gdm master - en to bg translation catalogue (225 entries)

en: /dev/urandom is not a character device
bg: „/dev/urandom“ не е знаково устройство

en: Display ID
bg: Идентификатор на дисплей

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: GNOME Display Manager Slave
bg: Дъщерен процес на мениджъра на дисплеи на GNOME

en: could not find user "%s" on system
bg: потребителят „%s“ не бе открит в системата

en: Unable to initialize login system
bg: Системата за влизане не може да бъде инициализирана

en: Unable to authenticate user
bg: Неуспех при идентификацията на потребителя

en: Unable to authorize user
bg: Неуспех при оторизацията на потребителя

en: Unable to establish credentials
bg: Неуспех при установяване на акредитацията

en: Unable to open session
bg: Неуспех при отваряне на сесия

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
bg: Не може да се стартира X сървъра (графичната инфраструктура) поради вътрешна грешка. Обърнете се към системния администратор, за да провери дневниците за диагностика. Този дисплей ще бъде забранен. Рестартирайте GDM, когато проблемът е коригиран.

en: %s: failed to connect to parent display '%s'
bg: %s: невъзможно е да направи връзка с родителския дисплей „\%s“

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn't exist
bg: Сървърът бе породен от потребителя %s, но такъв потребител не съществува

en: Couldn't set groupid to %d
bg: groupid не може да се зададе да е %d

en: initgroups () failed for %s
bg: неуспех на initgroups() за %s

en: Couldn't set userid to %d
bg: userid не може да се зададе да е %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
bg: %s: Не може да се отвори журналният файл за дисплей %s!

en: %s: Error setting %s to %s
bg: %s: Грешка при задаване на %s да е %s

en: %s: Server priority couldn't be set to %d: %s
bg: %s: Не може да се зададе %d като приоритет на сървър: %s

en: %s: Empty server command for display %s
bg: %s: Празна команда за дисплей %s

en: Username
bg: Потребителско име

en: The username
bg: Потребителското име

en: Hostname
bg: Име на компютър

en: The hostname
bg: Името на компютъра

en: Display Device
bg: Устройство на дисплея

en: The display device
bg: Устройството на дисплея

en: error initiating conversation with authentication system - %s
bg: грешка при инициализиране на обмяната на съобщения със системата за идентификация — %s

en: general failure
bg: обща грешка

en: out of memory
bg: паметта свърши

en: application programmer error
bg: програмна грешка

en: unknown error
bg: неизвестна грешка

en: Username:
bg: Потребител:

en: error informing authentication system of preferred username prompt: %s
bg: грешка при информиране на системата за идентификация за предпочитаното име на потребител: %s

en: error informing authentication system of user's hostname: %s
bg: грешка при информиране на системата за идентификация за името на компютъра на потребителя: %s

en: error informing authentication system of user's console: %s
bg: грешка при информиране на системата за идентификация за конзолата на потребителя: %s

en: error informing authentication system of display string: %s
bg: грешка при информиране на системата за идентификация за низа в променливата DISPLAY: %s

en: error informing authentication system of display xauth credentials: %s
bg: грешка при информиране на системата за идентификация за акредитацията от xauth: %s

en: no user account available
bg: няма потребител

en: Unable to change to user
bg: Потребителят не може да бъде сменен

en: User %s doesn't exist
bg: Потребителят „%s“ не съществува

en: Group %s doesn't exist
bg: Групата „%s“ не съществува

en: Could not create socket!
bg: Неуспех при създаването на гнездо!

en: Denied XDMCP query from host %s
bg: Отказана заявка на XDMCP от хост %s

en: Could not extract authlist from packet
bg: Неуспех при извличането на „authlist“ от пакет

en: Error in checksum
bg: Грешка в контролната сума

en: Bad address
bg: Лош адрес

en: %s: Could not read display address
bg: %s: Неуспех при прочитането на адреса на дисплея

en: %s: Could not read display port number
bg: %s: Неуспех при прочитането на номера на порта на дисплей

en: %s: Could not extract authlist from packet
bg: %s: Неуспех при извличането на „authlist“ от пакет

en: %s: Error in checksum
bg: %s: Грешка в контролната сума

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
bg: %s: Получена е заявка от забранената система %s

en: %s: Could not read Display Number
bg: %s: Неуспех при прочитането на номера на дисплея

en: %s: Could not read Connection Type
bg: %s: Неуспех при прочитането на типа на връзката

en: %s: Could not read Client Address
bg: %s: Неуспех при прочитането на адреса на клиента

en: %s: Could not read Authentication Names
bg: %s: Неуспех при прочитането на имената за идентификация

en: %s: Could not read Authentication Data
bg: %s: Неуспех при прочитането на данните за идентификация

en: %s: Could not read Authorization List
bg: %s: Неуспех при прочитането на списъка за идентификация

en: %s: Could not read Manufacturer ID
bg: %s: Неуспех при прочитането на идентификатора на производителя

en: %s: Failed checksum from %s
bg: %s: Грешка в контролната сума на %s

en: %s: Got Manage from banned host %s
bg: %s: Получена е заявка за управление от забранения хост %s

en: %s: Could not read Session ID
bg: %s: Неуспех при прочитането на идентификатора на сесията

en: %s: Could not read Display Class
bg: %s: Неуспех при прочитането на класа на дисплей

en: %s: Could not read address
bg: %s: Неуспех при прочитането на адреса

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
bg: %s: Получена е заявка за поддържане на връзката от забранения хост %s

en: GdmXdmcpDisplayFactory: Could not read XDMCP header!
bg: GdmXdmcpDisplayFactory: Неуспех при прочитането на заглавната част на XDMCP!

en: XMDCP: Incorrect XDMCP version!
bg: XMDCP: Грешна версия на XDMCP!

en: XMDCP: Unable to parse address
bg: XMDCP: Адресът не може да се анализира

en: Could not get server hostname: %s!
bg: Неуспех при получаване на името на сървър: %s!

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
bg: Невъзможно е да се запише файл с номер на процес %s, най-вероятно няма пространство на диска: %s

en: Logdir %s does not exist or isn't a directory.
bg: Папката с журналите %s не съществува или не е папка.

en: Authdir %s does not exist. Aborting.
bg: Папката за упълномощаване %s не съществува. Програмата спира.

en: Authdir %s is not a directory. Aborting.
bg: Папката за упълномощаване %s не е папка. Програмата спира.

en: Authdir %s is not owned by user %d, group %d. Aborting.
bg: Папката за упълномощаване %s не принадлежи на потребител %d, група %d. Програмата спира.

en: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
bg: Папката за упълномощаване %s е с грешни права %o. Трябва да са %o. Програмата спира.

en: Can't find the GDM user '%s'. Aborting!
bg: Не може да се открие потребителя на GDM „%s“. Програмата спира!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
bg: Потребителят на GDM не трябва да е „root“. Програмата спира!

en: Can't find the GDM group '%s'. Aborting!
bg: Не може да се намери групата на GDM (%s). Програмата спира!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
bg: Групата на GDM не може да е „root“. Програмата спира!

en: Make all warnings fatal
bg: Всички предупреждения да са фатални

en: Exit after a time (for debugging)
bg: Спиране на програмата след период от време (за изчистване на грешки)

en: Print GDM version
bg: Показване на версията на GDM

en: GNOME Display Manager
bg: Мениджър на дисплеи на GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
bg: Само администраторът може да изпълни GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
bg: Програмата за сесии към мениджъра на дисплеи на GNOME

en: Login Window
bg: Екран за идентификация

en: GNOME Screen Magnifier
bg: Лупа на GNOME

en: Magnify parts of the screen
bg: Увеличаване на части от екрана

en: Window management and compositing
bg: Управление и наслагване на прозорци

en: GNOME On-Screen Keyboard
bg: Екранна клавиатура на GNOME

en: Use an on-screen keyboard
bg: Включване на екранна клавиатура

en: Orca Screen Reader
bg: Orca — екранен четец

en: Present on-screen information as speech or braille
bg: Представяне на информация от екрана като говор или брайл

en: Avoid showing user list
bg: Без показване на списъка с потребители

en: Path to small image at top of user list
bg: Път до изображението над списъка с потребителите

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
bg: Входният екран може да позволи и влизане чрез пръстови отпечатъци.

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
bg: Входният екран може да позволи и влизане чрез чип карти.

en: The login screen can optionally show a small image at the top of its user list to provide site administrators and distributions a way to provide branding.
bg: Входният екран може да включва и изображение над списъка с потребители. Това е начин за системните администратори и дистрибуторите да предоставят специфичен облик на системата.

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
bg: Обичайно входният екран съдържа списък с наличните потребители. С тази настройка можете да предотвратите показването на списъка.

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
bg: Да се позволи ли влизане чрез пръстови отпечатъци

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
bg: Да се позволи ли влизане чрез чип карти

en: Select System
bg: Избор на система

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
bg: XDMCP: Неуспех при създаването на буфер за XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
bg: XDMCP: Неуспех при прочитането на заглавната част на XDMCP!

en: Fingerprint Authentication
bg: Идентификация с пръстов отпечатък

en: Log into session with fingerprint
bg: Влизане в сесията с пръстов отпечатък

en: Password Authentication
bg: Идентификация с парола

en: Log into session with username and password
bg: Влизане в сесията с име и парола

en: Log In
bg: Влизане

en: Slot ID
bg: Идентификатор на гнездо

en: The slot the card is in
bg: Гнездото, в които е картата

en: Slot Series
bg: Гнезда

en: per-slot card identifier
bg: Идентификатор на карта за слот

en: name
bg: име

en: Module
bg: Модул

en: smartcard driver
bg: Драйвер за чип карта

en: Smartcard Authentication
bg: Идентификация чрез чип карта

en: Log into session with smartcard
bg: Влизане в сесията с чип карта

en: Module Path
bg: Път до модулите

en: path to smartcard PKCS #11 driver
bg: Път до драйвера на чип картата за PKCS #11

en: received error or hang up from event source
bg: Получена е грешка или прекратяване на връзката от източника на събития

en: NSS security system could not be initialized
bg: Системата за сигурност NSS не можа да бъде инициализирана

en: no suitable smartcard driver could be found
bg: Не е открит подходящ драйвер за чип картата

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
bg: Драйверът за чип карта „%s“ не може да бъде зареден

en: could not watch for incoming card events - %s
bg: Не може да се следи за входящи събития от картата — %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
bg: Неочаквана грешка при чакане за входящи събития от картата

en: Authentication
bg: Идентификация

en: Log into session
bg: Влизане в сесия

en: Value
bg: Стойност

en: percentage of time complete
bg: процент от завършеното време

en: Inactive Text
bg: Неактивен текст

en: The text to use in the label if the user hasn't picked an item yet
bg: Текст, който да се ползва за етикет, ако потребителят все още не е избрал елемент

en: Active Text
bg: Активен текст

en: The text to use in the label if the user has picked an item
bg: Текстът, който да се ползва в етикета, когато потребителят е избрал елемент

en: List Visible
bg: Видим списък

en: Whether the chooser list is visible
bg: Дали списъкът за избор е видим

note: translators: This is the time format to use when both * the date and time with seconds are being shown together.
en: %a %b %e, %l:%M:%S %p
bg: %e %b, %a, %H:%M:%S

note: translators: This is the time format to use when both * the date and time without seconds are being shown together.
en: %a %b %e, %l:%M %p
bg: %e %b, %a, %H:%M

note: translators: This is the time format to use when there is * no date, just weekday and time with seconds.
en: %a %l:%M:%S %p
bg: %a, %H:%M:%S

note: translators: This is the time format to use when there is * no date, just weekday and time without seconds.
en: %a %l:%M %p
bg: %a, %H:%M

en: Automatically logging in…
bg: Автоматично влизане…

note: need to wait for response from backend
en: Cancelling…
bg: Спиране…

note: just wait for the user to select language and stuff
en: Select language and click Log In
bg: Изберете език и натиснете „Влизане“

[ctx: customsession]
en: Custom
bg: Друга

en: Custom session
bg: Друга сесия

en: Cancel
bg: Спиране

en: Computer Name
bg: Име на компютър

en: Login
bg: Влизане

en: Unlock
bg: Отключване

en: Version
bg: Версия

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Shut Down
bg: Изключване

en: Unknown time remaining
bg: Остава неизвестно време

en: Panel
bg: Панел

en: Label Text
bg: Текст за етикета

en: The text to use as a label
bg: Текст, който да се ползва за етикет

en: Icon name
bg: Име на икона

en: The icon to use with the label
bg: Иконата, която да се ползва с етикета

en: Default Item
bg: Стандартен елемент

en: The ID of the default item
bg: Идентификаторът на стандартния елемент

en: Max Item Count
bg: Максимален брой елементи

en: The maximum number of items to keep around in the list
bg: Максималният брой елементи, които да се съдържат в списъка

en: Remote Login (Connecting to %s…)
bg: Отдалечено влизане (свързване към „%s“…)

en: Remote Login (Connected to %s)
bg: Отдалечено влизане (осъществена връзка към „%s“)

en: Remote Login
bg: Отдалечено влизане

en: Session
bg: Сесия

en: Banner message text
bg: Съобщение за поздрав

en: Banner message text when chooser is empty
bg: Съобщение за поздрав, когато списъкът за избор на потребител е празен

en: Disable showing the restart buttons
bg: Бутонът за рестартиране да не се показва

en: Do not show known users in the login window
bg: Да не се показва списъкът с познати потребители в прозореца за вход

en: Enable accessibility keyboard plugin
bg: Включване на модула за достъпност на клавиатурата

en: Enable on-screen keyboard
bg: Включване на екранната клавиатура

en: Enable screen magnifier
bg: Включване на лупата

en: Enable screen reader
bg: Включване на екранния четец

en: Enable showing the banner message
bg: Включваме на показването на съобщение за поздрав

en: Icon name to use for greeter logo
bg: Икона, която да се ползва за програмата за посрещане

en: Recently selected languages
bg: Наскоро избрани езици

en: Set to a list of languages to be shown by default in the login window.
bg: Задайте да е списък с езици, които стандартно да се показват в прозореца за вход.

en: Set to the themed icon name to use for the greeter logo.
bg: Задайте да e иконата, която да се ползва за програмата за посрещане.

en: Set to true to disable showing known users in the login window.
bg: Задайте да е истина, за да не се показва списъкът с познати потребители в прозореца за вход.

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
bg: Задайте да е истина, за да не си показват бутоните за рестартиране в прозореца за вход.

en: Set to true to enable the XRandR settings manager plugin.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за управление на XRandR.

en: Set to true to enable the background settings manager plugin.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за управление на фона.

en: Set to true to enable the media-keys settings manager plugin.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за мултимедийните клавиши.

en: Set to true to enable the on-screen keyboard.
bg: Задайте да е истина, за да включите екранната клавиатура.

en: Set to true to enable the plugin to manage the accessibility keyboard settings.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за управление на достъпността на клавиатурата.

en: Set to true to enable the screen magnifier.
bg: Задайте да е истина, за да включите лупата.

en: Set to true to enable the screen reader.
bg: Задайте да е истина, за да включите екранния четец.

en: Set to true to enable the sound settings manager plugin.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за управление на звука.

en: Set to true to enable the xsettings settings manager plugin.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за настройки на xsettings.

en: Set to true to show the banner message text.
bg: Задайте да е истина, за да се показва съобщението за поздрав.

en: Set to true to use Compiz as the window manager.
bg: Задайте да е истина, за да ползвате Compiz за мениджър на прозорците.

en: Text banner message to show in the login window when the user chooser is empty, instead of banner_message_text.
bg: Текстът на съобщението за поздрав в прозореца за вход, когато списъкът за избор на потребител е празен, вместо този в ключа banner_message_text.

en: Text banner message to show in the login window.
bg: Текстът на съобщението за поздрав в прозореца за вход.

en: True if the XRandR settings manager plugin is enabled.
bg: Истина, когато приставката за управление на XRandR е включена.

en: True if the background settings manager plugin is enabled.
bg: Истина, когато приставката за управление на фона е включена.

en: True if the media-keys settings manager plugin is enabled.
bg: Истина, когато приставката за управление на мултимедийните клавиши е включена.

en: True if the sound settings manager plugin is enabled.
bg: Истина, когато приставката за управление на звука е включена.

en: True if the xsettings settings manager plugin is enabled.
bg: Истина, когато приставката за настройките на xsettings е включена.

en: Use Compiz as the window manager
bg: За мениджър на прозорци да се ползва Compiz

en: Duration
bg: Продължителност

en: Number of seconds until timer stops
bg: Време в секунди преди спирането на таймера

en: Start time
bg: Начало

en: Time the timer was started
bg: Времето на стартиране на таймера

en: Is it Running?
bg: Стартиран ли е?

en: Whether the timer is currently ticking
bg: Дали в момента таймерът работи

en: Log in as %s
bg: Влизане като %s

[ctx: user]
note: translators: This option prompts * the user to type in a username * manually instead of choosing from * a list.
en: Other…
bg: Друг…

en: Choose a different account
bg: Изберете различен потребител

en: Guest
bg: Гост

en: Log in as a temporary guest
bg: Вход като гост

en: Automatic Login
bg: Автоматично влизане

en: Automatically log into the system after selecting options
bg: Автоматично влизане в системата след избор на настройки

en: Currently logged in
bg: В момента е влязъл

en: Only the VERSION command is supported
bg: Поддържа се само командата VERSION

en: COMMAND
bg: КОМАНДА

en: Ignored — retained for compatibility
bg: Игнорира се — оставена е за съвместимост

en: Debugging output
bg: Съобщения за грешка

en: Version of this application
bg: Версията на това приложение

en: Could not identify the current session.
bg: Текущата сесия не може да бъде определена.

en: User unable to switch sessions.
bg: Потребителят не успя да смени сесията.

note: Option parsing
en: - New GDM login
bg: — ново влизане чрез GDM

en: Unable to start new display
bg: Неуспех при стартирането на нов дисплей

en: Screenshot taken
bg: Екранът е заснет

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
bg: Снимка на екрана
