evolution master - en to bg translation catalogue (4310 entries)

en: This address book could not be opened.
bg: Този адресник не може да бъде отворен.

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
bg: Този сървър за адресници може да е недостъпен, може да сте сгрешили името в настройките или мрежовата връзка в момента да е изключена.

en: Failed to authenticate with LDAP server.
bg: Неуспешна идентификация пред сървъра за LDAP.

en: Check to make sure your password is spelled correctly and that you are using a supported login method. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
bg: Проверете дали паролата е написана правилно и дали използвате поддържан метод за идентификация. При много пароли големите и малките букви имат значение — проверете дали е натиснат клавишът „Caps Lock“.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
bg: Този сървър за адресници няма предложени бази за търсене.

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
bg: Сървърът за LDAP може би използва стара версия на LDAP, която не поддържа тази функционалност или е зле конфигуриран. Попитайте администратора за поддържаните основи за търсене.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
bg: Този сървър не поддържа схеми от вида LDAPv3.

en: Could not get schema information for LDAP server.
bg: Неуспешно получаване на типови схеми за сървъра за LDAP.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
bg: Сървърът за LDAP не отговори с правилни типове схеми.

en: Could not remove address book.
bg: Адресникът не може да бъде премахнат.

en: Delete address book '{0}'?
bg: Изтриване на адресника „{0}“?

en: This address book will be removed permanently.
bg: Този адресник ще бъде изтрит завинаги.

en: Do _Not Delete
bg: Да _не се изтрива

en: Delete remote address book &quot;{0}&quot;?
bg: Изтриване на отдалечения адресник „{0}“?

en: This will permanently remove the address book &quot;{0}&quot; from the server. Are you sure you want to proceed?
bg: Това действие ще изтрие завинаги адресника „{0}“ от сървъра. Сигурни ли сте, че желаете да продължите?

en: _Delete From Server
bg: _Изтриване от сървъра

en: Category editor not available.
bg: Редакторът на категории не е наличен.

en: Unable to open address book '{0}'
bg: Адресникът '{0}' не може да бъде отворен

en: Unable to perform search.
bg: Търсенето не може да бъде изпълнено.

en: Would you like to save your changes?
bg: Искате ли да запазите промените?

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
bg: Направени са промени по този контакт. Искате ли да бъдат запазени?

en: _Discard
bg: _Отхвърляне

en: Cannot move contact.
bg: Контактът не може да бъде преместен.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
bg: Опитвате се да преместите контакт от един адресник в друг, но той не може да бъде премахнат от източника. Вместо това искате ли да го копирате?

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
bg: Изображението, което сте избрали е голямо. Искате ли да го преоразмерите и запазите?

en: _Resize
bg: _Оразмеряване

en: _Use as it is
bg: _Ползване както е

en: _Do not save
bg: _Да не се запазва

en: Unable to save {0}.
bg: Запазването на {0} е неуспешно.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
bg: Грешка при запазването на {0} в {1}: {2}

en: Address '{0}' already exists.
bg: Адресникът „{0}“ вече съществува.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
bg: Вече съществува контакт за този адрес. Искате ли да добавите нова визитка за същия адрес въпреки това?

en: _Add
bg: Доб_авяне

en: Some addresses already exist in this contact list.
bg: Някои адреси вече са вписани в адресника.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
bg: Опитвате се да добавите адреси, които вече съществуват.  Искате ли да се добавят въпреки това?

en: Skip duplicates
bg: Пропускане на съществуващи контакти

en: Add with duplicates
bg: Добавяне с повтарящи контакти

en: List '{0}' is already in this contact list.
bg: Списъкът „{0}“ вече е в адресника.

en: A contact list named '{0}' is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
bg: Списъкът с контакти „{0}“ вече съществува. Искате ли да се добави въпреки това?

en: Failed to delete contact
bg: Неуспешно триене на контакт

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
bg: Нямате достатъчно права да изтривате контакти от този адресник.

en: Cannot add new contact
bg: Контактът не може да бъде добавен

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: '{0}' is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
bg: „{0}“ е адресник с права само за четене. Превключете на изгледа за контакти и в страничната лента изберете адресник, който може да приема контакти.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
bg: Контактът не може да бъде запазен. Адресникът все още се отваря.

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: Cannot save a contact to the address book '{0}', because it is still opening. Either wait till it's opened, or select a different address book.
bg: Контактът не може да бъде запазен в адресника „{0}“, защото все още се отваря. Изчакайте да се отвори или изберете друг адресник.

en: Contact Editor
bg: Редактор на контакти

en: Image
bg: Изображение

en: Nic_kname:
bg: _Прякор:

en: _File under:
bg: Име в _списъка:

en: _Where:
bg: _Къде:

en: Ca_tegories...
bg: Ка_тегории…

en: Full _Name...
bg: Пълно _име…

en: _Wants to receive HTML mail
bg: _Иска да получава поща във формат HTML

en: Email
bg: Електронна поща

en: Telephone
bg: Телефон

en: Instant Messaging
bg: Бързи съобщения

en: Contact
bg: Контакт

en: _Home Page:
bg: _Интернет страница:

en: _Calendar:
bg: _Календар:

en: _Free/Busy:
bg: _Свободен/зает:

en: _Video Chat:
bg: _Видео разговор:

en: Home Page:
bg: Интернет страница:

en: Calendar:
bg: Календар:

en: Free/Busy:
bg: Свободен/зает:

en: Video Chat:
bg: Видео разговор:

en: _Blog:
bg: _Блог:

note: Translators: an accessibility name
en: Blog:
bg: Блог:

en: Web Addresses
bg: Интернет адреси

en: Web addresses
bg: Интернет адреси

en: _Profession:
bg: _Професия:

[ctx: Job]
en: _Title:
bg: _Длъжност:

en: _Company:
bg: _Компания:

en: _Department:
bg: _Отдел:

en: _Office:
bg: _Офис:

en: _Manager:
bg: _Ръководител:

en: _Assistant:
bg: _Помощник:

en: Job
bg: Работа

en: _Spouse:
bg: _Съпруг(а):

en: _Birthday:
bg: _Рожден ден:

en: _Anniversary:
bg: _Годишнина:

en: Anniversary
bg: Годишнина

note: XXX Allow the category icons to be referenced as named *     icons, since GtkAction does not support GdkPixbufs. Get the icon file for some default category.  Doesn't matter * which, so long as it has an icon.  We're just interested in * the directory components.
en: Birthday
bg: Рожден ден

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Personal Information
bg: Лична информация

en: _City:
bg: _Град:

en: _Zip/Postal Code:
bg: _ZIP/пощенски код:

en: _State/Province:
bg: _Щат/провинция:

en: _Country:
bg: _Държава:

en: _PO Box:
bg: _Пощенска кутия:

en: _Address:
bg: _Адрес:

en: Home
bg: Домашна

en: Work
bg: Служебен

en: Other
bg: Друга

en: Mailing Address
bg: Пощенски адрес

en: Notes
bg: Бележки

en: _Help
bg: Помо_щ

note: This is only shown if the EActivity has a GCancellable. no flags
en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Save
bg: _Запазване

en: Jabber
bg: Джабър

en: Yahoo
bg: Яху!

en: Skype
bg: Скайп

en: Twitter
bg: Туитър

en: Undo
bg: Отказ

en: Redo
bg: Повтаряне

en: Error adding contact
bg: Грешка при добавяне на контакт

en: Error modifying contact
bg: Грешка при промяна на контакт

en: Error removing contact
bg: Грешка при премахване на контакт

en: Contact Editor - %s
bg: Редактор на контакти — %s

en: Please select an image for this contact
bg: Изберете изображение за този контакт

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _No image
bg: _Няма изображение

en: The contact data is invalid:
bg: Информацията на контакта е неправилна:

en: '%s' has an invalid format
bg: „%s“ е с неправилен формат

en: '%s' cannot be a future date
bg: „%s“ не може да е в бъдещето

en: %s'%s' has an invalid format
bg: %s„%s“ е с неправилен формат

en: %s'%s' is empty
bg: %s„%s“ е празен

en: Invalid contact.
bg: Неправилен контакт.

en: _OK
bg: _ОК

en: Contact Quick-Add
bg: Бързо добавяне на контакт

en: _Edit Full
bg: Пълно р_едактиране

en: _Full name
bg: _Пълно име

en: E_mail
bg: _Е-поща

en: _Select Address Book
bg: Избор на адрес_ник

en: Mr.
bg: Г-н

en: Mrs.
bg: Г-жа

en: Ms.
bg: Г-жа

en: Miss
bg: Г-ца

en: Dr.
bg: Д-р

en: Sr.
bg: Старши

en: Jr.
bg: Младши

en: Esq.
bg: Ескуайър

en: Full Name
bg: Пълно име

en: _First:
bg: _Първо име:

[ctx: FullName]
en: _Title:
bg: _Име:

en: _Middle:
bg: Прези_ме:

en: _Last:
bg: _Фамилия:

en: _Suffix:
bg: _Наставка:

en: Contact List Editor
bg: Редактор за контакти

en: _List name:
bg: Име на спис_ък:

en: Members
bg: Членове

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
bg: Напи_шете адрес на е-поща или завлечете контакт до списъка по-долу:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
bg: _Скриване на адресите, когато се изпраща поща до този списък

en: Add an email to the List
bg: Добавяне на е-поща в списъка

en: Remove an email address from the List
bg: Премахване на адрес на е-поща от списъка

en: _Remove
bg: Пре_махване

en: Insert email addresses from Address Book
bg: Вмъкване на е-пощи от адресника

en: _Select...
bg: _Избор…

en: _Top
bg: _Отгоре

en: _Up
bg: _Нагоре

en: _Down
bg: _Надолу

en: _Bottom
bg: _Отдолу

en: Contact List Members
bg: Членове на списъка с контакти

en: _Members
bg: _Членове

en: Error adding list
bg: Грешка при добавяне на списък

en: Error modifying list
bg: Грешка при промяна на списък

en: Error removing list
bg: Грешка при премахване на списък

en: Cancelled
bg: Отменено

en: Merge Contact
bg: Сливане на контакт

en: _Merge
bg: _Сливане

en: Duplicate Contact Detected
bg: Намерени са повтарящи се контакти

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
bg: Името или пощенския адрес на този контакт вече съществува
    в тази папка. Искате ли да го запазите въпреки това?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
bg: Името или пощенския адрес на този контакт вече съществува
    в тази папка. Искате ли да го добавите въпреки това?

en: Changed Contact:
bg: Променен контакт:

en: New Contact:
bg: Нов контакт:

en: Conflicting Contact:
bg: Противоречащ контакт:

en: Old Contact:
bg: Предишен контакт:

en: Name contains
bg: Името съдържа

en: Email begins with
bg: Електронната поща започва с

en: Any field contains
bg: Кое да е поле съдържа

en: No contacts
bg: Няма контакти

en: %d contact | %d contacts
bg[0]: %d контакт
bg[1]: %d контакта

en: Error getting book view
bg: Грешка при взимането на изгледа на адресника

en: Search Interrupted
bg: Търсенето е прекъснато

en: Error modifying card
bg: Грешка при промяна на карта

en: Cut selected contacts to the clipboard
bg: Отрязване на избраните контакти в буфера за обмен

en: Copy selected contacts to the clipboard
bg: Копиране на избраните контакти в буфера за обмен

en: Paste contacts from the clipboard
bg: Поставяне на контакти от буфера за обмен

en: Delete selected contacts
bg: Изтриване на избраните контакти

en: Select all visible contacts
bg: Избиране на всички контакти

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези адресници?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този адресник?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този адресник (%s)?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези контакти?

en: Are you sure you want to delete this contact?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този контакт?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този контакт (%s)?

en: _Delete
bg: _Изтриване

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
bg[0]: Отварянето на %d контакта ще отвори %d нови прозореца.
    Наистина ли искате това?
bg[1]: Отварянето на %d контакта ще отвори %d нови прозореца.
    Наистина ли искате това?

en: _Don't Display
bg: Да _не се показват

en: Display _All Contacts
bg: Показване на _всички контакти

en: File As
bg: Запазване като

en: Given Name
bg: Лично име

en: Family Name
bg: Фамилия

en: Nickname
bg: Прякор

en: Email 2
bg: Втора е-поща

en: Email 3
bg: Трета е-поща

en: Assistant Phone
bg: Телефон на асистент

en: Business Phone
bg: Служебен телефон

en: Business Phone 2
bg: Втори служебен телефон

en: Business Fax
bg: Служебен факс

en: Callback Phone
bg: Телефон за обратно обаждане

en: Car Phone
bg: Телефон в автомобил

en: Company Phone
bg: Служебен телефон

en: Home Phone
bg: Домашен телефон

en: Home Phone 2
bg: Втори домашен телефон

en: Home Fax
bg: Домашен факс

en: ISDN Phone
bg: Телефон с ISDN

en: Mobile Phone
bg: Мобилен телефон

en: Other Phone
bg: Друг телефон

en: Other Fax
bg: Друг факс

en: Pager
bg: Пейджър

en: Primary Phone
bg: Основен телефон

en: Radio
bg: Радио

en: Telex
bg: Телекс

en: Company
bg: Фирма

en: Unit
bg: Единица

en: Office
bg: Офис

en: Title
bg: Титла

en: Role
bg: Роля

en: Manager
bg: Мениджър

en: Assistant
bg: Помощник

en: Web Site
bg: Интернет страница

en: Journal
bg: Дневник

en: Categories
bg: Категории

en: Spouse
bg: Съпруг(а)

en: Note
bg: Бележка

en: Contacts Map
bg: Карта на контактите

note: Zoom-in button
en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

note: Zoom-out button
en: Zoom _Out
bg: _Намаляване

note: Search button
en: _Find
bg: _Намиране сега

en: 
    
    Searching for the Contacts...
bg: 
    
    Търсене за контакти…

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
bg: 
    
    Търсене на контакта
    
    или натиснете два пъти с мишката тук за нов контакт.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
bg: 
    
    Няма обекти, които да се показват в този изглед.
    
    Натиснете два пъти тук, за да създадете нов контакт.

en: 
    
    Search for the Contact.
bg: 
    
    Търсене за контакти.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
bg: 
    
    Няма обекти, които да бъдат показани в този изглед.

en: Work Email
bg: Служебна е-поща

en: Home Email
bg: Домашна е-поща

en: Other Email
bg: Друга е-поща

en: evolution address book
bg: Адресник на Evolution

en: New Contact
bg: Нов контакт

en: New Contact List
bg: Нов списък с контакти

en: current address book folder %s has %d card | current address book folder %s has %d cards
bg[0]: текущата папка %s на адресника съдържа %d визитка
bg[1]: текущата папка %s на адресника съдържа %d визитки

en: Open
bg: Отваряне

en: Contact List:
bg: Списък с контакти:

en: Contact:
bg: Контакт:

en: evolution minicard
bg: мини-карта на Evolution

en: Copy _Email Address
bg: Копиране на _адреса на е-пощата

en: Copy the email address to the clipboard
bg: Копиране на адреса на е-пощата в буфера за обмен

en: _Send New Message To...
bg: _Изпращане на ново писмо до…

en: Send a mail message to this address
bg: Изпращане на писмо към този адрес

en: Click to mail %s
bg: Натиснете, за да изпратите писмо на %s

en: Open map
bg: Отваряне

en: List Members:
bg: Абонати:

en: Department
bg: Отдел

en: Profession
bg: Професия

en: Position
bg: Позиция

en: Video Chat
bg: Видео разговор

en: Calendar
bg: Календар

en: Free/Busy
bg: Свободен/зает

en: Phone
bg: Телефон

en: Fax
bg: Факс

en: Address
bg: Адрес

en: Home Page
bg: Домашна страница

en: Web Log
bg: Блог

en: Personal
bg: Лично

en: List Members
bg: Изброяване на членове

en: Job Title
bg: Длъжност

en: Home page
bg: Домашна страница

en: Blog
bg: Блог

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
bg: Отварянето на този адресник е неуспешно. Това означава, че адресникът не е обозначен за употреба в режим „Изключен“ или все още не е изтеглен. Заредете адресника, когато сте в режим „Включен“, за да изтеглите съдържанието му.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
bg: Този адресник не може да бъде отворен. Проверете дали местоположението %s съществува и дали имате права за достъп.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
bg: В тази версия на Evolution не е компилирана поддръжка на LDAP. Ако искате да ползвате LDAP в Evolution, трябва да инсталирате пакет на Evolution с включена поддръжка за LDAP.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
bg: Този адресник не може да бъде отворен. Въвели сте грешен адрес или сървърът е недостъпен.

en: Detailed error message:
bg: Подробна грешка:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
bg: Открити са повече съвпадения, отколкото сървърът
    може да върне или Evolution може да покаже.
    Уточнете търсенето или увеличете ограничението в
    настройките на адресника.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
bg: Времето за това запитване надвиши сървърния лимит или лимита, който сте настроили
    за този адресник. Направете търсенето по-точно или увеличете времето в настройките
    за директорийния сървър за този адресник.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
bg: Компонентът за този вид адресник не успя да анализира заявката. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
bg: Компонентът за този вид адресник отказа да изпълни заявката. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
bg: Заявката не завърши успешно. %s

note: This is a filename. Translators take note.
en: card.vcf
bg: визитка.vcf

en: Select Address Book
bg: Избор на адресник

en: list
bg: списък

en: Move contact to
bg: Преместване на контакт в

en: Copy contact to
bg: Копиране на контакт в

en: Move contacts to
bg: Преместване на контакти в

en: Copy contacts to
bg: Копиране на контакти в

en: Importing...
bg: Внасяне…

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
bg: Контакти на Outlook (.cvs,  .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
bg: Внасяне на контакти на Outlook (.cvs, .tab)

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
bg: Контакти на Mozilla (.cvs,  .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
bg: Внасяне на контакти на Mozilla (.cvs,  .tab)

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
bg: Контакти на Evolution (.cvs,  .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
bg: Внасяне на контакти на Evolution (.cvs,  .tab)

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
bg: Формат за обмяна на данни LDAP (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
bg: Интерфейс за внасяне на LDIF

en: vCard (.vcf, .gcrd)
bg: Визитка (.vcf, .gcrd)

en: Evolution vCard Importer
bg: Интерфейс за внасяне на визитки

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
bg: Страница %d

en: Specify the output file instead of standard output
bg: Укажете изходния файл вместо стандартния изход

en: OUTPUTFILE
bg: ИЗХОДЕН_ФАЙЛ

en: List local address book folders
bg: Показване на папките на локалния адресник

en: Show cards as vcard or csv file
bg: Показване на картичките като файл vcard или csv

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
bg: Грешка при аргументите на командния ред. Използвайте опцията --help, за да разберете начина на употреба.

en: Only support csv or vcard format.
bg: Поддържа само форматите csv и vcard.

en: Unhandled error
bg: Необработена грешка

en: Can not open file
bg: Файлът не може да бъде отворен.

en: Failed to open client '%s': %s
bg: Не може да се отвори клиентът „%s“: %s

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часове

note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

en: Start time
bg: Начало

en: Appointments
bg: Уговорени часове

en: Dismiss _All
bg: _Отказване на всички

en: _Snooze
bg: _Отлагане

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Print
bg: _Печат

en: _Dismiss
bg: _Отказване

en: Location:
bg: Местоположение:

en: location of appointment
bg: място на уговорен час

en: Snooze _time:
bg: Време за _отлагане:

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
bg: дни

en: hours
bg: часове

en: minutes
bg: минути

en: No summary available.
bg: Няма обобщение.

en: No description available.
bg: Няма описание.

en: No location information available.
bg: Няма информация за местоположението.

en: Evolution Reminders
bg: Напомняния от Evolution

en: You have %d reminder | You have %d reminders
bg[0]: Имате %d напомняне
bg[1]: Имате %d напомняния

en: Warning
bg: Внимание

en: _No
bg: _Не

en: _Yes
bg: _Да

en: An Evolution Calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
bg: Напомнянето към календара на Evolution ще се включи всеки момент. В него е зададено да се стартира следната програма:
    
             %s
    
    Сигурни ли сте, че искате да стартирате тази програма?

en: Do not ask me about this program again.
bg: Без запитвания за тази програма отново.

en: invalid time
bg: грешно време

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d hours before start of appointment"
en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d minutes before start of appointment"
en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third") Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d seconds before start of appointment"
en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

en: Would you like to send all the participants a cancelation notice?
bg: Искате ли да известите всички участници за отмяната?

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
bg: Ако не изпратите известие за отмяна, другите участници може да не разберат, че срещата е отменена.

en: Do _not Send
bg: _Без изпращане

en: _Send Notice
bg: Изпращане на _известие

en: Are you sure you want to delete this meeting?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази среща?

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
bg: Цялата информация за тази среща ще бъде изтрита и няма да може да бъде възстановена.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
bg: Ако не изпратите известие за отмяна, другите участници може да не разберат, че задачата е изтрита.

en: Are you sure you want to delete this task?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази задача?

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
bg: Цялата информация по тази задача ще бъде изтрита и няма да може да бъде възстановена.

en: Would you like to send a cancelation notice for this memo?
bg: Искате ли да изпратите известие за отмяна на тази бележка?

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
bg: Ако не изпратите известие за отмяна, другите участници може да не разберат, че бележката е била изтрита.

en: Are you sure you want to delete this memo?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази бележка?

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
bg: Цялата информация в тази бележка ще бъде изтрита и няма да може да бъде възстановена.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled '{0}'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете срещата с име „{0}“?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled '{0}'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете уговорения час с име „{0}“?

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
bg: Цялата информация за този уговорен час ще бъде изтрита и няма да може да бъде възстановена.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този уговорен час?

en: Are you sure you want to delete the '{0}' task?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете задачата „{0}“?

en: Are you sure you want to delete the memo '{0}'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете бележката „{0}“?

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
bg: Цялата информация в тази бележка ще бъде изтрита и няма да може да бъде възстановена.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези {0} уговорени часа?

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
bg: Цялата информация по тези уговорени часове ще бъде изтрита и няма да може да бъде възстановена.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези {0} задачи?

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
bg: Цялата информация по тези задачи ще бъде изтрита и няма да може да бъде възстановена.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези {0} бележки?

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
bg: Цялата информация в тези бележки ще бъде изтрита и няма да може да бъде възстановена.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
bg: Искате ли да запазите промените за тази среща?

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
bg: Направили сте промени по тази среща, но още не сте ги запазили.

en: _Save Changes
bg: _Запазване на промените

en: _Discard Changes
bg: За_бравяне на промените

en: Would you like to save your changes to this appointment?
bg: Искате ли да запазите промените по този уговорен час?

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
bg: Направили сте промени по този уговорен час, но още не сте ги запазили.

en: Would you like to save your changes to this task?
bg: Искате ли да запазите промените по тази задача?

en: You have changed this task, but not yet saved it.
bg: Направили сте промени по тази задача, но още не сте ги запазили.

en: Would you like to save your changes to this memo?
bg: Искате ли да запазите промените по тази бележка?

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
bg: Направили сте промени по тази бележка, но още не сте ги запазили.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
bg: Искате ли да изпратите покани до участниците в срещата?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
bg: Пращане на покани чрез е-писма до всички участници, за да могат да отговорят.

en: _Send
bg: Изпра_щане

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
bg: Искате ли да изпратите обновената информация за срещата на участниците?

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
bg: Изпращането на обновена информация позволява на участниците да поддържат своите календари актуални.

en: Would you like to send this task to participants?
bg: Искате ли да изпратите тази задача на участниците?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
bg: Ще бъдат изпратени покани по електронната поща до всички участници с възможност да приемат тази задача.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
bg: Изтеглянето не е приключило. Искате ли да запазите задачата?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
bg: В момента се изтеглят няколко прикрепени обекта. Ако запазите задачата, то тя ще бъде без тези прикрепени обекти.

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
bg: Изтеглянето не е приключило. Искате ли да запазите уговорения час?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
bg: В момента се изтеглят няколко прикрепени обекта. Ако запазите уговорения час, то той ще бъде без тези прикрепени обекти.

en: Would you like to send updated task information to participants?
bg: Искате ли да изпратите обновената информация за задачите на участниците?

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
bg: Изпращането на обновена информация позволява на участниците да поддържат актуални списъците си със задачи.

en: Editor could not be loaded.
bg: Редакторът не може да бъде отворен.

en: Delete calendar '{0}'?
bg: Изтриване на календара „{0}“?

en: This calendar will be removed permanently.
bg: Този календар ще бъде премахнат завинаги.

en: Delete task list '{0}'?
bg: Изтриване на списъка със задачи „{0}“?

en: This task list will be removed permanently.
bg: Този списък със задачи ще бъде премахнат завинаги.

en: Delete memo list '{0}'?
bg: Изтриване на списъка с бележки „{0}“?

en: This memo list will be removed permanently.
bg: Този списък с бележки ще бъде премахнат завинаги.

en: Delete remote calendar '{0}'?
bg: Изтриване на календара „{0}“?

en: This will permanently remove the calendar '{0}' from the server. Are you sure you want to proceed?
bg: Това действие ще изтрие завинаги календара „{0}“ от сървъра. Сигурни ли сте, че желаете да продължите?

en: Delete remote task list '{0}'?
bg: Изтриване на списъка със задачи „{0}“?

en: This will permanently remove the task list '{0}' from the server. Are you sure you want to proceed?
bg: Това действие ще изтрие завинаги списъка със задачи „{0}“ от сървъра. Сигурни ли сте, че желаете да продължите?

en: Delete remote memo list '{0}'?
bg: Изтриване на списъка с бележки „{0}“?

en: This will permanently remove the memo list '{0}' from the server. Are you sure you want to proceed?
bg: Това действие ще изтрие завинаги списъка с бележки „{0}“ от сървъра. Сигурни ли сте, че желаете да продължите?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
bg: Сигурни ли сте, че искате да запазите уговорения час без обобщение?

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
bg: Добавянето на смислено обобщение към уговорения час ще ви напомни за какво е той.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
bg: Сигурни ли сте, че искате да запазите задачата без обобщение?

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
bg: Добавянето на смислено обобщение към задачата, ще ви напомни за какво е тя.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
bg: Сигурни ли сте, че искате да запазите бележката без обобщение?

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar '{0}'
bg: Грешка при зареждане на календара „{0}“

en: The calendar is not marked for offline usage.
bg: Календарът не е избран за работа в режим „Изключен“

en: Cannot save event
bg: Неуспешно запазване на събитие

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: '{0}' is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
bg: „{0}“ е календар с права само за четене. Изберете друг календар, който може да приема уговорени часове.

en: Cannot save task
bg: Неуспешно запазване на задача

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: '{0}' does not support assigned tasks, please select a different task list.
bg: „{0}“ не поддържа назначени задачи. Моля изберете друг вид списък със задачи.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list '{0}'
bg: Грешка при зареждане на списък със задачи „{0}“

en: The task list is not marked for offline usage.
bg: Списъкът със задачи не е избран за работа в режим „Изключен“.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list '{0}'
bg: Грешка при зареждане на списък с бележки „{0}“

en: The memo list is not marked for offline usage.
bg: Списъкът с бележки не е избран за работа в режим „Изключен“.

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to copy an event into the calendar '{0}'
bg: Неуспешно копиране на събитие в календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to copy a task into the task list '{0}'
bg: Неуспешно копиране на задача в списъка със задачи „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to copy a memo into the memo list '{0}'
bg: Неуспешно копиране на бележка в списъка с бележки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to move an event into the calendar '{0}'
bg: Неуспешно преместване на събитие в календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to move a task into the task list '{0}'
bg: Неуспешно преместване на задача в списъка със задачи „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to move a memo into the memo list '{0}'
bg: Неуспешно преместване на бележка в списъка с бележки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Copying an event into the calendar '{0}'
bg: Копиране на събитие в календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Copying a task into the task list '{0}'
bg: Копиране на задача в списъка със задачи „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Copying a memo into the memo list '{0}'
bg: Копиране на бележка в списъка със бележки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Moving an event into the calendar '{0}'
bg: Преместване на събитие в календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Moving a task into the task list '{0}'
bg: Преместване на задача в списъка със задачи „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Moving a memo into the memo list '{0}'
bg: Преместване на бележка в списъка със задачи „{0}“

en: Summary
bg: Обобщение

en: contains
bg: съдържа

en: does not contain
bg: не съдържа

en: Description
bg: Описание

en: Any Field
bg: Което е да е поле

en: Classification
bg: Поверителност

en: is
bg: е

en: is not
bg: не е

note: To Translators: This is task classification
en: Public
bg: Публично

note: To Translators: This is task classification
en: Private
bg: Лично

note: To Translators: This is task classification
en: Confidential
bg: Поверително

en: Organizer
bg: Организатор

en: Attendee
bg: Присъстващ

en: Location
bg: Местоположение

en: Category
bg: Категория

en: Attachments
bg: Прикрепени файлове

en: Exist
bg: Съществува

en: Do Not Exist
bg: Не съществува

en: Recurrence
bg: Повторение

en: Occurs
bg: Повтаря се

en: Less Than
bg: По малко от

en: Exactly
bg: Точно

en: More Than
bg: Повече от

en: Summary Contains
bg: Обобщението съдържа

en: Description Contains
bg: Описанието съдържа

en: Edit Reminder
bg: Промяна

en: Pop up an alert
bg: Показване на сигнал

en: Play a sound
bg: Изпълнение на звук

en: Run a program
bg: Стартиране на програма

en: Send an email
bg: Изпращане на е-писмо

en: before
bg: преди

en: after
bg: след

en: start of appointment
bg: начало на уговорен час

en: end of appointment
bg: край на уговорен час

en: minute(s)
bg: минута/и

en: hour(s)
bg: час(ове)

en: day(s)
bg: ден/дни

en: Add Reminder
bg: Добавяне

en: Reminder
bg: Напомняне

en: Repeat
bg: Повтаряне

en: _Repeat the reminder
bg: Повта_ряне на напомнянето

note: This is part of the sentence: 'Repeat the reminder %d extra times every %d minutes'. Where %d are numbers.
en: extra times every
bg: допълнителни пъти всеки

en: Options
bg: Настройки

en: Custom _message
bg: Лично с_ъобщение

en: Mes_sage:
bg: _Писмо:

en: Custom reminder sound
bg: Личен звук за сигнал

en: _Sound:
bg: _Звук:

en: Select A File
bg: Избор на файл

en: _Program:
bg: _Програма:

en: _Arguments:
bg: _Аргументи:

en: Send To:
bg: Изпращане до:

en: Action/Trigger
bg: Действие/аларма

en: Reminders
bg: Напомняния

en: This event has been deleted.
bg: Това събитие е било изтрито.

en: This task has been deleted.
bg: Тази задача е била изтрита.

en: This memo has been deleted.
bg: Тази бележка е била изтрита.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
bg: %s Направихте промени. Да бъдат ли игнорирани и да се затвори ли редакторът?

en: %s  You have made no changes, close the editor?
bg: %s Няма направени промени, да се затвори ли редакторът?

en: This event has been changed.
bg: Това събитие е било променено.

en: This task has been changed.
bg: Тази задача е била променена.

en: This memo has been changed.
bg: Тази бележка е била променена.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and update the editor?
bg: %s Има направени промени. Да бъдат ли игнорирани и да се обнови ли редакторът?

en: %s  You have made no changes, update the editor?
bg: %s Няма направени промени, да се обнови ли редакторът?

en: Could not save attachments
bg: Неуспешно запазване на прикрепените файлове

en: Could not update object
bg: Обектът не може да бъде обновен

en: Edit Appointment
bg: Редактиране на уговорен час

en: Meeting - %s
bg: Среща — %s

en: Appointment - %s
bg: Уговорен час — %s

en: Assigned Task - %s
bg: Назначена задача — %s

en: Task - %s
bg: Задача — %s

en: Memo - %s
bg: Бележка — %s

en: No Summary
bg: Няма обобщение

en: Keep original item?
bg: Запазване на първоначалното събитие?

en: Unable to synchronize with the server
bg: Неуспешно синхронизиране със сървъра.

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Close the current window
bg: Затваряне на прозореца

note: copy menu item
en: _Copy
bg: _Копиранe

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

note: cut menu item
en: Cu_t
bg: Изр_язване

en: Cut the selection
bg: Изрязване на избраното

en: Delete the selection
bg: Изтриване на избраното

en: View help
bg: Помощ

note: paste menu item
en: _Paste
bg: _Поставяне

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне на съдържанието на буфера за обмен

en: _Print...
bg: _Разпечатване…

en: Pre_view...
bg: Пре_глед...

en: Save current changes
bg: Запазване на промените

en: Save and Close
bg: Запазване и затваряне

en: Save current changes and close editor
bg: Запазване на промените и затваряне на редактора

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: Select all text
bg: Избиране на целия текст

en: _Classification
bg: _Поверителност

en: _File
bg: _Файл

en: _Insert
bg: Вмъква_не

en: _Options
bg: _Настройки

en: _View
bg: _Изглед

en: _Attachment...
bg: _Прикрепяне...

en: Attach a file
bg: Прикрепяне на файл

en: _Categories
bg: _Категории

en: Toggles whether to display categories
bg: Превключване между това полето „Категория“ да се показва или не

en: Time _Zone
bg: Часови _пояс

en: Toggles whether the time zone is displayed
bg: Показване на полето „Часови пояс“

en: Pu_blic
bg: _Публично

en: Classify as public
bg: Поверителността е „публично“

en: _Private
bg: _Лично

en: Classify as private
bg: Поверителността е „лично“

en: _Confidential
bg: _Поверително

en: Classify as confidential
bg: Поверителността е „поверително“

en: R_ole Field
bg: Поле „_Роля“

en: Toggles whether the Role field is displayed
bg: Превключване между това дали полето „Роля“ да се показва или не

en: _RSVP
bg: _Моля, отговорете

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
bg: Превключване между това дали полето „Моля, отговорете“ да се показва или не

en: _Status Field
bg: Поле за _състояние

en: Toggles whether the Status field is displayed
bg: Превключване между това дали полето „Състояние“ да се показва или не

en: _Type Field
bg: Поле за _вид

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
bg: Превключване между това дали полето „Вид на участника“ да се показва или не

en: Attach
bg: Прикрепяне

en: Changes made to this item may be discarded if an update arrives
bg: Промените по този запис може да бъдат презаписани, ако пристигне обновяване

en: attachment
bg: прикрепено

en: Unable to use current version!
bg: Не може да се използва текущата версия!

en: Validation error: %s
bg: Грешка при проверка: %s

en: Could not open destination
bg: Местоположението не може да бъде отворено

en: Destination is read only
bg: Имате права само за четене

en: Cannot create object
bg: Неуспешно създаване на обект

en: Could not open source
bg: Не може да се отвори източник

en: _Delete this item from all other recipient's mailboxes?
bg: _Изтриване на този обект от пощенските кутии на всички получатели?

en: _Retract comment
bg: _Оттегляне на коментар

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The event could not be deleted due to a dbus error: %s
bg: Събитието не може да бъде изтрито заради грешка в dbus: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The task could not be deleted due to a dbus error: %s
bg: Задачата не може да бъде изтрита заради грешка в dbus: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The memo could not be deleted due to a dbus error: %s
bg: Бележката не може да бъде изтрита заради грешка в dbus: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The item could not be deleted due to a dbus error: %s
bg: Обектът не може да бъде изтрит заради грешка в dbus: %s

en: The event could not be deleted because permission was denied
bg: Събитието не може да бъде изтрито, защото нямате права за това

en: The task could not be deleted because permission was denied
bg: Задачата не може да бъде изтрита, защото нямате права за това

en: The memo could not be deleted because permission was denied
bg: Бележката не може да бъде изтрита, защото нямате права за това

en: The item could not be deleted because permission was denied
bg: Обектът не може да бъде изтрит, защото нямате права за това

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The event could not be deleted due to an error: %s
bg: Събитието не може да бъде изтрито заради грешка: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The task could not be deleted due to an error: %s
bg: Задачата не може да бъде изтрита заради грешка: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The memo could not be deleted due to an error: %s
bg: Бележката не може да бъде изтрита заради грешка: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The item could not be deleted due to an error: %s
bg: Обектът не може да бъде изтрит заради грешка: %s

en: Enter Delegate
bg: Въвеждане на делегат

en: Delegate To:
bg: Делегиране на:

en: Contacts...
bg: Контакти…

en: _Reminders
bg: _Напомняния

en: Set or unset reminders for this event
bg: Натиснете тук, за да въведете или премахнете напомнянията за това събитие

en: Show Time as _Busy
bg: Показване на времето като _заето

en: Toggles whether to show time as busy
bg: Показване на времето като заето

en: _Recurrence
bg: _Повторение

en: Make this a recurring event
bg: Събитието да е повтаряемо

en: Send Options
bg: Настройки за изпращане

en: Insert advanced send options
bg: Вмъкване на допълнителни настройки за изпращането

en: All _Day Event
bg: Събитие за _цял ден

en: Toggles whether to have All Day Event
bg: Събитие за цял ден

en: _Free/Busy
bg: _Свободен/зает

en: Query free / busy information for the attendees
bg: Запитване за информацията „свободен/зает“ за присъстващите

en: Appointment
bg: Уговорен час

en: Attendees
bg: Присъстващи

en: Print this event
bg: Разпечатване на събитието

en: Event's start time is in the past
bg: Началното време на събитието е в миналото

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
bg: Събитието не може да бъде редактирано, защото избраният календар е само за четене

en: Event cannot be fully edited, because you are not the organizer
bg: Събитието не може да бъде редактирано изцяло, защото не сте организаторът

en: This event has reminders
bg: Това събитие има напомняния

en: Or_ganizer:
bg: О_рганизатор:

en: Event with no start date
bg: Събитие без начална дата

en: Event with no end date
bg: Събитие без крайна дата

en: Start date is wrong
bg: Началната дата е грешна

en: End date is wrong
bg: Крайната дата е грешна

en: Start time is wrong
bg: Началният час е грешен

en: End time is wrong
bg: Крайният час е грешен

en: An organizer is required.
bg: Необходим е организатор.

en: At least one attendee is required.
bg: Необходим е поне един участник.

en: _Delegatees
bg: _Делегати

en: Atte_ndees
bg: _Присъстващи

en: %d day before appointment | %d days before appointment
bg[0]: %d ден преди уговорен час
bg[1]: %d дни преди уговорен час

en: %d hour before appointment | %d hours before appointment
bg[0]: %d час преди уговорен час
bg[1]: %d часа преди уговорен час

en: %d minute before appointment | %d minutes before appointment
bg[0]: %d минута преди уговорен час
bg[1]: %d минути преди уговорен час

en: Customize
bg: Потребителска

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
bg: Без

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: 'for' in a sense of 'duration'; example string: Time: [date] [time] for [ H ] hours [ M ] minutes
en: for
bg: за

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: 'until' in a sense of 'duration'; example string: Time: [date] [time] until [ date ] [ time ]
en: until
bg: до

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: Predefined reminder's description
en: 15 minutes before appointment
bg: 15 минути преди уговорения час

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: Predefined reminder's description
en: 1 hour before appointment
bg: 1 час преди уговорения час

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: Predefined reminder's description
en: 1 day before appointment
bg: 1 ден преди уговорения час

en: _Location:
bg: Местопо_ложение:

en: _Description:
bg: _Описание:

en: _Time:
bg: _Време:

en: Time _zone:
bg: Часови _пояс:

en: _Summary:
bg: _Обобщение:

en: Event Description
bg: Описание на събитие

en: Atte_ndees...
bg: _Присъстващи…

en: _Reminder
bg: _Напомняне

en: Custom Reminder:
bg: Потребителско напомняне

en: January
bg: януари

en: February
bg: февруари

en: March
bg: март

en: April
bg: април

en: May
bg: май

en: June
bg: юни

en: July
bg: юли

en: August
bg: август

en: September
bg: септември

en: October
bg: октомври

en: November
bg: ноември

en: December
bg: декември

en: Select Date
bg: Избор на дата

en: Select _Today
bg: Избиране на _днешна дата

en: Memo
bg: Бележка

en: Print this memo
bg: Разпечатване на бележката

en: Memo's start date is in the past
bg: Началната дата на бележката е в миналото

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
bg: Бележката не може да бъде редактирана, защото избраният списък с бележки е само за четене

en: Memo cannot be fully edited, because you are not the organizer
bg: Бележката не може да бъде редактирано изцяло, защото не сте организаторът

en: To
bg: До

en: _List:
bg: _Списък:

en: Organi_zer:
bg: Органи_затор:

en: T_o:
bg: _До:

en: Sta_rt date:
bg: На_чална дата:

en: Su_mmary:
bg: О_бобщение:

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
bg: Променяте повтарящо се събитие. Какво искате да промените?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
bg: Делегирате повтарящо се събитие. Какво искате да делегирате?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
bg: Променяте повтаряща се задача. Какво искате да промените?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
bg: Променяте повтаряща се бележка. Какво искате да промените?

en: This Instance Only
bg: Само в този случай

en: This and Prior Instances
bg: В този и предишните случаи

en: This and Future Instances
bg: В този и бъдещите случаи

en: All Instances
bg: Всички случаи

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
bg: Този уговорен час съдържа повторения, които Evolution не може да редактира.

en: Recurrence date is invalid
bg: Датата на повторното събитие е неправилна

en: End time of the recurrence was before event's start
bg: Крайното време на повторното събитие бе преди започването му

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
bg: на

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
bg: първи

note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
bg: секунда

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
bg: трети

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
bg: четвърти

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
bg: пети

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
bg: последен

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
bg: Друга дата

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
bg: от 1ви до 10ти

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
bg: от 11ти до 20ти

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
bg: от 21ви до 31ви

en: Monday
bg: Понеделник

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Friday
bg: Петък

en: Saturday
bg: Събота

en: Sunday
bg: Неделя

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
bg: на

en: occurrences
bg: събития

en: Add exception
bg: Добавяне на описание

en: Could not get a selection to modify.
bg: Неуспешно получаване на избор, който да се промени.

en: Modify exception
bg: Променяне на изключението

en: Could not get a selection to delete.
bg: Неуспешно получаване на избор, който да се изтрие.

en: Date/Time
bg: Дата/време:

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
bg: ден/дни

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
bg: седмица/и

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
bg: месец(и)

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
bg: година/и

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
bg: за

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
bg: до

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
bg: завинаги

en: This appointment rec_urs
bg: Този уговорен час се _повтаря

en: Every
bg: Всеки

en: Exceptions
bg: Изключения

en: Preview
bg: Преглед

en: Send my reminders with this event
bg: Изпращане на напомняния с това събитие

en: Notify new attendees _only
bg: Уведомяване _само на нови присъстващи

en: _Send Options
bg: _Настройки за изпращане

en: Task
bg: Задача

en: Print this task
bg: Разпечатване на задачата

en: Task's start date is in the past
bg: Началната дата на задачата е в миналото

en: Task's due date is in the past
bg: Датата за завършване на задачата е в миналото

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
bg: Задачата не може да бъде редактирана, защото избраният списък със задачи е само за четене

en: Task cannot be fully edited, because you are not the organizer
bg: Задачата не може да бъде редактирано изцяло, защото не сте организаторът

en: Task cannot be edited, because the selected task list does not support assigned tasks
bg: Задачата не може да бъде редактирана, защото избраният списък със задачи е само за четене

en: Due date is wrong
bg: Крайният срок е неправилен

en: Completed date is wrong
bg: Датата на приключване е грешна

note: To Translators: This is task priority
en: High
bg: Висок

note: To Translators: This is task priority
en: Normal
bg: Обикновен

note: To Translators: This is task priority
en: Low
bg: Нисък

note: To Translators: This is task priority
en: Undefined
bg: Неопределен

note: To Translators: This is task status
en: Not Started
bg: Не е започната

note: To Translators: This is task status
en: In Progress
bg: Изпълнява се

note: To Translators: This is task status
en: Completed
bg: Завършена

note: To Translators: This is task status
en: Canceled
bg: Отменена

en: D_ue date:
bg: _Крайна дата:

en: Time zone:
bg: Часови пояс:

en: _Status:
bg: _Състояние:

en: Date _completed:
bg: _Дата на приключване:

en: _Percent complete:
bg: Приключено в про_центи:

en: Priorit_y:
bg: Приорите_т:

en: C_lassification:
bg: _Поверителност:

en: _Web Page:
bg: _Интернет страница:

en: New Appointment
bg: Нов уговорен час

en: New All Day Event
bg: Ново събитие за целия ден

en: New Meeting
bg: Нова среща

en: Go to Today
bg: Отиване на днешната дата

en: Go to Date
bg: Отиване на определена дата

en: It has reminders.
bg: Има напомняния.

en: It has recurrences.
bg: Има повторения.

en: It is a meeting.
bg: Това е среща.

en: Calendar Event: Summary is %s.
bg: Събитие в календар: Обобщението е %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
bg: Събитие в календар: Няма обобщение.

en: calendar view event
bg: събитие за преглед на календар

en: Grab Focus
bg: Вземане на фокус

en: It has %d event. | It has %d events.
bg[0]: , %d събитие.
bg[1]: , %d събития.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
bg: Няма събития.

en: Work Week View: %s. %s
bg: Изглед за работна седмица: %s. %s

en: Day View: %s. %s
bg: Изглед за ден: %s. %s

en: calendar view for a work week
bg: календарен изглед за работна седмица

en: calendar view for one or more days
bg: календарен изглед за един или повече дни

en: a table to view and select the current time range
bg: таблица за преглед и избор на текущия времеви интервал

en: Gnome Calendar
bg: Календар към GNOME

en: %A %d %b %Y
bg: %a %d %b %Y

en: %d %b %Y
bg: %d %B %Y

en: Jump button
bg: Бутон за скачане

en: Click here, you can find more events.
bg: Натиснете тук, ще откриете още събития.

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d days before start of appointment"
en: %d day | %d days
bg[0]: %d ден
bg[1]: %d дни

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d weeks before start of appointment"
en: %d week | %d weeks
bg[0]: %d седмица
bg[1]: %d седмици

en: Unknown action to be performed
bg: Неизвестно действие за изпълнение

en: %s %s before the start of the appointment
bg: %s %s преди началото на уговорен час

en: %s %s after the start of the appointment
bg: %s %s след началото на уговорен час

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start of the appointment
bg: %s в началото на уговорения час

en: %s %s before the end of the appointment
bg: %s %s преди края на уговорения час

en: %s %s after the end of the appointment
bg: %s %s след края на уговорения час

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end of the appointment
bg: %s в края на уговорения час

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
bg: %s в %s

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
bg: %s е неизвестен вид за превключване

en: Month View: %s. %s
bg: Изглед за месец: %s. %s

en: Week View: %s. %s
bg: Изглед за седмица: %s. %s

en: calendar view for a month
bg: календарен изглед за месец

en: calendar view for one or more weeks
bg: календарен изглед за една или повече седмици

en: Untitled
bg: Неименувано

en: Categories:
bg: Категории:

en: Summary:
bg: Обобщено:

en: Start Date:
bg: Начална дата:

en: End Date:
bg: Крайна дата:

en: Due Date:
bg: Крайна дата:

en: Status:
bg: Състояние:

en: Priority:
bg: Приоритет:

en: Description:
bg: Описание:

en: Web Page:
bg: Интернет страница:

en: Copying an event into the calendar %s
bg: Копиране на събитие в календар „%s“

en: Moving an event into the calendar %s
bg: Преместване на събитие в календар „%s“

en: Click to add a task
bg: Натиснете, за да добавите задача

en: Start date
bg: Начална дата

en: Type
bg: Вид

en: Completion date
bg: Дата на завършване

en: Complete
bg: Готово

en: Due date
bg: Краен срок

en: % Complete
bg: % готово

en: Priority
bg: Приоритет

note: To Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
bg: Състояние

en: Created
bg: Създадено

en: Last modified
bg: Последна промяна

en: Cut selected events to the clipboard
bg: Отрязване на избраните събития в буфера за обмен

en: Copy selected events to the clipboard
bg: Копиране на избраните събития в буфера за обмен

en: Paste events from the clipboard
bg: Поставяне на събития от буфера за обмен

en: Delete selected events
bg: Изтриване на избраните събития

en: Deleting selected objects
bg: Изтриване на избраните обекти

en: Updating objects
bg: Обновяване на обектите

note: To Translators: It will display "Organiser: NameOfTheUser <email@ofuser.com>" To Translators: It will display * "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
bg: Организатор: %s <%s>

note: With SunOne accouts, there may be no ':' in organiser.value With SunOne accounts, there may be no ':' in * organizer.value.
en: Organizer: %s
bg: Организатор: %s

note: To Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting"
en: Location: %s
bg: Местоположение: %s

note: To Translators: It will display "Time: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Time: %s %s
bg: Време: %s %s

en: Start Date
bg: Начална дата

en: End Date
bg: Крайна дата

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Recurring
bg: Повтарящ се

en: Assigned
bg: Назначен

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Accepted
bg: Прието

en: Declined
bg: Отказано

en: Tentative
bg: Неокончателно

en: Delegated
bg: Делегиран

en: Needs action
bg: Изисква действие

en: Free
bg: Свободно

en: Busy
bg: Заето

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
bg: Географското местонахождение трябва да бъде въведено в следния формат: 
    
    45.436845,125.862501

[ctx: cal-task-status]
note: Translators: "None" for task's status
en: None
bg: Без

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
bg: %a, %d.%m.%Y, %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
bg: %d.%m.%Y, %a, %I:%M:%S %p

en: The date must be entered in the format: 
    %s
bg: Датата трябва да е въведена в следния формат: 
    %s

note: String to use in 12-hour time format for times in the morning.
en: am
bg: сутрин

note: String to use in 12-hour time format for times in the afternoon.
en: pm
bg: следобед

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
bg: %d-а седмица

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
bg: Разделения от по %02i минути

en: Show the second time zone
bg: Показване на допълнителен часови пояс

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
bg: Без

en: Select...
bg: Избор…

en: Chair Persons
bg: Председателстващи

en: Required Participants
bg: Нужни участници

en: Optional Participants
bg: Възможни други участници

en: Resources
bg: Ресурси

en: Individual
bg: Индивидуално

en: Group
bg: Групово

en: Resource
bg: Ресурс

en: Room
bg: Помещение

en: Chair
bg: Председател

en: Required Participant
bg: Заявен участник

en: Optional Participant
bg: Възможен участник

en: Non-Participant
bg: Не е участник

en: Needs Action
bg: Необходими действия

en: Attendee
bg: Присъстващ

en: RSVP
bg: Моля, отговорете

en: In Process
bg: В прогрес

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
bg: Въведете парола на сървъра %s като потребител %s за достъп до информация дали някой е свободен/зает

en: Failure reason: %s
bg: Причина за неуспеха: %s

en: Enter password
bg: Въвеждане на парола

en: Out of Office
bg: Извън офиса

en: No Information
bg: Няма информация

en: O_ptions
bg: _Настройки

en: Show _only working hours
bg: Показване _само на работните часове

en: Show _zoomed out
bg: Показване като _умалено

en: _Update free/busy
bg: _Обновяване на „свободен/зает“

en: _Autopick
bg: _Авт. избиране

en: _All people and resources
bg: _Всички хора и ресурси

en: All _people and one resource
bg: Вси_чки хора и един ресурс

en: _Required people
bg: Ну_жни хора

en: Required people and _one resource
bg: Нужни хора и _един ресурс

en: _Start time:
bg: _Начало:

en: _End time:
bg: _Край:

en: Summary: %s
    Location: %s
bg: Резюме: %s
    Място: %s

en: Summary: %s
bg: Обобщено: %s

en: Click here to add an attendee
bg: Натиснете тук, за да добавите присъстващ

en: Member
bg: Член

en: Delegated To
bg: Делегиран на

en: Delegated From
bg: Делегиран от

en: Common Name
bg: Общо име

en: Language
bg: Език

en: Memos
bg: Бележки

en: * No Summary *
bg: * Няма обобщение *

note: Translators: This is followed by an event's start date/time
en: Start:
bg: Начало:

note: Translators: This is followed by an event's due date/time
en: Due:
bg: Краен срок:

en: Cut selected memos to the clipboard
bg: Изрязване на избраните бележки в буфера за обмен

en: Copy selected memos to the clipboard
bg: Копиране на избраните бележки в буфера за обмен

en: Paste memos from the clipboard
bg: Поставяне на бележки от буфера за обмен

en: Delete selected memos
bg: Изтриване на избраните бележки

en: Select all visible memos
bg: Избор на всички видими бележки

en: Click to add a memo
bg: Натиснете, за да добавите бележка

note: Translators: "%d%%" is the percentage of a task done. * %d is the actual value, %% is replaced with a percent sign. * Result values will be 0%, 10%, 20%, ... 100%
en: %d%%
bg: %d %%

en: Tasks
bg: Задачи

en: Cut selected tasks to the clipboard
bg: Отрязване на избраните задачи в буфера за обмен

en: Copy selected tasks to the clipboard
bg: Копиране на избраните задачи в буфера за обмен

en: Paste tasks from the clipboard
bg: Поставяне на задачи от буфера за обмен

en: Delete selected tasks
bg: Изтриване на избраните задачи

en: Select all visible tasks
bg: Избор на всички видими задачи

en: Select Timezone
bg: Избор на часови пояс

en: Purging
bg: Прочистване

en: An organizer must be set.
bg: Трябва да бъде зададен организатор.

en: At least one attendee is necessary
bg: Необходим е поне един участник.

en: Event information
bg: Информация за събитие

en: Task information
bg: Информация за задача

en: Memo information
bg: Информация за бележка

en: Free/Busy information
bg: Информация свободен/зает

en: Calendar information
bg: Календарна информация

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
bg: Прието

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
bg: Неокончателно прието

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
bg: Отказано

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
bg: Делегирано

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
bg: Осъвременено

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
bg: Отказано

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
bg: Презаредено

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
bg: Предложено насреща

en: Free/Busy information (%s to %s)
bg: Информация свободен/зает (%s на %s)

en: iCalendar information
bg: Информация iCalendar

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
bg: Не може да се резервира ресурс, новото събитие е в конфликт с някое друго.

en: Unable to book a resource, error: %s
bg: Не може да се резервира ресурс, грешка: %s

en: You must be an attendee of the event.
bg: Трябва да сте участник в събитието.

en: 1st
bg: 1ви

en: 2nd
bg: 2ри

en: 3rd
bg: 3ти

en: 4th
bg: 4ти

en: 5th
bg: 5ти

en: 6th
bg: 6ти

en: 7th
bg: 7ми

en: 8th
bg: 8ми

en: 9th
bg: 9ти

en: 10th
bg: 10ти

en: 11th
bg: 11ти

en: 12th
bg: 12ти

en: 13th
bg: 13ти

en: 14th
bg: 14ти

en: 15th
bg: 15ти

en: 16th
bg: 16ти

en: 17th
bg: 17ти

en: 18th
bg: 18ти

en: 19th
bg: 19ти

en: 20th
bg: 20ти

en: 21st
bg: 21ви

en: 22nd
bg: 22ри

en: 23rd
bg: 23ти

en: 24th
bg: 24ти

en: 25th
bg: 25ти

en: 26th
bg: 26ти

en: 27th
bg: 27ми

en: 28th
bg: 28ми

en: 29th
bg: 29ти

en: 30th
bg: 30ти

en: 31st
bg: 31ви

note: Translators: These are workday abbreviations, * e.g. Su=Sunday and Th=thursday G_DATE_BAD_WEEKDAY G_DATE_MONDAY
en: Mo
bg: Пн

note: G_DATE_TUESDAY
en: Tu
bg: Вт

note: G_DATE_WEDNESDAY
en: We
bg: Ср

note: G_DATE_THURSDAY
en: Th
bg: Чт

note: G_DATE_FRIDAY
en: Fr
bg: Пт

note: G_DATE_SATURDAY
en: Sa
bg: Сб

note: G_DATE_SUNDAY
en: Su
bg: Нд

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
bg:  до

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
bg:  (Приключено

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
bg: Приключено

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
bg:  (Краен срок

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
bg: Краен срок

en: Attendees:
bg: Присъстващи:

en: Status: %s
bg: Състояние: %s

en: Priority: %s
bg: Приоритет: %s

en: Percent Complete: %i
bg: Приключено в проценти: %i

en: URL: %s
bg: Адрес: %s

en: Categories: %s
bg: Категории: %s

en: Contacts:
bg: Контакти:

en: In progress
bg: В прогрес

en: % Completed
bg: % готово

en: is greater than
bg: е по-голямо от

en: is less than
bg: е по малко от

en: Appointments and Meetings
bg: Уговорени часове и срещи

en: Opening calendar
bg: Отваря се календар

en: iCalendar files (.ics)
bg: Файлове iCalendar (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
bg: Вносител на файлове iCalendar

en: Reminder!
bg: Напомняне!

en: vCalendar files (.vcs)
bg: Файлове, формат vCalendar (.vcs)

en: Evolution vCalendar importer
bg: Вносител на файлове, формат vCalendar

en: Calendar Events
bg: Календарни събития

en: Evolution Calendar intelligent importer
bg: Интелигентен интерфейс за внасяне на Evolution Calendar

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
bg: Среща

[ctx: iCalImp]
en: Event
bg: Събитиe

[ctx: iCalImp]
en: Task
bg: Задача

[ctx: iCalImp]
en: Memo
bg: Бележка

[ctx: iCalImp]
en: has recurrences
bg: има повторения

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
bg: е еднократно

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
bg: има напомняния

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
bg: има прикрепени файлове

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
bg: Публична

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
bg: Лична

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
bg: Поверителна

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
bg: Поверителност

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary
en: Summary
bg: Обобщение

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
bg: Местоположение

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time
en: Start
bg: Начало

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
bg: Краен срок

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
bg: Край

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
bg: Категории

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
bg: Завършено

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's URL
en: URL
bg: Адрес

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
bg: Организатор

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
bg: Присъстващи

[ctx: iCalImp]
en: Description
bg: Описание

[ctx: iCalImp]
en: Type
bg: Вид

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or modify it * under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by * the Free Software Foundation. * This program is distributed in the hope that it will be useful, but * WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implie
en: Africa/Abidjan
bg: Африка/Абиджан

en: Africa/Accra
bg: Африка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
bg: Африка/Адис Абеба

en: Africa/Algiers
bg: Африка/Алжир

en: Africa/Asmera
bg: Африка/Асмера

en: Africa/Bamako
bg: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
bg: Африка/Банги

en: Africa/Banjul
bg: Африка/Банжул

en: Africa/Bissau
bg: Африка/Бисау

en: Africa/Blantyre
bg: Африка/Блантир

en: Africa/Brazzaville
bg: Африка/Бразавил

en: Africa/Bujumbura
bg: Африка/Буджумбура

en: Africa/Cairo
bg: Африка/Кайро

en: Africa/Casablanca
bg: Африка/Казабланка

en: Africa/Ceuta
bg: Африка/Селта

en: Africa/Conakry
bg: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
bg: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
bg: Африка/Дар-ес-салаам

en: Africa/Djibouti
bg: Африка/Джибути

en: Africa/Douala
bg: Африка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
bg: Африка/Ел Ааюн

en: Africa/Freetown
bg: Африка/Фрийтаун

en: Africa/Gaborone
bg: Африка/Габороне

en: Africa/Harare
bg: Африка/Хараре

en: Africa/Johannesburg
bg: Африка/Йоханесбург

en: Africa/Kampala
bg: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
bg: Африка/Харум

en: Africa/Kigali
bg: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
bg: Африка/Киншаса

en: Africa/Lagos
bg: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
bg: Африка/Либървил

en: Africa/Lome
bg: Африка/Ломе

en: Africa/Luanda
bg: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
bg: Африка/Любумбаши

en: Africa/Lusaka
bg: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
bg: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
bg: Африка/Мапуто

en: Africa/Maseru
bg: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
bg: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
bg: Африка/Могадишо

en: Africa/Monrovia
bg: Африка/Монровия

en: Africa/Nairobi
bg: Африка/Найроби

en: Africa/Ndjamena
bg: Африка/Нджамена

en: Africa/Niamey
bg: Африка/Ниамей

en: Africa/Nouakchott
bg: Африка/Нуакшот

en: Africa/Ouagadougou
bg: Африка/Уагадугу

en: Africa/Porto-Novo
bg: Африка/Порто Ново

en: Africa/Sao_Tome
bg: Африка/Сао Томе

en: Africa/Timbuktu
bg: Африка/Тамбукту

en: Africa/Tripoli
bg: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
bg: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
bg: Африка/Виндхук

en: America/Adak
bg: Америка/Адак

en: America/Anchorage
bg: Америка/Анкъридж

en: America/Anguilla
bg: Америка/Ангуила

en: America/Antigua
bg: Америка/Антигуа

en: America/Araguaina
bg: Америка/Арагуайна

en: America/Aruba
bg: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
bg: Америка/Асунсион

en: America/Barbados
bg: Америка/Барбадос

en: America/Belem
bg: Америка/Белем

en: America/Belize
bg: Америка/Белиз

en: America/Boa_Vista
bg: Америка/Боа Виста

en: America/Bogota
bg: Америка/Богота

en: America/Boise
bg: Америка/Боис

en: America/Buenos_Aires
bg: Америка/Буенос Айрес

en: America/Cambridge_Bay
bg: Америка/Кеймбридж бей

en: America/Cancun
bg: Америка/Канкун

en: America/Caracas
bg: Америка/Каракас

en: America/Catamarca
bg: Америка/Катамарка

en: America/Cayenne
bg: Америка/Кайен

en: America/Cayman
bg: Америка/Каймани

en: America/Chicago
bg: Америка/Чикаго

en: America/Chihuahua
bg: Америка/Чихуахуа

en: America/Cordoba
bg: Америка/Кордоба

en: America/Costa_Rica
bg: Америка/Коста Рика

en: America/Cuiaba
bg: Америка/Куяба

en: America/Curacao
bg: Америка/Кюрасао

en: America/Danmarkshavn
bg: Америка/Данмарксхавен

en: America/Dawson
bg: Америка/Доусън

en: America/Dawson_Creek
bg: Америка/Доусън Крийк

en: America/Denver
bg: Америка/Денвър

en: America/Detroit
bg: Америка/Детройт

en: America/Dominica
bg: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
bg: Америка/Едмонтън

en: America/Eirunepe
bg: Америка/Ейрунепе

en: America/El_Salvador
bg: Америка/Ел Салвадор

en: America/Fortaleza
bg: Америка/Форталеза

en: America/Glace_Bay
bg: Америка/Глейс Бей

en: America/Godthab
bg: Америка/Годаб

en: America/Goose_Bay
bg: Америка/Гуус Бей

en: America/Grand_Turk
bg: Америка/Гранд Тюрк

en: America/Grenada
bg: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
bg: Америка/Гваделупа

en: America/Guatemala
bg: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
bg: Америка/Гуаякил

en: America/Guyana
bg: Америка/Гайана

en: America/Halifax
bg: Америка/Халифакс

en: America/Havana
bg: Америка/Хавана

en: America/Hermosillo
bg: Америка/Хермосило

en: America/Indiana/Indianapolis
bg: Америка/Индиана/Индианаполис

en: America/Indiana/Knox
bg: Америка/Индиана/Нокс

en: America/Indiana/Marengo
bg: Америка/Индиана/Маренго

en: America/Indiana/Vevay
bg: Америка/Индиана/Вевей

en: America/Indianapolis
bg: Америка/Индианаполис

en: America/Inuvik
bg: Америка/Инувик

en: America/Iqaluit
bg: Америка/Икалуит

en: America/Jamaica
bg: Америка/Ямайка

en: America/Jujuy
bg: Америка/Хухуй

en: America/Juneau
bg: Америка/Жунеау

en: America/Kentucky/Louisville
bg: Америка/Кентъки/Луисвил

en: America/Kentucky/Monticello
bg: Америка/Кентъки/Монтичело

en: America/La_Paz
bg: Америка/Ла Пас

en: America/Lima
bg: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
bg: Америка/Лос Анжелис

en: America/Louisville
bg: Америка/Луисвил

en: America/Maceio
bg: Америка/Масейо

en: America/Managua
bg: Америка/Манагуа

en: America/Manaus
bg: Америка/Манаус

en: America/Martinique
bg: Америка/Мартиника

en: America/Mazatlan
bg: Америка/Мазатлан

en: America/Mendoza
bg: Америка/Мендоса

en: America/Menominee
bg: Америка/Меноминее

en: America/Merida
bg: Америка/Мерида

en: America/Mexico_City
bg: Америка/Мексико сити

en: America/Miquelon
bg: Америка/Микелон

en: America/Monterrey
bg: Америка/Монтерей

en: America/Montevideo
bg: Америка/Монтевидео

en: America/Montreal
bg: Америка/Монреал

en: America/Montserrat
bg: Америка/Монсерат

en: America/Nassau
bg: Америка/Насау

en: America/New_York
bg: Америка/Ню Йорк

en: America/Nipigon
bg: Америка/Нипигон

en: America/Nome
bg: Америка/Номе

en: America/Noronha
bg: Америка/Нороня

en: America/North_Dakota/Center
bg: Америка/Северна Дакота/Център

en: America/Panama
bg: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
bg: Америка/Пангниртунг

en: America/Paramaribo
bg: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
bg: Америка/Феникс

en: America/Port-au-Prince
bg: Америка/Порт-о-Пренс

en: America/Port_of_Spain
bg: Америка/Порт ъф Спейн

en: America/Porto_Velho
bg: Америка/Порто Велхо

en: America/Puerto_Rico
bg: Америка/Пуерто Рико

en: America/Rainy_River
bg: Америка/Рейни Ривър

en: America/Rankin_Inlet
bg: Америка/Ранкин

en: America/Recife
bg: Америка/Ресифе

en: America/Regina
bg: Америка/Реджина

en: America/Rio_Branco
bg: Америка/Рио Бранко

en: America/Rosario
bg: Америка/Росарио

en: America/Santiago
bg: Америка/Сантяго

en: America/Santo_Domingo
bg: Америка/Санто Доминго

en: America/Sao_Paulo
bg: Америка/Сао Паоло

en: America/Scoresbysund
bg: Америка/Скоресбисунд

en: America/Shiprock
bg: Америка/Шипрок

en: America/St_Johns
bg: Америка/Сейнт Джонс

en: America/St_Kitts
bg: Америка/Сейнт Китс

en: America/St_Lucia
bg: Америка/Санта Лусия

en: America/St_Thomas
bg: Америка/Сейнт Томас

en: America/St_Vincent
bg: Америка/Сейнт Винсент

en: America/Swift_Current
bg: Америка/Суифт Карънт

en: America/Tegucigalpa
bg: Америка/Тегусигалпа

en: America/Thule
bg: Америка/Туле

en: America/Thunder_Bay
bg: Америка/Тъндър Бей

en: America/Tijuana
bg: Америка/Тихуана

en: America/Tortola
bg: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
bg: Америка/Ванкувър

en: America/Whitehorse
bg: Америка/Уайтхорс

en: America/Winnipeg
bg: Америка/Уинипег

en: America/Yakutat
bg: Америка/Якутат

en: America/Yellowknife
bg: Америка/Йелоунайф

en: Antarctica/Casey
bg: Антарктика/Кейси

en: Antarctica/Davis
bg: Антарктика/Дейвис

en: Antarctica/DumontDUrville
bg: Антарктика/Дюмон Дюрвил

en: Antarctica/Mawson
bg: Антарктика/Моусън

en: Antarctica/McMurdo
bg: Антарктика/МакМърдо

en: Antarctica/Palmer
bg: Антарктика/Палмър

en: Antarctica/South_Pole
bg: Антарктика/Южния полюс

en: Antarctica/Syowa
bg: Антарктика/Сиова

en: Antarctica/Vostok
bg: Антарктика/Восток

en: Arctic/Longyearbyen
bg: Арктика/Лонгиеарбиен

en: Asia/Aden
bg: Азия/Аден

en: Asia/Almaty
bg: Азия/Алмати

en: Asia/Amman
bg: Азия/Аман

en: Asia/Anadyr
bg: Азия/Анадир

en: Asia/Aqtau
bg: Азия/Актау

en: Asia/Aqtobe
bg: Азия/Актобе

en: Asia/Ashgabat
bg: Азия/Ашхабад

en: Asia/Baghdad
bg: Азия/Багдад

en: Asia/Bahrain
bg: Азия/Бахрейн

en: Asia/Baku
bg: Азия/Баку

en: Asia/Bangkok
bg: Азия/Банкок

en: Asia/Beirut
bg: Азия/Бейрут

en: Asia/Bishkek
bg: Азия/Бишкек

en: Asia/Brunei
bg: Азия/Бруней

en: Asia/Calcutta
bg: Азия/Калкута

en: Asia/Choibalsan
bg: Азия/Чойбалсан

en: Asia/Chongqing
bg: Азия/Чонгкинг

en: Asia/Colombo
bg: Азия/Коломбо

en: Asia/Damascus
bg: Азия/Дамаск

en: Asia/Dhaka
bg: Азия/Дака

en: Asia/Dili
bg: Азия/Дили

en: Asia/Dubai
bg: Азия/Дубай

en: Asia/Dushanbe
bg: Азия/Душанбе

en: Asia/Gaza
bg: Азия/Газа

en: Asia/Harbin
bg: Азия/Харбин

en: Asia/Hong_Kong
bg: Азия/Хонг Конг

en: Asia/Hovd
bg: Азия/Ховд

en: Asia/Irkutsk
bg: Азия/Иркутск

en: Asia/Istanbul
bg: Азия/Истанбул

en: Asia/Jakarta
bg: Азия/Джакарта

en: Asia/Jayapura
bg: Азия/Джаяпура

en: Asia/Jerusalem
bg: Азия/Йерусалим

en: Asia/Kabul
bg: Азия/Кабул

en: Asia/Kamchatka
bg: Азия/Камчатка

en: Asia/Karachi
bg: Азия/Карачи

en: Asia/Kashgar
bg: Азия/Кашгар

en: Asia/Katmandu
bg: Азия/Катманду

en: Asia/Krasnoyarsk
bg: Азия/Краснодарск

en: Asia/Kuala_Lumpur
bg: Азия/Куала Лумпур

en: Asia/Kuching
bg: Азия/Кучинг

en: Asia/Kuwait
bg: Азия/Кувейт

en: Asia/Macao
bg: Азия/Макао

en: Asia/Macau
bg: Азия/Макау

en: Asia/Magadan
bg: Азия/Магадан

en: Asia/Makassar
bg: Азия/Макасар

en: Asia/Manila
bg: Азия/Манила

en: Asia/Muscat
bg: Азия/Мускат

en: Asia/Nicosia
bg: Азия/Никозия

en: Asia/Novosibirsk
bg: Азия/Новосибирск

en: Asia/Omsk
bg: Азия/Омск

en: Asia/Oral
bg: Азия/Орал

en: Asia/Phnom_Penh
bg: Азия/Пном Пен

en: Asia/Pontianak
bg: Азия/Понтиак

en: Asia/Pyongyang
bg: Азия/Пионгиянг

en: Asia/Qatar
bg: Азия/Катар

en: Asia/Qyzylorda
bg: Азия/Кизилорда

en: Asia/Rangoon
bg: Азия/Рангун

en: Asia/Riyadh
bg: Азия/Риад

en: Asia/Saigon
bg: Азия/Сайгон

en: Asia/Sakhalin
bg: Азия/Сахалин

en: Asia/Samarkand
bg: Азия/Самарканд

en: Asia/Seoul
bg: Азия/Сеул

en: Asia/Shanghai
bg: Азия/Шанхай

en: Asia/Singapore
bg: Азия/Сингапур

en: Asia/Taipei
bg: Азия/Тайпе

en: Asia/Tashkent
bg: Азия/Ташкент

en: Asia/Tbilisi
bg: Азия/Тбилиси

en: Asia/Tehran
bg: Азия/Техеран

en: Asia/Thimphu
bg: Азия/Тимпу

en: Asia/Tokyo
bg: Азия/Токио

en: Asia/Ujung_Pandang
bg: Азия/Уюнг Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
bg: Азия/Улан Батор

en: Asia/Urumqi
bg: Азия/Урумки

en: Asia/Vientiane
bg: Азия/Виентиан

en: Asia/Vladivostok
bg: Азия/Владивосток

en: Asia/Yakutsk
bg: Азия/Якутск

en: Asia/Yekaterinburg
bg: Азия/Екатеринбург

en: Asia/Yerevan
bg: Азия/Ереван

en: Atlantic/Azores
bg: Атлантика/Азорски острови

en: Atlantic/Bermuda
bg: Атлантика/Бермудски острови

en: Atlantic/Canary
bg: Атлантика/Канарски острови

en: Atlantic/Cape_Verde
bg: Атлантика/Кабо Верде

en: Atlantic/Faeroe
bg: Атлантик/Фарьорски острови

en: Atlantic/Jan_Mayen
bg: Атлантика/Ян Майен

en: Atlantic/Madeira
bg: Атлантика/Мадейра

en: Atlantic/Reykjavik
bg: Атлантик/Рейкявик

en: Atlantic/South_Georgia
bg: Атлантика/Южна Джорджия

en: Atlantic/St_Helena
bg: Атлантическия океан/Св. Елена

en: Atlantic/Stanley
bg: Атлантическия океан/Стенли

en: Australia/Adelaide
bg: Австралия/Аделаида

en: Australia/Brisbane
bg: Австралия/Брисбейн

en: Australia/Broken_Hill
bg: Австралия/Броукън Хил

en: Australia/Darwin
bg: Австралия/Дарвин

en: Australia/Hobart
bg: Австралия/Хобарт

en: Australia/Lindeman
bg: Австралия/Линдеман

en: Australia/Lord_Howe
bg: Австралия/Лорд Хауи

en: Australia/Melbourne
bg: Австралия/Мелбърн

en: Australia/Perth
bg: Австралия/Пърт

en: Australia/Sydney
bg: Австралия/Сидни

en: Europe/Amsterdam
bg: Европа/Амстердам

en: Europe/Andorra
bg: Европа/Андора

en: Europe/Athens
bg: Европа/Атина

en: Europe/Belfast
bg: Европа/Белфаст

en: Europe/Belgrade
bg: Европа/Белград

en: Europe/Berlin
bg: Европа/Берлин

en: Europe/Bratislava
bg: Европа/Братислава

en: Europe/Brussels
bg: Европа/Брюксел

en: Europe/Bucharest
bg: Европа/Букурещ

en: Europe/Budapest
bg: Европа/Будапеща

en: Europe/Chisinau
bg: Европа/Кишинев

en: Europe/Copenhagen
bg: Европа/Копенхаген

en: Europe/Dublin
bg: Европа/Дъблин

en: Europe/Gibraltar
bg: Европа/Гибралтар

en: Europe/Helsinki
bg: Европа/Хелзинки

en: Europe/Istanbul
bg: Европа/Истанбул

en: Europe/Kaliningrad
bg: Европа/Калининград

en: Europe/Kiev
bg: Европа/Киев

en: Europe/Lisbon
bg: Европа/Лисабон

en: Europe/Ljubljana
bg: Европа/Любляна

en: Europe/London
bg: Европа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
bg: Европа/Люксембург

en: Europe/Madrid
bg: Европа/Мадрид

en: Europe/Malta
bg: Европа/Малта

en: Europe/Minsk
bg: Европа/Минск

en: Europe/Monaco
bg: Европа/Монако

en: Europe/Moscow
bg: Европа/Москва

en: Europe/Nicosia
bg: Европа/Никозия

en: Europe/Oslo
bg: Европа/Осло

en: Europe/Paris
bg: Европа/Париж

en: Europe/Prague
bg: Европа/Прага

en: Europe/Riga
bg: Европа/Рига

en: Europe/Rome
bg: Европа/Рим

en: Europe/Samara
bg: Европа/Самара

en: Europe/San_Marino
bg: Европа/Сан Марино

en: Europe/Sarajevo
bg: Европа/Сараево

en: Europe/Simferopol
bg: Европа/Симферопол

en: Europe/Skopje
bg: Европа/Скопие

en: Europe/Sofia
bg: Европа/София

en: Europe/Stockholm
bg: Европа/Стокхолм

en: Europe/Tallinn
bg: Европа/Талин

en: Europe/Tirane
bg: Европа/Тирана

en: Europe/Uzhgorod
bg: Европа/Ужгород

en: Europe/Vaduz
bg: Европа/Вадуц

en: Europe/Vatican
bg: Европа/Ватикана

en: Europe/Vienna
bg: Европа/Виена

en: Europe/Vilnius
bg: Европа/Вилнюс

en: Europe/Warsaw
bg: Европа/Варшава

en: Europe/Zagreb
bg: Европа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
bg: Европа/Запорожие

en: Europe/Zurich
bg: Европа/Цюрих

en: Indian/Antananarivo
bg: Индийски океан/Антананариво

en: Indian/Chagos
bg: Индийски океан/Кагос

en: Indian/Christmas
bg: Индийски океан/Коледни о-ви

en: Indian/Cocos
bg: Индийски океан/Кокос

en: Indian/Comoro
bg: Индийски океан/Коморски острови

en: Indian/Kerguelen
bg: Индийски океан/Кергуелен

en: Indian/Mahe
bg: Индийски океан/Махе

en: Indian/Maldives
bg: Индийски океан/Малдивски острови

en: Indian/Mauritius
bg: Индийски океан/Мавриций

en: Indian/Mayotte
bg: Индийски океан/Майот

en: Indian/Reunion
bg: Индийски океан/Реюнион

en: Pacific/Apia
bg: Тихи океан/Апиа

en: Pacific/Auckland
bg: Тихи океан/Оуклънд

en: Pacific/Chatham
bg: Тихи океан/Чатъм

en: Pacific/Easter
bg: Тихи океан/Великденски о-ви

en: Pacific/Efate
bg: Тихи океан/Ефате

en: Pacific/Enderbury
bg: Тихи океан/Ендербъри

en: Pacific/Fakaofo
bg: Тихи океан/Факаофо

en: Pacific/Fiji
bg: Тихи океан/Фиджи

en: Pacific/Funafuti
bg: Тихи океан/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
bg: Тихи океан/Галапагос

en: Pacific/Gambier
bg: Тихи океан/Гамбие

en: Pacific/Guadalcanal
bg: Тихи океан/Гуадалканал

en: Pacific/Guam
bg: Тихи океан/Гуам

en: Pacific/Honolulu
bg: Тихи океан/Хонолулу

en: Pacific/Johnston
bg: Тихи океан/Джонстън

en: Pacific/Kiritimati
bg: Тихи океан/Киритимати

en: Pacific/Kosrae
bg: Тихи океан/Косрае

en: Pacific/Kwajalein
bg: Тихи океан/Квахалеин

en: Pacific/Majuro
bg: Тихи океан/Маджуро

en: Pacific/Marquesas
bg: Тихи океан/Маркезас

en: Pacific/Midway
bg: Тихи океан/Мидуей

en: Pacific/Nauru
bg: Тихи океан/Науру

en: Pacific/Niue
bg: Тихи океан/Ниуе

en: Pacific/Norfolk
bg: Тихи океан/Норфолк

en: Pacific/Noumea
bg: Тихи океан/Нумеа

en: Pacific/Pago_Pago
bg: Тихи океан/Паго-Паго

en: Pacific/Palau
bg: Тихи океан/Палао

en: Pacific/Pitcairn
bg: Тихи океан/Питкеърн

en: Pacific/Ponape
bg: Тихи океан/Понапе

en: Pacific/Port_Moresby
bg: Тихи океан/Порт Морзби

en: Pacific/Rarotonga
bg: Тихи океан/Раротонга

en: Pacific/Saipan
bg: Тихи океан/Сайпан

en: Pacific/Tahiti
bg: Тихи океан/Таити

en: Pacific/Tarawa
bg: Тихи океан/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
bg: Тихи океан/Тонгатапу

en: Pacific/Truk
bg: Тихи океан/Трук

en: Pacific/Wake
bg: Тихи океан/Уейк

en: Pacific/Wallis
bg: Тихи океан/Уолис

en: Pacific/Yap
bg: Тихи океан/Яп

en: Save as...
bg: Запазване като…

en: Close the current file
bg: Затваряне на текущия файл

en: New _Message
bg: Ново _писмо

en: Open New Message window
bg: Отваряне на прозорец за ново писмо

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: Configure Evolution
bg: Настройки на Evolution

en: Save the current file
bg: Запазване на текущия файл

en: Save _As...
bg: Запазване к_ато…

en: Save the current file with a different name
bg: Запазване на текущия файл с различно име

en: Character _Encoding
bg: _Кодиране на знаците

en: Print Pre_view
bg: _Печатен преглед

en: Save as _Draft
bg: Запазване като _чернова

en: Save as draft
bg: Запазване като чернова

en: S_end
bg: _Изпращане

en: Send this message
bg: Изпращане на това писмо

en: PGP _Encrypt
bg: _Шифриране с PGP

en: Encrypt this message with PGP
bg: Шифриране с PGP

en: PGP _Sign
bg: _Подпис с PGP

en: Sign this message with your PGP key
bg: Подписване с ключа ви за PGP

en: _Picture Gallery
bg: _Галерия

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
bg: Показване на колекция от снимки, които можете да довлачите в писмо

en: _Prioritize Message
bg: _Приоритет на писмото

en: Set the message priority to high
bg: Вдигане на приоритета на писмото до висок

en: Re_quest Read Receipt
bg: _Изискване на известие за прочитане

en: Get delivery notification when your message is read
bg: Получаване на известие, когато писмото ви е прочетено

en: S/MIME En_crypt
bg: Шифриране с _S/MIME

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Certificate
bg: Шифриране със сертификат S/MIME за шифриране

en: S/MIME Sig_n
bg: Подпис с S/_MIME

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
bg: Подписване със сертификата ви S/MIME за подписване

en: _Bcc Field
bg: Поле „_Скрито копие“

en: Toggles whether the BCC field is displayed
bg: Превключване между това дали полето „Скрито копие“ да бъде показвано или не

en: _Cc Field
bg: Поле „_Копие“

en: Toggles whether the CC field is displayed
bg: Превключване между това дали полето „Копие“ да бъде показвано или не

en: _Reply-To Field
bg: Поле „_Отговор до“

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
bg: Превключване между това дали полето „Отговор до“ да бъде показвано или не

en: Save Draft
bg: Запазване на чернова

en: Enter the recipients of the message
bg: Въведете получател(и) на писмото

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
bg: Въведете адресите на получатели на копие на това писмо

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
bg: Въведете адресите, които ще получат копие от писмото, без да се появяват в списъка на получателите.

en: Fr_om:
bg: _От:

en: _Reply-To:
bg: От_говор до:

en: _To:
bg: _До:

en: _Cc:
bg: _Копие:

en: _Bcc:
bg: _Скрито копие:

en: _Post To:
bg: Копиране в _папка:

en: S_ubject:
bg: _Тема:

en: Si_gnature:
bg: _Подпис:

en: Click here for the address book
bg: Натиснете тук за адресника

en: Click here to select folders to post to
bg: Натиснете тук, за да въведете папки, в които да бъде копирано писмото

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
bg: Заминаващото писмо не може да бъде подписано: за тази регистрация няма зададен сертификат за подписване

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
bg: Изпращащото се писмо не може да бъде шифрирано: няма зададен сертификат за шифриране към тази регистрация

en: Compose Message
bg: Писане на писмо

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
bg: Редакторът съдържа писмо, което в тялото си има данни, които не са в текстов формат и не могат да бъдат редактирани.

en: Untitled Message
bg: Писмо без тема

en: You cannot attach the file &quot;{0}&quot; to this message.
bg: Не можете да прикрепите файла „{0}“ към това писмо.

en: The file '{0}' is not a regular file and cannot be sent in a message.
bg: Файлът „{0}“ не е обикновен файл и не може да бъде изпратен в писмо.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
bg: Писмата за прикрепяне не могат да бъдат извлечени от {0}.

en: Because &quot;{1}&quot;.
bg: Защото „{1}“.

en: Do you want to recover unfinished messages?
bg: Искате ли да възстановите недовършеното писмо?

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
bg: Evolution спря неочаквано докато пишехте ново писмо. Възстановяването на писмото ще позволи да продължите от там, до където бяхте стигнали.

en: _Do not Recover
bg: _Без възстановяване

en: _Recover
bg: _Възстановяване

en: Could not save to autosave file &quot;{0}&quot;.
bg: Не може да се пише във файла за авт. запазване „{0}“.

en: Error saving to autosave because &quot;{1}&quot;.
bg: Неуспешно автоматично запазване поради „{1}“.

en: Download in progress. Do you want to send the mail?
bg: Изтеглянето не е приключило. Искате ли да се прати пощата?

en:  There are few attachments getting downloaded. Sending the mail will cause the mail to be sent without those pending attachments
bg: В момента се изтеглят няколко прикрепени обекта. Ако изпратите пощата, то тя ще бъде без обектите, които предстоят да бъдат прикрепени.

en: Are you sure you want to discard the message, titled '{0}', you are composing?
bg: Сигурни ли сте, че искате да се откажете от писмото, озаглавено „{0}“, което пишете в момента?

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
bg: Ако затворите този прозорец, ще загубите това писмо за постоянно, освен ако не изберете да запазите писмото в папката „Чернови“. Това ще позволи да продължите писмото по-късно.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
bg: _Продължаване на редактирането

en: _Save Draft
bg: Запазване на _чернова

en: Could not create message.
bg: Писмото не може да бъде създадено.

en: Because &quot;{0}&quot;, you may need to select different mail options.
bg: Заради „{0}“, може да се наложи да изберете други настройки на пощата.

en: Could not read signature file &quot;{0}&quot;.
bg: Файлът с подпис „{0}“ не може да бъде прочетен.

en: All accounts have been removed.
bg: Всички регистрации бяха премахнати.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
bg: Преди да изпращате писма, трябва да настроите поне една регистрация.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
bg: Възникна грешка при запазване на папката „За изпращане“.

en: The reported error was &quot;{0}&quot;. The message has not been sent.
bg: Докладваната грешка беше „{0}“. Писмото не беше изпратено.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
bg: Възникна грешка при запазване на папката „Чернови“.

en: The reported error was &quot;{0}&quot;. The message has most likely not been saved.
bg: Докладваната грешка беше „{0}“. Писмото най-вероятно не е запазено.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
bg: Възникна грешка при изпращането. Как искате да продължите?

en: The reported error was &quot;{0}&quot;.
bg: Докладваната грешка бе „{0}“.

en: _Save to Outbox
bg: _Запазване в „За изпращане“

en: _Try Again
bg: _Повторен опит

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
bg: Писмото ви беше изпратено, но възникна грешка при обработката след това.

en: Saving message to Outbox.
bg: Запазване на писмото в „За изпращане“.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution's toolbar.
bg: Писмото ще бъде запазено в локалната папка „За изпращане“, защото отдалечената услуга е недостъпна. Можете да се опитате да изпратите писмото отново като натиснете бутона „Поща“.

en: Evolution Alarm Notify
bg: Напомняния за събития на Evolution

en: Calendar event notifications
bg: Уведомяване при събитие в календара

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
bg: Evolution е приложение за управление на лична ниформация, която предоставя поща, календар, адресник и др.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the "Exchange Web Services" (EWS) extension.
bg: Evolution поддържа широк набор от формати за данни с най-високо качество, както и мрежови протоколи за обмен на информация с акцент върху сигурността и спазването на стандартите. Evolution също може да работи отлично с Microsoft Excahnge чрез разширението „Уеб услуги за Exchange“ (EWS).

en: Groupware Suite
bg: Програма за работа в група

en: Evolution Mail and Calendar
bg: E-поща и календар (Evolution)

en: Manage your email, contacts and schedule
bg: Управление на поща, контакти и разписания

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
bg: поща;календар;контакт;адресник;задача;mail;calendar;contact;addressbook;task;

en: Enable address formatting
bg: Форматиране на адрес

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
bg: Дали пощенският адрес да бъде форматиран според стандарта на съответната държава.

en: Autocomplete length
bg: Автоматично дописване на дължина

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
bg: Броят знаци, които трябва да бъдат изписани, преди Evolution да се опита да допише израза автоматично.

en: Show autocompleted name with an address
bg: Показване на дописаното име с адрес.

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
bg: Дали пощенският адрес да се показва при автоматично дописване на името в входното поле.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
bg: Адрес на папката, последно използвана в диалога за избор на име

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
bg: Адрес на папката, последно използвана в диалога за избор на име.

en: Contact layout style
bg: Подредба на контактите

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. "0" (Classic View) places the preview pane below the contact list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
bg: Подредбата определя къде да се постави панелът за преглед в съотношение със списъка с контакти. „0“ (класически изглед) поставя панела за преглед под списъка с контакти. „1“ (вертикален изглед) поставя панела за преглед до списъка с контакти.

en: Contact preview pane position (horizontal)
bg: Позиция на панел за преглед на контакт (хоризонтална)

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
bg: Позицията на панела за преглед на контакт, когато е подреден хоризонтално.

en: Contact preview pane position (vertical)
bg: Позицията на панела за преглед (вертикална)

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
bg: Позицията на панела за преглед на контакт, когато е подреден вертикално.

en: Show maps
bg: Показване на картите

en: Whether to show maps in preview pane
bg: Дали да се показват карти в панела за преглед.

en: Primary address book
bg: Главен адресник

en: The UID of the selected (or "primary") address book in the sidebar of the "Contacts" view
bg: Идентификаторът на избрания (или основния) адресник в страничната лента на изгледа за контакти.

en: Show preview pane
bg: Показване на прегледа на писмата

en: Whether to show the preview pane.
bg: Показване на панела „Преглед на писмата“.

en: Convert mail messages to Unicode
bg: Преобразуване на текста на писмата в „Уникод“

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
bg: Преобразува текста на писмото в UTF-8 с цел уеднаквяване на признаците за спам/различно от спам при различните кодирания на знаците.

en: Save directory for reminder audio
bg: Папка за запазване на аудио файловете за напомнянията

en: Directory for saving reminder audio files
bg: Папка за аудио файловете за напомнянията

en: Birthday and anniversary reminder value
bg: Стойност за рождени дни и годишнини

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
bg: Брой единици за определяне на напомняне за рождени дни или годишнини.

en: Birthday and anniversary reminder units
bg: Единици за рождени дни и годишнини

en: Units for a birthday or anniversary reminder, "minutes", "hours" or "days"
bg: Мерни единици в напомнянето за рождени дни или годишнини — „минути“, „часове“ или „дни“.

en: Compress weekends in month view
bg: Вместване на почивните дни в месечния преглед

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
bg: Дали да се вместват почивните дни в месечния изглед, което ще изобрази съботите и неделите като един почивен ден.

en: Ask for confirmation when deleting items
bg: Питане за потвърждение при изтриване на обекти

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
bg: Дали да пита за потвърждение при изтриване на уговорен час или задача.

en: Confirm expunge
bg: Потвърждаване на изчистването

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
bg: Дали да пита за потвърждение при изтриване на уговорени часове или задачи.

en: Month view vertical pane position
bg: Позицията на вертикалния панел в месечния изглед

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
bg: Позицията на вертикалния панел между списъците с календари и навигатора за датите.

en: Workday end hour
bg: Час, в който завършва работния ден

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
bg: Час, в който свършва работния ден, в 24 часов формат от 0 до 23.

en: Workday end minute
bg: Минута, в която завършва работния ден

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
bg: Минута, в която завършва работният ден, от 0 до 59.

en: Workday start hour
bg: Час, в който започва работния ден

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
bg: Час, в който започва работния ден, в 24 часов формат от 0 до 23.

en: Workday start minute
bg: Минута, в която започва работния ден

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
bg: Минута, в която започва работният ден, от 0 до 59.

en: The second timezone for a Day View
bg: Допълнителната времева зона за изгледа за деня

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a 'timezone' key
bg: Ако е зададена стойност, показва допълнителен часови пояс в изгледа за деня. Стойността е в същия формат както за ключа „timezone“.

en: Recently used second time zones in a Day View
bg: Скоро използвани допълнителни часови пояси в изгледа за деня

en: List of recently used second time zones in a Day View
bg: Списък с наскоро ползваните допълнителни часови пояси в изгледа за деня.

en: Maximum number of recently used timezones to remember
bg: Максимален брой часови пояси, които да се помнят.

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a 'day-second-zones' list
bg: Максимален брой часови пояси, които да се помнят в списъка за допълнителни зони.

en: Default reminder value
bg: Стандартна стойност за напомняне

en: Number of units for determining a default reminder
bg: Брой единици за определяне на стандартно напомняне.

en: Default reminder units
bg: Стандартни единици за напомняне

en: Units for a default reminder, "minutes", "hours" or "days"
bg: Мерни единици за стандартното напомняне — „минути“, „часове“ или „дни“.

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
bg: Показване на полето „Категория“ в редактора на събития/задачи/срещи

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
bg: Дали да се показва полето „Категория“ в редактора за събития/задачи/срещи

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
bg: Показване на полето „Роля“ в редактора на събития/задачи/срещи

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
bg: Дали да се показва полето „Роля“ в редактора за събития/задачи/срещи

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
bg: Показване на полето „Моля, отговорете“ в редактора на събития/задачи/срещи

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
bg: Дали да се показва полето „Моля, отговорете“ редактора за събития/задачи/срещи

en: Show status field in the event/task/meeting editor
bg: Показване на полето „Състояние“ в редактора на събития/задачи/срещи

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
bg: Дали да се показва полето „Състояние“ в редактора за събития/задачи/срещи

en: Show timezone field in the event/meeting editor
bg: Показване на полето „Часови пояс“ в редактора на събития/задачи/срещи

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
bg: Дали да се показва полето „Часови пояс“ в редактора за събития/срещи

en: Show type field in the event/task/meeting editor
bg: Показване на полето „Вид“ в редактора на събития/задачи/срещи

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
bg: Дали да се показва полето „Вид“ в редактора за събития/задачи/срещи

en: Hide completed tasks
bg: Скриване на завършените задачи

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
bg: Дали да се скриват завършените задачи в изгледа със задачи.

en: Hide task units
bg: Скриване на единиците на задачите

en: Units for determining when to hide tasks, "minutes", "hours" or "days"
bg: Единици за определяне кога да се скриват задачи, „минути“, „часове“ или „дни“.

en: Hide task value
bg: Скриване на стойността на задачата

en: Number of units for determining when to hide tasks
bg: Брой единици за определяне кога да се скриват задачи.

en: Horizontal pane position
bg: Позиция на хоризонталния панел

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
bg: Позицията на хоризонталния панел, между навигатора за датите и списъка със задачи, когато не сте в месечния изглед; в пиксели.

en: Last reminder time
bg: Последно време за напомняне

en: Time the last reminder ran, in time_t
bg: Времето на последното стартирано напомняне, в time_t.

en: Marcus Bains Line Color - Day View
bg: Цвят на кривата на Маркус Бейнс — изглед за деня

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
bg: Цвят за изобразяване на кривата на Маркус Бейнс в изгледа за деня.

en: Marcus Bains Line Color - Time bar
bg: Цвят на кривата на Маркус Бейнс — поле за време

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
bg: Цвят за изобразяване на кривата на Маркус Бейнс в полето за време (стандартно е празно).

en: Marcus Bains Line
bg: Крива на Маркус Бейнс

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
bg: Дали да се изобразява кривата на Маркус Бейнс (в текущо време) в календара.

en: Memo preview pane position (horizontal)
bg: Позиция на панела за преглед на бележка (хоризонтална)

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
bg: Позиция на панела за преглед на задачи, когато е ориентиран хоризонтално.

en: Memo layout style
bg: Подредба на бележки

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. "0" (Classic View) places the preview pane below the memo list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
bg: Подредбата определя къде да се постави панелът за преглед на списъка с бележки. „0“ (класически изглед) поставя панела за преглед под списъка с бележки. „1“ (вертикален изглед) поставя панела за преглед до списъка с бележки.

en: Memo preview pane position (vertical)
bg: Позиция на панела за преглед на бележка (вертикална)

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
bg: Позиция на панела за преглед на бележки, когато е ориентиран вертикално.

en: Month view horizontal pane position
bg: Позиция на хоризонталния панел за месечния изглед

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
bg: Позицията на хоризонталния панел, между навигатора за датите и списъка със задачи в месечния изглед; в пиксели.

en: Scroll Month View by a week, not by a month
bg: Дали да се прелиства месечния изглед през седмица, а не месец.

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
bg: Дали да се прелиства месечния изглед през седмица, а не месец.

en: Reminder programs
bg: Програми при  напомняне

en: Programs that are allowed to be run by reminders
bg: Програми, които могат да бъдат стартирани от напомняния.

en: Show display reminders in notification tray
bg: Показване на напомнянията в областта за уведомяване

en: Whether or not to use the notification tray for display reminders
bg: Дали да се използва областта за уведомяване за изобразяване на напомняния.

en: Preferred New button item
bg: Предпочитан нов обект

en: Name of the preferred New toolbar button item
bg: Име на предпочитания обект при натискане на бутона „Нов“ в лентата с инструменти

en: Primary calendar
bg: Основен календар

en: The UID of the selected (or "primary") calendar in the sidebar of the "Calendar" view
bg: Идентификаторът на избрания (или основния) календар в страничната лента на изгледа за календари.

en: Primary memo list
bg: Основен списък с бележки

en: The UID of the selected (or "primary") memo list in the sidebar of the "Memos" view
bg: Идентификаторът на избрания (или основния) списък с бележки в страничната лента на изгледа за бележки.

en: Primary task list
bg: Основен списък със задачи

en: The UID of the selected (or "primary") task list in the sidebar of the "Tasks" view
bg: Идентификаторът на избрания (или основния) списък със задачи в страничната лента на изгледа за задачи.

en: Free/busy template URL
bg: Шаблон за адрес свободен/зает

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
bg: Шаблонът за адреси за състояние свободен/зает, %u се заменя с потребителската част от адреса на е-поща, а %d се заменя от домейна.

en: Recurrent Events in Italic
bg: Повтарящите се събития да са в курсив

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
bg: Показване на дните с повтарящи се събития в курсив на календара долу вляво

en: Search range for time-based searching in years
bg: Времеви интервал в години за търсенето по време

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
bg: Колко години в бъдещето или миналото да се търси за друга поява на повтарящото се събитие. Стандартно е 10 години.

en: Show appointment end times in week and month views
bg: Показване на края на уговорените часове в седмичните и месечните календарни изгледи

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
bg: Дали да се показва края на срещите в седмичните и месечните календарни изгледи.

en: Show the memo preview pane
bg: Показване на панел за преглед на бележка

en: If "true", show the memo preview pane in the main window
bg: Ако е истина, панелът за преглед на бележки се показва в основния прозорец.

en: Show the task preview pane
bg: Показване на панел за преглед на задача

en: If "true", show the task preview pane in the main window
bg: Ако е истина, панелът за преглед на задачи се показва в основния прозорец.

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, and Date Navigator
bg: Показване номерата на седмиците в изгледа за деня, работната седмица и навигатора на дати

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
bg: Дали да се показват номерата на седмиците на различни места в календара.

en: Vertical position for the tag pane
bg: Разположение на вертикалния панел

en: Highlight tasks due today
bg: Оцветяване на задачи за днес

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
bg: Дали задачите за днес да се оцветят със специален цвят

en: Tasks due today color
bg: Цвят на задачите за днес

en: Background color of tasks that are due today, in "#rrggbb" format. Used together with task-due-today-highlight
bg: Фонов цвят на задачите, които са за днес, във формат „#rrggbb“.

en: Task preview pane position (horizontal)
bg: Позиция на панела за преглед на задача (хоризонтална)

en: Task layout style
bg: Подредба на задачите

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. "0" (Classic View) places the preview pane below the task list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the task list
bg: Подредбата определя къде да се постави панелът за преглед на списъка със задачи. „0“ (класически изглед) поставя панела за преглед под списъка със задачи. „1“ (вертикален изглед) поставя панела за преглед до списъка със задачи.

en: Task preview pane position (vertical)
bg: Позиция на панела за преглед на задача (вертикална)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
bg: Позиция на панела за преглед на задачи, когато е ориентиран вертикално.

en: Highlight overdue tasks
bg: Оцветяване на просрочени задачи

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
bg: Дали задачите, които са просрочени, да се оцветят със специален цвят

en: Overdue tasks color
bg: Цвят на просрочените задачи

en: Background color of tasks that are overdue, in "#rrggbb" format. Used together with task-overdue-highlight.
bg: Фонов цвят на просрочените задачи, във формат „#rrggbb“.

en: Time divisions
bg: Времеви разделения

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
bg: Интервалите, показани в прегледите за деня или за работната седмица, в минути.

en: Timezone
bg: Часови пояс

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like "America/New York"
bg: Стандартният часови пояс за дати и време в календара, във вид на непреведена база от данни на Olsen за местоположения, например „America/New York“.

en: Twenty four hour time format
bg: 24 часов формат на времето

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
bg: Дали времето да се показва в 24-часов формат вместо с am/pm.

en: Birthday and anniversary reminder
bg: Напомняне за рождени дни и годишнини

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
bg: Дали да бъде зададено напомняне за рождени дни и годишнини.

en: Default appointment reminder
bg: Стандартно напомняне за уговорен час

en: Whether to set a default reminder for appointments
bg: Дали да бъде зададено стандартното напомняне за уговорени часове.

en: Use system timezone
bg: Използване на системния часови пояс

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
bg: Използване на системния часови пояс вместо този, избран в Evolution.

en: First day of the week
bg: Първи ден от седмицата

en: Monday is a work day
bg: Понеделник е работен ден

en: Tuesday is a work day
bg: Вторник е работен ден

en: Wednesday is a work day
bg: Сряда

en: Thursday is a work day
bg: Четвъртък

en: Friday is a work day
bg: Петък

en: Saturday is a work day
bg: Събота е работен ден

en: Sunday is a work day
bg: Неделя е работен ден

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
bg: (Не използвай) Ден, в който започва работната седмица, от неделя (0) до събота (6).

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use "week-start-day-name" instead.
bg: Този ключ беше маркиран като „не използвай“ във версия 3.10 и не трябва да се използва повече. Вместо него използвайте „week-start-day-name“.

en: (Deprecated) Work days
bg: (Не използвай) Работни дни

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the "work-day-monday", "work-day-tuesday", etc. keys instead.)
bg: Дни за които трябва да се окаже началото и края на работните часове. (Този ключ беше маркиран като „не използвай“ във версия 3.10 и не трябва да се използва повече. Вместо него използвайте „work-day-monday“, „work-day-tuesday“ и др.)

en: Previous Evolution version
bg: Предишна версия на Evolution

en: The most recently used version of Evolution, expressed as "major.minor.micro". This is used for data and settings migration from older to newer versions.
bg: Текущата версия на Evolution обозначена като „основен_номер.подномер.микро_номер“. Използва се за мигриране на данни и настройки от по-стара към нова версия.

en: List of disabled plugins
bg: Списък с изключените приставки

en: The list of disabled plugins in Evolution
bg: Списък с изключени приставки

en: The window's X coordinate
bg: Стандартна координата по X на прозорец

en: The window's Y coordinate
bg: Стандартна координата по Y на прозорец

en: The window's width in pixels
bg: Широчина на прозореца в пиксели

en: The window's height in pixels
bg: Стандартна височина на прозореца

en: Whether the window is maximized
bg: Дали прозорецът да е максимизиран

en: Gnome Calendar's calendar import done
bg: Внасянето на календара от „Календар към GNOME“ приключи

en: Whether calendar from Gnome Calendar has been imported or not
bg: Дали е внесен календар от „Календар към GNOME“

en: Gnome Calendar's tasks import done
bg: Внасянето на задачите от „Календар към GNOME“ приключи

en: Whether tasks from Gnome Calendar have been imported or not
bg: Дали са внесени задачи от „Календар към GNOME“

en: Check whether Evolution is the default mailer
bg: Проверка дали Evolution е стандартната пощенска програма

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
bg: Всеки път, щом Evolution се стартира, да се проверява дали е стандартната пощенска програма.

en: Default charset in which to compose messages
bg: Стандартната кодова таблица, в която да се пишат писмата

en: Default charset in which to compose messages.
bg: Стандартната кодова таблица, в която да се пишат писмата

en: Path where picture gallery should search for its content
bg: Път, в който галерията трябва да търси изображения

en: This value can be an empty string, which means it'll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
bg: Тази стойност може да е празен низ, което означава, че ще се използва папката за изображения, която обикновено е „~/Изображения“. Тази папка ще се използва, и когато указания път сочи към несъществуваща папка.

en: Spell check inline
bg: Вградена проверка на правопис

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
bg: Изобразяване на индикатори за грешки в правописа по време на писане.

en: Automatic link recognition
bg: Автоматично разпознаване на хипервръзки

en: Recognize links in text and replace them.
bg: Разпознаване на връзките в текста и заместването им.

en: Automatic emoticon recognition
bg: Автоматично разпознаване на емотикони

en: Recognize emoticons in text and replace them with images.
bg: Разпознаване на емотикони в текста и замяна с изображения.

en: Attribute message
bg: Информация за оригиналния автор

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
bg: Вмъкнатия текст при отговор на писмо, който информира за оригиналния автор на съдържанието.

en: Forward message
bg: Препращане на писмо

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
bg: Вмъкнатия текст при препращане на писмо, който информира, че следва препратено писмо.

en: Original message
bg: Оригинално писмо

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
bg: Вмъкнатия текст при отговор на писмо, който информира, че оригиналното писмо следва (отговор преди цитата — top posting).

en: Group Reply replies to list
bg: Груповият отговор да е до списъка

en: Instead of the normal "Reply to All" behaviour, this option will make the 'Group Reply' toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you're replying.
bg: Вместо обичаното поведение на бутона „Отговор до всички“, настройката кара бутона да отговаря на писмата само през пощенския списък, от които сте ги получили.

en: Put the cursor at the bottom of replies
bg: Поставяне на курсора в края на цитирания отговор

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
bg: Потребителите се наежват при въпроса къде би трябвало да е курсорът при отговор на писмо. Тази настройка определя дали курсорът да е над цитираната част или отдолу.

en: Always request read receipt
bg: Винаги да се изисква известие за прочитане

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
bg: Дали стандартно да се изисква известие за прочитане за всяко писмо.

en: Send HTML mail by default
bg: Стандартно изпращане на поща в HTML формат (не се препоръчва)

en: Send HTML mail by default.
bg: Стандартно изпращане на поща в HTML формат (не се препоръчва).

en: Spell checking color
bg: Цвят за сгрешените думи

en: Underline color for misspelled words when using inline spelling.
bg: Цвят, с който да се подчертават сгрешените думи при проверка на правописа.

en: Spell checking languages
bg: Езици за проверка на правопис

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
bg: Списък с кодове на езици, които да се използват за проверка на правописа.

en: Show "Bcc" field when sending a mail message
bg: Показване на полето „Скрито копие“ при изпращане на писмо

en: Show the "Bcc" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
bg: Показване на полето „Скрито копие“ при изпращане на писмо. Това се контролира от менюто „Изглед“ при избиране на регистрация.

en: Show "Cc" field when sending a mail message
bg: Показване на полето „Копие“ при изпращане на писмо

en: Show the "Cc" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
bg: Показване на полето „Копие“ при изпращане на писмо. Това се контролира от менюто „Изглед“ при избиране на регистрация.

en: Show "Reply To" field when sending a mail message
bg: Показване на полето „Отговор до“ при изпращане на писмо

en: Show the "Reply To" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
bg: Показване на полето „Отговор до“ при изпращане на писмо. Това се контролира от менюто „Изглед“ при избиране на регистрация.

en: Show "From" field when posting to a newsgroup
bg: Показване на полето „От“ при изпращане на статия до група за новини

en: Show the "From" field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
bg: Показване на полето „От“ при изпращане на статия до група за новини. Това се контролира от менюто „Изглед“ при избиране на регистрация.

en: Show "Reply To" field when posting to a newsgroup
bg: Показване на полето „Отговор до“ при изпращане на статия до група за новини

en: Show the "Reply To" field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
bg: Показване на полето „Отговор до“ при изпращане на статия до група за новини. Това се контролира от менюто „Изглед“ при избиране на регистрация.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
bg: Автоматично подписване на писмо, когато входящото писмо е подписано

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
bg: Автоматично използване на подпис по PGP или S/MIME, когато се отговаря на писмо със същия вид подпис.

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
bg: Кодиране на имената на файлове по начина използван от Outlook/GMail

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
bg: Кодиране на имената на файловете в заглавните части на писмата по начина използван от Outlook и GMail. Това ще им позволи да ползват локализираните имена на файлове, които Evolution изпраща. Това се налага, защото Outlook и GMail не спазват RFC 2231, а използват неправилния и отменен стандарт RFC 2047.

en: Put personalized signatures at the top of replies
bg: Поставяне на личните подписи над цитирания отговор

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
bg: Потребителите се наежват при въпроса къде трябва да е подписът при отговор на писмо. Тази настройка определя дали подписът да е над цитираната част или отдолу.

en: Do not add signature delimiter
bg: Да не се добавя разделител на подписа

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
bg: Задайте да е истина, за да не се добавя разделител преди подписа ви при писането на писмо.

en: Ignore list Reply-To:
bg: Игнориране на заглавната част „Reply-To:“ за списъка

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the 'Reply to List' action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
bg: Някои пощенски списъци задават заглавната част „Reply-To:“ по начин, при който потребителите пращат писма до списъка, дори когато искат да отговарят с лично писмо. Включването на тази настройка кара Evolution да пренебрегва тази заглавна част и да пита при пращането на писмо. Ако се опитате да отговорите лично, отговорът ще бъде личен, иначе с „Отговор до списък“ ще изпратите отговор до списъка. Това работи със сравняването на заглавните части „Reply-To:“ с „List-Post:“, ако втората я има.

en: List of localized 'Re'
bg: Списък с локализирани „Re“

en: Comma-separated list of localized 'Re' abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard "Re" prefix. An example is 'SV,AV'.
bg: Списък с локализирани абревиатури „Re“, които да бъдат пропуснати в темата при отговор на писмо. Те ще бъдат допълнение към стандартния префикс „Re“. Например „Отг,ОТГ“.

en: Save file format for drag-and-drop operation
bg: Файлов формат за запазване при влачене

en: Can be either 'mbox' or 'pdf'.
bg: Може да е „mbox“ или „pdf“.

en: Show image animations
bg: Показване на анимации

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
bg: Включване на анимирани изображения в писма във формат HTML. Много потребители намират анимациите за дразнещи и предпочитат статични изображения вместо тях.

en: Enable or disable type ahead search feature
bg: Включване/изключване на търсене с автоматично дописване

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
bg: Включване на функционалност за търсене чрез страничния панел — позволява търсене на имена на папки.

en: Enable or disable magic space bar
bg: Включване/изключване на магическия интервал

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
bg: Включете тази настройка, за да използвате интервала за придвижване при преглед на писма и папки.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
bg: Включете за използване на сходен изглед за всички папки

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
bg: Включете, за да използвате сходен изглед за всички папки.

en: Mark citations in the message "Preview"
bg: Отбелязване на цитатите в прегледа на писмата

en: Mark citations in the message "Preview".
bg: Отбелязване на цитатите в прегледа на писмата.

en: Citation highlight color
bg: Цвят, с който да се отбелязват цитатите

en: Citation highlight color.
bg: Цвят за отбелязване на цитатите.

en: Enable/disable caret mode
bg: Включване/изключване на режим „Каретка“

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
bg: Включване на режим „Каретка“, така че курсорът да се вижда при четене на писмата.

en: Default charset in which to display messages
bg: Стандартна кодова таблица, чрез която да се изобразяват писмата

en: Default charset in which to display messages.
bg: Стандартна кодова таблица, чрез която да се изобразяват писмата.

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
bg: Автоматично зареждане по HTTP на изображенията в писмата форматирани в HTML

en: Show Animations
bg: Показване на анимации

en: Show animated images as animations.
bg: Показване на анимирани изображения като анимации.

en: Show all message headers
bg: Показване на заглавните части на всички писма

en: Show all the headers when viewing a messages.
bg: Показване на заглавните части на всички писма, когато се преглеждат.

en: List of headers to show when viewing a message.
bg: Показване на заглавните части, когато се преглежда писмо.

en: Each header is represented as a pair: the header name, and a boolean indicating whether the header is enabled. Disabled headers are not shown when viewing a message, but are still listed in Preferences.
bg: Всяка заглавна част се състои от две части: име и булева стойност обозначаваща дали се използва. Неизползваните заглавни части не се показват при четене на писмо, но все още са налични в настройките.

en: Show photo of the sender
bg: Показване на снимка на подателя

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
bg: Показване на снимка на подателя в панела за четене на писма.

en: Mark as Seen after specified timeout
bg: Отбелязване като видяно след определено време

en: Mark as Seen after specified timeout.
bg: Отбелязване като видяно след определено време.

en: Timeout for marking messages as seen
bg: Време за отбелязване на дадено писмо като прочетено

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
bg: Време за отбелязване на дадено писмо като прочетено.

en: Sender email-address column in the message list
bg: Адресът на подателя в колона в списъка с писмата

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
bg: Показване адреса на е-поща на подателя в отделна колона в списъка с писмата.

en: Determines whether to use the same fonts for both "From" and "Subject" lines in the "Messages" column in vertical view
bg: Определя дали да се използват същите шрифтове за полетата „От“ и „Тема“ в колоната „Писма“ при вертикален изглед.

en: Determines whether to use the same fonts for both "From" and "Subject" lines in the "Messages" column in vertical view.
bg: Определя дали да се използват същите шрифтове за полетата „От“ и „Тема“ в колоната „Писма“ при вертикален изглед.

en: Show deleted messages in the message-list
bg: Показване на изтритите писма в списъка с писмата

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
bg: Показване на изтритите писма като зачертани в списъка.

en: Enable Unmatched search folder
bg: Включване на папката за търсене „Несъвпадащи“

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
bg: Включване на папката за търсене „Несъвпадащи“. Ключът е в сила, само ако папките за търсене са включени.

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
bg: Скрива прегледа за папка и премахва избора

en: This key is read only once and reset to "false" after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
bg: Този ключ се чете само веднъж и след прочитането му се установява на „false“. Това премахва маркирането на пощата в списъка и прегледа на тази папка.

en: Height of the message-list pane
bg: Височина на панела със списъка на писмата

en: Height of the message-list pane.
bg: Височина на пенела със списъка на писмата.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
bg: Дали заглавните части на писмо да не се показват

en: Width of the message-list pane
bg: Широчина на панела със списъка на писмата

en: Width of the message-list pane.
bg: Широчина на пенела със списъка на писмата.

en: Layout style
bg: Подредба

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. "0" (Classic View) places the preview pane below the message list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
bg: Подредбата определя къде да се постави панелът за преглед в съотношение със списъка с писма. „0“ (класически изглед) поставя панела за преглед под списъка с писма. „1“ (вертикален изглед) поставя панела за преглед до списъка с писма.

en: Variable width font
bg: Пропорционален шрифт

en: The variable width font for mail display.
bg: Използваният за показване на писмата пропорционален шрифт.

en: Terminal font
bg: Терминален шрифт

en: The terminal font for mail display.
bg: Терминалният шрифт за показване на пощата.

en: Use custom fonts
bg: Използване на нестандартни шрифтове

en: Use custom fonts for displaying mail.
bg: Използване на нестандартни шрифтове за показване на пощата.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
bg: Вместване на адресите на е-поща в „До/Копие/Скрито копие“

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
bg: Вместване на адресите на е-поща в „До/Копие/Скрито копие“ до броя указан в ключа address_count.

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
bg: Брой на адреси, които да се показват в До/Копие/Скрито копие

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a '...' is shown.
bg: Стойността указва броя на адресите на е-поща, които се показват в стандартния преглед. Ако има адреси над бройката, това се указва с многоточие.

en: Thread the message-list based on Subject
bg: Подреждане на списъка с писма в нишки на основата на „Тема“.

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
bg: Дали да се използва преглед на писмата в нишки по „Тема“, когато те не съдържат заглавни части „В отговор на“ или „Препратки“.

en: Default value for thread expand state
bg: Стандартна стойност за състоянието на нишките

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
bg: Тази настройка указва дали стандартно нишките да бъдат разтваряни или свивани. Изисква се рестартиране на Evolution.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
bg: Дали да се подреждат нишките спрямо последното писмо в съответната нишка

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message's date. Evolution requires a restart.
bg: Тази настройка указва дали нишките да бъдат сортирани според последното писмо във всяка нишка, вместо според датата на писмото. Изисква се рестартиране на Evolution.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
bg: Азбучно сортиране на регистрациите

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
bg: Указва как да бъдат подредени регистрациите в изглед „Поща“. Когато опцията е разрешена, регистрациите се подреждат азбучно с изключение на папките „На този компютър“ и „Папки за търсене“. В противен случай регистрациите са подреждат както потребителя е указал.

en: Log filter actions
bg: Записване на дейността на филтрите в дневник

en: Log filter actions to the specified log file.
bg: Записване в дневник на дейността на филтрите в определен файл.

en: Logfile to log filter actions
bg: Файл за записване дейността на филтрите

en: Logfile to log filter actions.
bg: Файл за записване дейността на филтрите.

en: Flush Outbox after filtering
bg: Изчистване на папката „За изпращане“ след филтриране

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any 'Forward to' filter action and approximately one minute after the last action invocation.
bg: Дали папката „За изпращане“ да се изчиства след филтриране. Действието ще се извърши, само ако е използван филтъра „Препращане на“, около минута след последното извикване на действието.

en: Default forward style
bg: Стандартен стил на препращане

en: Default reply style
bg: Стандартен стил на отговор

en: Prompt on empty subject
bg: Запитване при непопълнено поле „Тема“

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
bg: Запитване до потребителя, когато се опита да прати писмо без тема.

en: Prompt when emptying the trash
bg: Предупреждение, когато при изчистване на кошчето

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
bg: Предупреждаване на потребителя при изчистване на кошчето.

en: Prompt when user expunges
bg: Запитване при изчистване

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
bg: Запитване до потребителя, когато иска да изчисти папка.

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
bg: Предупреждение преди изпращане към получатели, чиито адреси на е-поща не са въведени

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
bg: Включва/изключва непрекъснатите предупреждения, че се опитвате да изпратите писмо до получатели, които нямат въведени пощенски адреси

en: Prompt when user only fills Bcc
bg: Запитване, когато потребителят попълни само „Скрито копие“

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
bg: Запитване, когато потребителят се опита да изпрати писма без адрес в полетата „До“ или „Копие“.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
bg: Запитване, когато потребителят се опита да изпрати нежелан HTML

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
bg: Запитване, когато потребителят се опита да изпрати писма в HTML до получатели, които може да не искат да получават такава поща.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
bg: Запитване, когато потребителят се опита да отвори 10 или повече писма едновременно

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
bg: Ако потребител се опита да отвори 10 или повече писма едновременно, да бъде питан дали наистина иска да направи това.

en: Prompt while marking multiple messages
bg: Запитване при отбелязване на множество писма

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
bg: Включва/изключва запитването при отбелязване на множество съобщения.

en: Prompt when deleting messages in search folder
bg: Запитване при изтриване на писма в папка за търсене

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
bg: Включва/изключва непрекъснатите предупреждения, че изтриването на писма от папка за търсене напълно изтрива писмото, а не само го премахва от резултатите от търсенето.

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
bg: Запитване дали да се копира цяла папка при влаченето ѝ в дървото на папките

en: Possible values are: 'never' - do not allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree, 'always' - allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or 'ask' - (or any other value) will ask user.
bg: Допустимите стойности са: „never“ (никога) — папките никога не се копират чрез влачене, „always“ (винаги) — папките да се копират чрез влачене, „ask“ (запитване или всяка друга стойност) — потребителят ще бъде питан.

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
bg: Запитване дали да се премества цяла папка при влаченето ѝ в дървото на папките

en: Possible values are: 'never' - do not allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree, 'always' - allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or 'ask' - (or any other value) will ask user.
bg: Допустимите стойности са: „never“ (никога) — папките никога не се преместват чрез влачене, „always“ (винаги) — папките да се преместват чрез влачене, „ask“ (запитване или всяка друга стойност) — потребителят ще бъде питан.

en: Prompt when replying privately to list messages
bg: Предупреждение, когато отговаряте лично до списък от писма

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
bg: Включва/изключва непрекъснатите предупреждения, че изпращате личен отговор към писмо, което е получено чрез пощенски списък.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
bg: Предупреждение, когато пощенски списък пренасочва личните отговори

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
bg: Включва/изключва предупрежденията, когато изпращате личен отговор до писмо от пощенски списък, но списъкът е указал отговорите да се пренасочват към него в заглавната част „Reply-To:“

en: Prompt when replying to many recipients
bg: Предупреждение, когато отговаряте до много получатели

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
bg: Включване/изключване на предупрежденията, когато изпращате отговор на много получатели.

en: Empty Trash folders on exit
bg: Изчистване на папката „Кошче“ при спирането на програмата

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
bg: Изчистване на всички кошчета при спирането на Evolution.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
bg: Минимален брой дни между изчистване на кошчето при затваряне на програмата

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
bg: Минимално време между изчистването на кошчето при затваряне на програмата, в дни.

en: Last time Empty Trash was run
bg: Последният път, когато е изпразвано кошчето

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
bg: Последният път, когато кошчето е изчиствано, в дни от „Епохата“ — 01.01.1970.

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
bg: Време в секунди за показване на грешката в лентата за състоянието.

en: Level beyond which the message should be logged.
bg: Ниво, при което писмото трябва да се описва в журнала.

en: This can have three possible values. "0" for errors. "1" for warnings. "2" for debug messages.
bg: Възможни са три стойности — „0“ за грешки, „1“ за предупреждения и „2“ за съобщения за изчистване на грешки.

en: Show original "Date" header value.
bg: Показване на оригиналната стойност на заглавната част „Дата“.

en: Show the original "Date" header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show "Date" header value in a user preferred format and local time zone.
bg: Показване на оригиналната стойност на заглавната част „Дата“ (само с локално време, ако часовият пояс е различен). Иначе винаги да се показва стойността в предпочитания от потребителя формат и местен часови пояс.

en: List of Labels and their associated colors
bg: Списък с етикети и техните асоциирани цветове

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
bg: Списък с цветови етикети в Evolution. Съдържа двойки „име:цвят“, където цветът е в шестнадесетичен HTML формат.

en: Check incoming mail being junk
bg: Проверяване дали идващата поща не е спам

en: Run junk test on incoming mail.
bg: Проверяване на входящата поща за спам.

en: Empty Junk folders on exit
bg: Изчистване на папките „Спам“ при спирането на програмата

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
bg: Изчистване на всички папки със спам при спирането на Evolution.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
bg: Минимален брой дни между изчистване на спама при спиране на програмата

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
bg: Минимално време между изчистването на спама при спиране на програмата, в дни.

en: Last time Empty Junk was run
bg: Последният път, когато е изчистван спама

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
bg: Последният път, когато спамът е изчистван, в дни от „Епохата“ — 01.01.1970.

en: The default plugin for Junk hook
bg: Стандартната приставка за спам-филтър

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won't fall back to the other available plugins.
bg: Това е стандартната приставка за спам, дори и много приставки да са включени. Ако указаната стандартна приставка е изключена, тогава няма да се ползват останалите.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
bg: Определя дали да се търси в адресника за адрес на изпращача

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn't be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
bg: Определя дали да се търси за адреса на изпращача в адресника. Ако е открит, не би трябвало да е спам. Търси се в адресници, които са отбелязани за автоматично дописване. Възможно е да е бавно, ако отдалечени адресници (като LDAP) са отбелязани за авт. дописване.

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
bg: Определя дали при проверка за спам да се търси само в локалния адресник

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
bg: Тази настройка е свързана с ключа „lookup_addressbok“. Използва се за установяване дали да се търси за адреси в локалния адресник само за изключване на поща от проверка за спам, когато е изпратена от познати контакти.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
bg: Определя дали да се използват специални заглавни части за проверка за спам

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
bg: Определя дали да се използват специални заглавни части при проверка за спам. Ако тази настройка е включена и заглавните части са упоменати, това ще подобри скоростта при проверка за спам.

en: Custom headers to use while checking for junk.
bg: Специфични заглавни части, които да се използват при проверка за спам.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format "headername=value".
bg: Специфични заглавни части, които да се използват при проверка за спам. Елементите от списъка са низове във формат „заглавна част=стойност“.

en: UID string of the default account.
bg: Низ UID на стандартната регистрация.

en: Save directory
bg: Папка за запазване

en: Directory for saving mail component files.
bg: Папка за запазване на писмата и частите им.

en: Composer load/attach directory
bg: Папка за зареждане на прикрепени файлове

en: Directory for loading/attaching files to composer.
bg: Папка за зареждане/прикрепяне на файлове към писмото.

en: Check for new messages on start
bg: Проверка за _нова поща при стартиране

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
bg: Дали да се проверява за нова поща при стартиране на Evolution. Писмата в папка „За изпращане“ също ще бъдат изпратени.

en: Check for new messages in all active accounts
bg: Проверка за _нова поща във всички регистрации

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account "Check for new messages every X minutes" option when Evolution is started. This option is used only together with 'send_recv_on_start' option.
bg: Проверка за нова поща при стартиране на Evolution за всички регистрации, независимо от настройката „Проверка за нова поща на всеки Х минути“. Тази настройка се използва само в комбинация с „send_recv_on_start'“.

en: Server synchronization interval
bg: Интервал за синхронизиране със сървъра

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
bg: Контролира колко често да се синхронизират локалните промени с отдалечения сървър за поща. Интервалът трябва да бъде поне 30 секунди.

en: (Deprecated) Default forward style
bg: (Не използвай) Стандартен стил на препращане

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use "forward-style-name" instead.
bg: Този ключ беше маркиран като „не използвай“ във версия 3.10 и не трябва да се използва повече. Вместо него използвайте „forward-style-name“.

en: (Deprecated) Default reply style
bg: (Не използвай) Стандартен стил на отговор

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use "reply-style-name" instead.
bg: Този ключ беше маркиран като „не използвай“ във версия 3.10 и не трябва да се използва повече. Вместо него използвайте „reply-style-name“.

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
bg: (Не използвай) Списък на специфични заглавни части и дали са включени.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use "show-headers" instead.
bg: Този ключ беше маркиран като „не използвай“ във версия 3.10 и не трябва да се използва повече. Вместо него използвайте „show-headers“.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
bg: (Не използвай) Зареждане по HTTP на изображенията в писмата форматирани в HTML

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use "image-loading-policy" instead.
bg: Този ключ беше маркиран като остарял във версия 3.10 и не трябва да се използва повече. Вместо него използвайте „image-loading-policy“.

en: (Deprecated) Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
bg: (Не използвай) Запитване дали прозорецът с писмото да се затвори, когато потребителят го препраща или му отговаря

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use "browser-close-on-reply-policy" instead.
bg: Този ключ беше маркиран като остарял във версия 3.10 и не трябва да се използва повече. Вместо него използвайте „browser-close-on-reply-policy“.

note: Translators: This is the a list of words for the attach reminder plugin to look for in a message body. Please use any number of words here in your language that might indicate that an attachment should have been attached to the message.
en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
bg: ['attachment','attaching','attached','enclosed','прикачен','прикачена','прикачено','прикачени','прикачения','прикаченият','прикачената','прикаченото','прикачените','прикрепен','прикрепена','прикрепено','прикрепени','прикрепения','прикрепеният','прикрепената','прикрепеното','прикрепените','приложен','приложена','приложено','приложени','приложения','приложеният','приложената','приложеното','приложените','притурка','притурки','притурката','притурките']

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
bg: Списък с подсказки на приставката за напомняне за прикрепени файлове. Тялото на писмото се претърсва за тях

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
bg: Списък с подсказки на приставката за напомняне за прикрепени файлове. Тялото на писмото се претърсва за тях

en: Address book source
bg: Източник на адресника

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
bg: Адресник за съхраняване на синхронизирани контакти.

en: Auto sync Pidgin contacts
bg: Автоматично синхронизиране с Pidgin

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
bg: Автоматично синхронизиране на контактите с Pidgin

en: Enable autocontacts
bg: Автоматично добавяне.

en: Whether contacts should be automatically added to the user's address book.
bg: Автоматично добавяне на контактите в адресника.

en: Pidgin address book source
bg: Източник на адресник от Pidgin

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
bg: Адресник за автоматично запазване на контакти синхронизирани от Pidgin.

en: Pidgin check interval
bg: Интервал за синхронизиране с Pidgin

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
bg: Интервал за синхронизиране с Pidgin.

en: Pidgin last sync MD5
bg: Отпечатък по MD5 от последното синхронизиране с Pidgin

en: Pidgin last sync MD5.
bg: Отпечатък по MD5 от последното синхронизиране с Pidgin.

en: Pidgin last sync time
bg: Време на последно синхронизиране с Pidgin

en: Pidgin last sync time.
bg: Време на последно синхронизиране с Pidgin.

en: List of Custom Headers
bg: Списък с потребителски заглавни части

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by "=" and the values separated by ";"
bg: Този ключ указва списъка с потребителски заглавни части, които могат да се добавят към изходящо писмо. Форматът за задаване на заглавна част и стойност е: Име на заглавната част, последвано от „=“ и стойности, разделени с „;“.

en: Default External Editor
bg: Стандартен външен редактор

en: The default command that must be used as the editor.
bg: Стандартната команда, която да се използва за стартиране на редактора.

en: Automatically launch when a new mail is edited
bg: Автоматично стартиране при редактиране на ново писмо

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
bg: Автоматично стартиране на редактор при натискане на клавиш в прозореца за писане на писма.

en: Insert Face picture by default
bg: Вмъкване на портретна снимка

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
bg: Дали стандартно да се вмъква портретна снимка в изходящите писма. Преди да отбележите тази настройка, снимката трябва да бъде избрана.

en: Delete processed
bg: Изтриване на обработените

en: Whether to delete processed iTip objects
bg: Изтриване на обработените обекти iTip

en: Notify new messages for Inbox only.
bg: Уведомяване за нови писма само в „Пощенска кутия“.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
bg: Дали уведомлението да е за нови писма само в папката „Пощенска кутия“.

en: Enable D-Bus messages.
bg: Показване на съобщения от D-Bus.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
bg: Уведомяване с D-Bus съобщение, когато пристигнат нови писма.

en: Enable icon in notification area.
bg: Включване на иконата в областта за уведомяване.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
bg: Показване на икона в областта за уведомяване при пристигане на нова поща.

en: Popup message together with the icon.
bg: Показване на съобщение с иконата.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
bg: Дали да се показва съобщение върху иконата на Evolution, когато пристигнат писма.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
bg: Включване на звук при пристигането на писмо.

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If "false", the "notify-sound-beep", "notify-sound-file", "notify-sound-play-file" and "notify-sound-use-theme" keys are disregarded.
bg: Дали да се пуска какъвто и да е звук при пристигането на писмо. Ако е изключен, ключовете „notify-sound-beep“, „notify-sound-file“, „notify-sound-play-file“ и „notify-sound-use-theme“ не се взимат под внимание.

en: Whether to emit a beep.
bg: Бипкане при ново писмо.

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
bg: Дали да се изпълнява бипкане при пристигане на нова поща.

en: Sound filename to be played.
bg: Звуков файл, който да бъде изпълнен.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if "notify-sound-play-file" is "true".
bg: Звуков файл, който да се изпълнява при пристигане на нова поща, ако ключът „notify-sound-play-file“ е зададен.

en: Whether to play a sound file.
bg: Изпълнение на аудио файл.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the 'notify-sound-file' key.
bg: Дали да се пусне аудио файл при пристигането на ново писмо. Името на файла е зададено в ключа „notify-sound-file“.

en: Use sound theme
bg: Използване на звукова тема

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
bg: Просвирване на звук при получени писма, ако не е в режим на обикновен звук.

en: Mode to use when displaying mails
bg: Режим за показване на писмата

en: The mode to use for displaying mails. "normal" makes Evolution choose the best part to show, "prefer_plain" makes it use the text part, if present, and "only_plain" forces Evolution to only show plain text
bg: Режим за показване на писмо. При „normal“ (нормален) се показва най-добрата част, при „prefer_plain“ (предпочитане на текст) се показва текстовата част, ако съществува. При „only_plain“ принудително се показва само текст

en: Whether to show suppressed HTML output
bg: Показване на съкратен HTML

en: List of Destinations for publishing
bg: Списък с целите за публикуване

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
bg: Ключът указва списък с цели, в които да се публикуват календарите. Всяка стойност указва файл във формат XML с описание на една цел при публикуване.

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
bg: Списък с двойки от ключови думи и стойности, които да се заменят в тялото на писмото чрез приставката за шаблони.

en: Skip development warning dialog
bg: Пропускане на диалоговия прозорец с предупреждението за разработващата се версия

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
bg: Дали предупредителното съобщение в нестабилните версии на Evolution, да бъде показвано.

en: Initial attachment view
bg: Първоначален изглед на прикрепени файлове

en: Initial view for attachment bar widgets. "0" is Icon View, "1" is List View.
bg: Първоначален изглед на графичните обекти за прикрепени файлове. „0“ е за изглед с икони, „1“ е за дървовиден списък.

en: Initial file chooser folder
bg: Първоначална папка за избор на файлове

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
bg: Първоначална папка за диалоговите прозорци на GtkFileChooser.

en: Start in offline mode
bg: Стартиране в режим „Изключен“

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
bg: Дали Evolution да стартира в режим „Изключен“, вместо в режим „Включен“.

en: Offline folder paths
bg: Път до папки в режим „Изключен“

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
bg: Списък с пътища към папките, които трябва да бъдат синхронизирани с цел използване в режим „Изключен“.

en: Enable express mode
bg: Включване на „бърз“ режим

en: Flag that enables a much simplified user interface.
bg: Флаг за силно опростен потребителски интерфейс.

en: Window buttons are visible
bg: Бутоните на прозорците са видими

en: Whether the window buttons should be visible.
bg: Дали бутоните на прозорците да са видими.

en: Window button style
bg: Стил на бутоните на прозорците

en: The style of the window buttons. Can be "text", "icons", "both", "toolbar". If "toolbar" is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
bg: Стилът на изобразяване на бутоните. Може да бъде „text“ (текст), „icons“ (икони), „both“ (текст и икони) или „toolbar“. Ако зададете „toolbar“, стилът на изобразяване ще зависи от стандартните настройки на GNOME.

en: Toolbar is visible
bg: Лентата с инструменти е видима

en: Whether the toolbar should be visible.
bg: Дали лентата с инструменти трябва да е видима.

en: Sidebar is visible
bg: Страничната лента е видима

en: Whether the sidebar should be visible.
bg: Дали страничната лента е видима.

en: Statusbar is visible
bg: Лентата за състоянието е видима

en: Whether the status bar should be visible.
bg: Дали лентата за състоянието трябва да е видима.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
bg: Идентификатор или псевдоним на компонента, който стандартно да се показва при стартиране.

en: Default sidebar width
bg: Стандартна широчина на страничната лента

en: The default width for the sidebar, in pixels.
bg: Стандартна широчина на страничната лента, в пиксели.

en: Use only local spam tests.
bg: Използване само на локални спам тестове.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
bg: Използване само на локални спам тестове (без DNS).

en: Attachment | Attachments
bg[0]: Прикрепен файл
bg[1]: Прикрепени файлове

en: Display as attachment
bg: Показване като прикрепен файл

en: Audio Player
bg: Музикален плеър

en: Play the attachment in embedded audio player
bg: Прослушване с вградения музикален плеър

en: From
bg: От

en: (no subject)
bg: (Без тема)

en: This message was sent by %s on behalf of %s
bg: Това писмо е изпратено от %s от името на %s

en: Regular Image
bg: Обикновено изображение

en: Display part as an image
bg: Показване като изображение

en: RFC822 message
bg: Писмо по RFC822

en: Format part as an RFC822 message
bg: Форматиране на част от писмо по RFC822

en: Name
bg: Име

en: Size
bg: Размер

en: GPG signed
bg: Подписано чрез GPG

en: GPG encrpyted
bg: Шифрирано чрез GPG

en: S/MIME signed
bg: Подписано чрез S/MIME

en: S/MIME encrpyted
bg: Шифрирано чрез S/MIME

en: Security
bg: Сигурност

en: Subject
bg: Тема

note: pseudo-header
en: Mailer
bg: Пощенска програма

en: Richtext
bg: Обогатен текст

en: Display part as enriched text
bg: Показване като обогатен текст

en: Format part as HTML
bg: Форматиране на писмата с HTML

en: Plain Text
bg: Само текст

en: Format part as plain text
bg: Форматиране на частта само като текст

en: Unsigned
bg: Неподписано

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
bg: Това писмо не е подписано. Няма гаранции, че това писмо е автентично.

en: Valid signature
bg: Правилен подпис

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
bg: Това писмо е вярно подписано, което означава, че най-вероятно е автентично.

en: Invalid signature
bg: Неправилен подпис

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
bg: Подписът на това писмо не може да бъде проверен. Възможно е то вече да е било променено, преди да бъде получено.

en: Valid signature, but cannot verify sender
bg: Правилен подпис, но не може да се провери подателя

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
bg: Това писмо е подписано с правилен подпис, но подателят не може да бъде проверен.

en: Signature exists, but need public key
bg: Подписът е налице, но е необходим публичен ключ

en: This message is signed with a signature, but there is no corresponding public key.
bg: Това писмо е подписано, но съответният публичен ключ не е наличен.

en: Unencrypted
bg: Нешифрирано

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
bg: Това писмо не е шифрирано. Докато пътува през Интернет, трети лица могат да видят неговото съдържание.

en: Encrypted, weak
bg: Слабо шифриране

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
bg: Това писмо е шифрирано, но чрез слаб алгоритъм. За трети лица ще бъде трудно, но не невъзможно, да дешифрират неговото съдържание за практически период от време.

en: Encrypted
bg: Шифрирано

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
bg: Това писмо е шифрирано. На трети лица ще бъде много трудно да видят неговото съдържание.

en: Encrypted, strong
bg: Силно шифрирано

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
bg: Това писмо е шифрирано чрез силен алгоритъм. За трети лица ще бъде много трудно да го дешифрират за практически период от време.

en: _View Certificate
bg: _Преглед на сертификата

en: This certificate is not viewable
bg: Този сертификат не може да се преглежда

en: Source
bg: Източник

en: Display source of a MIME part
bg: Показване на източника на част в MIME

en: Cc
bg: Копие

en: Bcc
bg: Скрито копие

en: Error parsing MBOX part: %s
bg: Грешка при обработка на част в MBOX: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
bg: Неуспешно анализиране на писмото във формат PGP/MIME: %s

en: Could not parse PGP message: %s
bg: Не може да се анализира писмо във формат PGP: %s

en: Error verifying signature: %s
bg: Грешка при проверката на подписа: %s

en: Malformed external-body part
bg: Зле форматирана външна част на тялото на писмото

en: Pointer to FTP site (%s)
bg: Указател към FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
bg: Указател към локален файл (%s), валиден на сайта „%s“

en: Pointer to local file (%s)
bg: Указател към локален файл (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
bg: Указател към отдалечени данни (%s)

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
bg: Указател към неизвестни външни данни (от вид „%s“)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
bg: Неуспешно анализиране на писмото във формат MIME. Показва се в изходен код.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
bg: Неподдържан метод за шифриране за multipart/encrypted

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
bg: Неуспешно анализиране на писмото във формат PGP/MIME: %s

en: Unsupported signature format
bg: Неподдържан формат на подписа

en: Reply-To
bg: Отговор до

en: Date
bg: Дата

en: Newsgroups
bg: Групи за новини

en: Face
bg: Лице

en: %s attachment
bg: прикрепен файл, %s

en: Standard
bg: Стандартно

en: Proprietary
bg: Собственически

en: Secret
bg: Секретно

en: Top Secret
bg: Строго секретно

en: For Your Eyes Only
bg: Само за вас

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
bg: Без

en: Mail Receipt
bg: Пощенска разписка

en: R_eply requested
bg: _Изисква се отговор

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: Wi_thin
bg: _Вътре в

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: days
bg: дни

en: _When convenient
bg: В под_ходящ момент

en: Replies
bg: Отговори

en: _Delay message delivery
bg: _Забавяне доставянето на писмото

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: _After
bg: _След

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: days
bg: дни

en: _Set expiration date
bg: _Задаване на дата на изтичане

[ctx: ESendOptions]
en: _Until
bg: _Докато

en: Delivery Options
bg: Настройки за изпращане

en: _Priority:
bg: _Приоритет:

en: _Classification:
bg: _Поверителност:

en: Gene_ral Options
bg: Основни наст_ройки

en: Creat_e a sent item to track information
bg: Създаван_е на запис за проследяване на информация

en: _Delivered
bg: _Доставено

en: Deli_vered and opened
bg: Доста_вено и отворено

en: _All information
bg: _Цялата информация

en: A_uto-delete sent item
bg: _Автоматично изтриване на изпратените писма

en: Status Tracking
bg: Проследяване на със_тоянието

en: _When opened:
bg: При _отваряне:

en: When decli_ned:
bg: При отказва_не:

en: When co_mpleted:
bg: При при_ключване:

en: When acce_pted:
bg: При _приемане:

en: Return Notification
bg: Връщане на уведомяване

en: Sta_tus Tracking
bg: Проследяване на със_тоянието

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: _Sort...
bg: _Подреждане…

en: _Group By...
bg: _Групиране по…

en: _Fields Shown...
bg: _Показани полета…

en: Clear _All
bg: Изчистване на _всичко

en: _Show field in View
bg: _Показване на поле в изглед

en: Ascending
bg: Възходящо

en: Descending
bg: Низходящо

en: Group Items By
bg: Групиране на обекти по

en: Show _field in View
bg: Показване на _поле в изглед

en: Then By
bg: След това по

en: Show field i_n View
bg: Показване на поле _в изглед

en: Show field in _View
bg: Показване на поле в _изглед

en: Sort
bg: Подреждане

en: Clear All
bg: Изчистване на всичко

en: Sort Items By
bg: Подреждане на обектите по

en: Select a Time Zone
bg: Избор на часови пояс

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
bg: Използвайте левия бутон на мишката, за да увеличите район от картата и изберете часови пояс.
    Използвайте десния бутон, за да намалите мащаба.

en: Time Zones
bg: Часови пояс

en: _Selection
bg: _Режим на избиране

en: Timezone drop-down combination box
bg: Падащо меню за часови пояс

en: Incoming
bg: Входящи

en: the current time
bg: текущото време

en: the time you specify
bg: времето, което сте указали

en: a time relative to the current time
bg: време, относително към текущото

en: seconds
bg: секунди

en: weeks
bg: седмици

en: months
bg: месеци

en: years
bg: години

en: ago
bg: в миналото

en: in the future
bg: в бъдещето

en: Show filters for mail:
bg: Показване на филтри за поща:

en: _Filter Rules
bg: Правила за _филтриране

en: Compare against
bg: Сравняване с

en: The message's date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
bg: Датата на писмото ще бъде сравнена с текущото
    време в момента на възникване на филтрирането.

en: The message's date will be compared against
    12:00am of the date specified.
bg: Датата на писмото ще бъде сравнена с 00:00 на 
    избраната дата.

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
bg: Датата на писмото ще бъде сравнена с време,
    относително към момента, когато възникне филтрирането.

en: _Create new view
bg: _Създаване на нов изглед

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Replace existing view
bg: _Замяна на съществуващия изглед

en: Cancel
bg: Отказ

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
bg: %s (отменено)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
bg: %s (завършено)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
bg: %s (изчакване)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
bg: %s (отменено)

en: %s (%d%% complete)
bg: %s (%d%% приключено)

note: Translators: Escape is a keyboard binding.
en: Close this message (Escape)
bg: Затваряне на писмото

en: Icon View
bg: Изглед с икони

en: List View
bg: Изглед като списък

en: Attachment Properties
bg: Настройки на прикрепения файл

en: F_ilename:
bg: Име на _файл:

en: MIME Type:
bg: Вид MIME:

en: _Suggest automatic display of attachment
bg: Предлагане на _автоматично показване на прикрепен обект

en: Could not set as background
bg: Неуспешно задаване като фон

en: Set as _Background
bg: Използване за _фон

en: Loading
bg: Зареждане

en: Saving
bg: Запазване

en: Hide Attachment _Bar
bg: Скрив_ане на лентата за прикрепени файлове

en: Show Attachment _Bar
bg: Показв_ане на лентата за прикрепени файлове

en: Add Attachment
bg: Добавяне на прикрепен файл

en: A_ttach
bg: _Прикрепяне

en: Save Attachment | Save Attachments
bg[0]: Запазване на прикрепения файл
bg[1]: Запазване на прикрепените файлове

note: Translators: Default attachment filename.
en: attachment.dat
bg: прикрепено.dat

en: Open With Other Application...
bg: Отваряне с друга програма…

en: S_ave All
bg: _Запазване на всички

en: Sa_ve As
bg: Запаз_ване като

en: Save _As
bg: Запазване к_ато

en: A_dd Attachment...
bg: _Прикрепяне на файл…

en: _Properties
bg: _Настройки

en: _Hide
bg: _Скриване

en: Hid_e All
bg: Скрив_ане на всичко

en: _View Inline
bg: _Вграден преглед

en: Vie_w All Inline
bg: _Вграден преглед

en: Open With "%s"
bg: Отваряне с „%s“

en: Open this attachment in %s
bg: Отваряне на този прикрепен файл в %s

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
bg: Прикрепено писмо

en: A load operation is already in progress
bg: Вече се изпълнява операция по зареждане

en: A save operation is already in progress
bg: Вече се изпълнява операция по запазване

en: Could not load '%s'
bg: Неуспешно зареждане на „%s“

en: Could not load the attachment
bg: Неуспешно зареждане на прикрепения файл

en: Could not open '%s'
bg: Неуспешно отваряне на „%s“

en: Could not open the attachment
bg: Неуспешно отваряне на прикрепения файл

en: Attachment contents not loaded
bg: Съдържанието на прикрепения файл не е заредено

en: Could not save '%s'
bg: Неуспешно запазване на „%s“

en: Could not save the attachment
bg: Неуспешно запазване на прикрепения файл

en: Mark as default address book
bg: Обозначаване _като стандартен адресник

en: Autocomplete with this address book
bg: Дописване с този адресник

en: Copy book content locally for offline operation
bg: Копиране на съдържанието на адресника за локална употреба в режим „Изключен“

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
bg: Задръжте Ctrl и натиснете върху връзка, за да се отвори

en: Mark as default calendar
bg: Обозначаване като стандартен календар

en: Mark as default task list
bg: Обозначаване като стандартен списък със задачи

en: Mark as default memo list
bg: Обозначаване като стандартен списък с бележки

en: Color:
bg: Цвят:

en: Copy calendar contents locally for offline operation
bg: Копиране на събитията в календара за локална употреба в режим „Изключен“

en: Copy task list contents locally for offline operation
bg: Копиране на съдържанието на списъка със задачи за локална употреба в режим „Изключен“

en: Copy memo list contents locally for offline operation
bg: Копиране на съдържанието на списъка с бележки за локална употреба в режим „Изключен“

en: Previous month
bg: Предишен месец

en: Next month
bg: Следващ месец

en: Previous year
bg: Предишна година

en: Next year
bg: Следваща година

en: Month Calendar
bg: Месечен календар

en: Currently _used categories:
bg: _Използвани категории:

en: _Available Categories:
bg: Налични _категории:

en: _New
bg: _Нов

en: Icon
bg: Икона

en: Create category "%s"
bg: Създаване на категория „%s“

en: Category Icon
bg: Икона на категория

en: _No Image
bg: _Няма изображение

en: Category _Name
bg: _Име

en: Category _Icon
bg: И_кона

en: Category Properties
bg: Свойства

en: There is already a category '%s' in the configuration. Please use another name
bg: Вече съществува категория с име „%s“. Използвайте друго име

en: popup list
bg: изскачащ списък

en: Now
bg: Сега

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
bg: Днес

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
bg: Без

en: OK
bg: Да

en: The time must be in the format: %s
bg: Датата трябва да е въведена в следния формат: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
bg: Стойността на процентите трябва да е между 0 и 100 включително

en: Character Encoding
bg: Кодиране на знаците

en: Enter the character set to use
bg: Въведете коя кодова таблица да се използва

en: Other...
bg: Друга…

en: Arabic
bg: Арабско

en: Baltic
bg: Балтийско

en: Central European
bg: Централноевропейско

en: Chinese
bg: Китайско

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Greek
bg: Гръцко

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Japanese
bg: Японско

en: Korean
bg: Корейско

en: Thai
bg: Тайско

en: Turkish
bg: Турско

en: Unicode
bg: Уникод

en: Western European
bg: Западноевропейско

en: Western European, New
bg: Ново западноевропейско

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
bg: Традиционно

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
bg: Опростено

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
bg: Украинско

note: Translators: Character set "Hebrew, Visual"
en: Visual
bg: Визуално

en: Cannot create a client object from extension name '%s'
bg: Не може да се създаде клиентски обект от разширението „%s“

en: Date and Time
bg: Дата и време

en: Text entry to input date
bg: Текстов запис за въвеждане на дата

en: Click this button to show a calendar
bg: Натиснете за показване на календар

en: Drop-down combination box to select time
bg: Падащо меню за избор на време

en: Time
bg: Време

en: No_w
bg: _Сега

en: _Today
bg: _Днес

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
bg: _Без

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
bg: Без

en: Invalid Date Value
bg: Неправилна стойност на датата

en: Invalid Time Value
bg: Неправилна стойност на времето

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
bg: Утре

en: Yesterday
bg: Вчера

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
bg: Следв. пн

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
bg: Следв. вт

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
bg: Следв. ср

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
bg: Следв. чт

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
bg: Следв. пт

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
bg: Следв. сб

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
bg: Следв. нд

en: Use locale default
bg: стандартното за локала

en: Format:
bg: Формат:

en: (Unknown Filename)
bg: (Неизвестен файл)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing "%s"
bg: Записване на „%s“

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing "%s" to %s
bg: Записване на „%s“ в %s

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
bg[0]: преди 1 секунда
bg[1]: преди %d секунди

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
bg[0]: след 1 секунда
bg[1]: след %d секунди

en: 1 minute ago | %d minutes ago
bg[0]: преди 1 минута
bg[1]: преди %d минути

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
bg[0]: след една минута
bg[1]: след %d минути

en: 1 hour ago | %d hours ago
bg[0]: преди 1 час
bg[1]: преди %d часа

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
bg[0]: след 1 час
bg[1]: след %d часа

en: 1 day ago | %d days ago
bg[0]: преди 1 ден
bg[1]: преди %d дена

en: 1 day in the future | %d days in the future
bg[0]: след 1 ден
bg[1]: след %d дни

en: 1 week ago | %d weeks ago
bg[0]: преди 1 седмица
bg[1]: преди %d седмици

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
bg[0]: след 1 седмица
bg[1]: след %d седмици

en: 1 month ago | %d months ago
bg[0]: преди 1 месец
bg[1]: преди %d месеца

en: 1 month in the future | %d months in the future
bg[0]: след 1 месец
bg[1]: след %d месеца

en: 1 year ago | %d years ago
bg[0]: преди 1 година
bg[1]: преди %d години

en: 1 year in the future | %d years in the future
bg[0]: след 1 година
bg[1]: след %d години

en: <click here to select a date>
bg: <натиснете тук, за да изберете дата>

en: now
bg: сега

en: Select a time to compare against
bg: Изберете време, за да го сравните с

en: Choose a File
bg: Избор на файл

en: R_ule name:
bg: Име на _правило:

en: all the following conditions
bg: всички от следните критерии

en: any of the following conditions
bg: някой от следните критерии

en: _Find items which match:
bg: _Търсене на обекти, които отговарят на:

en: Find items that meet the following conditions
bg: Търсене на обекти, които отговарят на следните критерии

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
bg: Без

en: All related
bg: Всички свързани

en: Replies and parents
bg: Отговори и първи писма

en: No reply or parent
bg: Няма отговор или първо писмо

en: I_nclude threads:
bg: _Включване на нишките:

en: A_dd Condition
bg: Добавяне на _критерий

en: Outgoing
bg: Изходящи

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
bg: Изберете файла, който искате да внесете в Evolution и изберете вида му от списъка.

en: Select a file
bg: Избор на файл

en: File _type:
bg: _Вид на файла:

en: Choose the destination for this import
bg: Изберете къде да бъде внесена тази информация

en: Choose the type of importer to run:
bg: Изберете вида на вносителя за изпълнение:

en: Import data and settings from _older programs
bg: Внасяне на информация и настройки от по-_стари програми

en: Import a _single file
bg: Внасяне на _единичен файл

en: Please select the information that you would like to import:
bg: Изберете информацията, която искате да внесете:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar. No importable settings found. If you would like to try again, please click the "Back" button.
bg: Evolution провери за настройки от следните програми: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, но не беше намерено нищо за внасяне. Ако искате да опитате отново, натиснете бутона „Назад“.

en: From %s:
bg: От %s:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
bg: _Отказване

en: Preview data to be imported
bg: Преглед на данните, които ще бъдат внесени

en: Import Data
bg: Внасяне на данни

en: Select what type of file you want to import from the list.
bg: От списъка изберете какъв вид файл искате да се внесе.

en: Evolution Import Assistant
bg: Помощ при внасяне в Evolution

en: Import Location
bg: Внасяне на местоположение

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
bg: Добре дошли в помощника за внасяне на Evolution.
    С негова помощ ще бъдете упътвани в процеса на внасяне на външни файлове в Evolution.

en: Importer Type
bg: Вид на вносителя

en: Select Information to Import
bg: Избор на информацията за внасяне

en: Select a File
bg: Избор на файл

en: Click "Apply" to begin importing the file into Evolution.
bg: Натиснете „Внасяне“, за да започне внасянето на файла в Evolution.

en: Autogenerated
bg: Автоматично генериран

en: Close
bg: Затваряне

en: _Save and Close
bg: _Запазване и затваряне

en: Edit Signature
bg: Редактиране на подпис

en: _Signature Name:
bg: _Име на подписа:

en: Unnamed
bg: Без име

en: Add _Script
bg: Добавяне на _скрипт

en: Add Signature Script
bg: Добавяне на скрипт за подпис

en: Edit Signature Script
bg: Редактиране на подпис

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
bg: Изходът от този скрипт ще бъде използван за
    подпис на писмата ви. Името ще се използва
    само за отличаване.

en: S_cript:
bg: _Скрипт:

en: Script file must be executable.
bg: Скриптовият файл трябва да бъде изпълним.

en: World Map
bg: Карта на света

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
bg: Интерактивна карта за избор на часови пояс с мишката. Потребителите на клавиатури трябва да изберат часовия пояс от падащото меню по-долу.

en: Could not open the link.
bg: Връзката не може да бъде отворена.

en: Could not display help for Evolution.
bg: Неуспешно показване на ръководството на Evolution.

en: Show Contacts
bg: Контакти

en: Address B_ook:
bg: Адрес_ник:

en: Cat_egory:
bg: Катего_рия:

en: _Search:
bg: _Търсене на:

en: Any Category
bg: Всяка категория

en: Co_ntacts
bg: Контак_ти

en: Search
bg: Търсене

en: Address Book
bg: Адресник

en: Contacts
bg: Контакти

en: Select Contacts from Address Book
bg: Избор на контакти от адресник

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
bg: _Разтваряне на списъка „%s“

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
bg: Ко_пиране на %s

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
bg: Изр_язване на %s

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
bg: _Редактиране на %s

en: _Delete %s
bg: _Изтриване на %s

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
bg: Evolution в момента е в режим „Включен“. Натиснете този бутон, за да влезе в режим „Изключен“.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
bg: Evolution в момента е в режим „Изключен“. Натиснете този бутон, за да влезе в режим „Включен“.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
bg: Evolution в момента е в режим „Изключен“, защото няма свързана мрежа.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
bg: Паролата от ключодържателя е неизползваема: липсва потребител или име на сървър

en: You have the Caps Lock key on.
bg: Клавишът за главни букви (Caps Lock) е натиснат.

en: _Remember this passphrase
bg: Запомняне на па_ролата

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
bg: _Запомняне на паролата за тази сесия

en: _Remember this password
bg: Запомняне на па_ролата

en: _Remember this password for the remainder of this session
bg: _Запомняне на паролата за тази сесия

en: Evolution Preferences
bg: Настройки на Evolution

en: An error occurred while printing
bg: Възникна грешка при печатането

en: The printing system reported the following details about the error:
bg: Системата за печат докладва следните подробности относно грешката:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
bg: Системата за печат не докладва никакви допълнителни подробности относно грешката.

en: _Method:
bg: _Метод:

en: Defer to Desktop Settings
bg: Използване настройките на системата

en: _Open Desktop Settings
bg: _Настройки на системата

en: Manual
bg: Ръчно

en: _HTTP Proxy:
bg: Сървър-посредник за H_TTP:

en: H_TTPS Proxy:
bg: Сървър-посредник за HTTP_S:

en: _Socks Proxy:
bg: _Сървър-посредник по SOCKS:

en: _Ignore Hosts:
bg: _Игнорирани сървъри:

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Configuration _URL:
bg: Адрес с _настройки:

en: Use a direct connection, no proxying required.
bg: Използване на директна връзка

en: Switch to Basic Proxy Preferences
bg: Превключване към прост изглед

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
bg: Превключване към разширен изглед

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
bg: Прилагане на настройки за сървър-посредник за тези регистрации:

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
bg: <b>Разширеният изглед</b> Ви позволява да зададете различни настройки за сървър-посредник за отделни регистрации

en: Custom Proxy
bg: Нов сървър-посредник

en: Create a new proxy profile
bg: Създаване на нов сървър-посредник

en: Delete the selected proxy profile
bg: Изтриване на избрания сървър-посредник

en: Add Rule
bg: Добавяне на правило

en: Edit Rule
bg: Редактиране на правило

en: Matches: %u
bg: Съвпадения: %u

en: Close the find bar
bg: Затваряне на полето за търсене

en: Fin_d:
bg: _Търсене:

en: Clear the search
bg: Изчистване на търсенето

en: _Previous
bg: _Предишен

en: Find the previous occurrence of the phrase
bg: Намиране на предишно съвпадение на фразата

en: _Next
bg: _Следващ

en: Find the next occurrence of the phrase
bg: Намиране на следващо съвпадение на фразата

en: Mat_ch case
bg: _Зачитане на малки/големи

en: Reached bottom of page, continued from top
bg: Достигнат е краят на страницата, продължаване отначало

en: Reached top of page, continued from bottom
bg: Достигнато е началото на страницата, продължаване от края

en: Mail
bg: Поща

en: When de_leted:
bg: Дата на и_зтриване:

en: Type:
bg: Вид:

en: Name:
bg: Име:

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
bg: Обновяване на всеки

en: Use a secure connection
bg: Използване на сигурна връзка

en: Unset _trust for SSL certificate
bg: _Премахване на доверието в сертификата

en: User
bg: Потребител

en: _Destination
bg: _Целева папка

en: Select destination
bg: Избор на цел

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
bg: (без предложения)

en: More...
bg: Още…

note: + Add to Dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
bg: Добавяне на „%s към речник

note: - Ignore All
en: Ignore All
bg: Игнориране

en: Spelling Suggestions
bg: Предложения за правопис

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
bg: Вече съществува файл с име „{0}“. Желаете ли да го замените.

en: The file already exists in "{0}". Replacing it will overwrite its contents.
bg: Файлът вече съществува в  „{0}“. Замяната му ще презапише съдържанието.

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Cannot save file "{0}".
bg: Неуспешно запазване на файл „{0}“.

en: Because "{1}".
bg: Защото „{1}“.

en: Cannot open file "{0}".
bg: Неуспешно отваряне на файл „{0}“.

en: Failed to remove data source &quot;{0}&quot;.
bg: Неуспешно изтриване на източника на данни „{0}“.

en: The reported error was &quot;{1}&quot;.
bg: Докладваната грешка беше „{0}“.

en: Failed to update data source &quot;{0}&quot;.
bg: Неуспешно обновяване на източника на данни „{0}“.

en: Failed to delete resource &quot;{0}&quot;.
bg: Неуспешно изтриване на ресурс „{0}“.

en: The address book backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
bg: Компонентът обслужващ адресника  &quot;{0}&quot; спря неочаквано.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
bg: Контактите ви няма да са налични, докато не рестартирате Evolution.

en: The calendar backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
bg: Компонентът обслужващ календара &quot;{0}&quot; спря неочаквано.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
bg: Срещите ви няма да бъдат налични, докато не рестартирате Evolution.

en: The memo list backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
bg: Компонентът обслужващ списъка с бележки &quot;{0}&quot; спря неочаквано.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
bg: Бележките ви няма да бъдат налични, докато не рестартирате Evolution.

en: The task list backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
bg: Компонентът обслужващ списъка със задачи &quot;{0}&quot; спря неочаквано.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
bg: Задачите ви няма да бъдат налични, докато не рестартирате Evolution.

en: The address book backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
bg: Ядрото за адресници обслужващо &quot;{0}&quot; срещна грешка.

en: The calendar backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
bg: Ядрото за календари обслужващо &quot;{0}&quot; срещна грешка.

en: The memo list backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
bg: Ядрото за бележки обслужващо &quot;{0}&quot; срещна грешка.

en: The task list backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
bg: Ядрото за списъци със задачи обслужващо &quot;{0}&quot; срещна грешка.

en: click to add
bg: натискане за добавяне

en: Move selected column names to top
bg: Преместване на избраните колони най-горе

en: Move selected column names up one row
bg: Преместване на избраните колони нагоре

en: Move selected column names down one row
bg: Преместване на избраните колони надолу

en: Move selected column names to bottom
bg: Преместване на избраните колони най-долу

en: Select all column names
bg: Избор на всички колони

en: (Ascending)
bg: (Възходящо)

en: (Descending)
bg: (Низходящо)

en: Not sorted
bg: Не са подредени

en: No grouping
bg: Без групиране

en: Show Fields
bg: Показване на полета

en: Choose the order of information to appear in the message list.
bg: Подредба на информацията в списъка с писма.

en: Add a Column
bg: Добавяне на колона

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
bg: За да добавите колона към таблицата, си я довлачете
    към мястото, където искате тя да се появи.

en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
bg[0]: %s : %s (%d обект)
bg[1]: %s : %s (%d обекта)

en: %s (%d item) | %s (%d items)
bg[0]: %s (%d обекта)
bg[1]: %s (%d обект)

en: Customize Current View
bg: Персонализиран на текущия изглед

en: Sort _Ascending
bg: _Възходящо подреждане

en: Sort _Descending
bg: _Низходящо подреждане

en: _Unsort
bg: _Премахване на подреждането

en: Group By This _Field
bg: _Групиране по това поле

en: Group By _Box
bg: Групиране по _кутия

en: Remove This _Column
bg: Према_хване на тази колона

en: Add a C_olumn...
bg: Добавяне на к_олона…

en: A_lignment
bg: По_дравняване

en: B_est Fit
bg: С_ъразмерно екрана

en: Format Column_s...
bg: _Форматиране на колони…

en: Custo_mize Current View...
bg: Персонали_зиране на текущия изглед…

en: _Sort By
bg: _Подреждане по

note: Custom
en: _Custom
bg: _Личен

en: Select All
bg: Избор на всичко

en: Input Methods
bg: Методи за вход

en: Click here to open the URL
bg: Натиснете тук, за да отидете на адреса

en: Enter a URL here
bg: Въведете адреса тук

en: _Copy Link Location
bg: Копиране на мес_тоположението на връзката

en: Copy the link to the clipboard
bg: Копиране на връзката в буфера за обмен

en: _Open Link in Browser
bg: Отваряне на връзката в _браузър

en: Open the link in a web browser
bg: Отваряне на връзката в _браузър

en: _Copy Email Address
bg: Копиране на _адреса на е-пощата

en: _Copy Image
bg: _Копиране на изображение

en: Copy the image to the clipboard
bg: Копиране на изображението в буфера за обмен

en: Select all text and images
bg: Избор на целия текст и изображения

en: Click to call %s
bg: Натиснете, за да се свържете с %s

en: Click to hide/unhide addresses
bg: Натиснете за скриване/показване на адресите

en: Click to open %s
bg: Натиснете, за да отворите %s

en: Save _Image...
bg: Запазване на _изображението…

en: Save the image to a file
bg: Запазване във файл

en: Copying image to clipboard
bg: Копиране на изображението в буфера за обмен

en: Save Image
bg: Запазване на изображението…

en: Saving image to '%s'
bg: Запазване на изображение в „%s“

en: Undo 'Insert text'
bg: Отказване на „Вмъкване на текст“

en: Redo 'Insert text'
bg: Повтаряне на „Вмъкване на текст“

en: Undo 'Delete text'
bg: Отказване на „Изтриване на текст“

en: Redo 'Delete text'
bg: Повтаряне на „Изтриване на текст“

en: Calendar: from %s to %s
bg: Календар: от %s до %s

en: evolution calendar item
bg: елемент от календара на evolution

en: Evolution Source Viewer
bg: Преглед на изходен код

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
bg: Показване на името

en: Flags
bg: Флагове

en: Identity
bg: Потребител

en: Missing date.
bg: Липсваща дата.

en: You must choose a date.
bg: Трябва да изберете дата.

en: Missing filename.
bg: Липсващо име на файл.

en: You must specify a filename.
bg: Трябва да укажете име на файла.

en: File &quot;{0}&quot; does not exist or is not a regular file.
bg: Файлът „{0}“ не съществува или не е обикновен файл.

en: Bad regular expression &quot;{0}&quot;.
bg: Неправилен регулярен израз „{0}“.

en: Could not compile regular expression &quot;{1}&quot;.
bg: Грешка при компилирането на регулярния израз „{1}“.

en: Missing name.
bg: Липсващо име.

en: You must name this filter.
bg: Този филтър трябва да има име.

en: Name &quot;{0}&quot; already used.
bg: Името „{0}“ вече е използвано.

en: Please choose another name.
bg: Изберете друго име.

en: Missing condition.
bg: Липсващо условие.

en: Filter should have at least one condition.
bg: Филтъра трябва да има поне едно условие.

en: Missing value.
bg: Липсваща стойност.

en: One or more values cannot be empty.
bg: Една или повече стойности не могат да са празни.

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
bg: изскачащ подпрозорец

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
bg: задаване на клетката

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
bg: разширява реда в дървото, което съдържа тази клетка

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
bg: свива реда в дървото, което съдържа тази клетка

en: Table Cell
bg: Клетка на таблица

en: click
bg: натискане

en: sort
bg: подреждане

en: Save Current View
bg: Запазване на текущия изглед

en: Do you wish to save your changes?
bg: Искате ли да запазите направените промени?

en: This signature has been changed, but has not been saved.
bg: Този подпис беше променен, но промените не бяха запазени.

en: _Discard changes
bg: _Забравяне на промените

en: Blank Signature
bg: Празен подпис

en: Please provide an unique name to identify this signature.
bg: Въведете уникално име за идентификацията на този подпис.

en: Unable to copy image to clipboard.
bg: Неуспешно копиране на изображението в буфера за обмен.

en: Unable to save image.
bg: Неуспешно запазване на изображение.

en: Could not load signature.
bg: Неуспешно зареждане на подписа.

en: Could not save signature.
bg: Неуспешно запазване на подписа.

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
bg: Чрез тази настройка за връзка към сървъра се ползва жетон на OAuth 2.0

en: Invalid authentication result code (%d)
bg: Грешен код след удостоверяване (%d)

en: Saving message to folder '%s'
bg: Запазване на писмото в „%s“

en: Forwarded messages
bg: Препратени писма

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
bg[0]: Получаване на %d писмо
bg[1]: Получаване на %d писма

en: Scanning messages for duplicates
bg: Проверяване на избраните писма за дубликати

en: Removing folder '%s'
bg: Изтриване на папка „%s“

en: File "%s" has been removed.
bg: Файлът „%s“ беше премахнат.

en: File has been removed.
bg: Файлът беше премахнат.

en: Removing attachments
bg: Премахване на прикрепените файлове

en: Saving %d message | Saving %d messages
bg[0]: Запазване на %d писмо
bg[1]: Запазване на %d писма

en: Invalid folder URI '%s'
bg: Неправилен адрес на папка: „%s“

en: No mail transport service available
bg: Няма налична услуга за обмен на писма

en: Failed to apply outgoing filters: %s
bg: Неуспешно прилагане на филтрите за изходящата поща: %s

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local 'Sent' folder instead.
bg: Грешка при добавянето към %s: %s
    Вместо това писмото е добавено към локалната папка „Изпратени“.

en: Failed to append to local 'Sent' folder: %s
bg: Грешка при добавянето към локалната папка „Изпратени“: %s

en: Sending message
bg: Изпращане на писмото

en: Inbox
bg: Пощенска кутия

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
bg: Чернови

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
bg: За изпращане

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
bg: Изпратени

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
bg: Шаблони

en: User cancelled operation
bg: Потребителят отмени операцията

en: %s authentication failed
bg: Удостоверяването на %s е неуспешно

en: No data source found for UID '%s'
bg: За UID „%s“ не е намерен източник

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
bg: Не е указан адрес на получател. Препращането на писмото е преустановено.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
bg: Не е открита регистрация, която да се ползва. Препращането на писмото е преустановено.

en: Disconnecting from '%s'
bg: Изключване от „%s“

en: Reconnecting to '%s'
bg: Повторно свързване с „%s“

en: Preparing account '%s' for offline
bg: Подготовка на регистрацията „%s“ за режим „Изключен“

en: Filtering Selected Messages
bg: Филтриране на избраните писма

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit->Message Filters.
    Original error was: %s
bg: Неуспешно филтриране на избраните писма. Вероятна причина е неправилна папка зададена в един или повече филтри. Проверете филтрите в „Редактиране“ → „Пощенски филтри“.
    Грешка: %s

en: Fetching mail from '%s'
bg: Изтегляне на пощата от „%s“

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit->Message Filters.
    Original error was: %s
bg: Неуспешно филтриране на изпращани писма. Вероятна причина е неправилна папка зададена в един или повече филтри. Проверете филтрите в „Редактиране“ → „Пощенски филтри“.
    Грешка: %s

en: Sending message %d of %d
bg: Изпращане на писмо %d от %d

en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
bg[0]: Неуспешно изпращане на писмо
bg[1]: Неуспешно изпращане на %d от %d писма

en: Canceled.
bg: Отменено.

en: Complete.
bg: Приключено.

en: Moving messages to '%s'
bg: Преместване на писма в „%s“

en: Copying messages to '%s'
bg: Копиране на писма в „%s“

en: Storing folder '%s'
bg: Запазване на папка „%s“

en: Expunging and storing account '%s'
bg: Зачеркване и запазване на регистрация „%s“

en: Storing account '%s'
bg: Запазване на регистрация „%s“

en: Emptying trash in '%s'
bg: Изчистване на кошчето в „%s“

en: Could not create spool directory '%s': %s
bg: Неуспешно създаването на папката на спулера „%s“: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source '%s'
bg: Опит за преместване на източник, различен от mbox „%s“

en: Forwarded message - %s
bg: Препратено писмо — %s

en: Forwarded message
bg: Препратено писмо

en: Setting up Search Folder: %s
bg: Настройка на папка за търсене: %s

en: Updating Search Folders for '%s' - %s
bg: Обновяване на папките за търсене за „%s“ : %s

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder "%s" has been modified to account for the deleted folder
    "%s". | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    "%s".
bg[0]: Папката за търсене „%s“ е променена поради изтриването на папката
    „%s“.
bg[1]: Следните папки за търсене
    %s са променени поради изтриването на папката
    „%s“.

en: Open _Online Accounts
bg: Мрежови _регистрации

en: This account was created through the Online Accounts service.
bg: Тази регистрация беше създадена през „Мрежови регистрации“

en: _Reset Order
bg: _Анулиране на подредбата

en: You can drag and drop account names to reorder them.
bg: Можете да влачите регистрации, за да ги подредите.

en: De_fault
bg: _Стандартно

en: Enabled
bg: Включен

en: Account Name
bg: Име на регистрацията

en: Default
bg: Стандартно

en: No email address provided
bg: Няма въведен адрес на е-поща

en: Missing domain in email address
bg: Домейнът липсва в адреса за е-поща

en: Unknown background operation
bg: Неизвестна фонова операция

en: Close this window
bg: Затваряне на този прозорец

en: (No Subject)
bg: (Без тема)

note: GtkAssistant's back button label.
en: Go _Back
bg: Връщане _назад

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
bg: _Пропускане на търсенето

en: Evolution Account Assistant
bg: Помощник на Evolution за регистрациите

en: Check for Supported Types
bg: Проверка за поддържани видове

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click "Apply" to save your settings.
bg: Поздравления, настройките за пощата ви са завършени.
    
    Сега можете да изпращате и получавате е-поща като
    използвате Evolution. 
    
    Натиснете „Използване“, за да запазите настройките.

en: Done
bg: Приключено

en: Special Folders
bg: Специални папки

en: Draft Messages _Folder:
bg: Папка с _чернови:

en: Choose a folder for saving draft messages.
bg: Избор на папка за черновите.

en: Sent _Messages Folder:
bg: Папка за изп_ратените писма:

en: Choose a folder for saving sent messages.
bg: Избор на папка за изпратените писма.

en: S_ave replies in the folder of the message being replied to
bg: _Запазване на отговорите в папката на първоначалното писмо

en: _Restore Defaults
bg: Използване на _стандартни

en: Use a Real Folder for _Trash:
bg: Действителна папка за _боклук:

en: Choose a folder for deleted messages.
bg: Избор на папка за изтритите писма.

en: Use a Real Folder for _Junk:
bg: Действителна папка за _спам:

en: Choose a folder for junk messages.
bg: Избор на папка за спама.

en: Composing Messages
bg: Създаване на писма

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
bg: Винаги _копие (cc) до:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
bg: Винаги _скрито копие (bcc) до:

en: Message Receipts
bg: Известия за прочитане

en: S_end message receipts:
bg: _Изпращане на известия за прочитане:

en: Never
bg: Никога

en: Always
bg: Винаги

en: Ask for each message
bg: Питане за всяко писмо

en: Defaults
bg: Стандартни настройки

en: Please enter your name and email address below. The "optional" fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
bg: Въведете името си и адреса си на е-поща. „Допълнителните“ полета отдолу не трябва да бъдат попълвани, освен ако не искате да включвате тази информация в писмата, които изпращате.

en: Account Information
bg: Информация за регистрацията

en: Type the name by which you would like to refer to this account.
    For example, "Work" or "Personal".
bg: Напишете името, чрез което искате да отличавате тази регистрация.
    Например: „Служебна“ или „Лична“

en: Required Information
bg: Нужна информация

en: Full Nam_e:
bg: Пълно _име:

en: Email _Address:
bg: _Адрес на е-поща:

en: Optional Information
bg: Допълнителна информация

en: Re_ply-To:
bg: Отго_вор до:

en: Or_ganization:
bg: Ор_ганизация:

en: Add Ne_w Signature...
bg: Добавяне на но_в подпис…

en: Looking up account details...
bg: Търсене на детайли за регистрацията…

en: Checking for New Mail
bg: Проверка за нови писма

en: Check for _new messages every
bg: Проверка за _нова поща всеки

en: Receiving Options
bg: Получаване на настройки

en: Receiving Email
bg: Получаване на пощата

en: General
bg: Основни

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
bg: _Да не се подписват заявки за срещи (за съвместимост с Outlook)

en: Pretty Good Privacy (OpenPGP)
bg: Доста добра защита на поверителността (OpenPGP)

en: OpenPGP _Key ID:
bg: Идентификатор на _ключ за OpenPGP:

en: Si_gning algorithm:
bg: Се_ртификат за подписи:

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
bg: Когато се използва тази регистрация, _винаги да се подписват изпращаните писма

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
bg: Винаги да се шифрира със собствения кл_юч, когато се изпраща шифрирана поща

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
bg: Винаги да се _доверява на ключове от собствения набор от ключове при шифриране

en: Secure MIME (S/MIME)
bg: Защитен MIME (S/MIME)

en: Sig_ning certificate:
bg: Се_ртификат за подписи:

en: Select
bg: Избор

en: _Clear
bg: Из_чистване

en: Signing _algorithm:
bg: Сер_тификат за подписи:

en: Always sign outgoing messages when using this account
bg: Когато се използва тази регистрация, винаги да се подписват изпращаните писма

en: Encryption certificate:
bg: Шифриращ сертификат:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
bg: Когато се използва тази регистрация, винаги да се шифрират изпращаните писма

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
bg: Винаги да се шифрира и към себе си, когато се изпраща шифрирана поща

en: Sending Email
bg: Изпращане на писмо

en: Server _Type:
bg: Вид с_ървър:

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
bg: Резюме на настройките за достъп до вашата е-поща.

en: Personal Details
bg: Лични данни

en: Full Name:
bg: Пълно име:

en: Email Address:
bg: Адрес на е-поща:

en: Receiving
bg: Получаване на пощата

en: Sending
bg: Изпращане на пощата

en: Server Type:
bg: Вид сървър:

en: Server:
bg: Сървър:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Security:
bg: Сигурност:

en: Account Summary
bg: Резюме на регистрация

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click "Continue" to begin.
bg: Добре дошли в помощника за настройка на пощата в Evolution.
    
    Натиснете „Напред“, за да започнете.

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Account Editor
bg: Редактор на регистрации

en: _Add to Address Book...
bg: Доб_авяне в адресник…

en: _To This Address
bg: _До този адрес

en: _From This Address
bg: _От този адрес

en: Send _Reply To...
bg: _Изпращане на отговор към…

en: Send a reply message to this address
bg: Изпращане на писмо към този адрес

en: Create Search _Folder
bg: Създаване на п_апка за търсене

note: Label + combo box has a 12px left margin so it's * aligned with the junk mail options above it.
en: Junk filtering software:
bg: Програма за защита от спам:

en: _Label name:
bg: _Име на етикет:

en: I_mportant
bg: _Важно

note: red
en: _Work
bg: _Служебно

note: orange
en: _Personal
bg: _Лично

note: green
en: _To Do
bg: _Да се направи

note: blue
en: _Later
bg: _По-късно

en: Add Label
bg: Добавяне на етикет

en: Edit Label
bg: Редактиране на етикет

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
bg: Забележка: Долната черта в името на етикета се използва
    като мнемоничен идентификатор в менюто.

en: Color
bg: Цвят

en: Move selected headers to top
bg: Преместване на избраните заглавни части най-горе

en: Move selected headers up one row
bg: Преместване на избраните заглавни части нагоре

en: Move selected headers down one row
bg: Преместване на избраните заглавни части надолу

en: Move selected headers to bottom
bg: Преместване на избраните заглавни части най-долу

en: Select all headers
bg: Избиране на всички заглавни части

en: Header Name
bg: Име на заглавната част

en: Header Value
bg: Стойност на заглавната част

en: Headers
bg: Заглавни части

en: Page %d of %d
bg: Страница %d от %d

en: Copy to Folder
bg: Копиране в папка

en: C_opy
bg: _Копиране

en: Move to Folder
bg: Преместване в папка

en: _Move
bg: Пре_местване

en: _Do not ask me again.
bg: _Без подсещане.

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
bg: _Заглавната част „Reply-To:“ при пощенски списъци винаги да се пренебрегва

en: Failed to retrieve message:
bg: Писмото не може да бъде получено:

en: Retrieving message '%s'
bg: Получаване на писмо „%s“

en: A_dd Sender to Address Book
bg: _Добавяне на подателя към адресника

en: Add sender to address book
bg: Добавяне на подателя към адресника

en: Check for _Junk
bg: Проверка за _спам

en: Filter the selected messages for junk status
bg: Отбелязване на избраните писма като спам

en: _Copy to Folder...
bg: _Копиране в папка…

en: Copy selected messages to another folder
bg: Копиране на избраното писмо в друга папка

en: _Delete Message
bg: _Изтриване на писмо

en: Mark the selected messages for deletion
bg: Отбелязване на избраните писма за изтриване

en: Create a Filter Rule for Mailing _List...
bg: Филтър по пощенски _списък…

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
bg: Създаване на правило за филтриране на писма до този пощенски списък

en: Create a Filter Rule for _Recipients...
bg: Филтър по п_олучатели…

en: Create a rule to filter messages to these recipients
bg: Създаване на правило за филтриране на писма за тези получатели

en: Create a Filter Rule for Se_nder...
bg: Филтър по _подател…

en: Create a rule to filter messages from this sender
bg: Създаване на правило за филтриране на писма от този подател

en: Create a Filter Rule for _Subject...
bg: Филтър по _тема…

en: Create a rule to filter messages with this subject
bg: Създаване на правило за филтриране на писма с тази тема

en: A_pply Filters
bg: П_рилагане на филтри

en: Apply filter rules to the selected messages
bg: Използване на филтър с правила за избраните писма

en: _Find in Message...
bg: _Търсене в писмо…

en: Search for text in the body of the displayed message
bg: Търсене на текст в тялото на показаното писмо

en: _Clear Flag
bg: Из_чистване на флага

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
bg: Премахване на флага за последвал отговор от избраните съобщения

en: _Flag Completed
bg: _Отбелязването е завършено

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
bg: Задаване на флаг за отговор на избраните съобщения

en: Follow _Up...
bg: Про_следяване…

en: Flag the selected messages for follow-up
bg: Отбелязване на избраните писма за отговор

en: _Attached
bg: Като _прикрепено

en: Forward the selected message to someone as an attachment
bg: Препращане на избраното писмо до някой като прикрепено

en: Forward As _Attached
bg: Препращане като _прикрепено

en: _Inline
bg: _В тялото на писмото

en: Forward the selected message in the body of a new message
bg: Препращане на избраното писмо в тялото като ново писмо

en: Forward As _Inline
bg: Препращане като _тяло на писмото

en: _Quoted
bg: _Цитирано

en: Forward the selected message quoted like a reply
bg: Препращане на избраното писмо, цитирано като отговор

en: Forward As _Quoted
bg: Препращане като _цитирано

en: _Load Images
bg: Зареждане на _изображения

en: Force images in HTML mail to be loaded
bg: Принуждаване изображенията в HTML писмо да бъдат заредени

en: _Important
bg: _Важно

en: Mark the selected messages as important
bg: Отбелязване на избраното писмо/а като важно

en: _Junk
bg: _Спам

en: Mark the selected messages as junk
bg: Отбелязване на избраното писмо като спам

en: _Not Junk
bg: _Не е спам

en: Mark the selected messages as not being junk
bg: Отбелязване на избраните писма, че не са спам

en: _Read
bg: П_рочитане

en: Mark the selected messages as having been read
bg: Отбелязване на избраното писмо/а като прочетено

en: Uni_mportant
bg: _Не е важно

en: Mark the selected messages as unimportant
bg: Отбелязване на избраното писмо/а като неважно

en: _Unread
bg: _Непрочетено

en: Mark the selected messages as not having been read
bg: Отбелязване на избраното писмо/а като непрочетено

en: _Edit as New Message...
bg: Р_едактиране като ново писмо…

en: Open the selected messages in the composer for editing
bg: Отваряне на избраното писмо в редактора

en: Compose _New Message
bg: Писане на _ново писмо

en: Open a window for composing a mail message
bg: Отваряне на прозорец за писане на писмо

en: _Open in New Window
bg: Отваряне в _нов прозорец

en: Open the selected messages in a new window
bg: Отваряне на избраните писма в нов прозорец

en: _Move to Folder...
bg: Пре_местване в папка…

en: Move selected messages to another folder
bg: Преместване на избраните писма в друга папка

en: _Next Message
bg: _Следващо писмо

en: Display the next message
bg: Показване на следващото писмо

en: Next _Important Message
bg: Следващо _важно писмо

en: Display the next important message
bg: Показване на следващото важно писмо

en: Next _Thread
bg: Следваща _нишка

en: Display the next thread
bg: Показване на следващата нишка

en: Next _Unread Message
bg: Следващо _непрочетено писмо

en: Display the next unread message
bg: Показване на следващото непрочетено писмо

en: _Previous Message
bg: _Предишно писмо

en: Display the previous message
bg: Показване на предишното писмо

en: Pr_evious Important Message
bg: Пре_дишно важно писмо

en: Display the previous important message
bg: Показване на предишното важно писмо

en: Previous T_hread
bg: Предишна _нишка

en: Display the previous thread
bg: Показване на предишната нишка

en: P_revious Unread Message
bg: П_редишно непрочетено писмо

en: Display the previous unread message
bg: Показване на предишно непрочетено писмо

en: Print this message
bg: Разпечатване на това писмо

en: Preview the message to be printed
bg: Преглед на писмото, което ще бъде разпечатано

en: Re_direct
bg: Пре_насочване

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
bg: Пренасочване на избраното писмо до някой друг

en: Remo_ve Attachments
bg: Премах_ване на прикрепените файлове

en: Remove attachments
bg: Премахване на прикрепените файлове

en: Remove Du_plicate Messages
bg: Премахване на дубли_кати на писма

en: Checks selected messages for duplicates
bg: Проверяване на избраните писма за дубликати

en: Reply to _All
bg: Отговор до _всички

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
bg: Отговаряне на всички получатели на избраното писмо

en: Reply to _List
bg: Отговор до _списъка

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
bg: Създаване на отговор до пощенския списък на избраното писмо

en: _Reply to Sender
bg: _Отговор до подателя

en: Compose a reply to the sender of the selected message
bg: Създаване на отговор до подателя на избраното писмо

en: _Save as mbox...
bg: _Запазване като mbox…

en: Save selected messages as an mbox file
bg: Съхраняване на избраните писва като файл във формат mbox

en: _Message Source
bg: Код на пис_мото

en: Show the raw email source of the message
bg: Показване на необработения изходен код на писмото

en: _Undelete Message
bg: _Възстановяване на писмо

en: Undelete the selected messages
bg: Връщане от кошчето на избраните писма

en: _Normal Size
bg: _Нормален размер

en: Reset the text to its original size
bg: Възстановяване на текста в неговия оригинален размер

en: _Zoom In
bg: _Увеличаване

en: Increase the text size
bg: Увеличаване на размера на текста

en: Decrease the text size
bg: Намаляване на размера на текста

en: Cre_ate
bg: Съз_даване

en: Ch_aracter Encoding
bg: Кодир_ане на знаците

en: F_orward As
bg: _Препращане като

en: _Group Reply
bg: Г_рупов отговор

en: _Go To
bg: _Отиване до

en: Mar_k As
bg: Отбелязване _като

en: _Message
bg: Пи_смо

en: _Zoom
bg: _Мащабиране

en: Create a Search Folder from Mailing _List...
bg: Папка за търсене по _пощенски списък…

en: Create a search folder for this mailing list
bg: Създаване на папка за търсене за този пощенски списък

en: Create a Search Folder from Recipien_ts...
bg: Папка за търсене по п_олучатели…

en: Create a search folder for these recipients
bg: Създаване на папка за търсене за тези получатели

en: Create a Search Folder from Sen_der...
bg: Папка за търсене по _подател…

en: Create a search folder for this sender
bg: Създаване на папка за търсене за този подател

en: Create a Search Folder from S_ubject...
bg: Папка за търсене по _тема…

en: Create a search folder for this subject
bg: Създаване на папка за търсене за тази тема

en: Mark for Follo_w Up...
bg: Отбелязване за просле_дяване…

en: Mark as _Important
bg: Отбелязване като ва_жно

en: Mark as _Junk
bg: Отбелязване като _спам

en: Mark as _Not Junk
bg: Отбелязване като различ_но от спам

en: Mar_k as Read
bg: От_белязване като прочетено

en: Mark as Uni_mportant
bg: Отбелязване като не_важно

en: Mark as _Unread
bg: Отбелязване като _непрочетено

en: _Caret Mode
bg: Режим „_Каретка“

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
bg: Показване на мигащ курсор в тялото на показаните писма

en: All Message _Headers
bg: Всички _заглавни части

en: Show messages with all email headers
bg: Показване на писмо с всички заглавни части

en: Retrieving message
bg: Получаване на писмо

en: _Forward
bg: _Препращане

en: Forward the selected message to someone
bg: Препращане на избраното писмо

en: Group Reply
bg: Групов отговор

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
bg: Създаване на отговор до пощенския списък или всички получатели

en: Delete
bg: Изтриване

en: Next
bg: Следващ

en: Previous
bg: Предишен

en: Reply
bg: Отговор

en: Do not warn me again
bg: Без следващо питане

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Printing
bg: Печатане

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder '%s' contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder '%s' contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
bg[0]: Папката „%s“ съдържа %u дубликат на писмо. Сигурни ли сте, че искате да го изтриете?
bg[1]: Папката „%s“ съдържа %u дубликати на писма. Сигурни ли сте, че искате да ги изтриете?

en: Save Message | Save Messages
bg[0]: Запазване на писмо…
bg[1]: Запазване на писма…

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
bg[0]: Писмо
bg[1]: Писма

en: Parsing message
bg: Обработка на писмо

en: The message has no text content.
bg: Писмото няма съдържание.

en: Flag to Follow Up
bg: Отбелязване като следващо
    писмо от разговор

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
bg: В ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone} на ${Day}.${Month}.${Year} (${AbbrevWeekdayName}), ${Sender} написа:

en: -------- Forwarded Message --------
bg: -------- Препратено писмо --------

en: -----Original Message-----
bg: -----Оригинално писмо-----

en: an unknown sender
bg: неизвестен подател

en: Posting destination
bg: Получател на пощата

en: Choose folders to post the message to.
bg: Избор на папки, в които да бъде копирано писмото.

en: Select Folder
bg: Избор на папка

note: Automatically generated. Do not edit.
en: Adjust Score
bg: Нагласяване на обхват

en: Any header
bg: Всички заглавни части

en: Assign Color
bg: Определяне на цвят

en: Assign Score
bg: Определяне на обхват

en: BCC
bg: Скрито копие до

en: Beep
bg: Издаване на звук

en: CC
bg: Копие до

en: Completed On
bg: Приключено на

en: Date received
bg: Получено на дата

en: Date sent
bg: Изпратено на дата

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Draft
bg: Чернова

en: Expression
bg: Израз

en: Follow Up
bg: Следващо писмо в разговор

en: Forward to
bg: Препращане до

en: Important
bg: Важно

en: Junk Test
bg: Тест за спам

en: Junk
bg: Спам

en: Label
bg: Етикет

en: Mailing list
bg: Пощенски списък

en: Match All
bg: Съвпадане по всички

en: Message Body
bg: Тяло на писмото

en: Message Header
bg: Заглавна част на писмото

en: Message Location
bg: Местоположение на писмото

en: Message is Junk
bg: Писмото е спам

en: Message is not Junk
bg: Писмото не е спам

en: Pipe to Program
bg: Пренасочване към програма

en: Play Sound
bg: Изпълнение на звук

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
bg: Прочитане

en: Recipients
bg: Получатели

en: Regex Match
bg: Съвпадение на регулярен израз

en: Replied to
bg: Отговорено до

en: Run Program
bg: Стартиране на програма

en: Score
bg: Резултат

en: Sender or Recipients
bg: Податели или получатели

en: Sender
bg: Подател

en: Set Label
bg: Задаване на етикет

en: Set Status
bg: Настройване на състояние

en: Size (kB)
bg: Размер (kB)

en: Source Account
bg: Изходна регистрация

en: Specific header
bg: Определена заглавна част

en: Stop Processing
bg: Спиране на обработването

en: Unset Color
bg: Незададен цвят

en: Unset Status
bg: Неопределено състояние

en: does not end with
bg: не завършва с

en: does not exist
bg: не съществува

en: does not have words
bg: не съдържа думите

en: does not return
bg: не връща

en: does not sound like
bg: не звучи като

en: does not start with
bg: не започва с

en: ends with
bg: завършва с

en: exists
bg: съществува

en: has words
bg: съдържа думите

en: is Flagged
bg: отбелязано е

en: is after
bg: е след

en: is before
bg: е преди

en: is not Flagged
bg: не е отбелязано

en: is not set
bg: не е зададена

en: is set
bg: е зададена

en: returns greater than
bg: връщане на по-голямо от

en: returns less than
bg: връщане на по-малко от

en: returns
bg: връщане

en: sounds like
bg: звучи като

en: starts with
bg: започва с

note: and now for the action area
en: Then
bg: След това

en: Add Ac_tion
bg: Добавяне на _действие

en: Unread messages: | Unread messages:
bg[0]: Непрочетено писмо:
bg[1]: Непрочетени писма:

en: Total messages: | Total messages:
bg[0]: Общо писмо:
bg[1]: Общо писма:

en: Quota usage (%s):
bg: Използвана квота (%s):

en: Quota usage
bg: Използвана квота

en: Folder Properties
bg: Настройки на папката

en: <click here to select a folder>
bg: <натиснете тук, за да изберете папка>

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Folder _name:
bg: Име на _папка:

en: Folder names cannot contain '/'
bg: Името на папката не може да съдържа „/“

en: Mail Folder Tree
bg: Дърво на папката с пощата

en: Moving folder %s
bg: Преместване на папка %s

en: Copying folder %s
bg: Копиране на папка %s

en: Moving messages into folder %s
bg: Преместване на писма в папка %s

en: Copying messages into folder %s
bg: Копиране на писма в папка %s

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
bg: Неуспешно пускане на писмото(та) във висше хранилище

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
bg: НЯМА СЪВПАДЕНИЕ

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Move Folder To
bg: Преместване на папка в…

en: Copy Folder To
bg: Копиране на папката в…

en: Create Folder
bg: Създаване на папка

en: Specify where to create the folder:
bg: Указване къде да бъде създадена папката:

en: _Subscribe
bg: Аб_ониране

en: Su_bscribe To Shown
bg: Аб_ониране

en: Subscribe To _All
bg: _Абониране за всички

en: _Unsubscribe
bg: О_тписване

en: Unsu_bscribe From Hidden
bg: _Спиране на абонамента

en: Unsubscribe From _All
bg: _Спиране на абонамента за всички

en: Folder Subscriptions
bg: Абонаменти за папки

en: _Account:
bg: _Регистрация:

en: Clear Search
bg: Изчистване на търсенето

en: Sho_w items that contain:
bg: П_оказване на обекти, които съдържат:

en: Subscribe to the selected folder
bg: Абониране за избраната папка

en: Su_bscribe
bg: Аб_ониране

en: Unsubscribe from the selected folder
bg: Отписване от избраната папка

en: Collapse all folders
bg: Затваряне на всички папки

en: C_ollapse All
bg: Затваряне на _всички

en: Expand all folders
bg: _Разтваряне на всички папки

en: E_xpand All
bg: _Разтваряне на всички

en: Refresh the folder list
bg: Опресняване на списъка с папки

en: _Refresh
bg: _Презареждане

en: Stop the current operation
bg: Прекъсване на текущата операция

en: _Stop
bg: _Спиране сега

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате да отворите едновременно %d писмо?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате да отворите едновременно %d писма?

en: _Do not show this message again
bg: _Това съобщение да не се показва отново.

en: Message Filters
bg: Пощенски _филтри

en: Messages from %s
bg: Писма от %s

en: Search _Folders
bg: Папки за _търсене

en: Add Folder
bg: Добавяне на папка

en: Search Folder Sources
bg: Източници на папката за търсене

en: Automatically update on any _source folder change
bg: Автоматично обновяване при _промяна на изходна папка

en: All local folders
bg: Всички локални папки

en: All active remote folders
bg: Всички активни отдалечени папки

en: All local and active remote folders
bg: Всички локални и активни отдалечени папки

en: Specific folders
bg: Определени папки

en: include subfolders
bg: включително и в подпапките

en: Importing Elm data
bg: Внасят се данни от Elm

en: Evolution Elm importer
bg: Elm

en: Import mail from Elm.
bg: Внася се поща от Elm.

en: _Destination folder:
bg: _Целева папка:

en: Select folder
bg: Избор на папка

en: Select folder to import into
bg: Избор в коя папка да се внесе

[ctx: mboxImp]
en: Subject
bg: Тема

[ctx: mboxImp]
en: From
bg: От

en: Berkeley Mailbox (mbox)
bg: Пощенска кутия Berkley (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
bg: Внасяне на пощенски папки формат Berkley

en: Importing mailbox
bg: Внася се пощенска кутия

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing '%s'
bg: Внасяне на „%s“

en: Scanning %s
bg: Сканиране на „%s“

en: Importing Pine data
bg: Внасяне на данни от Pine

en: Evolution Pine importer
bg: Вносител от Pine

en: Import mail from Pine.
bg: Внасяне на поща от Pine.

en: Mail to %s
bg: Поща до %s

en: Mail from %s
bg: Поща от %s

en: Subject is %s
bg: Темата е %s

en: %s mailing list
bg: %s пощенски списък

en: Add Filter Rule
bg: Добавяне на правило за филтър

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule "%s" has been modified to account for the deleted folder
    "%s". | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    "%s".
bg[0]: Филтърът „%s“ е променен поради изтриването на папката
    „%s“.
bg[1]: Следните филтри
    %s са променени поради изтриването на папката
    „%s“.

en: Set custom junk header
bg: Задаване на специална заглавна част за спам

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
bg: Всички писма, които имат заглавна част, съвпадаща с даденото съдържание, ще бъдат филтрирани като спам

en: Header name
bg: Име на заглавната част

en: Header content
bg: Съдържание на заглавната част

en: Default Behavior
bg: Стандартно поведение

en: For_mat messages in HTML
bg: Форматиране на писмата с _HTML

en: Automatically insert _emoticon images
bg: Автоматично _вмъкване на емотикони

en: Always request rea_d receipt
bg: _Изискване на известие за прочитане

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
bg: _Кодиране на имената на файлове по начина използван от Outlook/GMail

en: Ch_aracter encoding:
bg: Кодир_ане на знаците:

en: Replies and Forwards
bg: Отговори и препращания

en: _Reply style:
bg: Сти_л на отговор:

en: _Forward style:
bg: _Препращане в стил:

en: Start _typing at the bottom on replying
bg: Започване на _писане от края на писмото при отговор

en: _Keep signature above the original message on replying
bg: Поставяне на п_одписа над оригиналното писмо при отговор

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
bg: _Пренебрегване на „Reply-To:“ за пощенски списъци

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
bg: При възможност, „Груповият отговор“ праща писмо само до _пощенския списък

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
bg: _Подписване на писмото, когато оригиналното писмо е подписано (PGP или S/MIME)

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
bg: Прикрепен файл

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
bg: В тялото на писмото (като Outlook)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
bg: Цитирано

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
bg: Без цитиране

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
bg: В тялото на писмото

en: Sig_natures
bg: Подпис_и

en: Signatures
bg: Подписи

en: _Languages
bg: _Езици

en: Languages Table
bg: Таблица с езици

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
bg: Списъкът на езиците отразява само езиците, за които има инсталиран речник.

en: Check spelling while I _type
bg: Проверка на правописа по време на пи_сане

en: Color for _misspelled words:
bg: Цвят за думи със с_грешен правопис:

en: Pick a color
bg: Избор на цвят

en: Spell Checking
bg: Проверка на правописа

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
bg: Да се пита за потвърждение преди предприемането на следните избрани действия, за да се избегнат неловки ситуации свързани с е-пощата:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
bg: Изпращане на писмо с _празно поле „Тема“

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
bg: Изпращане на писмо само до получатели указани в полето „_Скрито копие:“

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
bg: Създаване на _личен отговор до пощенския списък на избраното писмо

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
bg: Изпращане на отговор до _голям брой получатели

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
bg: _Разрeшаване на пощенски списък да изисква личните отговори да стават през списъка

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
bg: Изпращане на писмо до _получатели, които нямат въведени адреси на е-поща

en: Confirmations
bg: Потвърждения

note: Translators: Label of a frame with a list of folders for which to use selected account in Send account overrides
en: Use for Folders
bg: За папки

en: A_dd
bg: Д_обавяне

en: Re_move
bg: Пре_махване

note: Translators: Label of a frame with a list of recipients for whom to use selected account in Send account overrides
en: Use for Recipients
bg: За получатели

note: Translators: Label of a frame with a list of configured accounts in Send account overrides
en: Account
bg: Регистрация

en: Send Account
bg: Изпращане на регистрация

en: a
bg: а

en: b
bg: б

en: Start up
bg: Начало:

en: Check for new _messages on start
bg: Проверка за _нова поща при стартиране

en: Check for new messa_ges in all active accounts
bg: Проверка за нова поща във вси_чки регистрации

en: Message Display
bg: Показване на писмо

en: _Use the same fonts as other applications
bg: _Използване на същите шрифтове като останалите програми

en: S_tandard Font:
bg: _Стандартен шрифт:

en: Select HTML fixed width font
bg: Избор на равноширок шрифт за HTML

en: Select HTML variable width font
bg: Избор на пропорционален шрифт за HTML

en: Fix_ed Width Font:
bg: _Равноширок шрифт:

en: _Mark messages as read after
bg: Отбелязване на писмата като про_четени след

en: Highlight _quotations with
bg: Отбелязване на _цитатите с

en: color
bg: цвят

en: Default character e_ncoding:
bg: Стандартна кодова _таблица

en: Apply the same _view settings to all folders
bg: Прилагане на сходе_н изглед към всички папки

en: F_all back to threading messages by subject
bg: Показване на списъка с писма като нишки по _тема

en: Delete Mail
bg: Изтриване на поща

en: Empty _trash folders
bg: Из_чистване на кошчетата

en: Confirm _when expunging a folder
bg: Потвърждаване при _изчистване на папка

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
bg: _Показване на анимирани изображения

en: _Prompt on sending HTML mail to contacts that do not want them
bg: Запит_ване при изпращане на писма с HTML до контакти, които не ги желаят

en: Loading Images
bg: Зареждане на изображения

en: _Never load images from the Internet
bg: _Никога да не се зареждат изображения от Интернет

en: _Load images only in messages from contacts
bg: _Зареждане на изображенията от адреси в адресника

en: _Always load images from the Internet
bg: Винаги да се зареждат изобра_жения от Интернет

en: HTML Messages
bg: Писма в HTML

en: Labels
bg: Етикети

en: Sender Photograph
bg: Снимка на подателя

en: _Show the photograph of sender in the message preview
bg: Показване на _снимка на подателя при преглед на писмото

en: Displayed Message Headers
bg: Изобразени заглавни части

en: Mail Headers Table
bg: Таблица със заглавните части

en: Date/Time Format
bg: Формат на дата/време

en: Check incoming _messages for junk
bg: Проверяване на _входящата поща за спам

en: _Delete junk messages
bg: Изтриване на _спама

en: Check cu_stom headers for junk
bg: Проверка на _специални заглавни части за спам

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
bg: Да _не се отбелязват писмата като спам, ако изпращачът е в адресника

en: _Lookup in local address book only
bg: _Търсене само в локалния адресник

en: Option is ignored if a match for custom junk headers is found.
bg: Тази настройка няма да се отчита, ако има съвпадение на специални заглавни части за спам.

en: No encryption
bg: Без шифриране

en: TLS encryption
bg: Шифриране с TLS

en: SSL encryption
bg: Шифриране със SSL

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the "Flag" menu.
bg: Писмата, които сте избрали като следващи в разговор, са изброени долу.
    Изберете подходящото действие от менюто „Отбелязване“.

en: _Flag:
bg: _Отбелязване:

en: _Due By:
bg: _Краен срок:

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
bg: За_вършено

en: Call
bg: Обаждане

en: Do Not Forward
bg: Без препращане

en: Follow-Up
bg: Последвал отговор

en: For Your Information
bg: За ваша информация

en: Forward
bg: Препращане

en: No Response Necessary
bg: Не е нужен отговор

en: Reply to All
bg: Отговор до всички

en: Review
bg: За преглед

en: License Agreement
bg: Лицензно споразумение

en: _Tick this to accept the license agreement
bg: _Сложете отметка тук, за да се съгласите с лицензното споразумение

en: _Accept License
bg: _Приемане на лиценз

en: Security Information
bg: Информация за сигурността

en: Digital Signature
bg: Цифров подпис

en: Encryption
bg: Шифриране

en: Invalid authentication
bg: Невалидно удостоверяване

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
bg: Сървърът не поддържа този вид удостоверяване и като цяло може въобще да не поддържа удостоверяване.

en: Your login to your server "{0}" as "{0}" failed.
bg: Свързването към сървъра „{0}“ като „{0}“ е неуспешно.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
bg: Уверете се, че паролата е написана правилно. Запомнете, че при много пароли големите и малките букви имат значение. Може би клавишът „Caps Lock“ е натиснат.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпратите писмо в HTML формат?

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
bg: Уверете се, че следните получатели желаят и са могат да получават писма във формат HTML:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпратите писмото без тема?

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
bg: Добавянето на смислена тема на писмата ви ще напомни на получателите за съдържанието им.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпратите писмото само с получатели в полето „Скрито копие“?

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
bg: Списъкът, до който пращате писмото, е конфигуриран да скрива получателите.
    
    Много системи за поща добавят заглавна част „Очевидно до“ към писмата, които имат само получатели със „Скрито копие“. Ако тази заглавна част е добавена, всички получатели ще се покажат така или иначе. За да избегнете това, добавете поне един получател в полето „До“ или „Копие“.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
bg: Много системи за поща добавят заглавна част „Очевидно до“ към писмата, които имат само получатели със „Скрито копие“. Ако тази заглавна част е добавена, всички получатели ще се покажат така или иначе. За да избегнете това, добавете поне един получател в полето „До“ или „Копие“.

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпратите писмо с неправилен адрес?

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
bg: Следният получател е с неправилен адрес на е-поща:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпратите писмо с неправилни адреси?

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
bg: Следните получатели са с неправилни адреси на е-поща:
    {0}

en: Send private reply?
bg: Изпращане на личен отговор?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
bg: Опитвате се да отговорите лично на писмо получено през пощенски списък, но той се опитва да пренасочи отговора ви обратно през списъка. Искате ли да продължите?

en: Reply _Privately
bg: _Личен отговор

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
bg: Отговаряте на писмо получено през пощенски списък, но отговаряте лично, а не през списъка. Искате ли да продължете?

en: Send reply to all recipients?
bg: Отговор до всички получатели?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
bg: Отговаряте на писмо, което е било изпратено на много получатели. Искате ли да отговорите на ВСИЧКИ?

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
bg: Това писмо не може да бъде изпратено, защото не сте посочили получател(и)

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
bg: Добавете верен адрес на е-поща в полето „До“. Можете да търсите адресите чрез натискане на бутона „До:“, който се намира до полето за въвеждане на адреси.

en: Use default drafts folder?
bg: Да бъде ли използвана стандартната папка за чернови?

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
bg: Неуспешно отваряне на папката за чернови към тази регистрация. Да се използва ли стандартната папка за чернови?

en: Use _Default
bg: Използване на _стандартни

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder "{0}"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете за постоянно всички изтрити писма в папка „{0}“?

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
bg: Ако продължите, няма да имате втора възможност да възстановите тези писма.

en: _Expunge
bg: _Изчистване

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете за постоянно всички изтрити писма от всички папки?

en: _Empty Trash
bg: Изчистване на _кошчето

en: Opening too many messages at once may take a long time.
bg: Отварянето на много писма едновременно може да отнеме много време.

en: _Open Messages
bg: Отваряне на _писма

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
bg: Имате неизпратени писма, искате ли да спрете програмата въпреки това?

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
bg: Ако спрете програмата, писмата ви няма да бъдат изпратени, докато не стартирате отново Evolution.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
bg: Грешка по време на {0}.

en: Error while performing operation.
bg: Грешка при изпълнение на операцията.

en: Enter password.
bg: Въвеждане на парола.

en: Error loading filter definitions.
bg: Грешка при зареждането на дефинициите за филтрите.

en: Cannot save to directory "{0}".
bg: Неуспешно запазване в папка „{0}“.

en: Cannot save to file "{0}".
bg: Неуспешно запазване във файл „{0}“.

en: Cannot create the save directory, because "{1}"
bg: Не може да се създаде папка за запазването, защото „{1}“

en: Cannot create temporary save directory.
bg: Не може да се създаде временна папка за запазвания.

en: File exists but cannot overwrite it.
bg: Файлът съществува, но не може да бъде презаписан.

en: File exists but is not a regular file.
bg: Файлът съществува, но не е обикновен файл.

en: Cannot delete folder "{0}".
bg: Неуспешно изтриване на папката „{0}“.

en: Cannot delete system folder "{0}".
bg: Системната папка „{0}“ не може да бъде изтрита.

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
bg: За да работи правилно Evolution, програмата се нуждае от системни папки, които не можете да преименувате, премествате или изтривате.

en: Failed to expunge folder &quot;{0}&quot;.
bg: Неуспешно изчистване на папката „{0}“.

en: Failed to refresh folder &quot;{0}&quot;.
bg: Неуспешно обновяване на папката „{0}“.

en: Cannot rename or move system folder "{0}".
bg: Системната папка „{0}“ не може да бъде преименувана или преместена.

en: Really delete folder "{0}" and all of its subfolders?
bg: Наистина ли искате да изтриете папката „{0}“ и всички нейни подпапки?

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders' contents will be deleted permanently.
bg: Ако изтриете папката, цялото ѝ съдържание, както и съдържанието на всички нейни подпапки, ще бъде изтрито за постоянно.

en: Really delete folder "{0}"?
bg: Наистина ли да се изтрие папката „{0}“?

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
bg: Ако изтриете папката, цялото ѝ съдържание ще бъде изтрито за постоянно.

en: These messages are not copies.
bg: Тези писма не са копия!

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
bg: Писмата показани в папките за търсене не са копия. Изтриването на писма от папка за търсене ще изтрие и действителното писмо от една от локалните или отдалечени папки. Наистина ли искате това?

en: Cannot rename "{0}" to "{1}".
bg: Неуспешно преименуване на „{0}“ в „{1}“.

en: A folder named "{1}" already exists. Please use a different name.
bg: Вече съществува папка с име „{1}“. Изберете друго име.

en: Cannot move folder "{0}" to "{1}".
bg: Неуспешно преместване на папка „{0}“ в „{1}“.

en: Cannot open source folder. Error: {2}
bg: Неуспешно отваряне на папка източник. Грешка: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
bg: Неуспешно отваряне на целева папка. Грешка: {2}

en: Cannot copy folder "{0}" to "{1}".
bg: Неуспешно копиране на папка „{0}“ в „{1}“.

en: Cannot create folder "{0}".
bg: Неуспешно създаване на папка „{0}“.

en: Cannot open folder. Error: {1}
bg: Неуспешно отваряне на папка. Грешка: {1}

en: Cannot save changes to account.
bg: Неуспешно запазване на промените в регистрацията.

en: You have not filled in all of the required information.
bg: Не сте подали цялата необходима информация.

en: You may not create two accounts with the same name.
bg: Не може да имате двe регистрации с едно и също име.

en: Are you sure you want to delete this account?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази регистрация?

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
bg: Ако продължите, информацията за регистрацията ще бъде изтрита за постоянно.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тази регистрация и всичките ѝ сървъри-посредници?

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
bg: Ако продължите, информацията за регистрацията
    и цялата информация за сървъри-посредници ще бъде изтрита за постоянно.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изключите тази регистрация и всичките ѝ сървъри-посредници?

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
bg: Ако продължите, всички регистрации към сървъри-посредници ще бъдат изтрити за постоянно.

en: Do _Not Disable
bg: Да _не се изключва

en: _Disable
bg: _Изключване

en: Cannot edit Search Folder "{0}" as it does not exist.
bg: Не може да се редактира папката за търсене „{0}“, защото тя не съществува.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
bg: Тази папка може да е добавена по подразбиране.
    Отидете в редактора за папки за търсене и я добавете изрично, ако това се налага.

en: Cannot add Search Folder "{0}".
bg: Неуспешно добавяне на папката за търсене „{0}“.

en: A folder named "{0}" already exists. Please use a different name.
bg: Вече съществува папка с име „{0}“. Изберете друго име.

en: Search Folders automatically updated.
bg: Папките за търсене са автоматично обновени.

en: Mail filters automatically updated.
bg: Филтрите на пощата автоматично се обновяват.

en: Missing folder.
bg: Липсваща папка.

en: You must specify a folder.
bg: Трябва да определите папка.

en: You must name this Search Folder.
bg: Трябва да дадете име на тази папка за търсене

en: No folder selected.
bg: Не е избрана папка.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
bg: Трябва да определите поне една папка за източник,
    избирайки папки поотделно, и/или всички локални папки, всички отдалечени папки, или и двете.

en: Problem migrating old mail folder "{0}".
bg: Проблем по време на мигрирането на папка със стара поща „{0}“.

en: A non-empty folder at "{1}" already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
bg: Вече съществува папка в „{1}“, която не е празна.
    
    Може да изберете да игнорирате тази папка, да я презапишете, да добавите съдържанието или да излезете.

en: Ignore
bg: Игнориране

en: _Overwrite
bg: Пре_записване

en: _Append
bg: _Прикрепяне

en: Evolution's local mail format has changed.
bg: Форматът на локалната поща на Evolution е променен.

en: Evolution's local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
bg: Форматът на локалната поща на Evolution е променен от mbox на Maildir. Локалната поща трябва да бъде прехвърлена в новия формат, преди Evolution да продължи. Искате ли това да се извърши сега?
    
    Ще бъде създадена регистрация с mbox, за да се запазят вече създадените папки в mbox. След като се уверите, че данните са прехвърлени успешно, ще можете да я изтриете. Преди да започнете прехвърлянето, проверете дали имате достатъчно свободно място на диска.

en: _Exit Evolution
bg: _Затваряне на Evolution

en: _Migrate Now
bg: _Мигриране

en: Unable to read license file.
bg: Неуспешно прочитане на файла с лицензното споразумение.

en: Cannot read the license file "{0}", due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
bg: Файлът с лиценза „{0}“ не може да се прочете поради проблем с инсталацията. Няма да можете да използвате този доставчик, преди да приемете неговия лиценз.

en: Please wait.
bg: Изчакайте.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
bg: Сървърът се проверява за поддържаните методи на удостоверяване.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
bg: Неуспешно запитване на сървъра за поддържаните методи на удостоверяване.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
bg: Синхронизиране на папките локално за работа в режим „Изключен“

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
bg: Искате ли да синхронизирате локално папките, които са отбелязани за работа в режим „Изключен“?

en: Do _Not Synchronize
bg: Да не се _синхронизира

en: _Synchronize
bg: _Синхронизиране

en: Do you want to mark all messages as read?
bg: Искате ли всички писма да бъдат обявени за прочетени?

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
bg: Действието ще обяви всички писма в избраната папка за прочетени.

en: Also mark messages in subfolders?
bg: Да се отбележат ли и писмата в подпапките?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
bg: Искате ли да се отбележат всички писма като прочетени само в текущата папка, или в нея и всичките ѝ подпапки?

en: In Current Folder and _Subfolders
bg: в текущата папка и _подпапките

en: In Current _Folder Only
bg: _Само в текущата папка

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
bg: Прозорецът да се затвори ли при отговор или препращане?

en: _Yes, Always
bg: _Винаги

en: _No, Never
bg: _Никога

en: Copy folder in folder tree.
bg: Копиране на папката в дървото.

en: Are you sure you want to copy folder '{0}' to folder '{1}'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да копирате папката „{0}“ в папката „{1}“?

en: _Always
bg: _Винаги

en: N_ever
bg: Н_икога

en: Move folder in folder tree.
bg: Преместване на папката в дървото.

en: Are you sure you want to to move folder '{0}' to folder '{1}'?
bg: Сигурни ли сте, че искате да преместите папката „{0}“ в папката „{1}“?

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
bg: Това писмо не може да бъде изпратено, защото регистрацията, през която искате да го пратите, е изключена

en: Please enable the account or send using another account.
bg: Включете регистрацията или изпратете през друга регистрация.

en: Mail Deletion Failed
bg: Неуспешно изтриване на поща

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
bg: Нямате достатъчно права, за да изтриете това писмо.

en: "Check Junk" Failed
bg: Неуспешна проверка за спам

en: "Report Junk" Failed
bg: Неуспешно докладване за спам

en: "Report Not Junk" Failed
bg: Неуспешно отбелязване като различно от спам

en: Remove duplicate messages?
bg: Премахване на дубликати на съобщения?

en: No duplicate messages found.
bg: Не са намерени дубликати на писма.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder '{0}' doesn't contain any duplicate message.
bg: Папката „{0}“ не съдържа дубликати на съобщения.

en: Failed to disconnect account &quot;{0}&quot;.
bg: Неуспешно прекъсване на връзката с регистрацията „{0}“.

en: Failed to unsubscribe from folder &quot;{0}&quot;.
bg: Неуспешно отписване от папката „{0}“.

en: Unable to retrieve message.
bg: Писмото не може да се получи.

en: Failed to open folder.
bg: Неуспешно отваряне на папка.

en: Failed to find duplicate messages.
bg: Не може да се премахнат дубликати на съобщения.

en: Failed to retrieve messages.
bg: Писмата не могат да бъдат получени.

en: Failed to mark messages as read.
bg: Писмата не могат да се отбележат като прочетени.

en: Failed to remove attachments from messages.
bg: Не може да се премахват прикачени файлове от писма.

en: Failed to download messages for offline viewing.
bg: Не може да се изтеглят писма за режим „Изключен“

en: Failed to save messages to disk.
bg: Писмото не може да се запише на диска.

en: Hidden file is attached.
bg: Прикрепен е скрит файл.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
bg: Прикрепеният елемент {0} е скрит файл и може да съдържа поверителни данни. Прегледайте го преди да го изпратите.

en: Printing failed.
bg: Разпечатването е неуспешно.

en: The printer replied &quot;{0}&quot;.
bg: Принтерът отговори „{0}“.

en: Could not perform this operation on {0}.
bg: Тази операция на може да се извърши върху {0}.

en: You must be working online to complete this operation.
bg: Трябва да сте в режим „Включен“, за да се извърши избраната операция.

en: Message from &quot;{0}&quot; account:
bg: Писмо от регистрацията на &quot;{0}&quot;:

en: Canceling...
bg: Отмяна…

en: Send & Receive Mail
bg: Изпращане и получаване на поща

en: Cancel _All
bg: Отказване на _всички

en: Updating...
bg: Обновяване…

en: Waiting...
bg: Изчакване…

en: Checking for new mail at '%s'
bg: Проверка за нови писма в „%s“

en: Search Folders
bg: Папки за търсене

en: Edit Search Folder
bg: Редактиране на папките за търсене

en: New Search Folder
bg: Нова папка за търсене

en: Unseen
bg: Непрегледано

en: Seen
bg: Прегледано

en: Answered
bg: Отговорено

en: Forwarded
bg: Препратено

en: Multiple Unseen Messages
bg: Множество непрегледани писма

en: Multiple Messages
bg: Множество писма

en: Lowest
bg: Най-ниска

en: Lower
bg: Ниска

en: Higher
bg: Висока

en: Highest
bg: Най-висока

en: Generating message list
bg: Генериране на списък на писмата

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
bg: Днес %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
bg: Вчера %l:%M %p

en: Select all visible messages
bg: Избор на всички видими писма

en: Messages
bg: Писма

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
bg: Последвал отговор

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search->Clear menu item or by changing the query above.
bg: Нито едно писмо не съвпада с критериите ви за търсене. Променете ги като изберете показването на филтъра от падащо меню отгоре или като създадете ново търсене като го изчистете  с „Търсене“ → „Изчистване“, или като промените критериите отгоре.

en: There are no messages in this folder.
bg: В тази папка няма писма.

en: Flagged
bg: Отбелязано

en: Received
bg: Получено

en: Flag Status
bg: Състояние на отбелязването

en: Follow Up Flag
bg: Следващо в разговора писмо

en: Due By
bg: Краен срок

en: Messages To
bg: Писма до

en: Subject - Trimmed
bg: Тема — съкратена

en: Subject or Addresses contains
bg: Темата или адресите съдържат

en: Recipients contain
bg: Получателите съдържат

en: Message contains
bg: Писмото съдържа

en: Subject contains
bg: Темата съдържа

en: Sender contains
bg: Подателят съдържа

en: Body contains
bg: Тялото съдържа

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
bg: _Колона в таблицата:

en: Address formatting
bg: Формат на адрес

en: _Format address according to standard of its destination country
bg: _Форматиране на пощенския адрес според държавата, в която се намира получателя

en: Autocompletion
bg: Авт. дописване

en: Always _show address of the autocompleted contact
bg: Винаги да се показва _адресът на автоматично дописания контакт

en: Multiple vCards
bg: Множество визитки

en: vCard for %s
bg: Визитка за %s

en: Contact information
bg: Информация за контакта

en: Contact information for %s
bg: Информация за %s

en: New Address Book
bg: Нов адресник

[ctx: New]
en: _Contact
bg: _Контакт

en: Create a new contact
bg: Създаване на нов контакт

[ctx: New]
en: Contact _List
bg: _Списък с контакти

en: Create a new contact list
bg: Създаване на нов списък с контакти

[ctx: New]
en: Address _Book
bg: _Адресник

en: Create a new address book
bg: Създаване на нов адресник

en: Certificates
bg: Сертификати

en: Address Book Properties
bg: Настройки на адресника

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
bg: Запазване като визитка…

en: Co_py All Contacts To...
bg: Ко_пиране на всички контакти в…

en: Copy the contacts of the selected address book to another
bg: Копиране на контактите от избрания адресник в друг

en: D_elete Address Book
bg: _Изтриване на адресник

en: Delete the selected address book
bg: Изтриване на избрания адресник

en: Mo_ve All Contacts To...
bg: Премест_ване на всички контакти в…

en: Move the contacts of the selected address book to another
bg: Преместване на контактите от избрания адресник в друг

en: _New Address Book
bg: _Нов адресник

en: Address _Book Properties
bg: Настройки на _адресника

en: Show properties of the selected address book
bg: Показване на настройките на избрания адресник

en: Re_fresh
bg: _Презареждане

en: Refresh the selected address book
bg: Обновяване на избрания адресник

en: Address Book _Map
bg: Кар_та на адресника

en: Show map with all contacts from selected address book
bg: Показване на карта с всички контакти от избрания адресник

en: _Rename...
bg: П_реименуване…

en: Rename the selected address book
bg: Преименуване на избрания адресник

en: Stop loading
bg: Спиране на зареждането

en: _Copy Contact To...
bg: _Копиране на контакт в…

en: Copy selected contacts to another address book
bg: Копиране на избраните контакти в друг адресник

en: _Delete Contact
bg: _Изтриване на контакт

en: _Find in Contact...
bg: _Търсене в контакт…

en: Search for text in the displayed contact
bg: Търсене на текст в показвания контакт

en: _Forward Contact...
bg: _Препращане на контакт…

en: Send selected contacts to another person
bg: Изпращане на избраните контакти до друг човек.

en: _Move Contact To...
bg: Пре_местване на контакт в…

en: Move selected contacts to another address book
bg: Преместване на избраните контакти в друг адресник

en: _New Contact...
bg: _Нов контакт…

en: New Contact _List...
bg: Нов _списък с контакти…

en: _Open Contact
bg: _Отваряне на контакт

en: View the current contact
bg: Преглеждане на текущия контакт

en: _Send Message to Contact...
bg: _Изпращане на писмо до контакт…

en: Send a message to the selected contacts
bg: Изпращане на писмо до избраните контакти

en: _Actions
bg: _Действия

en: _Preview
bg: _Преглед

en: Address Book Map
bg: Карта на адресника

en: Contact _Preview
bg: Пре_глед на контакта

en: Show contact preview window
bg: Показване на прозореца за преглед на контакти

en: Show _Maps
bg: Показване на _картите

en: Show maps in contact preview window
bg: Показване на карти в прозореца за преглед на контакт

en: _Classic View
bg: _Класически изглед

en: Show contact preview below the contact list
bg: Показване на преглед на контакт под списъка с контакти

en: _Vertical View
bg: _Вертикален изглед

en: Show contact preview alongside the contact list
bg: Показване на панела за преглед на контакт до списъка с контакти

en: Unmatched
bg: Несъвпадащи

en: Advanced Search
bg: Допълнително търсене

en: Print all shown contacts
bg: Разпечатване на видимите контакти

en: Preview the contacts to be printed
bg: Преглед на контактите за печат

en: Print selected contacts
bg: Разпечатване на избраните контакти

en: S_ave Address Book as vCard
bg: З_апазване на адресника като визитка

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
bg: Запазване на контактите от избрания адресник като визитка

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard...
bg: _Запазване като визитка…

en: Save selected contacts as a vCard
bg: Запазване на избраните контакти като визитка

en: _Forward Contacts
bg: _Препращане на контакти

en: _Forward Contact
bg: _Препращане на контакт

en: _Send Message to Contacts
bg: Изпращане на _писмо до контакти

en: _Send Message to List
bg: Изпращане на _писмо до списък

en: _Send Message to Contact
bg: _Изпращане на писмо до контакт…

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
bg: Може да възстановявате данните на Evolution от архив.
    
    По този начин можете да възстановите всички лични настройки, пощенски филтри и т.н.

en: _Restore from a backup file:
bg: Възстановяване от _архив:

en: Choose a backup file to restore
bg: Избор на файл за възстановяване

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
bg: Възстановяване от архив

en: Select name of the Evolution backup file
bg: Избор на архив на Evolution

en: _Restart Evolution after backup
bg: _Рестартиране на Evolution след създаването на архив

en: Select name of the Evolution backup file to restore
bg: Избор на архив на Evolution за възстановяване

en: _Restart Evolution after restore
bg: _Рестартиране на Evolution след възстановяването

en: _Back up Evolution Data...
bg: Архивир_ане на текущите данни на Evolution…

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
bg: Архивиране на данните и настройките на Evolution във файл

en: R_estore Evolution Data...
bg: В_ъзстановяване на данни на Evolution…

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
bg: Възстановяване на данни и настройки на Evolution от архив

en: Back up Evolution directory
bg: Архивиране на папката на Evolution

en: Restore Evolution directory
bg: Възстановяване на папката на Evolution

en: Check Evolution Back up
bg: Проверка на архива на Evolution

en: Restart Evolution
bg: Рестартиране на Evolution

en: With Graphical User Interface
bg: С графичен потребителски интерфейс

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
bg: Спиране на Evolution

en: Backing Evolution accounts and settings
bg: Създаване на архив на регистрациите и настройките на Evolution

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
bg: Създаване на архив на данните на Evolution (поща, контакти, календари, задачи, бележки)

en: Back up complete
bg: Архивирането е завършено

en: Restarting Evolution
bg: Рестартиране на Evolution

en: Back up current Evolution data
bg: Архивиране на текущите данни на Evolution

en: Extracting files from back up
bg: Извличане на файловете от архива

en: Loading Evolution settings
bg: Зареждане на настройките на Evolution

en: Removing temporary back up files
bg: Премахване на временните файлове на архива

en: Reloading registry service
bg: Презареждане на услугата за регистриране

en: Evolution Back Up
bg: Архивиране на данните на Evolution

en: Backing up to the folder %s
bg: Архивиране на папка %s

en: Evolution Restore
bg: Възстановяване на данните на Evolution

en: Restoring from the folder %s
bg: Възстановяване на папка %s

en: Backing up Evolution Data
bg: Създаване на архив на текущите данни на Evolution

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
bg: Изчакайте, докато Evolution направи архив на данните.

en: Restoring Evolution Data
bg: Възстановяване на данните на Evolution

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
bg: Изчакайте, докато Evolution възстанови данните.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
bg: Това може да отнеме известно време в зависимост от обема на данните във регистрацията ви.

en: Invalid Evolution backup file
bg: Не e архивен файл на Evolution

en: Please select a valid backup file to restore.
bg: Изберете файл за възстановяване.

en: Are you sure you want to close Evolution?
bg: Сигурни ли сте, че искате да спрете Evolution?

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
bg: За да се архивират данните и настройките ви, Evolution трябва да бъде затворен. Проверете дали сте запазили всички данни, преди да продължите.

en: Close and Back up Evolution
bg: Затваряне и архивиране

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
bg: Сигурни ли сте, че искате да възстановите данните на Evolution от избрания архив?

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
bg: За да се възстановят данните и настройките ви, Evolution трябва да бъде затворен. Проверете дали сте запазили всички данни, преди да продължите. Това действие изтрива всички текущи данни и настройки на Evolution и ги замества с тези от архива.

en: Close and Restore Evolution
bg: Затваряне и възстановяване

en: Insufficient Permissions
bg: Недостатъчни правомощия

en: The selected folder is not writable.
bg: Избраната папка няма права за запис.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
bg: Bogofilter не може да бъде стартиран (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
bg: Писмото не може да се прехвърли към Bogofilter:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
bg: Bogofilter или не работи, или не може да обработи писмо

en: Bogofilter Options
bg: Настройки на Bogofilter

en: Convert message text to _Unicode
bg: Преобразуване на текста на писмото в „_Уникод“

en: Standard LDAP Port
bg: Стандартен порт за LDAP

en: LDAP over SSL (deprecated)
bg: LDAP през SSL (остаряло)

en: Microsoft Global Catalog
bg: Глобален каталог на Microsoft

en: Microsoft Global Catalog over SSL
bg: Глобален каталог на Microsoft през SSL

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
bg: Свързване към LDAP

en: Server Information
bg: Информация за сървъра

en: Port:
bg: Порт:

en: StartTLS (recommended)
bg: StartTLS (препоръчително)

en: Encryption:
bg: Шифриране:

en: Authentication
bg: Удостоверяване

en: Anonymous
bg: Анонимно

en: Using email address
bg: Използване на адрес на е-поща

en: Using distinguished name (DN)
bg: Използване на отличително име (DN)

en: Method:
bg: Метод:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.  Note that setting this to "Using email address" requires anonymous access to your LDAP server.
bg: Това е методът, който Evolution ще използва за удостоверяване. Забележете, че ако го настроите на „Адрес на е-поща“, достъпът до сървъра за LDAP трябва да е анонимен.

note: Page 2
en: Using LDAP
bg: Работа с LDAP

en: Searching
bg: Търсене

en: Search Base:
bg: База за търсене:

en: Find Possible Search Bases
bg: Намиране на възможни основи за търсене

en: One Level
bg: Едно ниво

en: Subtree
bg: Поддърво

en: Search Scope:
bg: Обхват на търсене:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of "Subtree" will include all entries below your search base.  A search scope of "One Level" will only include the entries one level beneath your search base.
bg: Обхватът на търсене определя колко навътре да се търси в дървото с папки. „Поддърво“ включва всички записи под основата за търсене. „Едно ниво“ включва само записите, които са едно ниво под основата.

en: Search Filter:
bg: Филтър за търсенето:

en: Downloading
bg: Изтегляне

en: Limit:
bg: Лимит:

en: contacts
bg: контакти

en: Browse until limit is reached
bg: Разглеждане до изчерпване на лимита

en: URL:
bg: Адрес:

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
bg: Избягване на IfMatch (необходимо за Apache < 2.2.8)

en: HTTP Error: %s
bg: Грещка на HTTP: %s

en: Could not parse response
bg: Отговорът не може да се обработи

en: Empty response
bg: Празен отговор

en: Unexpected reply from server
bg: Неочакван отговор от сървъра

en: Could not locate user's calendars
bg: Не са намерени потребителски календари.

en: Path
bg: Път

en: Choose a Calendar
bg: Избор на календар

en: Choose a Memo List
bg: Избор на списък с бележки

en: Choose a Task List
bg: Избор на списък със задачи

en: Find Calendars
bg: Търсене на календари

en: Find Memo Lists
bg: Търсене на списък с бележки

en: Find Task Lists
bg: Търсене на списък със задачи

en: Email:
bg: Е-поща:

en: Server handles meeting invitations
bg: Сървърът обработва покани за i,eyr

en: Choose which address books to use.
bg: Избор на адресници за ползване.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
bg: Да се ползва в календара за рождени дни и годишнини

en: Default User Calendar
bg: Стандартен потребителски календар

en: Enter Google password for user '%s'.
bg: Въведете паролата на „%s“ за Гугъл.

en: User declined to provide a password
bg: Потребителят не въведе парола

en: Use an existing iCalendar (ics) file
bg: Използване на съществуващ файл във формат iCalendar (ics)

en: iCalendar File
bg: Файл във формат iCalendar

en: Choose an iCalendar file
bg: Избор на файл във формат iCalendar

en: File:
bg: Файл:

en: Allow Evolution to update the file
bg: Позволяване на Evolution да обновява файла

note: Translators: This is the temperature in degrees * Fahrenheit. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Fahrenheit (°F)
bg: Фаренхайт (°F)

note: Translators: This is the temperature in degrees * Celsius. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Centigrade (°C)
bg: Целзий (°C)

note: Translators: This is the temperature in kelvin.
en: Kelvin (K)
bg: Келвин (К)

en: Units:
bg: Единица:

en: I_mport
bg: _Внасяне

en: Select a Calendar
bg: Избор на календар

en: Select a Task List
bg: Избор на списък със задачи

en: I_mport to Calendar
bg: _Внасяне в календара

en: I_mport to Tasks
bg: _Внасяне към задачите

en: Selected Calendars for Alarms
bg: Избрани календари за напомняния

en: Ti_me and date:
bg: Вр_еме и дата:

en: _Date only:
bg: _Само дата:

en: Minutes
bg: минути

en: Hours
bg: часа

en: Days
bg: дни

en: 60 minutes
bg: 60 минути

en: 30 minutes
bg: 30 минути

en: 15 minutes
bg: 15 минути

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 05 minutes
bg: 05 минути

en: Se_cond zone:
bg: _Допълнителен пояс:

en: (Shown in a Day View)
bg: (Показване в изгледа за деня)

en: Use s_ystem time zone
bg: Използване на _системния часови пояс

en: Time format:
bg: Формат на време:

en: _12 hour (AM/PM)
bg: _12 часа (am/pm)

en: _24 hour
bg: _24 часа

en: Work Week
bg: Работна седмица

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
bg: С_едмицата започва от:

en: Work days:
bg: Работни дни:

en: _Day begins:
bg: _Денят започва в:

note: Monday
en: _Mon
bg: _Пн

note: Tuesday
en: _Tue
bg: _Вт

note: Wednesday
en: _Wed
bg: _Ср

note: Thursday
en: T_hu
bg: _Чт

note: Friday
en: _Fri
bg: П_т

note: Saturday
en: _Sat
bg: С_б

note: Sunday
en: S_un
bg: _Нд

en: Day _ends:
bg: Денят прикл_ючва в:

en: Alerts
bg: Сигнали

en: _Ask for confirmation when deleting items
bg: _Питане за потвърждение при изтриване на обекти

en: _Time divisions:
bg: _Времеви интервали:

en: _Show appointment end times in week and month view
bg: _Показване края на уговорените часове в седмичните и месечните календарни изгледи

en: _Compress weekends in month view
bg: Вместване на почивните дни в месечен пре_глед

en: Show week _numbers
bg: Показване на номерата на седми_ците

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
bg: Показване на повтарящи се събития в _курсив на календара долу вляво

en: Sc_roll Month View by a week
bg: Прелистване на _месечния изглед през седмица

en: Display
bg: Показване

en: Task List
bg: Списък със задачи

en: Highlight t_asks due today
bg: Зада_чи за днес

en: Highlight _overdue tasks
bg: _Просрочени задачи

en: _Hide completed tasks after
bg: Скриване на завършени_те задачи след

en: Display reminders in _notification area only
bg: Показване на напомнянията само в областта за _уведомяване

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every appointment"
en: Sh_ow a reminder
bg: Пока_зване на напомняне

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every appointment"
en: before every appointment
bg: преди всeки уговорен час

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
bg: Пока_зване на напомняне

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
bg: преди всяко честване/рожден ден

en: Select the calendars for reminder notification
bg: Избор на календари за проверка за напомняния

en: Default Free/Busy Server
bg: Стандартен сървър „Свободен/зает“

en: Template:
bg: Шаблон:

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
bg: %u и %d ще бъдат заменени от потребител и домейн от адреса на е-поща.

en: Publishing Information
bg: Информация за публикуване

en: New Calendar
bg: Нов календар

[ctx: New]
en: _Appointment
bg: _Уговорен час

en: Create a new appointment
bg: Създаване на нов уговорен час

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
bg: Уговорен час за _цял ден

en: Create a new all-day appointment
bg: Създаване на нов уговорен час за цял ден

[ctx: New]
en: M_eeting
bg: _Среща

en: Create a new meeting request
bg: Създаване на ново искане за среща

[ctx: New]
en: Cale_ndar
bg: _Календар

en: Create a new calendar
bg: Създаване на нов календар

en: Calendar and Tasks
bg: Календар и задачи

en: Opening calendar '%s'
bg: Отваряне на календара „%s“

en: Calendar Selector
bg: Избор на календар

en: Print
bg: Печат

en: Calendar Properties
bg: Настройки на календара

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
bg: Тази операция ще изтрие завинаги всички събития, по-стари от избраното време. Ако продължите, няма да можете да възстановите тези събития.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
bg: Прочистване на събития, по-стари от

en: Copying Items
bg: Копиране на обекти

en: Moving Items
bg: Преместване на обекти

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
bg: събитие

en: Save as iCalendar
bg: _Запазване като iCalendar…

en: _Copy...
bg: _Копиране…

en: D_elete Calendar
bg: _Изтриване на календар

en: Delete the selected calendar
bg: Изтриване на избрания календар

en: Go Back
bg: Връщане назад

en: Go Forward
bg: Отиване напред

en: Select today
bg: Избиране на днешна дата

en: Select _Date
bg: Избор на _дата

en: Select a specific date
bg: Избор на определена дата

en: _New Calendar
bg: _Нов календар

en: Purg_e
bg: Прочистван_е

en: Purge old appointments and meetings
bg: Прочистване на стари уговорени часове и срещи

en: Refresh the selected calendar
bg: Обновяване на избрания календар

en: Rename the selected calendar
bg: Преименуване на избрания календар

en: Find _Next
bg: Сле_дващо

en: Find next occurrence of the current search string
bg: Намиране на следващо съвпадение на търсената фраза

en: Find _Previous
bg: _Предишно

en: Find previous occurrence of the current search string
bg: Намиране на предишно съвпадение на търсената фраза

en: Stop _Running Search
bg: Спиране на _търсенето

en: Stop currently running search
bg: Спиране на текущото търсене

en: Show _Only This Calendar
bg: По_казване само на този календар

en: Cop_y to Calendar...
bg: Копиране в _календар…

en: _Delegate Meeting...
bg: _Делегиране на среща…

en: _Delete Appointment
bg: _Изтриване на уговорения час

en: Delete selected appointments
bg: Изтриване на избраните уговорени часове

en: Delete This _Occurrence
bg: Изтриване на това с_ъбитие

en: Delete this occurrence
bg: Изтриване на това събитие

en: Delete All Occ_urrences
bg: Изтриване на всички такива _събития

en: Delete all occurrences
bg: Изтриване на всички такива съвпадения

en: New All Day _Event...
bg: Ново целодневно _събитие…

en: Create a new all day event
bg: Създаване на ново целодневно събитие

en: _Forward as iCalendar...
bg: Препра_ща като iCalendar…

en: New _Meeting...
bg: Нова _среща…

en: Create a new meeting
bg: Създаване на ново искане за среща

en: Mo_ve to Calendar...
bg: Преме_стване в календар…

en: New _Appointment...
bg: Нов _уговорен час…

en: Make this Occurrence _Movable
bg: Прави това събитие пр_еместваемо

en: _Open Appointment
bg: _Отваряне на уговорен час

en: View the current appointment
bg: Преглед на текущия уговорен час

en: _Reply
bg: Отгово_р

en: _Schedule Meeting...
bg: Насрочване на _среща…

en: Converts an appointment to a meeting
bg: Преобразуване на уговорен час в среща

en: Conv_ert to Appointment...
bg: Преобразуване в _уговорен час…

en: Converts a meeting to an appointment
bg: Преобразуване на среща в уговорен час

en: Quit
bg: Спиране на помощника

en: Day
bg: Ден

en: Show one day
bg: Показване на един ден

en: List
bg: Списък

en: Show as list
bg: Показване като списък

en: Month
bg: Месец

en: Show one month
bg: Показване на един месец

en: Week
bg: Седмица

en: Show one week
bg: Показване на една седмица

en: Show one work week
bg: Показване на една работна седмица

en: Active Appointments
bg: Активни уговорени часове

en: Next 7 Days' Appointments
bg: Уговорени часове през следващите 7 дни

en: Occurs Less Than 5 Times
bg: Повтаря се по-малко от 5 пъти

en: Description contains
bg: Описанието съдържа

en: Summary contains
bg: Обобщението съдържа

en: Print...
bg: Разпечатване…

en: Print this calendar
bg: Разпечатване на този календар

en: Preview the calendar to be printed
bg: Преглед на календар за печат

en: _Save as iCalendar...
bg: _Запазване като iCalendar…

en: Go To
bg: Отиване

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
bg: бележка

en: New _Memo
bg: Нова _бележка

en: Create a new memo
bg: Създаване на нова бележка

en: _Open Memo
bg: Отваряне на _бележка

en: View the selected memo
bg: Преглед на избраната бележка

en: Open _Web Page
bg: Отваряне на страница в _Интернет

en: Print the selected memo
bg: Печат на избраната бележка

en: Searching next matching event
bg: Търсене на следващото съвпадащо събитие

en: Searching previous matching event
bg: Търсене на предишното съвпадащо събитие

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
bg[0]: Няма съвпадащо събитие в следващата година
bg[1]: Няма съвпадащо събитие в следващите %d години

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
bg[0]: Няма съвпадащо събитие в предишната година
bg[1]: Няма съвпадащо събитие в предишните %d години

en: Cannot search with no active calendar
bg: Без активен календар не може да се търси

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
bg: задача

en: _Assign Task
bg: _Задаване на задача

en: _Mark as Complete
bg: _Отбелязване като приключено

en: Mark selected tasks as complete
bg: Отбелязване на избраните задачи като завършени

en: _Mark as Incomplete
bg: Отбелязване като _неприключена

en: Mark selected tasks as incomplete
bg: Отбелязване на избраните задачи като неприключени

en: New _Task
bg: Нова _задача

en: Create a new task
bg: Създаване на нова задача

en: _Open Task
bg: _Отваряне на задача

en: View the selected task
bg: Преглед на избраната задача

en: Print the selected task
bg: Печат на избраната задача

en: New Memo List
bg: Нов списък с бележки

[ctx: New]
en: Mem_o
bg: _Бележка

[ctx: New]
en: _Shared Memo
bg: Спо_делена бележка

en: Create a new shared memo
bg: Създаване на нова споделена бележка

[ctx: New]
en: Memo Li_st
bg: Списък с _бележки

en: Create a new memo list
bg: Създаване на нов списък с бележки

en: Opening memo list '%s'
bg: Отваряне на бележки „%s“

en: Memo List Selector
bg: Избор на списъците за бележки

en: Print Memos
bg: Печат на бележки

en: Memo List Properties
bg: Настройки на списък с бележки

en: _Delete Memo
bg: _Изтриване на бележка

en: _Find in Memo...
bg: _Търсене в бележка…

en: Search for text in the displayed memo
bg: Търсене на текст в показаната бележка

en: D_elete Memo List
bg: _Изтриване на списък с бележки

en: Delete the selected memo list
bg: Изтриване на избрания списък с бележки

en: _New Memo List
bg: _Нов списък с бележки

en: Refresh the selected memo list
bg: Обновяване на избрания списък с бележки

en: Rename the selected memo list
bg: Преименуване на избрания списък с бележки

en: Show _Only This Memo List
bg: Показване _само на този списък с бележки

en: Memo _Preview
bg: _Преглед на бележка

en: Show memo preview pane
bg: Показване на панел за преглед на бележки

en: Show memo preview below the memo list
bg: Показване на панела за преглед на бележки под списъка с бележки

en: Show memo preview alongside the memo list
bg: Показване на панела за преглед на бележки до списъка с бележки

en: Print the list of memos
bg: Разпечатване на списъка с бележки

en: Preview the list of memos to be printed
bg: Преглеждане на списъка с бележки, които ще се отпечатат

en: Delete Memos
bg: _Изтриване на бележки

en: Delete Memo
bg: Изтриване на бележка

en: %d memo | %d memos
bg[0]: %d бележка
bg[1]: %d бележки

en: %d selected
bg: %d избрани

en: New Task List
bg: Нов списък със задачи

[ctx: New]
en: _Task
bg: _Задача

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
bg: Н_азначена задача

en: Create a new assigned task
bg: Създаване на новоназначена задача

[ctx: New]
en: Tas_k List
bg: Спис_ък със задачи

en: Create a new task list
bg: Създаване на нов списък със задачи

en: Opening task list '%s'
bg: Отваряне на задачи „%s“

en: Task List Selector
bg: Избор на списъците за задачи

en: Print Tasks
bg: Задачи за разпечатване

en: Task List Properties
bg: Настройки на списък със задачи

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
bg: Тази операция ще изтрие за постоянно всички задачи, посочени като завършени. Ако продължите, няма да имате втора възможност да ги възстановите.
    
    Наистина ли искате да изтриете тези задачи?

en: Do not ask me again
bg: Без следващо питане

en: _Delete Task
bg: _Изтриване на задача

en: _Find in Task...
bg: _Търсене в задача…

en: Search for text in the displayed task
bg: Търсене на текст в показаната задача

en: D_elete Task List
bg: _Изтриване на списък със задачи

en: Delete the selected task list
bg: Преименуване на избрания списък със задачи

en: _New Task List
bg: _Нов списък със задачи

en: Refresh the selected task list
bg: Обновяване на избрания списък със задачи

en: Rename the selected task list
bg: Преименуване на избрания списък със задачи

en: Show _Only This Task List
bg: Показване _само на този списък със задачи

en: Mar_k as Incomplete
bg: Отбелязване като _неприключено

en: Delete completed tasks
bg: Изтриване на завършените задачи

en: Task _Preview
bg: Пре_глед на задача

en: Show task preview pane
bg: Показване на панела за прегледа на задачите

en: Show task preview below the task list
bg: Показване на панела за прегледа на задачите под списъка със задачи

en: Show task preview alongside the task list
bg: Показване на панела за прегледа на задачите до списъка със задачи

en: Active Tasks
bg: Активни задачи

en: Completed Tasks
bg: Завършени задачи

en: Next 7 Days' Tasks
bg: Задачи през следващите 7 дни

en: Overdue Tasks
bg: Просрочени задачи

en: Tasks with Attachments
bg: Задачи с прикрепени файлове

en: Print the list of tasks
bg: Разпечатване на списъка от задачи

en: Preview the list of tasks to be printed
bg: Преглеждане на списъка със задачи, които ще се отпечатат

en: Delete Tasks
bg: Изтриване на задачи

en: Delete Task
bg: _Изтриване на задача

en: Expunging
bg: Изчистване на изтритите писма

en: %d task | %d tasks
bg[0]: %d задача
bg[1]: %d задачи

en: Display part as an invitation
bg: Показване като покана

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
bg: Днес %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
bg: Днес %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
bg: Днес %l:%M:%S %p

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
bg: Утре %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
bg: Утре %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
bg: Утре %l:%M %p

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
bg: Утре %l:%M:%S %p

en: An unknown person
bg: Неизвестна личност

en: Please respond on behalf of %s
bg: Отговорете от името на %s

en: Received on behalf of %s
bg: Получено от името на %s

en: %s through %s has published the following meeting information:
bg: %s чрез %s публикува следната информация за среща:

en: %s has published the following meeting information:
bg: %s публикува следната информация за среща:

en: %s has delegated the following meeting to you:
bg: %s ви делегира следната среща:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
bg: %s през %s изисква присъствието ви на следната среща:

en: %s requests your presence at the following meeting:
bg: %s изисква присъствието ви на следната среща:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
bg: %s чрез %s иска да бъде добавен към съществуваща среща:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
bg: %s иска да бъде добавен към съществуваща среща:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
bg: %s чрез %s иска да получи последната информация за следната среща:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
bg: %s иска да получи последната информация за следната среща:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
bg: %s чрез %s изпрати обратно следния отговор относно срещата:

en: %s has sent back the following meeting response:
bg: %s изпрати обратно следния отговор относно срещата:

en: %s through %s has canceled the following meeting:
bg: %s чрез %s отмени следната среща:

en: %s has canceled the following meeting:
bg: %s отмени следната среща:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
bg: %s чрез %s предложи следните промени в срещата.

en: %s has proposed the following meeting changes:
bg: %s предложи следните промени в срещата:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
bg: %s чрез %s отказа следните промени в срещата:

en: %s has declined the following meeting changes:
bg: %s отказа следните промени в срещата:

en: %s through %s has published the following task:
bg: %s чрез %s публикува следната задача:

en: %s has published the following task:
bg: %s публикува следната задача:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
bg: %s изисква назначаването на %s за следната задача:

en: %s through %s has assigned you a task:
bg: %s чрез %s ви назначи следната задача:

en: %s has assigned you a task:
bg: %s ви назначи следната задача:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
bg: %s чрез %s иска да бъде добавен към съществуваща задача:

en: %s wishes to add to an existing task:
bg: %s иска да бъде добавен към съществуваща задача:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
bg: %s чрез %s иска да получи последната информация за следната назначена задача:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
bg: %s иска да получи последната информация за задача:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
bg: %s чрез %s отговори относно назначената задача:

en: %s has sent back the following assigned task response:
bg: %s отговори относно назначената задача:

en: %s through %s has canceled the following assigned task:
bg: %s чрез %s отмени следната назначена задача:

en: %s has canceled the following assigned task:
bg: %s отмени следната назначена задача:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
bg: %s чрез %s предложи следните промени в назначената задача:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
bg: %s предложи следните промени в назначените задачи:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
bg: %s чрез %s отказа следната назначена задача:

en: %s has declined the following assigned task:
bg: %s отказа следната назначена задача:

en: %s through %s has published the following memo:
bg: %s чрез %s публикува следната бележка:

en: %s has published the following memo:
bg: %s публикува следната бележка:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
bg: %s чрез %s иска да допише съществуваща бележка:

en: %s wishes to add to an existing memo:
bg: %s иска да допише съществуваща бележка:

en: %s through %s has canceled the following shared memo:
bg: %s чрез %s отмени следната споделена бележка:

en: %s has canceled the following shared memo:
bg: %s отмени следната споделена бележка:

en: All day:
bg: Цял ден:

en: Start day:
bg: Начален ден:

en: Start time:
bg: Начало:

en: End day:
bg: Краен ден:

en: End time:
bg: Край:

en: Ope_n Calendar
bg: _Отваряне на календар

en: _Decline all
bg: _Отказване на всичко

en: _Decline
bg: _Отказване

en: _Tentative all
bg: _Неокончателно приемане на всичко

en: _Tentative
bg: _Неокончателно приемане

en: Acce_pt all
bg: _Приемане на всичко

en: Acce_pt
bg: При_емане

en: Send _Information
bg: _Изпращане на информация

en: _Update Attendee Status
bg: _Обновяване на състоянието на присъстващите

en: _Update
bg: _Обновяване

en: Comment:
bg: Коментар:

note: RSVP area
en: Send reply to sender
bg: Отговор на подателя

note: Updates
en: Send _updates to attendees
bg: Изпращане на _обновената информация на участниците

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
bg: П_рилагане към всички случаи

en: Show time as _free
bg: Показване на времето като _свободно

en: _Preserve my reminder
bg: _Запазване на напомнянето

en: _Inherit reminder
bg: _Наследяване на напомнянето

en: _Tasks:
bg: _Задачи:

en: _Memos:
bg: _Бележки:

en: Sa_ve
bg: Запаз_ване

en: Attendee status updated
bg: Състоянието на присъстващия е обновено

en: An appointment in the calendar '%s' conflicts with this meeting
bg: Уговореният час в календара „%s“ се застъпва с тази среща

en: Found the appointment in the calendar '%s'
bg: Уговореният час е открит в календара „%s“.

en: Unable to find any calendars
bg: Не може да се открие нито един календар

en: Unable to find this meeting in any calendar
bg: Тази среща не може да се открие в никой календар

en: Unable to find this task in any task list
bg: Тази задача не може да се открие в нито един списък със задачи

en: Unable to find this memo in any memo list
bg: Тази бележка не може да се открие в нито един списък с бележки

en: Opening the calendar. Please wait...
bg: Отваряне на календара. Изчакайте…

en: Searching for an existing version of this appointment
bg: Търсене за съществуваща версия на този уговорен час

en: Unable to send item to calendar '%s'.  %s
bg: Не може да се изпрати елемент към календара „%s“. %s

en: Sent to calendar '%s' as accepted
bg: Изпратено до календар „%s“ като прието

en: Sent to calendar '%s' as tentative
bg: Изпратено до календар „%s“ като неокончателно

en: Sent to calendar '%s' as declined
bg: Изпратено до календар „%s“ като отказано

en: Sent to calendar '%s' as canceled
bg: Изпратено до календар „%s“ като отменено

en: Saving changes to the calendar. Please wait...
bg: Запазване на промените в календара. Изчакайте…

en: Unable to parse item
bg: Неуспешно анализиране на елемента

en: Organizer has removed the delegate %s
bg: Организаторът е махнал делегата %s

en: Sent a cancelation notice to the delegate
bg: На делегата е изпратено известие за отмяна

en: Could not send the cancelation notice to the delegate
bg: Не може да се изпрати известие за отмяна на делегатите

en: Unable to update attendee. %s
bg: Неуспешно обновяване на участник. %s

en: The meeting is invalid and cannot be updated
bg: Срещата е невалидна и не може да се обнови

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
bg: Състоянието на присъстващия не може да бъде обновено заради неправилно състояние

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
bg: Състоянието на присъстващия не може да бъде осъвременено, защото обектът вече не съществува

en: Meeting information sent
bg: Изпратена информация за среща

en: Task information sent
bg: Изпратена информация за задача

en: Memo information sent
bg: Изпратена информация за бележка

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
bg: Неуспешно изпращане на информация за среща — срещата не съществува

en: Unable to send task information, the task does not exist
bg: Неуспешно изпращане на информация за задача, задачата не съществува

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
bg: Неуспешно изпращане на информация за бележка, бележката не съществува

note: Translators: This is a default filename for a calendar.
en: calendar.ics
bg: календар.ics

en: Save Calendar
bg: Запазване на календар

en: The calendar attached is not valid
bg: Добавеният календар е неправилен

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
bg: Писмото би трябвало да съдържа календар, но календарът не е във формат iCalendar.

en: The item in the calendar is not valid
bg: Обектът в календара е неправилен

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
bg: Писмото съдържа календар, но в календара няма събития, задачи или данни за свободен/зает.

en: The calendar attached contains multiple items
bg: Добавеният календар съдържа множество обекти

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
bg: За да бъдат обработени тези записи, файлът трябва да бъде запазен и календарът внесен

[ctx: cal-itip]
en: None
bg: Без

en: Tentatively Accepted
bg: Неокончателно прието

en: This meeting recurs
bg: Тази среща се повтаря

en: This task recurs
bg: Тази задача се повтаря

en: This memo recurs
bg: Тази бележка се повтаря

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
bg: Този отговор не е от текущ присъстващ. Да се добави ли като участник?

en: This meeting has been delegated
bg: Тази среща е била делегирана

en: '{0}' has delegated the meeting. Do you want to add the delegate '{1}'?
bg: „{0}“ е делегирал срещата. Искате ли да добавите делегата „{1}“?

en: Meeting Invitations
bg: Покани за срещи

en: _Delete message after acting
bg: _Изтриване на писмото след действието

en: Conflict Search
bg: Търсене на застъпвания

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
bg: Избор на календари за проверка за застъпвания в срещите

en: Itip Formatter
bg: Форматиране по Itip

en: Display "text/calendar" MIME parts in mail messages.
bg: Показване на части „текст/календар“ в писмата.

en: Google Features
bg: Календари на Гугъл

en: Add Google Ca_lendar to this account
bg: Добавяне на календари на _Гугъл към Evolution

en: Add Google Con_tacts to this account
bg: Добавяне на _контактите в Гугъл към тази регистрация

en: You may need to enable IMAP access
bg: Трябва да включите достъп до IMAP

en: Mail _Directory:
bg: Папка за _писма:

en: Choose a MH mail directory
bg: Избор на папка за поща MH

en: Local Delivery _File:
bg: _Локален файл за доставка:

en: Choose a local delivery file
bg: Избор на локален файл за доставка

en: Choose a Maildir mail directory
bg: Избор на папка за поща Maildir

en: Spool _File:
bg: _Файл за спулер:

en: Choose a mbox spool file
bg: Избор на файл за спулер, формат mbox

en: Spool _Directory:
bg: _Папка за спулер

en: Choose a mbox spool directory
bg: Избор на папка за спулер, формат mbox

en: Configuration
bg: Настройки

en: _Server:
bg: _Сървър:

en: _Port:
bg: _Порт:

en: User_name:
bg: Потребителско _име:

en: Encryption _method:
bg: _Метод на шифриране:

en: STARTTLS after connecting
bg: STARTTLS след свързване

en: SSL on a dedicated port
bg: SSL на определен порт

en: _Use custom binary, instead of 'sendmail'
bg: _Друго приложение за изпращане на писма (вместо „sendmail“)

en: _Custom binary:
bg: _Изпълним файл:

en: U_se custom arguments
bg: Задаване на аргумен_ти

en: Cus_tom arguments:
bg: _Аргументи:

en: Default arguments are '-i -f %F -- %R', where
       %F - stands for the From address
       %R - stands for the recipient addresses
bg: Стандартните аргументи са „-i -f %F -- %R“, където
       %F - „От“ адрес
       %R - Получатели

en: Send mail also when in offline _mode
bg: Изпращане на писма _дори и в режим „Изключен“

en: Ser_ver requires authentication
bg: Сървърът изисква _удостоверяване

en: T_ype:
bg: В_ид:

en: Yahoo! Features
bg: Възможности на Яху!

en: Add Yahoo! Ca_lendar and Tasks to this account
bg: Добавяне на календарите и задачите от _Яху! към тази регистрация

en: %d attached message | %d attached messages
bg[0]: %d прикрепено писмо
bg[1]: %d прикрепени писма

[ctx: New]
en: _Mail Message
bg: Ново _писмо

en: Compose a new mail message
bg: Създаване на ново писмо

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
bg: _Регистрация

en: Create a new mail account
bg: Създаване на нова регистрация

[ctx: New]
en: Mail _Folder
bg: Нова пап_ка

en: Create a new mail folder
bg: Създаване на нова пощенска папка

en: Mail Accounts
bg: Регистрации

en: Mail Preferences
bg: Настройки на пощата

en: Composer Preferences
bg: Настройки на редактора

en: Network Preferences
bg: Настройки на мрежата

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be * able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
bg: Без

en: Marking messages as read...
bg: Отбелязване на писмата като прочетени...

en: _Disable Account
bg: _Изключване на регистрация

en: Disable this account
bg: Изключване на тази регистрация

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
bg: Изтриване за постоянно на всички писма от тези папки

en: Edit properties of this account
bg: Промяна настройките за тази регистрация

en: Refresh list of folders of this account
bg: Обновяване на списъка с папки

en: _Download Messages for Offline Usage
bg: _Изтегляне на писма за режим „Изключен“

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
bg: Изтегляне на писма от регистрации и папки, отбелязани за режим „Изключен“

en: Fl_ush Outbox
bg: Изпращане на _чакащи писма

en: _Copy Folder To...
bg: _Копиране на папката в…

en: Copy the selected folder into another folder
bg: Копиране на избраното писмо в друга папка

en: Permanently remove this folder
bg: Изтриване за постоянно на тази папка

en: E_xpunge
bg: За_черкване

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
bg: Изтриване за постоянно на всички писма от тази папка

en: Mar_k All Messages as Read
bg: _Отбелязване на всичко като прочетено

en: Mark all messages in the folder as read
bg: Отбелязване на всички писма в тази папка и подпапките ѝ като прочетени

en: _Move Folder To...
bg: Пре_местване на папка в…

en: Move the selected folder into another folder
bg: Преместване на избраната папка в друга

en: _New...
bg: _Нов…

en: Create a new folder for storing mail
bg: Създаване на нова папка за съхраняване на поща

en: Change the properties of this folder
bg: Промяна настройките за тази папка

en: Refresh the folder
bg: Презареждане на папката

en: Change the name of this folder
bg: Промяна на името на тази папка

en: Select Message _Thread
bg: Избор на _нишка

en: Select all messages in the same thread as the selected message
bg: Избор на всички писма в някоя нишка като избраното

en: Select Message S_ubthread
bg: Избор на _поднишка

en: Select all replies to the currently selected message
bg: Избор на всички отговори на избраното писмо

en: Empty _Trash
bg: Изчистване на _кошчето

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
bg: Изтриване за постоянно на всички изтрити писма от всички регистрации

en: _New Label
bg: _Нов етикет

en: N_one
bg: Б_ез

en: _Manage Subscriptions
bg: _Абонаменти

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
bg: Абониране и отписване за папки на отдалечени сървъри

en: Send / _Receive
bg: П_оща

en: Send queued items and retrieve new items
bg: Изпращане на обекти, чакащи на опашката и извличане на нови обекти.

en: R_eceive All
bg: Получава_не на всичко

en: Receive new items from all accounts
bg: Получаване на нови обекти от всички регистрации

en: _Send All
bg: Изпра_щане на всичко

en: Send queued items in all accounts
bg: Изпращане на обекти, чакащи на опашката във всички регистрации

en: Cancel the current mail operation
bg: Прекъсване на текущата пощенска операция

en: Collapse All _Threads
bg: Затваряне на всички _нишки

en: Collapse all message threads
bg: Затваряне на всички нишки на темите

en: E_xpand All Threads
bg: _Разтваряне на всички нишки

en: Expand all message threads
bg: Разтваряне на всички нишки на темите

en: _Message Filters
bg: Пощенски _филтри

en: Create or edit rules for filtering new mail
bg: Създаване или редактиране на правила за филтриране на нова поща

en: _Subscriptions...
bg: _Абонаменти…

en: F_older
bg: П_апка

en: _Label
bg: _Етикет

en: C_reate Search Folder From Search...
bg: _Създаване на папка за търсене на чисто…

en: Search F_olders
bg: Търсене в папк_и

en: Create or edit search folder definitions
bg: Създаване или редактиране на дефиниции за папки за търсене

en: _New Folder...
bg: _Нова папка…

en: Show Message _Preview
bg: Показване на _преглед на писмо

en: Show message preview pane
bg: Показване на панел за преглед на съобщение

en: Show _Deleted Messages
bg: Показване на и_зтритите съобщения

en: Show deleted messages with a line through them
bg: Показване на изтритите писма като зачертани в списъка

en: _Group By Threads
bg: _Групиране по нишки

en: Threaded message list
bg: Изглед по нишки

en: _Unmatched Folder Enabled
bg: Включване на папка „_Несъвпадащи“

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
bg: Превключване между това дали папката за търсене „Несъвпадащи“ да се показва или не

en: Show message preview below the message list
bg: Показване на преглед на писмо под списъка с писма

en: Show message preview alongside the message list
bg: Показване на преглед на писмо под списъка с писма

en: All Messages
bg: Всички писма

en: Important Messages
bg: Важни писма

en: Last 5 Days' Messages
bg: Писмата от последните 5 дни

en: Messages Not Junk
bg: Писмата, които не са спам

en: Messages with Attachments
bg: Писма с прикрепени файлове

en: No Label
bg: Няма етикет

en: Read Messages
bg: Прочетени писма

en: Unread Messages
bg: Непрочетени писма

en: Subject or Addresses contain
bg: Темата или адресите съдържат

en: All Accounts
bg: Всички регистрации

en: Current Account
bg: Текуща регистрация

en: Current Folder
bg: Текуща папка

en: All Account Search
bg: Търсене във всички регистрации

en: Account Search
bg: Търсене в регистрации

en: %d selected,  | %d selected,
bg[0]: %d избрано,
bg[1]: %d избрани,

en: %d deleted | %d deleted
bg[0]: %d изтрито
bg[1]: %d изтрити

en: %d junk | %d junk
bg[0]: %d спам
bg[1]: %d спам

en: %d draft | %d drafts
bg[0]: %d чернова
bg[1]: %d чернови

en: %d unsent | %d unsent
bg[0]:  %d неизпратено
bg[1]:  %d неизпратени

en: %d sent | %d sent
bg[0]:  %d изпратено
bg[1]:  %d изпратени

en: %d unread,  | %d unread,
bg[0]: %d непрочетено,
bg[1]: %d непрочетени,

en: %d total | %d total
bg[0]: общо %d
bg[1]: общо %d

en: Trash
bg: Кошче

en: Send / Receive
bg: Поща

en: Select Folder to Add
bg: Избор на папка

en: Folder
bg: Папка

en: Recipient
bg: Получател

en: Language(s)
bg: Език/ци

en: On exit, every time
bg: При затваряне — всеки път

en: On exit, once per day
bg: При затваряне — един път дневно

en: On exit, once per week
bg: При затваряне — един път седмично

en: On exit, once per month
bg: При затваряне — един път месечно

en: Immediately, on folder leave
bg: Веднага — при напускане на папка

en: Header
bg: Заглавна част

en: Contains Value
bg: Стойността съдържа

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
bg: _Заглавна част за дата:

en: Show _original header value
bg: Оригинална _стойност на заглавна част

en: Do you want to make Evolution your default email client?
bg: Искате ли да направите Evolution стандартната програма за е-поща?

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about "%s" on %s has been read.
bg: Писмото ви до %1$s от %3$s относно „%2$s“ е прочетено.

note: Translators: %s is the subject of the email message.
en: Delivery Notification for "%s"
bg: Уведомяване за получаването на: „%s“

en: Send a read receipt to '%s'
bg: Изпращане на известие за прочитане на „%s“

note: name doesn't matter
en: _Notify Sender
bg: _Известяване на изпращача

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
bg: Изпращачът иска да бъде уведомен, когато прочетете писмото.

en: Sender has been notified that you have read this message.
bg: Изпращачът беше уведомен, че сте прочели писмото.

en: Evolution is currently offline.
bg: Превключване в режим „Изключен“.

en: Click 'Work Online' to return to online mode.
bg: Натиснете «Работа в режим „Включен“», за да се преминете в режим „Включен“.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
bg: Evolution в момента е в режим „Изключен“, защото няма връзка към мрежа.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
bg: Evolution ще премине в режим „Включен“, когато има връзка към мрежата.

en: Author(s)
bg: Автор(и)

en: Plugin Manager
bg: Мениджър на приставките

en: Note: Some changes will not take effect until restart
bg: Бележка: Някои промени ще влязат в сила след рестартиране на програмата

en: Overview
bg: Обобщение

en: Plugin
bg: Приставка

en: _Plugins
bg: _Приставки

en: Enable and disable plugins
bg: Включване и изключване на приставки

en: Display plain text version
bg: Версия само с текст

en: Display plain text version of multipart/alternative message
bg: Показване на версията само с текст от писмата във формат multipart/alternative

en: Display HTML version
bg: Версия с HTML

en: Display HTML version of multipart/alternative message
bg: Показване на версията с HTML от писмата във формат multipart/alternative

en: Show HTML if present
bg: Показване на HTML, ако има такъв

en: Let Evolution choose the best part to show.
bg: Нека Evolution избере коя част да се показва.

en: Show plain text if present
bg: Показване на частта само с текст, ако има такава

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
bg: Показване на частта само с текст, в противен случай нека Evolution да избере коя част да покаже.

en: Only ever show plain text
bg: Показване на частта само с текст

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
bg: Ако е заявено, винаги да се показва частта с обикновен текст, а другите части да се прикрепят.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
bg: Показване на _скритите части с HTML като прикрепени файлове

en: HTML _Mode
bg: Режим „_HTML“

en: Prefer Plain Text
bg: Предпочитане на частта само с текст

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
bg: Режим само с текст

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
bg: Преглед на писмата като само с текст, дори и да съдържат HTML.

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
bg: SpamAssassin не може да стартира (%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
bg: Не може да се подаде писмо към SpamAssassin.

en: Failed to write '%s' to SpamAssassin:
bg: Неуспешно записване на %s към SpamAssassin:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
bg: Не може да се прочете отговорът на SpamAssassin:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
bg: SpamAssassin или не работи, или не може да обработи писмо

en: SpamAssassin Options
bg: Настройки на SpamAssassin

en: I_nclude remote tests
bg: _Използване на правила за филтриране, намиращи се на отдалечен сървър

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
bg: Това ще направи SpamAssassin по-надежден, но по-бавен.

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
bg: Внасяне на файлове

en: Import cancelled.
bg: Внасянето е отменено.

en: Import complete.
bg: Внасянето приключи.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
bg: Добре дошли в Evolution.
    
    Следващите няколко екрана ще позволят на Evolution да се свърже с регистрациите ви и да внесе файлове от други програми.

en: Loading accounts...
bg: Зареждане…

en: _Format as...
bg: _Форматиране като…

en: _Other languages
bg: _Други езици

en: Text Highlight
bg: Оцветяване на текст

en: Syntax highlighting of mail parts
bg: Оцветяване на синтаксиса в писмата

en: _Plain text
bg: _Само с текст

en: _Assembler
bg: _Асемблер

en: _Cascade Style Sheet
bg: _CSS

en: _Patch/diff
bg: _Кръпка/разлика

en: _DOS Batch
bg: Файл за _DOS (.bat)

en: Show F_ull vCard
bg: _Показване на пълна визитка

en: Show Com_pact vCard
bg: Показване на _компактна визитка

en: Save _To Addressbook
bg: _Запазване в адресника

en: There is one other contact.
bg: Има още един друг контакт.

en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
bg[0]: Има още %d друг контакт.
bg[1]: Има още %d други контакта.

en: Addressbook Contact
bg: Контакт от адресника

en: Display the part as an addressbook contact
bg: Показване като контакт от адресника

en: Evolution Web Inspector
bg: Инспекция чрез Evolution

en: _Do not show this message again.
bg: _Това съобщение да не се показва отново.

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Message has no attachments
bg: Писмото няма прикрепени файлове

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
bg: Evolution откри някои ключови думи, които предполагат, че това писмо трябва да съдържа прикрепен файл, но такъв не може да бъде открит.

en: _Add Attachment...
bg: _Прикрепяне на файл…

en: _Edit Message
bg: _Редактиране на писмото

en: Attachment Reminder
bg: Напомняне за прикрепени файлове

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
bg: Напомняне, когато забравите да добавите прикрепен файл към писмо.

en: Automatic Contacts
bg: Автоматични контакти

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
bg: _Автоматично създаване на контакти в адресника при изпращане на поща

en: Select Address book for Automatic Contacts
bg: Избор на адресник за автоматични контакти

en: Instant Messaging Contacts
bg: Контакти с възможност за мигновени съобщения

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
bg: _Синхронизиране на контактите и изображенията с Pidgin

en: Select Address book for Pidgin buddy list
bg: Избор на адресник за списъка с приятели на Pidgin

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
bg: Синхронизиране със _списъка с приятели

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
bg: Върши черната работа по поддръжката на адресника ви.
    
    Автоматично попълва адресника с имена и адреси на е-поща при отговаряне на писма. Попълва и информация за бързи съобщения от списъците с контакти.

en: Importing Outlook Express data
bg: Внасят се данни от Outlook Express

en: Outlook DBX import
bg: Внасяне на файлове DBX от Outlook

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
bg: Лични папки на Outlook Express 5/6 (.dbx)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
bg: Внасяне на поща от Outlook Express чрез файл във формат DBX.

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
bg: Сигурност:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
bg: Лично

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
bg: Некласифицирано

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
bg: Защитено

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
bg: Поверително

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
bg: Секретно

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
bg: Строго секретно

[ctx: email-custom-header]
en: None
bg: Без

en: _Custom Header
bg: _Потребителски заглавни части

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by ";".
bg: Форматът за указване на потребителска заглавна част е:
    Име на заглавната част стойности, разделени с „;“.

en: Key
bg: Ключ

en: Values
bg: Стойности

en: Custom Header
bg: Потребителска заглавна част

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
bg: Добавяне на потребителски заглавни части към изходящите писма.

en: Email Custom Header
bg: Потребителски заглавни части

en: Command to be executed to launch the editor:
bg: Команда, която да бъде изпълнена за стартиране на редактора:

en: For XEmacs use "xemacs"
    For Vim use "gvim -f"
bg: За Emacs използвайте „emacs“
    За Vi използвайте „gvim -f“

en: _Automatically launch when a new mail is edited
bg: _Автоматично стартиране при редактиране на ново писмо

en: Compose in External Editor
bg: Писане чрез външен редактор

en: External Editor
bg: Външен редактор

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
bg: Използване на външен редактор при писане на писма само с текст.

en: Editor not launchable
bg: Редакторът не може да се стартира

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
bg: Външният редактор, зададен в настройките на приставката, не може да бъде стартиран. Опитайте с друг редактор.

en: Cannot create Temporary File
bg: Неуспешно създаване на временен файл

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
bg: Неуспешно създаване на временен файл за запазване на писмото. Опитайте по-късно.

en: External editor still running
bg: Външният редактор все още работи

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
bg: Външният редактор все още работи. Прозорецът за писане на писма не може да бъде затворен докато редакторът е активен.

en: Select a Face Picture
bg: Избор на снимка

en: Image files
bg: Изображения

en: _Insert Face picture by default
bg: _Вмъкване на портретна снимка

en: Load new _Face picture
bg: Нова _портретна снимка

en: Include _Face
bg: Прикрепяне на _портретна снимка

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
bg: Прикрепяне на ваша малка снимка към изходящите писма.

en: Failed Read
bg: Не може да се прочете

en: The file cannot be read
bg: Файлът не може да се прочете

en: Invalid Image Size
bg: Неправилен размер на изображение

en: Please select an image of size 48 * 48
bg: Изберете изображение с размери 48×48

en: Not an image
bg: Не е изображение

en: The file you selected does not look like a valid .png image. Error: {0}
bg: Файлът, който сте избрали, не е изображение във формат .png. Грешка: {0}

en: Inline Image
bg: Изображение в тялото на писмо

en: View image attachments directly in mail messages.
bg: Преглед на прикрепени изображения директно в писмото.

en: Get List _Archive
bg: Изтегляне на ар_хива на пощенския списък

en: Get an archive of the list this message belongs to
bg: Изтегляне на архива на пощенския списък на избраното писмо

en: Get List _Usage Information
bg: Изтегляне на _информация за употребата на пощенския списък

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
bg: Изтегляне на информация за употребата на пощенския списък на избраното писмо

en: Contact List _Owner
bg: Свързване със _собственика на списъка

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
bg: Отговор до собственика на пощенския списък на избраното писмо

en: _Post Message to List
bg: _Изпращане на писмо до списък

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
bg: Отговор до пощенския списък на избраното писмо

en: _Subscribe to List
bg: _Абониране за списък

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
bg: Абониране за пощенския списък на избраното писмо

en: _Unsubscribe from List
bg: _Спиране на абонамента за списък

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
bg: Отписване от пощенския списък, от който е това писмо

en: Mailing _List
bg: Пощенски _списък

en: Mailing List Actions
bg: Действия за пощенски списък

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
bg: Изпълняване на общи действия за пощенски списъци (абониране, отписване и т.н).

en: Action not available
bg: Действието не е налично

en: This message does not contain the header information required for this action.
bg: Това писмо не съдържа заглавната част, необходима за това действие.

en: Posting not allowed
bg: Изпращането не е разрешено

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
bg: Писането в този пощенски списък не е разрешено. Възможно е това да е списък само за четене. За подробности се обърнете към собствениците на списъка.

en: Send e-mail message to mailing list?
bg: Изпращане на писмо към пощенския списък?

en: An e-mail message will be sent to the URL "{0}". You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
bg: Електронно писмо ще бъде изпратено към адрес „{0}“. Можете или да го изпратите автоматично, или да го видите и промените преди това.
    
    Трябва да получите отговор от пощенския списък скоро след като писмото ви е било изпратено.

en: _Send message
bg: _Изпращане на писмото

en: _Edit message
bg: _Редактиране на писмото

en: Malformed header
bg: Лошо форматирана заглавна част

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
bg: Заглавната част {0} на това писмо е неправилна и не може да бъде обработена.
    
    Заглавна част: {1}

en: No e-mail action
bg: Няма действие за електронна поща

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
bg: Действието не може да бъде изпълнено. В заглавната част за това действие не се съдържа никое действие, което може да бъде обработено.
    
    Заглавна част: {0}

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
bg[0]: Получихте %d ново писмо.
bg[1]: Получихте %d нови писма.

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
bg: От: %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
bg: Тема: %s

en: New email in Evolution
bg: Нова поща в Evolution

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
bg: Показване на %s

en: _Play sound when a new message arrives
bg: Издаване на _звук при пристигане на нова поща

en: _Beep
bg: _Издаване на звук

en: Use sound _theme
bg: Използване на _звукова тема

en: Play _file:
bg: В_ъзпроизвеждане на:

en: Select sound file
bg: Избор на звуков файл

en: Notify new messages for _Inbox only
bg: Уведомяване за нови писма само в „_Пощенска кутия“

en: Show _notification when a new message arrives
bg: Уведомяване при пристигане на _нова поща

en: Mail Notification
bg: Уведомяване за поща

en: Notifies you when new mail messages arrive.
bg: Уведомяване при пристигане нова поща.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
bg: Създадено от писмо от %s

en: Selected calendar contains event '%s' already. Would you like to edit the old event?
bg: Избраният календар вече съдържа събитието „%s“. Искате ли да редактирате старото събитие?

en: Selected task list contains task '%s' already. Would you like to edit the old task?
bg: Избраният списък със задачи вече съдържа задачата „%s“. Искате ли да редактирате старата задача?

en: Selected memo list contains memo '%s' already. Would you like to edit the old memo?
bg: Избраният списък с бележки вече съдържа бележката „%s“. Искате ли да редактирате старата бележка?

en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
bg[0]: %d писма ще бъдат преобразувани в събития.Наистина ли искате това?
bg[1]: %d писма ще бъдат преобразувани в събития.Наистина ли искате това?

en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
bg[0]: %d писма ще бъдат преобразувани в задачи. Наистина ли искате това?
bg[1]: %d писма ще бъдат преобразувани в задачи. Наистина ли искате това?

en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
bg[0]: %d писма ще бъдат преобразувани в бележки. Наистина ли искате това?
bg[1]: %d писма ще бъдат преобразувани в бележки. Наистина ли искате това?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
bg: Искате ли да продължи преобразуването на останалите писма?

en: [No Summary]
bg: [Без обобщение]

en: Invalid object returned from a server
bg: Сървърът върна неправилен обект

en: An error occurred during processing: %s
bg: Възникна грешка при обработката: %s

en: Cannot open calendar. %s
bg: Неуспешно отваряне на календара. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
bg: Указаният календар е с права само за четене, така че не може да бъде създадено събитие. Изберете друг календар.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
bg: Указаният списък със задачи е с права само за четене, така че не може да бъде създадена задача. Изберете друг списък.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
bg: Указаният списък с бележки е с права само за четене, така че не може да бъде създадена бележка. Изберете друг списък.

en: Create an _Appointment
bg: _Създаване на нов уговорен час

en: Create a new event from the selected message
bg: Създаване на ново събитие от избраното писмо

en: Create a Mem_o
bg: Създаване на _бележка

en: Create a new memo from the selected message
bg: Създаване на нова бележка от избраното писмо

en: Create a _Task
bg: Създаване на _задача

en: Create a new task from the selected message
bg: Създаване на нова задача от избраното писмо

en: Create a _Meeting
bg: Създаване на _среща

en: Create a new meeting from the selected message
bg: Създаване на нова среща от избраното писмо

en: Convert a mail message to a task.
bg: Превръщане на писмо в задача.

en: Outlook PST import
bg: Внасяне на файлове PST от Outlook

en: Outlook personal folders (.pst)
bg: Лични папки на Outlook (.pst)

en: Import Outlook messages from PST file
bg: Внасяне на поща от Outlook чрез файл във формат PST.

en: _Mail
bg: _Поща

en: Destination folder:
bg: Целева папка:

en: _Address Book
bg: _Адресник

en: A_ppointments
bg: _Уговорени часове

en: _Tasks
bg: _Задачи

en: _Journal entries
bg: Записи в _дневник

en: Importing Outlook data
bg: Внасят се данни от Outlook

en: Calendar Publishing
bg: Публикуване на календар

en: Locations
bg: Местоположения

en: Publish calendars to the web.
bg: Публикуване на календари в уеб.

en: Could not open %s:
bg: Неуспешно отваряне на %s:

en: There was an error while publishing to %s:
bg: Възникна грешка при публикуването в %s:

en: Publishing to %s finished successfully
bg: Публикуването в %s приключи успешно

en: Mount of %s failed:
bg: Неуспешно монтиране на %s:

en: E_nable
bg: Включва_не

en: Are you sure you want to remove this location?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете този адрес?

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
bg: Неуспешно създаване на нишка за публикуване.

en: _Publish Calendar Information
bg: _Информация за публикуването на календар

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: Manual (via Actions menu)
bg: По желание (през менюто „Действия“)

en: Secure FTP (SFTP)
bg: Сигурно FTP (SFTP)

en: Public FTP
bg: Публично FTP

en: FTP (with login)
bg: FTP (с идентификация)

en: Windows share
bg: Windows — споделено устройство

en: Secure WebDAV (HTTPS)
bg: WebDAV (HTTPS — с шифриране)

en: Custom Location
bg: Друго място

en: _Publish as:
bg: Публикуване _като:

en: Publishing _Frequency:
bg: _Честота на публикуване

en: Time _duration:
bg: _Времетраене:

en: Sources
bg: Източници

en: Service _type:
bg: Вид с_ървър:

en: _File:
bg: _Файл:

en: P_ort:
bg: _Порт:

en: _Username:
bg: Потребителско _име:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Remember password
bg: Запомняне на па_ролата

en: Publishing Location
bg: Място за публикуване

en: New Location
bg: Ново местоположение

en: Edit Location
bg: Редактиране на местоположение

en: Description List
bg: Списък с описания

en: Categories List
bg: Списък с категории

en: Comment List
bg: Списък с коментари

en: Contact List
bg: Списък с контакти

en: Start
bg: Начало

en: End
bg: Край

en: Due
bg: Краен срок

en: percent Done
bg: приключено в проценти

en: URL
bg: Адрес

en: Attendees List
bg: Списък на присъстващите

en: Modified
bg: Променено

en: A_dvanced options for the CSV format
bg: _Допълнителни настройки на формата CSV

en: Prepend a _header
bg: Добавяне на _заглавна част

en: _Value delimiter:
bg: _Разделител на стойност:

en: _Record delimiter:
bg: Р_азделител на записите:

en: _Encapsulate values with:
bg: За_граждане на стойностите с:

en: Comma separated values (.csv)
bg: Текстов файл с разделители (.csv)

en: iCalendar (.ics)
bg: Файлове iCalendar (.ics)

en: Save Selected
bg: Запазване на избраните

en: Save a calendar or task list to disk.
bg: Запазване на календар или списък със задачи на диска.

en: RDF (.rdf)
bg: Формат RDF (.rdf)

en: _Format:
bg: _Формат:

en: Select destination file
bg: Избор на целеви файл

en: _Save As
bg: _Запазване като

en: Save the selected calendar to disk
bg: Запазване на избрания календар

en: Save the selected memo list to disk
bg: Запазване на избрания списък с бележки

en: Save the selected task list to disk
bg: Запазване на избрания списък със задачи

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to] or $ORIG[body], which will be replaced by values from an email you are replying to.
bg: Приставка за шаблони на чернови. Може да използвате променливи като $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to] или $ORIG[body], които ще бъдат заместени от стойностите взети от писмото, на което отговаряте.

en: No Title
bg: Без заглавие

en: Save as _Template
bg: Запазване като _шаблон

en: Save as Template
bg: Запазване като шаблон

en: Preparing to go offline...
bg: Подготовка за влизане в режим „Изключен“…

en: Preparing to go online...
bg: Подготовка за влизане в режим „Включен“…

en: Preparing to quit
bg: Подготовка за затваряне

en: Preparing to quit...
bg: Подготовка за затваряне…

en: Searches
bg: Търсения

en: Save Search
bg: Запазване на търсенето

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
bg: _Показване на:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
bg: _Търсене:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
bg: _в

en: vCard (.vcf)
bg: Визитка (.vcf)

en: All Files (*)
bg: Всички файлове (*)

en: Saving user interface state
bg: Запазване състоянието на потребителския интерфейс

en: Evolution Website
bg: Уебсайт на Evolution

en: Categories Editor
bg: Редактор на категории

en: Bug Buddy is not installed.
bg: Bug Buddy не е инсталиран.

en: Bug Buddy could not be run.
bg: Bug Buddy не може да бъде стартиран.

en: _About
bg: _Относно

en: Show information about Evolution
bg: Показване на информация относно Evolution

en: _Close Window
bg: Зат_варяне на този прозорец

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: Open the Evolution User Guide
bg: Отваря потребителското ръководство на Evolution

en: I_mport...
bg: _Внасяне…

en: Import data from other programs
bg: Внасяне на данни от други програми

en: New _Window
bg: Нов _прозорец

en: Create a new window displaying this view
bg: Нов прозорец с този изглед

en: Available Cate_gories
bg: Налични _категории

en: Manage available categories
bg: Настройки на категориите

en: _Quick Reference
bg: _Бърза справка

en: Show Evolution's shortcut keys
bg: Бързи клавиши на Evolution

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Exit the program
bg: Спиране на програмата

en: _Advanced Search...
bg: _Разширено търсене…

en: Construct a more advanced search
bg: Търсене с разширени настройки

en: Clear the current search parameters
bg: Изчистване на търсенето

en: _Edit Saved Searches...
bg: _Редактиране на запазени търсения…

en: Manage your saved searches
bg: Управление на запазени търсения

en: Click here to change the search type
bg: Натиснете тук, за да промените вида на търсенето

en: _Find Now
bg: _Намиране сега

en: Execute the current search parameters
bg: Търсене с тези параметри

en: _Save Search...
bg: _Запазване на търсенето…

en: Save the current search parameters
bg: Запазване на текущите параметри на търсенето

en: Submit _Bug Report...
bg: Изпращане на _доклад за грешка…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
bg: Изпращане на доклад за грешка чрез Bug Buddy

en: _Work Offline
bg: Работа в режим „И_зключен“

en: Put Evolution into offline mode
bg: Превключване в режим „Изключен“

en: _Work Online
bg: Работа в режим „_Включен“

en: Put Evolution into online mode
bg: Превключване в режим „Включен“

en: Lay_out
bg: Подред_ба

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Switcher Appearance
bg: _Изглед на превключвател

en: _Window
bg: _Прозорец

en: Show Side _Bar
bg: Ст_ранична лента

en: Show the side bar
bg: Странична лента

en: Show _Buttons
bg: _Бутони

en: Show the switcher buttons
bg: Показване на бутоните за превключване

en: Show _Status Bar
bg: Лента за _състоянието

en: Show the status bar
bg: Показване на лентата за _състоянието

en: Show _Tool Bar
bg: Лента с _инструменти

en: Show the tool bar
bg: Показване на лентата с инструменти

en: _Icons Only
bg: Са_мо икони

en: Display window buttons with icons only
bg: Изобразяване на бутоните само с икони

en: _Text Only
bg: Само _текст

en: Display window buttons with text only
bg: Изобразяване на бутоните само с текст

en: Icons _and Text
bg: _Икони и текст

en: Display window buttons with icons and text
bg: Изобразяване на бутоните с икони и текст

en: Tool_bar Style
bg: Лента с _инструменти

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
bg: Изобразяване на бутоните съобразно настройките на работната среда

en: Delete Current View
bg: Изтриване на изгледа

en: Save Custom View...
bg: Запазване на личния изглед…

en: Save current custom view
bg: Запазване на текущия изглед

en: C_urrent View
bg: _Текущ изглед

en: Custom View
bg: Личен изглед

en: Current view is a customized view
bg: Текущият изглед е персонализиран

en: Page Set_up...
bg: Настройки на _листите...

en: Change the page settings for your current printer
bg: Настройване на страницата за текущия принтер

en: Switch to %s
bg: Превключване към %s

en: Select view: %s
bg: Избор на изглед: %s

en: Delete view: %s
bg: Изтриване на изглед: %s

en: Execute these search parameters
bg: Търсене с тези параметри

en: New
bg: Нов

note: Translators: This is used for the main window title.
en: %s - Evolution
bg: %s — Evolution

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them to us at bugzilla.gnome.org.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
bg: Здравейте! Благодарим, че отделихте време за това предварително
    издание на програмата за работа в група Evolution.
    
    Тази версия на Evolution не е напълно готова. Почти е довършена, но
    някои неща или не работят съвсем добре, или са недовършени.
    
    Ако искате стабилна версия, силно ви препоръчваме да деинсталирате
    тази и да използвате вместо нея версия %s.
    
    Ако откриете грешки, съобщете ги на страниците на bugzilla.gnome.org.
    Този продукт е без никаква гаранция и не е предназначен за кибритлии!
    
    Надяваме се резултатът от усилената ни работа да ви радва
    и с нетърпение очакваме да ни помогнете в разработката!

en: Thanks
    The Evolution Team
bg: Благодарности
    От екипа на Evolution

en: Do not tell me again
bg: Да не се показва отново

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are 'mail', 'calendar', 'contacts', 'tasks', and 'memos'
bg: Стартиране с показване на указания компонент. Наличните компоненти са „mail“ (поща), „calendar“ (календар), „contacts“ (контакти), „tasks“ (задачи) и „memos“ (бележки)

en: Apply the given geometry to the main window
bg: Прилагане на зададената геометрия на главния прозорец

en: Start in online mode
bg: Стартиране в режим „Включен“

en: Ignore network availability
bg: Игнориране наличието на мрежа

en: Forcibly shut down Evolution
bg: Принудително спиране на Evolution

en: Disable loading of any plugins.
bg: Спиране зареждането на каквито и да е
                                        приставки.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
bg: Изключване на панела за преглед за Поща,
                                        Контакти и Задачи.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
bg: Внасяне на адреси или файлове подадени като допълнителни аргументи.

en: Request a running Evolution process to quit
bg: Заявка за спиране на Evolution

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
bg: Evolution не може да се стартира. Възможно е да програмата вече да е пусната, но да е забила. Системна грешка: %s

en: - The Evolution PIM and Email Client
bg:  — организатор и пощенски клиент — Evolution

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run '%s --help' for more information.
bg: %s: --online и --offline не могат да бъдат ползвани едновременно.
      Използвайте %s --help за допълнителна информация.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run '%s --help' for more information.
bg: %s: --force-online и --offline не могат да бъдат ползвани едновременно.
      Използвайте %s --help за допълнителна информация.

en: Upgrade from previous version failed:
bg: Надграждането от предишна версия е неуспешно:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
bg: {0}
    
    Ако изберете да продължите, може да нямате достъп до част от старите си данни.

en: Continue Anyway
bg: Продължение

en: Quit Now
bg: Спиране

en: Cannot upgrade directly from version {0}
bg: Не може да се надгражда директно от версия {0}

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
bg: Evolution вече не поддържа директно надграждане от версия {0}. Въпреки това първо можете да пробвате да надградите до Evolution 2 и после да надградите до Evolution 3.

en: Certificate '%s' is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
bg: Сертификатът „%s“ е сертификат на удостоверител.
    
    Редактиране на настройките за доверие:

en: Certificate Name
bg: Име на сертификата

en: Issued To Organization
bg: Ор_ганизация

en: Issued To Organizational Unit
bg: Организационна единица (ОЕ)

en: Serial Number
bg: Сериен номер

en: Purposes
bg: Цели

en: Issued By
bg: Издаден от

en: Issued By Organization
bg: Ор_ганизация

en: Issued By Organizational Unit
bg: Организационна единица (ОЕ)

en: Issued
bg: Издател

en: Expires
bg: Изтича на

en: SHA1 Fingerprint
bg: Отпечатък SHA1

en: MD5 Fingerprint
bg: Отпечатък MD5

en: Email Address
bg: Адрес на е-поща:

en: Select a certificate to import...
bg: Избор на сертификат за внасяне…

en: All files
bg: Всички файлове

en: Failed to import certificate
bg: Неуспешно внасяне на сертификата на потребителя

en: All PKCS12 files
bg: Всички файлове във формат PKCS12

en: All email certificate files
bg: Всички файлове със сертификати

en: All CA certificate files
bg: Всички файлове със сертификати на удостоверител

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
bg: Понеже се доверявате на удостоверителя, който е издал сертификата, се доверявате и на автентичността на този сертификат, освен ако е отбелязано обратното

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
bg: Понеже не се доверявате на удостоверителя, който е издал сертификата, не се доверявате и на автентичността на този сертификат, освен ако е отбелязано обратното

en: Enter the password for '%s', token '%s'
bg: Въведете паролата за „%s“, токен „%s“

en: Enter the password for '%s'
bg: Въведете паролата за „%s“

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
bg: Въведете нова парола за базата от данни със сертификати

en: Enter new password
bg: Въвеждане на нова парола

note: FIXME: add serial no, validity date, uses
en: Issued to:
      Subject: %s
bg: Издаден на:
      Заглавие: %s

en: Issued by:
      Subject: %s
bg: Издаден от:
      Заглавие: %s

en: Select certificate
bg: Избор на сертификат

en: You have certificates from these organizations that identify you:
bg: Имате сертификати от тези организации, които ви идентифицират:

en: Certificates Table
bg: Таблица със сертификати

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
bg: _Архивиране

en: Backup _All
bg: Архивиране на _всички

en: Your Certificates
bg: Сертификатите ви

en: You have certificates on file that identify these people:
bg: Имате сертификати във файл, които идентифицират тези хора:

en: Contact Certificates
bg: Сертификати на контакта

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
bg: Имате сертификати във файл, които идентифицират тези удостоверители:

en: Authorities
bg: Удостоверяващи

en: Certificate Authority Trust
bg: Доверие към удостоверителя

en: Trust this CA to identify _websites.
bg: Доверяване на този издател на сертификати за идентифициране на _страници в Интернет.

en: Trust this CA to identify _email users.
bg: Доверяване на този издател на сертификати за идентифициране на _е-поща.

en: Trust this CA to identify _software developers.
bg: Доверяване на този издател на сертификати за идентифициране на софтуерни _разработчици.

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
bg: Преди използването на този удостоверител за каквато и да е цел, трябва до проучите сертификата му, политиката и процедурите (ако има такива).

en: Certificate
bg: Сертификат

en: Certificate details
bg: Подробности за сертификата

en: Email Certificate Trust Settings
bg: Настройките за доверяване на сертификати за е-поща

en: Trust the authenticity of this certificate
bg: Да се вярва на автентичността на този сертификат

en: Do not trust the authenticity of this certificate
bg: Да не се вярва на автентичността на този сертификат

en: _Edit CA Trust
bg: _Редактиране на доверието към удостоверителя

note: x509 certificate usage types
en: Sign
bg: Подписване

en: Encrypt
bg: Шифриране

en: Certificate already exists
bg: Сертификатът вече съществува

en: PKCS12 File Password
bg: PKCS12 файлова парола

en: Enter password for PKCS12 file:
bg: Въведете парола за PKCS12 файла:

en: Imported Certificate
bg: Внесен сертификат

en: _Address Cards
bg: _Адресни карти

en: _List View
bg: _Изглед като списък

en: By _Company
bg: По _компания

en: _Day View
bg: Изглед за _ден

en: _Work Week View
bg: Изглед за _работна седмица

en: W_eek View
bg: Изглед за _седмица

en: _Month View
bg: Изглед за _месец

en: _Messages
bg: _Писма

en: As _Sent Folder
bg: Като папка за _изпратените

en: By Su_bject
bg: По _тема

en: By Se_nder
bg: По изпра_щач

en: By S_tatus
bg: По съ_стояние

en: By _Follow Up Flag
bg: По _последователност в разговора

en: For _Wide View
bg: За _широк изглед

en: As Sent Folder for Wi_de View
bg: Като папка за изпратените за _широк изглед

en: _Memos
bg: _Бележки

en: With _Due Date
bg: С _краен срок

en: With _Status
bg: Със _състояние
