gnome-games master - en to bg translation catalogue (899 entries)

note: Title of the main window
en: Chess
bg: Шах

en: Play the classic two-player boardgame of chess
bg: Класическата игра на шах за двама

note: Game menu name
en: _Game
bg: _Игра

note: Undo move menu item
en: _Undo Move
bg: _Отмяна на ход

note: Save menu item
en: _Resign
bg: _Предаване

note: Claim draw menu item
en: Claim _Draw
bg: Деклариране на _реми

note: Settings menu item
en: _Settings
bg: _Настройки

note: Help menu item
en: _Help
bg: Помо_щ

note: Help contents menu item
en: _Contents
bg: _Ръководство

note: Tooltip for start new game toolbar button
en: Start a new game
bg: Започване на нова игра

note: The New Game toolbar button
en: New Game
bg: Нова игра

note: The undo move toolbar button
en: Undo Move
bg: Отмяна на ход

note: The tooltip for the Resign toolbar button
en: Resign
bg: Предаване

note: Tooltip on the show first move (i.e. game start) navigation button
en: Rewind to the game start
bg: Връщане към началото на играта

note: Tooltip on the show previous move navigation button
en: Show the previous move
bg: Показване на предишния ход

note: Tooltip on the show next move navigation button
en: Show the next move
bg: Показване на следващия ход

note: Tooltip on the show current move navigation button
en: Show the current move
bg: Показване на текущия ход

en: The width of the window
bg: Широчината на прозореца

en: The width of the main window in pixels.
bg: Широчината на главния прозорец, в пиксели

en: The height of the window
bg: Височината на прозореца

en: The height of the main window in pixels.
bg: Височината на главния прозорец, в пиксели

en: A flag to enable maximized mode
bg: Флаг за включване на максимизирания режим

en: A flag to enable fullscreen mode
bg: Флаг за включване на режим на цял екран

en: The piece to promote pawns to
bg: Фигурата, в която пешките се произвеждат

en: The piece to promote to when a human player moves a pawn to the far rank
bg: Фигурата, в която пешките на играч-човек се произвеждат, когато достигнат противоположния край на дъската

en: A flag to enable 3D mode
bg: Флаг за включване на тримерния режим

en: A flag to smooth (anti-alias) the 3D display
bg: Флаг за заглаждане на тримерната сцена

en: The piece theme to use
bg: Стил на фигурите

en: A flag to enable move hints
bg: Флаг за включване на съветите за ходовете

en: A flag to enable board numbering
bg: Флаг за включване на номерирането на дъските

en: A flag to enable the move history browser
bg: Флаг за включване на браузъра за историята на помощта

en: A flag to enable the toolbar
bg: Флаг за включване на лентата с инструменти

en: The directory to open the save game dialog in
bg: Папката, която да се отвори в прозореца за запазване на игри

en: The directory to open the load game dialog in
bg: Папката, която да се отвори в прозореца за зареждане на игри

en: The format to display moves in
bg: Форматът, с който да се показват ходовете

en: The side of the board that is in the foreground
bg: Страната на шахматното поле, която е на преден план

en: The duration of a game in seconds (0 for no limit)
bg: Продължителност на играта в секунди (0 — без ограничение във времето)

en: true if the human player is playing white
bg: Истина, ако играчът-човек играе с белите фигури

en: The opponent player
bg: Опонент

en: Can be 'human' (play against another human player), '' (use the first available chess engine) or the name of a specific engine to play against
bg: Опонентът може да е „human“ (игра срещу друг човек), „“ (използване на първия достъпен алгоритъм на компютъра) или името на определен алгоритъм на компютъра

en: Difficulty of the opponent chess engine
bg: Трудност на алгоритъма на опонента на шаха

note: Title for preferences dialog
en: Preferences
bg: Настройки

note: Preferences Dialog: Label before player side (white/black) combo box
en: Play as:
bg: Игра с:

note: Preferences Dialog: Label before opposing player combo box
en: Opposing Player:
bg: Опонент:

note: Preferences Dialog: Label before promotion type combo box
en: Difficulty:
bg: Трудност:

note: New Game Dialog: Label before game timer settings
en: Game Duration:
bg: Продължителност на играта:

note: Preferences Dialog: Label before promotion type combo box
en: Promotion Type:
bg: Замяна на пешка с:

note: Preferences dialog: Label to notify user that the settings are applied for the next game
en: Changes will take effect for the next game.
bg: Промените влизат в сила следващата игра.

note: Preferences Dialog: Tab title for game preferences
en: Game
bg: Игра

note: Preferences Dialog: Check box for selecting if 3D view is available
en: 3_D Chess View
bg: _Тримерен режим

note: Preferences Dialog: Check box for selecting if the 3D view is smoothed (anti-aliased)
en: _Smooth Display
bg: _Заглаждане

note: Preferences Dialog: Label before piece style combo box
en: Piece Style:
bg: Стил на фигурите:

note: Preferences Dialog: Check box for selecting if toolbar is visible
en: Show _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

note: Preferences Dialog: Check box for selecting if history browser is visible
en: Show _History
bg: _История

note: Preferences Dialog: Check box for selecting if move hints are visible
en: _Move Hints
bg: _Съвети за ходовете

note: Preferences Dialog: Check box for selecting if board numbering is visible
en: _Board Numbering
bg: _Номерация на дъската

note: Preferences Dialog: Label before board orientation combo box
en: Board Orientation:
bg: Ориентация на дъската:

note: Preferences Dialog: Label before move format combo box
en: Move Format:
bg: Формат на ходовете

note: Preferences Dialog: Title of appearance options tab
en: _Appearance
bg: _Изглед

[ctx: difficulty]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for easy game difficulty
en: Easy
bg: Лесна

[ctx: difficulty]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for normal game difficulty
en: Normal
bg: Нормална

[ctx: difficulty]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for hard game difficulty
en: Hard
bg: Трудна

[ctx: chess-opponent]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for human opponent
en: Human
bg: Човек

[ctx: chess-player]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for playing as white
en: White
bg: Бели

[ctx: chess-player]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for playing as black
en: Black
bg: Черни

note: Preferences Dialog: Combo box entry for no game timer
en: No limit
bg: Без ограничение

note: Preferences Dialog: Combo box entry for game timer of one minute
en: One minute
bg: 1 минута

note: Preferences Dialog: Combo box entry for game timer of five minutes
en: Five minutes
bg: 5 минути

note: Preferences Dialog: Combo box entry for game timer of thirty minutes
en: 30 minutes
bg: 30 минути

note: Preferences Dialog: Combo box entry for game timer of one hour
en: One hour
bg: 60 минути

note: Preferences Dialog: Combo box entry for custom game timer
en: Custom
bg: Друго време

note: Preferences Dialog: Combo box entry for simple theme
en: Simple
bg: Опростен

note: Preferences Dialog: Combo box entry for fancy theme
en: Fancy
bg: Усложнен

[ctx: chess-side]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the board orientation to the white side
en: White Side
bg: Страната на белите

[ctx: chess-side]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the board orientation to the black side
en: Black Side
bg: Страната на черните

[ctx: chess-side]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the board orientation to the side the human player is on
en: Human Side
bg: Страната на човека

[ctx: chess-side]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the board orientation to the side the current active player is on
en: Current Player
bg: Текущия играч

[ctx: chess-side]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the board orientation face to face mode where opponents are looking at the same screen from opposite sides (e.g. with a tablet)
en: Face to Face
bg: Един срещу друг

[ctx: chess-move-format]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the notation type to human readable descriptions
en: Human
bg: Човешки

[ctx: chess-move-format]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the notation type to standard algebraic (SAN)
en: Standard Algebraic
bg: Стандартен алгебричен

[ctx: chess-move-format]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the notation type to long figurine notation (FAN)
en: Figurine
bg: С фигури

[ctx: chess-move-format]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the notation type to long algebraic (LAN)
en: Long Algebraic
bg: Дълъг алгебричен

[ctx: chess-piece]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the promition type to a queen
en: Queen
bg: Дама

[ctx: chess-piece]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the promition type to a knight
en: Knight
bg: Кон

[ctx: chess-piece]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the promition type to a rook
en: Rook
bg: Топ

[ctx: chess-piece]
note: Preferences Dialog: Combo box entry for setting the promition type to a bishop
en: Bishop
bg: Офицер

note: Title of the window when explicitly loaded a file. The first argument is the * base name of the file (e.g. test.pgn), the second argument is the directory * (e.g. /home/fred)
en: %1$s (%2$s) - Chess
bg: %1$s (%2$s) — шах

note: Move History Combo: Go to the start of the game
en: Game Start
bg: Начало на играта

note: Note there are no move formats for pieces taking kings and this is not allowed in Chess rules Human Move String: Description of a white pawn moving from %1$s to %2s, e.g. 'c2 to c4'
en: White pawn moves from %1$s to %2$s
bg: Бялата пешка се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black pawn at %2$s
bg: Бялата пешка на %1$s взима черната пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black rook at %2$s
bg: Бялата пешка на %1$s взима черния топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black knight at %2$s
bg: Бялата пешка на %1$s взима черния кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black bishop at %2$s
bg: Бялата пешка на %1$s взима черния офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a white pawn at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White pawn at %1$s takes the black queen at %2$s
bg: Бялата пешка на %1$s взима черната царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook moving from %1$s to %2$s, e.g. 'a1 to a5'
en: White rook moves from %1$s to %2$s
bg: Белият топ се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black pawn at %2$s
bg: Белият топ на %1$s взима черната пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black rook at %2$s
bg: Белият топ на %1$s взима черният топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black knight at %2$s
bg: Белият топ на %1$s взима черния кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White rook at %1$s takes the black bishop at %2$s
bg: Белият топ на %1$s взима черния офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a white rook at %1$s capturing a queen at %2$s"
en: White rook at %1$s takes the black queen at %2$s
bg: Белият топ на %1$s взима черната царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight moving from %1$s to %2$s, e.g. 'b1 to c3'
en: White knight moves from %1$s to %2$s
bg: Белият кон се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black pawn at %2$s
bg: Белият кон на %1$s взима черната пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black rook at %2$s
bg: Белият кон на %1$s взима черния топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black knight at %2$s
bg: Белият кон на %1$s взима черния кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black bishop at %2$s
bg: Белият кон на %1$s взима черния офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a white knight at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White knight at %1$s takes the black queen at %2$s
bg: Белият кон на %1$s взима черната царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop moving from %1$s to %2$s, e.g. 'f1 to b5'
en: White bishop moves from %1$s to %2$s
bg: Белият офицер се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black pawn at %2$s
bg: Белият офицер на %1$s взима черната пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black rook at %2$s
bg: Белият офицер на %1$s взима черния топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black knight at %2$s
bg: Белият офицер на %1$s взима черния кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black bishop at %2$s
bg: Белият офицер на %1$s взима черния офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a white bishop at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White bishop at %1$s takes the black queen at %2$s
bg: Белият офицер на %1$s взима черната царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen moving from %1$s to %2$s, e.g. 'd1 to d4'
en: White queen moves from %1$s to %2$s
bg: Бялата царица се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black pawn at %2$s
bg: Бялата царица на %1$s взима черната пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black rook at %2$s
bg: Бялата царица на %1$s взима черния топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black knight at %2$s
bg: Бялата царица на %1$s взима черния кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black bishop at %2$s
bg: Бялата царица на %1$s взима черния офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a white queen at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White queen at %1$s takes the black queen at %2$s
bg: Бялата царица на %1$s взима черната царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a white king moving from %1$s to %2$s, e.g. 'e1 to f1'
en: White king moves from %1$s to %2$s
bg: Белият цар се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: White king at %1$s takes the black pawn at %2$s
bg: Белият цар на %1$s взима черната пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a rook at %2$s
en: White king at %1$s takes the black rook at %2$s
bg: Белият цар на %1$s взима черния топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a knight at %2$s
en: White king at %1$s takes the black knight at %2$s
bg: Белият цар на %1$s взима черния кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: White king at %1$s takes the black bishop at %2$s
bg: Белият цар на %1$s взима черния офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a white king at %1$s capturing a queen at %2$s
en: White king at %1$s takes the black queen at %2$s
bg: Белият цар на %1$s взима черната царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn moving from %1$s to %2$s, e.g. 'c8 to c6'
en: Black pawn moves from %1$s to %2$s
bg: Черната пешка се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white pawn at %2$s
bg: Черната пешка на %1$s взима бялата пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white rook at %2$s
bg: Черната пешка на %1$s взима белия топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white knight at %2$s
bg: Черната пешка на %1$s взима белия кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white bishop at %2$s
bg: Черната пешка на %1$s взима белия офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a black pawn at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black pawn at %1$s takes the white queen at %2$s
bg: Черната пешка на %1$s взима бялата царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook moving from %1$s to %2$s, e.g. 'a8 to a4'
en: Black rook moves from %1$s to %2$s
bg: Черния топ се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white pawn at %2$s
bg: Черният топ на %1$s взима бялата пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white rook at %2$s
bg: Черният топ на %1$s взима белия топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white knight at %2$s
bg: Черният топ на %1$s взима белия кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white bishop at %2$s
bg: Черният топ на %1$s взима белия офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a black rook at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black rook at %1$s takes the white queen at %2$s
bg: Черният топ на %1$s взима бялата царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight moving from %1$s to %2$s, e.g. 'b8 to c6'
en: Black knight moves from %1$s to %2$s
bg: Черният кон се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white pawn at %2$s
bg: Черният кон на %1$s взима бялата пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white rook at %2$s
bg: Черният кон на %1$s взима белият топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white knight at %2$s
bg: Черният кон на %1$s взима белия кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white bishop at %2$s
bg: Черният кон на %1$s взима белия офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a black knight at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black knight at %1$s takes the white queen at %2$s
bg: Черният кон на %1$s взима бялата царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop moving from %1$s to %2$s, e.g. 'f8 to b3'
en: Black bishop moves from %1$s to %2$s
bg: Черният офицер се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white pawn at %2$s
bg: Черният офицер на %1$s взима бялата пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white rook at %2$s
bg: Черният офицер на %1$s взима белия топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white knight at %2$s
bg: Черният офицер на %1$s взима белия кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white bishop at %2$s
bg: Черният офицер на %1$s взима белия офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a black bishop at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black bishop at %1$s takes the white queen at %2$s
bg: Черният офицер на %1$s взима бялата царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen moving from %1$s to %2$s, e.g. 'd8 to d5'
en: Black queen moves from %1$s to %2$s
bg: Черната царица се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white pawn at %2$s
bg: Черната царица на %1$s взима бялата пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white rook at %2$s
bg: Черната царица на %1$s взима белия топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white knight at %2$s
bg: Черната царица на %1$s взима белия кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white bishop at %2$s
bg: Черната царица на %1$s взима белия офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a black queen at %1$s capturing a queen at %2$s
en: Black queen at %1$s takes the white queen at %2$s
bg: Черната царица на %1$s взима бялата царица на %2$s

note: Human Move String: Description of a black king moving from %1$s to %2$s, e.g. 'e8 to f8'
en: Black king moves from %1$s to %2$s
bg: Черният цар се мести от %1$s на %2$s

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a pawn at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white pawn at %2$s
bg: Черният цар на %1$s взима бялата пешка на %2$s

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a rook at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white rook at %2$s
bg: Черният цар на %1$s взима белия топ на %2$s

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a knight at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white knight at %2$s
bg: Черният цар на %1$s взима белия кон на %2$s

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a bishop at %2$s
en: Black king at %1$s takes the white bishop at %2$s
bg: Черният цар на %1$s взима белия офицер на %2$s

note: Human Move String: Description of a black king at %1$s capturing a queen at %2$s"
en: Black king at %1$s takes the white queen at %2$s
bg: Черният цар на %1$s взима бялата царица на %2$s

note: Message display when the white player wins
en: White wins
bg: Белите печелят

note: Message display when the black player wins
en: Black wins
bg: Черните печелят

note: Message display when the game is drawn
en: Game is drawn
bg: Играта завърши с равенство

note: Message displayed when the game ends due to a player being checkmated
en: Opponent is in check and cannot move (checkmate)
bg: Противникът е в шах и няма ход (шах и мат)

note: Message displayed when the game terminates due to a stalemate
en: Opponent cannot move (stalemate)
bg: Противникът няма ход (пат)

note: Message displayed when the game is drawn due to the fifty move rule
en: No piece has been taken or pawn moved in the last fifty moves
bg: През последните 50 хода не е взета фигура и не е местена пешка

note: Message displayed when the game ends due to one player's clock stopping
en: Opponent has run out of time
bg: Изтече времето на противника

note: Message displayed when the game is drawn due to the three-fold-repitition rule
en: The same board state has occurred three times (three fold repetition)
bg: Три пъти се повтаря едно и също разположение на фигурите

note: Message displayed when the game is drawn due to the insufficient material rule
en: Neither player can cause checkmate (insufficient material)
bg: Никой от играчите не може да постигне шах мат (недостатъчно фигури)

note: Message displayed when the game ends due to the black player resigning
en: The black player has resigned
bg: Играчът с черните фигури се предаде

note: Message displayed when the game ends due to the white player resigning
en: The white player has resigned
bg: Играчът с белите фигури се предаде

note: Message displayed when a game is abandoned
en: The game has been abandoned
bg: Играта е изоставена

note: Message displayed when the game ends due to a player dying
en: One of the players has died
bg: Един от играчите умря

en: Save this game before starting a new one?
bg: Запазване на тази игра преди започване на нова?

en: _Abandon game
bg: _Изоставяне на играта

en: _Save game for later
bg: _Запазване на играта

note: Preferences Dialog: Combo box entry for a custom game timer set in seconds
en: second | seconds
bg[0]: секунда
bg[1]: секунди

note: Preferences Dialog: Combo box entry for a custom game timer set in minutes
en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

note: Preferences Dialog: Combo box entry for a custom game timer set in hours
en: hour | hours
bg[0]: часа
bg[1]: часове

en: The 2D/3D chess game for GNOME. 
    
    glChess is a part of GNOME Games.
bg: 2D/3D игра на шах за GNOME.
    
    „Шах“ е част от игрите на GNOME.

en: GNOME Games web site
bg: Уеб сайт на игрите на GNOME

note: Title of save game dialog
en: Save Chess Game
bg: Запазване на играта шах

note: Save Game Dialog: Name of filter to show only PGN files Load Game Dialog: Name of filter to show only PGN files
en: PGN files
bg: Файлове PGN

note: Save Game Dialog: Name of filter to show all files Load Game Dialog: Name of filter to show all files
en: All files
bg: Всички файлове

en: Failed to save game: %s
bg: Играта не може да бъде запазена: %s

note: Title of load game dialog
en: Load Chess Game
bg: Зареждане на игра шах

en: Failed to open game: %s
bg: Играта не може да се зареди: %s

note: Help string for command line --version flag
en: Show release version
bg: Показване на версията

note: Arguments and description for --help text
en: [FILE] - Play Chess
bg: [ФАЙЛ] — игра на шах

note: Text printed out when an unknown command-line argument provided
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Изпълнете „%s --help“, за да видите списък с всички опции на командния ред.

en: Five or More
bg: Пет или повече

en: Remove colored balls from the board by forming lines
bg: Премахване на цветни топчета от дъската чрез образуване на линии

en: Five or More Preferences
bg: Настройки на „Пет или повече“

en: Appearance
bg: Изглед

en: _Image:
bg: _Изображение:

en: B_ackground color:
bg: Цвят на _фона:

en: Board Size
bg: Размер на дъската

en: _Small
bg: _Малка

en: _Medium
bg: _Средни

en: _Large
bg: _Голяма

en: General
bg: Общи

en: _Use fast moves
bg: _Използване на бързи ходове

en: Five or more
bg: Пет или повече

en: Next:
bg: Следващ:

en: Score:
bg: Резултат:

en: Playing field size
bg: Размер на дъската

en: Playing field size. 1=Small, 2=Medium, 3=Large. Any other value is invalid.
bg: Размер на дъската — „1“ (малка), „2“ (средна), „3“ (голяма). Всички други стойности са невалидни.

en: Ball style
bg: Стил на топчетата

en: Ball style. The filename of the images to use for the balls.
bg: Стил на топчетата. Име на файл с изображение, което ще се използва за топчетата.

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Background color. The hex specification of the background color.
bg: Цвят на фона. Задава се в шестнадесетичен код.

en: Time between moves
bg: Време между ходовете

en: Time between moves in milliseconds.
bg: Време между ходовете в милисекунди.

en: Game score
bg: Резултат от играта

en: Game score from last saved session.
bg: Резултат от последната записана сесия.

en: Game field
bg: Дъска за игра

en: Game field from last saved session.
bg: Дъската за игра от последната записана сесия.

en: Game preview
bg: Преглед на играта

en: Game preview from last saved session.
bg: Преглед на играта от последната записана сесия.

[ctx: board size]
en: Small
bg: Малка

[ctx: board size]
en: Medium
bg: Средна

[ctx: board size]
en: Large
bg: Голяма

en: Could not load theme
bg: Темата не може да се зареди

en: Unable to locate file:
    %s
    
    The default theme will be loaded instead.
bg: Файлът %s
    не може да бъде намерен.
    
    Вместо това ще бъде зареден стандартният набор плочки.

en: Unable to locate file:
    %s
    
    Please check that Five or More is installed correctly.
bg: Файлът %s
    не може да бъде намерен.
    
    Проверете инсталацията на „Пет или повече“

en: Match five objects of the same type in a row to score!
bg: Подреждане на пет топчета от един цвят в редица!

en: GNOME Five or More
bg: Пет или повече

en: _Board size:
bg: _Размер на дъската:

en: Game Over!
bg: Край на Играта!

note: Can't move there!
en: You can't move there!
bg: Непозволен ход!

en: GNOME port of the once-popular Color Lines game.
    
    Five or More is a part of GNOME Games.
bg: Версия за GNOME на популярната в миналото игра „Цветни линии“.
    
    Играта „Пет или повече“ е част от игрите на GNOME.

en: Four-in-a-Row
bg: Четири в линия

en: Make lines of the same color to win
bg: За да спечелите, правете линии от един цвят

en: Level of Player One
bg: Ниво на играч № 1

en: Zero is human; one through three correspond to the level of the computer player.
bg: 0 е за човек; 1÷3 отговарят на нивото на компютъра.

en: Level of Player Two
bg: Ниво на играч № 2

en: Theme ID
bg: Тема

en: A number specifying the preferred theme.
bg: Число определящо предпочитаната тема.

en: Animate
bg: Анимация

en: Whether or not to use animation.
bg: Да се ползва ли анимация или не.

en: Sound
bg: Звук

en: Whether or not to play event sounds.
bg: Дали да се изпълняват звуци при събития.

en: Move left
bg: Движение наляво

en: Key press to move left.
bg: Клавиш за движение наляво.

en: Move right
bg: Движение надясно

en: Key press to move right.
bg: Клавиш за движение надясно.

en: Drop marble
bg: Пускане на топче

en: Key press to drop a marble.
bg: Клавиш за пускане на топче.

en: Unable to load image:
    %s
bg: Не може да се зареди изображение:
    %s

en: It's a draw!
bg: Равенство!

en: You win!
bg: Вие печелите!

en: It is your move.
bg: Вие сте на ход.

en: I win!
bg: Аз печеля!

en: Thinking...
bg: Мисля…

en: %s wins!
bg:  %s победи!

en: Waiting for %s to move.
bg: Изчакване на хода на %s.

en: Hint: Column %d
bg: Съвет: Колона %d

en: You:
bg: Вие:

en: Me:
bg: Аз:

en: Scores
bg: Резултати

en: Drawn:
bg: Изтеглени:

en: "Four in a Row" for GNOME, with a computer player driven by Giuliano Bertoletti's Velena Engine.
    
    "Four in a Row" is a part of GNOME Games.
bg: Компютърът в играта „Четири в линия“ се управлява от алгоритъма „Велена“ на Джулиано Бертолети.
    
    Играта „Четири в линия“ е част от игрите на GNOME.

en: _View
bg: Пре_глед

en: Player One:
    %s
bg: Играч 1:
    %s

en: Player Two:
    %s
bg: Играч 2:
    %s

en: Human
bg: Човек

en: Level one
bg: Първо ниво

en: Level two
bg: Второ ниво

en: Level three
bg: Трето ниво

en: Four-in-a-Row Preferences
bg: Настройки на „Четири в линия“

en: _Theme:
bg: _Тема:

en: Enable _animation
bg: Включване на _анимациите

en: E_nable sounds
bg: _Включване на звуците

note: keyboard tab
en: Keyboard Controls
bg: Управление с клавиатура

en: Classic
bg: Класическа

en: Red
bg: Червена

en: Yellow
bg: Жълта

en: High Contrast
bg: Висококонтрастна

en: Circle
bg: Кръг

en: Cross
bg: Кръст

en: High Contrast Inverse
bg: Висококонтрастна (обърната)

en: Cream Marbles
bg: Кремови топчета

en: Blue
bg: Синя

en: Glass Marbles
bg: Стъклени топчета

en: Nightfall
bg: Сумрачна

en: Blocks
bg: Плочки

en: Orange
bg: Оранжева

en: Guide a worm around a maze
bg: Управляване на червей през лабиринт

en: Number of human players
bg: Брой играчи — хора

en: Number of human players.
bg: Брой играчи — хора.

en: Number of AI players
bg: Брой играчи с изкуствен интелект

en: Number of AI players.
bg: Брой играчи с изкуствен интелект.

en: Game speed
bg: Скорост на игра

en: Game speed (1=fast, 4=slow).
bg: Скорост на игра — „1“ (бързо), „4“ (бавно).

en: Enable fake bonuses
bg: Разрешаване на фалшиви бонуси

en: Enable fake bonuses.
bg: Разрешаване на фалшиви бонуси.

en: Play levels in random order
bg: Случаен ред на нивата

en: Play levels in random order.
bg: Случаен ред на нивата.

en: Game level to start on
bg: Начално ниво

en: Game level to start on.
bg: Начално ниво.

en: Enable sounds
bg: Включване на звук

en: Enable sounds.
bg: Включване на звук.

en: Size of game tiles
bg: Размер на плочките

en: Size of game tiles.
bg: Размер на плочките.

en: Color to use for worm
bg: Цвят на червея

en: Color to use for worm.
bg: Цвят на червея.

en: Use relative movement
bg: Използване на относителни движения

en: Use relative movement (ie. left or right only).
bg: Използване на относителни движения (напр. само ляво или дясно)

en: Move up
bg: Движение нагоре

en: Key to use for motion up.
bg: Клавиш за движение нагоре.

en: Move down
bg: Движение надолу

en: Key to use for motion down.
bg: Клавиш за движение надолу.

en: Key to use for motion left.
bg: Клавиш за движение наляво.

en: Key to use for motion right.
bg: Клавиш за движение надясно.

en: Nibbles couldn't load level file:
    %s
    
    Please check your Nibbles installation
bg: „Nibbles“ не може зареди файла за ниво:
    %s
    
    Проверете инсталацията на „Nibbles“

en: Level file appears to be damaged:
    %s
    
    Please check your Nibbles installation
bg: Файлът за ниво е повреден:
    %s
    
    Проверете инсталацията на „Nibbles“

en: Nibbles couldn't find pixmap file:
    %s
    
    Please check your Nibbles installation
bg: „Nibbles“ не може да намери графичния файл:
    %s
    
    Проверете инсталацията на „Nibbles“

en: Nibbles Scores
bg: Резултати от „Nibbles“

en: Speed:
bg: Скорост:

en: Congratulations!
bg: Поздравления!

en: Your score is the best!
bg: Вашият резултат е най-добрият!

en: Your score has made the top ten.
bg: Вашият резултат е в челната десетка!

[ctx: game speed]
en: Beginner
bg: Много бавно

[ctx: game speed]
en: Slow
bg: Бавно

[ctx: game speed]
en: Medium
bg: Средно

[ctx: game speed]
en: Fast
bg: Бързо

[ctx: game speed]
en: Beginner with Fakes
bg: Много бавно с фалшиви

[ctx: game speed]
en: Slow with Fakes
bg: Бавно с фалшиви

[ctx: game speed]
en: Medium with Fakes
bg: Средно с фалшиви

[ctx: game speed]
en: Fast with Fakes
bg: Бързо с фалшиви

en: A worm game for GNOME.
    
    Nibbles is a part of GNOME Games.
bg: Игра с червеи за GNOME.
    
    „Gnibbles“ е част от игрите на GNOME.

en: Game over! The game has been won by %s!
bg: Играта завърши! %s спечели!

note: Translators: This string will be included in the intro screen, so don't make sure it fits!
en: A worm game for GNOME.
bg: Игра с червеи за GNOME.

en: Nibbles Preferences
bg: Настройки на „Gnibbles“

en: Speed
bg: Скорост

en: Nibbles newbie
bg: Новак

en: My second day
bg: Вторият ми ден

en: Not too shabby
bg: Не много зле

en: Finger-twitching good
bg: Много бързи пръсти

note: Options
en: Options
bg: Настройки

en: _Play levels in random order
bg: _Случаен ред на нивата

en: _Enable fake bonuses
bg: _Разрешаване на фалшиви бонуси

note: starting level
en: _Starting level:
bg: _Начално ниво:

en: Number of _human players:
bg: Брой играчи — _хора

en: Number of _AI players:
bg: Брой играчи с _изкуствен интелект:

en: Worm
bg: Червей

en: _Use relative movement
bg: _Използване на относителни движения

en: _Worm color:
bg: _Цвят на червея:

en: Green
bg: Зелено

en: Cyan
bg: Циан

en: Purple
bg: Пурпурно

en: Gray
bg: Сиво

en: Worm %d:
bg: Червей %d:

en: Robots
bg: Роботи

en: Avoid the robots and make them crash into each other
bg: Бягане от роботи, така че да се сблъскват едни с други

en: Show toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Show toolbar. A standard option for toolbars.
bg: Показване на лентата с инструменти. Стандартна настройка за лентите с инструменти.

en: Robot image theme
bg: Изглед на роботите

en: Robot image theme. The theme of the images to use for the robots.
bg: Тема за роботите. Тема с изображения, които ще се използват за роботите.

en: Game type
bg: Вид игра

en: Game type. The name of the game variation to use.
bg: Вид на играта. Името на варианта, който ще се използва.

en: Use safe moves
bg: Използване на сигурни ходове

en: Use safe moves. The safe moves option will help you to avoid being killed due to a mistake. If you try to make a move that would lead to your death when there is a safe move available you will not be allowed to proceed.
bg: Използване на сигурни ходове. Тази опция ще ви предпази от убиване поради грешки. Ако опитате да направите небезопасен ход, при положение, че има сигурен ход, няма да ви бъде позволено да го направите.

en: Use super safe moves
bg: Използване на изключително сигурни ходове

en: Use super safe moves. The player is alerted when there is no safe move and the only option is to teleport out.
bg: Използване на изключително сигурни ходове. Играчът бива предупреден, ако няма сигурни ходове и единствения изход е телепортиране.

en: Enable game sounds
bg: Включване на звуци

en: Enable game sounds. Play sounds for various events throughout the game.
bg: Включване на звуците. Пускане на звуци за различни събития по време на играта.

en: Key to move NW
bg: Клавиш за движение наляво и нагоре

en: The key used to move north-west.
bg: Клавиш за движение нагоре и наляво.

en: Key to move N
bg: Клавиш за движение нагоре

en: The key used to move north.
bg: Клавиш за движение нагоре.

en: Key to move NE
bg: Клавиш за движение надясно и нагоре

en: The key used to move north-east.
bg: Клавиш за движение нагоре и надясно.

en: Key to move W
bg: Клавиш за движение наляво

en: The key used to move west.
bg: Клавиш за движение наляво.

en: Key to hold
bg: Клавиш за задържане

en: The key used to hold still.
bg: Клавиш за изчакване.

en: Key to move E
bg: Клавиш за движение надясно

en: The key used to move east.
bg: Клавиш за движение надясно.

en: Key to move SW
bg: Клавиш за движение наляво и надолу

en: The key used to move south-west.
bg: Клавиш за движение надолу и наляво.

en: Key to move S
bg: Клавиш за движение надолу

en: The key used to move south.
bg: Клавиш за движение надолу.

en: Key to move SE
bg: Клавиш за движение надясно и надолу

en: The key used to move south-east.
bg: Клавиш за движение надолу и надясно.

en: Key to teleport
bg: Клавиш за телепортиране

en: The key used to teleport safely (if possible).
bg: Клавиш за безопасно телепортиране (по възможност).

en: Key to teleport randomly
bg: Клавиш за произволно телепортиране

en: The key used to teleport randomly.
bg: Клавиш за произволно телепортиране.

en: Key to wait
bg: Клавиш за изчакване

en: The key used to wait.
bg: Клавиш за изчакване.

en: Game over!
bg: Край на играта!

en: Great work, but unfortunately your score did not make the top ten.
bg: За съжаление вашият резултат не е челната десетка.

note: Translators: This "_New Game" is for the game-over dialogue
en: _New Game
bg: _Нова игра

en: Robots Scores
bg: Резултати от „Роботи“

en: Map:
bg: Подредба:

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
bg: Поздравления, вие победихте „Роботи“!
    Но можете ли да го направите пак?

note: This should never happen.
en: There are no teleport locations left!!
bg: Няма повече места за телепортиране!

en: There are no safe locations to teleport to!!
bg: Вече няма безопасни места за телепортиране!

en: Set game scenario
bg: Установяване на сценария на играта

en: NAME
bg: ИМЕ

en: Set game configuration
bg: Установяване на настройките на играта

en: Initial window position
bg: Начална позиция на прозореца

en: Classic robots
bg: Класически роботи

en: Classic robots with safe moves
bg: Класически роботи със сигурни ходове

en: Classic robots with super-safe moves
bg: Класически роботи с изключително сигурни ходове

en: Nightmare
bg: Кошмарно трудни роботи

en: Nightmare with safe moves
bg: Кошмарно трудни роботи със сигурни ходове

en: Nightmare with super-safe moves
bg: Кошмарно трудни роботи с изключително сигурни ходове

en: Robots2
bg: Роботи-2

en: Robots2 with safe moves
bg: Роботи-2 със сигурни ходове

en: Robots2 with super-safe moves
bg: Роботи-2 с изключително сигурни ходове

en: Robots2 easy
bg: Лесни Роботи-2

en: Robots2 easy with safe moves
bg: Лесни Роботи-2 със сигурни ходове

en: Robots2 easy with super-safe moves
bg: Лесни Роботи-2 с изключително сигурни ходове

en: Robots with safe teleport
bg: Роботи със сигурен телепорт

en: Robots with safe teleport with safe moves
bg: Роботи със сигурен телепорт и сигурни ходове

en: Robots with safe teleport with super-safe moves
bg: Роботи със сигурен телепорт и изключително сигурни ходове

en: No game data could be found.
bg: Липсват данни за играта.

en: The program Robots was unable to find any valid game configuration files. Please check that the program is installed correctly.
bg: Програмата „Роботи“ не може да открие валидни конфигурационни файлове. Проверете дали програмата е инсталирана правилно.

en: Some graphics files are missing or corrupt.
bg: Някои графични файлове липсват или са повредени.

en: The program Robots was unable to load all the necessary graphics files. Please check that the program is installed correctly.
bg: Програмата „Роботи“ не може да открие всички нужни графични файлове. Проверете дали програмата е инсталирана правилно.

en: Could not find '%s' pixmap file
bg: Липсва графичен файл „%s“

en: _Move
bg: Пре_местване

en: _Teleport
bg: _Телепортиране

en: Teleport, safely if possible
bg: Безопасно по възможност телепортиране

en: _Random
bg: _Произволно

en: Teleport randomly
bg: Произволно телепортиране

en: _Wait
bg: _Изчакване

en: Wait for the robots
bg: Изчакване за роботите

en: _Toolbar
bg: Лента с инс_трументи

en: Show or hide the toolbar
bg: Показване или скриване на лентата с инструменти

en: Based on classic BSD Robots.
    
    Robots is a part of GNOME Games.
bg: Базирана на класическата BSD Robots.
    
    Играта „Роботи“ е част от игрите на GNOME.

en: classic robots
bg: класически роботи

en: robots2
bg: роботи2

en: robots2 easy
bg: лесни роботи2

en: robots with safe teleport
bg: роботи със сигурен телепорт

en: nightmare
bg: кошмар

en: robots
bg: роботи

en: cows
bg: крави

en: eggs
bg: яйца

en: gnomes
bg: гномове

en: mice
bg: мишки

en: ufo
bg: нло

en: boo
bg: ууу

en: Robots Preferences
bg: Настройки на „Роботи“

note: --- Combo (yahtzee or kismet style ----
en: Game Type
bg: Вид игра

en: _Use safe moves
bg: _Използване на сигурни ходове

en: Prevent accidental moves that result in getting killed.
bg: Предпазване от инцидентни ходове, които водят до смърт.

en: U_se super safe moves
bg: _Използване на изключително сигурни ходове

en: Prevents all moves that result in getting killed.
bg: Предпазване от всички ходове водещи до смърт.

en: _Enable sounds
bg: _Включване на звуците

en: Play sounds for events like winning a level and dying.
bg: Пускане на звуци за събития като спечелване на ниво или умиране.

en: Graphics Theme
bg: Графична тема

en: _Image theme:
bg: _Тема на изображенията:

en: _Background color:
bg: _Цвят на фона:

en: _Restore Defaults
bg: _Връщане на стандартни настройки

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Safe Teleports:
bg: Сигурни телепортирания:

en: Level:
bg: Ниво:

en: Remaining:
bg: Остават:

note: ********************************************************************
en: Sudoku
bg: Судоку

en: Test your logic skills in this number grid puzzle
bg: Пробвайте логическите си умения в тази игра с числа

en: Print Sudokus
bg: Отпечатване на „Судоку“

en: Print Games
bg: Отпечатване на игри

en: _Number of sudoku to print:
bg: _Брой на отпечатаните игри:

en: _Sudokus per page:
bg: Игри на страни_ца:

en: Levels of difficulty to print
bg: Нива на трудност за разпечатване

en: _Easy
bg: _Лесни

en: _Hard
bg: _Трудни

en: _Very Hard
bg: _Много трудни

en: Details
bg: Подробности

en: _Mark games as played once you've printed them.
bg: Игрите да се _считат за изиграни след отпечатване.

en: _Include games you've already played in list of games to print
bg: _Включване на игрите, които вече сте играли, в списъка на игрите за отпечатване

en: _Saved Games
bg: _Запазени игри

en: Add a new tracker
bg: Добавяне на проследяване

en: Remove the selected tracker
bg: Премахване на проследяването.

en: Make the tracked changes permanent
bg: Проследените промени да станат постоянни

en: H_ide
bg: _Скриване

en: Hide the tracked values
bg: Скриване на проследяваните стойности

en: Easy
bg: Лесна

en: Medium
bg: Средна

en: Hard
bg: Трудна

en: Very hard
bg: Много трудна

note: Then we're today within the minute
en: Last played %(n)s second ago | Last played %(n)s seconds ago
bg[0]: Последно играна преди %(n)s секунда
bg[1]: Последно играна преди %(n)s секунди

en: Last played %(n)s minute ago | Last played %(n)s minutes ago
bg[0]: Последно играна преди %(n)s минута
bg[1]: Последно играна преди %(n)s минути

note: Translators, see strftime manual in order to translate %? format strings
en: Last played at %I:%M %p
bg: Последно играна в %H:%M

note: Translators, see strftime manual in order to translate %? format strings
en: Last played yesterday at %I:%M %p
bg: Последно играна вчера в %H:%M

note: Translators, see strftime manual in order to translate %? format strings
en: Last played on %A at %I:%M %p
bg: Последно играна %A в %H:%M

note: Translators, see strftime manual in order to translate %? format strings
en: Last played on %B %e %Y
bg: Последно играна на %e %B %Y

en: Easy puzzle
bg: Лесна

en: Medium puzzle
bg: Нормална

en: Hard puzzle
bg: Трудна

en: Very hard puzzle
bg: Много трудна

en: Played for %d hour | Played for %d hours
bg[0]: Играна %d час
bg[1]: Играна %d часа

en: Played for %d minute | Played for %d minutes
bg[0]: Играна %d минута
bg[1]: Играна %d минути

en: Played for %d second | Played for %d seconds
bg[0]: Играна %d секунда
bg[1]: Играна %d секунди

en: Do you really want to do this?
bg: Наистина ли искате да направите това?

en: Don't ask me this again.
bg: Да не се пита повече.

en: New game
bg: Нова игра

note: Translators: this is the "Reset" scores button in a scores dialogue
en: _Reset
bg: _Рестартиране

en: _Undo
bg: _Отмяна на ход

en: Undo last action
bg: Отмяна на последния ход

en: _Redo
bg: _Повтаряне

en: Redo last action
bg: Повтаряне на последния ход

en: Puzzle _Statistics...
bg: _Статистика…

en: _Print...
bg: _Отпечатване…

en: Print _Multiple Sudokus...
bg: Отпечатване на _множество главоблъсканици…

en: _Tools
bg: И_нструменти

en: _Hint
bg: _Съвет

en: Show a square that is easy to fill.
bg: Лесни за запълване квадратчета.

en: Clear _Top Notes
bg: Изчистване на _горните бележки

en: Clear _Bottom Notes
bg: Изчистване на _долните бележки

en: Show _Possible Numbers
bg: Показване на _възможните числа

en: Always show possible numbers in a square
bg: Винаги показване на възможните числа в квадратчетата

en: Warn About _Unfillable Squares
bg: Предупреждаване за _непопълними квадратчета

en: Warn about squares made unfillable by a move
bg: Предупреждаване за квадратчета, които поредният ход е направил непопълними

en: _Track Additions
bg: _Проследяване на добавените

en: Mark new additions in a separate color so you can keep track of them.
bg: Новодобавените да са с различен цвят за по-лесно проследяване.

en: _Highlighter
bg: _Осветяване

en: Highlight the current row, column and box
bg: Осветяване на текущия ред, колона, кутия

en: You completed the puzzle in %d second | You completed the puzzle in %d seconds
bg[0]: Завършихте главоблъсканицата за %d секунда.
bg[1]: Завършихте главоблъсканицата за %d секунди.

en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

en: You completed the puzzle in %(minute)s and %(second)s
bg: Завършихте главоблъсканицата за %(minute)s и %(second)s

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

en: You completed the puzzle in %(hour)s, %(minute)s and %(second)s
bg: Завършихте главоблъсканицата за %(hour)s, %(minute)s и %(second)s

en: You got %(n)s hint. | You got %(n)s hints.
bg[0]: Получихте %(n)s съвет
bg[1]: Получихте %(n)s съвета

en: You had %(n)s impossibility pointed out. | You had %(n)s impossibilities pointed out.
bg[0]: Беше ви показано %(n)s невъзможен ход.
bg[1]: Бяха ви показани %(n)s невъзможни хода.

en: Save this game before starting new one?
bg: Запазване на тази игра преди започване на нова?

en: Save game before closing?
bg: Запазване на играта преди затваряне?

en: Puzzle Information
bg: Информация

en: There is no current puzzle.
bg: Няма текуща главоблъсканица.

en: Calculated difficulty:
bg: Изчислена трудност:

en: Very Hard
bg: Много трудна

en: Number of moves instantly fillable by elimination:
bg: Ходове, които могат да се решат чрез елиминиране:

en: Number of moves instantly fillable by filling:
bg: Ходове, които могат да се решат чрез попълване:

en: Amount of trial-and-error required to solve:
bg: Брой на необходимите проби и грешки за решаването:

en: Puzzle Statistics
bg: Статистика на главоблъсканицата

note: FIXME: This should create a pop-up dialog
en: Unable to display help: %s
bg: Помощта не може да бъде показана: %s

en: Untracked
bg: Непроследено

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Delete selected tracker.
bg: Премахване на това проследяване.

en: Hide current tracker entries.
bg: Скриване на данните на текущото проследяване.

en: A_pply
bg: _Прилагане

en: Apply all tracked values and remove the tracker.
bg: Изчистване на всички ходове свързани с това проследяване.

en: Tracker %s
bg: Проследяване %s

en: _Clear
bg: _Изчистване

en: No Space
bg: Няма свободно пространство

en: No space left on disk
bg: Няма свободно пространство на диска

en: Unable to create data folder %(path)s.
bg: Папката за данни %(path)s не може да бъде създадена.

en: There is no disk space left!
bg: Няма свободно пространство на диска!

en: Error %(errno)s: %(error)s
bg: Грешка %(errno)s: %(error)s

en: Unable to save game.
bg: Играта не може да бъде запазена.

en: Unable to save file %(filename)s.
bg: Неуспешно запазването на файла %(filename)s.

en: Unable to mark game as finished.
bg: „Судоку“ не може да отбележи играта като завършена.

en: Sudoku unable to mark game as finished.
bg: „Судоку“ не може да отбележи играта като завършена.

en: Mines
bg: Мини

en: Clear hidden mines from a minefield
bg: Изчистване на скритите мини от дъската

en: _Pause
bg: _Пауза

en: _Fullscreen
bg: На цял _екран

en: _Scores
bg: _Резултати

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _About
bg: _Относно

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Use the unknown flag
bg: Използване на флагчета за непознато

en: Set to true to be able to mark squares as unknown.
bg: Трябва да е „Истина“, за да е разрешено маркирането на квадратчета като неизвестни.

en: Warning about too many flags
bg: Предупреждения за прекалено много флагчета

en: Set to true to enable warning icons when too many flags are placed.
bg: Трябва да е „Истина“, за да се включи предупреждение при слагането на прекалено много флагчета.

en: Enable automatic placing of flags
bg: Включване на автоматичното поставяне на флагчета

en: Set to true to have gnomine automatically flag squares as mined when enough squares are revealed
bg: Трябва да е „Истина“, за да се поставят автоматично флагчета върху мините, когато са отрити достатъчно квадратчета

en: Number of columns in a custom game
bg: Брой колони в произволна игра

en: Number of rows in a custom game
bg: Брой редове в произволната игра

en: The number of mines in a custom game
bg: Броят мини в произволна игра

en: Board size
bg: Размер на дъската

en: Size of the board (0-2 = small-large, 3=custom)
bg: Размер на дъската „0“ (малка), „1“ (средна), „2“ (голяма), „3“ (произволна)

[ctx: board size]
en: Custom
bg: Друга

en: Time:
bg: Време:

note: New game screen
en: Field Size
bg: Размер на дъската

en: Custom Size
bg: Произволен размер

en: H_orizontal:
bg: _Хоризонтално:

en: _Vertical:
bg: В_ертикално:

en: _Number of mines:
bg: _Брой мини:

en: <b>%d</b> mine | <b>%d</b> mines
bg[0]: %d мина
bg[1]: %d мини

en: Show a hint
bg: Съвет

en: The Mines Have Been Cleared!
bg: Всички мини са изчистени!

en: Mines Scores
bg: Мини — резултати

en: Size:
bg: Размер:

en: Cancel current game?
bg: Край на текущата игра?

en: Start New Game
bg: Започване на нова игра

en: Keep Current Game
bg: Продължаване на текущата игра

en: Main game:
bg: Основната игра:

en: Resizing and SVG support:
bg: Оразмеряване и поддръжка на SVG:

en: Faces:
bg: Тема:

en: Graphics:
bg: Графика:

en: The popular logic puzzle minesweeper. Clear mines from a board using hints from squares you have already uncovered.
    
    Mines is a part of GNOME Games.
bg: Популярната главоблъсканица с мини. Изчистете мините от дъската, като се съобразявате с квадратите, които вече сте разкрили.
    
    Мините са част от игрите на GNOME.

en: Flags
bg: Флагчета

en: _Use "I'm not sure" flags
bg: Използване на _флагчета, когато не сте сигурни

en: _Warn if too many flags placed
bg: Предупреждения за прекалено много фла_гчета

en: Mines Preferences
bg: Настройки на Мините

en: Paused
bg: На пауза

en: Complete the puzzle by matching numbered tiles
bg: Главоблъсканицата се решава като плочките се наредят и числата съвпаднат

en: _Solve
bg: _Решаване

en: _Up
bg: На_горе

en: _Left
bg: На_ляво

en: _Right
bg: На_дясно

en: _Down
bg: Над_олу

en: _Size
bg: _Дъска

en: _2x2
bg: _2×2

en: _3x3
bg: _3×3

en: _4x4
bg: _4×4

en: _5x5
bg: _5×5

en: _6x6
bg: _6×6

en: The size of the playing grid
bg: Размер на дъската за игра

en: The value of this key is used to decide the size of the playing grid.
bg: Стойността на този ключ се използва за задаване на размера на дъската за игра.

en: Solve
bg: Решаване

en: Solve the game
bg: Решаване на играта

en: Time:
bg: Време:

en: Tetravex Scores
bg: Резултати от „Tetravex“

en: GNOME Tetravex is a simple puzzle where pieces must be positioned so that the same numbers are touching each other.
    
    Tetravex is a part of GNOME Games.
bg: „Tetravex“ е проста логическа игра, в която плочките трябва да са на места, на които еднаквите числа да се допират.
    
    „Tetravex“ е част от игрите на GNOME.

en: Slide blocks to solve the puzzle
bg: Главоблъсканицата се решава чрез плъзгане на блоковете

en: The puzzle in play
bg: Текущата главоблъсканица

en: The number of the puzzle being played.
bg: Номерът на главоблъсканицата, която се играе в момента.

en: Only 18 steps
bg: Само 18 стъпки

note: puzzle name
en: Daisy
bg: Маргаритка

note: puzzle name
en: Violet
bg: Виолетка

note: puzzle name
en: Poppy
bg: Мак

note: puzzle name
en: Pansy
bg: Теменуга

note: puzzle name
en: Snowdrop
bg: Снежинка

note: puzzle name - sometimes called "Le'Ane Rouge"
en: Red Donkey
bg: Червено магаре

note: puzzle name
en: Trail
bg: Следа

note: puzzle name
en: Ambush
bg: Засада

note: puzzle name
en: Agatka
bg: Агатка

note: puzzle name
en: Success
bg: Успех

note: puzzle name
en: Bone
bg: Кокал

note: puzzle name
en: Fortune
bg: Фортуна

note: puzzle name
en: Fool
bg: Шут

note: puzzle name
en: Solomon
bg: Соломон

note: puzzle name
en: Cleopatra
bg: Клеопатра

note: puzzle name
en: Shark
bg: Акула

note: puzzle name
en: Rome
bg: Рим

note: puzzle name
en: Pennant Puzzle
bg: Вимпел

note: puzzle name
en: Ithaca
bg: Итака

note: puzzle name
en: Pelopones
bg: Пелопонес

note: puzzle name
en: Transeuropa
bg: Трансевропа

note: puzzle name
en: Lodzianka
bg: Лодзианка

note: puzzle name
en: Polonaise
bg: Полонеза

note: puzzle name
en: Baltic Sea
bg: Балтийско море

note: puzzle name
en: American Pie
bg: Американски пай

note: puzzle name
en: Traffic Jam
bg: Задръстване

note: puzzle name
en: Sunshine
bg: Слънце

note: puzzle name
en: Only 18 Steps
bg: Само 18 стъпки

note: set of puzzles
en: HuaRong Trail
bg: Следа към Хуаронг

note: set of puzzles
en: Challenge Pack
bg: Пакет с предизвикателства

note: set of puzzles
en: Skill Pack
bg: Пакет за умели

en: _Restart Puzzle
bg: _Започване отначало

en: Next Puzzle
bg: Следващата главоблъсканица

en: Previous Puzzle
bg: Предишната главоблъсканица

en: X location of window
bg: Позиция по X на прозореца

en: Y location of window
bg: Позиция по Y на прозореца

en: Level completed.
bg: Нивото е завършено.

en: The Puzzle Has Been Solved!
bg: Наредихте главоблъсканицата!

en: Klotski Scores
bg: Резултати от „Klotski“

en: Puzzle:
bg: Главоблъсканица:

en: The theme for this game failed to render.
    
    Please check that Klotski is installed correctly.
bg: Темата за тази игра не може да бъде изрисувана.
    
    Проверете дали играта „Klotski“ е инсталирана правилно.

en: Could not find the image:
    %s
    
    Please check that Klotski is installed correctly.
bg: Не може да се открие графичния файл:
    %s
    
    Проверете дали играта „Klotski“ е инсталирана правилно.

en: Moves: %d
bg: Ходове: %d

en: Sliding Block Puzzles
    
    Klotski is a part of GNOME Games.
bg: Главоблъсканици с плъзгащи се блокове.
    
    „Klotski“ е част от игрите на GNOME.

en: Tali
bg: Генерал

en: Beat the odds in a poker-style dice game
bg: Победи шанса в игра със зарове подобна на покер

en: Delay between rolls
bg: Закъснения между хвърлянията

en: Choose whether or not to insert a delay between the computer's dice rolls so the player can follow what it is doing.
bg: Да се вмъкват ли закъснения между хвърлянията на компютъра, за да се вижда какво прави той.

en: Display the computer's thoughts
bg: Показване на мислите на компютъра

en: If set to true, a dump of the AI's working will be done to standard output.
bg: Ако се установи като „Истина“, всички мисли на компютъра ще бъдат извеждани на стандартния изход.

en: Already used! Where do you want to put that?
bg: Вече е използвано! Къде искате да го поставите?

en: Score: %d
bg: Резултат: %d

en: Field used
bg: Използвано поле

en: Delay computer moves
bg: Забавяне на ходовете на компютъра

en: Display computer thoughts
bg: Показване на мислите на компютъра

en: Number of computer opponents
bg: Брой компютърни противници

en: NUMBER
bg: БРОЙ

en: Number of human opponents
bg: Брой човешки противници

en: Game choice: Regular or Colors
bg: Избор на игра: обикновена или цветна

en: STRING
bg: НИЗ

en: Number of computer-only games to play
bg: Брой игри само с компютърни противници

en: Number of trials for each roll for the computer
bg: Брой опити за всяко хвърляне на компютъра

[ctx: game type]
en: Regular
bg: Обикновена

[ctx: game type]
en: Colors
bg: Цветна

en: Roll all!
bg: Хвърляне на всички!

en: Roll!
bg: Хвърляне!

en: The game is a draw!
bg: Играта завърши с равенство!

en: Tali Scores
bg: Резултати

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
bg[0]: %s печели играта с %d точка
bg[1]: %s печели играта с %d точки

en: Computer playing for %s
bg: Компютърът играе вместо %s

en: %s! -- You're up.
bg: %s! — Твой ред е.

en: Select dice to roll or choose a score slot.
bg: Изберете зарове, които ще хвърляте отново или изберете комбинация за резултат.

en: Roll
bg: Хвърляне

en: You are only allowed three rolls. Choose a score slot.
bg: Позволени са само три хвърляния! Посочете комбинация.

en: GNOME version (1998):
bg: Версия за GNOME (1998)

en: Console version (1992):
bg: Версия за Curses (1992):

en: Colors game and multi-level AI (2006):
bg: Игра с цветове и интелект на много нива (2006):

en: A variation on poker with dice and less money.
    
    Tali is a part of GNOME Games.
bg: Нещо като покер със зарове и с по-малко пари.
    
    Играта „Генерал“ е част от игрите на GNOME.

en: Current game will complete with original number of players.
bg: Текущата игра ще завърши с началния брой играчи.

en: Tali Preferences
bg: Настройки на „Генерал“

en: Human Players
bg: Човешки играчи

en: _Number of players:
bg: _Брой играчи:

en: Computer Opponents
bg: Компютърни противници

note: --- Button ---
en: _Delay between rolls
bg: _Закъснения между хвърлянията

en: N_umber of opponents:
bg: Брой _противници:

en: _Difficulty:
bg: _Трудност:

[ctx: difficulty]
en: Medium
bg: Средна

note: --- PLAYER NAMES FRAME ----
en: Player Names
bg: Имена на играчите

en: 1s [total of 1s]
bg: 1-ци [общо 1-ци]

en: 2s [total of 2s]
bg: 2-ки [общо 2-ки]

en: 3s [total of 3s]
bg: 3-ки [общо 3-ки]

en: 4s [total of 4s]
bg: 4-ки [общо 4-ки]

en: 5s [total of 5s]
bg: 5-ци [общо 5-ци]

en: 6s [total of 6s]
bg: 6-ци [общо 6-ци]

note: End of upper panel
en: 3 of a Kind [total]
bg: 3 еднакви [сбор]

en: 4 of a Kind [total]
bg: 4 еднакви [сбор]

en: Full House [25]
bg: Фул [25]

en: Small Straight [30]
bg: Малка кента [30]

en: Large Straight [40]
bg: Голяма кента [40]

en: 5 of a Kind [50]
bg: 5 еднакви [50]

en: Chance [total]
bg: Шанс [сбор]

note: End of lower panel
en: Lower Total
bg: Общо точки долу

en: Grand Total
bg: Общо точки

note: Need to squish between upper and lower pannel
en: Upper total
bg: Общо точки горе

en: Bonus if >62
bg: Бонус при >62

note: End of upper panel
en: 2 pair Same Color [total]
bg: Чифт от един цвят [сбор]

en: Full House [15 + total]
bg: Фул [15 + сбор]

en: Full House Same Color [20 + total]
bg: Фул от един цвят [20 + сбор]

en: Flush (all same color) [35]
bg: Флъш (всички от един цвят [35]

en: 4 of a Kind [25 + total]
bg: 4 еднакви [25 + сбор]

en: 5 of a Kind [50 + total]
bg: 5 еднакви [50 + сбор]

en: Choose a score slot.
bg: Изберете комбинация.

en: 5 of a Kind [total]
bg: 5 еднакви [сбор]

en: Dominate the board in a classic version of Reversi
bg: Доминация на масата с класическа версия на „Reversi“

en: Dark:
bg: Черни:

en: Light:
bg: Бели:

en: Light must pass, Dark's move
bg: Белите пропускат, на ход са черните

en: Dark must pass, Light's move
bg: Черните пропускат, на ход са белите

en: A disk flipping game derived from Reversi.
    
    Iagno is a part of GNOME Games.
bg: Игра с обръщане на пулове, при която се опитвате да завземете цялата дъска.
    
    „Iagno“ е част от игрите на GNOME.

en: Light player wins!
bg: Белите спечелиха!

en: Dark player wins!
bg: Черните спечелиха!

en: The game was a draw.
bg: Играта завърши с равенство.

en: Invalid move.
bg: Непозволен ход.

en: Iagno Preferences
bg: Настройки на „Iagno“

en: Dark
bg: Черни

en: Light
bg: Бели

en: S_how grid
bg: _Показване на решетката

en: _Flip final results
bg: _Обръщане на крайните резултати

en: _Tile set:
bg: _Вид пулове:

en: Unknown Command
bg: Непозната команда

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the score time (e.g. 1 minute)
en: Time
bg: Време

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the score value (e.g. 30 moves)
en: Score
bg: Резултат

[ctx: score-dialog]
note: Score format for time based scores.  %1$d is the time in minutes, %2$d is the time in seconds
en: %1$dm %2$ds
bg: %1$dмин. %2$dсек.

[ctx: score-dialog]
note: Score dialog column header for the name of the player who recorded the score
en: Name
bg: Име

en: View help for this game
bg: Показване на помощта за тази игра

en: End the current game
bg: Край на текущата игра

en: Toggle fullscreen mode
bg: Режим на цял екран

en: Get a hint for your next move
bg: Съвет за следващия ход

en: Leave fullscreen mode
bg: Изход от цял екран

en: Start a new multiplayer network game
bg: Започване на нова игра в мрежа

en: End the current network game and return to network server
bg: Спиране на текущата игра и връщане към мрежови сървър

en: Pause the game
bg: Пауза

en: Show a list of players in the network game
bg: Показване на списък с играчите в мрежова игра

en: Redo the undone move
bg: Връщане на отменения ход

en: Restart the game
bg: Започване на тази игра отначало

en: Resume the paused game
bg: Продължаване на временно спряна игра

en: View the scores
bg: Преглед на резултатите

en: Undo the last move
bg: Отмяна на последния ход

en: About this game
bg: Относно тази игра

en: Close this window
bg: Затваряне на този прозорец

en: Configure the game
bg: Настройване на играта

en: Quit this game
bg: Изход от тази игра

note: Translators: This "_New" is for the menu item 'Game->New', implies "New Game"
en: _New
bg: _Нова игра

en: _Redo Move
bg: _Отмяна на връщането

note: Translators: "_Restart" is the menu item 'Game->Restart', implies "Restart Game"
en: _Restart
bg: _Отначало

en: _Deal
bg: Р_аздаване

en: _Leave Fullscreen
bg: _Изход от цял екран

en: Network _Game
bg: Игра в _мрежа

en: L_eave Game
bg: _Напускане на играта

en: Player _List
bg: _Списък с играчи

en: Res_ume
bg: Про_дължаване

en: _End Game
bg: _Край на играта

note: %s is replaced with the name of the game in gnome-games.
en: %s is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version %d of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (%s) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия %d на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: %s is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма (%s) се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with %s; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма (%s). Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, погледнете <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Lights Off
bg: Гаси лампи

en: Turn off all the lights
bg: Изгасете всички лампи

en: The current level
bg: Текущото ниво

en: The users's most recent level.
bg: Последното ниво.

en: Turn off all the lights
    
    Lights Off is a part of GNOME Games.
bg: Изключете всички светлини.
    
    „Гаси лампи“ е част от игрите на GNOME.

en: Disassemble a pile of tiles by removing matching pairs
bg: Премахване на купчина плочки чрез групирането им по двойки

[ctx: mahjongg map name]
note: * Translatable strings file generated by get_titles.pl. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: The Ziggurat
bg: Зигурат

[ctx: mahjongg map name]
en: Four Bridges
bg: Четири моста

[ctx: mahjongg map name]
en: Cloud
bg: Облак

[ctx: mahjongg map name]
en: Tic-Tac-Toe
bg: Морски шах

[ctx: mahjongg map name]
en: Red Dragon
bg: Червен дракон

[ctx: mahjongg map name]
en: Pyramid's Walls
bg: Стени на пирамида

[ctx: mahjongg map name]
en: Confounding Cross
bg: Разбъркани кръстове

[ctx: mahjongg map name]
en: Difficult
bg: Трудна

en: Moves Left:
bg: Оставащи ходове:

en: Do you want to start a new game with this map?
bg: Искате ли да започнете нова игра с тази карта?

en: If you continue playing the next game will use the new map.
bg: Ако продължите игра, следващата игра ще използва новата карта.

en: _Continue playing
bg: _Продължаване на играта

en: Use _new map
bg: Ползване на _новата карта

en: Mahjongg Scores
bg: Резултати от „Mahjongg“

en: Puzzle solved!
bg: Наредихте главоблъсканицата!

en: You didn't make the top ten, better luck next time.
bg: Не се класирахте в челната десетка. Повече успех следващия път.

en: There are no more moves.
bg: Няма повече ходове.

en: Each puzzle has at least one solution.  You can undo your moves and try and find the solution for a time penalty, restart this game or start an new one.
bg: Всеки пъзел може да се подреди. Можете да отмените хода си, но ще бъде прибавено време. Можете да започнете играта отначало или да започнете нова.

en: _New game
bg: _Нова игра

en: Mahjongg Preferences
bg: Настройки на „Mahjongg“

en: Tiles
bg: Плочки

en: Maps
bg: Подредби

en: _Select map:
bg: _Избор на подредба:

en: Colors
bg: Цветна

en: Maps:
bg: Подредби:

en: Tiles:
bg: Плочки:

en: A matching game played with Mahjongg tiles.
    
    Mahjongg is a part of GNOME Games.
bg: Игра с еднакви плочки „Mahjongg“.
    
    „Mahjongg“ е част от игрите на GNOME.

note: Translators: This is the window title for Mahjongg which contains the map name, e.g. 'Mahjongg - Red Dragon'
en: Mahjongg - %s
bg: Mahjongg — %s

en: Restart the current game
bg: Започване на тази игра отначало

en: Redo the last move
bg: Повтаряне на последния ход

en: Image to use for drawing blocks
bg: Изображение за блокчетата

en: Image to use for drawing blocks.
bg: Изображение за блокчетата.

en: The theme used for rendering the blocks
bg: Темата използвана за изрисуване на плочките

en: The name of the theme used for rendering the blocks and the background.
bg: Името на темата използвана за изрисуване на плочките и фона.

en: Level to start with
bg: Начално ниво

en: Level to start with.
bg: Начално ниво.

en: Whether to preview the next block
bg: Дали да се показва следващата фигура

en: Whether to preview the next block.
bg: Дали да се показва следващата фигура.

en: Whether to show where the moving piece will land
bg: Показване къде ще падне _плочката

en: Whether to show where the moving piece will land.
bg: Показване къде ще падне _плочката.

en: Whether to give blocks random colors
bg: Дали да се задават случайни цветове на блокчетата

en: Whether to give blocks random colors.
bg: Дали да се задават случайни цветове на блокчетата.

en: Whether to rotate counter clock wise
bg: Дали да се върти обратно на часовниковата стрелка

en: Whether to rotate counter clock wise.
bg: Дали да се върти обратно на часовниковата стрелка.

en: The number of rows to fill
bg: Брой редове за запълване

en: The number of rows that are filled with random blocks at the start of the game.
bg: Брой редове, случайно запълнени с блокчета в началото на играта.

en: The density of filled rows
bg: Плътност на запълнените редове

en: The density of blocks in rows filled at the start of the game. The value is between 0 (for no blocks) and 10 (for a completely filled row).
bg: Плътността на блокчетата в редовете, запълнени в началото на играта. Стойността е между 0 (без блокчета) и 10 (изцяло запълнен ред).

en: Whether to play sounds
bg: Дали да се изпълняват звуци при събития

en: Whether to play sounds.
bg: Дали да се изпълняват звуци при събития.

en: Whether to pick blocks that are hard to place
bg: Дали да се избират блокове, които са трудни за наместване

en: Whether to pick blocks that are hard to place.
bg: Дали да се избират блокове, които са трудни за наместване.

en: Key press to move down.
bg: Клавиш за ход надолу

en: Drop
bg: Пускане

en: Key press to drop.
bg: Клавиш за пускане

en: Rotate
bg: Завъртане

en: Key press to rotate.
bg: Клавиш за въртене

en: Pause
bg: Пауза

en: Key press to pause.
bg: Клавиш за пауза

en: Quadrapassel
bg: Четрис

en: Fit falling blocks together
bg: Нареждане на падащи блокчета

en: Game Over
bg: Край на играта

en: Lines:
bg: Редове:

en: Quadrapassel Preferences
bg: Настройки на „Четрис“

en: Setup
bg: Настройки

note: pre-filled rows
en: _Number of pre-filled rows:
bg: _Брой редове запълнени в началото:

note: pre-filled rows density
en: _Density of blocks in a pre-filled row:
bg: _Плътност на кубчетата в запълнените редове:

en: Operation
bg: Действие

en: _Preview next block
bg: _Показване на следващата фигура

en: Choose difficult _blocks
bg: _Трудни фигури

note: rotate counter clock wise
en: _Rotate blocks counterclockwise
bg: В_ъртене на фигурите обратно на часовниковата стрелка

en: Show _where the block will land
bg: Показване къде ще падне _плочката

en: Theme
bg: Тема

en: Controls
bg: Клавиши

en: Block Style
bg: Стил на плочките

en: Plain
bg: Обикновен

en: Tango Flat
bg: Tango без полусенки

en: Tango Shaded
bg: Tango с полусенки

en: Clean
bg: Изчистен

en: Quadrapassel Scores
bg: Резултати на Четрис

en: A classic game of fitting falling blocks together.
    
    Quadrapassel is a part of GNOME Games.
bg: Класическа игра с взаимно напасване на падащи блокове.
    
    „Четрис“ е част от игрите на GNOME.

en: The theme to use
bg: Използваната тема

en: The title of the tile theme to use.
bg: Името на темата на плочките, която ще се използва.

en: The size of the game board.
bg: Размер на дъската за игра.

en: Board color count
bg: Брой цветове плочки

en: The number of colors of tiles to use in the game.
bg: Броят различни цветове на плочки, които да се ползват в играта.

en: Zealous animation
bg: По-красива анимация

en: Use more flashy, but slower, animations.
bg: Използване на по-красива, но по-бавна анимация.

en: Swell Foop
bg: Еднакви

en: Board size:
bg: Размер на дъската:

en: Number of colors:
bg: Брой цветове:

en: Theme:
bg: Тема:

en: Zealous Animation
bg: По-красива анимация

en: Clear the screen by removing groups of colored and shaped tiles
bg: Изчистване на екрана чрез махане на групи от цветни плочки с характерна форма

en: I want to play that game! You know, they all light-up and you click on them and they vanish!
    
    Swell Foop is a part of GNOME Games.
bg: Искам да играя на това! Сещаш се, нали, дето мигат и като ги натиснеш — изчезват!
    
    „Еднакви“ е част от игрите на GNOME.

en: Copyright  2009 Tim Horton
bg: Авторски права: 2009 Tim Horton

en: No points
bg: Няма точки

en: %d point | %d points
bg[0]: %d точка
bg[1]: %d точки

en: Swell Foop Scores
bg: Резултати от „Еднакви“

en: Small
bg: Малка

en: Normal
bg: Нормална

en: Large
bg: Голяма

en: Shapes and Colors
bg: Форми и цветове
