gnome-control-center master - en to bg translation catalogue (873 entries)

en: Background
bg: Фон

en: Change the background
bg: Промяна на фона

note: Translators: those are keywords for the background control-center panel
en: Wallpaper;Screen;Desktop;
bg: Фон;Екран;Работен плот

en: Add wallpaper
bg: Добавяне на фон

en: Center
bg: в центъра на екрана

note: This refers to a slideshow background
en: Changes throughout the day
bg: Периодична смяна

en: Fill
bg: запълване

en: Remove wallpaper
bg: Премахване на фон

en: Scale
bg: увеличаване в екрана

en: Span
bg: пренасяне

en: Tile
bg: на плочки

en: Zoom
bg: дисплеят да е вътре

en: Horizontal Gradient
bg: хоризонтална преливка

en: Vertical Gradient
bg: вертикална преливка

en: Solid Color
bg: плътен цвят

en: Browse for more pictures
bg: Разглеждане за други изображения

en: Current background
bg: Текущ фон

en: Wallpapers
bg: Фонове

en: Pictures Folder
bg: Папка с изображения

en: Colors & Gradients
bg: Цветове и преливки

en: multiple sizes
bg: различни размери

note: translators: 100 × 100px * Note that this is not an "x", but U+00D7 MULTIPLICATION SIGN
en: %d × %d
bg: %d × %d

en: No Desktop Background
bg: Без фон на работния плот

note: Add some common languages first
en: English
bg: Английски

en: British English
bg: Британски английски

en: German
bg: Немски

en: French
bg: Френски

en: Spanish
bg: Испански

en: Chinese (simplified)
bg: Китайски (опростен)

note: Add some common regions
en: United States
bg: САЩ

en: Germany
bg: Германия

en: France
bg: Франция

en: Spain
bg: Испания

en: China
bg: Китай

en: Other...
bg: други…

en: Select a region
bg: Избор на регион

en: Unspecified
bg: Неуказан

en: Select a language
bg: Избор на език

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Select
bg: _Избиране

en: 24-hour
bg: 24-часов

en: AM/PM
bg: пр. об./сл. об.

en: April
bg: април

en: August
bg: август

en: Day
bg: Ден

en: December
bg: декември

en: February
bg: февруари

en: January
bg: януари

en: July
bg: юли

en: June
bg: юни

en: March
bg: март

en: May
bg: май

en: Month
bg: Месец

en: November
bg: ноември

en: October
bg: октомври

en: September
bg: септември

en: Set the time one hour ahead.
bg: Настройване на времето с един час напред.

en: Set the time one hour back.
bg: Настройване на времето с един час назад.

en: Set the time one minute ahead.
bg: Настройване на времето с една минута напред.

en: Set the time one minute back.
bg: Настройване на времето с една минута назад.

en: Switch between AM and PM.
bg: Превключване между AM и PM.

en: Year
bg: Година

en: _City:
bg: _Град:

en: _Network Time
bg: _Мрежово време

en: _Region:
bg: _Област:

note: Translators: those are keywords for the date and time control-center panel
en: Clock;Timezone;Location;
bg: Часовник;Часови пояс;Местоположение;

en: Date and Time
bg: Дата и час

en: Date and Time preferences panel
bg: Панел за настройки на дата и час

en: Monitor
bg: Екран

en: Note: may limit resolution options
bg: Бележка: може да ограничи възможностите на разделителната способност

en: R_otation:
bg: _Завъртане:

en: _Detect Displays
bg: _Откриване на екраните

note: Note that mirror is a verb in this string
en: _Mirror displays
bg: _Еднакво изобразяване на екраните

en: _Resolution:
bg: _Разделителна способност:

en: Change resolution and position of monitors and projectors
bg: Промяна на разделителната способност и положението на екраните и проекторите

en: Displays
bg: Монитори

note: Translators: those are keywords for the display control-center panel
en: Panel;Projector;xrandr;Screen;Resolution;Refresh;
bg: Панел;Проектор;xrandr;Екран;Разделителна способност;Опресняване;

en: Normal
bg: нормално състояние

en: Counterclockwise
bg: обратно на часовниковата стрелка

en: Clockwise
bg: по часовниковата стрелка

en: 180 Degrees
bg: на 180°

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Displays
bg: Еднакво изображение на екраните

en: %d x %d (%s)
bg: %d × %d (%s)

en: %d x %d
bg: %d × %d

en: Drag to change primary display.
bg: Влачете, за да промените основния екран.

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
bg: Изберете екран, за да промените настройките му. С влачене променяте положението му.

en: %a %l:%M %p
bg: %a %k:%M

en: Could not save the monitor configuration
bg: Неуспешно запазване на настройките на екрана

en: Could not get session bus while applying display configuration
bg: Неуспешно получаване на достъп до сесийната шина при прилагане на настройките на екрана

en: Could not detect displays
bg: Неуспешно откриване на екрани

en: Could not get screen information
bg: Неуспешно получаване на информацията за екрана

note: TRANSLATORS: device type TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
bg: Неизвестен

note: translators: This is the type of architecture, for example: * "64-bit" or "32-bit"
en: %d-bit
bg: %d-битова

en: Unknown model
bg: Неизвестен модел

en: The next login will attempt to use the standard experience.
bg: При следващото влизане ще се направи опит да се използва стандартната графична среда.

en: The next login will use the fallback mode intended for unsupported graphics hardware.
bg: При следващото влизане ще се използва графична среда в резервен режим, предназначен за неподдържан графичен хардуер.

[ctx: Experience]
note: translators: The hardware is not able to run GNOME 3's * shell, so we use the GNOME "Fallback" session
en: Fallback
bg: резервна

[ctx: Experience]
note: translators: The hardware is able to run GNOME 3's * shell, also called "Standard" experience
en: Standard
bg: стандартна

en: Section
bg: Раздел

en: Overview
bg: Преглед

en: Default Applications
bg: Стандартни програми

en: Graphics
bg: Графика

en: Version %s
bg: Версия %s

en: Install Updates
bg: Инсталиране на обновления

en: System Up-To-Date
bg: Системата е обновена

en: Checking for Updates
bg: Проверка за обновления

en: System Info
bg: Информация за системата

en: System Information
bg: Информация за системата

note: sure that you use the same "translation" for those keywords
en: device;system;information;memory;processor;version;default;application;fallback;preferred;
bg: устройство;система;информация;памет;процесор;версия;стандартна;програма;резервна;предпочитана;

en: Calculating...
bg: Изчисляване…

en: Device name
bg: Име на устройството

en: Disk
bg: Диск

en: Driver
bg: Драйвер

en: Experience
bg: Графична среда

note: Hardware is not able to run GNOME 3's shell, so we might want to force running the 'Fallback' experience.
en: Forced _Fallback Mode
bg: Принудително използване на _резервната графична среда

en: M_usic
bg: М_узика

en: Memory
bg: Памет

en: OS type
bg: Вид на ОС

en: Processor
bg: Процесор

en: _Calendar
bg: _Календар

en: _Mail
bg: _Поща

en: _Photos
bg: _Снимки

en: _Video
bg: _Видео

en: _Web
bg: _Уеб

en: Eject
bg: Изваждане

en: Launch media player
bg: Стартиране на програмата за мултимедия

en: Next track
bg: Следваща песен

en: Pause playback
bg: Пауза при изпълнение на музика

en: Play (or play/pause)
bg: Изпълнение (и/или изпълнение/пауза)

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Sound and Media
bg: Звук и мултимедия

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Volume mute
bg: Заглушаване на звука

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: Home folder
bg: Домашна папка

en: Launch calculator
bg: Стартиране на калкулатор

en: Launch email client
bg: Стартиране на програмата за е-поща

en: Launch help browser
bg: Стартиране на програмата за помощ

en: Launch web browser
bg: Стартиране на Интернет браузър

en: Launchers
bg: Стартери

en: Search
bg: Търсене

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

en: Log out
bg: Изход

en: System
bg: Система

en: Decrease text size
bg: Намаляване на размера на текста

en: Increase text size
bg: Увеличаване на размера на текста

en: Magnifier zoom in
bg: Увеличаване на мащаба

en: Magnifier zoom out
bg: Намаляване на мащаба

en: Toggle contrast
bg: Превключване на контраста

en: Toggle magnifier
bg: Превключване на лупата

en: Toggle on-screen keyboard
bg: Превключване на екранната клавиатура

en: Toggle screen reader
bg: Превключване екранния четец

en: Universal Access
bg: Универсален достъп

en: New shortcut...
bg: Нова клавишна комбинация…

en: Accelerator key
bg: Клавишна комбинация

en: Accelerator modifiers
bg: Модификатори на комбинацията

en: Accelerator keycode
bg: Код на клавишната комбинация

en: Accel Mode
bg: Режим

en: The type of accelerator.
bg: Вид на клавишната комбинация.

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
bg: изключен

en: Change keyboard settings
bg: Промяна на настройките на клавиатурата

en: Keyboard
bg: Клавиатура

note: Translators: those are keywords for the keyboard control-center panel
en: Shortcut;Repeat;Blink;
bg: Клавишна комбинация;Повторение;Мигане;

en: Custom Shortcuts
bg: Потребителски клавишни комбинации

en: <Unknown Action>
bg: <Неизвестно действие>

en: Error saving the new shortcut
bg: Грешка при запазването на новата клавишна комбинация

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
bg: „%s“ не може да ползва като клавишна комбинация, защото ще е невъзможно да се въвежда самостоятелно.
    Комбинирайте го с някой от клавишите „Control“, „Alt“ или „Shift“.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
bg: Клавишната комбинация „%s“ вече се използва за:
    „%s“

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
bg: Ако прехвърлите клавишната комбинация на „%s“, комбинацията „%s“ ще бъде изключена.

en: _Reassign
bg: _Прехвърляне

en: Too many custom shortcuts
bg: Прекалено много потребителски клавишни комбинации

en: Action
bg: Действие

en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

en: C_ommand:
bg: _Команда:

en: Cursor Blinking
bg: Мигащ курсор

en: Cursor _blinks in text fields
bg: _Мигащ курсор в текстовите полета

en: Cursor blinks speed
bg: Скорост на мигане на курсора

en: Custom Shortcut
bg: Потребителска клавишна комбинация

note: fast acceleration
en: Fast
bg: бърза

en: Key presses _repeat when key is held down
bg: _Натискането на бутона се повтаря, ако той бъде задържан

en: Layout Settings
bg: Настройки на подредбата

note: long delay
en: Long
bg: дълго

en: Repeat Keys
bg: Повторни клавиши

en: Repeat keys speed
bg: Скорост на повтаряне на клавишите

en: S_peed:
bg: С_корост:

note: short delay
en: Short
bg: късо

en: Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

note: slow acceleration
en: Slow
bg: бавна

en: To edit a shortcut, click the row and hold down the new keys or press Backspace to clear.
bg: За да редактирате клавишната комбинация, натиснете върху съответния ред и въведете новата комбинация, или натиснете „Backspace“ за изчистване.

en: Typing
bg: Писане

en: _Delay:
bg: З_акъснение:

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Speed:
bg: _Скорост:

en: Ask what to do
bg: да се пита за действие

en: Do nothing
bg: нищо да не се прави

en: Open folder
bg: отваряне на папката

en: Select an application for audio CDs
bg: Изберете програма, с която да отваряте аудио дискове (CD)

en: Select an application for video DVDs
bg: Изберете програма, с която да отваряте видео дискове (DVD)

en: Select an application to run when a music player is connected
bg: Изберете програма, която да се изпълнява при свързване на преносимо устройство за музика

en: Select an application to run when a camera is connected
bg: Изберете програма, която да се изпълнява при свързване на камера

en: Select an application for software CDs
bg: Изберете програма, с която да се отварят дискове с програми

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info * strings, just here to fix capitalization of the English originals. * If the shared-mime-info translation works for your language, * simply leave these untranslated.
en: audio DVD
bg: аудио диск – DVD

en: blank Blu-ray disc
bg: празен диск – Blu-ray

en: blank CD disc
bg: празен диск – CD

en: blank DVD disc
bg: празен диск – DVD

en: blank HD DVD disc
bg: празен диск – HD DVD

en: Blu-ray video disc
bg: видео диск – Blu-ray

en: e-book reader
bg: четец на електронни книги

en: HD DVD video disc
bg: видео диск – HD DVD

en: Picture CD
bg: диск с изображения – CD

en: Super Video CD
bg: видео диск – Super Video CD

en: Video CD
bg: видео диск – Video CD

en: Acti_on:
bg: _Действие

en: CD _audio:
bg: _Аудио диск – CD:

en: Media and Autorun
bg: Носители и автоматично стартиране

en: Select how media should be handled
bg: Изберете как да се управлява носителят

en: Select how other media should be handled
bg: Изберете как да се управляват другите видове носители

en: _DVD video:
bg: Ви_део диск – DVD:

en: _Music player:
bg: _Музикално устройство:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
bg: _Без показване на информация и стартиране на програми при зареждане на носители

en: _Other Media...
bg: _Други носители…

en: _Photos:
bg: _Снимки:

en: _Software:
bg: _Програми:

en: _Type:
bg: _Вид:

en: Configure media and autorun preferences
bg: Настройка на носители и автоматично стартиране

en: Removable Media
bg: Преносими носители

note: Translators: those are keywords for the media control-center panel
en: cd;dvd;usb;audio;video;disc;
bg: cd;dvd;usb;звук;видео;диск;

en: Error logging into the account
bg: Неуспешно влизане в регистрацията

en: Expired credentials. Please log in again.
bg: Регистрацията е изтекла. Влезете отново.

en: _Log In
bg: _Влизане

en: To add a new account, first select the account type
bg: За да добавите нова регистрация, изберете нейния вид.

en: Account Type:
bg: Вид на регистрацията:

en: _Add...
bg: _Добавяне…

en: Error creating account
bg: Неуспешно създаване на регистрацията

en: Error removing account
bg: Неуспех при премахване на регистрация

en: Are you sure you want to remove the account?
bg: Наистина ли желаете да премахнете регистрацията?

en: This will not remove the account on the server.
bg: Действието няма да премахне регистрацията на сървъра.

en: _Remove
bg: _Премахване

note: Translators: those are keywords for the online-accounts control-center panel
en: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Web;Online;Chat;Calendar;Mail;Contact;
bg: Google;Facebook;Twitter;Yahoo;Уеб;В мрежа;Разговор;Календар;Поща;Контакт;

en: Manage online accounts
bg: Управление на регистрации в мрежата

en: Online Accounts
bg: Мрежови регистрации

en: Select an account
bg: Избиране на регистрация

note: Translators: The printer is low on toner
en: Low on toner
bg: Тонерът е на привършване

note: Translators: The printer has no toner left
en: Out of toner
bg: Тонерът свърши

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Low on developer
bg: Проявителят е на привършване

note: Translators: "Developer" is a chemical for photo development, * http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_developer
en: Out of developer
bg: Проявителят свърши

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Low on a marker supply
bg: Мастилото е на привършване

note: Translators: "marker" is one color bin of the printer
en: Out of a marker supply
bg: Мастилото свърши

note: Translators: One or more covers on the printer are open
en: Open cover
bg: Отворен капак

note: Translators: One or more doors on the printer are open
en: Open door
bg: Отворена вратичка

note: Translators: At least one input tray is low on media
en: Low on paper
bg: Хартията е на привършване

note: Translators: At least one input tray is empty
en: Out of paper
bg: Хартията свърши

[ctx: printer state]
note: Translators: The printer is offline
en: Offline
bg: Изключен

[ctx: printer state]
note: Translators: Someone has paused the Printer
en: Paused
bg: На пауза

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is almost full
en: Waste receptacle almost full
bg: Контейнерът за отпадъчно мастило е почти пълен

note: Translators: The printer marker supply waste receptacle is full
en: Waste receptacle full
bg: Контейнерът за отпадъчно мастило е пълен

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is near end of life
bg: Барабанът е почти износен

note: Translators: Optical photo conductors are used in laser printers
en: The optical photo conductor is no longer functioning
bg: Барабанът е износен

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (can start new job without waiting)
en: Ready
bg: в готовност

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (jobs are processing)
en: Processing
bg: обработване

[ctx: printer state]
note: Translators: Printer's state (no jobs can be processed)
en: Stopped
bg: спрян

note: Translators: Toner supply
en: Toner Level
bg: Ниво на тонера

note: Translators: Ink supply
en: Ink Level
bg: Ниво на мастилото

note: Translators: By supply we mean ink, toner, staples, water, ...
en: Supply Level
bg: Ниво на консуматива

note: Translators: there is n active print jobs on this printer
en: %u active | %u active
bg[0]: %u активна
bg[1]: %u активни

note: Translators: There are no printers available (none is configured or CUPS is not running)
en: No printers available
bg: Не са налични принтери

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is waiting to be printed)
en: Pending
bg: в опашката

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is held for printing)
en: Held
bg: задържана

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job is currently printing)
en: Processing
bg: обработвана

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been stopped)
en: Stopped
bg: спряна

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has been canceled)
en: Canceled
bg: отказана

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has aborted due to error)
en: Aborted
bg: прекъсната

[ctx: print job]
note: Translators: Job's state (job has completed successfully)
en: Completed
bg: завършена

note: Translators: Name of column showing titles of print jobs
en: Job Title
bg: Име на задачата

note: Translators: Name of column showing statuses of print jobs
en: Job State
bg: Състояние на задачата

note: Translators: Name of column showing times of creation of print jobs
en: Time
bg: Време

note: Translators: Addition of the new printer failed.
en: Failed to add new printer.
bg: Неуспешно добавяне на нов принтер.

note: Translators: Name of job which makes printer to print test page
en: Test page
bg: Пробна страница

note: Translators: The XML file containing user interface can not be loaded
en: Could not load ui: %s
bg: Неуспешно зареждане на файла с потребителския интерфейс „%s“

en: Change printer settings
bg: Промяна на настройките на принтера

note: Translators: those are keywords for the printing control-center panel
en: Printer;Queue;Print;Paper;Ink;Toner;
bg: Принтер;Опашка;Печат;Хартия;Мастило;Тонер;

en: Printers
bg: Принтери

en: A_ddress:
bg: А_дрес:

en: Add a New Printer
bg: Добавяне на нов принтер

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Search by Address
bg: _Търсене по адрес

en: Getting devices...
bg: Откриване на устройства…

en: FirewallD is not running. Network printer detection needs services mdns, ipp, ipp-client and samba-client enabled on firewall.
bg: Демонът FirewallD не е стартиран. За откриването на мрежов принтери е необходимо услугите mdns, ipp, ipp-client и samba-client да се включени в защитната стена.

note: Translators: Column of devices which can be installed
en: Devices
bg: Устройства

[ctx: printer type]
note: Translators: Local means local printers
en: Local
bg: На тази машина

[ctx: printer type]
note: Translators: Network means network printers
en: Network
bg: Мрежов

note: Translators: Device types column (network or local)
en: Device types
bg: Вид на устройството

note: Translators: Name of job which makes printer to autoconfigure itself
en: Automatic configuration
bg: Автоматична настройка

en: Opening firewall for mDNS connections
bg: Разрешаване на връзките за mDNS в защитната стена

en: Opening firewall for Samba connections
bg: Разрешаване на връзките за Samba в защитната стена

en: Opening firewall for IPP connections
bg: Разрешаване на връзките за IPP в защитната стена

note: Translators: This tab contains list of active print jobs of the selected printer
en: Active Print Jobs
bg: Активни задачи за печат

note: Translators: This button adds new printer.
en: Add New Printer
bg: Добавяне на нов принтер

en: Allowed users
bg: Потребители с разрешен достъп

en: IP Address
bg: Адрес по IP

en: Jobs
bg: Задачи

note: Translators: Location of the printer (e.g. Lab, 1st floor,...).
en: Location
bg: Местоположение

en: Model
bg: Модел

note: Translators: This button executes command which prints test page.
en: Print _Test Page
bg: Печат на _пробна страница

note: Translators: This tab contains list of active print jobs of the selected printer
en: Printer Options
bg: Настройки на принтера

note: Translators: The CUPS server is not running (we can not connect to it).
en: Sorry! The system printing service
    doesn't seem to be available.
bg: Изглежда, че системната услуга за печат не е налична.

note: Translators: By supply we mean ink, toner, staples, water, ...
en: Supply
bg: Консумативи

note: Translators: Switch back to printer's info tab
en: _Back
bg: На_зад

note: Translators: This checkbox is checked when the default printer is selected.
en: _Default
bg: По по_дразбиране

note: Translators: This button opens printer's options tab
en: _Options
bg: _Настройки

note: Tanslators: Switch to tab containing printer's jobs
en: _Show
bg: _Показване

en: Imperial
bg: Имперска

en: Metric
bg: Метрична

en: Choose a Layout
bg: Избиране на клавиатурна подредба

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Select an input source to add
bg: Избор и добавяне на вход

en: Keyboard Layout Options
bg: Настройки на подредбата

en: Allow different layouts for individual windows
bg: Отделна подредба за всеки прозорец

en: Copy Settings...
bg: Копиране на настройки…

en: Currency
bg: Валута

en: Dates
bg: Дати

note: 'display' means 'output' here, as in 'translated messages that are displayed to the user'
en: Display language:
bg: Език за показване:

en: Examples
bg: Примери

en: Format:
bg: Формат:

en: Formats
bg: Формати

en: Input source:
bg: Вход:

en: Install languages...
bg: Инсталиране на езици…

en: Language
bg: Език

en: Layouts
bg: Подредби

en: Measurement
bg: Измерване

en: New windows use the default layout
bg: Новите прозорци използват стандартната подредба

en: New windows use the previous window's layout
bg: Новите прозорци използват последната активна подредбата

en: Numbers
bg: Числа

en: Region and Language
bg: Регион и език

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
bg: Замяна на текущите настройки на подредбата
    на клавиатурата със стандартните

en: Reset to De_faults
bg: _Стандартни настройки

en: Select a display language (change will be applied next time you log in)
bg: Изберете език за интерфейса. Промените ще са достъпни при следващото влизане.

en: Select a region (change will be applied the next time you log in)
bg: Изберете регион. Промените ще са достъпни при следващото влизане.

en: System settings
bg: Системни настройки

en: The login screen, system accounts and new user accounts use the system-wide Region and Language settings. You may change the system settings to match yours.
bg: Екранът за вход, системните регистрации и новите потребители използват системните настройки за „Регион и език“. Можете да зададете вашите настройки като системни.

en: Times
bg: Време

en: Use the same layout for all windows
bg: Една и съща подредба за всички прозорци

en: View and edit keyboard layout options
bg: Разглеждане и редактиране на настройките на подредбата

en: Your settings
bg: Вашите настройки

en: _Options...
bg: Настро_йки…

en: The login screen, system accounts and new user accounts use the system-wide Region and Language settings.
bg: Екранът за вход, системните регистрации и новите потребители използват системните настройки за „Регион и език“.

en: Copy Settings
bg: Копиране на настройки

en: Layout
bg: Подредба

en: Default
bg: По подразбиране

en: Change your region and language settings
bg: Променете своите регионални и езикови настройки

note: Translators: those are keywords for the region control-center panel
en: Language;Layout;Keyboard;
bg: Език;Подредба;Клавиатура;

en: A_cceleration:
bg: _Скорост:

en: Disable _touchpad while typing
bg: _Изключване на сензорния панел при писане

en: Double-Click Timeout
bg: Закъснение между две натискания

en: Drag and Drop
bg: Влачене и пускане

en: Enable _mouse clicks with touchpad
bg: _Натискане на мишката чрез потупване на панела

en: Enable h_orizontal scrolling
bg: Включване на _хоризонтално придвижване

en: General
bg: Общи

note: high sensitivity
en: High
bg: висока

note: large threshold
en: Large
bg: голям

note: low sensitivity
en: Low
bg: ниска

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse Preferences
bg: Настройки на мишката

en: Pointer Speed
bg: Скорост на показалеца

en: Scrolling
bg: Придвижване

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
bg: П_оказване на позицията на курсора при натискане на клавиша „Control“

note: small threshold
en: Small
bg: малък

en: Thr_eshold:
bg: П_раг:

en: To test your settings, try to double-click on the face.
bg: За да тествате настройките за двойно натискане, пробвайте с мишката върху лицето.

en: Touchpad
bg: Сензорен панел

en: Two-_finger scrolling
bg: Придвижване с _два пръста

en: _Disabled
bg: _Изключен

en: _Edge scrolling
bg: _Чрез ръба на панела

en: _Left-handed
bg: За _лява ръка

en: _Right-handed
bg: За _дясна ръка

en: _Sensitivity:
bg: _Чувствителност:

en: _Timeout:
bg: _Закъснение:

en: Mouse and Touchpad
bg: Мишка и сензорен панел

en: Set your mouse and touchpad preferences
bg: Настройка на мишката и сензорния панел

note: Translators: those are keywords for the mouse and touchpad control-center panel
en: Trackpad;Pointer;Click;Tap;Double;Button;Trackball;
bg: Сензорен панел;Показалец;Натискане;Почукване;Двойно натискане;Бутон;Джойстик;

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
bg: Автоматичното откриване на уеб сървър-посредник се използва, когато не е зададен адрес за настройка.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
bg: Не се препоръчва за недоверени общодостъпни мрежи.

[ctx: Wireless access point]
note: TRANSLATORS: this is when the access point is not listed * in the dropdown (or hidden) and the user has to select * another entry manually
en: Other...
bg: Друга…

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
bg: Корпоративна

note: TRANSLATORS: this no (!) WiFi security
en: None
bg: Без

en: Hotspot
bg: Точка за безжичен достъп

note: Translators: network device speed
en: %d Mb/s
bg: %d Mb/s

en: IPv4 Address
bg: Адрес (IPv4)

en: IPv6 Address
bg: Адрес (IPv6)

en: %s VPN
bg: ВЧМ „%s“

en: Proxy
bg: Сървър-посредник

en: Network proxy
bg: Мрежов сървър-посредник

note: TRANSLATORS: the user is running a NM that is not API compatible
en: The system network services are not compatible with this version.
bg: Мрежовите услуги на системата не се поддържат в тази версия.

en: Not connected to the internet.
bg: Няма връзка към Интернет.

en: Create the hotspot anyway?
bg: Създаване на точка за безжичен достъп въпреки това?

en: Disconnect from %s and create a new hotspot?
bg: Прекъсване на връзката с „%s“ и създаване на нова точка за безжичен достъп?

en: This is your only connection to the internet.
bg: Това е единствената ви връзка към Интернет.

en: Create _Hotspot
bg: Създаване на _точка за безжичен достъп

en: Stop hotspot and disconnect any users?
bg: Спиране на точката за безжичен достъп и изключване на всички потребители?

en: _Stop Hotspot
bg: _Спиране на точката за безжичен достъп

en: Network
bg: Мрежови

en: Network settings
bg: Мрежови настройки

note: Translators: those are keywords for the network control-center panel
en: Network;Wireless;IP;LAN;
bg: Мрежа;Безжична;IP;LAN;

en: Air_plane Mode
bg: Режим „В са_молет“

en: Create...
bg: Създаване…

en: DNS
bg: Система от имена (DNS)

en: Default Route
bg: Стандартен маршрут

en: Gateway
bg: Шлюз

en: Group Name
bg: Име на групата

en: Group Password
bg: Парола на групата

en: H_TTPS Proxy
bg: _HTTPS сървър-посредник

en: Hardware Address
bg: Апаратен адрес

en: IMEI
bg: Международен идентификатор за мобилни устройства (IMEI)

en: Interface
bg: Устройство

en: Network Name
bg: Име на мрежата

en: Provider
bg: Доставчик

en: Security
bg: Сигурност

en: Security Key
bg: Ключ за сигурност

en: Select the interface to use for the new service
bg: Изберете устройството, което ще се използва за новата услуга

en: Speed
bg: Скорост

en: Subnet Mask
bg: Мрежова маска

en: Unlock
bg: Отключване

en: Username
bg: Потребителско име

en: VPN
bg: ВЧМ

en: VPN Type
bg: Вид на ВЧМ

en: _Configuration URL
bg: Адрес за _настройка

en: _Configure...
bg: _Настройване…

en: _FTP Proxy
bg: Сървър-_посредник за FTP

en: _HTTP Proxy
bg: _Сървър-посредник за HTTP

en: _Method
bg: _Метод

en: _Network Name
bg: Име на _мрежата

en: _Socks Host
bg: _Хост за Socks:

en: _Stop Hotspot...
bg: _Спиране на точката за безжичен достъп…

en: _Use as Hotspot...
bg: _Използване като точка за безжичен достъп…

[ctx: proxy method]
en: Automatic
bg: автоматично разпознаване

[ctx: proxy method]
en: Manual
bg: ръчна настройка

[ctx: proxy method]
en: None
bg: без

note: TRANSLATORS: device type
en: Wired
bg: Жична мрежа

note: TRANSLATORS: device type
en: Wireless
bg: Безжична мрежа

note: TRANSLATORS: device type
en: Mobile broadband
bg: Мобилна широколентова мрежа

note: TRANSLATORS: device type
en: Bluetooth
bg: Мрежа през Bluetooth

note: TRANSLATORS: device type
en: Mesh
bg: Децентрализирана мрежа (Mesh)

note: TRANSLATORS: AP type
en: Ad-hoc
bg: Децентрализирана мрежа (Ad-hoc)

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
bg: Инфраструктура

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
bg: Неизвестно състояние

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
bg: Без управление

en: Firmware missing
bg: Липсва фърмуер

en: Cable unplugged
bg: Кабелът е изваден

en: Unavailable
bg: Недостъпна

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnected
bg: Без връзка

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
bg: Свързване

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
bg: Изисква се удостоверяване

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
bg: Връзката е осъществена

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
bg: Прекъсване на връзката

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
bg: Връзката е неуспешна

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
bg: Състоянието на връзката е неизвестно (липсва информация)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
bg: Без връзка

en: Power
bg: Захранване

en: Power management settings
bg: Настройки на захранването

note: Translators: those are keywords for the power control-center panel
en: Power;Sleep;Suspend;Hibernate;Battery;
bg: Захранване;Приспиване;Приспиване;Дълбоко приспиване;Батерия;

en: Unknown time
bg: Неизвестно време

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

note: TRANSLATOR: "%i %s %i %s" are "%i hours %i minutes" * Swap order with "%2$s %2$i %1$s %1$i if needed
en: %i %s %i %s
bg: %i %s и %i %s

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: Battery charging
bg: Зареждане на батерия

en: Battery discharging
bg: Разреждане на батерия

en: UPS charging
bg: Зареждане на непрекъсваемото токозахранване (UPS)

en: UPS discharging
bg: Разреждане на непрекъсваемото токозахранване (UPS)

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until charged (%.0lf%%)
bg: %s до пълно зареждане (%.0lf%%)

note: TRANSLATORS: %1 is a time string, e.g. "1 hour 5 minutes"
en: %s until empty (%.0lf%%)
bg: %s до пълно разреждане (%.0lf%%)

note: TRANSLATORS: %1 is a percentage value. Note: this string is only * used when we don't have a time value
en: %.0lf%% charged
bg: %.0lf%% заредени

en: 1 hour
bg: 1 час

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 30 minutes
bg: 30 минути

en: 5 minutes
bg: 5 минути

en: Ask me
bg: Да се пита за действие

en: Don't suspend
bg: без приспиване

en: Hibernate
bg: дълбоко приспиване

en: On battery power
bg: От батерии

en: Shutdown
bg: изключване

en: Suspend
bg: приспиване

en: Suspend when inactive for:
bg: Приспиване след бездействие от:

en: When plugged in
bg: При включване на захранването

en: When power is _critically low:
bg: При _критично нисък заряд:

en: Color
bg: Цвят

en: Color management settings
bg: Настройка на цвета

note: Translators: those are keywords for the color control-center panel
en: Color;ICC;Profile;Calibrate;Printer;Display;
bg: Цвят;ICC;Профил;Калибриране;Принтер;Екран;

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
bg: Друг профил…

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
bg: Задаване за всички потребители

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
bg: Създаване на виртуално устройство

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
bg: Избиране на файл с цветови (ICC) профил

en: _Import
bg: _Внасяне

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
bg: Поддържани цветови профили (ICC)

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
bg: Всички файлове

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
bg: Устройство

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
bg: Калибриране

note: TRANSLATORS: this is when the button is sensitive
en: Create a color profile for the selected device
bg: Създаване на цветови профил за избраното устройство

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
bg: Колориметърът не е открит. Проверете дали е правилно свързан и включен.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The measuring instrument does not support printer profiling.
bg: Колориметърът не поддържа профилиране на принтери.

note: TRANSLATORS: this is when the button is insensitive
en: The device type is not currently supported.
bg: Видът на устройството в момента не е поддържан.

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
bg: Автоматично добавени профили не могат да бъдат премахвани

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
bg: Не е наличен профил

en: %i year | %i years
bg[0]: %i година
bg[1]: %i години

en: %i month | %i months
bg[0]: %i месец
bg[1]: %i месеци

en: %i week | %i weeks
bg[0]: %i седмица
bg[1]: %i седмици

note: fallback
en: Less than 1 week
bg: По-малко от 1 седмица

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
bg: Стандартно ЧЗС (RGB)

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
bg: Стандартно ЦМЖК (CMYK)

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
bg: Стандартно сиво

en: Uncalibrated
bg: Без калибриране

en: This device is not color managed.
bg: Цветовете на устройството не се управляват.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
bg: Устройството използва данни за калибриране зададени при производство.

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
bg: За устройството няма наличен профил, необходим за цветова корекция на целия екран.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
bg: Устройството има профил, който е стар и може да не е точен.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
bg: Не e указано

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
bg: Не са открити устройства, които поддържат управление на цветовете

[ctx: Device kind]
en: Display
bg: Екран

[ctx: Device kind]
en: Scanner
bg: Скенер

[ctx: Device kind]
en: Printer
bg: Принтер

[ctx: Device kind]
en: Camera
bg: Фотоапарат

[ctx: Device kind]
en: Webcam
bg: Уеб камера

en: Add a virtual device
bg: Добавяне на виртуално устройство

en: Add device
bg: Добавяне на устройство

en: Add profile
bg: Добавяне на профил

note: Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
bg: Налични профили

en: Calibrate the device
bg: Калибриране на устройството

en: Calibrate…
bg: Калибриране…

en: Delete device
bg: Изтриване на устройство

en: Device type:
bg: Вид на устройството:

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
bg: Всяко устройство се нуждае от актуален цветови профил, за да бъдат управлявани цветовете му.

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
bg: Файлове с изображения могат да бъдат влачени в този прозорец, за да бъдат автоматично попълнени горните полета.

en: Learn more
bg: Научете повече

en: Learn more about color management
bg: Научете повече за управлението на цветовете

en: Manufacturer:
bg: Производител:

en: Model:
bg: Модел:

note: Some profiles are not compatible with some devices
en: Only profiles that are compatible with the device will be listed above.
bg: Единствено профили, които са съвместими с устройството ще бъдат показани в горния списък.

en: Remove a device
bg: Премахване на устройство

en: Remove profile
bg: Премахване на профил

en: Set this device for all users on this computer
bg: Задаване на устройството за всички потребители на този компютър

en: View details
bg: Показване на подробности

note: Translators: those are keywords for the brightness and lock control-center panel
en: Brightness;Lock;Dim;Blank;Monitor;
bg: Яркост;Заключване;Затъмняване;Изключване;Екран;

en: Screen
bg: Екран

en: Screen brightness and lock settings
bg: Настройки на яркостта и заключването

en: 1 minute
bg: 1 минута

en: 2 minutes
bg: 2 минути

en: 3 minutes
bg: 3 минути

en: 30 seconds
bg: 30 секунди

en: Brightness
bg: Яркост

note: To translators: This asks whether you want to lock the screen (through the screensaver) when you're detected to be physically in your home (your house, etc.)
en: Don't lock when at home
bg: Да не се заключва, когато сте вкъщи

en: Locations...
bg: Местоположения…

en: Lock
bg: Заключване

en: Screen turns off
bg: екранът се изключва

en: _Dim screen to save power
bg: За_тъмняване на екрана за спестяване на енергия

en: _Lock screen after:
bg: _Заключване на екрана след:

en: _Turn off after:
bg: _Изключване след:

en: Enable debugging code
bg: Включване на кода за изчистване на грешки

en: Version of this application
bg: Версията на тази програма

en:  — GNOME Volume Control Applet
bg:  — аплет на GNOME за силата на звука

en: Output
bg: Изход

en: Sound Output Volume
bg: Сила на изхода

en: Input
bg: Вход

en: Microphone Volume
bg: Сила на микрофона

[ctx: balance]
en: Left
bg: ляво

[ctx: balance]
en: Right
bg: дясно

[ctx: balance]
en: Rear
bg: отзад

[ctx: balance]
en: Front
bg: отпред

[ctx: balance]
en: Minimum
bg: най-малко

[ctx: balance]
en: Maximum
bg: най-много

en: _Balance:
bg: _Баланс:

en: _Fade:
bg: _Затихване:

en: _Subwoofer:
bg: _Бас:

[ctx: volume]
en: Unamplified
bg: Без усилване

en: Mute
bg: Заглушаване

en: _Profile:
bg: _Профил:

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
bg[0]: %u изход
bg[1]: %u изхода

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
bg[0]: %u вход
bg[1]: %u входа

en: System Sounds
bg: Системни звуци

en: Co_nnector:
bg: На_крайник:

en: Peak detect
bg: Засичане на връхната точка

en: Name
bg: Име

en: Speaker Testing for %s
bg: Изпробване на високоговорител към „%s“

en: _Test Speakers
bg: _Изпробване на високоговорителите

en: _Output volume:
bg: Сила на _изхода:

en: Sound Effects
bg: Звукови ефекти

en: _Alert volume:
bg: Сила на _известяването:

en: Hardware
bg: Хардуер

en: C_hoose a device to configure:
bg: _Избор на устройство за настройване:

en: Settings for the selected device:
bg: Настройки на избраното устройство:

en: _Input volume:
bg: Сила на _входа:

en: Input level:
bg: Ниво на входа:

en: C_hoose a device for sound input:
bg: _Избор на входно звуково устройство:

en: C_hoose a device for sound output:
bg: _Избор на изходно звуково устройство:

en: Applications
bg: Програми

en: No application is currently playing or recording audio.
bg: В момента никоя програма не записва и не възпроизвежда звук.

en: Stop
bg: Спиране

en: Test
bg: Изпробване

en: Subwoofer
bg: Бас

en: Failed to start Sound Preferences: %s
bg: Настройките на звука не могат да бъдат стартирани: %s

en: _Mute
bg: _Заглушаване

en: _Sound Preferences
bg: _Настройки на звука

en: Muted
bg: Заглушен

en: Built-in
bg: Вградена

en: Sound Preferences
bg: Настройки на звука

en: Testing event sound
bg: Проба на звука за събитие

en: From theme
bg: От тема

en: C_hoose an alert sound:
bg: _Избор на звук за известяване:

en: Custom
bg: Потребителски

en: Show desktop volume control
bg: Показване на управлението на звука

en: Volume Control
bg: Сила на звука

note: Translators: those are keywords for the sound control-center panel
en: Card;Microphone;Volume;Fade;Balance;Bluetooth;Headset;
bg: Карта;Микрофон;Сила на звука;Затихване;Баланс;Bluetooth;Слушалки;

en: Change sound volume and sound events
bg: Промяна на силата на звука и звуците свързани със събития

en: Sound
bg: Звук

note: Translators: This is the name of an audio file that sounds like the bark of a dog. You might want to translate it into the equivalent words of your language.
en: Bark
bg: Лай

note: Translators: This is the name of an audio file that sounds like a water drip. You might want to translate it into the equivalent words of your language.
en: Drip
bg: Ромон

note: Translators: This is the name of an audio file that sounds like tapping glass. You might want to translate it into the equivalent words of your language.
en: Glass
bg: Стъкло

note: Translators: This is the name of an audio file that sounds sort of like a submarine sonar ping. You might want to translate it into the equivalent words of your language.
en: Sonar
bg: Сонар

en: No shortcut set
bg: Не е зададена клавишна комбинация

en: Key
bg: Ключ

en: GConf key to which this property editor is attached
bg: Ключ на GConf, за който е прикачен съответният редактор

en: Callback
bg: Обратно извикване

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
bg: Изпълнение на това обратно извикване, когато стойността свързана с този клавиш е променена

en: Change set
bg: Комплект промени

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
bg: Комплект промени за GConf, който съдържа данните за препредаване на клиентите за използване при натискането на „Прилагане“

en: Conversion to widget callback
bg: Преобразуване към обратно извикване на графичен обект

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
bg: Извеждане на обратно извикване, когато данните се конвертират от GConf в графичния обект

en: Conversion from widget callback
bg: Преобразуване от обратно извикване на графичен обект

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
bg: Извеждане на обратно извикване, когато данните се конвертират в GConf от графичния обект

en: UI Control
bg: Управление на потребителския интерфейс

en: Object that controls the property (normally a widget)
bg: Обект, контролиращ свойствата (обикновено графични обекти)

en: Property editor object data
bg: Редактор на свойствата на данните на обекта

en: Custom data required by the specific property editor
bg: Потребителски данни изисквани от зададен редактор на свойства

en: Property editor data freeing callback
bg: Обратно извикване, което освобождава данни на редактора на свойства

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
bg: Обратно извикване, което да се извиква при освобождаване на данни от редактора на свойства

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде намерен.
    
    Проверете дали съществува и опитайте отново или изберете друго изображение за фон.

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
bg: Няма програма, с която да се отвори файла „%s“.
    Може би това е изображение, което още не се поддържа.
    
    Изберете друго изображение вместо него.

en: Please select an image.
bg: Изберете изображение.

note: Translators: those are keywords for the universal access control-center panel
en: Keyboard;Mouse;a11y;Accessibility;Contrast;Zoom;Screen Reader;text;font;size;AccessX;Sticky Keys;Slow Keys;Bounce Keys;Mouse Keys
bg: Клавиатура;Мишка;a11y;Достъпност;Контраст;Увеличение;Четец на екрана;текст;шрифт;размер;AccessX;Лепкави клавиши;Подскачащи клавиши;Бутони на мишката

en: Universal Access Preferences
bg: Настройки за универсален достъп

en: A_cceptance delay:
bg: За_къснение при отчитане:

en: Acc_eptance delay:
bg: Зак_ъснение при отчитане:

en: Beep when Caps and Num Lock are used
bg: Звук при натискане на клавишите „Caps“ и „Num Lock“

en: Beep when a _modifer key is pressed
bg: Звук при натискане на _модификатор

note: This string is part of a line of checkboxes: Beep when a key is [ ] pressed  [ ] accepted  [ ] rejected
en: Beep when a key is
bg: Звук, когато клавишът е

en: Beep when a key is _rejected
bg: Звук при _отхвърляне на клавиша

en: Bounce Keys
bg: Подскачащи клавиши

en: Change contrast:
bg: Промяна на контраста:

en: Closed Captioning
bg: Екранни надписи

en: Control the pointer using the keypad
bg: Движение на показалеца чрез клавиатурата

en: Control the pointer using the video camera.
bg: Движение на показалеца чрез видеокамерата.

en: D_elay:
bg: _Закъснение:

en: Decrease size:
bg: Намаляване на размера:

en: Display a textual description of speech and sounds
bg: Показване на текстово описание на речта и звуците

en: Flash the entire screen
bg: Проблясване на целия екран

en: Flash the window title
bg: Проблясване на заглавната лента на прозореца

en: Hearing
bg: Слух

en: Hover Click
bg: Натискане чрез задържане

en: Ignores fast duplicate keypresses
bg: Игнориране на бързо натискане на еднакви клавиши

en: Increase size:
bg: Увеличаване на размера:

en: Motion _threshold:
bg: П_раг на движение:

en: Mouse Keys
bg: Бутони на мишката

en: On screen keyboard
bg: Екранна клавиатура

en: OnBoard
bg: OnBorad

en: Options...
bg: Настройки…

en: Pointing and Clicking
bg: Посочване и натискане

en: Puts a delay between when a key is pressed and when it is accepted
bg: Въвеждане на закъснение между натискането на клавиш и отчитането му

en: Screen Reader
bg: Екранен четец

en: Screen keyboard
bg: Екранна клавиатура

en: Seeing
bg: Зрение

en: Simulated Secondary Click
bg: Симулирано повторно натискане

en: Slow Keys
bg: Бавни клавиши

en: Sticky Keys
bg: Лепкави клавиши

en: Treats a sequence of modifier keys as a key combination
bg: Използване на модификаторите на клавиши като клавишни комбинации

en: Trigger a click when the pointer hovers
bg: Натискане при посочване с мишката

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
bg: Второ натискане при задържане на основния бутон

en: Turn on or off:
bg: Включване или изключване:

en: Type here to test settings
bg: Пишете, за да изпробвате настройките

en: Typing Assistant
bg: Помощ при писане

en: Use a visual indication when an alert sound occurs
bg: Едновременно зрително и звуковото известяване

en: Video Mouse
bg: Видео мишка

en: Visual Alerts
bg: Зрителни известия

en: Zoom in:
bg: Увеличаване:

en: Zoom out:
bg: Намаляване:

en: _Contrast:
bg: _Контраст:

en: _Disable if two keys are pressed together
bg: _Изключване при натискането на два клавиша едновременно

en: _Keyboard Settings
bg: Настройки на _клавиатурата

en: _Mouse Settings
bg: Настройки на _мишката

en: _Sound Settings
bg: Настройки на _звука

en: _Test flash
bg: _Проба на проблясването

en: _Text size:
bg: Размер на _текста:

en: _Turn on accessibility features from the keyboard
bg: _Включване на достъпността чрез клавиатурата

note: This completes the sentence "Beep when a key is"
en: accepted
bg: приет

note: This completes the sentence "Beep when a key is"
en: pressed
bg: натиснат

note: This completes the sentence "Beep when a key is"
en: rejected
bg: отхвърлен

[ctx: universal access, contrast]
en: High
bg: висок

[ctx: universal access, contrast]
en: High/Inverse
bg: висок/обърнат

[ctx: universal access, contrast]
en: Low
bg: нисък

[ctx: universal access, contrast]
en: Normal
bg: нормален

[ctx: universal access, seeing]
note: Translators: this refers to theme contrast and font size
en: Display
bg: Екран

[ctx: universal access, seeing]
note: Translators: this refers to screen magnifier
en: Zoom
bg: Увеличение

[ctx: universal access, text size]
en: Large
bg: голям

[ctx: universal access, text size]
en: Larger
bg: по-голям

[ctx: universal access, text size]
en: Normal
bg: нормален

[ctx: universal access, text size]
en: Small
bg: малък

en: Authentication failed
bg: Неуспешно удостоверяване

en: The new password is too short
bg: Новата паролата е прекалено кратка

en: The new password is too simple
bg: Паролата е прекалено лесна

en: The old and new passwords are too similar
bg: Старата и новата пароли са много близки

en: The new password has already been used recently.
bg: Новата парола е ползвана прекалено скоро в миналото

en: The new password must contain numeric or special characters
bg: Новата парола трябва да съдържа цифри или специални знаци

en: The old and new passwords are the same
bg: Старата и новата пароли са еднакви

en: Your password has been changed since you initially authenticated!
bg: Паролата ви е променена откакто първоначално сте се удостоверили!

en: The new password does not contain enough different characters
bg: Новата парола не съдържа достатъчно различни знаци

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Failed to create user
bg: Неуспешно създаване на потребител

[ctx: Account type]
en: Standard
bg: стандартна

[ctx: Account type]
en: Administrator
bg: администратор

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
bg: Нямате права за достъп до устройството. Свържете се със системния си администратор.

en: The device is already in use.
bg: Устройството вече се ползва.

en: An internal error occurred.
bg: Възникна вътрешна грешка.

en: Enabled
bg: Включен

en: Delete registered fingerprints?
bg: Изтриване на въведените отпечатъци?

en: _Delete Fingerprints
bg: _Изтриване на отпечатъците

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
bg: Искате ли да изтриете въведените си отпечатъци и да изключите влизането с тях?

en: Done!
bg: Готово!

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "Could you not access "Digital Persona U.are.U 4000/4000B" device
en: Could not access '%s' device
bg: Устройството „%s“ е недостъпно

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "Could you not access "Digital Persona U.are.U 4000/4000B" device
en: Could not start finger capture on '%s' device
bg: Устройството „%s“ не може да започне въвеждането на пръстовия отпечатък

en: Could not access any fingerprint readers
bg: Няма достъпни устройства за разпознаване на пръстови отпечатъци

en: Please contact your system administrator for help.
bg: Обърнете се към системния си администратор за помощ.

en: Enable Fingerprint Login
bg: Включване на влизането с пръстов отпечатък

note: translators: * The variable is the name of the device, for example: * "To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the * 'Digital Persona U.are.U 4000/4000B' device."
en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
bg: За да включите влизането с пръстови отпечатъци, трябва да запазите отпечатък чрез устройството „%s“.

en: Selecting finger
bg: Избор на пръст

en: Enrolling fingerprints
bg: Записване на пръстови отпечатъци

en: Summary
bg: Обобщение

en: More choices...
bg: други възможности…

en: Please choose another password.
bg: Изберете друга парола.

en: Please type your current password again.
bg: Въведете отново текущата си парола.

en: Password could not be changed
bg: Паролата не бе сменена

en: You need to enter a new password
bg: Необходимо е да въведете нова парола

en: You need to confirm the password
bg: Необходимо е да потвърдите паролата

en: The passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: You need to enter your current password
bg: Необходимо е да въведете текущата си парола

en: The current password is not correct
bg: Неправилна текуща парола

[ctx: Password strength]
en: Too short
bg: Прекалено къса

[ctx: Password strength]
en: Weak
bg: Слаба

[ctx: Password strength]
en: Fair
bg: Приемлива

[ctx: Password strength]
en: Good
bg: Добра

[ctx: Password strength]
en: Strong
bg: Силна

en: Passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: Wrong password
bg: Грешна парола

en: Select
bg: Избор

en: Disable image
bg: Изключване на изображението

en: Take a photo...
bg: Снимане на снимка…

en: Browse for more pictures...
bg: Разглеждане за други изображения…

en: Used by %s
bg: Използва се от „%s“

en: A user with name '%s' already exists.
bg: Вече съществува потребител с име „%s“.

en: This user does not exist.
bg: Не съществува такъв потребител.

en: Failed to delete user
bg: Неуспешно изтриване на потребител

en: You cannot delete your own account.
bg: Невъзможно е да изтриете собствената си регистрация.

en: %s is still logged in
bg: „%s“ все още е включен

en: Deleting a user while they are logged in can leave the system in an inconsistent state.
bg: Изтриването на влезли потребители може да доведе системата до неправилно състояние.

en: Do you want to keep %s's files?
bg: Желаете ли да запазите файловете на „%s“?

en: It is possible to keep the home directory, mail spool and temporary files around when deleting a user account.
bg: Възможно е да запазите домашната папка, пощенската кореспонденция и временните файлове, когато изтривате съответната потребителска регистрация.

en: _Delete Files
bg: _Изтриване на файловете

en: _Keep Files
bg: _Запазване на файловете

[ctx: Password mode]
en: Account disabled
bg: регистрацията е изключена

[ctx: Password mode]
en: To be set at next login
bg: ще бъде избрана при следващото влизане

[ctx: Password mode]
en: None
bg: без

en: Failed to contact the accounts service
bg: Неуспешно свързване с услугата за регистрации

en: Please make sure that the AccountService is installed and enabled.
bg: Уверете се дали програмата „AcountService“ е инсталирана и включена.

en: To make changes,
    click the * icon first
bg: За да правите промени,
    натиснете иконата „*“

en: Create a user
bg: Създаване на потребител

en: To create a user,
    click the * icon first
bg: За да създадете потребител,
    натиснете иконата „*“

en: Delete the selected user
bg: Изтрийте избрания потребител

en: To delete the selected user,
    click the * icon first
bg: За да изтриете избрания потребител,
    натиснете иконата „*“

en: My Account
bg: Моята регистрация

en: Other Accounts
bg: Други регистрации

en: A user with the username '%s' already exists
bg: Вече съществува потребител с име „%s“

en: The username is too long
bg: Потребителското име е прекалено дълго

en: The username cannot start with a '-'
bg: Потребителското име не може да започва с „-“

en: The username must only consist of:
     ➣ letters from the English alphabet
     ➣ digits
     ➣ any of the characters '.', '-' and '_'
bg: Потребителското име трябва да съдържа:
     ➣ букви от английската азбука
     ➣ цифри
     ➣ кой да е от символите „.“ (точка), „-“ (тире) и „_“ (долно тире)

en: Add or remove users
bg: Добавяне или премахване на потребители

note: Translators: those are keywords for the user accounts control-center panel
en: Login;Name;Fingerprint;Avatar;Logo;Face;Password;
bg: Влизане;Име;Пръстов отпечатък;Аватар;Лого;Лице;Парола;

en: User Accounts
bg: Потребителски регистрации

en: Cr_eate
bg: _Създаване

en: Create new account
bg: Създаване на нова регистрация

en: _Account Type
bg: Вид на _регистрацията

en: _Full name
bg: _Пълно име

en: _Username
bg: Потребителско _име

en: C_onfirm password
bg: По_твърждаване на паролата

en: Ch_ange
bg: Промян_а

en: Changing password for
bg: Промяна на паролата на

en: Choose a generated password
bg: Изберете автоматично създадена парола

en: Choose password at next login
bg: избиране на парола при следващото влизане

en: Current _password
bg: Текуща _парола

en: Disable this account
bg: изключване на тази регистрация

en: Enable this account
bg: включване на тази регистрация

en: Fair
bg: Приемлива

en: How to choose a strong password
bg: Как се избира силна парола

en: Log in without a password
bg: влизане без парола

en: Set a password now
bg: въвеждане на парола сега

en: This hint may be displayed at the login screen.  It will be visible to all users of this system.  Do <b>not</b> include the password here.
bg: Тази подсказка може да се показва в екрана за влизане. Тя ще бъде видима и за всички потребители на системата. Затова <b>не</b> въвеждайте паролата си тук.

en: _Action
bg: _Действие

en: _Hint
bg: _Подсказка

en: _New password
bg: _Нова парола

en: _Show password
bg: _Показване на паролата

en: Browse
bg: Разглеждане

en: Cancel
bg: Отказ

en: Changing photo for:
bg: Промяна на снимката на:

en: Choose a picture that will be shown at the login screen for this account.
bg: Изберете снимка, която да се показва за тази регистрация в екрана за влизане.

en: Gallery
bg: Галерия

en: Photograph
bg: Снимка

en: Take a photograph
bg: Снимане на снимка

en: A_utomatic Login
bg: _Автоматично влизане

en: Account Information
bg: Информация за регистрацията

en: Account _type
bg: _Вид на регистрацията

en: Login Options
bg: Настройки за влизане

en: _Fingerprint Login
bg: Влизане с _пръстов отпечатък

en: _Language
bg: _Език

en: _Password
bg: _Парола

en: Left little finger
bg: Ляво кутре

en: Left middle finger
bg: Ляв среден пръст

en: Left ring finger
bg: Ляв безименен пръст

en: Left thumb
bg: Ляв палец

en: Right little finger
bg: Дясно кутре

en: Right middle finger
bg: Десен среден пръст

en: Right ring finger
bg: Десен безименен пръстен

en: Right thumb
bg: Десен палец

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
bg: Пръстовият ви отпечатък е запазен успешно. Оттук нататък би трябвало да имате възможността да се идентифицирате чрез четеца на отпечатъци.

en: _Left index finger
bg: _Ляв показалец

en: _Other finger:
bg: Д_руг пръст:

en: _Right index finger
bg: _Десен показалец

en: Back
bg: Назад

en: Bluetooth Settings
bg: Настройки на подредбата

en: Calibrate...
bg: Калибриране…

en: Eraser Pressure Feel
bg: Усещане на натиска на гумата

en: Firm
bg: Твърдо

en: Forward
bg: Напред

en: Left Mouse Button Click
bg: Натискане на левия бутон на мишката

en: Left-Handed Orientation:
bg: Ориентация за лява ръка:

en: Lower Button
bg: Долен бутон

en: Middle Mouse Button Click
bg: Натискане на среден бутон на мишката

en: No Action
bg: Без действие

en: No tablet detected
bg: Не е открит таблет

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
bg: Включете или свържете таблета си от Wacom

en: Right Mouse Button Click
bg: Натискане на десен бутон на мишката

en: Scroll Down
bg: Придвижване надолу

en: Scroll Left
bg: Придвижване наляво

en: Scroll Right
bg: Придвижване надясно

en: Scroll Up
bg: Придвижване нагоре

en: Soft
bg: Меко

en: Stylus
bg: Писалка

en: Tablet (absolute)
bg: Таблет (абсолютни координати)

en: Tablet Preferences
bg: Настройки на таблети

en: Tip Pressure Feel
bg: Усещане на натиска на писеца

en: Top Button
bg: Горен бутон

en: Touchpad (relative)
bg: Сензорен панел (относителни координати)

en: Tracking Mode
bg: Режим на следене

en: Wacom Tablet
bg: Таблет

en: Set your Wacom tablet preferences
bg: Задаване на настройките на таблета

note: Translators: those are keywords for the wacom tablet control-center panel
en: Tablet;Wacom;Stylus;Eraser;Mouse;
bg: Таблет;Wacom;Писалка;Гума;Мишка

en: Wacom Graphics Tablet
bg: Графичен таблет

en: Enable verbose mode
bg: Включване на подробен режим

en: Show the overview
bg: Преглед

en: Show help options
bg: Показване на настройките на помощта

en: Panel to display
bg: Панел за показване

en: - System Settings
bg: — системни настройки

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: %s
    Използвайте „%s --help“, за да видите пълен списък с валидните опции от командния ред.

en: System Settings
bg: Системни настройки

en: Control Center
bg: Контролен център

en: _All Settings
bg: _Всички настройки
