rhythmbox master - en to bg translation catalogue (1068 entries)

en: Do you want to overwrite the file "%s"?
bg: Искате ли да презапишете файла „%s“?

en: Could not create a GStreamer sink element to write to %s
bg: Не може да се създаде елемент-приемник на GStreamer за запис на %s

en: Failed to create playbin2 element; check your GStreamer installation
bg: Неуспешен опит за създаване на елемент playbin2. Проверете инсталацията на GStreamer

note: ?
en: Failed to open output device: %s
bg: Неуспешен опит за отваряне на изходящо устройство: %s

en: Unable to start playback pipeline
bg: Не може да започне изпълнение на поток

en: Failed to link new stream into GStreamer pipeline
bg: Неуспешен опит за свързване на нов поток към конвейер на GStreamer

en: Failed to start new stream
bg: Неуспешен опит за стартиране на нов поток

note: ?
en: Failed to open output device
bg: Неуспешен опит за отваряне на изходящо устройство

en: Failed to create GStreamer element; check your installation
bg: Неуспешен опит за създаване на елемент на GStreamer. Проверете инсталацията си

en: Failed to create audio output element; check your installation
bg: Неуспешен опит за създаване на изходен аудио елемент. Проверете инсталацията си

en: Failed to link GStreamer pipeline; check your installation
bg: Неуспешен опит за свързване на конвейер на GStreamer. Проверете инсталацията си

en: Failed to create GStreamer pipeline to play %s
bg: Неуспешен опит за създаване на конвейер на GStreamer за изпълнение на %s

en: Failed to start playback of %s
bg: Неуспешен опит за изпълнение на %s

en: A_dd if any criteria are matched
bg: До_бавяне при съвпадение на някой от критериите

en: Create automatically updating playlist where:
bg: Създаване на автоматично обновяващ се списък, в който:

en: Minutes
bg: минути

en: _Limit to:
bg: О_граничаване до:

en: _When sorted by:
bg: П_ри подреждане по:

en: songs
bg: песни

en: A_lbum
bg: А_лбум

en: Browser Views
bg: Изглед на браузъра

en: Da_te added
bg: Да_та на добавяне

en: Default
bg: Стандартно

en: G_enres, artists and albums
bg: Жанрове, изпълнители и _албуми

en: Icons only
bg: Само икони

en: Lo_cation
bg: Ме_стоположение

en: Text below icons
bg: Текст под иконите

en: Text beside icons
bg: Текст до иконите

en: Text only
bg: Само текст

en: Ti_me
bg: Вре_ме

en: Toolbar Button Labels
bg: Етикети на бутоните в лентата с инструменти

en: Track _number
bg: _Номер на песента

en: Visible Columns
bg: Видими колони

en: _Artist
bg: Из_пълнител

en: _Artists and albums
bg: _Изпълнители и албуми

en: _Genre
bg: _Жанр

en: _Genres and artists
bg: _Жанрове и изпълнители

en: _Last played
bg: Пос_ледно изпълнен

en: _Play count
bg: Из_пълнения

en: _Quality
bg: _Качество

en: _Rating
bg: _Оценка

en: _Year
bg: _Година

en: Artist/Artist - Album/Artist (Album) - 01 - Title.ogg
bg: Изпълнител/Изпълнител - Албум/Изпълнител (Албум) - 01 - Заглавие.ogg

en: F_older hierarchy:
bg: _Йерархия на папките:

en: Library Location
bg: Местоположение на фонотеката

en: Library Structure
bg: Структура на фонотеката

en: _Browse...
bg: _Разглеждане…

en: _Edit...
bg: Р_едактиране…

en: _File name:
bg: _Име на файла:

en: _Music files are placed in:
bg: _Музикалните файлове са в:

en: _Preferred format:
bg: _Предпочитан формат:

en: _Watch my library for new files
bg: _Наблюдаване на фонотеката за нови файлове

en: <b>Information</b>
bg: <b>Информация</b>

en: <b>Volume usage</b>
bg: <b>Заето място</b>

en: Basic
bg: Основен

en: iPod Properties
bg: Свойства на iPod

en: Crossfade Duration (Seconds)
bg: Дължина на затихване (секунди)

en: Network Buffer Size (kB)
bg: Размер на мрежов буфер (kB)

en: Player Backend
bg: Сървър на плеъра

en: _Use crossfading backend (requires restart)
bg: _Използване на модул за затихване (изисква рестартиране)

en: <b>Playlist format</b>
bg: <b>Формат на списъка с песни</b>

en: By extension
bg: По разширение

en: Save Playlist
bg: Запазване на списъка с песни

en: Select playlist format:
bg: Формат на списък с песни:

en: Author:
bg: Автор:

en: C_onfigure...
bg: Настро_йки…

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Description:
bg: Описание:

en: Site:
bg: Уебсайт:

en: Details
bg: Подробности

en: Language:
bg: Език:

en: Last episode:
bg: Последен епизод:

en: Last updated:
bg: Последно обновяване:

en: Source:
bg: Източник:

en: Title:
bg: Заглавие:

en: <b>Download Manager</b>
bg: <b>Управление на изтеглянията</b>

en: Check for _new episodes:
bg: Проверка за _нови епизоди:

en: Every day
bg: Всеки ден

en: Every hour
bg: Всеки час

en: Every week
bg: Всяка седмица

en: Manually
bg: Ръчно

en: Select Folder For Podcasts
bg: Избор на папка за подкасти

en: _Download location:
bg: _Папка за изтеглянията:

en: Bitrate:
bg: Качество:

en: Date:
bg: Дата:

en: Download location:
bg: Папка за изтеглянията:

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: Feed:
bg: Емисия:

en: Last played:
bg: Последно изпълнение:

en: Play count:
bg: Изпълнения:

en: _Rating:
bg: _Оценка:

en: _Album:
bg: _Албум:

en: _Artist:
bg: _Изпълнител:

en: _Disc number:
bg: Номер на _диск:

en: _Genre:
bg: _Жанр:

en: _Year:
bg: _Година:

en: Date added:
bg: Дата на добавяне:

en: Error message
bg: Съобщение за грешка

en: File name:
bg: Име на файла:

en: File size:
bg: Размер на файла:

en: Location:
bg: Местоположение:

en: _Title:
bg: Заг_лавие:

en: _Track number:
bg: _Номер на песен:

en: My Top Rated
bg: Лично най-високо оценени

en: Recently Added
bg: Последно добавени

en: Recently Played
bg: Наскоро изпълнявани

en: Music Player
bg: Слушане на музика

en: Play and organize your music collection
bg: Слушане и организиране на музикална ви колекция

en: Rhythmbox Music Player
bg: Слушане на музика (Rhythmbox)

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране „%d“

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12:34 am"
en: Today %I:%M %p
bg: Днес, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12:34 am"
en: Yesterday %I:%M %p
bg: Вчера, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12:34 am"
en: %a %I:%M %p
bg: %a, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12:34 am"
en: %b %d %I:%M %p
bg: %d %b, %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
bg: %d %b %Y

note: impossible time or broken locale settings we really do need to fix this so untagged entries actually have NULL rather than * a translated string. don't search for 'unknown' when we don't have the artist or title information Translators: unknown track title
en: Unknown
bg: Непознат

en: Unable to move %s to %s: %s
bg: %s не може да се премести в %s: %s

en: Too many symlinks
bg: Прекалено много символни връзки

en: Cannot get free space at %s: %s
bg: Не може да се получи свободното място на %s: %s

en: %d:%02d of %d:%02d remaining
bg: остават %d:%02d от %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d remaining
bg: остават %d:%02d:%02d от %d:%02d:%02d

en: %d:%02d of %d:%02d
bg: %d:%02d oт %d:%02d

en: %d:%02d:%02d of %d:%02d:%02d
bg: %d:%02d:%02d от %d:%02d:%02d

en: Internal GStreamer problem; file a bug
bg: Вътрешен проблем в GStreamer. Подайте доклад за грешка.

en: D-BUS communication error
bg: Грешка в комуникациите на D-BUS

en: Failed to create %s element; check your installation
bg: Неуспех при създаването на елемент %s. Проверете инсталацията си

en: Failed to create a source element; check your installation
bg: Неуспех при създаването на елемент-източник. Проверете инсталацията си

en: GStreamer error: failed to change state
bg: Грешка на GStreamer: неуспех при промяната на състоянието

en: The MIME type of the file could not be identified
bg: Видът на файла по MIME не може да бъде определен

en: Unsupported file type: %s
bg: Неподдържан вид файл: %s

en: Unable to create tag-writing elements
bg: Неуспех при създаване на елементи за писане на етикети

en: Timeout while setting pipeline to NULL
bg: Изтече времето за задаване на конвейера да е NULL

en: File corrupted during write
bg: Файлът бе повреден при запис

en: Cover art
bg: Обложка

en: Fetch album covers from the Internet
bg: Изтегляне на обложки на албуми от Интернет

en: Searching... drop artwork here
bg: Търсене…, издърпайте обложката тук

en: Drop artwork here
bg: Издърпайте обложката тук

en: Audio CD Player
bg: Аудио CD плеър

en: Support for playing of audio CDs as music source
bg: Поддръжка за изпълнение на аудио CD като източник на музика

en: A_lbum:
bg: А_лбум:

en: Artist s_ort order:
bg: Под_редба на изпълнители:

en: _Disc:
bg: _Диск:

en: Multiple Albums Found
bg: Открити са множество албуми

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
bg: Това CD може да е един от няколко албума. Изберете кой точно е и натиснете <i>Продължаване</i>.

en: _Continue
bg: _Продължаване

en: Reload
bg: Презареждане

en: Reload Album Information
bg: Презареждане на информацията за албума

note: Info bar for non-Musicbrainz data
en: S_ubmit Album
bg: И_зпращане на албум

en: Hide
bg: Скриване

en: Could not find this album on MusicBrainz.
bg: Този албум не може да се намери в MusicBrainz.

en: You can improve the MusicBrainz database by adding this album.
bg: Можете да подобрите базата от данни на MusicBrainz като добавите този албум.

en: <Invalid unicode>
bg: <неправилен Уникод>

en: Track %u
bg: Песен № %u

en: Couldn't load Audio CD
bg: Аудио дискът не може да се зареди

en: Rhythmbox couldn't access the CD.
bg: Rhythmbox не успя да достъпи диска.

en: Rhythmbox couldn't read the CD information.
bg: Неуспех при четене на информация за диска

en: Title
bg: Заглавие

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Rhythmbox could not get access to the CD device.
bg: Rhythmbox не успя да получи достъп до устройството за CD.

en: Could not create CD lookup thread
bg: Не може да се създаде нишка за проверката на CD

en: Cannot access CD
bg: Няма достъп до диска

en: Unknown Title
bg: Непознато заглавие

en: Unknown Artist
bg: Непознат изпълнител

en: Track %d
bg: Песен № %d

en: Cannot access CD: %s
bg: Няма достъп до диска: %s

en: This CD could not be queried: %s
bg: Това CD не може да бъде проверено: %s

en: Various
bg: Различни

en: Incomplete metadata for this CD
bg: Непълна метаинформация за този диск

en: [Untitled]
bg: [Без име]

en: Device '%s' does not contain any media
bg: Устройството „%s“ не съдържа носител

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
bg: Устройството „%s“ не може да бъде отворено. Проверете правата за достъп до него.

en: Cannot read CD: %s
bg: Не може да се прочете дискът: %s

en: Submits song information to Last.fm and plays Last.fm radio streams
bg: Изпращане на информация за песни на Last.fm и изпълняване на потоци от Last.fm

en: Account Login
bg: Влизане в регистрация

en: Disabled
bg: Деактивирано

en: Join the Rhythmbox group
bg: Присъединяване към групата на Rhythmbox

en: Last submission time:
bg: Време на последно подаване:

en: Never
bg: Никога

en: New to Last.fm?
bg: Нови ли сте в Last.fm?

en: Queued tracks:
bg: Песни на опашката:

en: Sign up for an account
bg: Създаване на регистрация

en: Statistics
bg: Статистика

en: Status:
bg: Състояние:

en: Tracks submitted:
bg: Изпратени песни:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Username:
bg: Потребителско _име:

en: Last.fm Preferences
bg: Настройки на Last.fm

en: OK
bg: Добре

en: Logging in
bg: Влизане

en: Request failed
bg: Заявката е неуспешна

en: Incorrect username or password
bg: Неправилно потребителско име или парола

en: Clock is not set correctly
bg: Часовникът не е сверен

en: This version of Rhythmbox has been banned from Last.fm.
bg: Тази версия на Rhythmbox беше забранена от Last.fm.

en: Track submission failed too many times
bg: Подаването на песен бе неуспешно твърде много пъти

en: Similar Artists radio
bg: Радиопрограма с подобни изпълнители

en: Artists similar to %s
bg: Изпълнители подобни на %s

en: Tag radio
bg: Етикет на радио

en: Tracks tagged with %s
bg: Песни с етикет %s

en: Artist Fan radio
bg: Радиопрограма за почитателите на изпълнител

en: Artists liked by fans of %s
bg: Изпълнители харесвани от почитателите на %s

en: Group radio
bg: Радиопрограма на група

en: Tracks liked by the %s group
bg: Песни харесвани от групата %s

en: Neighbour radio
bg: Радиопрограма на съседа

en: %s's Neighbour Radio
bg: Радиопрограмата на съседа %s

en: Personal radio
bg: Лична радиопрограма

en: %s's Personal Radio
bg: Личната радиопрограма на %s

en: Loved tracks
bg: Любими песни

en: %s's Loved Tracks
bg: Любимите песни на %s

en: Recommended tracks
bg: Препоръчани песни

en: Tracks recommended to %s
bg: Песни препоръчани на %s

en: Playlist
bg: Списък с песни

en: %s's playlist
bg: Списък с песни на %s

en: Love
bg: Любима

en: Mark this song as loved
bg: Отбелязване на песента като любима

en: Ban
bg: Забрана

en: Ban the current track from being played again
bg: Забраняване на текущата песен да се изпълни повторно

en: Delete Station
bg: Изтриване на станция

en: Delete the selected station
bg: Изтриване на избраната станция

en: Download song
bg: Изтегляне на песен

en: Download this song
bg: Изтегляне на тази песен

note: awful
en: Enter the item to build a Last.fm station out of:
bg: Въведете елемента за изграждане на станция на Last.fm извън:

en: Add
bg: Добавяне

en: Account Settings
bg: Настройки на регистрация

en: Account details are needed before you can connect.  Check your settings.
bg: Преди да се свържете трябват данни за регистрацията. Проверете настройките си.

en: Unable to connect
bg: Неуспешно свързване

en: Global Tag %s
bg: Глобален етикет %s

en: %s's Recommended Radio: %s percent
bg: Радиопрограма препоръчана от %s: %s %%

en: %s's Playlist
bg: Списък с песни на %s

note: Translators: variables are 1: user name, 2: tag name; for user tag radio
en: %s's %s Radio
bg: Радиопрограма на %s — %s

en: %s Group Radio
bg: Радиопрограма на групата %s

en: Neighbour Radio
bg: Радиопрограмата на съседа

en: Personal Radio
bg: Лична радиопрограма

en: Server did not respond
bg: Сървърът не отговори

en: There is not enough content available to play this station.
bg: Няма достатъчно съдържание за изпълнение на тази станция.

en: This station is available to subscribers only.
bg: Станцията е достъпна само за регистрирани потребители.

en: The streaming system is offline for maintenance, please try again later.
bg: Системата за изпращането на потоци не работи поради поддръжка. Опитайте по-късно.

en: Changing station
bg: Смяна на станция

en: Retrieving playlist
bg: Получаване на списък с песни

en: Banning song
bg: Забраняване на песен

en: Adding song to your Loved tracks
bg: Добавяне на песен към любимите ви

note: and maybe some more
en: Audio CD Recorder
bg: Записване на Аудио CD

en: Record audio CDs from playlists and duplicate audio CDs
bg: Запис на аудио CD от списъци с песни и копиране на аудио CD

en: _Create Audio CD...
bg: _Създаване на аудио CD…

en: Create an audio CD from playlist
bg: Създаване на аудио CD от списък с песни

en: Duplicate Audio CD...
bg: Копиране на Аудио CD…

en: Create a copy of this audio CD
bg: Създаване на копие на това аудио CD

en: Rhythmbox could not duplicate the disc
bg: Rhythmbox не може да копира този диск

en: Rhythmbox could not record the audio disc
bg: Rhythmbox не може да се запише аудио диск

en: Unable to build an audio track list
bg: Не може да се създаде списък с песни

en: Unable to write audio project file %s: %s
bg: Не може да се запише файла на аудио проект %s: %s

en: Unable to write audio project
bg: Не може да се запише аудио проект

en: Unable to create audio CD project
bg: Не може да се създаде проект за аудио CD

note: Translators: this is the toolbar button label for Create Audio CD action
en: Burn
bg: Запис

note: Translators: this is the toolbar button label for Duplicate Audio CD action
en: Copy CD
bg: Копиране на CD

en: Support for recording audio CDs from playlists
bg: Поддръжка на създаване на аудио дискове от списъци с песни

en: Unable to create audio CD
bg: Не може да бъде създадено аудио CD

en: Could not duplicate disc
bg: Дискът не може да бъде копиран

en: Reason
bg: Причина

en: Failed to create pipeline
bg: Каналът не може да се създаде

en: Unable to unlink '%s'
bg: „%s“ не може за се изтрие

en: Could not retrieve state from processing pipeline
bg: Не може да се получи състоянието на обработвания конвейер

en: Could not get current track position
bg: Текущата позиция в песента не може да бъде намерена

en: Could not start pipeline playing
bg: Неуспех при изпълнението на конвейер

en: Could not pause playback
bg: Изпълнението не може да се спре

en: Cannot find drive
bg: Устройството не може да бъде намерено

en: Cannot find drive %s
bg: Устройството %s не може да бъде намерено

en: Drive %s is not a recorder
bg: Устройството %s не е записвачка

en: No writable drives found
bg: Не е открито записващо устройство.

en: Could not get track time for file: %s
bg: Времето на песента не може да получи от файла: %s

en: Could not determine audio track durations
bg: Продължителността на песните не може да се определи.

en: There was an error writing to the CD:
    %s
bg: Грешка при записването на диска:
    %s

en: There was an error writing to the CD
bg: Грешка при записването на диска

en: Maximum possible
bg: Възможно най-висока

en: Invalid writer device: %s
bg: %s не е устройство за записване

en: %d hour | %d hours
bg[0]: %d час
bg[1]: %d часа

en: %d minute | %d minutes
bg[0]: %d минута
bg[1]: %d минути

en: %d second | %d seconds
bg[0]: %d секунда
bg[1]: %d секунди

note: hour:minutes:seconds
en: %s %s %s
bg: %s ч., %s м. и %s сек.

note: minutes:seconds
en: %s %s
bg: %s м. и %s сек.

note: seconds
en: %s
bg: %s сек.

note: 0 seconds
en: 0 seconds
bg: 0 секунди

en: About %s left
bg: Остават около %s

en: Writing audio to CD
bg: Записване на аудио върху CD

en: Finished creating audio CD.
bg: Приключване на записа на аудио CD.

en: Finished creating audio CD.
    Create another copy?
bg: Създаването на аудио CD приключи.
    Записване на друго копие?

en: Writing failed.  Try again?
bg: Записването е неуспешно. Повторен опит?

en: Writing canceled.  Try again?
bg: Записът е отказан. Повторен опит?

en: Audio recording error
bg: Грешка при записване на аудиото

en: Audio Conversion Error
bg: Грешка при преобразуването на аудиото

en: Recording error
bg: Грешка при записването

en: Do you wish to interrupt writing this disc?
bg: Искате ли да прекъснете записа на този диск?

en: This may result in an unusable disc.
bg: Резултатът може да е неизползваем диск.

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: _Interrupt
bg: _Прекъсване

en: Could not create audio CD
bg: Не може да бъде създадено аудио CD

en: Please make sure another application is not using the drive.
bg: Проверете дали друга програма не използва диска.

en: Drive is busy
bg: Дискът е зает

en: Please put a rewritable or blank CD in the drive.
bg: Поставете презаписваем или празен диск в устройството.

en: Insert a rewritable or blank CD
bg: Поставете презаписваем или празен диск

en: Please put a blank CD in the drive.
bg: Поставете празен диск в устройството.

en: Insert a blank CD
bg: Поставете празен диск

en: Please replace the disc in the drive with a rewritable or blank CD.
bg: Заменете диска в устройството с презаписваем или празен диск.

en: Reload a rewritable or blank CD
bg: Сложете отново презаписваем или празен диск

en: Please replace the disc in the drive with a blank CD.
bg: Заменете диска от устройството с празен диск.

en: Reload a blank CD
bg: Презареждане с празен носител

en: Converting audio tracks
bg: Преобразуване на песни

en: Preparing to write CD
bg: Подготвяне на диска за записване

en: Writing CD
bg: Записване на диск

en: Finishing write
bg: Завършване на записа

en: Erasing CD
bg: Изтриване на диск

en: Unhandled action in burn_action_changed_cb
bg: Неизпълнено действие в burn_action_changed_cb

en: This %s appears to have information already recorded on it.
bg: Изглежда вече има записана информация на това %s.

en: Erase information on this disc?
bg: Изтриване на информацията от този диск?

en: _Try Another
bg: _Проба с друго

en: _Erase Disc
bg: _Изтриване на диск

en: C_reate
bg: Съз_даване

en: Failed to create the recorder: %s
bg: Неуспех при създаване на запис: %s

en: Could not remove temporary directory '%s': %s
bg: Временната папка „%s“ не може да бъде изтрита: %s

en: Create Audio CD
bg: Създаване на аудио CD

en: Create audio CD from '%s'?
bg: Създаване на аудио CD „%s“?

en: Unable to build an audio track list.
bg: Неуспех при изграждането на списък с песни.

en: This playlist is too long to write to an audio CD.
bg: Този списък с песни е прекалено дълъг, за да бъде записан на диск.

en: This playlist is %s minutes long.  This exceeds the length of a standard audio CD.  If the destination medium is larger than a standard audio CD please insert it in the drive and try again.
bg: Този списък с песни е дълъг %s минути. Това надвишава продължителността на стандартно аудио CD. Ако дискът, на който записвате, е по-голям от стандартно аудио CD, поставете го в устройството и опитайте отново.

en: Playlist too long
bg: Списъкът с песни е твърде дълъг

en: Could not find temporary space!
bg: Няма временно място!

en: Could not find enough temporary space to convert audio tracks.  %s MB required.
bg: Не може да се намери достатъчно временно място за преобразуване на песните. Нужни са %s MiB.

en: Create audio CD from playlist?
bg: Създаване на аудио CD от списък с песни?

en: Options
bg: Настройки

en: Progress
bg: Напредък

en: Write _speed:
bg: Скорост на _запис:

en: Write disc _to:
bg: Записване на диск _в

en: _Make multiple copies
bg: _Създаване на много копия

en: Adds support for playing media from and sending media to DLNA/UPnP network devices, and enables Rhythmbox to be controlled by a DLNA/UPnP ControlPoint
bg: Добавя поддръжка за изпълнение и изпращане на песни от и към мрежови устройства с DLNA/UPnP. Освен това разрешава на Rhythmbox да бъде управляван от контролна точка за DLNA/UPnP.

en: DLNA/UPnP sharing and control support
bg: Споделяне и управление чрез DLNA/UPnP

en: Context Pane
bg: Контекстен панел

en: Show information related to the currently playing artist and song.
bg: Показване на информация за изпълнителя и песента.

en: Albums
bg: Албуми

note: Translators: 'top' here means 'most popular'.  %s is replaced by the artist name.
en: Loading top albums for %s
bg: Зареждане на най-популярните албуми на %s

en: Loading biography for %s
bg: Зареждане на биографията на %s

note: Add button to toggle visibility of pane
en: Toggle Conte_xt Pane
bg: _Превключване на контекстния панел

en: Change the visibility of the context pane
bg: Променяне на видимостта на контекстния панел

note: Translators: 'top' here means 'most popular'.  %s is replaced by the artist name.
en: Top songs by %s
bg: Най-популярните песни на %s

en: Nothing Playing
bg: Не се изпълнява нищо

note: this isn't particularly well worded; maybe that's a sign that it's too ugly maybe we could provide a form to fill in?
en: This information is only available to last.fm users. Please enter your account details in the last.fm plugin configuration.
bg: Тази информация е достъпна само на потребителите на last.fm. Въведете данните за регистрацията си в настройките на приставката за last.fm.

en: Lyrics
bg: Текст

en: Loading lyrics for %s by %s
bg: Зареждане на текста на %s от %s

en: Lyrics not found
bg: Текстът не е намерен

en: Hide all tracks
bg: Скриване на всички песни

en: Show all tracks
bg: Показване на всички песни

en: Top albums by %s
bg: Най-популярните албуми от %s

en: %s (%d tracks)
bg: %s (%d песни)

en: Track list not available
bg: Списъкът с песни липсва

en: Unable to retrieve album information:
bg: Информацията за албума не може да бъде получена

en: No information available
bg: Липсва информация

en: Read more
bg: Прочитане на повече

en: Read less
bg: Прочитане на по-малко

en: Unable to retrieve artist information:
bg: Информацията за изпълнителя не може да бъде получена

en: DAAP Music Sharing
bg: Споделяне на музика чрез DAAP

en: Share music and play shared music on your local network
bg: Споделяйте и слушайте споделена музика по локалната мрежа

en: <b>Sharing</b>
bg: <b>Споделяне</b>

en: Require _password:
bg: _Парола за достъп:

en: Shared music _name:
bg: _Име на споделеното:

en: _Share my music
bg: _Споделяне на музиката

en: Rhythmbox is not able to connect to iTunes 7 shares
bg: Rhythmbox не може да се свързва към споделени ресурси от iTunes 7

en: Invalid share name
bg: Неправилно име на споделен ресурс

en: The shared music name '%s' is already taken. Please choose another.
bg: Името „%s“ вече е заето в споделената музика. Използвайте друго.

en: mDNS service is not running
bg: Услугата mDNS не работи

en: Browser already active
bg: Браузърът вече е активен

en: Unable to activate browser
bg: Браузърът не може да се активира

en: Browser is not active
bg: Браузърът не е активен

en: Could not create AvahiEntryGroup for publishing
bg: Не може да се създаде AvahiEntryGroup за публикуване

en: Could not add service
bg: Неуспех при добавяне на услуга

en: Could not commit service
bg: Услугата не може да бъде подадена

en: The avahi mDNS service is not running
bg: Услугата mDNS на avahi не работи

en: The mDNS service is not published
bg: Услугата по mDNS не е публикувана

en: Connect to _DAAP share...
bg: _Свързване към ресурс по DAAP…

en: Connect to a new DAAP share
bg: Свързване към друг ресурс споделен по DAAP

en: _Disconnect
bg: _Прекъсване на връзката

en: Disconnect from DAAP share
bg: Прекъсване на връзката към споделения ресурс по DAAP

en: New DAAP share
bg: Друг ресурс по DAAP

en: Host:port of DAAP share:
bg: Хост:порт на ресурс по DAAP:

en: DAAP Music Sharing Preferences
bg: Настройки на споделянето на музика по DAAP

en: %s's Music
bg: Музиката на %s

en: The music share '%s' requires a password to connect
bg: Ресурсът „%s“ изисква парола за свързване

en: Connecting to music share
bg: Свързване към споделена музика

en: Retrieving songs from music share
bg: Извличане на песни от споделена музика

en: Could not connect to shared music
bg: Неуспех при свързване към споделена музика

en: Connection to %s:%d refused.
bg: Връзката към %s:%d е отказана

en: FM Radio
bg: Радио по УКВ

en: Support for FM radio broadcasting services
bg: Поддръжка услуги за излъчване на радио по УКВ

en: New FM R_adio Station
bg: Нова р_адиостанция по УКВ

en: Create a new FM Radio station
bg: Създаване на нова радиостанция по УКВ

en: New FM Radio Station
bg: Нова радиостанция по УКВ

en: Frequency of radio station
bg: Честота на радиостанцията

en: Portable Players
bg: Портативни плеъри

en: Support for generic audio player devices (plus PSP and Nokia 770)
bg: Поддръжка на стандартни аудио плеъри (плюс PSP и Nokia 770)

en: New Playlist
bg: Нов списък с песни

en: Create a new playlist on this device
bg: Създаване на нов списък с песни на това устройство

en: Delete Playlist
bg: Изтриване на списък с песни

en: Delete this playlist
bg: Изтриване на този списък с песни

en: Importing (%d/%d)
bg: Внасяне (%d/%d)

en: IM Status
bg: Състояние за моментни съобщения

en: Updates IM status according to the current song (works with Empathy, Gossip, and Pidgin)
bg: Обновява състоянието в програмата за моментни съобщения, въз основа на текущата песен (работи с Empathy, Gossip и Pidgin)

note: Translators: do not translate %(artist)s or %(title)s, they are string substitution markers (like %s) for the artist and title of the current playing song.  They can be reordered if necessary.
en: ♫ %(artist)s - %(title)s ♫
bg: ♫ %(artist)s — %(title)s ♫

note: Translators: do not translate %(artist)s or %(album)s, they are string substitution markers (like %s) for the artist and album name of the current playing song.  They can be reordered if necessary.
en: ♫ %(artist)s - %(album)s ♫
bg: ♫ %(artist)s — %(album)s ♫

en: ♫ Listening to music... ♫
bg: ♫ Слушане на музика… ♫

en: Portable Players - iPod
bg: Портативни плеъри — iPod

en: Support for Apple iPod devices (show the content, play from device)
bg: Поддръжка за устройства Apple iPod (показва съдържанието, изпълнение от устройството)

en: <b>System</b>
bg: <b>Система</b>

en: Database Version:
bg: Версия на база от данни:

en: Device Node:
bg: Устройство:

en: Firmware Version:
bg: Версия на софтуера:

en: Model:
bg: Модел:

en: Mount Point:
bg: Точка на монтиране:

en: Playlists:
bg: Списъци с песни:

en: Podcasts:
bg: Подкасти:

en: Serial Number:
bg: Сериен номер:

en: Tracks:
bg: Песни:

en: iPod Name:
bg: Име на iPod:

en: <span size="x-large" weight="bold">Do you want to initialize your iPod?</span>
bg: <span size="x-large" weight="bold">Искате ли да инициализирате вашия iPod?</span>

en: Rhythmbox has detected a device that is probably an uninitialized or corrupted iPod. It must be initialized before Rhythmbox can use it, but this will destroy any song metadata already present. If you wish Rhythmbox to initialize the iPod, please fill in the information below. If the device is not an iPod, or you do not wish to initialize it, please click cancel.
bg: Rhythmbox откри устройство, което вероятно е неинициализиран или повреден iPod. То трябва да се инициализира преди Rhythmbox да може да го използва, но това ще унищожи всички съществуващи метаданни. Ако искате Rhythmbox да инициализира устройството, попълнете формуляра по-долу. Ако устройството не е iPod или просто не искате да го инициализирате, натиснете „Отказ“.

en: _Initialize
bg: _Инициализиране

en: _Model:
bg: _Модел:

en: _Name:
bg: _Име:

en: iPod detected
bg: Открит е iPod

en: Unable to initialize new iPod
bg: Не може да се инициализира нов iPod

en: _Rename
bg: _Преименуване

en: Rename iPod
bg: Преименуване на iPod

en: _Properties
bg: Сво_йства

en: Display iPod properties
bg: Показване на свойства на iPod

en: _New Playlist
bg: _Нов списък с песни

en: Add new playlist to iPod
bg: Добавяне на нов списък с песни в iPod

en: Rename playlist
bg: Преименуване на списък с песни

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Delete playlist
bg: Изтриване на списък с песни

en: Podcasts
bg: Подкасти

en: New playlist
bg: Нов списък с песни

en: Advanced
bg: Разширени

en: Internet Radio
bg: Радио по Интернет

en: Support for broadcasting services transmitted via the Internet
bg: Поддръжка на услуги за излъчване по Интернет

en: <b>Download</b>
bg: <b>Изтегляне</b>

en: Jamendo Preferences
bg: Настройки на Jamendo

en: MP3 (200Kbps)
bg: MP3 (200 Kbps)

en: Ogg Vorbis (300Kbps)
bg: Ogg Vorbis (300 Kbps)

en: Visit Jamendo at
bg: Посетете Jamendo на

en: _Format:
bg: _Формат:

note: This text comes from http://www.jamendo.com/en/static/concept/ and was already translated in many languages. You should take a look on this site and check if you can't reuse it.
en:      * A legal framework protecting the artists (thanks to the Creative Commons licenses).
bg:      • Юридическа система за защита на изпълнителите (благодарение на лицензите
           Криейтив Комънс).

en:      * An adaptive music recommendation system based on iRATE to help listeners discover new artists based on their tastes
           and on other criteria such as their location.
bg:      • Адаптивна система за препоръки базирана на iRATE, за да помогне на
           слушателите да открият нови изпълнители според техните вкусове и
           други критерии като тяхното местоположение.

en:      * Free, simple and quick access to the music, for everyone.
bg:      • Безплатен, прост и бърз достъп до музиката.

en:      * The possibility of making direct donations to the artists.
bg:      • Възможност за директно даряване на изпълнителите.

en:      * The use of the latest Peer-to-Peer technologies
bg:      • Ползването на най-новите технологии в областта Peer-to-Peer

en: Jamendo is a new model for artists to promote, publish, and be paid for their music.
bg: Jamendo е нов модел, с който изпълнителите могат да разпространяват и публикуват
    музиката си и който им дава възможност да получават заплащане.

en: Jamendo is the only platform that joins together :
bg: Jamendo е единствената платформа, която обединява:

en: Jamendo users can discover and share albums, but also review them or start a discussion on the forums.
    Albums are democratically rated based on the visitors&#x2019; reviews.
    If they fancy an artist they can support him by making a donation.
bg: Потребителите на Jamendo могат да откриват и споделят албуми, но също и да ги
    коментират или дискутират във форумите. Албумите се оценяват въз основа на
    посетителите и коментарите. Ако харесват изпълнителя, посетителите могат да го
    подкрепят като правят дарения.

en: On Jamendo, the artists distribute their music under Creative Commons licenses.
    In a nutshell, they allow you to download, remix and share their music freely.
    It's a "Some rights reserved" agreement, perfectly suited for the new century.
bg: В Jamendo, изпълнителите предоставят тяхната музика под лицензите Криейтив
    Комънс. В основата си, те могат да се изтеглят, преправят и споделят свободно.
    Има споразумение тип „Някои права запазени“, което е подходящо за новия век.

en: These new rules make Jamendo able to use the new powerful means of digital distribution like
    Peer-to-Peer networks such as BitTorrent or eMule to legally distribute albums at near-zero cost.
bg: Тези нови правила помагат на Jamendo да използва новите и мощни средства за
    публикуване на цифрово съдържание като Peer-to-Peer мрежи, напр. BitTorrent или
    eMule. Така легалното разпространение на албуми излиза с почти нулев разход за
    това.

en: You can find more information at http://www.jamendo.com/
bg: За повече информация: http://www.jamendo.com/

en: Adds support to Rhythmbox for playing and downloading albums from Jamendo
bg: Добавя в Rhythmbox поддръжка на изпълнение и изтегляне на албуми от Jamendo

en: Stores
bg: Магазини

en: _Download Album
bg: _Изтегляне на албум

en: Download this album using BitTorrent
bg: Изтегляне на този албум с помощта на BitTorrent

note: Add Button for Donate
en: _Donate to Artist
bg: _Дарение за изпълнителя

en: Donate Money to this Artist
bg: Даряване на пари на този изпълнител

en: Loading Jamendo catalog
bg: Зареждане на каталога на Jamendo

en: Error looking up p2plink for album %s on jamendo.com
bg: Грешка при търсене на p2plink за албума %s в jamendo.com

en: Error looking up artist %s on jamendo.com
bg: Грешка при търсене на изпълнителя %s в jamendo.com

en: New Internet _Radio Station...
bg: Нова _радиостанция по Интернет…

en: Create a new Internet Radio station
bg: Създаване на нова радиостанция по Интернет

[ctx: Radio]
note: Translators: this is the toolbar button label for New Internet Radio Station action.
en: New
bg: Ново

en: Genre
bg: Жанр

en: Radio
bg: Радио

en: %d station | %d stations
bg[0]: %d станция
bg[1]: %d станции

en: New Internet Radio Station
bg: Нова радиостанция по Интернет

en: URL of internet radio station:
bg: Адрес на радиостанция:

en: %s Properties
bg: Настройки на %s

en: %lu kbps
bg: %lu kb/сек.

en: Unable to change station property
bg: Настройката на станцията не може да се промени

en: Unable to change station URI to %s, as that station already exists
bg: Адресът на станция не може да се промени на %s, защото станцията вече съществува

en: L_ocation:
bg: Mе_стоположение:

en: Control Rhythmbox using an infrared remote control
bg: Управление на Rhythmbox чрез дистанционно с инфрачервени лъчи

en: No lyrics found
bg: Не са намерени текстове

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Search again
bg: _Повторно търсене

en: Searching for lyrics...
bg: Търсене на текст…

en: Song L_yrics
bg: _Текст на песен

en: Display lyrics for the playing song
bg: Показване на текста на изпълняваната песен

en: Choose lyrics folder...
bg: Избиране на папка с текстове…

en: Fetch song lyrics from the Internet
bg: Изтегляне на текстове от Интернет

en: Song Lyrics
bg: Текст на песен

en: <b>Lyrics Folder</b>
bg: <b>Папка за текстовете</b>

en: <b>Search engines</b>
bg: <b>Търсачки</b>

en: Browse...
bg: Разглеждане…

en: Lyrics Plugin Preferences
bg: Настройки на приставката за текстове

en:      * Founder/owner runs it -- support a small business
bg:      • Основателят/притежателят го изпълнява — поддържа малък бизнес

en:     * 50% of payment goes to artist (makes buyer feel good: they're helping the world)
bg:      • 50 % от сумата остава за изпълнителя (което кара купувача да се чувства
           добре, защото прави света по-добро място)

en:     * All albums and artists hand-picked
bg:      • Всички албуми и изпълнители са подбрани

en:     * Downloads and CDs are both available (no other site on the internet sells both)
bg:      • Налични са изтегляния и компакт дискове (никой друг сайт в Интернет не
           продава и двете)

en:     * Extensive biographical info about each musician, and artist photo -- feel a strong connection to the artist
bg:      • Разширена биографична информация за всеки музикант и снимка на всеки
           изпълнител — почувствайте силна връзка с изпълнителя

en:     * Free listening of all songs
bg:      • Свободно слушане на всички песни

en:     * Full color, high quality cover art PDF available for most albums - easy to print
bg:      • Пълноцветни и висококачествени обложки за повечето албуми във формат
           PDF — лесно разпечатване

en:     * Low pressure environment - nothing flashing, no audio ads while listening to albums
bg:      • Спокойна среда — нищо, което да премигва, никакви аудио реклами докато
           слушате албуми

en:     * Music selection is unique to Magnatune, unlike most on-line stores that have more-or-less the same (gigantic) selection
bg:      • Подбраната музика в Magnatune е различна от повечето онлайн магазини,
           които предлагат повече или по-малко еднакъв (макар и грамаден) избор

en:     * No copy protection on the music (DRM) which allows playing music on any device (unlike iTunes/MSN/etc)
bg:      • Без защита от копиране на музиката (DRM), което позволява да я слушате на
           всяко устройство (за разлика от iTunes/MSN/и т.н.)

en:     * No need to "register" to listen or buy
bg:      • Не е нужно да се „регистрирате“, за да слушате или купувате

en:     * Not part of the "evil" major label machine - for those that hate the music biz and want to help topple it
bg:      • Не е брънка от „злата“ машина на звукозаписни компании, затова е за тези,
           които мразят звукозаписния бизнес и искат да го преобърнат

en:     * Not venture-capital backed big business
bg:      • Не е голям бизнес използващ рисков, инвестиционен капитал

en:     * Our genres are hard to find in record stores and not on radio (though do appear on college radio)
bg:      • Нашите жанрове трудно се откриват в магазините и не се излъчват по
           радиото (появяват се в университетските радиостанции)

en:     * Perfect quality downloads (CD copy) are available when you download (not inferior quality sound)
bg:      • Достъпни за изтегляне са варианти с идеално качество (копия на CD —
           качеството не е влошено)

en:     * Radio stations and "genre mix" playlists allow background listening - can do work while listening to our music
bg:      • Радиостанции и списъци с песни със „смесени жанрове“ позволяват слушане
           във фонов режим — можете да работите докато слушате музика

en:     * Smaller selection means easier to find good music
bg:      • По-строгият подбор означава по-лесно да намерите подходяща музика

en:     * Variable pricing scheme means you can pay as little as $5 for an album if you choose
bg:      • Разнообразни схеми с цени по ваш избор, които почват от по 5 долара за
           албум

en:     * Very simple user interface, quick to play music
bg:      • Много прост потребителски интерфейс, музиката се слуша лесно

en:     * Wide variety of genres, can fit any mood
bg:      • Широк избор от жанрове, може да задоволи всяко настроение

en: <b>Magnatune online music store</b>
bg: <b>Онлайн музикален магазин Magnatune</b>

en: Magnatune is an online record label that is not evil. Some of their key attributes are:
bg: Magnatune е звукозаписна компания онлайн, която не е „зла“. Някои от ключовите
    ѝ преимущества са:

en: You can find more information at http://www.magnatune.com/
bg: За повече информация: http://www.magnatune.com/

en: $10 US (better than average)
bg: 10 USD (над средното)

en: $11 US
bg: 11 USD

en: $12 US (generous)
bg: 12 USD (щедро)

en: $13 US
bg: 13 USD

en: $14 US
bg: 14 USD

en: $15 US (VERY generous!)
bg: 15 USD (МНОГО щедро!)

en: $16 US
bg: 16 USD

en: $17 US
bg: 17 USD

en: $18 US (We love you!)
bg: 18 USD (Обичаме ви!)

en: $5 US
bg: 5 USD

en: $6 US
bg: 6 USD

en: $7 US
bg: 7 USD

en: $8 US (typical)
bg: 8 USD (стандартно)

en: $9 US
bg: 9 USD

en: 128K MP3
bg: 128 K MP3

en: <span weight="bold" foreground="red">Your credit card is past the expiration date listed.</span>
bg: <span weight="bold" foreground="red">Кредитната ви карта е с изтекъл срок.</span>

en: April (04)
bg: Април (04)

en: August (08)
bg: Август (08)

en: C_redit Card:
bg: К_редитна карта:

en: December (12)
bg: Декември (12)

en: Default _amount to pay:
bg: Начална _стойност за плащане:

en: Expiry:
bg: Изтича на:

en: February (02)
bg: Февруари (02)

en: Find out about Magnatune at
bg: Научете за Magnatune на

en: January (01)
bg: Януари (01)

en: July (07)
bg: Юли (07)

en: June (06)
bg: Юни (06)

en: Magnatune Information
bg: Информация за Magnatune

en: Magnatune Preferences
bg: Настройки на Magnatune

en: March (03)
bg: Март (03)

en: May (05)
bg: Май (05)

en: November (11)
bg: Ноември (11)

en: October (10)
bg: Октомври (10)

en: Preferred audio _format:
bg: Предпочитан аудио _формат:

en: Redownload purchased music at
bg: Повторно изтегляне на закупена музика от

en: Remember my credit card details
bg: Запомняне на данните на кредитната карта

en: September (09)
bg: Септември (09)

en: Visit Magnatune at
bg: Посетете Magnatune на

en: _Email:
bg: _Е-поща:

en: _Month:
bg: _Месец:

en: Audio _format:
bg: Аудио _формат:

en: C_redit Card number:
bg: Номер на к_редитна карта:

en: Credit Card
bg: Кредитна карта

en: Expiry _month:
bg: Месец на _изтичане:

en: Expiry _year (last two digits):
bg: Година на _изтичане (последните две цифри):

en: Gift Card
bg: Карта за подаръци

en: Gift card number:
bg: Номер на карта за подаръци:

en: Purchase Magnatune Tracks
bg: Закупуване на песни от Magnatune

en: _Amount to pay (US Dollars):
bg: _Стойност за плащане (щатски долари):

en: _Email address:
bg: _Адрес на е-поща:

en: _Name (as printed on card):
bg: _Име (както е на картата):

en: _Purchase
bg: _Купуване

en: _Remember my credit card details
bg: _Запомняне на данните на кредитната карта

en: Adds support to Rhythmbox for playing and purchasing from the Magnatune online music store
bg: Добавя към Rhythmbox поддръжка за изпълнение и пазаруване онлайн от музикалния магазин Magnatune

en: Magnatune Store
bg: Магазин Magnatune

en: Loading Magnatune catalog
bg: Зареждане на каталога на Magnatune

en: Downloading Magnatune Album(s)
bg: Изтегляне на албум(и) от Magnatune

en: Couldn't purchase album
bg: Албумът не е закупен

en: You must have a library location set to purchase an album.
bg: Трябва да сте задали местоположение на фонотеката, за да купите албум.

en: Would you like to purchase the album <i>%(album)s</i> by '%(artist)s'?
bg: Искате ли да купите албума <i>%(album)s</i> от „%(artist)s?“

en: Unable to load catalog
bg: Каталогът не може да се зареди

en: Rhythmbox could not understand the Magnatune catalog, please file a bug.
bg: Rhythmbox не може да анализира каталога на Magnatune, моля докладвайте грешката.

en: Authorizing Purchase
bg: Разрешаване на покупки

en: Authorizing purchase with the Magnatune server. Please wait...
bg: Разрешаване на покупки от сървъра на Magnatune. Изчакайте…

en: Purchase Error
bg: Грешка при покупка

en: An error occurred while trying to purchase the album.
    The Magnatune server returned:
    %s
bg: Възникна грешка при опит за купуване на албума.
    Сървърът на Magnatune върна:
    %s

en: Error
bg: Грешка

en: An error occurred while trying to purchase the album.
    The error text is:
    %s
bg: Възникна грешка при опит за купуване на албума.
    Текстът на грешката е:
    %s

note: Add the popup menu actions
en: Purchase Album
bg: Купуване на албум

en: Purchase this album from Magnatune
bg: Купуване на този албум от Magnatune

en: Purchase Physical CD
bg: Купуване на физически диск CD

en: Purchase a physical CD from Magnatune
bg: Купуване на физически диск CD от Magnatune

en: Artist Information
bg: Информация за изпълнителя

en: Get information about this artist
bg: Информация за изпълнителя

en: Cancel Downloads
bg: Отказване на изтеглянията

en: Stop downloading purchased albums
bg: Спиране на изтегляне на купените албуми

en: Control Rhythmbox using key shortcuts
bg: Управляване на Rhythmbox с помощта на бързи клавиши

en: Media Player Keys
bg: Клавиши за мултимедия

en: Portable Players - MTP
bg: Портативни плеъри — MTP

en: Support for MTP devices (show the content, transfer, play from device)
bg: Поддръжка за устройства с MTP (показване на съдържанието, прехвърляне, слушане от устройството)

en: Device Name:
bg: Устройство:

en: Manufacturer:
bg: Производител:

en: Unable to open temporary file: %s
bg: Не може да се отвори временен файл: %s

en: _Eject
bg: _Изваждане

en: Eject MTP-device
bg: Изваждане на устройство с MTP

en: Rename MTP-device
bg: Преименуване на устройство с MTP

en: Display device properties
bg: Показване на свойствата на устройството

en: Digital Audio Player
bg: Цифров аудио плеър

en: Unable to copy file from MTP device: %s
bg: Не може да се копира файл от устройство с MTP: %s

en: Not enough space in %s
bg: Няма достатъчно място на %s

en: Unable to send file to MTP device: %s
bg: Не може да се копира файл на устройство с MTP: %s

en: Media player device error
bg: Грешка на устройство — цифров плеър

en: Inhibit Power Manager from suspending the machine while playing
bg: Предотвратяване на приспиването на компютъра от управлението на захранването, докато се слуша музика

en: Power Manager
bg: Управление на захранването

en: Playing
bg: Изпълнение

en: _Python Console
bg: _Конзола на Python

en: Show Rhythmbox's python console
bg: Показване на конзолата на Rhythmbox за Python

en: Python Debugger
bg: Изчистване на грешки на Python

en: Enable remote python debugging with rpdb2
bg: Включване на отдалеченото изчистване на грешки на Python с rpdb2

en: You can access the main window through the 'shell' variable :
bg: Можете да достъпите основния прозорец чрез променливата за „обвивката“:

en: After you press OK, Rhythmbox will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in GConf, it will use the default password ('rhythmbox').
bg: След като натиснете „OK“, Rhythmbox ще изчака докато се свържете с winpdb или rpdb2. Ако не сте сте задали парола на програма за изчистване на грешки в GConf, ще се използва паролата по подразбиране („rhythmbox“).

note: ex:noet:ts=8:
en: Interactive python console
bg: Интерактивна конзола на Python

en: Python Console
bg: Конзола на Python

en: Python Source
bg: Изходен код на Python

en: A sample plugin in Python with no features
bg: Примерна приставка на Python без функции

en: Python Sample Plugin
bg: Примерна приставка на Python

en: Sample Plugin
bg: Примерна приставка

en: A sample plugin in C with no features
bg: Примерна приставка на C без функции

en: A sample plugin in Vala with no features
bg: Примерна приставка на Vala без функции

en: Vala Sample Plugin
bg: Примерна приставка на Vala

en: Orientation
bg: Ориентация

en: The orientation of the tray.
bg: Ориентация на иконата в панела.

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Hide the music player window
bg: Скриване на главния прозорец

en: _Show Music Player
bg: Показване на _главния прозорец

en: Choose music to play
bg: Изберете музика за слушане

en: Show N_otifications
bg: Показване на _уведомявания

en: Show notifications of song changes and other events
bg: Показване на уведомявания за промени по песните и други събития

en: Next
bg: Напред

en: Not playing
bg: Нищо не се изпълнява

note: Translators: the %s is the elapsed and total time
en: Paused, %s
bg: На пауза, %s

note: Translators: by Artist
en: by <i>%s</i>
bg: на <i>%s</i>

note: Translators: from Album
en: from <i>%s</i>
bg: от <i>%s</i>

en: Status Icon
bg: Икона за състояние

en: Status icon and notification popups
bg: Икона за състояние и известяващи изскачащи прозорци

en: Always shown
bg: винаги се показват

en: Always visible
bg: винаги се показва

en: Change song
bg: сменя на песента

en: Change volume
bg: променя силата на звука

en: Never shown
bg: никога не се показват

en: Never visible
bg: никога не се показва

en: Owns the main window
bg: управлява основния прозорец

en: Shown when the main window is hidden
bg: когато основният прозорец е скрит

en: Status icon preferences
bg: Настройки на икона за състояние

en: Visible with notifications
bg: показва се с известията

en: _Mouse wheel:
bg: _Колелце на мишката:

en: _Notifications:
bg: _Известия:

en: _Status icon:
bg: Икона за _състояние:

en: _Visualization
bg: _Визуализация

en: Start or stop visualization
bg: Пускане и спиране на визуализация

en: Small
bg: малко

en: Normal
bg: нормално

en: Large
bg: голямо

en: Extra Large
bg: извънредно голямо

en: Embedded
bg: вграждане

en: Fullscreen
bg: на цял екран

en: Desktop
bg: върху работния плот

en: Window
bg: в прозорец

en: Unable to start video output
bg: Извеждането на видео не може да започне

en: Failed to link new visual effect into the GStreamer pipeline
bg: Неуспех при свързване на нов визуален ефект към конвейера на GStreamer

en: Unable to start visualization
bg: Визуализацията не може да се стартира

en: Enable visual effects?
bg: Да се включат ли визуалните ефекти?

en: It seems you are running Rhythmbox remotely.
    Are you sure you want to enable the visual effects?
bg: Изглежда изпълнявате Rhythmbox отдалечено.
    Сигурни ли сте, че искате да включите визуалните ефекти?

en: Music Player Visualization
bg: Визуализация на музикален плеър

en: Disable
bg: Изключване

en: Mode:
bg: Режим:

en: Quality:
bg: Качество:

en: Screen:
bg: Екран:

en: Visualization:
bg: Визуализация:

en: Displays visualizations
bg: Показва визуализациите

en: Visualization
bg: Визуализация

en: Error creating podcast download directory
bg: Грешка при създаване на папка за изтегляне на подкаст

en: Unable to create the download directory for %s: %s
bg: Не може да се създаде папка за изтегляне на %s: %s

en: Invalid URL
bg: Неправилен адрес

en: The URL "%s" is not valid, please check it.
bg: Адресът „%s“ е неправилен. Проверете го.

note: added as something else, probably iradio
en: URL already added
bg: Адресът вече е добавен

en: The URL "%s" has already been added as a radio station. If this is a podcast feed, please remove the radio station.
bg: Адресът „%s“ вече е добавен като радиостанция. Ако това е емисия на подкаст, изтрийте радиостанцията.

en: The URL '%s' does not appear to be a podcast feed. It may be the wrong URL, or the feed may be broken. Would you like Rhythmbox to attempt to use it anyway?
bg: Адресът „%s“ изглежда, че не е източник на подкаст. Може адресът да е погрешен или пък може да е правилен, но подкастът да е счупен. Искате ли Rhythmbox да го използва въпреки това?

en: Podcast
bg: Подкаст

en: There was a problem adding this podcast: %s.  Please verify the URL: %s
bg: Имаше проблем при добавянето на този подкаст: %s. Проверете следния адрес: %s

en: Unable to check file type: %s
bg: Видът на файла не може да се провери: %s

en: Unexpected file type: %s
bg: Неочакван вид файл: %s

en: Unable to parse the feed contents
bg: Не може да се анализира съдържанието на емисията

en: The feed does not contain any downloadable items
bg: Емисията не съдържа никакви елементи за изтегляне

en: Not Downloaded
bg: Не е изтеглено

en: Don't start a new instance of Rhythmbox
bg: Да не се стартира нов процес на Rhythmbox

en: Quit Rhythmbox
bg: Спиране на Rhythmbox

en: Don't present an existing Rhythmbox window
bg: Да не се показва съществуващ прозорец на Rhythmbox

en: Hide the Rhythmbox window
bg: Скриване на прозореца на Rhythmbox

en: Jump to next song
bg: Отиване на следващата песен

en: Jump to previous song
bg: Отиване на предишната песен

en: Show notification of the playing song
bg: Показване на известяване за изпълняваната песен

en: Resume playback if currently paused
bg: Продължаване на изпълнението, ако в момента е на пауза

en: Pause playback if currently playing
bg: Пауза, ако в момента се изпълнява нещо

en: Toggle play/pause mode
bg: Превключване на изпълнение/пауза

note: { "stop", 0, 0, G_OPTION_ARG_NONE, &stop, N_("Stop playback"), NULL },
en: Play a specified URI, importing it if necessary
bg: Изпълнение на указания адрес с внасяне при необходимост

en: URI to play
bg: Адрес за изпълнение

en: Add specified tracks to the play queue
bg: Добавяне на избраните песни към опашката

en: Empty the play queue before adding new tracks
bg: Изчистване на опашката, преди да се добавят нови песни

en: Print the title and artist of the playing song
bg: Показване на заглавието и изпълнителя на текущата песен

en: Print formatted details of the song
bg: Отпечатване на данните за песента във форматиран вид

en: Set the playback volume
bg: Задаване на силата на звука

en: Increase the playback volume
bg: Увеличаване на силата на звука

en: Decrease the playback volume
bg: Намаляване на силата на звука

en: Print the current playback volume
bg: Отпечатване на текущата сила на звука

en: Mute playback
bg: Без звук

en: Unmute playback
bg: Със звук

en: Set the rating of the current song
bg: Задаване на оценката на текущата песен

en: Playback is muted.
bg: Изпълнението е без звук.

en: Playback volume is %f.
bg: Силата на звука е %f.

en: All
bg: Всички

en: The database was created by a later version of Rhythmbox.  This version of Rhythmbox cannot read the database.
bg: Базата от данни е създадена от по-нова версия на Rhythmbox. Тази версия на Rhythmbox не може да прочете базата.

en: Couldn't access %s: %s
bg: Няма достъп до %s: %s

note: Translators: this is an example artist name.  It should * not be translated literally, but could be replaced with * a local artist name if desired.  Ensure the album name * and song title are also replaced in this case.
en: The Beatles
bg: Битълс

en: invalid unicode in error message
bg: неправилен Уникод в съобщението за грешка

en: Empty file
bg: Празен файл

note: Translators: the parameter here is a list of GStreamer plugins. * The plugin names are already translated.
en: Additional GStreamer plugins are required to play this file: %s
bg: Необходими са допълнителни приставки на GStreamer за изпълнение на файла: %s

en: Could not load the music database:
bg: Базата от данни не можа да се зареди:

en: %ld minute | %ld minutes
bg[0]: %ld минута
bg[1]: %ld минути

en: %ld hour | %ld hours
bg[0]: %ld час
bg[1]: %ld часа

en: %ld day | %ld days
bg[0]: %ld ден
bg[1]: %ld дни

note: Translators: the format is "X days, X hours and X minutes"
en: %s, %s and %s
bg: %s, %s и %s

note: Translators: the format is "X days and X hours" Translators: the format is "X days and X minutes" Translators: the format is "X hours and X minutes"
en: %s and %s
bg: %s и %s

en: Enable debug output
bg: Включване на преглед на грешки

en: Enable debug output matching a specified string
bg: Включване на преглед на грешки, които съдържат указания низ

en: Do not update the library with file changes
bg: Фонотеката да не се актуализира с промени на файловете

en: Do not register the shell
bg: Обвивката да не се регистрира

en: Don't save any data permanently (implies --no-registration)
bg: Да не се запазват никакви данни за постоянно (предполага „--no-registration“)

en: Path for database file to use
bg: Път към базата от данни

en: Path for playlists file to use
bg: Път към списъка с песни за изпълнение

en: [URI...]
bg: [АДРЕС…]

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: %s
    За пълния списък с опции изпълнете „%s --help“.

en: MPEG Version 3.0 URL
bg: Адрес MPEG Версия 3.0

en: Shoutcast playlist
bg: Списък с песни на Shoutcast

en: XML Shareable Playlist Format
bg: Формат в XML на списък със споделени песни:

note: Submenu of Music
en: _Playlist
bg: Сп_исък с песни

en: _New Playlist...
bg: _Нов списък с песни…

en: Create a new playlist
bg: Създаване на нов списък с песни

en: New _Automatic Playlist...
bg: Нов _автоматичен списък с песни…

en: Create a new automatically updating playlist
bg: Създаване на нов, автоматично обновяващ се списък с песни

en: _Load from File...
bg: _Зареждане от файл…

en: Choose a playlist to be loaded
bg: Избиране на списък с песни за зареждане

en: _Save to File...
bg: _Запазване във файл…

en: Save a playlist to a file
bg: Запазване на списъка с песните във файл

en: Change this automatic playlist
bg: Създаване на автоматичен списък с песни

en: _Queue All Tracks
bg: _Всички песни на опашката

en: Add all tracks in this playlist to the queue
bg: Добавяне на всички песни в списъка към опашката

en: _Shuffle Playlist
bg: _Разбъркано изпълняване

en: Shuffle the tracks in this playlist
bg: Разместване на последователността на песните в този списък с песни

en: Save the play queue to a file
bg: Запазване на опашката с песни във файл

en: Unnamed playlist
bg: Списък с песни без име

en: The playlist file may be in an unknown format or corrupted.
bg: Файлът със списъка на песните може да е в непознат формат или да е развален.

en: Untitled Playlist
bg: Неозаглавен списък с песни

en: Couldn't read playlist
bg: Списъкът с песни не може да бъде прочетен

en: Playlists
bg: Списъци с песни

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Load Playlist
bg: Зареждане на списък с песни

en: Couldn't save playlist
bg: Списъкът с песни не може да бъде запазен

en: Unsupported file extension given.
bg: Дадено е неподдържано файлово разширение.

en: Playlist %s already exists
bg: Списъкът с песни „%s“ вече съществува

en: Unknown playlist: %s
bg: Непознат списък с песни: %s

en: Playlist %s is an automatic playlist
bg: Списъкът с песни „%s“ е автоматичен

en: Plugin
bg: Приставка

en: Enabled
bg: Активирано

en: Plugin Error
bg: Грешка в приставката

en: Unable to activate plugin %s
bg: Неуспех при активиране на приставката „%s“

en: Eject this medium
bg: Изваждане на носителя

en: _Extract to Library
bg: _Извличане към фонотеката

en: Copy all tracks to the library
bg: Копиране на всички песни към фонотеката

en: _Scan Removable Media
bg: Проверка на преносимите _устройства

en: Scan for new Removable Media
bg: Проверка за нови преносими носители

note: Translators: this is the toolbar button label for Copy to Library action.
en: Extract
bg: Извличане

en: Unable to eject
bg: Не може да се извади

en: Unable to unmount
bg: Не може да се демонтира

en: Select _All
bg: Из_бор на всичко

en: Select all songs
bg: Избиране на всички песни

en: D_eselect All
bg: Из_чистване на избора

en: Deselect all songs
bg: Изчистване на избора

en: Cu_t
bg: От_рязване

en: Cut selection
bg: Отрязване на избраните

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Copy selection
bg: Копиране на избраните

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: Paste selection
bg: Поставяне на избраните

en: _Remove
bg: _Изтриване от списъка

en: Remove selection
bg: _Изтриване на избраните от списъка

en: _Move to Trash
bg: Преместване в ко_шчето

en: Move selection to the trash
bg: Преместване на избраните в кошчето

en: Add to P_laylist
bg: _Добавяне към списък с песни

en: Add the selected songs to a new playlist
bg: Добавяне на избраните песни към нов списък с песни

en: Add _to Play Queue
bg: Добавяне към _опашката

en: Add the selected songs to the play queue
bg: Добавяне на избраните песни към опашката

en: Remove
bg: Премахване

en: Pr_operties
bg: Сво_йства

en: Show information on the selected song
bg: Показване на информация за избраната песен

en: Pre_vious
bg: _Предишна песен

en: Start playing the previous song
bg: Изпълнение на предишната песен

en: _Next
bg: С_ледваща песен

en: Start playing the next song
bg: Изпълнение на следващата песен

en: _Increase Volume
bg: _Увеличаване на звука

en: Increase playback volume
bg: Увеличаване на силата на звука

en: _Decrease Volume
bg: Н_амаляване на звука

en: Decrease playback volume
bg: Намаляване на силата на звука

en: _Play
bg: _Изпълнение

en: Start playback
bg: Стартиране на изпълнението

en: Sh_uffle
bg: Раз_бъркано

en: Play songs in a random order
bg: Слушане на песните в случаен ред

en: _Repeat
bg: По_втаряне

en: Play first song again after all songs are played
bg: Изпълняване отново на първата песен след всички други

en: _Song Position Slider
bg: Плъз_гач за позицията на песента

en: Change the visibility of the song position slider
bg: Променяне на видимостта на плъзгача за позиция на песента

en: Stream error
bg: Грешка в потока

en: Unexpected end of stream!
bg: Неочакван край на потока!

en: Linear
bg: Линейно

en: Linear looping
bg: Непрекъснато повтаряне

en: Shuffle
bg: Случайно

en: Random with equal weights
bg: Случайно с еднаква вероятност

en: Random by time since last play
bg: Случайно по време на последно изпълнение

en: Random by rating
bg: Случайно по рейтинг

en: Random by time since last play and rating
bg: Случайно по време на последно изпълнение и рейтинг

en: Linear, removing entries once played
bg: Последователно, премахване на песни след изпълнението им

en: Failed to create the player: %s
bg: Неуспех при създаването на програмата: %s

en: Playlist was empty
bg: Списъкът с песни беше празен

en: Not currently playing
bg: Нищо не се изпълнява

en: No previous song
bg: Няма предишна песен

en: No next song
bg: Няма следваща песен

en: Couldn't start playback
bg: Изпълнението не може да бъде стартирано

en: Couldn't stop playback
bg: Изпълнението не може да бъде спряно

en: Playback position not available
bg: Липсва позиция на изпълнение

en: Current song is not seekable
bg: В текущата песен не може да се търси

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Couldn't display help
bg: Помощта не може да бъде показана

en: Music Player Preferences
bg: Настройки

en: General
bg: Основни

en: Playback
bg: Изпълнение

en: _Music
bg: _Музика

en: _View
bg: _Изглед

en: _Control
bg: _Управление

en: _Tools
bg: И_нструменти

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Import Folder...
bg: Внасяне на _папка…

en: Choose folder to be added to the Library
bg: Избиране на папка, която да се добавя към фонотеката

en: Import _File...
bg: Внасяне на _файл…

en: Choose file to be added to the Library
bg: Избиране на файл, който да се добави към фонотеката

en: _About
bg: _Относно

en: Show information about the music player
bg: Показване на информация за програмата

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: Display music player help
bg: Показване на потребителското ръководство

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Quit the music player
bg: Спиране на програмата

en: Prefere_nces
bg: Настро_йки

en: Edit music player preferences
bg: Редактиране на настройките на програмата

en: Plu_gins
bg: При_ставки

en: Change and configure plugins
bg: Промяна и настройка на приставки

en: Show _All Tracks
bg: _Показване на всички песни

en: Show all tracks in this music source
bg: Показване на всички песни от този музикален източник

en: _Jump to Playing Song
bg: _Към изпълняваната песен

en: Scroll the view to the currently playing song
bg: Прелистване на прозореца с изпълняваните в момента песни

en: Side _Pane
bg: _Страничен панел

en: Change the visibility of the side pane
bg: Променяне на видимостта на страничния панел

en: T_oolbar
bg: Лента с _инструменти

en: Change the visibility of the toolbar
bg: Промяна на видимостта на лентата с инструментите

en: _Small Display
bg: _Малък прозорец

en: Make the main window smaller
bg: Смаляване на главния прозорец

en: Party _Mode
bg: На _цял екран

en: Change the status of the party mode
bg: Смяна на състоянието на цял екран – като за купон

en: Play _Queue as Side Pane
bg: _Опашката като страничен панел

en: Change whether the queue is visible as a source or a sidebar
bg: Промяна на това дали опашката за изпълнение да е видима като източник или като страничен панел

en: S_tatusbar
bg: _Лента за състоянието

en: Change the visibility of the statusbar
bg: Промяна на видимостта на лентата за състоянието

en: Unable to move user data files
bg: Потребителските файлове не могат да се преместят

en: Change the music volume
bg: Промяна силата на звука

en: Error while saving song information
bg: Грешка при запазване на информация за песента

en: Transferring track %d out of %d (%.0f%%)
bg: Прехвърляне на песен %d от %d (%.0f%%)

en: Transferring track %d out of %d
bg: Прехвърляне на песен %d от %d

note: Translators: %s is the song name
en: %s (Paused)
bg: %s (Пауза)

en: Rhythmbox is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Rhythmbox) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или 
    променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е 
    публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по 
    ваше решение) по-късна версия.

en: Rhythmbox is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ 
    НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И 
    ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with Rhythmbox; if not, write to the Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) 
    заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, 
    Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Maintainers:
bg: Поддръжка:

en: Former Maintainers:
bg: Предишна поддръжка:

en: Contributors:
bg: Сътрудници:

en: Music management and playback software for GNOME.
bg: Софтуер за управление и изпълнение на музика за GNOME.

en: Rhythmbox Website
bg: Уеб сайт на Rhythmbox

en: Configure Plugins
bg: Настройки на приставките

en: Import Folder into Library
bg: Зареждане на папка във фонотеката

en: Import File into Library
bg: Зареждане на файл във фонотеката

en: No registered source can handle URI %s
bg: Никой регистриран източник не може да обработи адреса %s

en: Unknown song URI: %s
bg: Неизвестен адрес на песен: %s

en: Unknown property %s
bg: Неизвестно свойство %s

en: Invalid property type %s for property %s
bg: Неправилен вид %s на свойство %s

en: _Browse
bg: _Разглеждане

en: Change the visibility of the browser
bg: Променяне на видимостта на браузъра

en: Filter music display by genre, artist, album, or title
bg: Филтриране на музиката по жанр, изпълнител, албум, или заглавие

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Search all fields
bg: Търсене във всички полета

en: Artists
bg: Изпълнители

en: Search artists
bg: Търсене на изпълнители

en: Search albums
bg: Търсене на албуми

en: Titles
bg: Заглавия

en: Search titles
bg: Търсене на заглавия

en: Error transferring track
bg: Грешка при пренасяне на песен

en: Browse This _Genre
bg: Разглеждане на този _жанр

en: Set the browser to view only this genre
bg: Изглед само на този жанр

en: Browse This _Artist
bg: Разглеждане на този _изпълнител

en: Set the browser to view only this artist
bg: Изглед само на този изпълнител

en: Browse This A_lbum
bg: Разглеждане на този _албум

en: Set the browser to view only this album
bg: Изглед само на този албум

en: Import Errors
bg: Грешки при внасянето

en: %d import errors | %d import errors
bg[0]: %d грешка при внасяне
bg[1]: %d грешки при внасяне

en: Artist/Artist - Album
bg: Изпълнител/Изпълнител - Албум

en: Artist/Album
bg: Изпълнител/Албум

en: Artist - Album
bg: Изпълнител - Албум

en: Album
bg: Албум

en: Number - Title
bg: Номер - Заглавие

en: Artist - Title
bg: Изпълнител - Заглавие

en: Artist - Number - Title
bg: Изпълнител - Номер - Заглавие

en: Artist (Album) - Number - Title
bg: Изпълнител (Албум) - Номер - Заглавие

en: Number. Artist - Title
bg: Номер. Изпълнител - Заглавие

en: Music
bg: Музика

en: Choose Library Location
bg: Избор на местоположение на фонотеката

en: Multiple locations set
bg: Настроени са множество местоположения

en: Example Path:
bg: Примерен път:

note: Translators: this is used to display the amount of storage space * used and the total storage space on an device.
en: %s of %s
bg: %s от %s

en: Missing Files
bg: Липсващи файлове

en: %d missing file | %d missing files
bg[0]: %d липсващ файл
bg[1]: %d липсващи файла

en: Clear _Queue
bg: Из_чистване на опашката

en: Remove all songs from the play queue
bg: Премахване на всички песни от опашката

en: Shuffle Queue
bg: Разбъркано изпълнение на опашка

en: Shuffle the tracks in the play queue
bg: Разбъркано изпълнение на песните в опашката

note: Translators: this is the toolbutton label for Clear Queue action
en: Clear
bg: Изчистване

en: Play Queue
bg: Опашка

en: from
bg: от

en: by
bg: на

en: _New Podcast Feed...
bg: _Нова емисия на подкаст…

en: Subscribe to a new Podcast Feed
bg: Абониране към нова емисия на подкаст

en: Download _Episode
bg: Изтегляне на _епизод

en: Download Podcast Episode
bg: Изтегляне на епизод на подкаст

en: _Cancel Download
bg: _Отказване на изтегляне

en: Cancel Episode Download
bg: Отказване на изтегляне на епизод

en: Episode Properties
bg: Настройки на епизода

en: _Update Podcast Feed
bg: _Обновяване на емисия на подкаст

en: Update Feed
bg: Обновяване на емисия

en: _Delete Podcast Feed
bg: _Изтриване на емисия на подкаст

en: Delete Feed
bg: Изтриване на емисия

en: _Update All Feeds
bg: _Обновяване на всички емисии

en: Update all feeds
bg: Обновяване на всички емисии

en: Feeds
bg: Емисии

en: Search podcast feeds
bg: Търсене на емисии на подкасти

en: Episodes
bg: Епизоди

en: Search podcast episodes
bg: Търсене на епизоди от подкасти

[ctx: Podcast]
note: Translators: this is the toolbar button label for New Podcast Feed action.
en: New
bg: Нов

note: Translators: this is the toolbar button label for Update All Feeds action.
en: Update
bg: Обновяване

en: Date
bg: Дата

en: Feed
bg: Емисия

en: Status
bg: Състояние

en: Downloaded
bg: Изтегляния

en: Waiting
bg: Изчакване

en: Failed
bg: Неуспех

en: Delete the podcast episode and downloaded file?
bg: Да се изтрие ли епизода на подкаст и изтегления файл?

en: If you choose to delete the episode and file, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the episode but keep the downloaded file by choosing to delete the episode only.
bg: Ако изберете да изтриете епизода и файла, те ще бъдат окончателно изтрити. Можете да изберете да изтриете само епизода като запазите сваления файл.

en: Delete _Episode Only
bg: Изтриване само на _епизода

en: _Delete Episode And File
bg: _Изтриване на епизода и на файла

en: Delete the podcast feed and downloaded files?
bg: Да се изтрие ли на емисията на подкаста, както и изтеглените файлове?

en: If you choose to delete the feed and files, they will be permanently lost.  Please note that you can delete the feed but keep the downloaded files by choosing to delete the feed only.
bg: Ако изберете да изтриете емисията и файловете, те ще бъдат окончателно изтрити. Можете да изберете да изтриете само емисията като запазите свалените файлове.

en: Delete _Feed Only
bg: Изтриване _само на емисията

en: _Delete Feed And Files
bg: _Изтриване на емисията и файловете

en: %d feed | All %d feeds
bg[0]: %d емисия
bg[1]: Всички %d емисии

en: Downloading podcast
bg: Изтегляне на подкаст

en: Finished downloading podcast
bg: Изтеглянето на подкаст приключи

en: New updates available from
bg: Достъпни са нови обновления от

en: Error in podcast
bg: Грешка в подкаст

en: %s. Would you like to add the podcast feed anyway?
bg: %s. Искате ли да добавите емисията на подкаст въпреки това?

en: New Podcast Feed
bg: Нова емисия на подкаст

en: URL of podcast feed:
bg: Адрес на емисията на подкаст:

en: %d episode | %d episodes
bg[0]: %d епизод
bg[1]: %d епизоди

en: Podcast Error
bg: Грешка на подкаст

en: %d song | %d songs
bg[0]: %d песен
bg[1]: %d песни

en: Library
bg: Фонотека

en: Devices
bg: Устройства

en: Shared
bg: Споделени

en: S_ource
bg: _Източник

en: Connecting
bg: Свързване

en: Buffering
bg: Буфериране…

en: Pixbuf Object
bg: Графичен обект

en: The pixbuf to render.
bg: Графичният обект, който да се изобрази.

en: Lossless
bg: Без загуби

en: Track
bg: Песен

en: Time
bg: Време

en: Year
bg: Година

en: Quality
bg: Качество

en: 000 kbps
bg: 000 kb/сек.

en: Rating
bg: Оценка

en: Play Count
bg: Брой слушания

en: Last Played
bg: Последно слушане

en: Date Added
bg: Дата на добавяне

en: Last Seen
bg: Последно виждано

en: Location
bg: Местоположение

en: Now Playing
bg: В момента се изпълнява

en: Playback Error
bg: Грешка при изпълнението

en: Not Playing
bg: Не се изпълнява нищо

en: %d artist (%d) | All %d artists (%d)
bg[0]: %d изпълнител (%d)
bg[1]: Всички %d изпълнителя (%d)

en: %d album (%d) | All %d albums (%d)
bg[0]: %d албум (%d)
bg[1]: Всички %d албума (%d)

en: %d genre (%d) | All %d genres (%d)
bg[0]: %d жанр (%d)
bg[1]: Всички %d жанра (%d)

en: %d (%d) | All %d (%d)
bg[0]: %d (%d)
bg[1]: Всички %d (%d)

en: Path
bg: Път

en: Track Number
bg: Номер на песента

en: Disc Number
bg: Номер на диск

en: Bitrate
bg: Качество

en: Duration
bg: Продължителност

en: Time of Last Play
bg: Последно слушане

en: Time Added to Library
bg: Добавянето към фонотеката

en: _In reverse alphabetical order
bg: _Обратен азбучен ред

en: W_ith more highly rated tracks first
bg: Първо _по-високо оценените песни

en: W_ith more often played songs first
bg: Първо по-_често слушаните песни

en: W_ith newer tracks first
bg: Първо по-_новите песни

en: W_ith longer tracks first
bg: Първо п_о-дългите песни

en: _In decreasing order
bg: В на_маляващ ред

en: W_ith more recently played tracks first
bg: Първо последно с_лушаните песни

en: W_ith more recently added tracks first
bg: Първо последно д_обавените песни

en: contains
bg: съдържа

en: does not contain
bg: не съдържа

en: equals
bg: е еднакво с

en: starts with
bg: започва с

en: ends with
bg: завършва с

en: at least
bg: е поне

note: matches if A >= B
en: at most
bg: е най-много

note: Translators: this matches songs within 1-Jan-YEAR to 31-Dec-YEAR
en: in
bg: е през

note: Translators: this matches songs after 31-Dec-YEAR
en: after
bg: е след

note: Translators: this matches songs before 1-Jan-YEAR
en: before
bg: е преди

note: * Translators: this will match when within <value> of the current time * e.g. "in the last" "7 days" will match if within 7 days of the current time
en: in the last
bg: e в последните

note: * Translators: this is the opposite of the above, and will match if not * within <value> of the current time
en: not in the last
bg: не e в последните

en: seconds
bg: секунди

en: minutes
bg: минути

en: hours
bg: часа

en: days
bg: дни

en: weeks
bg: седмици

en: Create Automatic Playlist
bg: Създаване на автоматичен списък с изпълнения

en: Edit Automatic Playlist
bg: Редактиране на автоматичен списък с песни

en: No Stars
bg: Без звезди

en: %d Star | %d Stars
bg[0]: %d звезда
bg[1]: %d звезди

note: this string can only be so long, or there wont be a search entry :)
en: _Search:
bg: _Търсене:

en: Clear the search text
bg: Изчистване на текста за търсене

en: Song Properties
bg: Информация за песента

en: Multiple Song Properties
bg: Множество настройки на песента

en: Unknown file name
bg: Непознато име на файла

en: On the desktop
bg: Върху работния плот

en: Unknown location
bg: Неизвестно местоположение
