gparted - en to bg translation catalogue (311 entries)

en: Create, reorganize, and delete partitions
bg: Създаване, подреждане и изтриване на дялове

en: GParted Partition Editor
bg: Редактор на дялове на диск за GNOME

en: Free space preceding (MiB):
bg: Свободно място отпред (МБ):

note: add spinbutton_size
en: New size (MiB):
bg: Нов размер (МБ):

note: add spinbutton_after
en: Free space following (MiB):
bg: Свободно място отзад (МБ):

note: add checkbutton
en: Round to cylinders
bg: Закръгляне към цилиндрите

en: Resize
bg: Преоразмеряване

en: Resize/Move
bg: Преоразмеряване/Преместване

en: Minimum size: %1 MiB
bg: Минимален размер: %1 МБ

en: Maximum size: %1 MiB
bg: Максимален размер: %1 МБ

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Create partition table on /dev/hda
en: Create partition table on %1
bg: Създаване на таблица с дялове на %1

note: TO TRANSLATORS: looks like WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK /dev/hda
en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ:  Това ще ИЗТРИЕ ВСИЧКИ ДАННИ на ДИСК %1

en: Default is to create an MS-DOS partition table.
bg: По подразбиране се създава MS-DOS таблица на дяловете.

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Select new partition table type:
bg: Изберете тип на нова таблица с дялове:

en: Paste %1
bg: Поставяне на %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like Information about /dev/hda3
en: Information about %1
bg: Информация относно %1

en: Warning:
bg: Предупреждение:

note: filesystem file systems to choose from
en: File system:
bg: Файлова система:

note: size
en: Size:
bg: Размер:

note: used
en: Used:
bg: Използвани:

note: unused
en: Unused:
bg: Свободни:

en: Flags:
bg: Флагове:

note: path
en: Path:
bg: Път:

en: Status:
bg: Състояние:

en: Busy (At least one logical partition is mounted)
bg: Зает (Поне един логически дял е монтиран)

en: Active
bg: Активен

en: Mounted on %1
bg: Монтиран върху %1

en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
bg: Не е зает (не са монтирани логически дялове)

en: Not active
bg: Неактивен

en: Not mounted
bg: Не е монтиран

note: Label
en: Label:
bg: Етикет:

note: first sector
en: First sector:
bg: Първи сектор:

note: last sector
en: Last sector:
bg: Последен сектор:

note: total sectors
en: Total sectors:
bg: Общо сектори:

note: TO TRANSLATORS: dialog title, looks like Set partition label on /dev/hda3
en: Set partition label on %1
bg: Задаване на име на дял на %1

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle
en: Create new Partition
bg: Създаване на нов дял

note: TO TRANSLATORS: used as label for a list of choices.   Create as: <optionmenu with choices>
en: Create as:
bg: Създаване като:

note: fill partitiontype menu
en: Primary Partition
bg: Основен дял

en: Logical Partition
bg: Логически дял

en: Extended Partition
bg: Разширен дял

en: New Partition #%1
bg: Нов дял #%1

en: Resize/Move %1
bg: Преоразмеряване/Преместване на %1

en: Resize %1
bg: Преоразмеряване на %1

en: Applying pending operations
bg: Прилагане

en: Depending on the amount and type of operations this might take a long time.
bg: В зависимост от количеството и вида на операциите, това може да отнеме много време.

en: Completed Operations:
bg: Завършени операции:

en: Details
bg: Подробности

en: %1 of %2 operations completed
bg: Завършени са %1 от общо %2 операции

note: add save button
en: _Save Details
bg: _Запазване на доклад

en: Operation cancelled
bg: Действието е прекратено

en: All operations successfully completed
bg: Всички операции за завършени успешно

en: %1 warning | %1 warnings
bg[0]: %1 предупреждение
bg[1]: %1 предупреждения

en: An error occurred while applying the operations
bg: Възникна грешка по време на прилагането на операциите

en: See the details for more information.
bg: Вижте подробностите за повече информация.

en: IMPORTANT
bg: ВАЖНО

en: If you want support, you need to provide the saved details!
bg: Ако искате поддръжка, трябва да предоставите запазените данни!

en: See %1 for more information.
bg: Вижте %1 за повече информация.

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекратите текущата операция?

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
bg: Отказването на операция може да създаде СЕРИОЗНИ повреди на файловата система.

en: Continue Operation
bg: Продължаване на операцията

en: Cancel Operation
bg: Прекратяване на операция

en: Save Details
bg: Запазване на доклад

en: GParted Details
bg: Подробности на Редактор на дялове

en: EXECUTING
bg: ИЗПЪЛНЯВАНЕ

en: SUCCESS
bg: УСПЕШНО

en: ERROR
bg: ГРЕШКА

en: INFO
bg: ИНФО

en: N/A
bg: НЕДОСТЪПЕН

en: File System Support
bg: Възможности на файловите системи

en: File System
bg: Файлова система

en: Create
bg: Създаване

en: Grow
bg: Разширяване

en: Shrink
bg: Свиване

en: Move
bg: Преместване

en: Copy
bg: Копиране

en: Check
bg: Проверка

en: Label
bg: Етикет

en: Required Software
bg: Необходим софтуер

en: This chart shows the actions supported on file systems.
bg: Тази класация показва действията поддържани от файловата система.

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
bg: Не всички действия са достъпни на всички файлови системи, от части поради самата файлова система и ограниченията в необходимия софтуер.

en: Available
bg: Достъпен

en: Not Available
bg: Недостъпен

en: Legend
bg: Легенда

note: TO TRANSLATORS: This is a button that will search for the software tools installed and then refresh the screen with the file system actions supported.
en: Rescan For Supported Actions
bg: Повторно сканиране за поддържани действия

en: Manage flags on %1
bg: Флагове на %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  create missing /dev/mapper entries
en: create missing %1 entries
bg: създаване на %1 липсващи записи

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete affected /dev/mapper entries
en: delete affected %1 entries
bg: изтриване на %1 липсващи записи

note: TO TRANSLATORS: looks like  delete /dev/mapper entry
en: delete %1 entry
bg: изтриване на %1 запис

note: TO TRANSLATORS: looks like  update /dev/mapper entry
en: update %1 entry
bg: обновяване на %1 запис

note: TO TRANSLATORS: looks like Scanning /dev/sda
en: Scanning %1
bg: Сканиране на %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Confirming /dev/sda
en: Confirming %1
bg: Потвърждаване на %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Searching /dev/sda partitions
en: Searching %1 partitions
bg: Търсене на %1 дялове

en: unrecognized
bg: неразпозната

en: A partition cannot have a length of %1 sectors
bg: Дял не може да има дължина %1 сектора

en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
bg: Дял със заети сектори (%1), които са повече от неговия размер (%2) не е валиден

en: libparted messages
bg: съобщения от libparted

en: Linux Unified Key Setup encryption is not yet supported.
bg: Все още не се поддържа Linux Unified Key Setup шифроване.

en: Logical Volume Management is not yet supported.
bg: Логическо управление на томове все още не се поддържа.

en: BTRFS is not yet supported.
bg: BTRFS все още не се поддържа.

note: no file system found....
en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
bg: Не може да се открие файловата система! Възможните причини са:

en: The file system is damaged
bg: Файловата система е повредена

en: The file system is unknown to GParted
bg: Файловата система е непозната за Редактор на дялове

en: There is no file system available (unformatted)
bg: Няма налична файлова система (не форматиран том)

en: Unable to find mount point
bg: Не може да се намери точка за монтиране

en: Unable to read the contents of this file system!
bg: Не може да се прочете съдържанието на файловата система!

en: Because of this some operations may be unavailable.
bg: По тази причина някои операции няма да бъдат достъпни.

en: create empty partition
bg: създаване на празен дял

en: path: %1
bg: път: %1

en: start: %1
bg: начало: %1

en: end: %1
bg: край: %1

en: size: %1 (%2)
bg: големина: %1 (%2)

en: create new %1 file system
bg: създаване на нова файлова система - %1

en: delete partition
bg: изтриване на дял

en: Clear partition label on %1
bg: Изчистване на име на дял на %1

en: Set partition label to "%1" on %2
bg: Задаване на име на дял от "%1" на %2

en: moving requires old and new length to be the same
bg: преместването изисква старата и новата дължина да са еднакви

en: rollback last change to the partition table
bg: отменяне на последната промяна на таблицата с дялове

en: move file system to the left
bg: преместване на файловата система наляво

en: move file system to the right
bg: преместване на файловата система надясно

en: move file system
bg: преместване на файловата система

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
bg: новата и старата файлова система са на еднакво място. Прескачане на тази операция

en: perform real move
bg: извършване на истинското преместване

en: using libparted
bg: използване на libparted

en: resizing requires old and new start to be the same
bg: преместването изисква старото и новото начало да са еднакви

en: resize/move partition
bg: оразмеряване/преместване на дял

en: move partition to the right
bg: преместване на дял надясно

en: move partition to the left
bg: преместване на дял наляво

en: grow partition from %1 to %2
bg: разширяване на дял от %1 до %2

en: shrink partition from %1 to %2
bg: намаляване на дял от %1 на %2

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
bg: преместване на дял надясно и увеличаване от %1 на %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
bg: преместване на дял надясно и намаляване от %1 на %2

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
bg: преместване на дял наляво и увеличаване от %1 на %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
bg: преместване на дял наляво и намаляване от %1 на %2

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
bg: новата и старата файлова система са на еднакво място. Прескачане на тази операция

en: old start: %1
bg: старо начало: %1

en: old end: %1
bg: стар край: %1

en: old size: %1 (%2)
bg: стара големина: %1 (%2)

en: new start: %1
bg: ново начало: %1

en: new end: %1
bg: нов край: %1

en: new size: %1 (%2)
bg: нова големина: %1 (%2)

en: shrink file system
bg: смаляване на файлова система

en: grow file system
bg: уголемяване на файлова система

en: resize file system
bg: оразмеряване на файлова система

en: new and old file system have the same size.  Hence skipping this operation
bg: новата и старата файлова система имат еднакъв размер. Прескачане на тази операция

en: grow file system to fill the partition
bg: уголемяване на файловата система до запълване на дяла

en: growing is not available for this file system
bg: тази файлова система не се поддържа уголемяване

en: the destination is smaller than the source partition
bg: местоназначението е по-малко от дяла източник

en: copy file system of %1 to %2
bg: копиране на файловата система на %1 на %2

en: perform read-only test
bg: извършване на пробва само за четене

en: using internal algorithm
bg: използване на вътрешен алгоритъм

en: read %1 sectors
bg: четене на %1 сектора

en: copy %1 sectors
bg: копиране на %1 сектора

en: finding optimal blocksize
bg: намиране оптималeн размер на блоковете

en: %1 seconds
bg: %1 секунди

en: optimal blocksize is %1 sectors (%2)
bg: оптималния размер е %1 сектора (%2)

en: %1 sectors read
bg: %1 прочетени сектора

en: %1 sectors copied
bg: %1 копирани сектора

en: roll back last transaction
bg: отмяна на последното действие

en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
bg: проверка на файловата система на %1 за грешки и (ако е възможно) поправка

en: checking is not available for this file system
bg: проверката не е достъпна за тази файлова система

en: set partition type on %1
bg: задаване на тип дял на %1

en: new partition type: %1
bg: нов тип дял: %1

en: %1 of %2 read (%3 remaining)
bg: %1 от %2 прочетени (остават %3)

en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
bg: %1 от %2 копирани (остават %3)

en: %1 of %2 read
bg: %1 от %2 прочетени (остават %3)

en: %1 of %2 copied
bg: %1 от %2 копирани (остават %3)

en: read %1 sectors using a blocksize of %2 sectors
bg: четене на %1 сектора използвайки размер на блока от %2 сектора

en: copy %1 sectors using a blocksize of %2 sectors
bg: копиране на %1 сектора използвайки размер на блока от %2 сектора

en: Error while writing block at sector %1
bg: Грешка при запис на блок в сектор %1

en: Error while reading block at sector %1
bg: Грешка при четене на блок от сектор %1

en: calibrate %1
bg: калибриране на %1

en: calculate new size and position of %1
bg: изчисляване на нов размер и позиция на %1

en: requested start: %1
bg: избрано начало: %1

en: requested end: %1
bg: избран край: %1

en: requested size: %1 (%2)
bg: избрана големина: %1 (%2)

note: TO TRANSLATORS: update boot sector of ntfs file system on /dev/sdd1
en: update boot sector of %1 file system on %2
bg: обновяване на зареждащия сектор на %1 с файлова система %2

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to write to boot sector in /dev/sdd1
en: Error trying to write to boot sector in %1
bg: Грешка при опит за запис в зареждащия сектор на %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to seek to position 0x1C in /dev/sdd1
en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
bg: Грешка при опит да се намери позицията 0x1c в %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Error trying to open /dev/sdd1
en: Error trying to open %1
bg: Грешка при отваряне на %1

note: TO TRANSLATORS: looks like Failed to set the number of hidden sectors to 05ab4f00 in the ntfs boot record.
en: Failed to set the number of hidden sectors to %1 in the NTFS boot record.
bg: Неуспешен опит да се зададе броят скрити сектори на %1 в NTFS зареждащия сектор.

en: You might try the following command to correct the problem:
bg: Можете да пробвате със следната команда, за да се поправи проблема:

en: _Undo Last Operation
bg: _Отмяна на последната операция

en: _Clear All Operations
bg: _Изчистване на всички операции

en: _Apply All Operations
bg: _Прилагане на всички операции

en: copy of %1
bg: копиране на %1

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd (start at 250 MiB)
en: Copy %1 to %2 (start at %3)
bg: Копиране на %1 в %2 (начало при %3)

note: TO TRANSLATORS: looks like  Copy /dev/hda4 to /dev/hdd1
en: Copy %1 to %2
bg: Копиране на %1 в %2

note: TO TRANSLATORS: looks like  Check and repair file system (ext3) on /dev/hda4
en: Check and repair file system (%1) on %2
bg: Проверка и поправка на файлова система (%1) на %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Create Logical Partition #1 (ntfs, 345 MiB) on /dev/hda
en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
bg: Създаване на %1 #%2 (%3, %4) на %5

note: TO TRANSLATORS: looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 345 MiB) from /dev/hda
en: Delete %1 (%2, %3) from %4
bg: Изтриване на %1 (%2, %3) от %4

note: TO TRANSLATORS: looks like  Format /dev/hda4 as linux-swap
en: Format %1 as %2
bg: Форматиране на %1 като %2

note: TO TRANSLATORS: looks like   Clear Partition Label on /dev/hda3
en: Clear Partition Label on %1
bg: Изчистване на име на дял на %1

note: TO TRANSLATORS: looks like   Set Partition Label "My Label" on /dev/hda3
en: Set Partition Label "%1" on %2
bg: Задаване на име на дял "%1" на %2

en: resize/move %1
bg: оразмеряване/преместване на %1

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
bg: новия и стария дял имат еднакъв размер и позиция. Продължаване въпреки това

en: Move %1 to the right
bg: Преместване на %1 надясно

en: Move %1 to the left
bg: Преместване на %1 наляво

en: Grow %1 from %2 to %3
bg: Увеличаване на %1 от %2 на %3

en: Shrink %1 from %2 to %3
bg: Смаляване на %1 от %2 на %3

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
bg: Преместване на %1 надясно и увеличаване от %2 на %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
bg: Преместване на %1 надясно и смаляване от %2 на %3

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
bg: Преместване на %1 наляво и увеличава от %2 на %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
bg: Преместване на %1 наляво и смаляване от %2 на %3

note: append columns
en: Partition
bg: Дял

en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

en: Size
bg: Размер

en: Used
bg: Използвани

en: Unused
bg: Свободни

en: Flags
bg: Флагове

en: unallocated
bg: не разпределен

en: unknown
bg: непознат

en: unformatted
bg: неформатиран

en: used
bg: използвани

en: unused
bg: свободни

en: %1 B
bg: %1 Б

en: %1 KiB
bg: %1 КБ

en: %1 MiB
bg: %1 МБ

en: %1 GiB
bg: %1 ГБ

en: %1 TiB
bg: %1 ТБ

en: # Temporary file created by gparted.  It may be deleted.
bg: # Временен файл създаден с gparted.  Може да бъде изтрит.

en: Label operation failed:  Unable to write to temporary file %1.
bg: Операция за именуване се провали:  Не може да се запише във временния файл %1.

en: Label operation failed:  Unable to create temporary file %1.
bg: Операция за именуване се провали:  Не може да се създаде временния файл %1.

en: _Refresh Devices
bg: _Обновяване на устройствата

en: _Devices
bg: _Устройства

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Device _Information
bg: _Информация за устройство

en: Pending _Operations
bg: Предстоящи _операции

en: _View
bg: _Изглед

en: _File System Support
bg: _Възможности на файловите системи

en: _Create Partition Table
bg: _Създаване на таблица за дялове

en: _Device
bg: _Устройство

en: _Partition
bg: _Дял

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Help
bg: Помощ

en: Create a new partition in the selected unallocated space
bg: _Създаване на нов дял в избраното не разпределено място

en: Delete the selected partition
bg: Изтриване на избрания дял

en: Resize/Move the selected partition
bg: Преоразмеряване/Преместване на избрания дял

en: Copy the selected partition to the clipboard
bg: Копиране на избрания дял в буфера

en: Paste the partition from the clipboard
bg: Поставяне на дяла от буфера

en: Undo Last Operation
bg: Отмяна на последната операция

en: Apply All Operations
bg: Прилагане на всички операции

en: _Resize/Move
bg: _Оразмеряване/преместване

en: _Format to
bg: _Форматиране като

en: Unmount
bg: Демонтиране

en: _Mount on
bg: _Монтиране в

en: M_anage Flags
bg: _Флагове

en: C_heck
bg: П_роверка

en: _Label
bg: _Етикет

en: Device Information
bg: Информация за устройство

note: model
en: Model:
bg: Модел:

note: disktype
en: DiskLabelType:
bg: Вид таблица с дялове:

note: heads
en: Heads:
bg: Глави:

note: sectors/track
en: Sectors/Track:
bg: Сектори/Писти:

note: cylinders
en: Cylinders:
bg: Цилиндри:

note: total sectors
en: Total Sectors:
bg: Общо сектори:

en: Could not add this operation to the list.
bg: Тази операция не може да се добави в списъка.

en: %1 operation pending | %1 operations pending
bg[0]: %1 предстояща операция
bg[1]: %1 предстоящи операции

en: Quit GParted?
bg: Затваряне на GParted?

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
bg[0]: Предстои %1 операция.
bg[1]: Предстоят %1 операции.

en: _Unmount
bg: _Демонтиране

en: _Swapoff
bg: И_зключване на _виртуалната памет

en: _Swapon
bg: В_ключване на виртуалната памет

en: Scanning all devices...
bg: Проверка на всички устройства...

en: No devices detected
bg: Не са засечени устройства

note: TO TRANSLATORS: looks like   No partition table found on device /dev/sda
en: No partition table found on device %1
bg: На %1 не е намерена таблица с дялове

en: A partition table is required before partitions can be added.
bg: Преди да могат да се добавят дялове, първо трябва да се създаде таблица за дялове.

en: To create a new partition table choose the menu item:
bg: За да се създаде нова таблица за дяловете, изберете следното:

note: TO TRANSLATORS: this message represents the menu item Create Partition Table under the Device menu.
en: Device --> Create Partition Table.
bg: Устройство --> Създаване на таблица за дялове.

en: Documentation is not available.
bg: Документацията не е налична.

en: This build of gparted is configured without documentation.
bg: Това издание на gparted е създадено без документация.

en: Documentation is available at the project web site.
bg: Документацията е достъпна в уеб сайта на проекта.

en: GNOME Partition Editor
bg: Редактор на дялове на диск за GNOME

en: It is not possible to create more than %1 primary partitions
bg: Не е възможно да се създадат повече от %1 основни дяла.

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
bg: Ако искате повече дялове, първо трябва да създадете разширен дял. Такъв дял може да съдържа други дялове. Понеже разширеният дял също първичен дял, може да е необходимо първо да премахнете първичния дял.

en: Unable to delete %1!
bg: Не може да се изтрие %1!

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
bg: Демонтирайте всички логически дялове, които имат номер по-голям от %1

en: Are you sure you want to delete %1?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %1?

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
bg: След изтриване този дял не може да се копира.

note: TO TRANSLATORS: dialogtitle, looks like   Delete /dev/hda2 (ntfs, 2345 MiB)
en: Delete %1 (%2, %3)
bg: Изтриване на %1 (%2, %3)

en: Cannot format this file system to %1.
bg: Тази файлова система не може да се форматира на %1.

en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
bg: %1 файлова система изисква дял с поне %2.

en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
bg: Дял с файлова система %1 има максимален размер %2.

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
bg: Дялът не може да бъде демонтиран от следните точки на монтиране:

en: Most likely other partitions are also mounted on these mount points. You are advised to unmount them manually.
bg: Най-вероятно и другите дялове са монтирани на тези точки на монтиране. Препоръчително е да ги демонтирате ръчно.

en: Deactivating swap on %1
bg: Изключване на виртуалната памет върху %1

en: Activating swap on %1
bg: Деактивиране виртуалната памет върху %1

en: Could not deactivate swap
bg: Неуспех при спирането на виртуалната памет

en: Could not activate swap
bg: Виртуалната памет не може да се активира

en: Unmounting %1
bg: Демонтиране на %1

en: Could not unmount %1
bg: Не може да се демонтира %1

en: mounting %1 on %2
bg: монтиране на %1 в %2

en: Could not mount %1 on %2
bg: Не може да се монтира %1 на %2

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
bg: Когато има предстоящи операции, не може да се създаде нова таблица за дялове.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
bg: Преди да се създаде новата таблица, използвайте менюто "Редактиране", за да се изчистят или приложат всички операции.

en: Error while creating partition table.
bg: Грешка при създаване на таблица на дял.

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
bg: Прилагате на предстоящите операции?

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
bg: При редактирането на дялове, може да ЗАГУБИТЕ ДАННИ.

en: You are advised to backup your data before proceeding.
bg: Преди да продължите е препоръчително да направите резервно копие на вашите данни.

en: Apply operations to device
bg: Прилагане

note: create mount point...
en: create temporary mount point (%1)
bg: създаване на временна точка на монтиране (%1)

en: mount %1 on %2
bg: монтиране на %1 при %2

en: remount %1 on %2 with the 'resize' flag enabled
bg: монтиране наново на %1 при %2, с включена опция за преоразмеряване

en: unmount %1
bg: демонтиране на %1

en: remove temporary mount point (%1)
bg: премахване на временна точка на монтиране (%1)

en: Root privileges are required for running GParted
bg: Нужни за права на системен администратор (root), за да бъде пуснат GParted

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
bg: GParted е мощен инструмент, който може да унищожава таблици на дялове и огромни количества данни. Само root може да го изпълни.

note: simulation..
en: run simulation
bg: пускане на симулация

note: real resize
en: real resize
bg: истинско оразмеряване

note: grow the mounted file system..
en: grow mounted file system
bg: уголемяване на монтирана файлова система

note: copy file system..
en: copy file system
bg: копиране на файлова система
