gnome-terminal master - en to bg translation catalogue (467 entries)

en: Terminal
bg: Терминал

en: Use the command line
bg: Използване на команден ред

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: A_vailable encodings:
bg: _Налични кодови таблици:

en: Add or Remove Terminal Encodings
bg: Добавяне или премахване на кодови таблици за терминала

en: E_ncodings shown in menu:
bg: К_одови таблици в менюто:

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
bg: Подмножество от възможните кодови таблици има в подменюто „Кодова таблица“. Това е списък с кодовите таблици, които да се появяват там. Специалното име на таблица „current“ означава да се използва кодовата таблица на текущия локал.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
bg: Стойност между 0.0 и 1.0 определя колко да бъде затъмнено фоновото изображение. 0.0 означава липса на затъмняване, 1.0 е за пълно затъмняване. В текущата реализация има само две възможни нива на затъмняване, затова стойността се държи като булева стойност — 0.0 изключва ефекта на затъмняване.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Клавишна комбинация за отделяне на текущия подпрозорец. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Клавишна комбинация за преместване на текущия подпрозорец наляво. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
bg: Клавишна комбинация за преместване на текущия подпрозорец надясно. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Accelerator to detach current tab.
bg: Клавишна комбинация за отделяне на текущия подпрозорец.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
bg: Клавишна комбинация за преместване на текущия подпрозорец наляво.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
bg: Клавишна комбинация за преместване на текущия подпрозорец надясно.

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
bg: Име на шрифт на Pango. Примери: „Sans 12“ или „Monospace Bold 14“.

en: Background image
bg: Изображение за фон

en: Background type
bg: Вид на фона

en: Characters that are considered "part of a word"
bg: Знаци, които се считат за част от дума

en: Custom command to use instead of the shell
bg: Потребителска команда, която да се използва вместо стандартната обвивка

en: Default
bg: Стандартен цвят

en: Default color of bold text in the terminal
bg: Стандартен цвят за получерния текст в терминала

en: Default color of bold text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red"). This is ignored if bold_color_same_as_fg is true.
bg: Стандартен цвят на получерния текст в терминала (може да е цвят за HTML, шестнадесетично представен или име на цвета, например „red“). Стойността не се ползва, ако ключът „bold_color_same_as_fg“ е истина.

en: Default color of terminal background
bg: Стандартен цвят за фона на терминала

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
bg: Стандартен цвят на фона на терминала (може да е цвят за HTML, шестнадесетично представен или име на цвета, например „red“).

en: Default color of text in the terminal
bg: Стандартен цвят за текста в терминала

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
bg: Стандартен цвят на текста в терминала (може да е цвят за HTML, шестнадесетично представен или име на цвета, например „red“).

en: Default number of columns
bg: Стандартен брой колони

en: Default number of rows
bg: Стандартен брой редове

en: Effect of the Backspace key
bg: Действие при натискане на клавиша „Backspace“

en: Effect of the Delete key
bg: Действие при натискане на клавиша „Delete“

en: Filename of a background image.
bg: Файл на фоновото изображение.

en: Font
bg: Шрифт

note: Translators: S/Key is the name of an application, so it should not be translated.
en: Highlight S/Key challenges
bg: Осветяване на предизвикателствата на S/Key

en: How much to darken the background image
bg: Степен на затъмняване на фоновото изображение

en: Human-readable name of the profile
bg: Разбираемо за човек име на профила

en: Human-readable name of the profile.
bg: Разбираемо за човек име на профила.

en: Icon for terminal window
bg: Икона за прозореца на терминала

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
bg: Икона за прозорци и подпрозорци с този профил.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
bg: Ако програмата в терминала задава заглавието (обикновено хората са настроили програмите да правят това), динамично задаваното заглавие може да изтрие стандартното, да отиде пред него, да отиде след него или да го замени. Възможните стойности са „replace“, „before“, „after“, и „ignore“.

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
bg: Ако е истина, приложенията в терминала могат да използват получер текст.

en: If true, boldface text will be rendered using the same color as normal text.
bg: Ако е истина, получерният текст ще се извежда с цвета на нормалния.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
bg: Ако е истина, програмите няма да издават звуци когато изпращат екранираща последователност за терминалния звънец.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
bg: Ако е истина, натискането на клавиш прелиства до най-долу.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
bg: Ако е истина, фоновото изображение се движи с текста, ако е лъжа — текстът се движи върху неподвижното фоново изображение.

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
bg: Ако е истина, броят редове за придвижване назад е неограничен. Историята се запазва във временен файл, което може да доведе до свършване на дисковото пространство при извеждането на много информация в терминала.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
bg: Ако е истина, командата в терминала ще се изпълни като обвивка с влизане в системата (пред argv[0] ще има тире.).

en: If true, the system login records utmp and wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
bg: Ако е истина, дневниците за utmp и wtmp ще бъдат обновени при изпълнението на командата в терминала.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
bg: Ако е истина, терминалът ще използва стандартният шрифт на графичната среда, ако шрифтът е равноширок. В противен случай ще се полза най-близкият шрифт.

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
bg: Ако е истина, терминалът ще използва цветовата схема на работния плот, а не тази на потребителя.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
bg: Ако е истина, вместо стандартната обвивка ще се изпълни стойността на „custom_command“.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
bg: Ако е истина, при изписване на текст екранът ще се прелиства до най-долу.

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за показване на диалога за създаването на профил. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за затварянето на подпрозорец. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за затваряне на прозорец. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за копиране на избрания текст в буфера за обмен. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за пускане на помощта. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на шрифта. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за намаляване на шрифта. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за задаване на нормална големина на шрифта. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на нов подпрозорец. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за отваряне на нов прозорец. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за поставяне на съдържанието на буфера за обмен в терминала. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 1. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 10. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 11. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 12. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 2. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 3. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 4. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 5. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 6. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 7. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 8. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към подпрозорец 9. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за пускането на режим „На цял екран“. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за изчистване на терминала. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за рестартиране на терминала. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key to save the current tab contents to a file. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за запазване на съдържанието на текущия подпрозорец във файл. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за задаване на заглавие на терминала. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към следващия подпрозорец. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за превключване към предишния подпрозорец. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
bg: Клавишна комбинация за настройване видимостта на лентата с менюто. Изразена е като низ в същия формат използван за ресурсните файлове използвани от GTK+. Ако искате да зададете „disabled“, то няма да имате клавишна комбинация за тази опция.

en: Keyboard shortcut to close a tab
bg: Клавишна комбинация за затваряне на подпрозорец

en: Keyboard shortcut to close a window
bg: Клавишна комбинация за затваряне на прозорец

en: Keyboard shortcut to copy text
bg: Клавишна комбинация за копиране на текст

en: Keyboard shortcut to create a new profile
bg: Клавишна комбинация за създаване на нов профил

en: Keyboard shortcut to launch help
bg: Клавишна комбинация за зареждане на помощта

en: Keyboard shortcut to make font larger
bg: Клавишна комбинация за увеличаване на шрифта

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
bg: Клавишна комбинация за нормална големина на шрифта

en: Keyboard shortcut to make font smaller
bg: Клавишна комбинация за намаляване на шрифта

en: Keyboard shortcut to open a new tab
bg: Клавишна комбинация за отваряне на нов подпрозорец

en: Keyboard shortcut to open a new window
bg: Клавишна комбинация за отваряне на нов прозорец

en: Keyboard shortcut to paste text
bg: Клавишна комбинация за поставяне на текст

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
bg: Клавишна комбинация за изчистване на терминала

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
bg: Клавишна комбинация за презареждане на терминала

en: Keyboard shortcut to save the current tab contents to file
bg: Клавишна комбинация за запазването на съдържанието на подпрозореца във файл

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
bg: Клавишна комбинация за задаване заглавие на терминала

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
bg: Клавишна комбинация за преход към подпрозорец 9

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
bg: Клавишна комбинация за преход към следващия подпрозорец

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
bg: Клавишна комбинация за преход към предишния подпрозорец

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
bg: Клавишна комбинация за превключване в и от режим „На цял екран“

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
bg: Клавишна комбинация за превключване видимостта на менюто

en: List of available encodings
bg: Списък на наличните кодирания

en: List of profiles
bg: Списък на профилите

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
bg: Списък с профилите известни на gnome-terminal. Съдържа имена на подпапки на папката /apps/gnome-terminal/profiles.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
bg: Можете да достигате до лентата с инструменти чрез „F10“. Това може да се променя чрез файла gtkrc (gtk-menu-bar-accel = „каквото_трябва“). Тази настройка изключва клавишната комбинация за достъп до лентата с инструменти.

en: Number of columns in newly created terminal windows.
bg: Брой колони в новоотворените прозорци.

en: Number of lines to keep in scrollback
bg: Брой редове за придвижване назад

en: Number of rows in newly created terminal windows.
bg: Брой редове в новоотворените прозорци.

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback_unlimited is true, this value is ignored.
bg: Броят на редовете, които да се пазят в паметта за придвижване назад. Можете да се връщате обратно с този брой редове. При надвишаването на броя най-старите редове се изтриват от паметта. Тази стойност не се ползва, ако ключът „scrollback_unlimited“ е истина.

en: Palette for terminal applications
bg: Палитра за програмите в терминала

note: Translators: S/Key is the name of an application, so it should not be translated.
en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
bg: Показване на диалогова кутия при засичане на запитване за отговор на предизвикателство на S/Key. Паролата ще бъде пратена към терминала.

en: Position of the scrollbar
bg: Разположение на плъзгача

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
bg: Възможните стойности са „close“ за затваряне на терминала и „restart“ за повторно изпълнение на командата.

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
bg: Профил, който да се използва, при отваряне на нов прозорец или подпрозорец. Трябва да е в списъка с профилите („profile_list“).

en: Profile to use for new terminals
bg: Профил за новите терминали

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
bg: изпълняване на тази команда вместо обвивка, ако е зададено use_custom_command.

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
bg: Задава кода, който се генерира при натискането на клавиша за обратно триене (backspace). Възможните стойности са „ascii-del“ за символа ASCII DEL, „control-h“ за символа Control-H (ASCII BS), „escape-sequence“ за екраниращата последователност, която най-често се задава за нормално или обратно триене. Обикновено се счита, че правилната настройка е „ascii-del“.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
bg: Задава кода, който се генерира при натискането на клавиша за триене (delete). Възможните стойности са „ascii-del“ за символа ASCII DEL, „control-h“ за символа Control-H (ASCII BS), „escape-sequence“ за екраниращата последователност, която най-често се задава за нормално или обратно триене. Обикновено се счита, че правилната настройка е „escape-sequence“.

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
bg: Терминалите имат палитра с 16 цвята, която приложенията могат да използват. Това е тази палитра, цветовете са разделени с двоеточие. Имената на цветовете трябва да бъдат в шестнадесетичен формат, например „#FF00FF“

en: The cursor appearance
bg: Изглед на курсора

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
bg: Възможните стойности са „block“ (правоъгълен блок), „ibeam“ (вертикална линия) или „underline“ за (долна черта).

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
bg: Възможните стойности са „system“ — настройките на средата за премигването на курсора, „on“ (с мигане) и „off“ (без мигане) за изрично указване на режима.

en: Title for terminal
bg: Заглавие за терминала

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
bg: Заглавие на прозорец на терминала или подпрозорец. Това заглавие може да се замени или да включва заглавие, зададено от приложението, работещо в терминала, в зависимост от настройката title_mode.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
bg: Ако е зададено, менюто е видимо в новите прозорци, за прозорци и подпрозорци с този профил.

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
bg: Тип на фона на терминала. Може да бъде „solid“ за плътен цвят, „image“ за изображение, или „transperent“ за истинска прозрачност, ако е наличен мениджър за наслагване, или за псевдо прозрачност, ако такъв липсва.

en: What to do with dynamic title
bg: Начин на съставяне на динамичното заглавие

en: What to do with the terminal when the child command exits
bg: Поведение на терминала при приключване на изпълняваната команда

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
bg: Последователностите, които съдържат тези знаци се считат за една дума при избирането на текст по думи. Обхватите могат да се записват разделени с тире: „А-Я“. Ако тирето също се счита за част от дума, то трябва да се зададе като първи знак.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
bg: Местоположение на плъзгача на терминала. Възможностите са „left“, „right“ и „disabled“.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
bg: Дали да се пазят неограничен брой редове за придвижване назад

en: Whether bold text should use the same color as normal text
bg: Дали получерният текст да е с цвета на нормалния

en: Whether the menubar has access keys
bg: Дали за менюто да има клавиши за достъп

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
bg: Дали стандартните клавишни комбинации на GTK за менюта са разрешени

en: Whether to allow bold text
bg: Позволяване на получер текст

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab.
bg: Дали да се пита при затварянето на прозорец на терминала с повече от един подпрозорец.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
bg: Дали да се пита при затваряне на прозорците на терминала

en: Whether to blink the cursor
bg: Дали да курсорът да мига

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
bg: Дали да се разрешават клавишните комбинации за менюто „Alt+буква“. Те може да пречат на някои програми, работещи в терминала, затова има възможност да бъдат изключвани.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
bg: Дали командата в терминала да се изпълни в обвивка с влизане в системата

en: Whether to run a custom command instead of the shell
bg: Дали да се изпълнява потребителска команда вместо обвивката

en: Whether to scroll background image
bg: Дали фоновото изображение да се плъзга

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
bg: Дали да се отива най-долу при натискане на клавиш

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
bg: Дали да се отива най-долу, когато се изпишат нови данни

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
bg: Дали да се показва менюто в новите прозорци/подпрозорци

en: Whether to silence terminal bell
bg: Дали да се заглушава звукът от терминала

en: Whether to update login records when launching terminal command
bg: Дали да се обновяват журналите за влизане в системата при изпълнението на командата в терминала

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
bg: Дали да се използват цветовете от темата за графичния обект за терминала

en: Whether to use the system font
bg: Дали да се използва системният шрифт

note: Translators: Please note that this has to be a list of valid encodings (which are to be taken from the list in src/encoding.c). It has to include UTF-8 and the word 'current', which is not to be translated. This is provided for customization of the default encoding menu; see bug 144810 for an use ca
en: [UTF-8,current]
bg: [UTF-8,current,WINDOWS-1251,ISO-8859-5]

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
bg: Изключване на клавиша за достъп до _менюто (стандартно F10)

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
bg: _Включване на клавишните комбинации на менюто (като Alt+f за менюто Файл)

en: _Shortcut keys:
bg: _Клавишни комбинации:

en: Black on light yellow
bg: Черно на светложълто

en: Black on white
bg: Черно на бяло

en: Gray on black
bg: Сиво на черно

en: Green on black
bg: Зелено на черно

en: White on black
bg: Бяло на черно

en: Error parsing command: %s
bg: Грешка при анализа на команда: %s

en: Editing Profile “%s”
bg: Редактиране на профила „%s“

en: Images
bg: Изображения

en: Choose Palette Color %d
bg: Избор на цвят на палитрата № %d

en: Palette entry %d
bg: Палитра — цвят № %d

en: Profiles
bg: Профили

en: _Profile used when launching a new terminal:
bg: Профил _използван при отваряне на нов терминал:

en: C_reate
bg: С_ъздаване

en: New Profile
bg: Нов профил

en: Profile _name:
bg: _Име на профила:

en: _Base on:
bg: _На основата на:

en: <b>Command</b>
bg: <b>Команда</b>

en: <b>Foreground, Background, and Bold</b>
bg: <b>Преден план, фон, получер</b>

en: <b>Palette</b>
bg: <b>Палитра</b>

en: <b>Title</b>
bg: <b>Заглавие</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
bg: <small><i><b>Бележка:</b> Приложенията в терминала разполагат с тези цветове.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
bg: <small><i><b>Бележка:</b> Тези настройки могат да доведат до некоректна работа на някои програми.
    Те са тук, само за да ви позволят да работите с някои програми и операционни системи, които очакват различно поведение на терминала.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
bg: <small><i>Максимална</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
bg: <small><i>Минимална</i></small>

en: Automatic
    Control-H
    ASCII DEL
    Escape sequence
bg: Автоматично
    Control-H
    ASCII DEL
    Екр-ща посл-ст

en: Background
bg: Фон

en: Background image _scrolls
bg: Придвижване на _фоновото изображение

en: Block
    I-Beam
    Underline
bg: правоъгълен блок
    вертикална черта
    долна черта

en: Bol_d color:
bg: Полу_черен цвят:

en: Built-in _schemes:
bg: Вградени _схеми:

en: Built-in sche_mes:
bg: _Вградени схеми:

en: Choose A Terminal Font
bg: Избор на шрифт за терминала

en: Choose Terminal Background Color
bg: Избор на цвета на фона на терминала

en: Choose Terminal Text Color
bg: Избор на цвета на текста на терминала

en: Color p_alette:
bg: _Цветова палитра:

en: Colors
bg: Цветове

en: Compatibility
bg: Съвместимост

en: Cursor _shape:
bg: _Форма на курсора:

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Custom
bg: Потребителска

en: Custom co_mmand:
bg: Потребителска _команда:

en: Default si_ze:
bg: Стандартен _размер:

en: Exit the terminal
    Restart the command
    Hold the terminal open
bg: Изход от терминала
    Рестартиране на командата
    Оставяне на терминала отворен

en: General
bg: Общи

en: Image _file:
bg: _Файл с изображение:

en: Initial _title:
bg: _Начално заглавие:

en: On the left side
    On the right side
    Disabled
bg: отляво
    отдясно
    изключена

en: Profile Editor
bg: Редактор на профили

en: Replace initial title
    Append initial title
    Prepend initial title
    Keep initial title
bg: заменя първоначалното заглавие
    вмъква се преди първоначалното заглавие
    вмъква се след първоначалното заглавие
    ползване на първоначалното заглавие

en: Ru_n a custom command instead of my shell
bg: Изпълнение на команда _вместо стандартната обвивка

en: S_hade transparent or image background:
bg: _Непрозрачност на изображението или фона:

en: Scroll on _keystroke
bg: Придвижване при _натискане на клавиш

en: Scroll on _output
bg: Придвижване при _извеждане на текст

en: Scroll_back:
bg: Придвижване _назад:

en: Scrolling
bg: Придвижване

en: Select Background Image
bg: Избор на изображение за фон

en: Select-by-_word characters:
bg: Знаци, считани за _букви:

en: Show _menubar by default in new terminals
bg: Показване на менюто в _новите терминали

en: Tango
    Linux console
    XTerm
    Rxvt
    Custom
bg: стандартът Танго
    конзолата на Linux
    терминал XTerm
    терминал Rxvt
    потребителски настройки

en: Terminal _bell
bg: З_вук на терминала

en: Title and Command
bg: Заглавие и команда

en: When command _exits:
bg: _При приключване на командата:

en: When terminal commands set their o_wn titles:
bg: _Кога командите задават собствено заглавие на прозореца:

en: _Allow bold text
bg: Позволяване на полу_чер текст

en: _Background color:
bg: Цвят на _фона:

en: _Background image
bg: _Изображение за фон

en: _Backspace key generates:
bg: _Клавишът „Backspace“ генерира:

en: _Delete key generates:
bg: Клавишът „Delete“ _генерира:

en: _Font:
bg: _Шрифт:

en: _Profile name:
bg: _Име на профила:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
bg: _Връщане настройките за съвместимост към стандартните

en: _Run command as a login shell
bg: _Изпълнение на команда като обвивка при влизане

en: _Same as text color
bg: _Еднакъв с цвета на текста

en: _Scrollbar is:
bg: _Лентата за придвижване е:

en: _Solid color
bg: _Плътен цвят

en: _Text color:
bg: Цвят на _текста:

en: _Transparent background
bg: Про_зрачен фон

en: _Unlimited
bg: _Без ограничение

en: _Update login records when command is launched
bg: _Обновяване на записите utmp/wtmp при изпълнение на команда

en: _Use colors from system theme
bg: _Използване на цветовете от системната тема

en: _Use the system fixed width font
bg: Използване на _системния шрифт на терминала

en: columns
bg: колони

en: lines
bg: реда

en: rows
bg: реда

en: S/Key Challenge Response
bg: Отговор към предизвикателство на S/Key

en: _Password:
bg: _Парола:

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
bg: Изглежда че текстът, който натиснахте, не е предизвикателство на S/Key.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
bg: Изглежда че текстът, който натиснахте, не е предизвикателство на OTP.

en: New Tab
bg: Нов подпрозорец

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: Save Contents
bg: Запазване на съдържанието

en: Close Tab
bg: Затваряне на този подпрозорец

en: Close Window
bg: Затваряне на този прозорец

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

en: Hide and Show menubar
bg: Скриване/показване на менюто

en: Full Screen
bg: Цял екран

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Normal Size
bg: Нормален размер

en: Set Title
bg: Задаване на заглавие

en: Reset
bg: Възстановяване

en: Reset and Clear
bg: Възстановяване и изчистване

en: Switch to Previous Tab
bg: Преход към предишния подпрозорец

en: Switch to Next Tab
bg: Преход към следващия подпрозорец

en: Move Tab to the Left
bg: Преместване на подпрозореца наляво

en: Move Tab to the Right
bg: Преместване на подпрозорец надясно

en: Detach Tab
bg: Отделяне на подпрозореца

en: Switch to Tab 1
bg: Преход към подпрозорец 1

en: Switch to Tab 2
bg: Преход към подпрозорец 2

en: Switch to Tab 3
bg: Преход към подпрозорец 3

en: Switch to Tab 4
bg: Преход към подпрозорец 4

en: Switch to Tab 5
bg: Преход към подпрозорец 5

en: Switch to Tab 6
bg: Преход към подпрозорец 6

en: Switch to Tab 7
bg: Преход към подпрозорец 7

en: Switch to Tab 8
bg: Преход към подпрозорец 8

en: Switch to Tab 9
bg: Преход към подпрозорец 9

en: Switch to Tab 10
bg: Преход към подпрозорец 10

en: Switch to Tab 11
bg: Преход към подпрозорец 11

en: Switch to Tab 12
bg: Преход към подпрозорец 12

en: Contents
bg: Ръководство

en: File
bg: Файл

en: Edit
bg: Редактиране

en: View
bg: Изглед

en: Tabs
bg: Подпрозорци

en: Help
bg: Помощ

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: Disabled
bg: Изключен

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
bg: Клавишната комбинация „%s“ отговаря на действието „%s“

en: _Action
bg: _Действие

en: Shortcut _Key
bg: _Клавишна комбинация

en: Click button to choose profile
bg: Натиснете за избор на профил

en: Profile list
bg: Списък на профилите

en: Delete profile “%s”?
bg: Да бъде ли изтрит профилът „%s“?

en: Delete Profile
bg: Изтриване на профил

en: User Defined
bg: Определено от потребителя

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
bg: Вече съществува профил с име „%s“. Искате ли да се създаде още един профил със същото име?

en: Choose base profile
bg: Избор на основен профил

en: No such profile "%s", using default profile
bg: Няма профил „%s“, ще бъде използван стандартният

en: Invalid geometry string "%s"
bg: Грешен низ на геометрията „%s“

en: Could not open link
bg: Връзката не може да бъде отворена

en: Failed to parse arguments: %s
bg: Аргументите не могат да бъдат анализирани: %s

note: Incompatible factory version, fall back, to new instance
en: Incompatible factory version; creating a new instance.
bg: Несъвместима версия на фабрика. Създава се нов елемент.

en: Factory error: %s
bg: Грешка на фабриката: %s

note: { "UTF-8",	N_("Current Locale") },
en: Western
bg: западноевропейски

en: Central European
bg: централноевропейски

en: South European
bg: южноевропейски

en: Baltic
bg: балтийски

en: Cyrillic
bg: кирилица

en: Arabic
bg: арабски

en: Greek
bg: гръцки

en: Hebrew Visual
bg: еврейски, визуално

en: Hebrew
bg: иврит

en: Turkish
bg: турски

en: Nordic
bg: скандинавски

en: Celtic
bg: келтски

en: Romanian
bg: румънски

note: These encodings do NOT pass-through ASCII, so are always rejected. * FIXME: why are they in this table; or rather why do we need * the ASCII pass-through requirement?
en: Unicode
bg: Уникод

en: Armenian
bg: арменски

en: Chinese Traditional
bg: традиционен китайски

en: Cyrillic/Russian
bg: кирилица (Русия)

en: Japanese
bg: японски

en: Korean
bg: корейски

en: Chinese Simplified
bg: опростен китайски

en: Georgian
bg: грузински

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: кирилица (Украйна)

en: Croatian
bg: хърватски

en: Hindi
bg: хинди

en: Persian
bg: персийски

en: Gujarati
bg: гуджарати

en: Gurmukhi
bg: гурмуки

en: Icelandic
bg: исландски

en: Vietnamese
bg: виетнамски

en: Thai
bg: тайландски

en: _Description
bg: _Описание

en: _Encoding
bg: _Кодова таблица

en: Current Locale
bg: Текущ локал

en: Option "%s" is no longer supported in this version of gnome-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
bg: Опцията „%s“ не се поддържа в тази версия на gnome-terminal. Можете да създадете профил с желаните настройки и да използвате новата опция „--profile“

en: GNOME Terminal
bg: Терминалът на GNOME

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
bg: Аргументът на „%s“ не е валидна команда: %s

en: Two roles given for one window
bg: Дадени са две роли на един прозорец

en: "%s" option given twice for the same window
bg: Опцията „%s“ е зададена повече от веднъж за един и същи прозорец

en: "%s" is not a valid zoom factor
bg: „%s“ е грешен коефициент на увеличение

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
bg: Увеличението „%g“ е прекалено малко, използва се %g

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
bg: Увеличението „%g“ е прекалено голямо, използва се %g

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
bg: Опцията „%s“ изисква задаване на командата за изпълнение на остатъка от командния ред

en: Not a valid terminal config file.
bg: Това не е файл с настройки за терминала.

en: Incompatible terminal config file version.
bg: Несъвместима версия на файла с настройки на терминала.

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
bg: Да не се регистрира към активиращия
                                                сървър за имена. Не използва
                                                повторно активен терминал.

en: Load a terminal configuration file
bg: Зареждане на файл с настройки на терминала

en: Save the terminal configuration to a file
bg: Запазване на настройките на терминала във файл

en: Open a new window containing a tab with the default profile
bg: Отваряне на нов прозорец с
                                                подпрозорец със стандартен профил.

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
bg: Отваряне на нов подпрозорец със
                                                стандартния профил в последно
                                                отворения прозорец.

en: Turn on the menubar
bg: Показване на менюто

en: Turn off the menubar
bg: Скриване на менюто

en: Maximise the window
bg: Максимизиране на прозореца

en: Full-screen the window
bg: Прозорецът да заема целия екран

en: Set the window size; for example: 80x24, or 80x24+200+200 (ROWSxCOLS+X+Y)
bg: Задаване на размера на прозореца.
                                                Напр. 80x24, или 80x24+200+200
                                                (РЕДОВЕxКОЛОНИ+X+Y)

en: GEOMETRY
bg: ГЕОМЕТРИЯ

en: Set the window role
bg: Задаване на ролята на прозореца

en: ROLE
bg: РОЛЯ

en: Set the last specified tab as the active one in its window
bg: Задаване на последния избран
                                                подпрозорец като активен в неговия
                                                прозорец

en: Execute the argument to this option inside the terminal
bg: Изпълняване на аргумента на тази
                                                опция в терминала.

en: Use the given profile instead of the default profile
bg: Използване на дадения профил вместо стандартния

en: PROFILE-NAME
bg: ИМЕ_НА_ПРОФИЛ

en: Set the terminal title
bg: Задаване на заглавието на терминала

en: TITLE
bg: ЗАГЛАВИЕ

en: Set the working directory
bg: Задаване на работната папка на
                                                терминала

en: DIRNAME
bg: ПАПКА

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
bg: Коефициент на мащабиране на
                                                терминала (1.0 — нормален размер)

en: ZOOM
bg: УВЕЛИЧЕНИЕ

en: GNOME Terminal Emulator
bg: Терминалният емулатор на GNOME

en: Show GNOME Terminal options
bg: Показване на опциите на терминала на GNOME

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
bg: Опции за отварянето на нови прозорци или
                                                подпрозорци. Могат да се указват по-
                                                вече от една от тях:

en: Show terminal options
bg: Показване на опциите на терминала

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
bg: Опции за прозорците. Използвани преди всички
                                                опции „--window“ или „--tab“ задават стан-
                                                дарта за всички прозорци:

en: Show per-window options
bg: Показване на опциите за прозорците

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
bg: Опции за подпрозорците. Използвани преди
                                                всички опции „--window“ или „--tab“
                                                задават стандарта за всички подпро-
                                                зорци:

en: Show per-terminal options
bg: Показване на опциите за подпрозорците

en: Unnamed
bg: Без име

en: There was a problem with the command for this terminal
bg: Проблем с командата за този терминал

en: There was an error creating the child process for this terminal
bg: Грешка при създаване на дъщерен процес за този терминал

en: Close tab
bg: Затваряне на подпрозорец

en: Switch to this tab
bg: Преход към този подпрозорец

en: There was an error displaying help
bg: Грешка при зареждането на помощта

en: Could not open the address “%s”
bg: Не може да бъде отворен адресът „%s“

en: GNOME Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (GNOME Terminal) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: GNOME Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

note: Toplevel
en: _File
bg: _Файл

note: File menu
en: Open _Terminal
bg: _Отваряне на прозорец

en: Open Ta_b
bg: О_тваряне на подпрозорец

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Terminal
bg: _Терминал

en: Ta_bs
bg: По_дпрозорци

en: _Help
bg: Помо_щ

en: New _Profile…
bg: Нов _профил…

en: _Save Contents
bg: _Запазване на съдържанието

en: C_lose Tab
bg: З_атваряне на този подпрозорец

en: _Close Window
bg: _Затваряне на този прозорец

en: Paste _Filenames
bg: Поставяне на име на _файл

en: P_rofiles…
bg: П_рофили…

en: _Keyboard Shortcuts…
bg: _Клавишни комбинации…

en: Pr_ofile Preferences
bg: _Настройки на профила

note: Terminal menu
en: Change _Profile
bg: Смяна на _профила

en: _Set Title…
bg: _Задаване на заглавие…

en: Set _Character Encoding
bg: _Кодова таблица на знаците

en: _Reset
bg: _Възстановяване

en: Reset and C_lear
bg: Възстановяване и _изчистване

note: Terminal/Encodings menu
en: _Add or Remove…
bg: _Добавяне или премахване…

note: Tabs menu
en: _Previous Tab
bg: _Предишен подпрозорец

en: _Next Tab
bg: _Следващ подпрозорец

en: Move Tab _Left
bg: Преместване подпрозореца на_ляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване подпрозореца на_дясно

en: _Detach tab
bg: _Отделяне на подпрозореца

note: Help menu
en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _About
bg: _Относно

note: Popup menu
en: _Send Mail To…
bg: Из_пращане на е-поща до…

en: _Copy E-mail Address
bg: _Копиране на адреса на е-пощата

en: C_all To…
bg: _Обаждане на…

en: _Copy Call Address
bg: _Копиране на адреса за обаждане

en: _Open Link
bg: _Отваряне на връзка

en: _Copy Link Address
bg: _Копиране на адреса на препратката

en: P_rofiles
bg: _Профили

en: C_lose Window
bg: _Затваряне на този прозорец

en: L_eave Full Screen
bg: Изход от _цял екран

en: _Input Methods
bg: Методи за _вход

note: View Menu
en: Show _Menubar
bg: _Показване на менюто

en: _Full Screen
bg: На _цял екран

en: Close this window?
bg: Затваряне на този прозорец?

en: Close this terminal?
bg: Затваряне на терминала?

en: There are still processes running in some terminals in this window. Closing the window will kill all of them.
bg: В някой от подпрозорците на този прозорец поне един процес още не е завършил работа. Затварянето на прозореца ще го убие.

en: There is still a process running in this terminal. Closing the terminal will kill it.
bg: В този прозорец поне един процес още не е завършил работа. Затварянето на прозореца ще го убие.

en: C_lose Terminal
bg: _Затваряне на терминала

en: Could not save contents
bg: Съдържанието не може да бъде запазено

en: Save as...
bg: Запазване като…

en: _Title:
bg: _Заглавие:

en: Contributors:
bg: Сътрудници:

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
bg: Емулатор на терминал към GNOME

note: * Copyright © 2009 Christian Persch * * Gnome-terminal is free software; you can redistribute it and/or modify * it under the terms of the GNU General Public License as published by * the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or * (at your option) any later version. * Gnome-term
en: Automatic
bg: Автоматично

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Control-H
bg: Ctrl-H

note: Translators: This refers to the Delete keybinding option
en: Escape sequence
bg: Екранираща последователност

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Block
bg: Правоъгълник

note: Translators: Cursor shape: ...
en: I-Beam
bg: Вертикална черта

note: Translators: Cursor shape: ...
en: Underline
bg: Подчертаване

note: Translators: When command exits: ...
en: Exit the terminal
bg: Изход от терминала

note: Translators: When command exits: ...
en: Restart the command
bg: Рестартиране на командата

note: Translators: When command exits: ...
en: Hold the terminal open
bg: Терминалът да остане отворен

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the left side
bg: Отляво

note: Translators: Scrollbar is: ...
en: On the right side
bg: Отдясно

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Replace initial title
bg: Замяна на първоначалното заглавие

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Append initial title
bg: Добавяне пред първоначалното заглавие

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Prepend initial title
bg: Добавяне зад първоначалното заглавие

note: Translators: When terminal commands set their own titles: ...
en: Keep initial title
bg: Запазване на първоначалното заглавие

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Tango
bg: Танго

note: Translators: This is the name of a colour scheme
en: Linux console
bg: Конзола на Линукс
