dasher 2.6 - en to bg translation catalogue (110 entries)

note: Paneltree |         /-menutree Widgettree------buttontree \-edittree Tree, parent, children, next, pointer, data, string, colour
en: Panels
bg: Панели

en: Application
bg: Програма

en: Menus
bg: Менюта

en: Buttons
bg: Бутони

en: Text
bg: Текст

en: Control
bg: Контрол

en: Windows
bg: Прозорци

en: Stop
bg: Спиране

en: Pause
bg: Пауза

en: Move
bg: Преместване

en: Delete
bg: Изтриване

en: Speak
bg: Изговор

en: Everything
bg: Всичко

en: New
bg: Нов

en: Repeat
bg: Повтаряне

en: Character
bg: Знак

en: Word
bg: Дума

en: Line
bg: Линия

en: Unknown
bg: Непознат

en: <b>Alphabet Selection:</b>
bg: <b>Избор на азбука:</b>

en: <b>Button control setup</b>
bg: <b>Настройки на бутоните</b>

en: <b>Color Selection:</b>
bg: <b>Избор на цвят:</b>

en: <b>Control Style:</b>
bg: <b>Стил на контрол:</b>

en: <b>Language Model:</b>
bg: <b>Модел на езика:</b>

en: <b>Miscellaneous Options:</b>
bg: <b>Други настройки:</b>

en: <b>Orientation:</b>
bg: <b>Ориентация:</b>

en: <b>Smoothing:</b>
bg: <b>Заглаждане:</b>

en: <b>Starting And Stopping:</b>
bg: <b>Стартиране и спиране:</b>

en: <b>Toggle button Mode:</b>
bg: <b>Настройка на режима на бутоните:</b>

en: <b>View Options:</b>
bg: <b>Настройки на изгледа:</b>

en: <b>X/Y Coordinates:</b>
bg: <b>X/Y Координати:</b>

en: <b>Y Axis Options:</b>
bg: <b>Опции на оста Y:</b>

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Alphabet
bg: Азбука

en: Alphabet Default
bg: Стандартна азбука

en: Bottom to Top
bg: Отдолу на горе

en: Button control setup
bg: Настройка на контрола на бутоните

en: Button mode
bg: Режим на бутоните

en: Button:
bg: Бутон:

en: Control mode
bg: Режим на контрол

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy _All
bg: Копиране на _всичко

en: Copy all on stop
bg: Копиране на всичко при спиране

en: Cut
bg: Изрязване

en: Cyclical button mode
bg: Cyclical режим на бутоните

en: Dasher Preferences
bg: Настройки на Dasher

en: Distance from centreline for start on mouse position:
bg: Разстояние от централната линия за началното положение на мишката:

en: Down/3:
bg: Долу/3:

en: Draw box outlines
bg: Рисуване на външните линии на кутиите

en: Draw line between crosshairs and mouse
bg: Рисуване на линия между центъра на интерес и мишката

en: Edit Button-control options
bg: Редактиране на настройките на бутоните

en: Enter text into other windows
bg: Въвежданене на на текст в други прозорци

en: Eyetracker mode
bg: Режим на проследяване на окото

en: If this mode is selected, up  and down will
    cycle backwards and forwards between coordinates and right will confirm the choice
bg: Ако е избран този режим, „нагоре“ и „надолу“ ще преминават
    през възможните посоки, а „надясно“ ще потвърждава избора.

en: Language model adapts as you write.
bg: Езиковият модел се адаптира докато пишете.

en: Large
bg: Голям

en: Left to Right
bg: От ляво на дясно

en: Left/2:
bg: Ляво/2:

en: Mixture model (PPM/dictionary)
bg: Смесен модел (PPM/dictionary)

en: New file
bg: Нов файл

en: Normal
bg: Нормален

en: One dimensional mode
bg: Едноизмерен режим

en: Open file
bg: Отваряне на файл

en: Paste
bg: Поставяне

en: Pause outside window
bg: Пауза на външния прозорец

en: Right to Left
bg: От дясно на ляво

en: Right/4:
bg: Дясно/4:

en: Save file
bg: Запазване на файл

en: Save file as
bg: Запазване на файл като

en: Select File
bg: Избиране на Файл

en: Select Font
bg: Избиране на шрифт

en: Show mouse position
bg: Показване на мястото на мишката

en: Show speed slider
bg: Показване на скоростта на плъзгача

en: Show toolbar
bg: Показване на лентата с инструментите

en: Speak on stop
bg: Изговаряне при спиране

en: Standard letter-based PPM
bg: Стандартен базиран на букви PPM

en: Start on left mouse button
bg: Започване при натискане на левия бутон на мишката

en: Start on space bar
bg: Започване с натискането на бутона space

en: Start with mouse position
bg: Започване с позицията на мишката

en: Timestamp new files
bg: Постявяне на време на новите файлове

en: Top to Bottom
bg: От горе на долу

en: Training
bg: Обучаване

en: Training Dasher - please wait
bg: Dasher се обучава, изчакайте

en: Up/1:
bg: Горе/1:

en: Use this control to adjust the relative sizes of the 
    letter boxes. Note that selecting high values will slow
    your writing speed.
bg: Чрез този контрол, можете да установявате относителните
    размери на кутиите за буквите. Големите стойности
    забавят скоростта на писане.

en: Very Large
bg: Много голям

en: View
bg: Изглед

en: Word-based model
bg: Базиран на думи

en: _About
bg: _Относно

en: _Append to file
bg: _Закачане към файл

en: _Dasher Font
bg: _Шрифт на Dasher

en: _Dasher Font Size
bg: _Големина на шрифта

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Edit Font
bg: _Редактиране на шрифт

en: _File
bg: _Файл

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Import Training Text
bg: _Внасяне на текст за обучение

en: _Options
bg: _Настройки

en: _Reset fonts
bg: _Пренастройване на шрифтовете

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
bg: абвгдежзийк АБВГДЕЖЗИЙК

en: <b>Speed</b>
bg: <b>Скорост</b>

en: Change colour scheme automatically
bg: Автоматична промяна на цветовата схема

en: Color
bg: Цвят

en: If this mode is selected, up and down will cycle backwards and forwards between coordinates and right will confirm the choice
bg: Ако е избран този режим, „нагоре“ и „надолу“ ще преминават
    през възможните посоки в обратен ред, а „надясно“ ще потвърждава избора.

en: Number of pixels that should cover the entire y range:
bg: Брой пиксели, които ще покриват цялата зона Y:

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Use this control to adjust the relative sizes of the letter boxes. Note that selecting high values will slow your writing speed.
bg: Чрез този контрол, можете да установявате относителните размери на кутиите за буквите. Големите стойности забавят скоростта на писане.

en: Unable to initialize speech support
bg: Поддръжката на гласовете не може да бъде инициализирана

en: Warning: unable to set speech parameters
bg: Внимание: параметрите на речта не можаха да бъдат настроени

en: Dasher Text Entry
bg: Текстов запис на Dasher
