gnome-desktop master - en to bg translation catalogue (51 entries)

en: About GNOME
bg: Относно GNOME

en: Learn more about GNOME
bg: Научете повече за GNOME

en: News
bg: Новини

en: GNOME Library
bg: Библиотека на GNOME

en: Friends of GNOME
bg: Приятели на GNOME

en: Contact
bg: Контакти

en: The Mysterious GEGL
bg: Мистериозният GEGL

en: The Squeaky Rubber GNOME
bg: Скърцащият, гумен GNOME

en: Wanda The GNOME Fish
bg: Рибата Уанда

en: _Open URL
bg: _Отиване на адреса

en: _Copy URL
bg: _Копиране на адреса

en: About the GNOME Desktop
bg: Относно работната среда GNOME

en: Welcome to the GNOME Desktop
bg: Добре дошли в работната среда GNOME

en: Brought to you by:
bg: Благодарение на:

en: Version
bg: Версия

en: Distributor
bg: Разпространител

en: Build Date
bg: Дата на компилиране

en: Display information on this GNOME version
bg: Информация за версията на GNOME

en: GNOME also includes a complete development platform for applications programmers, allowing the creation of powerful and complex applications.
bg: GNOME включва и завършена платформа за разработка, която позволява създаването на сложни и мощни програми.

en: GNOME includes most of what you see on your computer, including the file manager, web browser, menus, and many applications.
bg: GNOME включва повечето от това, което виждате на компютъра си, включително файлов мениджър и браузър за Интернет, менюта и много програми.

note: NOTE TO AUTHORS: Do not put anything in the following paragraphs that will be substituted by the configure script. Otherwise you will break the translations.
en: GNOME is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
bg: GNOME е свободна, лесна, стабилна и достъпна работна среда за операционни системи сходни с Unix.

en: GNOME's focus on usability and accessibility, regular release cycle, and strong corporate backing make it unique among Free Software desktops.
bg: GNOME е се стреми към използваемост и достъпност, редовен цикъл на пускане на нови версии и желанието да бъде уникален сред свободния софтуер.

en: GNOME's greatest strength is our strong community. Virtually anyone, with or without coding skills, can contribute to making GNOME better.
bg: Най-голямата сила на GNOME е нашата силна общност. Теоретично всеки със или без способности да програмира, може да помогне и да направи GNOME по-добър.

en: Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
bg: Стотици хора допринасят за разработката на GNOME, откакто проектът стартира през 1997-ма и още повече допринасят чрез преводи, документация и контрол на качеството.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
bg: Непознат

en: Error reading file '%s': %s
bg: Грешка при четенето на файла „%s“: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
bg: Грешка при превъртането на файла „%s“: %s

note: Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document
en: No name
bg: Няма име

en: File '%s' is not a regular file or directory.
bg: „%s“ не е обикновен файл или папка.

en: Cannot find file '%s'
bg: Файлът „%s“ не е открит

en: No filename to save to
bg: Липсва име на файл за запис

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: No URL to launch
bg: Липсва адрес за стартиране

en: Not a launchable item
bg: Не е изпълним елемент

en: No command (Exec) to launch
bg: Липсва команда (Exec) за стартиране

en: Bad command (Exec) to launch
bg: Лоша команда (Exec) за стартиране

en: Unknown encoding of: %s
bg: Неизвестно кодиране на: %s

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
bg: Не може да бъде открит терминал. Ще се пробва с xterm, дори и да не сработи

en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
bg: ресурсите на екрана не могат да бъдат получени (видео карта, изходи, режими)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
bg: неприхваната грешка на X при получаването на диапазона от размери на екрана

en: could not get the range of screen sizes
bg: диапазонът от размери на екрана не може да се получи

en: RANDR extension is not present
bg: разширението RANDR липсва

en: could not get information about output %d
bg: информацията за изхода %d не може да бъде получена

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
bg: заявената позиция/размер към %d-ата видео карта е извън позволения диапазон: позиция=(%d, %d), размер=(%d, %d), максимум=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
bg: настройките на %d-ата видео карта не могат да бъдат зададени

en: could not get information about CRTC %d
bg: информацията за %d-ата видео карта не може да бъде получена

en: Laptop
bg: Преносим компютър

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
bg: никоя от запазените конфигурации на дисплея не съвпада с действащата

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
bg: изисканият виртуален размер не пасва на действащия: изискан=(%d, %d), минимален=(%d, %d), максимален=(%d, %d)

en: could not find a suitable configuration of screens
bg: не може да бъде открита подходяща конфигурация на екрани

note: Keep this string in sync with gnome-control-center/capplets/display/xrandr-capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
bg: Еднакво изображение на екраните
