gnome-panel - en to bg translation catalogue (501 entries)

en: Ad_just Date & Time
bg: За_даване на час и дата

en: Copy _Date
bg: Копиране на _датата

en: Copy _Time
bg: Копиране на _времето

en: _About
bg: _Относно

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: Clock
bg: Часовник

en: Clock Applet Factory
bg: Фабрика за аплети на часовника

en: Factory for creating clock applets.
bg: Фабрика за създаването на аплети за часовника

en: Get the current time and date
bg: Взимане на текущия час и дата

note: translators: replace %e with %d if, when the day of the *              month as a decimal number is a single digit, it *              should begin with a 0 in your locale (e.g. "May *              01" instead of "May  1").
en: %a %b %e
bg: %a %b %d

en: Click to view your appointments and tasks
bg: Натиснете, за да видите Вашите срещи и задачи

en: Click to view month calendar
bg: Натиснете, за да видите месечния календар

en: Tasks
bg: Задачи

en: All Day
bg: Целият ден

en: Appointments
bg: Уговорени срещи

en: Calendar
bg: Календар

en: Computer Clock
bg: Компютърен часовник

en: Failed to launch time configuration tool: %s
bg: Инструмента за настройка: %s не можа да бъде стартиран

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
bg: Програмата за конфигуриране на датата и часа не беше намерена. Може би не е инсталирана?

en: Custom format
bg: Личен формат

en: There was an error displaying help: %s
bg: Имаше грешка при показването на помощта: %s

en: Clock Preferences
bg: Настройки на часовника

en: Clock _type:
bg: _Вид часовник:

en: 12 hour
bg: 12-часов

en: 24 hour
bg: 24-часов

en: UNIX time
bg: UNIX време

en: Internet time
bg: Интернет време

en: Custom _format:
bg: Личен формат:

en: Show _seconds
bg: Показване на _секундите

en: Show _date
bg: Показване на _датата

en: Use _UTC
bg: Използване на _Гринуич

en: The Clock displays the current time and date
bg: Часовникът показва текущото време и дата

en: Custom format of the clock
bg: Личен формат на времето

en: Hour format
bg: Формат на часа

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
bg: Показване на датата в часовника заедно с времето

en: If true, display seconds in time.
bg: Показване на секундите

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
bg: Показване на времето по Гринуич

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
bg: Показване на датата в подсказката, когато мишката е върху часовника

en: If true, show week numbers in the calendar.
bg: Ако е вярно, в календара да се показват номерата на седмиците.

en: Show date in clock
bg: Показване на датата в часовника

en: Show date in tooltip
bg: Показване на датата в подсказка

en: Show time with seconds
bg: Показване на секундите във времето

en: Show week numbers in calendar
bg: Показване на номерата на седмиците в календара

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
bg: Използването на този бутон беше махнато в GNOME 2.6. Той беше заменен от ключа за формат. Схемата е запазена заради съвместимост с по-стари версии.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
bg: Този ключ определя формата използван от аплета часовник, когато ключа за формата е настроен на „custom“. Може да използвате конвертиращи определители разбирани от strftime(), за да вземете даден формат.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
bg: Този ключ определя формата на часа използван от аплета часовник. Възможните стойности са „12-hour“, „24-hour“, „internet“, „unix“, „custom“. Ако е настроен на „internet“, часовника ще показва Интернет времето. Системата за Интернет времето разделя деня на 1000 удара. Няма часови зони в тази система, така че времето е същото по целия свят. Ако е настроен на „unix“, часовникът ще показва времето от Епохата, примерно: 1970-01-01. Ако е настроен на „custom“, часовникът ще показва времето според формата определен в custom_format_key.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
bg: От тук се задава програмата, която да се стартира за да се конфигурира темата.

en: Time configuration tool
bg: Инструмент за настройка на времето

en: Use Internet time
bg: Използване на Интернет време

en: Use UNIX time
bg: Използване на UNIX време

en: Use UTC
bg: Използване на Гринуич

en: Display a swimming fish or another animated creature
bg: Показване на плуваща рибка или друго анимирано създание

en: Fish
bg: Риба

en: From Whence That Stupid Fish Came
bg: От где се взе тая тъпа риба

en: Wanda Factory
bg: Фабрика за риби

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
bg: Предупреждение: Командата всъщност изглежда полезна
    и понеже това е безполезен аплет, не Ви е позволено да я ползвате.
    Съветваме Ви да не ползвате %s за нищо, което би
    превърнало аплета в нещо практично или полезно.

en: %s the Fish
bg: Рибата %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
bg: %s не върши абсолютно никаква работа. Само заема дисково пространство и губи време за компилация. Ако го заредите, ще отнема и ценно пространство на панела и памет. Ако познавате някой, който използва този аплет, трябва веднага да го заведете на психиатричен преглед.

en: (with minor help from George)
bg: (с малко помощ от George)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
bg: Рибата %s - един съвременен оракул

en: Unable to locate the command to execute
bg: Не успях да намеря командата, която да изпълня

en: %s the Fish Says:
bg: Рибата %s казва:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
bg: Не може да се прочете изхода от командата:
    
    Подробности: %s

en: _Speak again
bg: _Повтаряне

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
bg: Зададената команда не работи и е заменена с: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
bg: Невъзможно е да се изпълни „%s“
    
    Подробности: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
bg: Невъзможно е да се чете от „%s“
    
    Подробности: %s

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
bg: Водата трябва да се смени!
    (Вижте коя дата сме)

en: %s the Fish, the fortune teller
bg: Рибата-гадателка %s

en: <b>Animation</b>
bg: <b>Анимация</b>

en: <b>General</b>
bg: <b>Общи</b>

en: Browse
bg: Избор

en: Co_mmand to run when clicked:
bg: Ко_манда, която да се изпълни при натискане:

en: Fish Preferences
bg: Настройки на рибата

en: _File:
bg: _Файл:

en: _Name of fish:
bg: _Име на рибата:

en: _Pause per frame:
bg: Пауза на кадър:

en: _Rotate on vertical panels
bg: _Завъртане при вертикалните панели

en: _Total frames in animation:
bg: Кадри в _анимацията:

en: frames
bg: кадри

en: seconds
bg: секунди

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
bg: Риба без име е много скучна. Вдъхнете й малко живот като й изберете име.

en: Command to execute on click
bg: Команда за изпълнение при натискане

en: Frames in fish's animation
bg: Броят на кадрите в анимацията на рибата

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
bg: Ако това е истина, анимацията на рибата ще се изобрази 
    въртящо се на вертикалните панели.

en: Pause per frame
bg: Пауза на кадър

en: Rotate on vertical panels
bg: Завъртане при вертикални панели

en: The fish's animation pixmap
bg: Картинка с анимацията на рибата

en: The fish's name
bg: Името на рибата

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
bg: Този клавиш определя командата за изпълнение при натискане върху рибата.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
bg: От тук се задава името на файла за картинката, която ще се използва за анимацията в аплета на рибата, който се отнася към папката на картинката.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
bg: Този клавиш определя номера на кадрите, които ще се изобразят при анимацията на рибата.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
bg: От тук се задава за колко секунди ще се изобразява всеки кадър.

en: Area where notification icons appear
bg: Област, в която се появяват иконите за уведомяване

en: Notification Area
bg: Област за уведомяване

en: Notification Area Factory
bg: Фабрика за областите за уведомяване

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the tray.
bg: Ориентация на панела

en: Panel Notification Area
bg: Област за уведомяване

en: Factory for the window navigation related applets
bg: Фабрика за създаването на аплетите за навигация между прозорците

en: Hide application windows and show the desktop
bg: Бутон, скриващ прозорците и показващ работното място

en: Show Desktop
bg: Показване на работното място

en: Switch between open windows using a menu
bg: Превключване между отворените прозорци чрез меню

en: Switch between open windows using buttons
bg: Превключване между отворените прозорци чрез бутони

en: Switch between workspaces
bg: Превключване между работните места

en: Window List
bg: Списък с прозорците

en: Window Navigation Applet Factory
bg: Фабрика за аплетите за навигация между прозорците

en: Window Selector
bg: Избор на прозорци

en: Workspace Switcher
bg: Превключвател на работни места

en: Failed to load %s: %s
bg: Неуспешно зареждане на %s: %s

en: Icon not found
bg: Иконата не намерена

en: Click here to restore hidden windows.
bg: Натиснете тук, за да се възстановят скритите прозорци.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
bg: Натиснете тук, за да се скрият всички прозорци и да се покаже работния плот.

en: Show Desktop Button
bg: Бутон за показване на работния плот

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
bg: Този бутон позволява да скриете всички прозорци и да видите работния плот.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
bg: Вашият мениджър на прозорци не поддържа бутона за показване на работния плот. или не сте стартирали никакъв мениджър на прозорец.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
bg: Списъкът с прозорци показва всички прозорци и Ви позволява да ги разглеждате.

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
bg: <b>Възстановяване на минимизираните прозорци</b>

en: <b>Window Grouping</b>
bg: <b>Обединяване в групи</b>

en: <b>Window List Content</b>
bg: <b>Съдържание на списъка с прозорци</b>

en: <b>Window List Size</b>
bg: <b>Размер на списъка с прозорци</b>

en: Behavior
bg: Поведение

en: Group windows when _space is limited
bg: При _ограничено място

en: M_inimum size:
bg: Ми_нимален размер:

en: Ma_ximum size:
bg: _Максимален размер:

en: Restore to current _workspace
bg: Възстановяване към _текущия работен плот

en: Restore to na_tive workspace
bg: Възстановяване към _първоначалния работен плот

en: Sh_ow windows from current workspace
bg: Пр_озорците от текущия работен плот

en: Show windows from a_ll workspaces
bg: Прозорците от _всички работни плотове

en: Size
bg: Размери

en: Window List Preferences
bg: Настройки на списъка с прозорци

en: _Always group windows
bg: _Винаги обединява в групи

en: _Never group windows
bg: _Никога не обединява в групи

en: pixels
bg: Размер (пиксели)

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
bg: Решава дали да се обединяват в групи прозорците на една и съща програма в списъка с прозорци. Валидни стойности са „never“, „auto“ и „always“.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
bg: Ако това е истина, списъкът с прозорци показва прозорците от всички работни места. В противен случай - само прозорците от текущото работно място.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
bg: Ако това е истина, възстановеният минимизиран прозорец ще се появи на текущия работен плот. В противен случай - на работния плот където е бил преди да е бил минимизиран.

en: Maximum window list size
bg: Максимален размер на списъка с прозорци

en: Minimum window list size
bg: Минимален размер на списъка с прозорци

en: Move windows to current workspace when unminimized
bg: При възстановяване от минимизирано състояние премества прозорците на текущия работен плот.

en: Show windows from all workspaces
bg: Показване на прозорците от всички работни плотове.

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
bg: Тази стойност е максималният размер, който списъкът с прозорци ще поиска. Настройката за максималния размер позволява да се ограничи големината на списъка с прозорци в големи панели като например ръбовете, защото в противен случай списъкът може да запълни цялото налично пространство.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
bg: Минималният размер, който списъка с прозорци ще поиска.

en: When to group windows
bg: Кога да се групират прозорците

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
bg: Списъкът с прозорци показва всички прозорци и Ви позволява да ги разглеждате.

en: rows
bg: редове

en: columns
bg: колони

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
bg: Грешка при зареждане на стойността на num_rows за превключвателя на работни плотове: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
bg: Грешка при зареждане на стойността на display_workspace_names за превключвателя на работни плотове: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
bg: Грешка при зареждане на стойността на display_all_workspaces за превключвателя на работни плотове: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
bg: Превключвателя на работни места показва работните плотове в умален вид и позволява да управлявате прозорците.

en: <b>Switcher</b>
bg: <b>Превключвател</b>

en: <b>Workspaces</b>
bg: <b>Работни плотове</b>

en: Number of _workspaces:
bg: Брой _работни плотове:

en: Show _all workspaces in:
bg: Показване на _всички работни плотове в:

en: Show _only the current workspace
bg: П_оказване само на текущия работен плот

en: Show workspace _names in switcher
bg: Показване на име_ната на работните плотове

en: Workspace Names
bg: Имена на работните плотове

en: Workspace Switcher Preferences
bg: Настройки на превключвателя на работните плотове

en: Workspace na_mes:
bg: Имена на работните плотове:

en: Display all workspaces
bg: Показване на _всички работни плотове

en: Display workspace names
bg: Показване на имената на работните плотове

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
bg: Ако е зададено като истина, превключвателят ще показва всички работни плотове, ако е лъжа - само текущото

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
bg: Ако е зададено като истина, превключвателят ще показва имената на работните плотове, ако е лъжа - съдържанието им.

en: Rows in workspace switcher
bg: Редове на превключвателя на работни плотове

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
bg: Това определя на колко реда (при хоризонтално разположение) или колони (при вертикално положение) ще показва работните места превключвателят.Тази настройка работи само ако настройката за показване на всички работни места е включена.

en: GNOME Panel Shell
bg: Обвивката панел на GNOME

en: _Lock To Panel
bg: _Заключване към панела

en: _Move
bg: П_реместване

en: _Remove From Panel
bg: _Премахване от панела

en: Can't find an empty spot
bg: Неуспех при намирането на празно място

en: Failed to load image %s
bg: Изображението %s не може да бъде заредено

en: Drawer
bg: Шкаф

en: _Add to Drawer...
bg: _Добавяне към шкаф...

en: _Properties
bg: _Настройки

en: Create new file in the given directory
bg: Създаване на нов файл в посочената директория

en: Cannot save launcher to disk
bg: Стартерът не може да се запише върху диска

en: Cannot launch icon
bg: Неуспех при стартирането на иконата

en: This launch icon does not specify a url to show.
bg: Този стартер не указва URI, който да бъде показан

en: Cannot show %s
bg: %s не може да бъде показан

en: No URI provided for panel launcher desktop file
bg: Не е даден URI за файл на средата за панелен стартер

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
bg: Неуспех при отварянето на файла на средата %s за панелния стартер %s%s

en: Launcher Properties
bg: Настройки на стартера

en: _Launch
bg: _Стартиране

en: Key %s is not set, can't load launcher
bg: Ключът %s не е установен, неуспех при зареждането на стартера

en: Cannot create launcher
bg: Стартерът не може да бъде създаден

en: You have to specify a name.
bg: Трябва да укажете име.

en: You have to specify a valid URL or command.
bg: Трябва да укажете валиден URL или команда

en: Create Launcher
bg: Създаване на стартер

en: Cannot save changes to launcher
bg: Промените в стартера не могат да бъдат запазени

en: Menu
bg: Меню

note: class
en: Cannot save menu item to disk
bg: Елемента от менюто не може да бъде запазен върху диска

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
bg: Неуспех при създаването на нов стартер на това място, защото нямате право за запис.

en: Add this launcher to panel
bg: Добавяне на този стартер към панела

en: Add this launcher to desktop
bg: Добавяне на този стартер към работния плот

en: Entire menu
bg: Цялото меню

en: Add this as drawer to panel
bg: Добавяне на това като шкаф в панела

en: Add this as menu to panel
bg: Добавяне на това като меню в панела

en: _Activate Screensaver
bg: _Активиране на предпазителя на екрана

en: _Lock Screen
bg: _Заключване на екрана

en: _Kill Screensaver Daemon
bg: _Убиване на демона на предпазителя на екрана

en: Restart _Screensaver Daemon
bg: _Рестартиране на демона на предпазителя на екрана

en: Cannot execute '%s'
bg: „%s“ не може да бъде стартиран

en: Cannot connect to server
bg: Неуспех при свързването към сървър

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Protect your computer from unauthorized use
bg: Защита на компютъра от непозволен достъп

en: Log Out
bg: Изход

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
bg: Излизане от тази сесия, за да влезете като различен потребител или да спрете компютъра

en: Run Application...
bg: Стартиране на програма...

en: Run an Application by entering a command
bg: Стартиране на програма, чрез въвеждане на команда

en: Search for Files...
bg: Търсене за файлове...

en: Find files, folders, and documents on your computer
bg: Търсене за файлове, папки и документи във Вашия компютър

en: Take Screenshot...
bg: Снимане на екрана...

en: Take a screenshot of your desktop
bg: Създаване на снимка на екрана

en: Force Quit
bg: Насилствено спиране

en: Force a misbehaving application to quit
bg: Заставяне на блокирала програма да спре

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
bg: Свързване към сървър...

en: Connect to a remote server
bg: Свързване към отдалечен сървър

en: Custom Application Launcher
bg: Пускане на избрана програма

en: Create a new launcher
bg: Създаване на нов стартер

en: Application Launcher...
bg: Стартер за програма...

en: Launch a program that is already in the GNOME menu
bg: Стартиране на програма, която вече е в менюто на GNOME

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: The main GNOME menu
bg: Основното меню на GNOME

en: Menu Bar
bg: Меню

en: A custom menu bar
bg: Меню, създадено от потребителя

en: A pop out drawer to store other items in
bg: Изскачащ шкаф, в който да се пазят други обекти

en: (empty)
bg: (празно)

en: query returned exception %s
bg: запитването върна изключение %s

en: Select an _item to add to "%s":
bg: Избор на _обект за добавяне към „%s“:

en: Add to Drawer
bg: Добавяне към шкаф

en: Select an _item to add to the drawer:
bg: Избор на _обект за добавяне към шкафа:

en: Add to Panel
bg: Добавяне към панела

en: Select an _item to add to the panel:
bg: Избор на _обект за добавяне към панела:

en: Exception from popup_menu '%s'
bg: Изключение от изскачащото меню „%s“

en: "%s" has quit unexpectedly
bg: „%s“ спря неочаквано

en: Panel object has quit unexpectedly
bg: Обект от панела спря неочаквано

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
bg: Ако презаредите обект на панела, той ще бъде добавен автоматично към панела.

en: _Don't Reload
bg: Да _не се презарежда

en: _Reload
bg: _Презареждане

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
bg: Панелът имаше трудности при зареждането на „%s“.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
bg: Искате ли да изтриете аплета от Вашите настройки?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
bg: Не успях да получа интерфейса AppletShell от контрола

en: Error watching gconf key '%s': %s
bg: Грешка при преглеждането на ключа от gconf „%s“: %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
bg: Грешка при зареждане на gconf директорията „%s“: %s

en: Error getting value for '%s': %s
bg: Грешка при намирането на стойността за „%s“: %s

en: And many, many others...
bg: И много, много други...

en: The GNOME Panel
bg: Панелът на GNOME

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
bg: Тази програма се грижи за стартирането на други програми и за използването на малки аплети в себе си.

en: You cannot remove your last panel.
bg: Последният панел не може да бъде премахнат

en: _Delete This Panel...
bg: _Премахване на този панел...

en: _Delete This Panel
bg: _Премахване на този панел

en: _Add to Panel...
bg: _Добавяне към панела...

en: _New Panel
bg: _Нов панел

en: A_bout Panels
bg: _Относно панелите

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
bg: Натиснете върху прозорец за да го затворите насилствено. За да се откажете натиснете <ESC>.

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
bg: Насилствено затваряне на тази програма?
    (Всички отворени от нея документи ще бъдат загубени.)

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
bg: Булев флаг, който показва дали предишната конфигурация на потребителя в /apps/panel/profiles/default е била копирана в новото място - /apps/panel.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
bg: Списък от идентификации за панела. Всяка идентифицира индивидуален горен панел. Настройките за всеки от тези панели са запазени в /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
bg: Списък от идентификации за аплетите на панела. Всяка идентифицира индивидуален аплет от панела. Настройките за всеки от тези аплети са запазени в /apps/panel/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
bg: Списък от идентификации за обектите в панела. Всяка идентифицира индивидуален обект от панела ( т.е. стартер, бутон или меню). Настройките за всеки от тези обекти са запазени в /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
bg: Авт. довършване не командите в диалога „Стартиране на програма“

en: Enable program list in "Run Application" dialog
bg: Включване на списък с програми в диалоговия прозорец „Стартиране на програма“

en: Expand program list in "Run Application" dialog
bg: Включване списъка с програми в „Стартиране на програма“

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
bg: Ако е вярно, авт. довършване в диалога „Стартиране на програма ще е налично.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
bg: Ако е истина, списъка с „Налични програми“ в диалога „Стартиране на програма“ се разширява при отваряне на диалога. Това е важно само акоenable_program_list е истина.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
bg: Ако е истина, списъка с „Налични програми“ в диалога „Стартиране на програма“ е позволен. Дали списъка се разширява или не когато диалога се показва зависи от show_program_list.

en: Old profiles configuration migrated
bg: Настройките на старите профили са мигрирани

en: Panel ID list
bg: ID списък на панела

en: Panel applet ID list
bg: Аплет за панел с ID - списъка

en: Panel object ID list
bg: Обект на Панела с ID - списъка

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
bg: Списък с IID-та на аплети, които панела ще игнорира. Така ще забраните на определени аплети да се зареждат или показват в менюто. Примерно, за да забраните аплета за пускане на програми добавяте „OAFIID: GNOME_MiniCommanderApplet“ към списъка. Панелът трябва да бъде рестартиран, за да влезнат в действие промените.

en: Applet IIDs to disable from loading
bg: IID-та на аплети, които да се забранят за зареждане

en: Autoclose drawer
bg: Автоматично затваряне на шкафа

en: Complete panel lockdown
bg: Пълно заключване на панела

en: Confirm panel removal
bg: Потвърждение за премахването на панела

en: Deprecated
bg: Препоръчва се да не се използва

en: Disable Force Quit
bg: Премахване на принудителното спиране

en: Disable Lock Screen
bg: Премахване на заключването на екрана

en: Disable Logging Out
bg: Забраняване на излизането

en: Enable animations
bg: Позволяване на анимации

en: Enable tooltips
bg: Позволяване на подсказки

en: Highlight launchers on mouseover
bg: Осветяване на бутоните при преминаване с мишката върху тях

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
bg: Ако е истина, де отваря прозорец и пита за потвърждение ако потребител иска да премахне панел.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
bg: Ако е истина, чекмеджето автоматично ще се затвори когато потребител избере стартер от него.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
bg: Ако е истина, стартерите ще се осветят когато потребител премести показалеца върху тях.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
bg: Ако е включено, панелът няма да разрешава на потребителя да принуждава програма да се затвори като маха достъп до бутона за принудително затваряне.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
bg: Ако е включено, панелът няма да позволи на потребителя за заключва екрана, като маха достъпа до менютата за заключване на екрана.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
bg: Ако е включено, панелът няма да разрешени на потребителя да излиза от сесията, като маха достъпа до менютата за изход.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
bg: Ако е включено, панелът няма да позволи да се правят промени по неговите настройки. Отделните аплети, обаче може да се наложи да бъдат заключени индивидуално. Панелът трябва да бъде рестартиран, за да се включи тази опция.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
bg: Ако е истина, да се показват подсказки за обектите в панелите.

en: Applications
bg: Програми

en: _Edit Menus
bg: _Редактиране на менютата

en: Cannot display location '%s'
bg: Местоположението „%s“ не може да бъде показано

en: Bookmarks
bg: Отметки

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
bg: Отваряне на „%s“

en: Network Places
bg: Мрежови места

en: Removable Media
bg: Преносими носители

note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment). Do not keep "Desktop Folder|" * in the translation
en: Desktop Folder|Desktop
bg: Работен плот

en: Open the desktop as a folder
bg: Отваряне на работния плот като папка

en: Places
bg: Места

note: Translators: Desktop is used here as in "Desktop Environment" (this * is not the Desktop folder). Do not keep "Desktop Environment|" in * the translation.
en: Desktop Environment|Desktop
bg: Работна среда

en: Cannot launch entry
bg: Това не може да бъде стартирано

en: Cannot load entry
bg: Това не може да бъде заредено

en: Action button type
bg: Вид действие на бутона

en: Applet Bonobo IID
bg: Аплет Bonobo IID

en: Icon used for object's button
bg: Икона използвана за бутона на обекта

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
bg: Ако е истина, настройката custom_icon се използва като икона за бутона. Ако не е истина , настройката custom_icon се игнорира. Тази настройка важи само ако настройката object_type е „menu-object“ или „drawer-object“.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
bg: Ако е истина, настройката menu_path се използва като път за генериране на съдържанието на менюто. Ако не е истина, настройката menu_path се игнорира. Тази настройка важи само ако настройката object_type е „menu-object“.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
bg: Ако е истина, позицията на обекта се интерпретира към десния (или долния ако е вертикално) ръб на панела.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
bg: Ако е истина, потребителя на може да мърда аплета без първо да отключи обекта използвайки „Отключване“ от менюто.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
bg: Интерпретиране на позицията към долния/десния ръб

en: Launcher location
bg: Местоположение на стартера

en: Lock the object to the panel
bg: Заключване на обекта към панела

en: Menu content path
bg: Път към съдържанието на менюто

en: Object's position on the panel
bg: Позиция на обекта върху панела

en: Panel attached to drawer
bg: Панел прикрепен към шкаф

en: Panel object type
bg: Тип на обектите в панела

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
bg: Идентификацията на имплементацията на Bonobo на аплета - т.е.„OAFIID:GNOME_ClockApplet“. Тази настройка е важна само ако настройката object_type е „bonobo-applet“.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
bg: Тип действие за този бутон. Възможните стойности са „lock“, „logout“, „run“, „search“ и „screenshot“. Тази настройка е валидна само ако настройката object_type е „action-applet“.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
bg: Идентификатора на панела прикрепен към шкафа. Тази настройка е валидна само ако настройката object_type е „drawer-object“.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
bg: Идентификатора на горния панел, съдържащ този панел.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
bg: Местоположението на файла от работното място, описващ стартера. Тази настройка е важна само ако настройката object_type е „launcher-object“.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
bg: Местоположението на файла на изображението което се използва бутона на обекта. Тази настройка важи само ако типа на обекта е „drawer-object“ или „menu-object“ и настройката use_custom_icon е истина.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
bg: Пътят, от който съдържанието на менюто се генерира. Тази настройка е важна само ако настройката use_menu_path е истина и настройката object_type е  „menu-object“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
bg: Позицията на този обект от панела. Позицията се задава с номер пиксели от левия (или горния ако вертикално) ръб на панела.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
bg: Текстът, който се изобразява в подсказка за това меню или шкаф. Тази настройка важи само ако настройката object_type е „drawer-object“ или „menu-object“.

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
bg: Типа на обекта от панела. Възможни стойности са „drawer-object“, „menu-object“, „launcher-object“, „bonobo-applet“, „action-applet“ и „menu-bar“.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
bg: Подсказка показана за чекмедже или меню

en: Toplevel panel containing object
bg: Горен панел, съдържащ обект

en: Use custom icon for object's button
bg: Желаната стандартна икона за обект-бутон

en: Use custom path for menu contents
bg: Използване на обичайния път за съдържанието на менюто

en: Error reading GConf string value '%s': %s
bg: Грешка при четенето на низовата стойност от GConf „%s“: %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
bg: Грешка при четенето на целочислената стойност от GConf „%s“: %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
bg: Панелът „%s“ е зададен за изобразяване на екрана %d, който не е достъпен в момента. Този панел НЯМА да бъде зареден.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
bg: Грешка при четенето на булевата стойност от GConf „%s“: %s

en: Top
bg: Горен

en: Bottom
bg: Долен

en: Left
bg: Ляв

en: Right
bg: Десен

en: Images
bg: Изображения

en: <small>Opaque</small>
bg: <small>Непрозрачност</small>

en: <small>Transparent</small>
bg: <small>Прозрачност</small>

en: Arro_ws on hide buttons
bg: Показване на ст_релки на бутоните за скриване

en: Background
bg: Фон

en: Background _image:
bg: Фоново _изображение:

en: Co_lor:
bg: Цвят:

en: E_xpand
bg: Раз_ширяващ се панел

en: General
bg: Общи настройки

en: Image Background Details
bg: Детайли за фоновото изображение

en: Panel Properties
bg: Настройки на панела

en: Pick a color
bg: Избор на цвят

en: Rotate image when panel is _vertical
bg: Завъртане на изображението при _вертикални панели

en: S_tyle:
bg: С_тил:

en: Select background
bg: Избор на фон

en: Show hide _buttons
bg: Показване на _бутоните за скриване

en: Solid c_olor
bg: Плътен ц_вят

en: Some of these properties are locked down
bg: Някой от тези настройки са заключени

en: St_retch
bg: _Разтегляне

en: _Autohide
bg: _Автоматично скриване на панела

en: _Icon:
bg: _Икона:

en: _None (use system theme)
bg: _Без (използване на стандартната тема)

en: _Orientation:
bg: _Ориентация:

en: _Scale
bg: _Мащабиране

en: _Size:
bg: _Размери:

en: _Tile
bg: За_главие

en: Couldn't find a suitable application
bg: Подходящата програма не може да бъде намерена

en: Cannot open recently used document
bg: Последно отваряните документи не могат да бъдат показани

en: An unknown error occurred while trying to open %s
bg: Неизвестна грешка при опита за отваряне на %s

en: Clear the Recent Documents list?
bg: Да бъде ли изчистен списъка с последните отваряни документи?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
bg: Ако изчистите „Списъкът със скоро отваряните документи“, то Вие ще изчистите следното:
    
    • Всички обекти в менюто Места → Последни документи.
    • Всички записи за последните отваряни документи в програмите.

en: Recent Documents
bg: Скоро отваряни документи

en: Clear Recent Documents
bg: Изчистване на списъка със скоро отваряните документи

en: Clear all items from the recent documents list
bg: Да бъде ли изчистен списъка с последните отваряни документи?

en: Cannot launch command '%s'
bg: Командата „%s“ не може да бъде стартирана

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
bg: Не може да обърне „%s“ от UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
bg: Избор на файл, към който да се приложи командата...

en: Will run command: '%s'
bg: Ще се изпълни командата: „%s“

en: Select an application to view its description.
bg: Избор на програма за преглед на нейното описание.

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
bg: Списъкът с URI-та, който е бил пуснат на диалога за стартиране, е с неправилен формат (%d) или дължина (%d)

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
bg: Натискане на бутона за разгледане файловете за този, към чието име да се приложи командата.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
bg: Натискане на бутона са да се стартира избраната програма или командата в полето за въвеждане на команда.

en: Command entry
bg: Кутия за въвеждане на командата

en: Command icon
bg: Икона за командата

en: Enter a command string here to run it.
bg: Въведете командата тук, за да я изпълните.

en: List of known applications
bg: Списък с познатите програми

en: Run Application
bg: Стартиране на програма

en: Run in _terminal
bg: Стартиране в _терминал

en: Run with _file...
bg: Стартиране с _файл...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
bg: Избор на тази кутия за да се стартира командата в прозорец на терминала.

en: Show list of known _applications
bg: Списък с позн_атите програми

en: The icon of the command to be run.
bg: Неуспех при намирането командата.

en: _Run
bg: _Стартиране

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
bg: Засечен е един работещ панел
    и стартирането на нов ще бъде прекъснато.

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
bg: Имаше проблем при регистрирането на панела към сървъра за активиране на bonobo.
    Кодът на грешката е: %d
    Панелът ще бъде спрян.

en: _Force quit
bg: _Насилствено спиране

en: C_lear
bg: Из_чистване

en: D_on't Delete
bg: _Без изтриване

en: Hide Panel
bg: Скриване на панела

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
bg: Горен разширен ъглов панел

en: Top Centered Panel
bg: Горен центриран панел

en: Top Floating Panel
bg: Горен плаващ панел

en: Top Edge Panel
bg: Горен ъглов панел

en: Bottom Expanded Edge Panel
bg: Долен разширен ъглов панел

en: Bottom Centered Panel
bg: Долен центриран панел

en: Bottom Floating Panel
bg: Долен плаващ панел

en: Bottom Edge Panel
bg: Долен ъглов панел

en: Left Expanded Edge Panel
bg: Ляв разширен ъглов панел

en: Left Centered Panel
bg: Ляв центриран панел

en: Left Floating Panel
bg: Ляв плаващ панел

en: Left Edge Panel
bg: Ляв ъглов панел

en: Right Expanded Edge Panel
bg: Десен разширен ъглов панел

en: Right Centered Panel
bg: Десен центриран панел

en: Right Floating Panel
bg: Десен плаващ панел

en: Right Edge Panel
bg: Десен ъглов панел

en: Animation speed
bg: Скорост на анимацията

en: Automatically hide panel into corner
bg: Автоматично скриване на панела в ъгъла

en: Background color
bg: Фонов цвят

en: Background color opacity
bg: Прозрачност на цвета сложен за фон

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Background type
bg: Вид на фона

en: Center panel on x-axis
bg: Центриране на панела по оста - х

en: Center panel on y-axis
bg: Центрира панела по оста - у

en: Enable arrows on hide buttons
bg: Показване на ст_релки в бутоните за скриване

en: Enable hide buttons
bg: Показване на бутоните за скриване

en: Expand to occupy entire screen width
bg: Разширяване за да покрие цялата ширина на екрана

en: Fit image to panel
bg: Нагласяне на изображението към панела

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
bg: Ако е истина, стрелките ще се сложат на бутоните за скриване. Тази настройка важи само ако настройката enable_buttons е истина.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
bg: Ако е истина бутоните ще се поставят на всяка страна на панела където може да се използват за преместване на панела до ръба на екрана, оставяйки само бутона да се показва.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
bg: Ако е истина, скриването и показването на този панел ще се анимира вместо да става моментално.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
bg: Ако е истина, фоновото изображение ще се върти когато панела е ориентиран вертикално.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
bg: Ако е истина, изображението ще се разширява (запазвайки формата на изображението) по ширината на панела (хоризонтално).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
bg: Ако е истина, изображението ще се разшири по размерите на панела. Формата на изображението няма да се запази.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
bg: Ако е истина, панела автоматично се скрива в ръба на екрана когато показалеца напусне областта на панела. Премествайки показалеца над този ръб ще накарате панела отново да се покаже.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
bg: Ако е истина, панела ще се постави по цялата ширина на екрана (височина ако е вертикален панел). В този режим панела можа да се постави само на ръба на екрана. Ако не е истина панела ще е само толкова голям колкото са големи аплетите. стартерите и бутоните на панела.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
bg: Ако е истина настройката за х за игнорира и панела се поставя в центъра на х - оста на екрана. Ако панела се пре-оразмерява ще остане в тази позиция - т.е. панела ще расте и от двете страни. Ако не е истина. настройката х задава местоположението на панела.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
bg: Ако е истина настройката за y, да се игнорира и панела се поставя в центъра на y - оста на екрана. Ако панела се пре-оразмерява ще остане в тази позиция - т.е. панела ще расте и от двете страни. Ако не е истина. настройката y задава местоположението на панела.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
bg: В настройките за режим (xinerama), може да имате панели на всеки от индивидуалните монитори. Тази настройка указва на кой монитор да се показва панела.

en: Name to identify panel
bg: Идентификационно име на панела

en: Panel autohide delay
bg: Забавяне на скриването (ms)

en: Panel autounhide delay
bg: Интервал на автоматичното скриване

en: Panel orientation
bg: Ориентация на панела

en: Panel size
bg: Размер на панела

en: Rotate image on vertical panels
bg: Завъртане при вертикални панели

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
bg: Определя фоновия цвят за панела в RGB формат

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
bg: Задаване на файл, който ще се използва за фоново изображение. Ако изображението съдържа алфа - канал то ще се постави върху фоновото изображение на работното място.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Задаване колко милисекунди ще се забави показването на панела след като показалеца застане над панела. Тази настройка важи само ако настройката auto_hide е истина.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Задаване на колко милисекунди ще се забави скриването на панела след като показалеца излезе от района на панела. Тази настройка важи само ако настройката auto_hide е истина.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
bg: Задава брой пиксели, които се виждат когато панела е скрит автоматично в ръба на екрана. Тази настройка важи само ако auto_hide е истина.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
bg: Задава колко ще е прозрачен фоновия цвят. Ако цвета не е напълно непрозрачен (стойност по малка от 65535), цветът ще е насложен върху фоновото изображение.

en: Stretch image to panel
bg: Разтягане изображението на панела

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
bg: Височината (ширината ако е вертикален панел) на панела. Панела ще определя минималния размер базиран на размера на шрифта и други индикатори. Максималния размер е фиксиран на една четвърт от височината на екрана (или ширината).

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местоположението на панела спрямо оста х. Тази настройка важи само в не-разширен режим. В разширен режим тази настройка се игнорира и панела се слага на ръба на екрана определен от настройката за ориентация.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
bg: Местонахождението на панела по Y-оста. Този ключ се използва само при не-разгърнат режим.В разгърнатия режим, този ключ се игнорира и панела се поставя на края на екрана обозначен от ключа за ориентация.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
bg: Ориентация на панела. Възможни стойности са „top“, „bottom“, „left“, „right“. В разширен режим настройката указва на кой ръб на екрана ще е панела. В не-разширен режим разликата между „top“ и „bottom“ не е важна - и двете покажат, че е хоризонтален панел - но е полезна подсказка за това как някои обекти от панела трябва да се държат. Например, на горен панел бутона-меню ще се разширява надолу от панела, докато ако беше долен панел щеше да се разширява нагоре.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
bg: Скоростта, с която ще се случи анимацията на панела. Възможни стойности са „slow“, „medium“ и „fast“. Тази настройка важи само ако настройката enable_animations е истина.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
bg: Това е лесно разбираемо от човек име с което може да идентифицирате панел. Неговата главна цел е да седи на прозореца на панела като заглавие което е полезно когато се мести между панелите.

en: Visible pixels when hidden
bg: Видими пиксели когато е скрит

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
bg: Този тип фон трябва да се използва за панелите. Възможните стойности са „gtk“ - ще се използва GTK - уиджета по подразбиране, „color“ - настройката за цвят ще се използва за фонов цвят или „image“ - изображението зададено настройката за изображение ще се използва за фон.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
bg: С много-екранни настройки, може да имате панели на всеки индивидуален екран. Тази настройка важи само за текущия екран на който е изобразен панела.

en: X co-ordinate of panel
bg: Координата X на панела

en: X screen where the panel is displayed
bg: Х екрана, където е изобразен панела

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
bg: Xinerama мониторът, където е изобразен панела

en: Y co-ordinate of panel
bg: Координатата Y от панела

en: Cannot display help document
bg: Документа с помощта не може да бъде показан

en: Details: %s
bg: Подробности: %s

en: Open URL: %s
bg: Отваряне на URL: %s

en: Delete this drawer?
bg: Премахване на този шкаф?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
bg: Когато един шкаф бъде премахнат, настройките му 
    се губят.

en: Delete Drawer
bg: Премахване шкаф

en: Delete this panel?
bg: Премахване на този панел?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
bg: Когато един панел бъде премахнат, настройките му 
    се губят.

en: Delete Panel
bg: Премахване на панела

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
bg: Прост аплет за изпробването на панела на GNOME 2.0

en: Test Bonobo Applet
bg: Аплет за изпробване на Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
bg: Фабрика за аплети за изпробване на Bonobo

en: Incomplete '%s' background type received
bg: Полученият тип на фона „%s“ е непълен

en: Incomplete '%s' background type received: %s
bg: Полученият тип на фона „%s“ е непълен: %s

en: Failed to get pixmap %s
bg: Не успях да открия изображението %s

en: Unknown background type received
bg: Получен е непознат вид на фона

en: The Applet's containing Panel's orientation
bg: Ориентация на панела съдържащ аплета

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
bg: Размер в пиксели на панела съдържащ аплета

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
bg: Фон на панела, съдържащ аплета

en: The Applet's flags
bg: Флагове на аплета

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
bg: Интервал подсказващ подходящите размери за аплета

en: The Applet's containing Panel is locked down
bg: Аплетът съдържащ панела е заключен

en: Specify an applet IID to load
bg: Указване име на профила, който да се зареди

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
bg: Указване местоположението на gconf, в което да се запазят настройките

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
bg: Указване на началния размер на аплета (малък, среден, голям и т.н.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
bg: Указване на началната ориентация на аплета (горе, долу, ляво или дясно)

en: XX Small
bg: Най-малки

en: X Small
bg: По-малки

en: Small
bg: Малки

en: Medium
bg: Средна

en: Large
bg: Големи

en: X Large
bg: По-големи

en: XX Large
bg: Най-големи

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
bg: Пробен аплет

en: _Applet:
bg: _Аплет:

en: _Prefs Dir:
bg: Директория с предпочитания:
