bg: (някой съдържания са не-четими)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
bg: Съдържание:

en: Basic
bg: Основни

note: Name label
en: _Name: | _Names:
bg[0]: _Име:
bg[1]: _Имена:

en: Type:
bg: Тип:

en: Size:
bg: Размер:

en: Location:
bg: Адрес:

en: Volume:
bg: Дял:

en: Free space:
bg: Свободно пространство:

en: Link target:
bg: Цел на връзката:

en: MIME type:
bg: Вид:

en: Modified:
bg: Променян:

en: Accessed:
bg: Достъпван:

en: _Select Custom Icon...
bg: _Избор на друга икона...

en: _Remove Custom Icon
bg: _Премахване на потребителска икона

en: Emblems
bg: Емблеми

en: _Read
bg: _Четене

en: _Write
bg: _Запис

en: E_xecute
bg: _Изпълнение

en: Set _user ID
bg: С права на _собственика (SUID)

en: Special flags:
bg: Специални флагове:

en: Set gro_up ID
bg: С права на _групата (SGID)

en: _Sticky
bg: _Лепкав бит

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
bg: Не сте собственик, така че не може да промените правата.

en: File _owner:
bg: _Собственик на файла:

en: File owner:
bg: Собственик на файла:

en: _File group:
bg: Г_рупа на файла:

en: File group:
bg: Група на файла:

en: Owner:
bg: Собственик:

en: Group:
bg: Група:

en: Others:
bg: Други:

en: Text view:
bg: Текстов преглед:

en: Number view:
bg: Цифров преглед:

en: Last changed:
bg: Последна промяна:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
bg: Правата на „%s“ не могат да бъдат определени

en: The permissions of the selected file could not be determined.
bg: Разрешенията на избрания файл не могат да бъдат определени.

en: There was an error displaying help.
bg: Грешка при показването на помощта.

en: Couldn't Show Help
bg: Помощта не може да бъде показана

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Cancel Showing Properties Window?
bg: Прекъсване показването на настройките на прозореца?

en: Creating Properties window.
bg: Създаване на прозорец за настройките.

en: Select an icon
bg: Избиране на друга икона

en: E_ject
bg: Из_важдане

note: add the "create folder" menu item
en: Create Folder
bg: Създаване на папка

en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: File System
bg: Файлова система

en: Network Neighbourhood
bg: Локална мрежа

en: Tree
bg: Дървовидна структура

en: Show Tree
bg: Показване на дървовидната структура

en: Couldn't Create Required Folder
bg: Заявената папка не може да бъде създадена

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
bg: Nautilus не може да създаде нужната папка „%s“.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
bg: Преди да стартирате Nautilus, създайте тази папка, или задайте права, с които Nautilus може да я създаде.

en: Couldn't Create Required Folders
bg: Заявените папки не могат да бъдат създадени

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
bg: Nautilus не може да създаде следните нужни папки: %s.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
bg: Преди да изпълните Nautilus, създайте тези папки, или задайте права с които Nautilus може да ги създаде.

en: Link To Old Desktop
bg: Връзка към стария работен плот

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
bg: Връзка, наречена „Връзка към стария работен плот“, беше създадена на текущия работен плот.

en: The location of the desktop directory has changed in GNOME 2.4. You can open the link and move over the files you want, then delete the link.
bg: Местоположението на папката за работния плот е променено в GNOME 2.4. Можете да отворите препратката да преместите желаните файлове и след това да изтриете препратката.

en: Migrated Old Desktop
bg: Мигриран стар работен плот

note: Can't register myself due to trouble locating the * Nautilus_Shell.server file. This has happened when you * launch Nautilus with an LD_LIBRARY_PATH that * doesn't include the directory containing the oaf * library. It could also happen if the * Nautilus_Shell.server file was not present for some * 
en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
bg: Nautilus не може да бъде използван сега. Изпълнете командата „bonobo-slay“ от конзолата, за да решите проблема. Ако не се получи нищо, рестартирайте системата или инсталирайте Nautilus отново.

note: FIXME bugzilla.gnome.org 42536: The guesses and stuff here are lame.
en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
bg: Nautilus не може да бъде използван сега. Изпълнете командата „bonobo-slay“, за да фиксирате проблема. Ако не се получи нищо, рестартирайте системата или инсталирайте Nautilus отново..
    
    Bonobo не може да намери файла Nautilus_shell.server. Една от причините може да е ако LD_LIBRARY_PATH не включва път до библиотеките на bonobo. Друга причина е грешна инсталация и липсващ Nautilus_Shell.server файл.
    
    Изпълнявайки „bonobo-slay“ ще убиете всички Bonobo и GConf процеси от които може би се нуждаят други програми.
    
    Понякога убиването на активиращият сървър на bonobo и gconfd фиксират проблема, но за сега не знаем защо.

note: Some misc. error (can never happen with current * version of bonobo-activation). Show dialog and terminate the * program. FIXME bugzilla.gnome.org 42537: Looks like this does happen with the * current OAF. I guess I read the code wrong. Need to figure out when and make a * good message. FIXME bugzil
en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
bg: Nautilus не може да бъде използван сега поради неочаквана грешка.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
bg: Nautilus не може да бъде използван сега, поради неочаквана грешка от Bonobo при опит за регистрация на файлов мениджър.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory.Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
bg: Nautilus не може да бъде използван сега, поради неочаквана грешка от Bonobo при опит за откриване на фабрика. Убиването на bonobo и рестартиране на Nautilus може да реши проблема.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
bg: Nautilus не може да бъде използван сега, поради неочаквана грешка от Bonobo при опит за откриване на обект на shell. Убиването на bonobo и рестартиране на Nautilus може да реши проблема.

en: There was an error displaying help: 
    %s
bg: Има грешка при показване на помощта: 
    %s

en: No bookmarks defined
bg: Не е зададена отметка

en: <b>_Bookmarks</b>
bg: <b>_Отметки</b>

en: <b>_Location</b>
bg: <b>_Местоположение</b>

en: <b>_Name</b>
bg: <b>_Име</b>

en: Edit Bookmarks
bg: Редактиране на отметки

en: Can't display location "%s"
bg: Местоположението „%s“ не може да бъде показано

en: Can't Connect to Server
bg: Свързването със сървъра е неуспешно

en: You must enter a name for the server.
bg: Трябва да въведете име на сървъра.

en: Please enter a name and try again.
bg: Въведете име и опитайте отново.

en: _Location (URI):
bg: _Местоположение (URL):

en: _Server:
bg: _Сървър:

en: Optional information:
bg: Незадължителна информация:

en: _Share:
bg: _Споделено:

en: _Port:
bg: _Порт:

en: _Folder:
bg: _Папка:

en: _User Name:
bg: _Потребителско име:

en: _Domain Name:
bg: _Име на домейн:

en: _Name to use for connection:
bg: _Име на връзката:

en: Connect to Server
bg: Свързване със сървър

en: Service _type:
bg: _Тип услуга:

en: Public FTP
bg: Публично FTP

en: FTP (with login)
bg: FTP (с идентификация)

en: Windows share
bg: Споделено Windows устройство

en: Secure WebDAV (HTTPS)
bg: Сигурно WebDAV (HTTPS)

en: Custom Location
bg: Ръчен адрес

en: Browse _Network
bg: Разглеждане на _мрежата

en: C_onnect
bg: _Свързване

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
bg: Емблемата „%s“ не може да бъде премахната.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
bg: Това се случва понеже емблемата е постоянна и не сте я добавили Вие.

en: Couldn't Remove Emblem
bg: Емблемата не може да бъде премахната

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
bg: Емблемата „%s“ не може да бъде преименувана.

en: Couldn't Rename Emblem
bg: Емблемата не може да бъде преименувана

en: Rename Emblem
bg: Преименуване на eмблема

en: Enter a new name for the displayed emblem:
bg: Въведете ново име за изобразената емблема:

en: Rename
bg: Преименуване

en: Add Emblems...
bg: Добавяне на eмблеми...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
bg: Въведете име на описателен текст за всяка емблема. Това име ще бъде използвано на други места за идентификация на емблемата.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
bg: Въведете име на описателен текст след емблемата. Това име ще бъде използвано на други места за идентификация на емблемата.

en: Some of the files could not be added as emblems.
bg: Някои от файловете не могат да бъдат добавени като емблеми.

en: The emblems do not appear to be valid images.
bg: Емблемите изглежда не са валидни изображения.

en: Couldn't Add Emblems
bg: Емблемите не могат да бъдат добавени

en: None of the files could be added as emblems.
bg: Нито един от файловете не може да бъде добавен като емблеми.

en: The emblem cannot be added.
bg: Емблемата не може да бъде добавена.

en: The dragged text was not a valid file location.
bg: Изтегленият текст няма валидно местоположение на файл.

en: Couldn't Add Emblem
bg: Емблемата не може да бъде добавена

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
bg: Файлът „%s“ изглежда не е валидно изображение.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
bg: Изтегленият файл изглежда не е валидно изображение.

en: Show Emblems
bg: Показване на емблеми

en: None
bg: Без

en: 1 GB
bg: 1 ГБ

en: 100 KB
bg: 100 КБ

en: 500 KB
bg: 500 КБ

en: <span weight="bold">Behavior</span>
bg: <span weight="bold">Поведение</span>

en: <span weight="bold">Date</span>
bg: <span weight="bold">Дата</span>

en: <span weight="bold">Default View</span>
bg: <span weight="bold">Подразбиращ се изглед</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
bg: <span weight="bold">Изпълним текстови файл</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
bg: <span weight="bold">Папки</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
bg: <span weight="bold">Заглавия икони</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
bg: <span weight="bold">Подразбиращ се изглед на иконите</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
bg: <span weight="bold">Списък на колоните</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
bg: <span weight="bold">Подразбираш се списъчен изглед</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
bg: <span weight="bold">Други файлове за преглед</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
bg: <span weight="bold">Звукови файлове</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
bg: <span weight="bold">Текстови файлове</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
bg: <span weight="bold">Кошче</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
bg: <span weight="bold">Подразбиращ се дървовиден изглед</span>

en: Always
bg: Винаги

en: Always open in _browser windows
bg: Изглед подобен на _браузър

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
bg: _Питане преди изчистване на кошчето или при изтриването на файлове

en: Behavior
bg: Поведение

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
bg: Избор на реда за информация появяваща се зад имената на икони. Повече информация се появява при увеличаване на мащаба.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
bg: Изберете реда, в който информацията да се показва в списъчния преглед.

en: Count _number of items:
bg: Показване броя на об_ектите в папките:

en: Default _zoom level:
bg: Подразбиращ се мащаб:

en: Display
bg: Показване

en: File Management Preferences
bg: Настройка за управлението на файловете

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
bg: _Включване на командата изтриване, заобикаляща кошчето

en: List Columns
bg: Колони

en: Local Files Only
bg: Само локални файлове

en: MIME type
bg: Вид

en: Never
bg: Никога

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Preview _sound files:
bg: Преглед на _звукови файлове:

en: Show _only folders
bg: Показване са_мо на папки

en: Show _thumbnails:
bg: Показване на _малките изображения:

en: Show hidden and _backup files
bg: Показване на скритите файлове и резервните копия

en: Show te_xt in icons:
bg: Показване на т_екст в иконите:

en: Sort _folders before files
bg: Подреждането на _списъка от папки да предхожда файловете

en: View _new folders using:
bg: _Преглед на нови папки използвайки:

en: Views
bg: Преглед

en: _Arrange items:
bg: _Подреждане на обектите:

en: _Default zoom level:
bg: _Подразбиращо се ниво за мащаб:

en: _Double click to activate items
bg: _Двойно натискане за активиране на обекти

en: _Format:
bg: _Формат:

en: _Only for files smaller than:
bg: Са_мо за файлове по-малки от:

en: _Run executable text files when they are clicked
bg: _Стартиране на изпълними текстови _файлове при натискането им

en: _Single click to activate items
bg: _Единично натискане за активиране на обекти

en: _Text beside icons
bg: _Текстът да е отстрани на иконите

en: _Use compact layout
bg: Използване на стегната _подредба

en: _View executable text files when they are clicked
bg: _Изобразяване на изпълними текстови _файлове при натискането им

en: date accessed
bg: дата на достъп

en: date modified
bg: дата на промяна

en: group
bg: група

en: informal
bg: неформален

en: locale
bg: локал

en: none
bg: без

en: octal permissions
bg: осмични права

en: owner
bg: собственик

en: permissions
bg: права

en: size
bg: размер

en: type
bg: тип

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
bg: Съществуването на този файл показва, че конфигурационния
    инструмент на Nautilus е използван.
    
    Можете да го изтриете ръчно, за да стартирате конфигуратора отново.

en: History
bg: История

en: Show History
bg: Показване на история

en: Camera Brand
bg: Запазена марка на камерата

en: Camera Model
bg: Модел на камерата

en: Date Taken
bg: Датата е взета

en: Exposure Time
bg: Време за експонация

en: Exposure Program
bg: Програма за показ

en: Aperture Value
bg: Бленда

en: Metering Mode
bg: Режим на измерване

en: Flash Fired
bg: Пусната светкавицата

en: Focal Length
bg: Фокална дължина

en: Shutter Speed
bg: Скорост на затвора

en: ISO Speed Rating
bg: ISO

en: Software
bg: Софтуер

en: <b>Image Type:</b> %s (%s)
bg: <b>Вид изображение:</b> %s (%s)

en: <b>Width:</b> %d pixel
     | <b>Width:</b> %d pixels
bg[0]: <b>Ширина:</b> %d пиксел
bg[1]: <b>Ширина:</b> %d пиксела

en: <b>Height:</b> %d pixel
     | <b>Height:</b> %d pixels
bg[0]: <b>Височина:</b> %d пиксел
bg[1]: <b>Височина:</b> %d пиксела

en: Failed to load image information
bg: Неуспех при зареждане информацията за изображението

en: loading...
bg: зареждане...

en: Image
bg: Изображение

en: Information
bg: Информация

en: Show Information
bg: Показване на информация

note: add the reset background item, possibly disabled
en: Use _Default Background
bg: Връщане на стандартния _фон

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
bg: Не може да назначавате повече от една лична икона наведнъж.

en: You can only use images as custom icons.
bg: За лични икони можете да използвате само изображения.

en: Open with %s
bg: Отваряне с %s

en: Unable to launch the cd burner application.
bg: Програмата за запис на дискове не може да бъде стартирана.

en: Can't Launch CD Burner
bg: Записвачката не може да бъде стартирана.

note: FIXME: We don't use spaces to pad labels!
en: Empty _Trash
bg: Изчистване на _кошчето

note: FIXME: We don't use spaces to pad labels!
en: _Write contents to CD
bg: _Записване на файловете върху CD

en: Go To:
bg: Отиване:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
bg[0]: Искате ли да видите %d местонахождение?
bg[1]: Искате ли да видите %d местонахождения?

en: View in Multiple Windows?
bg: Преглед в много прозорци?

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: Perform a quick set of self-check tests.
bg: Изпълняване на бърз набор от тестове.

en: Create the initial window with the given geometry.
bg: Създаване на начален прозорец със зададената геометрия.

en: GEOMETRY
bg: ГЕОМЕТРИЯ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
bg: Създаване на прозорец само за изрично указани URI-та.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
bg: Не управлява работния плот (игнорира настройките от диалога за настройки)

en: open a browser window.
bg: отваряне на прозорец тип браузър.

en: Quit Nautilus.
bg: Спиране на Nautilus.

en: Restart Nautilus.
bg: Рестартиране на Nautilus.

en: File Manager
bg: Управление на файлове

note: Set initial window title
en: Nautilus
bg: Файлов мениджър (Nautilus)

note: translators: %s is an option (e.g. --check)
en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
bg: nautilus: %s не може да бъде използван с URI.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
bg: nautilus: --проверката не може да бъде използвана с други опции.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
bg: nautilus: --геометрията не може да бъде използвана с повече от един URI.

note: This is a little joke, shows up occasionally. I only * implemented this feature so I could use this joke.
en: Are you sure you want to forget history?
bg: Сигурни ли сте, че искате да забравите историята?

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
bg: Ако е така, сте обречени да я повторите.

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете адресите, които сте посещавали?

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
bg: Ако изчистите списъка с местонахождения, те ще бъдат изтрити за постоянно.

en: Clear History
bg: Изчистване на историята

en: The location "%s" does not exist.
bg: Местоположението „%s“ не съществува.

en: The history location doesn't exist.
bg: Това местоположение от историята не съществува.

en: Bookmark for Nonexistent Location
bg: Отметка на несъществуващо местоположение

en: _Go
bg: _Отиване

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
bg: _Отметки

note: name, stock id, label
en: Open New _Window
bg: Отваряне на нов _прозорец

note: name, stock id, label
en: Open another Nautilus window for the displayed location
bg: Отваря друг прозорец на Nautilus за показаният адрес

en: Close _All Windows
bg: Затваряне на _всички прозорци

note: name, stock id, label
en: Close all Navigation windows
bg: Затваряне на всички навигационни прозорци

en: _Location...
bg: _Адрес...

note: name, stock id, label
en: Specify a location to open
bg: Определяне на местоположение за отваряне

en: Clea_r History
bg: Из_чистване на историята

note: name, stock id, label
en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
bg: Изчистване съдържанието на менюто „Отиване“, както и списъците „Назад/напред“

en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне на отметка

note: name, stock id, label
en: Add a bookmark for the current location to this menu
bg: Добавяне на отметка за текущия адрес в това меню

en: _Edit Bookmarks
bg: _Редактиране на отметки

note: name, stock id, label
en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
bg: Показване на прозорец, позволяващ редактиране на отметки в това меню

note: name, stock id
en: _Main Toolbar
bg: _Главна лента с инструменти

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's main toolbar
bg: Промяна на видимостта на главната лента с инструменти на този прозорец

note: is_active name, stock id
en: _Side Pane
bg: _Страничен панел

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's sidebar
bg: Промяна на видимостта на страничния панел за този прозорец

note: is_active name, stock id
en: Location _Bar
bg: А_дресна лента

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's location bar
bg: Промяна на видимостта на на лентата за адрес на този прозорец

note: is_active name, stock id
en: St_atusbar
bg: _Лента за състоянието

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's statusbar
bg: Промяна видимостта на тази лента за статус на прозореца

en: _Back
bg: _Назад

en: Go to the previous visited location
bg: Отиване на предишният посетен адрес

en: Back history
bg: Назад през историята

en: _Forward
bg: _Напред

en: Go to the next visited location
bg: Отиване на следващия посетен адрес

en: Forward history
bg: Напред през историята

en: %s - File Browser
bg: %s - файлов браузър

en: Notes
bg: Бележки

en: Show Notes
bg: Показване на бележки

en: Home
bg: Домашна папка

en: Places
bg: Места

en: Show Places
bg: Показване на местата

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
bg: Фонове и емблеми

en: _Remove...
bg: _Изтриване...

en: _Add new...
bg: _Добавяне на нов...

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
bg: Шаблонът %s не може да бъде изтрит.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
bg: Проверете дали имате права да изтриете „плочките“.

en: Couldn't Delete Pattern
bg: Плочката не може да бъде изтрита.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
bg: Емблемата %s не може да бъде изтрита.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
bg: Проверете дали имате правата да изтриете емблемата.

en: Couldn't Delete Emblem
bg: Емблемата не може да бъде изтрита.

en: Create a New Emblem:
bg: Създаване на нова емблема:

note: make the keyword label and field
en: _Keyword:
bg: _Ключова дума:

note: set up a gnome icon entry to pick the image file
en: _Image:
bg: _Изображение:

en: Select an image file for the new emblem:
bg: Избор на графичен файл за нова емблема:

en: Create a New Color:
bg: Създаване на нов цвят:

note: make the name label and field
en: Color _name:
bg: Име _на цвят:

en: Color _value:
bg: _Стойност на цвят:

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
bg: „%s“ не е валидно име на файл.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
bg: Не използвате валидно име на файл.

en: Please try again.
bg: Опитайте отново.

en: Couldn't Install Pattern
bg: Плочката не може да бъде инсталирана

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
bg: Неуспех при замяната на повторно установеното изображение.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
bg: Reset е специален образ, който не може да бъде изтрит.

en: Not an Image
bg: Няма изображение

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
bg: Плочката %s не може да бъде инсталирана.

en: Select an image file to add as a pattern
bg: Избор на графичен файл за добавяне като шаблон

en: The color cannot be installed.
bg: Цветът не може да бъде инсталиран.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
bg: Трябва да зададете неизползвано име на цвят за този нов цвят.

en: Couldn't Install Color
bg: Цветът не може да бъде инсталиран

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
bg: Трябва да зададете не празно име за нов цвят.

en: Select a color to add
bg: Избор на цвят за добавяне

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
bg: „%s“ не е използваем графичен файл.

en: The file is not an image.
bg: Файлът не е изображение.

en: Select a Category:
bg: Избор на категория:

en: C_ancel Remove
bg: П_рекъсване на изтриването

en: _Add a New Pattern...
bg: _Добавяне на нова плочка...

en: _Add a New Color...
bg: _Добавяне на нов цвят...

en: _Add a New Emblem...
bg: _Добавяне на нова емблема...

en: Click on a pattern to remove it
bg: Натиснете върху плочката, за да я изтриете

en: Click on a color to remove it
bg: Натиснете върху цвета за да го изтриете

en: Click on an emblem to remove it
bg: Натиснете върху емблемата за да я изтриете

en: Patterns:
bg: Плочки:

en: Colors:
bg: Цветове:

en: Emblems:
bg: Емблеми:

en: _Remove a Pattern...
bg: _Изтриване на шаблон...

en: _Remove a Color...
bg: _Изтриване на цвят...

en: _Remove an Emblem...
bg: _Изтриване на емблема...

en: Close the side pane
bg: Затваряне на страничния панел

en: _Places
bg: _Места

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
bg: Отваряне на _местоположение...

en: Close P_arent Folders
bg: Затваряне на _предходните папки

note: name, stock id, label
en: Close this folder's parents
bg: Затваряне на родителските папки

en: Clos_e All Folders
bg: Затваряне на _всички папки

note: name, stock id, label
en: Close all folder windows
bg: Затваряне на всички прозорци

en: throbber
bg: пулсатор

en: provides visual status
bg: предоставя зрителен статус

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
bg: Искате ли да изтриете отметките, с несъществуващ адрес, от вашият списък.

en: Remove
bg: Изтриване

en: You can choose another view or go to a different location.
bg: Можете да изберете друг преглед или различно място.

en: View Failed
bg: Прегледът е неуспешен

en: The location cannot be displayed with this viewer.
bg: Местоположението не може да бъде изобразено с тази програма за преглед.

en: Content View
bg: Преглед на съдържанието

en: View of the current folder
bg: Преглед на текущата папка

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
bg: В Nautilus не е инсталирана програма за преглед на тази папка.

en: The location is not a folder.
bg: Местоположението не е папка.

en: Nautilus cannot handle %s: locations.
bg: Nautilus не може да управлява %s: локации.

en: Check that your proxy settings are correct.
bg: Проверете дали настройките на сървъра посредник са коректни.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot contact the SMB master browser.
bg: „%s“ не може да бъде показан, защото Nautilus не може да се свърже със SMB master browser.

en: Check that an SMB server is running in the local network.
bg: Проверете дали SMB сървърът е стартиран в локалната мрежа.

en: Nautilus cannot display "%s".
bg: Nautilus не може да покаже „%s“.

en: Please select another viewer and try again.
bg: Изберете друга програма за преглед на изображения и опитайте отново.

en: Go to the location specified by this bookmark
bg: Отиване на местоположението указано от тази отметка

en: Nautilus is free software; you can redistribute it and/or modify 
    it under the terms of the GNU General Public License as published by 
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or 
    (at your option) any later version.
bg: Nautilus е свободен софтуер; можете да го разпространявате и/или променяте 
    под същите условия на лиценза Гну Общ Публичен Лиценз както е публикуван 
     от Free Software Foundation; или версия 2 на същия Лиценз, или 
    (по ваш избор) всяка по-нова версия.

en: Nautilus is distributed in the hope that it will be useful, 
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of 
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the 
    GNU General Public License for more details.
bg: Nautilus се разпространява с надеждата, че ще бъде полезен,
    но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или
    СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности
    погледнете Общия публичен лиценз на ГНУ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License 
    along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 
    59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
bg: Заедно с Nautilus трябва да сте получили копие на лиценза 
    Общ публичен лиценз на ГНУ. Ако не сте, пишете на Free Software Foundation, Inc. 
    59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307 USA

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
bg: Nautilus е графична обвивка за GNOME, позволяваща Ви да управлявате вашите файлове.

en: Copyright © 1999-2005 The Nautilus authors
bg: Авторски права © 1999-2005 Авторите на Nautilus

en: _File
bg: _Файл

note: name, stock id, label
en: _Edit
bg: _Редактиране

note: name, stock id, label
en: _View
bg: _Изглед

note: name, stock id, label
en: _Help
bg: _Помощ

note: name, stock id, label name, stock id
en: _Close
bg: _Затваряне

note: label, accelerator
en: Close this folder
bg: Затваряне на тази папка

en: _Backgrounds and Emblems...
bg: _Фонове и емблеми...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
bg: Показване на плочките, цветовете и емблемите, които могат да бъдат използвани

en: Prefere_nces
bg: Настрой_ки

en: Edit Nautilus preferences
bg: Редакция настройките на Nautilus

en: _Undo
bg: _Назад

note: name, stock id, label
en: Undo the last text change
bg: Отмяна последната промяна на текста

en: Open _Parent
bg: Отваряне на _предходната папка

note: name, stock id, label
en: Open the parent folder
bg: Отваряне на предходната папка

note: name, stock id
en: _Stop
bg: Сп_иране

note: name, stock id
en: _Reload
bg: _Презареждане

note: name, stock id
en: _Contents
bg: _Ръководство

note: label, accelerator
en: Display Nautilus help
bg: Показване помощта за Nautilus

note: name, stock id
en: _About
bg: _Относно

note: label, accelerator
en: Display credits for the creators of Nautilus
bg: Показване на благодарностите за създателите на Nautilus

note: name, stock id
en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

note: label, accelerator
en: Show the contents in more detail
bg: Показва съдържанието с повече подробности

note: name, stock id
en: Zoom _Out
bg: Н_амаляване

note: label, accelerator
en: Show the contents in less detail
bg: Показва съдържанието с по-малко подробности

note: name, stock id
en: Normal Si_ze
bg: Нормален раз_мер

note: label, accelerator
en: Show the contents at the normal size
bg: Показване на съдържанието в нормален размер

note: name, stock id
en: Connect to _Server...
bg: Свързване със _сървър...

note: label, accelerator
en: Set up a connection to a network server
bg: Създаване на връзка към мрежови сървър

note: name, stock id
en: _Home
bg: _Домашна папка

note: label, accelerator
en: Go to the home folder
bg: Отиване в домашната папка

note: name, stock id
en: _Computer
bg: _Този компютър

note: label, accelerator
en: Go to the computer location
bg: Отиване в „Този компютър“

note: name, stock id
en: T_emplates
bg: _Шаблони

note: label, accelerator
en: Go to the templates folder
bg: Отиване в папката с шаблоните

note: name, stock id
en: _Trash
bg: Кош_че

note: label, accelerator
en: Go to the trash folder
bg: Отиване в папката на кошчето

note: name, stock id
en: CD/_DVD Creator
bg: CD/_DVD записвачка

note: label, accelerator
en: Go to the CD/DVD Creator
bg: Отиване в CD/DVD записвачката

en: _Up
bg: _Нагоре

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom to Default
bg: Стандартен мащаб

en: Show in the default detail level
bg: Показване чрез стандартното ниво на детайли

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Set the zoom level of the current view
bg: Задаване на ниво на мащабиране за текущият преглед

en: Network Servers
bg: Мрежови сървъри

en: View your network servers in the Nautilus file manager
bg: Преглед на вашите мрежови сървъри във файловия мениджър Nautilus
