totem master - en to bg translation catalogue (586 entries)

en: Leave Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Time:
bg: Време:

en: Add...
bg: Добавяне…

en: Copy the location to the clipboard
bg: Копиране на местоположението в буфера за обмен

en: Move Down
bg: Преместване надолу

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove file from playlist
bg: Премахване на файл от списъка за изпълнение

en: Save Playlist...
bg: Запазване на списъка за изпълнение…

en: Select a file to use for text subtitles
bg: Избор на файл със субтитри

en: _Copy Location
bg: _Копиране на местоположението

en: _Remove
bg: П_ремахване

en: _Select Text Subtitles...
bg: _Шрифт за субтитрите…

en: Author:
bg: Автор:

en: C_onfigure...
bg: _Настройки…

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Description:
bg: Описание:

en: Site:
bg: Сайт:

note: Channels
en: 0 Channels
bg: 0 канала

en: 0 frames per second
bg: 0 кадъра в секунда

note: 0 seconds
en: 0 seconds
bg: 0 секунди

en: 0 x 0
bg: 0 × 0

en: Album:
bg: Албум:

en: Artist:
bg: Изпълнител:

en: Audio
bg: Звук

en: Bitrate:
bg: Бит./сек:

en: Channels:
bg: Канали:

en: Codec:
bg: Кодер:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Dimensions:
bg: Размери:

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: Framerate:
bg: Кадри/сек:

en: General
bg: Общи

note: Dimensions Video Codec Audio Codec
en: N/A
bg: Липсва

en: Sample rate:
bg: Кадри/сек:

en: Title:
bg: Заглавие:

note: Title Artist Album Year
en: Unknown
bg: Непознат

en: Video
bg: Видео

en: Year:
bg: Година:

en: Add the video to the playlist
bg: Добавяне на видеото към списъка за изпълнение

en: _Add to Playlist
bg: _Добавяне към списъка за изпълнение

note: Title
en: Movie Player
bg: Изпълнение на филми

en: Play movies and songs
bg: Гледане на филми и слушане на песни

en: 1.5 Mbps T1/Intranet/LAN
bg: 1.5 Mbps T1/Интранет/LAN

en: 112 Kbps Dual ISDN/DSL
bg: 112 Kbps двоен ISDN/DSL

en: 14.4 Kbps Modem
bg: 14.4 Kbps модем

en: 16:9 (Widescreen)
bg: 16:9 (широк екран)

en: 19.2 Kbps Modem
bg: 19.2 Kbps модем

en: 2.11:1 (DVB)
bg: 2.11:1 (цифрово видеоразпръскване)

en: 256 Kbps DSL/Cable
bg: 256 Kbps DSL/кабел

en: 28.8 Kbps Modem
bg: 28.8 Kbps модем

en: 33.6 Kbps Modem
bg: 33.6 Kbps модем

en: 34.4 Kbps Modem
bg: 34.4 Kbps модем

en: 384 Kbps DSL/Cable
bg: 384 Kbps DSL/кабел

en: 4-channel
bg: 4 канален

en: 4.1-channel
bg: 4.1 канален

en: 4:3 (TV)
bg: 4:3 (телевизия)

en: 5.0-channel
bg: 5.0 канален

en: 5.1-channel
bg: 5.1 канален

en: 512 Kbps DSL/Cable
bg: 512 Kbps DSL/кабел

en: 56 Kbps Modem/ISDN
bg: 56 Kbps модем/ISDN

en: AC3 Passthrough
bg: директен AC3

en: A_udio Menu
bg: Меню за _звука

en: About this application
bg: Относно това приложение

en: Audio Output
bg: Изход на звука

note: Translators: an entry in the "Languages" menu, used to choose the audio language of a DVD
en: Auto
bg: Автоматично

en: Clear the playlist
bg: Изчистване на списъка за изпълнение

en: Co_ntrast:
bg: _Контраст:

en: Color Balance
bg: Цветови баланс

en: Configure plugins to extend the application
bg: Настройване на приставките, които дават допълнителни възможности на приложението

en: Configure the application
bg: Настройки на програмата

en: Connection _speed:
bg: _Скорост на връзката:

en: Decrease volume
bg: Намаляване на звука

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
bg: Без _разплитане на преплетени видео потоци

en: Disable screensaver when playing
bg: _Изключване на предпазителя на екрана при изпълнение

note: Tab label in the Preferences dialogue
en: Display
bg: Визуални

en: Eject the current disc
bg: Изваждане на текущия диск

en: External Chapters
bg: Външни глави

note: Audio visualization dimensions
en: Extra Large
bg: извънредно голям

en: Fit Window to Movie
bg: Оразмеряване на прозореца към филма

en: Go to the DVD menu
bg: Отиване в менюто на DVD

en: Go to the angle menu
bg: Отиване в менюто за избор на ъгъл

en: Go to the audio menu
bg: Отиване в менюто за звука

en: Go to the chapter menu
bg: Отиване в менюто за избор на глава

en: Go to the title menu
bg: Отиване в заглавното меню

en: Help contents
bg: Ръководство

en: Increase volume
bg: Увеличаване на звука

en: Intranet/LAN
bg: Интранет/LAN

note: Audio visualization dimensions
en: Large
bg: голям

en: Load _chapter files when movie is loaded
bg: Зареждане на файловете на _главите заедно с филма

en: Networking
bg: Мрежа

en: Next chapter or movie
bg: Следваща глава или филм

note: Audio visualization dimensions
en: Normal
bg: нормален

en: Open _Location...
bg: Отваряне на _местоположение…

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: Open a non-local file
bg: Отваряне на отдалечен файл

en: Play / P_ause
bg: Изп_ълнение/пауза

en: Play or pause the movie
bg: Изпълнение или пауза на филма

en: Playback
bg: Изпълнение

en: Plugins...
bg: Приставки…

en: Prefere_nces
bg: _Настройки

en: Previous chapter or movie
bg: Предишна глава или филм

en: Quit the program
bg: Спиране на програмата

en: Reset to _Defaults
bg: В_ъзстановяване на стандартните настройки

en: Resize _1:1
bg: Оразмеряване _1:1

en: Resize _2:1
bg: Оразмеряване _2:1

en: Resize to double the original video size
bg: Оразмеряване към двоен размер

en: Resize to half the original video size
bg: Оразмеряване към половин размер

en: Resize to the original video size
bg: Оразмеряване към оригиналния размер

en: S_idebar
bg: Страни_чен панел

en: S_ubtitles
bg: _Субтитри

en: Sat_uration:
bg: На_ситеност:

en: Set the repeat mode
bg: Включване на режим на повторение

en: Set the shuffle mode
bg: Включване на режим „Разбъркано“

en: Sets 16:9 (widescreen) aspect ratio
bg: Задаване на съотношение 16:9 (широк екран)

en: Sets 2.11:1 (DVB) aspect ratio
bg: Задаване на съотношение 2.11:1 (цифрово видеоразпръскване)

en: Sets 4:3 (TV) aspect ratio
bg: Задаване на съотношение 4:3 (телевизия)

en: Sets automatic aspect ratio
bg: Автоматично задаване на съотношението ширина/височина

en: Sets square aspect ratio
bg: Задаване на квадратно съотношение ширина/височина

en: Show _Controls
bg: Показване на контролните _бутони

en: Show _visual effects when an audio file is played
bg: Показване на визуалните _ефекти при изпълнението на звуков файл

en: Show controls
bg: Показване на контролните бутони

en: Show or hide the sidebar
bg: Показване или скриване на страничния панел

en: Shuff_le Mode
bg: Режим „_Разбъркано“

en: Skip _Backwards
bg: Прескачане наза_д

en: Skip _Forward
bg: Прескачане _напред

en: Skip backwards
bg: Прескачане назад

en: Skip forward
bg: Прескачане напред

en: Square
bg: Квадратно

en: Start playing files from last position
bg: При пускане да се продължава от мястото, докъдето се е стигнало

en: Stereo
bg: стерео

en: Switch An_gles
bg: Избор на друг _ъгъл

en: Switch camera angles
bg: Избор на друг ракурс

en: Switch to fullscreen
bg: Превключване на цял екран

en: Text Subtitles
bg: Текстови субтитри

en: Time seek bar
bg: Лента за време

en: Totem Preferences
bg: Настройки на Totem

en: Video or Audio
bg: Видео или звук

en: View the properties of the current stream
bg: Преглед на настройките на текущия поток

en: Visual Effects
bg: Визуални ефекти

en: Visualization _size:
bg: _Размер на визуализацията:

en: Volume _Down
bg: _Намаляване на звука

en: Volume _Up
bg: _Увеличаване на звука

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom Reset
bg: Оригинален размер

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляване

en: Zoom reset
bg: Оригинален размер

en: _About
bg: _Относно

en: _Angle Menu
bg: Меню за избор на _ъгъл

en: _Aspect Ratio
bg: _Съотношението на екрана

en: _Audio output type:
bg: Вид на изхода на _звука:

en: _Brightness:
bg: _Яркост

en: _Chapter Menu
bg: Меню за избор на _глава

en: _Clear Playlist
bg: _Изчистване на списъка за изпълнение

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _DVD Menu
bg: _Меню за DVD

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Eject
bg: _Изваждане

en: _Encoding:
bg: _Кодова таблица:

en: _Font:
bg: _Шрифт:

en: _Fullscreen
bg: На _цял екран

en: _Go
bg: _Управление

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Hue:
bg: _Нюанс:

en: _Languages
bg: _Езици

en: _Load subtitle files when movie is loaded
bg: _Зареждане на субтитри заедно с филма

en: _Movie
bg: _Филм

en: _Next Chapter/Movie
bg: _Следваща глава/филм

en: _Open...
bg: _Отваряне…

en: _Previous Chapter/Movie
bg: _Предишна глава/филм

en: _Properties
bg: _Подробности

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: _Repeat Mode
bg: Режим „_Повторение“

en: _Resize 1:2
bg: _Оразмеряване 1:2

en: _Resize the window when a new video is loaded
bg: _Оразмеряване на прозореца при зареждане на видео

en: _Sound
bg: _Звук

en: _Title Menu
bg: На_чално меню

en: _Type of visualization:
bg: _Избор на визуализация:

en: _View
bg: _Изглед

en: Allow the screensaver to activate when playing audio
bg: Предпазителят на екрани да може да се включва, когато е пуснато аудио

en: Allow the screensaver to activate when playing audio. Disable if you have monitor-powered speakers.
bg: Предпазителят на екрани да може да се включва, когато е пуснато аудио. Изключете го, ако тонколоните се захранват от монитора.

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds)
bg: Обем данни, идващи по мрежата, които да се сложат в междинен буфер, преди да започне визуализацията на потока (в секунди)

en: Approximate network connection speed, used to select quality on media over the network: "0" for 14.4 Kbps Modem, "1" for 19.2 Kbps Modem, "2" for 28.8 Kbps Modem, "3" for 33.6 Kbps Modem, "4" for 34.4 Kbps Modem, "5" for 56 Kbps Modem/ISDN, "6" for 112 Kbps Dual ISDN/DSL, "7" for 256 Kbps DSL/Cable, "8" for 384 Kbps DSL/Cable, "9" for 512 Kbps DSL/Cable, "10" for 1.5 Mbps T1/Intranet/LAN, "11" for Intranet/LAN.
bg: Приблизителна скорост на мрежовата връзка за избиране на качеството на медията по мрежата: „0“ за 14.4 Kbps модем, „1“ за 19.2 Kbps модем, „2“ за 28.8 Kbps модем, „3“ за 33.6 Kbps модем, „4“ за 34.4 Kbps модем, „5“ за 56 Kbps модем/ISDN, „6“ за 112 Kbps двоен ISDN/DSL, „7“ за 256 Kbps DSL/кабел, „8“ за 384 Kbps DSL/кабел, „9“ за 512 Kbps DSL/кабел, „10“ за 1.5 Mbps T1/Интранет/LAN, „11“ за Интранет/LAN.

en: Default location for the "Open..." dialogs
bg: Стандартно местоположение за диалоговите прозорци „Отваряне…“

en: Default location for the "Open..." dialogs, default is the current directory
bg: Стандартно местоположение използвано от диалоговите прозорци „Отваряне…“, стандартно е текущата папка.

en: Default location for the "Take Screenshot" dialogs
bg: Стандартно местоположение за диалоговите прозорци „Снимане на кадър“

en: Default location for the "Take Screenshot" dialogs, default is the Pictures directory
bg: Стандартно местоположение използвано от диалоговите прозорци „Снимане на кадър“, стандартно е папката „Изображения“.

en: Encoding charset for subtitle
bg: Кодова таблица на субтитрите

en: Name of the visual effects plugins
bg: Име на приставките за визуални ефекти

en: Network buffering threshold
bg: Праг на буфериране на мрежови данни

en: Network connection speed
bg: Скорост на връзката

en: Pango font description for subtitle rendering
bg: Описание на Pango на шрифта за субтитри

en: Quality settings for the audio visualization: "0" for small, "1" for normal, "2" for large, "3" for extra large.
bg: Настройка на качеството на визуализациите за аудиото: „0“ за малко, „1“ за нормално, „2“ за голямо и „3“ за много голямо.

en: Repeat mode
bg: Режим „Повторение“

en: Resize the canvas automatically on file load
bg: Автоматично оразмеряване на прозореца на клипа при зареждане на файл

en: Show visual effects when no video is displayed
bg: Показване на визуални ефекти при липса на видео изображение

en: Show visual effects when playing an audio only file.
bg: Показване на визуални ефекти при изпълнение на файлове само с аудио.

en: Shuffle mode
bg: Режим „Разбъркано“

en: Subtitle encoding
bg: Кодиране на субтитрите

en: Subtitle font
bg: Шрифт за субтитрите

en: The brightness of the video
bg: Яркостта на видеосигнала

en: The contrast of the video
bg: Контрастът на видеосигнала

en: The hue of the video
bg: Нюанс на видеосигнала

en: The saturation of the video
bg: Наситеност на видеосигнала

en: Type of audio output to use
bg: Използван вид на изхода на звука

en: Type of audio output to use: "0" for stereo, "1" for 4-channel output, "2" for 5.0 channel output, "3" for 5.1 channel output, "4" for AC3 Passthrough.
bg: Използван вид изход на звука: „0“ за стерео, „1“ за 4 канален изход, „2“ за 5.0 канален изход, „3“ за 5.1 канален изход, „4“ за директен AC3.

note: Translators: This is default subtitle encoding character set. You can change this to be the most common encoding for fansub subtitles in your language. File a bug against Totem, and leave UTF-8 as the default if in doubt.
en: UTF-8
bg: CP1251

en: Visualization quality setting
bg: Качество на визуализацията

en: Whether to autoload external chapter files when a movie is loaded
bg: Дали външните глави да се зареждат автоматично с филма

en: Whether to autoload external chapter files when a movie is loaded.
bg: Дали външните глави да се зареждат автоматично с филма.

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
bg: Дали субтитрите да се зареждат автоматично с филмите

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
bg: Забраняване на разплитането на оплетени филми

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
bg: Дали да се изключат клавишните комбинации

en: Whether to disable the plugins in the user's home directory
bg: Дали да се изключат приставките в домашната директория на потребителя

en: Whether to enable debug for the playback engine
bg: Позволяване на откриване на грешки в ядрото за изпълнение

en: Whether to remember the position of played audio/video files when pausing or closing them.
bg: Дали да се запомня положението, до което се е стигнало в пуснатото аудио/видео при пауза или затварянето им

en: Enter the _address of the file you would like to open:
bg: Въвеждане на _местоположението на файла за изпълнение

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране „%d“

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: File _Format: %s
bg: _Файлов формат: %s

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Supported Files
bg: Всички поддържани файлове

en: By Extension
bg: По разширение

en: File Format
bg: Файлов формат

en: Extension(s)
bg: Разширение(я)

note: Translators: the parameter is a filename
en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
bg: Програмата не може да определи какъв файлов формат да се ползва за „%s“. Или използвайте известно разширение за файла, или ръчно укажете вида на файла в списъка отдолу.

en: File format not recognized
bg: Непознат файлов формат

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: Audio Preview
bg: Преглед на аудио

en: Unknown video
bg: Непознато видео

en: _Play Now
bg: _Изпълнение

en: Cancel
bg: Отказ

en: No File
bg: Липсва файл

en: Couldn't load the '%s' interface. %s
bg: Грешка при зареждането на интерфейса „%s“. %s

en: The file does not exist.
bg: Файлът не съществува.

en: Make sure that Totem is properly installed.
bg: Проверете дали Totem е инсталиран правилно.

en: Totem is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Totem) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Totem is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Totem; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Totem contains an exception to allow the use of proprietary GStreamer plugins.
bg: Totem съдържа изключение, което позволява използването на собственически приставки за GStreamer.

note: Translators: an entry in the "Languages" menu, used to choose the audio language of a DVD
en: None
bg: Без

note: Translators: * This is not a JPEG image, but a disc image, for example, * an ISO file
en: Play Image '%s'
bg: Изпълнение на изображение на диск: „%s“

en: device%d
bg: устройство%d

en: Play Disc '%s'
bg: Изпълнение на диск: „%s“

note: This lists the back-end type and version, such as * Movie Player using GStreamer 0.10.1
en: Movie Player using %s
bg: Програма за гледане на филми, която използва %s

en: Copyright © 2002-2009 Bastien Nocera
bg: Авторски права © 2002-2009 Bastien Nocera

en: Totem Website
bg: Уеб сайт на Totem

en: Configure Plugins
bg: Настройки на приставките

en: Playing
bg: Изпълнява се

en: Pause
bg: Пауза

en: Paused
bg: На пауза

note: Translators: this refers to a media file
en: Play
bg: Изпълнение

en: Stopped
bg: Спрян

en: Totem could not play '%s'.
bg: Totem не може да изпълни „%s“.

en: Totem could not play this media (%s) although a plugin is present to handle it.
bg: Totem не може да изпълни този вид медия (%s), въпреки наличието на подходяща приставка.

en: You might want to check that a disc is present in the drive and that it is correctly configured.
bg: Проверете има ли носител в устройството и дали то е настроено правилно.

en: More information about media plugins
bg: Повече информация за медийните приставки

en: Please install the necessary plugins and restart Totem to be able to play this media.
bg: Инсталирайте необходимите приставки и рестартирайте Totem, за да изпълните този файл.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because it does not have the appropriate plugins to be able to read from the disc.
bg: Totem не може да изпълни този вид медия (%s) поради липса на подходящи приставки за четене от диска.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because you do not have the appropriate plugins to handle it.
bg: Totem не може да изпълни този вид медия (%s) поради липса на подходящи приставки.

en: Totem cannot play this type of media (%s) because it is not supported.
bg: Totem не може да изпълни този вид медия (%s) поради липса на поддръжка.

en: Please insert another disc to play back.
bg: Поставете следващ диск, който да бъде изпълнен.

en: Totem was not able to play this disc.
bg: Totem не успя да пусне диска за изпълнение.

en: No reason.
bg: Няма причина.

en: Totem does not support playback of Audio CDs
bg: Totem не поддържа изпълнение на аудио CD-та.

en: Please consider using a music player or a CD extractor to play this CD
bg: Пробвайте със съответна аудио програма или такава за извличане, за да пуснете CD-то.

en: No error message
bg: Липсва съобщение за грешка

en: Totem could not display the help contents.
bg: Ръководството не може да бъде показано.

en: An error occurred
bg: Получи се грешка

en: Previous Chapter/Movie
bg: Предишна глава/филм

en: Play / Pause
bg: Изпълнение/пауза

en: Next Chapter/Movie
bg: Следваща глава/филм

en: Fullscreen
bg: На цял екран

en: Totem could not startup.
bg: Totem не може да се стартира.

en: Open Location...
bg: Отваряне на местоположение…

en: Enable debug
bg: Включване на откриването на грешки

en: Play/Pause
bg: Изпълнение/пауза

en: Next
bg: Следващ

en: Previous
bg: Предишен

en: Seek Forwards
bg: Търсене напред

en: Seek Backwards
bg: Търсене назад

en: Volume Up
bg: Увеличаване на звука

en: Volume Down
bg: Намаляване на звука

en: Mute sound
bg: Заглушаване

en: Toggle Fullscreen
bg: Превключване на цял екран

en: Show/Hide Controls
bg: Показване/скриване на контролните бутони

en: Quit
bg: Спиране на програмата

note: Translators: this refers to a media file
en: Enqueue
bg: Добавяне

en: Replace
bg: Заместване

en: Don't connect to an already-running instance
bg: Без да се прави връзка към вече пуснат Totem

en: Seek
bg: Търсене

note: Translators: help for a (hidden) command line option to specify a playlist entry to start playing on load
en: Playlist index
bg: Списък за изпълнение

en: Movies to play
bg: Филми за изпълнение

note: By extension entry
en: MP3 ShoutCast playlist
bg: Списък за изпълнение, MP3 ShoutCast

en: MP3 audio (streamed)
bg: Аудио по MP3 (поточно)

en: MP3 audio (streamed, DOS format)
bg: Аудио по MP3 (поточно, формат DOS)

en: XML Shareable Playlist
bg: Списък за изпълнение, споделим чрез XML

note: This is "Title 3", where title is a DVD title * Note: NOT a DVD chapter
en: Title %d
bg: Заглавие %d

en: Could not save the playlist
bg: Списъкът за изпълнение не може да бъде запазен

en: Save Playlist
bg: Запазване на списъка за изпълнение

note: translators: Playlist is the default saved playlist filename, * without the suffix
en: Playlist
bg: Списък

en: The playlist '%s' could not be parsed. It might be damaged.
bg: Списъкът „%s“ не може да бъде прочетен, възможно е да е повреден.

en: Playlist error
bg: Грешка в списъка за изпълнение

en: Enable visual effects?
bg: Включване на визуалните ефекти?

en: It seems you are running Totem remotely.
    Are you sure you want to enable the visual effects?
bg: Изглежда използвате Totem отдалечено.
    Искате ли да разрешите визуалните ефекти?

en: Changing the visuals effect type will require a restart to take effect.
bg: Промените на визуалните ефекти изискват рестартиране, за да влязат в сила.

en: The change of audio output type will only take effect when Totem is restarted.
bg: Промените на вида на изхода на звука ще влязат в сила при рестартиране на Totem.

en: Preferences
bg: Настройки

en: Select Subtitle Font
bg: Шрифт за субтитрите

note: FIXME this should be setting an error?
en: Audio/Video
bg: Звук/видео

en: 0:00 / 0:00
bg: 0:00/0:00

en: %s (Streaming)
bg: %s (изпълнение на поток)

note: Elapsed / Total Length
en: %s / %s
bg: %s/%s

note: Seeking to Time / Total Length
en: Seek to %s / %s
bg: Търсене до %s/%s

en: Buffering
bg: Буфериране

en: Current Locale
bg: Текущ локал

en: Arabic
bg: арабско

en: Armenian
bg: арменско

en: Baltic
bg: балтийско

en: Celtic
bg: келтско

en: Central European
bg: централно-европейско

en: Chinese Simplified
bg: китайско (опростено)

en: Chinese Traditional
bg: китайско (традиционно)

en: Croatian
bg: хърватско

en: Cyrillic
bg: кирилица

en: Cyrillic/Russian
bg: кирилица (руска)

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: кирилица (украинска)

en: Georgian
bg: грузинско

en: Greek
bg: гръцко

en: Gujarati
bg: гужарати

en: Gurmukhi
bg: гурмуки

en: Hebrew
bg: иврит

en: Hebrew Visual
bg: иврит (визуален)

en: Hindi
bg: хинди

en: Icelandic
bg: исландско

en: Japanese
bg: японско

en: Korean
bg: корейско

en: Nordic
bg: скандинавско

en: Persian
bg: персийско

en: Romanian
bg: румънско

en: South European
bg: южноевропейско

en: Thai
bg: тайско

en: Turkish
bg: турско

en: Unicode
bg: уникод

en: Western
bg: западно

en: Vietnamese
bg: виетнамско

en: No video URI
bg: Липсва адрес на видео

en: Filename
bg: Име на файл

en: Resolution
bg: Разделителна способност

en: Duration
bg: Продължителност

en: All files
bg: Всички файлове

en: Supported files
bg: Поддържани файлове

en: Audio files
bg: Аудио файлове

en: Video files
bg: Видео файлове

en: Subtitle files
bg: Файлове със субтитри

en: Select Text Subtitles
bg: Шрифт за субтитрите

en: Select Movies or Playlists
bg: Избор на филми или списъци за изпълнение

en: Could not open link
bg: Връзката не може да бъде отворена

en: Totem Movie Player
bg: Изпълнение на филми (Totem)

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
bg: Библиотеките за безопасна работа с нишки не могат да бъдат инициализирани.

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
bg: Проверете системата си. Totem ще бъде спрян.

note: Handle command line arguments
en: - Play movies and songs
bg: — Гледане на филми и слушане на песни

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: %s
    Стартирайте „%s --help“, за да видите пълния списък с опции за командния ред.

en: Totem could not initialize the configuration engine.
bg: Totem не може да инициализира ядрото за настройки.

en: Make sure that GNOME is properly installed.
bg: Проверете дали GNOME е инсталиран правилно.

en: Password requested for RTSP server
bg: Сървърът за RTSP изисква парола

en: Audio Track #%d
bg: Аудио № %d

en: Subtitle #%d
bg: Субтитри № %d

en: The requested audio output was not found. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
bg: Необходимият изход на звука не е намерен. Изберете друг изход на звука в „Избор на мултимедийни системи“

en: Location not found.
bg: Местоположението не е намерено.

en: Could not open location; you might not have permission to open the file.
bg: Местоположението не може да бъде отворено. Може да нямате права да отворите файла.

en: The video output is in use by another application. Please close other video applications, or select another video output in the Multimedia Systems Selector.
bg: Видео изходът се използва от друга програма. Затворете другите видео програми или изберете друг видео изход в „Избор на мултимедийни системи“.

en: The audio output is in use by another application. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector. You may want to consider using a sound server.
bg: Изходът на звука се използва от друга програма. Изберете друг изход на звука в „Избор на мултимедийни системи“. Замислете се за ползването на звуков сървър.

note: should be exactly one missing thing (source or converter)
en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed.
bg: Изпълнението на този филм изисква приставката „%s“, която не е инсталирана.

en: The playback of this movie requires the following decoders which are not installed:
    
    %s
bg: Изпълнението на този филм изисква следните декодери, които не са инсталирани:
    
    %s

en: Cannot play this file over the network. Try downloading it to disk first.
bg: Файлът не може да бъде изпълнен през мрежата. Опитайте да го изтеглите на локалния диск.

en: Media file could not be played.
bg: Мултимедийният файл не може да бъде изпълнен.

en: Surround
bg: обемен звук

en: Mono
bg: моно

en: Too old version of GStreamer installed.
bg: Инсталираната версия на GStreamer е твърде стара.

en: Media contains no supported video streams.
bg: Медията съдържа неподдържани видео потоци.

en: Failed to create a GStreamer play object. Please check your GStreamer installation.
bg: Неуспех при създаването на обект за изпълнение на GStreamer. Проверете инсталацията на GStreamer.

en: Failed to open video output. It may not be available. Please select another video output in the Multimedia Systems Selector.
bg: Неуспех при отварянето на видео изхода. Може да не е наличен. Изберете друг видео изход от „Избор на мултимедийни системи“.

en: Could not find the video output. You may need to install additional GStreamer plugins, or select another video output in the Multimedia Systems Selector.
bg: Неуспех при откриването на видео изхода. Може да се наложи да инсталирате допълнителни приставки на GStreamer или да изберете друг видео изход от „Избор на мултимедийни системи“.

en: Failed to open audio output. You may not have permission to open the sound device, or the sound server may not be running. Please select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
bg: Неуспех при отварянето на изхода за звука. Възможно е да нямате права да отворите звуковата карта или е възможно звуковият сървър да не работи. Изберете друг звуков изход от „Избор на мултимедийни системи“.

en: Could not find the audio output. You may need to install additional GStreamer plugins, or select another audio output in the Multimedia Systems Selector.
bg: Неуспех при откриването на изхода на звука. Може да се наложи да инсталирате допълнителни приставки на GStreamer или да изберете друг изход на звука от „Избор на мултимедийни системи“.

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

en: Plugin
bg: Приставка

en: Enabled
bg: Включени

en: Unable to activate plugin %s.
    %s
bg: Неуспех при задействането на приставката „%s“.
    %s

en: Unable to activate plugin %s
bg: Неуспех при задействането на приставката „%s“

en: Plugin Error
bg: Грешка в приставка

en: Control Totem through a mobile phone with a Bemused client
bg: Управление на Totem с мобилен телефон чрез клиент за bemused

note: Translators: the parameter is a number used to identify this playlist entry
en: Untitled %d
bg: Без име %d

en: Totem Bemused Server
bg: Сървър за bemused за Totem

note: FIXME version
en: Totem Bemused Server version 1.0
bg: Сървър за bemused за Totem, версия 1.0

en: _Create Video Disc...
bg: _Създаване на видео диск…

en: Create a video DVD or a (S)VCD from the currently opened movie
bg: Създаване на видео DVD или (S)VCD от текущо отворения филм

en: Copy Vide_o DVD...
bg: Копиране на ви_део DVD…

en: Copy the currently playing video DVD
bg: Копиране на текущо изпълняваното видео DVD

en: Copy (S)VCD...
bg: Копиране на (S)VCD…

en: Copy the currently playing (S)VCD
bg: Копиране на текущо изпълнявания (S)VCD

en: The video disc could not be duplicated.
bg: Видео дискът не може да бъде копиран.

en: The movie could not be recorded.
bg: Филмът не може да бъде записан.

en: Unable to write a project.
bg: Проектът не може да бъде запазен.

en: Records (S)VCDs or video DVDs
bg: Запис на (S)VCDs или видео DVDs

en: Video Disc Recorder
bg: Записване на видео дискове

en: Chapters
bg: Глави

en: Chapters support
bg: Поддръжка на глави

en: Enter new name for a chapter:
bg: Въведете ново име на глава:

en: Continue to watch movie without loaded chapters
bg: Продължаване на филма без заредени глави

en: Continue without
bg: Продължаване без

en: Go to chapter
bg: Преминаване към глава

en: Load chapters from external file
bg: Зареждане на глави от външен файл

en: Load chapters...
bg: Зареждане на глави…

en: No chapters data
bg: Няма данни за глави

en: Remove chapter from the list
bg: Премахване на глава от списъка

en: Save Changes
bg: Запис на промените

en: _Go to
bg: _Преход към

en: <b>Title: </b>%s
    <b>Start time: </b>%s
bg: <b>Заглавие: </b>%s
    <b>Начален момент: </b>%s

en: Error while reading file with chapters
bg: Грешка при четене на файла с информация за главите

en: Chapter with the same time already exists
bg: Вече има глава по същото време

en: Try another name or remove an existing chapter
bg: Опитайте с друго име или премахнете съществуваща глава

en: Error while writing file with chapters
bg: Грешка при запис на файла с информация за главите

en: Error occurred while saving chapters
bg: Грешка при запазване на главите

en: Please check you rights and free space
bg: Проверете правата върху файловата система и свободното пространство

en: Open Chapters File
bg: Отваряне на файл с информация за глави

en: Failed to parse CMML file
bg: Грешка при прочитане на файл CMML

note: Translators: this refers to a media file
en: Delete
bg: Изтриване

en: Coherence DLNA/UPnP Client
bg: Клиент за DLNA/UPnP чрез Coherence

en: A DLNA/UPnP client for Totem powered by Coherence
bg: Клиент на Totem за DLNA/UPnP чрез Coherence

en: D-Bus Service
bg: Услуга D-Bus

en: Plugin for sending notifications of currently playing movies to the D-Bus subsystem.
bg: Приставка за изпращане на уведомления за текущо пуснатите филми към подсистемата D-Bus.

en: Instant Messenger status
bg: Състояние за моментни съобщения

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
bg: Програмата за бързи съобщения да преминава в състояние „Отсъствам“ при изпълнението на филм

en: Could not connect to the Galago daemon.
bg: Неуспех при свързването с демона Galago

en: Gromit Annotations
bg: Бележки с Gromit

en: Presentation helper to make annotations on screen
bg: Помощник за презентации, с който се правят бележки върху екрана

en: The gromit binary was not found.
bg: Изпълнимият файл на gromit не е открит.

note: Add the interface to Totem's sidebar
en: BBC iPlayer
bg: Материали от BBC

en: Stream BBC programs from the last 7 days from the BBC iPlayer service.
bg: Пускане на потоци с програмата на BBC от последните 7 дни от тяхната услуга iPlayer.

en: Error listing channel categories
bg: Грешка при изтеглянето на категориите канали

en: There was an unknown error getting the list of television channels available on BBC iPlayer.
bg: Непозната грешка при изтеглянето на списъка с телевизионни канали достъпни през услугата iPlayer на BBC.

note: Append a dummy child row so that the expander's visible; we can then queue off the expander to load the programme listing for this category
en: Loading…
bg: Зареждане…

en: Error getting programme feed
bg: Грешка при изтеглянето на предаванията

en: There was an error getting the list of programmes for this channel and category combination.
bg: Грешка при изтеглянето на списъка с предавания от категорията в този канал.

en: Programme unavailable ("%s")
bg: Предаването е недостъпно („%s“)

en: By artist
bg: По изпълнител

en: By tag
bg: По етикет

en: Jamendo Album Page
bg: Страница на албума в Jamendo

en: Jamendo Plugin Configuration
bg: Настройки на приставката да Jamendo

en: Latest Releases
bg: Най-новите албуми

en: Number of albums to _retrieve:
bg: _Брой албуми за изтегляне:

en: Popular
bg: Популярни

en: Preferred audio _format:
bg: _Предпочитан аудио формат:

en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: _Open Jamendo Album Page in Browser
bg: _Отваряне на страницата на албум в Jamendo в уеб браузър

en: Listen to the large collection of Creative Commons licensed music on Jamendo.
bg: Слушане на огромна колекция от музика от Jamendo лицензирана по условия на Криейтив Комънс.

en: You need to install the Python simplejson module.
bg: Трябва да инсталирате модула на Питон simplejson.

en: Artist: %s
bg: Изпълнител: %s

en: Genre: %s
bg: Жанр: %s

en: Released on: %s
bg: Издаден на: %s

en: License: %s
bg: Лиценз: %s

en: Album: %s
bg: Албум: %s

en: Duration: %s
bg: Продължителност: %s

en: Fetching albums, please wait...
bg: Изчакайте, теглят се албуми…

en: An error occurred while fetching albums.
bg: Грешка при изтеглянето на албуми.

en: Failed to connect to Jamendo server.
    %s.
bg: Неуспех при свързването към сървъра на Jamendo.
    %s.

en: The Jamendo server returned code %s.
bg: Сървърът на Jamendo върна кода %s.

en: Infrared Remote Control
bg: Инфрачервено дистанционно управление

en: Support infrared remote control
bg: Поддръжка на инфрачервено дистанционно управление

en: Couldn't initialize lirc.
bg: Системата lirc не могат да бъде инициализирана.

en: Couldn't read lirc configuration.
bg: Настройките на lirc не могат да бъдат прочетени.

en: Recordings
bg: Записи

en: MythTV Recordings
bg: Записи на MythTV

en: MythTV LiveTV
bg: LiveTV на MythTV

en: Download Movie Subtitles
bg: Изтегляне на субтитрите на филма

en: Language
bg: Език

en: Subtitle _language:
bg: _Език на субтитрите:

en: _Play with Subtitle
bg: _Изпълнение със субтитри

en: Look for subtitles for the currently playing movie.
bg: Търсене на субтитри за текущо изпълнявания филм.

en: Subtitle Downloader
bg: Изтегляне на субтитри

en: Brasilian Portuguese
bg: португалско (бразилско)

en: Could not contact the OpenSubtitles website
bg: Няма връзка със сайта OpenSubtitles.org

en: No results found
bg: Няма резултати

en: Subtitles
bg: Субтитри

note: translators comment: This is the file-type of the subtitle file detected
en: Format
bg: Формат

note: translators comment: This is a rating of the quality of the subtitle
en: Rating
bg: Оценка

en: _Download Movie Subtitles...
bg: _Изтегляне на субтитри…

en: Download movie subtitles from OpenSubtitles
bg: Изтегляне на субтитри от OpenSubtitles

en: Searching subtitles...
bg: Търсене на субтитри…

en: Downloading the subtitles...
bg: Изтегляне на субтитри…

en: Always On Top
bg: Винаги най-отгоре

en: Keep the main window on top when playing a movie
bg: Главният прозорец да стои най-отгоре при изпълнение на филм.

en: Properties
bg: Подробности

en: %d frame per second | %d frames per second
bg[0]: %d кадър в секунда
bg[1]: %d кадъра в секунда

note: Translators: computers on the local network which are publishing their playlists over the network
en: Neighbors
bg: Съседи

en: Publish Playlist
bg: Публикуване на списък за изпълнение

en: Share the current playlist via HTTP
bg: Споделяне на текущия списък за изпълнение по HTTP

en: Service _Name:
bg: _Име на услугата:

en: The name used for announcing the playlist service on the network.
    All occurrences of the string <b>%u</b> will be replaced by your name,
    and <b>%h</b> will be replaced by your computer's host name.
bg: Името на услугата със списъка за изпълнение, което да се обяви по мрежата. Всички появи на низа <b>%u</b> ще бъдат заменени от потребителското ви име, а на низа <b>%h</b> с името на компютъра ви.

en: Use _encrypted transport protocol (HTTPS)
bg: Използване на _шифриран транспортен протокол (HTTPS)

en: Playing a movie
bg: Изпълнение на филм

en: Calculate the number of screenshots
bg: Изчисляване на броя на кадрите

en: Number of screenshots:
bg: Брой кадри:

en: Screenshot width (in pixels):
bg: Широчина на кадъра (пиксели):

en: Save in _folder:
bg: _Папка за запис:

en: Select a folder
bg: Изберете папка

en: _Name:
bg: _Име:

note: Write the screenshot to the temporary file
en: Screenshot.png
bg: Филмов_кадър.png

en: Save Gallery
bg: Запазване на галерията

note: Translators: The first argument is the movie title. The second * argument is a number which is used to prevent overwriting files. * Just translate "Gallery", and not the ".jpg". Example: * "Galerie-%s-%d.jpg".
en: Gallery-%s-%d.jpg
bg: Галерия-%s-%d.jpg

note: Set up the window
en: Creating Gallery...
bg: Създаване на галерия…

note: Set the progress label
en: Saving gallery as "%s"
bg: Запазване на галерията като „%s“

en: There was an error saving the screenshot.
bg: Имаше грешка при запазването на кадъра.

en: Save Screenshot
bg: Запазване на кадър

note: Create the screenshot widget Translators: %s is the movie title and %d is an auto-incrementing number to make filename unique
en: Screenshot-%s-%d.png
bg: Филмов_кадър-%s-%d.png

en: Totem could not get a screenshot of the video.
bg: Totem не можа да заснеме кадър от този филм.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
bg: Това не трябва да се случва! Моля, подайте доклад за грешка.

en: Take _Screenshot...
bg: _Снимане на кадър…

en: Take a screenshot
bg: Заснемане на текущия кадър

en: Create Screenshot _Gallery...
bg: Заснемане на _галерия ат кадри…

en: Create a gallery of screenshots
bg: Заснемане на галерия ат кадри

note: Update the "seconds" label so that it always has the correct singular/plural form Translators: label for the seconds selector in the "Skip to" dialogue Fix the label width at the maximum necessary for the plural labels, to prevent it changing size when we change the spinner value
en: second | seconds
bg[0]: секунда
bg[1]: секунди

en: seconds
bg: секунди

en: Skip to
bg: Прескачане до

en: _Skip to...
bg: Прескачане _до…

en: Skip to a specific time
bg: Прескачане до зададено време

en: Could not load the "Skip to" dialog interface.
bg: Неуспех при зареждането на интерфейса на прозореца за „Прескачане до“.

en: _Skip to:
bg: Пре_скачане до:

note: Display an error
en: Could not get name and thumbnail for %s: %s
bg: Името и миниатюрата на файла „%s“ не могат да бъдат получени: %s

en: File Error
bg: Грешка във файла

en: Could not connect to Tracker
bg: Неуспех при свързването с демона за търсене Tracker

en: No results
bg: Няма резултати

note: Translators: * This is used to show which items are listed in the list view, for example: * Showing 10-20 of 128 matches * This is similar to what web searches use, eg. Google on the top-right of their search results page show: * Personalized Results 1 - 10 of about 4,130,000 for foobar
en: Showing %i - %i of %i match | Showing %i - %i of %i matches
bg[0]: Показани са резултати %i÷%i от общо %i
bg[1]: Показани са резултати %i÷%i от общо %i

en: Page
bg: Страница

en: Local Search
bg: Локално търсене

en: Set the window icon to the thumbnail of the playing movie
bg: Иконата на прозореца да е мини-изображение на изпълнявания филм

en: Thumbnail
bg: Мини-изображение

en: Search for local videos using Tracker
bg: Локално търсене на файлове чрез Tracker

en: A plugin to let you browse YouTube videos.
bg: Приставка за разглеждане на видео клипове от YouTube.

en: YouTube Browser
bg: Разглеждане на YouTube

en: Related Videos
bg: Свързани видео клипове

en: Videos
bg: Видео клипове

en: _Open in Web Browser
bg: _Отваряне в уеб браузър

en: Open the video in your web browser
bg: Отваряне на видео в уеб браузър

en: Cancelling query…
bg: Отмяна на заявка…

en: Error Looking Up Video URI
bg: Грешка при търсенето на адреса на видео

note: Hide the ugly technical message libgdata gives behind a nice one telling them it's out of date (which it likely is * if we're receiving a protocol error). Spew out the error message as provided
en: Error Searching for Videos
bg: Грешка при търсенето на видео клипове

en: The response from the server could not be understood. Please check you are running the latest version of libgdata.
bg: Непонятен отговор от сървъра. Проверете дали ползвате последната версия на libgdata.

note: Update the UI
en: Fetching search results…
bg: Изтегляне на резултатите от търсенето…

note: Update the UI
en: Fetching related videos…
bg: Изтегляне на свързаните видео клипове…

en: Error Opening Video in Web Browser
bg: Грешка при отваряне в уеб браузър

en: Fetching more videos…
bg: Изтегляне на още видео клипове…

en: No URI to play
bg: Няма адрес за изпълнение

note: translators: this is: * Open With ApplicationName * as in nautilus' right-click menu
en: _Open with "%s"
bg: _Отваряне с „%s“

en: Browser Plugin using %s
bg: Приставка за браузъри, която използва %s

en: Totem Browser Plugin
bg: Приставка на Totem за браузъри

en: No playlist or playlist empty
bg: Или няма списък за изпълнение, или той е празен

en: Movie browser plugin
bg: Приставка за филми за браузъри

en: Verify your system installation. The Totem plugin will now exit.
bg: Проверете системата си. Приставката на Totem ще бъде спряна.

en: Interactive Python console.
bg: Интерактивна конзола на Питон.

en: Python Console
bg: Конзола на Питон

en: Python Console Menu
bg: Меню за конзолата на Питон

en: _Python Console
bg: _Конзола на Питон

en: Show Totem's Python console
bg: Показване на конзолата на Питон

en: Python Debugger
bg: Изчистване на грешки на Питон

en: Enable remote Python debugging with rpdb2
bg: Включване на отдалеченото изчистване на грешки на Питон с rpdb2

en: You can access the totem object through 'totem_object' :\n%s
bg: Обектът на Totem е достъпен като „totem_object“: \n%s

en: Totem Python Console
bg: Конзола на Питон за Totem

en: After you press OK, Totem will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in GConf, it will use the default password ('totem').
bg: След като натиснете „Добре“, Totem ще изчака да се свържете с него чрез winpdb или rpdb2. Ако не сте задали парола за изчистване на грешки в GConf, ще се ползва стандартната („totem“).
