gtksourceview master - en to bg translation catalogue (536 entries)

en: After
bg: След

note: Translators: "All" is used as a label in thestatus bar of the popup, telling that all completion pages are shown
en: All
bg: Всички

en: Always
bg: Винаги

en: Before
bg: Преди

note: Translators: It is related to an option of a set of values
en: Disabled
bg: Изключени

en: Leading
bg: Междуредие

en: Newline
bg: Нов ред

en: Non Breaking Whitespace
bg: Интервал без разделяне

en: Space
bg: Интервал

en: Tab
bg: Табулатор

en: Text
bg: Текст

en: Trailing
bg: В края на реда

en: Arbitrary base number
bg: Число в някаква бройна система

note: A boolean constant: TRUE, false
en: Boolean value
bg: Булева стойност

note: Any comment
en: Comment
bg: Коментар

en: Data Type
bg: Тип на данната

note: A decimal number: 1234
en: Decimal number
bg: Десетично число

note: map to nothing
en: Escaped Character
bg: Екраниран знак

note: keywords: "if", "for", "while", etc.
en: Keyword
bg: Ключова дума

en: Preprocessor
bg: Предпроцесор

en: Real number
bg: Реално число

en: Sources
bg: Изходен код

en: Storage Class
bg: Клас за съхранение

note: A string constant: "this is a string"
en: String
bg: Низ

en: ASP Object
bg: Обект на ASP

note: A function name (also: methods for classes)
en: Function
bg: Функция

note: A generic number constant
en: Number
bg: Число

note: Operators: "+", "*", etc.
en: Operator
bg: Оператор

note: A special constant like NULL in C or null in Java
en: Special constant
bg: Специална константа

en: VBScript and ADO constants
bg: Константи на VBScript и ADO

en: Automake Variable
bg: Променлива на Automake

en: Built-in Target
bg: Вградена цел

en: Optional Target
bg: Незадължителна цел

en: Other Keyword
bg: Друга ключова дума

en: Prefix
bg: Префикс

en: Primary
bg: Първичен

en: Secondary
bg: Вторичен

en: Substitution
bg: Заместване

en: Builtin Function
bg: Вградена функция

en: Pattern
bg: Шаблон

en: Scripts
bg: Скриптове

en: Variable
bg: Променлива

note: A floating point constant: 2.3e10
en: Floating point number
bg: Число с плаващата запетая

en: Hexadecimal number
bg: Шестнадесетично число

note: Any variable name
en: Identifier
bg: Идентификатор

en: Entries
bg: Заместващи последователности

en: Field
bg: Поле

en: Markup
bg: Маркиране

en: Boolean
bg: Булева стойност

en: Definition
bg: Дефиниция

en: Multiline string
bg: Низ на няколко реда

en: Namespace
bg: Пространство на имена

en: Null Value
bg: Стойност null

en: Regular Expression
bg: Регулярен израз

en: Special Variable
bg: Специална променлива

en: Bindings
bg: Свързвания

note: Translators: functions that are provided in the language
en: Builtin
bg: Вграден обект

en: CG Shader Language
bg: Език за графични обработки CG

note: Any erroneous construct
en: Error
bg: Грешка

en: Included File
bg: Включен файл

en: Octal number
bg: Осмично число

en: Swizzle operator
bg: Оператор за пренареждане

en: Bullet
bg: Водач

en: ChangeLog
bg: Дневник на промените

en: Date
bg: Дата

en: E-mail address
bg: Адрес на е-поща

en: File
bg: Файл

en: Name
bg: Име

note: * * SECTION:language * @Short_description: Object representing a syntax highlighted language * @Title: GtkSourceLanguage * @See_also: #GtkSourceLanguageManager * #GtkSourceLanguage encapsulates syntax and highlighting styles for a * particular language. Use #GtkSourceLanguageManager to obtain a * #G
en: Others
bg: Други

en: Release
bg: Версия

en: C/C++/ObjC Header
bg: Заглавен файл на C/C++/ObjC

note: A character constant: 'c'
en: Character
bg: Знак

en: Common Defines
bg: Общи дефиниции

en: Signal name
bg: Име на сигнал

en: Standard stream
bg: Стандартен поток

en: printf Conversion
bg: Преобразуване на printf

en: Builtin Command
bg: Вградена команда

en: Builtin Variable
bg: Вградена променлива

note: Any constant
en: Constant
bg: Константа

en: Control Keyword
bg: Контролна ключова дума

note: Any statement
en: Statement
bg: Израз без стойност

note: Translators: this is a format that appears in the strings
en: String Format
bg: Формат на низ

en: Class Selector
bg: Селектор по клас

en: Color
bg: Цвят

note: Translator: it is a type of number
en: Decimal
bg: Десетично число

en: Dimension
bg: Размер

en: ID Selector
bg: Селектор по идентификатор

en: Known Property Value
bg: Стойност на познато свойство

en: Others 2
bg: Други 2

en: Others 3
bg: Други 3

en: Tag Name Selector
bg: Селектор по име на етикета

en: at-rules
bg: Правила „@“

en: Device Functions
bg: Функции за устройство

en: Global Functions
bg: Глобални функции

en: Global Variables
bg: Глобални променливи

note: A base-N number: 0xFFFF
en: Base-N number
bg: Цяло число в основа N

note: A builtin name: like __import__, abs in Python (see http://docs.python.org/lib/built-in-funcs.html)
en: Built-in identifier
bg: Вграден идентификатор

note: A complex number
en: Complex number
bg: Комплексно число

note: A primitive data type: int, long, char, etc.
en: Data type
bg: Тип на данна

en: Defaults
bg: Стандартни стойности

note: A special comment containing documentation like in javadoc or gtk-doc
en: Documentation comment
bg: Документиращ коментар

note: This style doesn't map to anything since it must be used as an additional style for text which is already styled as a "doc-comment"
en: Documentation comment element
bg: Елемент от документиращ коментар

note: Anything that needs extra attention; mostly the keywords TODO, FIXME and XXX
en: Note (FIXME, TODO, XXX, etc.)
bg: Бележка (FIXME, TODO, XXX, и т.н.)

note: This one is for '#include <foo.h>' and "#pragma blah", or 'use foobar', etc..
en: Preprocessor directive
bg: Директива на предпроцесора

note: Reserved keywords: like "const" and "goto" in Java
en: Reserved keyword
bg: Запазена ключова дума

note: A shebang: #!/bin/sh
en: Shebang
bg: Решетка с удивителна

note: This style doesn't map to anything since it must be used as an additional style for text which is already styled as a "string"
en: Special character (inside a string)
bg: Специален знак (в низ)

note: Text that stands out, HTML links, e-mail addresses, etc.
en: Underlined
bg: Подчертано

en: Additional Category
bg: Допълнителна категория

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Exec parameter
bg: Параметър при изпълнение

en: Group
bg: Група

note: Translators: "Key" here means key value, that is the left hand side in a myoption=something line in a .desktop file
en: Key
bg: Ключ

en: Main Category
bg: Основна категория

en: Reserved Category
bg: Запазена категория

en: Translation
bg: Превод

en: Added line
bg: Добавен ред

note: Others 3
en: Changed line
bg: Променен ред

en: Diff
bg: Разлики

note: Keyword
en: Ignore
bg: Игнориране

note: String
en: Location
bg: Местоположение

note: Others 2
en: Removed line
bg: Премахнат ред

note: Preprocessor
en: Special case
bg: Специален случай

en: Binary number
bg: Двоично число

en: Special Token
bg: Специална лексема

en: Formatting Elements
bg: Форматиращи елементи

en: GUI Elements
bg: Елементи на ГПИ

en: Header Elements
bg: Заглавни елементи

en: Structural Elements
bg: Структурни елементи

en: Command
bg: Команда

en: DOS Batch
bg: Пакетен файл на DOS

en: Attribute name
bg: Име на атрибут

en: patch-start
bg: начало на кръпка

en: decl
bg: декларация

en: entity
bg: заместваща последователност

en: error
bg: грешка

en: quoted-value
bg: цитирана стойност

en: Assertion
bg: Предположение

en: Boolean Value
bg: Булева стойност

en: Debug
bg: Изчистване на грешки

en: Design by Contract
bg: Договор на програмата

en: Exception Handling
bg: Обработка на изключения

en: Predefined Variable
bg: Предефинирана променлива

en: Void Value
bg: Стойност void

en: Atom
bg: Атом

en: Base-N Integer
bg: Цяло число в основа N

en: Compiler Directive
bg: Директива към компилатора

en: Block
bg: Блок

en: Floating Point
bg: Плаваща запетая

en: Reserved Constant
bg: Запазена константа

en: Scientific
bg: Научно представяне

en: Debug Code
bg: Код за изчистване на грешки

en: Error Text
bg: Текст на грешка

en: BOZ Literal
bg: Литерал „BOZ“

en: Intrinsic function
bg: Стандартна функция

en: Builtin-function keyword
bg: Ключова дума за вградена функция

en: Floating Point number
bg: Число с плаващата запетая

en: Labeled argument
bg: Аргумент с етикет

en: Module Path
bg: Път за модул

en: Polymorphic Variant
bg: Полиморфен вариант

note: Translators: this is a specific variable called Type
en: Type Variable
bg: Променлива за тип

en: Type, module or object keyword
bg: Ключови думи за тип, модул или обект

en: Variant Constructor
bg: Конструктор на варианти

en: Address
bg: Адрес

en: Filename
bg: Име на файл

en: Frame Number
bg: Номер на рамката

en: GDB Log
bg: Журнал на GDB

en: Incomplete Sequence
bg: Непълна последователност

en: Optimized Out
bg: Премахнато при оптимизация

en: Prompt
bg: Подсказка

en: Thread Action
bg: Действие с нишки

en: Thread Header
bg: Заглавна част на нишка

en: Builtin Constant
bg: Вградена константа

en: OpenGL Shading Language
bg: Език за графични обработки на OpenGL

en: Reserved Keywords
bg: Запазени ключови думи

en: Deprecated
bg: Изоставено

en: Function Name
bg: Име на функция

en: Inline Documentation Section
bg: Вмъкнат раздел с документация

en: Parameter
bg: Параметър

en: Property Name
bg: Име на свойство

en: Return
bg: Връщана стойност

en: Signal Name
bg: Име на сигнал

en: Since
bg: От

en: Type
bg: Тип

en: Include directive
bg: Директива за включване

en: Widget State
bg: Състояние на графичния обект

en: Anchor
bg: Котва

en: Code Block
bg: Блок с код

en: Definition list
bg: Списък с дефиниции

en: Emphasis
bg: Наблягане

en: Enumerated list
bg: Изброен списък

en: Escape
bg: Екраниране

en: Haddock Directive
bg: Директива за Haddock

en: Header Property
bg: Атрибут на заглавната част

en: Hyperlinked Identifier
bg: Идентификатор с хипервръзка

en: Hyperlinked Module Name
bg: Име на модул с хипервръзка

en: Inline Haddock Section
bg: Вмъкнат раздел на Haddock

en: Itemized list
bg: Поточков списък

en: Monospace
bg: Равноширок

en: URL
bg: Адрес

en: Float
bg: Число с плаваща запетая

en: Octal
bg: Осмично

en: Symbol
bg: Символ

en: Attribute Name
bg: Име на атрибут

en: Attribute Value
bg: Стойност на атрибут

en: Tag
bg: Етикет

en: Commands
bg: Команди

en: Escaped Characters
bg: Екранирани знаци

en: Storage Type
bg: Тип на мястото за съхранение

en: Declaration
bg: Декларация

note: Translators: refered to some specific keywords of the language that allow to get external functionalities
en: External
bg: Пакети и имена

en: Future Reserved Keywords
bg: Бъдещи запазени думи

en: Scope Declaration
bg: Декларация на обхват

en: Constructors
bg: Конструктори

en: Properties
bg: Свойства

en: Undefined Value
bg: Недефинирана стойност

en: Include
bg: Включване

en: Inline Math Mode
bg: Вмъкнат математически режим

en: Math Mode
bg: Математически режим

en: Verbatim
bg: Дословно

en: math-bound
bg: Режим свързан с математическия

en: Nil Constant
bg: Константата nil

en: Reserved Identifier
bg: Запазен идентификатор

en: Autoconf Macro
bg: Макрос на autoconf

en: Obsolete Autoconf Macro
bg: Изоставен макрос на autoconf

en: m4 Macro
bg: Макрос на m4

en: m4-comment
bg: Коментар на m4

en: Assignment Left Hand Side
bg: Лява страна на присвояване

en: Assignment Right Hand Side
bg: Дясна страна на присвояване

note: Translators: Trailing Tabs refers to tabulation characters present at the end of the line
en: Trailing Tab
bg: Краен табулатор

en: command
bg: команда

en: function
bg: функция

note: FIXME make it better names, and make them translatable
en: keyword
bg: ключова дума

en: prereq
bg: изискано

en: targets
bg: цели

en: Block Elements
bg: Блокови елементи

en: Inline Elements
bg: Вмъкнати елементи

en: Page Elements
bg: Елементи към страницата

en: Section Elements
bg: Елементи към раздела

en: Backslash Escape
bg: Екраниране с обратно наклонена черта

en: Blockquote Marker
bg: Маркер за цитат

en: Code
bg: Код

en: Header
bg: Заглавна част

en: Horizontal Rule
bg: Хоризонтална черта

en: Image Marker
bg: Маркер за изображение

en: Label
bg: Етикет

en: Line Break
bg: Нов ред

en: Link Text
bg: Хипервръзка

en: List Marker
bg: Маркер за списък

en: Strong Emphasis
bg: Силно наблягане

en: Ocamldoc Comments
bg: Коментар на Ocamldoc

en: Standard Modules
bg: Стандартни модули

en: Operation operator
bg: Оператор за операция

en: Type Operators
bg: Оператори за типове

en: Package Manager
bg: Управление на пакет

en: Keysymbol
bg: Ключов символ

en: Module Handler
bg: Функция за обработка на модул

en: Device Cast
bg: Преобразуване на тип

en: Device Function
bg: Функция на устройството

en: Global Function
bg: Глобална функция

en: Global Variable
bg: Глобална променлива

en: OpenCL Constant
bg: Константа в OpenCL

en: Control
bg: Контролираща дума

en: File Descriptor
bg: Файлов дескриптор

en: Heredoc
bg: Документ Heredoc

en: Heredoc Bound
bg: Режим свързан с Heredock

en: Include Statement
bg: Израз за включване

en: Line Directive
bg: Директива за ред

en: POD Escape
bg: Екраниране на POD

en: POD heading
bg: Заглавна част на POD

en: POD keyword
bg: Ключова дума на POD

en: System Command
bg: Системна команда

en: Common Function
bg: Обща функция

en: Package Info
bg: Информация за пакет

en: Fuzzy
bg: Неточно

en: gettext translation
bg: Превод на gettext

en: Builtin Object
bg: Вграден обект

en: Format
bg: Формат

en: string-conversion
bg: преобразуване на низ

en: Assignment Operator
bg: Оператор за присвояване

en: Delimiter
bg: Разделител

en: Integer Number
bg: Цяло число

en: Reserved Class
bg: Запазен клас

en: Special Constant
bg: Специална константа

en: Command Macro
bg: Макрос за команда

en: Conditional Macro
bg: Условен макрос

en: Define
bg: Дефиниция

en: Directory Macro
bg: Макрос за папка

en: Email
bg: Е-писмо

en: Flow Conditional
bg: Условен преход

en: Other Macro
bg: Друг макрос

en: RPM Variable
bg: Променлива за RPM

en: RPM spec
bg: Спецификация за RPM

en: Section
bg: Раздел

en: Spec Macro
bg: Макрос на спецификацията

en: Switch
bg: Ключ

en: Attribute Definition
bg: Дефиниция на атрибут

en: Module handler
bg: Функция за обработка на модул

en: Numeric literal
bg: Литерал за число

en: Common Commands
bg: Обичайни команди

en: Subshell
bg: Под-обвивка

note: FIXME: need to sort out proper styles for variables
en: Variable Definition
bg: Дефиниция на променлива

en: Module name, Variant, etc
bg: Име на модул, вариант и т.н.

en: Standard ML
bg: Стандартен ML

en: Class
bg: Клас

en: IRI
bg: Локализиран адрес

en: Individual
bg: Представител

en: Literal
bg: Литерал

en: Predicate
bg: Предикат

en: QName
bg: Име с представка

en: No idea what it is
bg: Без идея какво е това

en: System Task
bg: Системна задача

en: Bold
bg: Получер

en: Italic
bg: Курсивeн

en: Option
bg: Опция

en: Option Name
bg: Име на опция

en: Section 1
bg: Раздел 1

en: Section 2
bg: Раздел 2

en: Section 3
bg: Раздел 3

en: Section 4
bg: Раздел 4

en: Section 5
bg: Раздел 5

en: Verbatim Block
bg: Дословен блок

en: File Attributes
bg: Файлови атрибути

en: Generated Content
bg: Генерирано съдържание

en: Macros
bg: Макрос

en: Gate
bg: Логически елемент

en: IEEE System Task
bg: Системна задача на IEEE

en: LRM Additional System Task
bg: Допълнителна системна задача по спецификация

en: Attribute value
bg: Стойност на атрибут

en: CDATA delimiter
bg: Разделител за знакови данни

en: DOCTYPE
bg: Декларация на типа на документа

en: Element name
bg: Име на елемент

en: Entity
bg: Заместваща последователност

en: Processing instruction
bg: Инструкция за обработка

en: Element
bg: Елемент

en: rule
bg: правило

en: token-type
bg: вид лексема

en: Classic
bg: Класическа

en: Classic color scheme
bg: Класическа цветова схема

en: Blue based color scheme
bg: Синя цветова схема

en: Color scheme used in the Kate text editor
bg: Цветова схема използвана в текстовия редактор Kate

en: Dark color scheme using the Tango color palette
bg: Тъмна цветова схема базирана на Tango

en: Color scheme using Tango color palette
bg: Цветова схема базирана на Tango

en: Document Words
bg: Думи от документа

en: The provider name
bg: Име на предоставящия модул

en: Icon
bg: Икона

en: The provider icon
bg: Икона на предоставящия модул

en: Proposals Batch Size
bg: Брой на едновременните предложения

en: Number of proposals added in one batch
bg: Брой предложения за дописване, които се добавят наведнъж

en: Scan Batch Size
bg: Редове за преглед

en: Number of lines scanned in one batch
bg: Брой редове преглеждани едновременно

en: Minimum Word Size
bg: Най-къса дума

en: The minimum word size to complete
bg: Минимална дължина на дума за дописване

en: Interactive Delay
bg: Забавяне

en: The delay before initiating interactive completion
bg: Забавяне преди започване на дописването

en: Priority
bg: Приоритет

en: Provider priority
bg: Приоритет на предоставящият модул

en: Highlight Syntax
bg: Оцветяване на синтаксиса

en: Whether to highlight syntax in the buffer
bg: Дали синтаксисът в буфера да се оцветява

en: Highlight Matching Brackets
bg: Оцветяване на съответстващите скоби

en: Whether to highlight matching brackets
bg: Дали съответстващите скоби да се оцветяват

en: Maximum Undo Levels
bg: Брой отмени

en: Number of undo levels for the buffer
bg: Колко отмени на действия в буфера да се помнят

note: Translators: throughout GtkSourceView "language" stands * for "programming language", not "spoken language"
en: Language
bg: Език

en: Language object to get highlighting patterns from
bg: Правилата на кой език да се ползват за оцветяването

en: Can undo
bg: С отмяна

en: Whether Undo operation is possible
bg: Дали действията могат да бъдат отменяни

en: Can redo
bg: С повтаряне

en: Whether Redo operation is possible
bg: Дали отменените действия могат да бъдат повторени

en: Style scheme
bg: Стилова схема

en: Undo manager
bg: Управление на отмяната

en: The buffer undo manager
bg: Управление на отмяната на редакциите на буфера

en: No extra information available
bg: Няма друга информация

en: View
bg: Изглед

en: The GtkSourceView bound to the completion
bg: Обектът „GtkSourceView“ свързан с автоматичното дописване

en: Remember Info Visibility
bg: Запомняне на видимостта на информацията

en: Remember the last info window visibility state
bg: Запомняне на видимостта на информацията от последния прозорец за информация

en: Select on Show
bg: Избор при показване

en: Select first proposal when completion is shown
bg: Избиране на първото предложение при показване на дописванията

en: Show Headers
bg: Показване на заглавни части

en: Show provider headers when proposals from multiple providers are available
bg: Показване на заглавните части на предоставящите модули, когато са повече от един

en: Show Icons
bg: Показване на икони

en: Show provider and proposal icons in the completion popup
bg: Показване на икони на предоставящия модул и предложенията в прозореца за дописване

en: Accelerators
bg: Клавишни комбинации

en: Number of proposal accelerators to show
bg: Брой на показваните предложени клавишни комбинации

en: Auto Complete Delay
bg: Забавяне при дописване

en: Completion popup delay for interactive completion
bg: Забавяне преди изскачането на прозорец с дописвания

en: Provider Page Size
bg: Размер на страницата от предоставящия модул

en: Provider scrolling page size
bg: Размер на страницата за придвижване от предоставящия модул

en: Proposal Page Size
bg: Предложен размер на страницата

en: Proposal scrolling page size
bg: Предложен размер на страницата за придвижване

en: Provider
bg: Предоставящ модул

en: Completion
bg: Дописване

en: The completion object to which the context belongs
bg: Обектът предоставящ дописване, към който принадлежи контекстът

note: Translators: The GtkTextIter at which the completion was invoked
en: Iterator
bg: Итератор

en: The GtkTextIter at which the completion was invoked
bg: Обектът GtkTextIter, при който дописването е извикано

en: Activation
bg: Задействане

en: The type of activation
bg: Видът задействане

note: Tooltip style
en: Completion Info
bg: Информация за дописване

en: Label to be shown for this item
bg: Етикет към този елемент

en: Markup to be shown for this item
bg: Маркиране към този елемент

en: Item text
bg: Текст към елемента

en: Icon to be shown for this item
bg: Икона към този елемент

en: Info
bg: Информация

en: Info to be shown for this item
bg: Информация към този елемент

note: regex_new could fail, for instance if there are different * named sub-patterns with the same name or if resulting regex is * too long. In this case fixing lang file helps (e.g. renaming * subpatterns, making huge keywords use bigger prefixes, etc.)
en: Cannot create a regex for all the transitions, the syntax highlighting process will be slower than usual.
    The error was: %s
bg: Не могат да се съставят регулярни изрази за всички преходи. Оцветяването на синтаксиса ще бъде по-бавно от обикновено.
    Грешката е: %s

en: Highlighting a single line took too much time, syntax highlighting will be disabled
bg: Оцветяването на един ред отне твърде много време. Оцветяването на синтаксиса ще бъде изключено.

en: context '%s' cannot contain a \%%{...@start} command
bg: контекстът „%s“ не може да съдържа команда „\%%{…@start}“

en: duplicated context id '%s'
bg: идентификаторът на контекст „%s“ се повтаря

en: style override used with wildcard context reference in language '%s' in ref '%s'
bg: налагане на стил, което е използвано с указател с маска към контексти в езика „%s“, указател „%s“

en: invalid context reference '%s'
bg: неправилен указател към контекст „%s“

en: unknown context '%s'
bg: непознат контекст „%s“

en: Missing main language definition (id = "%s".)
bg: Основната дефиниция на език липсва (id = „%s“).

en: The gutters' GtkSourceView
bg: Поле за подвързване от GtkSourceView

en: Window Type
bg: Вид на прозореца

en: The gutters text window type
bg: Вид на прозореца на полето за подвързване

en: X Padding
bg: Отстъп по X

en: The x-padding
bg: Отстъпът по X

en: Y Padding
bg: Отстъп по Y

en: The y-padding
bg: Отстъпът по Y

en: Visible
bg: Видим

en: X Alignment
bg: Подравняване по X

en: The x-alignment
bg: Подравняването по X

en: Y Alignment
bg: Подравняване по Y

en: The y-alignment
bg: Подравняването по Y

en: The View
bg: Изгледът

en: The view
bg: Изгледът

en: Alignment Mode
bg: Подравняване

en: The alignment mode
bg: Режимът на подравняване

en: The window type
bg: Вид на прозореца

en: Size
bg: Размер

en: The size
bg: Размерът

en: Pixbuf
bg: Буфер за пиксели

en: The pixbuf
bg: Буферът за пиксели

en: Stock Id
bg: Идентификатор

en: The stock id
bg: Номенклатурен идентификатор на стандартна икона

en: Icon Name
bg: Име на икона

en: The icon name
bg: Името на иконата

en: GIcon
bg: Икона GIcon

en: The gicon
bg: Икона gicon

en: The markup
bg: Маркиране

en: The text
bg: Текстът

en: Language id
bg: Идентификатор на език

en: Language name
bg: Име на език

en: Language section
bg: Раздел за език

en: Hidden
bg: Скрит

en: Whether the language should be hidden from the user
bg: Дали езикът да е скрит от потребителя

en: Language specification directories
bg: Папка с езиковите спецификации

en: List of directories where the language specification files (.lang) are located
bg: Списък с папки, където се пазят файловете за езикови спецификации (.lang).

en: Language ids
bg: Идентификатори на език

en: List of the ids of the available languages
bg: Списък с идентификатори на наличните езици

en: Unknown id '%s' in regex '%s'
bg: Непознат идентификатор „%s“ в контекста „%s“

en: in regex '%s': backreferences are not supported
bg: в регулярния израз „%s“: не се поддържат указатели към вече намерени групи знаци

en: Background
bg: Фон

en: The background
bg: Фонът

en: The GIcon
bg: Иконата GIcon

en: category
bg: категория

en: The mark category
bg: Категорията за маркиране

en: Source Buffer
bg: Буфер с изходен код

en: The GtkSourceBuffer object to print
bg: Обектът „GtkSourceBuffer“ за печат

en: Tab Width
bg: Дължина на табулаторите

en: Width of a tab character expressed in spaces
bg: Колко знака интервал е дълъг един табулатор

en: Wrap Mode
bg: Режим с пренасяне

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries.
bg: Дали редовете да се пренасят при граница между думи, знаци или никога.

en: Whether to print the document with highlighted syntax
bg: Дали документът да се печата с оцветен синтаксис

en: Print Line Numbers
bg: Разпечатване на номерата на редовете

en: Interval of printed line numbers (0 means no numbers)
bg: Интервал на номера на редове за печат („0“ значи без номера)

en: Print Header
bg: Разпечатване на горен колонтитул

en: Whether to print a header in each page
bg: Дали да се печата горен колонтитул на всяка страница

en: Print Footer
bg: Разпечатване на долен колонтитул

en: Whether to print a footer in each page
bg: Дали да се печата долен колонтитул на всяка страница

en: Body Font Name
bg: Шрифт за основния текст

en: Name of the font to use for the text body (e.g. "Monospace 10")
bg: Име на шрифта за основния текст (напр. „Monospace 10“)

en: Line Numbers Font Name
bg: Шрифт за номерата на редовете

en: Name of the font to use for the line numbers (e.g. "Monospace 10")
bg: Име на шрифта за номерата на редовете (напр. „Monospace 10“)

en: Header Font Name
bg: Шрифт за горния колонтитул

en: Name of the font to use for the page header (e.g. "Monospace 10")
bg: Име на шрифта за горния колонтитул (напр. „Monospace 10“)

en: Footer Font Name
bg: Шрифт за долния колонтитул

en: Name of the font to use for the page footer (e.g. "Monospace 10")
bg: Име на шрифта за долния колонтитул (напр. „Monospace 10“)

en: Number of pages
bg: Брой страници

en: The number of pages in the document (-1 means the document has not been completely paginated).
bg: Броят на страниците в документа („-1“ означава, че страниците в документа не са били изцяло номерирани).

en: using \C is not supported in language definitions
bg: използването на „\C“ в дефинициите на езици не се поддържа

en: Line background
bg: Фон на линията

en: Line background color
bg: Цвят на фона на линията

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Foreground
bg: Шрифт

en: Foreground color
bg: Цвят на шрифта

en: Underline
bg: Подчертан

en: Strikethrough
bg: Зачертан

en: Line background set
bg: Фон на линията

en: Whether line background color is set
bg: Дали е зададен цвят на фона на линията

en: Foreground set
bg: Цветен шрифт

en: Whether foreground color is set
bg: Дали е зададен цвят на знаците

en: Background set
bg: Цветен фон

en: Whether background color is set
bg: Дали е зададен цвят на фона

en: Bold set
bg: Получер шрифт

en: Whether bold attribute is set
bg: Дали е зададено знаците да са получерни

en: Italic set
bg: Курсивен шрифт

en: Whether italic attribute is set
bg: Дали е зададено знаците да са курсивни

en: Underline set
bg: Подчертан шрифт

en: Whether underline attribute is set
bg: Дали е зададено знаците да са подчертани

en: Strikethrough set
bg: Зачертан шрифт

en: Whether strikethrough attribute is set
bg: Дали е зададено знаците да са зачертани

en: Style scheme id
bg: Идентификатор на стилова схема

en: Style scheme name
bg: Име на стилова схема

en: Style scheme description
bg: Описание на стилова схема

en: Style scheme filename
bg: Име файла на стилова схема

en: Style scheme search path
bg: Път за търсене на стиловите схеми

en: List of directories and files where the style schemes are located
bg: Списък с папки и файлове, в които се намират стиловите схеми

en: Scheme ids
bg: Идентификатори на схеми

en: List of the ids of the available style schemes
bg: Списък с идентификатори на наличните стилови схеми

en: Buffer
bg: Буфер

en: The text buffer to add undo support on
bg: Текстовият буфер, към който да се добави поддръжка на отмяна при редактиране

en: The completion object associated with the view
bg: Обектът за дописване свързан с изгледа

en: Show Line Numbers
bg: Номерация на редовете

en: Whether to display line numbers
bg: Дали редовете да се номерират

en: Show Line Marks
bg: Показване на маркери на редовете

en: Whether to display line mark pixbufs
bg: Дали да се показват маркери на редовете

en: Indent Width
bg: Размер на отстъпа

en: Number of spaces to use for each step of indent
bg: Брой интервали, които да се добавят за всяко ниво на отстъп

en: Auto Indentation
bg: Автоматичен отстъп

en: Whether to enable auto indentation
bg: Дали да автоматично да се вмъкват отстъпи

en: Insert Spaces Instead of Tabs
bg: Интервали вместо табулатори

en: Whether to insert spaces instead of tabs
bg: Дали новите табулатори да се заместват с интервали

en: Show Right Margin
bg: Поле отдясно

en: Whether to display the right margin
bg: Дали да се показва поле отдясно

en: Right Margin Position
bg: Позиция на дясното поле

en: Position of the right margin
bg: Позиция на дясното поле

en: Smart Home/End
bg: Умни „Home“/„End“

en: HOME and END keys move to first/last non whitespace characters on line before going to the start/end of the line
bg: Клавишите „HOME“ и „END“ местят курсора първо при първия/последния значещ знак, преди да отиват в началото/края на реда

en: Highlight current line
bg: Оцветяване на текущия ред

en: Whether to highlight the current line
bg: Дали текущият ред да се оцветява

en: Indent on tab
bg: Отстъп при табулация

en: Whether to indent the selected text when the tab key is pressed
bg: Дали отстъпът на избрания текст да се увеличава при натискане на табулатора

en: Draw Spaces
bg: Показване на интервалите

en: Set if and how the spaces should be visualized
bg: Задаване кога и как да се визуализират интервалите
