gnome-screensaver - en to bg translation catalogue (133 entries)

en: Screensaver
bg: Предпазител на екрана

en: Set your screensaver preferences
bg: Настройване на предпазителя на екрана

en: <b>_Screensaver</b>
bg: <b>_Предпазител на екрана</b>

en: Screensaver Preferences
bg: Настройки на екранния предпазител

en: _Activate after:
bg: _Активиране след:

en: How many minutes until the monitor goes black
bg: Колко минути преди монитора да покаже черен екран

en: How many minutes until the monitor goes black.
bg: Колко минути преди монитора да покаже черен екран

en: How many minutes until the monitor power-saves
bg: Колко минути преди монитора да мине в режим за спестяване на енергия

en: How many minutes until the monitor power-saves.
bg: Колко минути преди монитора да мине в режим за спестяване на енергия

en: How many minutes until the monitor powers down
bg: Колко минути преди монитора да се изключи

en: How many minutes until the monitor powers down.
bg: Колко минути преди монитора да се изключи

en: The number of minutes after blanking the screen before a logout option will appear
bg: Броят минути след като се изчисти екрана преди да се покаже опцията за изход

en: The number of minutes after blanking the screen before a logout option will appear.
bg: Броят минути след като се изчисти екрана преди да се покаже опцията за изход

en: The number of minutes after blanking the screen before locking
bg: Броят минути след като се изчисти екрана преди да се заключи

en: The number of minutes after blanking the screen before locking.
bg: Броят минути след като се изчисти екрана преди да се заключи

en: The number of minutes of idle time before blanking the screen
bg: Броят минути време неактивност преди да се изчисти екрана

en: The number of minutes of idle time before blanking the screen.
bg: Броят минути време неактивност преди да се изчисти екрана

en: The number of minutes to run before changing the screensaver
bg: Броят минути изпълнение преди да се смени екранният предпазител

en: The number of minutes to run before changing the screensaver.
bg: Броят минути изпълнение преди да се смени екранният предпазител

en: The screensaver selection mode
bg: Режим на избор на екранния предпазител

en: The selected screensaver themes
bg: Избраните теми за екранният предпазител

en: This key specifies the selection mode used by the screensaver. Possible values are "disabled", "blank-only", "single", and "random".
bg: Този ключ указва как се избират визуализации от екранния предпазите. Възможностите са „disabled“ - предпазителя въобще не се включва, „blank-only“ - екрана само се изключва, „single“ - единствена визуализация и „random“ - случайна визуализация.

en: This key specifies the themes to be used by the screensaver.
bg: Ключът описва темите, които да се използват от екранния предпазител

en: Whether to lock as well as blank
bg: Дали да се заключва освен да се изчиства

en: Whether to lock as well as blank.
bg: Дали да се заключва освен да се изчиства

en: Whether to offer the option of logging out after logout_delay
bg: Дали да се предлага възможността за изход след отсрочката за изхода

en: Whether to offer the option of logging out after logout_delay.
bg: Дали да се предлага възможността за изход след отсрочката за изхода

en: Whether to power down the monitor
bg: Дали да се изключва монитора

en: Whether to power down the monitor.
bg: Дали да се изключва монитора

en: Pop art squares
bg: Поп-арт квадрати

en: This draws a pop-art-ish looking grid of pulsing colors. By Levi Burton.
bg: Това изрисува поп-арт изглеждаща мрежа от пулсиращи цветове. От Леви Бъртън

en: Manager
bg: Управление

en: The manager which owns this object.
bg: Програмата за управление, която притежава този обект.

en: Name
bg: Име

en: The name of the X11 display this object refers to.
bg: Името на Х11 дисплея, към който се обръща обекта

en: User
bg: Потребител

en: The user currently logged in on this virtual terminal.
bg: Потребителят, който в момента е влезнал на този виртуален терминал.

en: Console
bg: Конзола

en: The number of the virtual console this display can be found on, or %-1.
bg: Номера на виртуалната конзола, на която може да се намери този дисплей или %-1.

en: Nested
bg: Вложен

en: Whether or not this display is a windowed (Xnest) display.
bg: Дали този дисплей е вложен (Xnest) или не.

en: The display manager could not be contacted for unknown reasons.
bg: Поради неизвестна причина не може да се установи връзка с мениджъра на дисплеи.

en: The display manager is not running or too old.
bg: Мениджърът на дисплеи не работи или е прекалено старт.

en: The configured limit of flexible servers has been reached.
bg: Конфигурирания лимит на гъвкави сървъри е достигнат.

en: There was an unknown error starting X.
bg: Имаше непозната грешка при стартирането на Х.

en: The X server failed to finish starting.
bg: Х сървърът не успя да завърши стартирането си.

en: There are too many X sessions running.
bg: Има прекалено много стартирани Х сесии.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.
bg: Вложеният сървър (Xnest) не може да се свърже с текущия X сървър.

en: The X server in the GDM configuration could not be found.
bg: Х сървърът в конфигурацията на GDM не може да бъде открит.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
bg: Опит за задаване на непознато или недостъпно действие за излизане от системата.

en: Virtual terminals not supported.
bg: Виртуалните терминали не се поддържат.

en: Invalid virtual terminal number.
bg: Невалиден номер на виртуалния терминал.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
bg: Опит за обновяване на неподдържан конфигурационен ключ.

en: ~/.Xauthority file badly configured or missing.
bg: Файлът ~/.Xauthority е зле конфигуриран или е липсващ.

en: Too many messages were sent to the display manager, and it hung up.
bg: Прекалено много съобщения са подадени към мениджъра на дисплеи, който заби

en: The display manager sent an unknown error message.
bg: Мениджърът на дисплеи прати непознато съобщение за грешка.

en: The user this menu item represents.
bg: Потребителят, който този елемент от менюто представлява

en: Icon Size
bg: Размер на иконите

en: The size of the icon to use.
bg: Размера на иконата, който да се използва

en: The user manager object this user is controlled by.
bg: Управлението на потребители, от което е контролиран този потребител

en: Show Details
bg: Показване на подробности

note: markup
en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
bg: GDM (мениджърът на дисплеи на GNOME) не работи.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
bg: Възможно е да ползвате различен мениджър на дисплеи, като KDM (част от KDE) или xdm.

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
bg: Ако искате да използвате тази възможност или стартирайте GDM, или помолете системния администратор да го стартира.

note: markup
en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
bg: Невъзможно е да се комуникира с GDM (мениджърът на дисплеи на GNOME)

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
bg: Вероятно имате стара версия на GDM.

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
bg: Не може да се комуникира с GDM. Вероятно имате стара версия.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
bg: Достигнат е позволения лимит от стартирани гъвкави Х сървъри.

en: There were errors trying to start the X server.
bg: Имаше грешки при опитите за стартиране на Х сървъра.

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
bg: Х сървърът не успя да се стартира.  Вероятно не е конфигуриран добре.

en: Too many X sessions running.
bg: Стартирани

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
bg: Вложеният сървър (Xnest) не може да се свърже с текущият Ви X сървър. Възможно е Вашия файл за упълномощаване пред X - .Xauthority да липсва.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
bg: Вложеният сървър (Xnest) или не е достъпен, или GDM е лошо настроен.
    За да ползвате Xnest, трябва да го инсталирате.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
bg: Няма наличен X сървър. Вероятно GDM е лошо конфигуриран.

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
bg: Опит за преминаване към виртуален терминал с невалиден номер.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
bg: Не сте се идентифицирали правилно за тази операция. Най-вероятно има проблем с Вашия файл .Xauthority.

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
bg: Прекалено много съобщения са подадени към GDM, който заби

en: Unknown error occured.
bg: Непозната грешка

en: Copying file: %i of %i
bg: Копиране на файл: %i от %i

en: Copying '%s'
bg: Копиране на „%s“

en: From URI
bg: От URI

en: URI currently transferring from
bg: От кое URI се приемат данни

en: To URI
bg: До URI

en: URI currently transferring to
bg: Към кое URI се предават данни

en: Fraction completed
bg: Частта е приключена

en: Fraction of transfer currently completed
bg: Каква част от трансфера е приключена

en: Current URI index
bg: Текущ URI индекс

en: Current URI index - starts from 1
bg: Текущ индекс на URI - броенето започва от 1

en: Total URIs
bg: Общо URI

en: Total number of URIs
bg: Общ брой на URI-тата

en: Copying files
bg: Копиране на файлове

en: From:
bg: От:

en: To:
bg: До:

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Causes the screensaver to exit gracefully
bg: Кара екранният предпазител да се затвори грациозно

en: Query the state of the screensaver
bg: Запитване за състоянието на екранния предпазител

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
bg: Казва на вървящия екранен предпазител да заключи екрана веднага

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
bg: Ако екранният предпазител е включен, да се превключи към друга визуализация

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
bg: Включване на екранния предпазител (изчистване на екрана)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
bg: Ако екранният предпазител е активен - да се деактивира (включване на екрана)

en: Disable running graphical themes while blanked
bg: Изключване на графичните теми при изчистване на екрана

en: Enable running graphical themes while blanked (if applicable)
bg: Включване на графичните теми при изчистване на екрана (ако е възможно)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
bg: Взаимодействане с работещия екранен предпазител за симулация на потребителска дейност

en: Version of this application
bg: Версия на програмата

en: The screensaver is %s
bg: Екранният предпазител е %s

en: active
bg: активен

en: inactive
bg: неактивен

en: Show debugging output
bg: Показване на информацията за изчистване на грешки

en: Show the logout button
bg: Показване на бутона за изход

en: Invalid screensaver theme
bg: Невалидна тема за екранния предпазител

en: This file does not appear to be a valid screensaver theme.
bg: Този файл не изглежда като да е валидна тема за екранния предпазител.

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

note: 0 seconds
en: 0 seconds
bg: 0 секунди

en: Never
bg: Никога

en: Could not load the main interface
bg: Неуспех при зареждането на главния интерфейс

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
bg: Уверете се, че екранният предпазител е инсталиран правилно.

en: failed to register with the message bus
bg: неуспех при регистрирането към шината за съобщенията

en: screensaver already running in this session
bg: екранният предпазител вече е пуснат в тази сесия

en: Checking password...
bg: Проверка на паролата...

en: About %ld second left | About %ld seconds left
bg[0]: Остават около %ld секунда
bg[1]: Остават около %ld секунди

en: Time expired!
bg: Времето изтече!

en: You have the Caps Lock key on.
bg: Настинат е Caps Lock клавиша

en: Password check failed!
bg: Проверката на паролата пропадна!

en: _Unlock
bg: _Отключване

en: _Switch User
bg: _Сменяне на потребител

en: Log in as a new user
bg: Влизане като друг потребител

en: Enter a password to unlock the screen
bg: Въведете парола, за да отключите екрана

en: Name:
bg: Име:

en: _Password:
bg: Па_рола:

en: Switch to another user?
bg: Сменяне към друг потребител?

en: Log _Out
bg: _Изход
