f-spot - en to bg translation catalogue (839 entries)

en: Transferring Pictures
bg: Прехвърляне на снимки

en: Transferring picture "{0}" To CD
bg: Пренасяне на снимка „{0}“ на CD

note: Note for translators: This indicates the current photo is photo {0} of {1} out of photos
en: {0} of {1}
bg: {0} от общо {1}

en: Done Sending Photos
bg: Изпращането приключено

en: Transfer Complete
bg: Прехвърлянето е завършено

en: Error While Transferring
bg: Грешка при прехвърлянето

en: Error Transferring
bg: Грешка при пренасянето

en: copying...
bg: копиране...

en: <b><i>There is some previously scheduled items to write</i></b>
bg: <b><i>Има няколко вече планирани елемента за запис</i></b>

en: <b>Photos to Burn</b>
bg: <b>Снимки за запис</b>

en: Autorotate
bg: Автоматично завъртане

en: Create CD
bg: Създаване на CD

en: Size
bg: Размер

en: Size of the exported selection:
bg: Размер на избора за експортиране:

en: _Browse Previously Scheduled Files
bg: _Преглед на предишно планирани файлове

en: _Export
bg: Изнасяне

en: _Write only these photos to CD
bg: _Запис само на тези снимки на CD

en: Waiting for authorization
bg: Изчакване за идентификация

en: F-Spot will now launch your browser so that you can enable the permission you just selected.
    
    Once you are directed by Facebook to return to this application, click "Ok" below.
bg: F-Spot сега ще стартира вашия браузър, така че да позволите правата, които сте избрали.
    
    Когато Facebook ви пренасочи към тази програма, натиснете "ОК".

en: Too many images to export
bg: Прекалено много изображения за експортиране

en: Facebook only permits 60 photographs per album.  Please refine your selection and try again.
bg: Facebook позволява само 60 снимки на албум. Моля, променете вашия избор и опитайте отново.

en: Uploading Pictures
bg: Качване на изображения

en: Album must have a name
bg: Албумът трябва да има име

en: Please name your album or choose an existing album.
bg: Моля, дайте име на вашия албум или изберете съществуващ албум.

en: Creating a new album failed
bg: Създаването на нов албум е неуспешно

en: An error occurred creating a new album.
    
    {0}
bg: Възникна грешка при създаване на нов албум.
    
    {0}

en: Uploading picture "{0}" ({1} of {2})
bg: Качване на снимка "{0}" ({1} от {2})

en: Error Uploading To Facebook: {0}
bg: Грешка при качване във Facebook: {0}

en: Error
bg: Грешка

en: Upload Complete
bg: Качването е завършено

en: Waiting for authentication
bg: Изчакване за идентификация

en: F-Spot will now launch your browser so that you can log into Facebook.
    
    Once you are directed by Facebook to return to this application, click "Ok" below.  F-Spot will cache your session in gnome-keyring, if possible, and re-use it on future Facebook exports.
bg: F-Spot сега ще стартира вашия браузър, така че да влезете в Facebook.
    
    Отбележете отметката "Запомни ме" във Facebook и F-Spot ще влиза автоматично във Facebook от сега нататък.

en: Authenticating...
bg: Идентифициране...

en: Error logging into Facebook
bg: Грешка при влизане във Facebook

en: There was a problem logging into Facebook.  Check your credentials and try again.
bg: Имаше проблем при влизане в Facebook.  Проверете вашите идентификационни данни и опитайте отново.

en: Authorizing Session
bg: Упълномощаване на сесия

en: Session established, fetching user info...
bg: Сесията е осъществена, получаване на информация за потребителя...

en: Session established, fetching friend list...
bg: Сесията е осъществена, получаване на списъка с приятели...

en: Session established, fetching friend details...
bg: Сесията е осъществена, получаване на детайли за приятел...

en: Session established, fetching photo albums...
bg: Сесията е осъществена, получаване на албумите със снимки...

note: Note for translators: {0} and {1} are respectively firstname and surname of the user
en: {0} {1} is logged into Facebook
bg: {0} {1} е влезнал във Facebook

en: Facebook Connection Error
bg: Грешка при свързване с Facebook

en: There was an error when downloading your information from Facebook.
    
    Facebook said: {0}
bg: Възникна грешка при изтегляне на вашата информация от Facebook.
    
    Грешка от Facebook: {0}

en: You are not logged in.
bg: Не сте влезли в акаунта си.

en: Auto-confirm Photos
bg: Автоматично потвърждаване на снимките

en: Caption
bg: Заглавие

en: Create a new album
bg: Създаване на нов албум

en: Description
bg: Описание

en: Export to Facebook
bg: Експортиране във Facebook

en: In this photo
bg: В тази снимка

en: Location
bg: Местоположение

en: Login
bg: Влизане

en: Logout
bg: Излизане

en: Name
bg: Име

en: Not logged in
bg: Не сте влезли

en: Permissions:
bg: Права:

en: Stay Connected
bg: Останете свързани

en: Use an existing album
bg: Използване на съществуващ албум

en: Who is this?
bg: Кой е този?

en: Authorize
bg: Идентифициране

en: Return to this window after you have finished the authorization process on {0} and click the "Complete Authorization" button below
bg: Връщане на този прозорец след като упълномощаване на процеса {0} завърши и натиснете бутона "Завършване на идентифицирането" отдолу

en: Complete Authorization
bg: Пълно упълномощаване

en: Logging into {0}
bg: Влизане в {0}

en: Checking credentials...
bg: Проверка на вашите правомощия...

en: Welcome {0} you are connected to {1}
bg: Добре дошли {0}, вие сте свързани с {1}

en: Sign in as a different user
bg: Влизане като друг потребител

en: Used {0} of your allowed {1} monthly quota
bg: Заети {0} от вашата позволена {1} месечна квота

en: Unable to log on
bg: Не може да влезе

en: Waiting for response {0} of {1}
bg: Изчакване на отговор {0} от {1}

en: Uploading picture "{0}"
bg: Качване на снимка „{0}“

en: Error Uploading To {0}: {1}
bg: Грешка при качване на снимка в {0}: {1}

en: Unable to log on.
bg: Не може да се влезне

en: F-Spot was unable to log on to {0}.  Make sure you have given the authentication using {0} web browser interface.
bg: F-Spot не можа да влезе в {0}.  Уверете се, че сте упълномощили на уеб браузъра {0}.

en: <b>Account</b>
bg: <b>Абонамент</b>

en: <b>Photos</b>
bg: <b>Снимки</b>

en: <b>Style</b>
bg: <b>Стил</b>

en: <b>Viewing permissions</b>
bg: <b>Права за разглеждане</b>

en: Export
bg: Изнасяне

en: Export tag _hierarchy
bg: Експортиране по _йерархия на етикет

en: F-Spot needs your authorization in order to upload photos to your {0} account. Press the "Authorize" button to open a web browser and give F-Spot the authorization.
bg: F-Spot се нуждае от вашето упълномощаване, за да качи снимки във вашия акаунт в {0}. Натиснете бутона "Идентифициране", за да се отвори уеб браузъра и да упълномощите F-Spot.

en: Ignore _top level tags
bg: Игнориране на етикети от _най-горно ниво

en: Private
bg: Лична

en: Public
bg: Публична

en: Strip _metadata
bg: Ивица с _метаданни

en: Visible to Family
bg: Видими за семейство

en: Visible to Friends
bg: Видими за приятели

en: _Export tags
bg: _Експортиране на етикети

en: _Resize to:
bg: _Преоразмеряване в:

en: _View photos in browser when done uploading
bg: _Показване на снимките в браузъра след приключване на качването

en: pixels
bg: пиксела

en: F_older...
bg: П_апка...

en: Select Export Folder
bg: Избор на папка за експортиране

en: Building Gallery
bg: Създаване на галерия

en: Error uploading picture "{0}" to Gallery:{2}{1}
bg: Грешка при качване на картината "{0}" в галепия:{2}{1}

en: Error: Error while transferring; Aborting
bg: Грешка при трансфера - спиране.

en: Error: File Already Exists; Aborting
bg: Грешка: Файлът вече съществува - прекъсване

note: Note for translators: light as clear, opposite as dark
en: Light
bg: Светло

en: Dark
bg: Тъмно

note: Abbreviation of previous
en: Prev
bg: Предишна

en: Index
bg: Индекс

note: Don't care otherwise, Tags sounds reasonable
en: Tags
bg: Етикети

en: Next
bg: Следващо

en: Gallery generated by
bg: Галерията е генерирана от

en: Show Styles
bg: Показване на стиловете

en: Hide Styles
bg: Скриване на стиловете

en: Tags:
bg: Етикети:

en: Page:
bg: Страница:

en: <b>Destination</b>
bg: <b>Местонахождение</b>

en: <b>Export Method</b>
bg: <b>Метод на изнасяне</b>

en: Create _gallery using "Original"
bg: Създаване на _галерия, ползвайки "Оригинал"

en: Create standalone _web gallery
bg: Създаване на самостоятелна _уеб галерия

en: D_escription:
bg: О_писание:

en: Export _tags
bg: Експортиране по _етикети

en: Export tag _icons
bg: Експортиране по икони на е_тикети

en: Folder Export
bg: Изнасяне на папка

en: G_allery Name:
bg: Име на г_алерия:

en: Open _destination when done exporting
bg: Отваряне на _целевата папка след завършаване на експортирането

en: _Folder:
bg: _Папка:

en: _Save the files only
bg: _Съхраняване само на файловете

en: Web _Gallery...
bg: Уеб _галерия...

en: Cannot connect to a Gallery for which the version is unknown.
    Please check that you have Remote plugin 1.0.8 or later
bg: Не може да се свърже с Галерия, която е с неизвесна версия.
    Моля, проверете дали имате приставката Remote версия 1.0.8 или по-нова

en: Invalid URL
bg: Невалиден адрес

en: The gallery URL entry does not appear to be a valid URL
bg: Адресът на галерията не е валиден

en: Error while connecting to Gallery
bg: Грешка при свързване към галерия

en: The following error was encountered while attempting to log in: {0}
bg: Възникна следната прегка при опит за влизане: {0}

en: A Gallery with this name already exists
bg: Вече съществува галерия с това име

en: There is already a Gallery with the same name in your registered Galleries. Please choose a unique name.
bg: Във вашите регистрирани галерии вече има галерия с това име. Моля, изберете друго име.

en: (TopLevel)
bg: (Най-горноНиво)

en: Invalid Gallery name
bg: Невалидно име на глерия

en: The gallery name contains invalid characters.
    Only letters, numbers, - and _ are allowed
bg: Името на галерията съдържа невалидни знаци.
    Само букви, числа, - и _ не са позволени

en: Error uploading picture "{0}" to Gallery: {1}
bg: Грешка при качване на картина "{0}" в галерия: {1}

en: (No Gallery)
bg: (няма галерия)

en: (Not Connected)
bg: (Няма осъществена връзка)

en: (No Albums)
bg: (няма албуми)

en: No account selected
bg: Не са избран акаунт

en: <b>Album</b>
bg: <b>Албум</b>

en: <b>Gallery</b>
bg: <b>Галерия</b>

en: <span weight='bold' size='larger'>Error Connecting to Gallery</span>
bg: <span weight='bold' size='larger'>Грешка при свързване с галерията</span>

en: Export _titles and comments
bg: Експортиране на _имена и коментари

en: Open _album in browser when done uploading
bg: Отваряне на _албума след като качването завърши

en: Please verify that the settings for this gallery are correct.
bg: Уверете се, че настройките за тази галерия са правилни.

en: U_RL:
bg: А_дрес:

en: _Album Name:
bg: Име на _албум:

en: _Description:
bg: _Описание:

en: _Export to Album:
bg: _Експортиране в албум:

en: _Gallery Name:
bg: _Име на галерия

en: _Gallery:
bg: _Галерия:

en: _Parent Album:
bg: _Главен албум:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Title:
bg: _Име:

en: _Username:
bg: _Потребител:

en: Error reading server response
bg: Грешка при четене на отговор на сървъра

note: failed to find the response
en: Server returned response without Gallery content
bg: Сървъра върна отговор без съдържание на галерията

en: Error while creating new album
bg: Грешка при създаване на нов албум

en: The following error was encountered while attempting to perform the requested operation:
    {0} ({1})
bg: Беше срещната следната грешка при опит за извършване на поисканата операция:
    {0} ({1})

en: Error while creating Album
bg: Грешка при създаване на албум

en: The following error was encountered while attempting to create an album: {0}
bg: Възникна следната грешка при опит за създаване на албум: {0}

en: {0} Sent
bg: {0} изпратени

en: {0} of approx. {1}
bg: {0} от около {1}

en: Error Uploading To Gallery: {0}
bg: Грешка при качване в галерия: {0}

en: Available space: {0}, {1}% used out of {2}
bg: Налично място: {0}, {1}% заето от {2}

en: The selected album has a limit of {0} pictures,
    which would be passed with the current selection of {1} images
bg: Избраният албум има огрначинение от {0} картини,
    които ще бъдат изпратени с текущия избор от {1} изображения

en: <b>PicasaWeb Export</b>
bg: <b>Експортиране в PicasaWeb</b>

en: <span weight='bold' size='larger'>Your Google Account is locked</span>
bg: <span weight='bold' size='larger'>Вашия Google акаунт е заключен</span>

en: Please verify that the settings for this gallery are correct.
    Enter the letters as they are shown in the image in
    the 'Captcha' field. <i>Letters are not case-sensitive</i>
bg: Моля, проверете дали настройките за тази галерия са правилни.
    Въведете знаците, които са показани в изображението в
    полео 'Captcha'. <i>Знаците не са чувствителни към големината</i>

en: Public Album
bg: Публичен албум

en: _Album Title:
bg: _Име на албум

en: _Autorotate
bg: _Автоматично завъртане

en: <b>SmugMug Export</b>
bg: <b>Експортиране в SmugMug</b>

en: _Account:
bg: _Акаунт:

en: Uploading photo "{0}"
bg: Качване на снимка "{0}"

en: Logging into Tabblo
bg: Влизане в Tabblo

en: Obtaining URL for upload
bg: Получаване на адрес за качване

en: Done sending photos
bg: Изпращането завърши

en: Upload complete
bg: Качването завърши

en: Error uploading to Tabblo:
bg: Грешка при качване в Tabblo:

en: Compressed fil_e...
bg: Компресиран фай_л...

en: No selection available
bg: Няма наличен избор

en: This tool requires an active selection. Please select one or more pictures and try again
bg: Този инструменти изисква активен избор. Моля изберете една или повече картини и опитайте отново

en: Select export folder
bg: Избор на папка за експортиране

en: Exporting files
bg: Експортиране на файлове

en: Preparing photo "{0}"
bg: Подготовка на снимка "{0}"

en: _Create
bg: _Създаване

en: _File name:
bg: _Файл:

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: _Scale:
bg: _Мащабиране:

en: In order to detect duplicates on pictures you imported before 0.5.0, F-Spot needs to analyze your image collection. This is not done by default as it's time consuming. You can Start or Pause this update process using this dialog.
bg: За да се открият дубликатите на снимките, които са внесени преди 0.5.0, F-Spot трябва да анализира вашата колекция. Това не се прави по подразбиране, защото отнема известно време. Можете да стартирате или спрете този процес с помощта на този прозорец.

en: You currently have {0} photos needing md5 calculation, and {1} pending jobs
bg: Текущо има {0} снимки чакащи за изчисление на md5 контролна сума и {1} предстоящи задачи

en: _Close
bg: Затваряне

en: Processing images...
bg: Обработка на изображения...

en: Stopped
bg: Спрян

en: Hash for Duplicates
bg: Проверка за дубликати

en: Merge Db
bg: Обединяване на база данни

en: Error opening the selected file
bg: Грешка при отваряне на избрания файл

en: The file you selected is not a valid or supported database.
    
    Received exception "{0}".
bg: Файлът, който сте избрали не е валиден или неподдържана база данни.
    
    Получено изключение "{0}".

en: <small><i>Choose the location of the database you want to import from</i></small>
bg: <small><i>Изберете местоположението на базата данни, от която искате да се внася</i></small>

en: <small><i>Choose what to import from the selected db.
    "New Rolls Only" is the smart option that will avoid re-importing photos you could have imported during a previous operation.
    "A Single Import Roll" let you choose which roll you want to merge back.
    "Everything" will import everything, creating duplicates if you already imported from that database.</i></small>
bg: <small><i>Изберете какво да се внесе от избраната база данни.
    "Само новите редове" е умен избор, който ще избегне повторното внасяне на снимки, които вече са внесени.
    "Внасяне на един ред" ви позволява да изберете кой ред искате да се обедини.
    "Всичко" ще внесе всичко и ще се създадат дубликати.</i></small>

en: <small><i>Copy the images locally or keep them where they are. If you chose the later, be sure that this location will stay accessible from f-spot.</i></small>
bg: <small><i>Копирайте изображенията локално или ги оставете където са. Ако изберете 'По-късно', уверете се, че това местоположение ще остане достъпно за F-Spot.</i></small>

en: A Single Import Roll
bg: Внасяне на един ред

en: Copy images to photos folder
bg: Копиране на изображенията в папката Photos

en: Database Location:
bg: Местоположение на базата данни:

en: Everything
bg: Всичко

en: Import:
bg: Внасяне:

en: Keep the images at their original location
bg: Запазване на изображенията в техните оригинални местоположения

en: Merge another F-Spot collection
bg: Обединяване с друга F-Spot колекция

en: New Rolls Only
bg: Само новите редове

en: Skip
bg: Пропускане

en: <big>The database refers to files contained in the <b>{0}</b> folder.
     Please select that folder so I can do the mapping.</big>
bg: <big>Базата данни съотвества на съдържаните файлове в папката <b>{0}</b>.
     Моля, изберете тази папка, така да се извърши съпоставяне.</big>

en: Configure Screensaver
bg: Настройки на предпазител на екрана

en: All Images
bg: Всички изображения

en: Delay:
bg: Закъснение:

en: Display:
bg: Показване:

en: Images tagged with:
bg: Изображения с етикет:

en: Make F-Spot my screensaver
bg: F-Spot като предпазител на екрана

en: Screensaver Configuration
bg: Настройки на предпазител на екрана

en: F-Spot Photo Manager
bg: Мениджър на снимки (F-Spot)

en: Organize, enjoy, and share your photos
bg: Организирайте, наслаждавайте се и споделете снимките си

en: Photo Manager
bg: Организиране на снимки

en: Import into F-Spot
bg: Внасяне в F-Spot

en: F-Spot Photo Viewer
bg: Преглед на снимки F-Spot

en: Photo Viewer
bg: Визуализатор на снимки

en: File not found
bg: Файлът не е открит

en: Unknown transform type %d
bg: Непознат вид трансформация - %d

en: Operation failed
bg: Операцията пропадна

en: Package
bg: Пакет

en: Extension Installation
bg: Инсталиране на разширения

en: <b>Select the extensions to install and click on Next</b>
bg: <b>Изберете разширенията, които са за инсталиране и натиснете 'Напред'</b>

en: Install from:
bg: Инсталиране от:

en: _Repositories...
bg: _Хранилища...

en: Show all packages
bg: Показване на всички пакети

en: Show new versions only
bg: Показване само на новите версии

en: Show updates only
bg: Показване само на обновленията

en: _Unselect All
bg: _Избор - нищо

en: Select _All
bg: Избор на всичко

en: Overall Progress:
bg: Общ напредък:

en: Downloading extensions...
bg: Изтегляне на разширения...

en: Extension Manager
bg: Мениджър на разширения

en: Additional extensions are required to perform this operation.
bg: За извършването на тази операция са необходими допълнителни разширения.

en: The following extensions will be installed:
bg: Ще бъдат инсталирани следните разширения:

en: <big><b>Extension Manager</b></big>
bg: <big><b>Мениджър на разширенията</b></big>

en: The following extensions are currently installed:
bg: Следните разширения са текущо инсталирани:

en: _Install Extensions...
bg: _Инсталиране на разширения...

en: _Uninstall...
bg: _Деинсталиране...

en: Enable
bg: Разрешаване

en: Disable
bg: Забраняване

en: Details
bg: Подробности

en: Extension Repository Management
bg: Управление на хранилащата с разширения

en: Add New Repository
bg: Добавяне на ново хранилище

en: Select the location of the repository you want to register:
bg: Изберете местоположението на хранилището, което искате да регистрирате:

note: Container child vbox89.Gtk.Box+BoxChild
en: Register an on-line repository
bg: Регистриране на интернет хранилище

en: Url:
bg: Адрес:

note: Container child vbox89.Gtk.Box+BoxChild
en: Register a local repository
bg: Регистриране на локално хранилище

en: Path:
bg: Път:

en: Browse...
bg: Преглед...

en: Version:
bg: Версия:

en: Author:
bg: Автор:

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Extension Dependencies:
bg: Зависимости на разширениe:

en: All registered repositories
bg: Всички регистрирани хранилища:

en: Are you sure you want to cancel the installation?
bg: Сигурни ли сте, че искате преустановите инсталирането?

en: The following packages will be uninstalled:
bg: Следните пакети ще бъдат деинсталирани:

en: There are other extensions that depend on the previous ones which will also be uninstalled:
bg: Има други разширения, които зависят от предишните разширения и също ще бъдат деинсталирани:

en: The selected extensions can't be installed because there are dependency conflicts.
bg: Избраните разширения не могат да бъдат инсталирани поради конфликти със зависимости.

en: The following packages will be installed:
bg: Ще бъдат инсталирани следните хранилища:

en:  (in user directory)
bg:  (в папката на потребителя)

en: The following packages need to be uninstalled:
bg: Следните пакети трябва да бъдат деинсталирани:

en: The following dependencies could not be resolved:
bg: Следните зависимости не могат да бъдат решени:

en: The installation has been successfully completed.
bg: Инсталирането завърши успешно.

en: The installation failed!
bg: Инсталирането е неуспешно!

en: The installation has completed with warnings.
bg: Инсталирането завърши с предупреждения.

en: The uninstallation has been successfully completed.
bg: Деинсталирането завърши успешно.

en: The uninstallation failed!
bg: Деинсталирането е неуспешно!

en: The uninstallation has completed with warnings.
bg: Деинсталирането завърши с предупреждения.

en: Repository
bg: Хранилище

en: Installation cancelled
bg: Инсталирането е преустановено

en: Some of the required extensions were not found
bg: Някои от нужните разширения не са намерени

en: Installation failed
bg: Инсталирането е неуспешно

en: Extension
bg: Разширение

en: Version
bg: Версия

en: Other
bg: Друг

en: Url
bg: Адрес

en: Exception occurred: {0}
bg: Възникна изключение:{0}

en: Disabled extensions can't be loaded.
bg: Забранените разширения не могат да се заредят.

en: Loading {0} extension
bg: Зареждане на разширението {0}

en: The required extension '{0}' is disabled.
bg: Необходимото разширение '{0}' е забранено.

en: The required extension '{0}' is not installed.
bg: Необходимото разширение '{0}' не е инсталирано.

en: (provided by {0})
bg: (осигурен от {0})

en: Preview
bg: Преглед

en: Path
bg: Път

en: File
bg: Файл

en: Select Tag
bg: Избор на етикет

en: Downloading Previews
bg: Сваляне на прегледи

en: Downloading Preview of {0}
bg: Сваляне на преглед на {0}

en: Copying file {0} of {1}
bg: Копиране на файл {0} от общо {1}

en: Error transferring file
bg: Грешка при пренасянето на файла

en: Done Copying Files
bg: Копирането на файловете приключи

en: Download Complete
bg: Свалянето на файловете приключи

en: Transferring "{0}" from camera
bg: Пренасяне на снимка „{0}“ от камера

en: Camera
bg: Фотоапарат

en: Port
bg: Порт

en: No photos matching {0} found
bg: Не са открити снимки съответстващи на {0}

en: The tag "{0}" is not applied to any photos. Try adding
    the tag to some photos or selecting a different tag in the
    F-Spot preference dialog.
bg: Етикетът "{0}" не е приложен към всички снимки.
    Пробвайте да го добавите към някои снимки или изберете
    друг от диалоговия прозорец с настройките на F-Spot.

en: Search returned no results
bg: Търсенето не даде резултати

en: The tag F-Spot is looking for does not exist. Try
    selecting a different tag in the F-Spot preference
    dialog.
bg: Етикетът, който F-Spot търси не съществува.
    Пробвайте да изберете различен етикет в настройките
    на F-Spot.

note: Note for translators: Reparented is a picture becoming a version of another one
en: Reparented
bg: Осиновен

en: Reparented ({0})
bg: Осиновен ({0})

en: Modified | Modified ({0})
bg[0]: Променена
bg[1]: Променена ({0})

en: Modified in {1}
bg: Променен в {1}

en: Modified in {1} ({0})
bg: Променен в {1} ({0})

note: Note that the original version is never stored in the photo_versions table in the database.
en: Original
bg: Оригинал

en: Auto Color
bg: Автоматично поправяне

en: Adjust Colors
bg: Цветове

en: Adjust
bg: Регулиране

en: 4 x 3 (Book)
bg: 4 x 3 (Книга)

en: 4 x 6 (Postcard)
bg: 4 x 6 (Картичка)

en: Square
bg: Квадрат

en: Crop
bg: Изрязване

en: Select the area that needs cropping.
bg: Изберете зоната, която трябва да се подреже.

en: No Constraint
bg: Няма ограничители

en: Same as photo
bg: Същия като снимката

en: Custom Ratios...
bg: Потребителски пропорции...

en: Desaturate
bg: Разводняване

en: Red-eye Reduction
bg: Червени очи

en: Fix!
bg: Поправка!

en: Select the eyes you wish to fix.
bg: Изберете червените очи, които искате да се поправят.

en: Sepia Tone
bg: Тон - Сепия

en: Soft Focus
bg: Мек фокус

en: Straighten
bg: Изправяне

en: Import error
bg: Грешка при внасянето

en: Error importing {0}{2}{2}{1}
bg: Грешка при внасянето на {0}{2}{2}{1}

en: No way to save files of type "{0}"
bg: Няма начин файлове от типа "{0}" да бъдат запазени

en: Unhandled exception
bg: Необработено изключение

en: Copy Photo Locat_ion
bg: Копиране на место_положение на снимката

en: Export to
bg: Експортиране във

en: Open _With
bg: Отваряне _с

en: Rem_ove Tag
bg: Премахване на етикет

en: Rotate _Left
bg: Завъртане наляво

en: Rotate _Right
bg: Завъртане надясно

en: Tools
bg: Инструменти

en: _Attach Tag
bg: Прикачване на етикет

en: _Delete From Drive
bg: _Изтриване от диска

en: _Remove From Catalog
bg: Премахване от каталога

en: 1024 px
bg: 1024 пикс

en: 320 px
bg: 320 пикс

en: 480 px
bg: 480  пикс

en: 640 px
bg: 640  пикс

en: 800 px
bg: 800  пикс

en: <b>Co_rrections</b>
bg: <b>Ко_рекции</b>

en: <b>Image Interpolation</b>
bg: <b>Интерполация на изображение</b>

en: <b>Size</b>
bg: <b>Големина</b>

en: <b>Summary</b>
bg: <b>Резюме</b>

en: <b>Transparent Parts</b>
bg: <b>Прозрачни части</b>

en: <b>View all pictures imported</b>
bg: <b>Преглед на всички внесени снимки</b>

en: <b>_White Balance</b>
bg: <b>Баланс на _бялото</b>

en: <small><i>Enable this to allow interpolation on zoomed images. You shouldn't disable this for viewing photos, but disabling the interpolation could be usefull in icon design.</i></small>
bg: <small><i>Разрешете това, за да позволите интерполация на мащабирани изображения. Не трябва да забранявате това за преглед на снимки, но забраняването на интерполация може да бъде полезно за проектиране на икони.</i></small>

en: <small><i>You can choose how to display transparent parts in images. This option has no effect on photos, but setting this as check pattern or custom color could be usefull when viewing icons or other artworks with transparent parts.</i></small>
bg: <small><i>Можете да изберете как да се показвата прозначните части в изображение. Тази опция не засяга снимките, но вкючването й или използването на потребителски цвят, може да е полезно, когато преглеждате икони или други изображения правени на ръка с прозрачни части.</i></small>

en: As _background
bg: Задаване като фон

en: As _custom color:
bg: Като _потребителски цвят:

en: As check _pattern
bg: Като проверка на _шарка

en: Attach Tags:
bg: Прикрепване на етикети:

en: Attach tag:
bg: Прекрепване на етикет:

en: CD
bg: Диск

en: C_ontrast:
bg: К_онтраст:

en: Camera Selection
bg: Избор на фотоапарат

en: Copy files to the Photos folder
bg: Копиране на файловете в папката 'Снимки'

en: Create Mail
bg: Създаване на писмо

en: Create _icon for this tag when first used
bg: При първо използване да се създаде _икона за етикет

en: Create a mail with the selected photos (possibly resized) attached
bg: Създаване на писмо с избраните снимки като прикачени файлове (вероятно оразмерени)

en: Detect duplicates
bg: Намиране на дубликати

en: Display File _Names
bg: Показване на имената на файловете

en: Display only those photos that were imported in specified Rolls.
bg: Показване само на тези снимки, които са внесени в специфични редове.

en: Do not send a mail
bg: Да не се изпраща писмо

en: E-_Mail:
bg: Ад_рес на ел. поща:

en: E_xport titles and comments
bg: И_знасяне на заглавията и коментарите

en: Estimated new size
bg: Предполагаем нов размер

en: Extra large
bg: Екстра голям

en: F-Spot View
bg: F-Spot преглед

en: Filter on selected rolls
bg: Филтриране на избраните редове

en: G_allery:
bg: Г_алерия:

en: Gallery
bg: Галерия

en: Import
bg: Внасяне

note: Translators: this string means 'source of import'
en: Import Source:
bg: Източник:

en: Include subfolders
bg: Включително и подпапките

en: Large
bg: Големи

en: Manage your custom selection ratios
bg: Управлявайте вашите потребителски диапазони от избори

en: Medium
bg: Средни

en: Number of photos in selected rolls:
bg: Брой снимки в избрания ред:

en: Number of pictures
bg: Брой картини

en: Open _Folder...
bg: Отваряне _на папка...

en: Original size (possible very large file size)
bg: Оригинална големина (възможен е много голям файл)

en: P_arent Tag:
bg: Главен _етикет:

en: Pause
bg: Пауза

en: Preferences
bg: Настройки

en: Previous
bg: Предишно

en: Repair
bg: Поправка

en: Select Photos to Copy From Camera...
bg: Избор на снимки, които да се копират от фотоапарат...

en: Select a Tag...
bg: Избор на етикет...

en: Select the camera from which you want to transfer files
bg: Изберете фотоапарата, от който искате да се копират файлове

en: Selected Camera:
bg: Избран фотоапарат:

en: Selection Constraints
bg: Няма ограничители

en: Set as _Background
bg: Задаване като фон

en: Show all photos.
bg: Показване на всички снимки.

en: Show or hide the side pane
bg: Показване или скриване на страничния панел

en: Show or hide the toolbar
bg: Показване или скриване на лентата с инструментите

en: Side _pane
bg: Страничен _панел

en: Small
bg: Малки

en: Specify if an original size picture should be rotated or not. Smaller sizes are automatically rotated.
bg: Укажете дали оригиналния размер на снимката трябва да бъде завъртян или не. По-малките размери се завъртат автоматично.

en: Strip image _metadata
bg: Махане на допълнителните данни от изображението

note: Note for translators: meant as Temperature
en: Te_mp:
bg: Вре_менен:

en: Tiny
bg: Много малки

en: Total original size
bg: Общ оригинален размер

en: Zoom _in
bg: У_величаване

en: Zoom _out
bg: На_маляне

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляне

en: _Brightness:
bg: _Яркост:

en: _Create Mail
bg: _Създаване на писмо

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Exposure:
bg: _Eкспонация:

en: _Fullscreen
bg: Пълен екран

en: _Gallery
bg: _Галерия

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Hue:
bg: _Отенък:

en: _Interpolate image on zoom
bg: _Интерполация на изображение при мащабиране

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: _Open album in browser when done uploading
bg: _Отваряне на албума в браузъра при приключване на качването

en: _Open destination when done exporting
bg: _Отваряне на папката при приключване на изнасянето

en: _Photo
bg: _Снимка

en: _Saturation:
bg: _Наситеност:

en: _Scale photos to no larger than:
bg: _Мащабиране на снимките до:

en: _Slideshow
bg: Прожекция

en: _Strip metadata
bg: Маха_не на допълнителните данни

en: _Tag Name:
bg: _Име на етикет:

en: _Tint:
bg: _Отенък:

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: _URI:
bg: _Адрес:

en: _View
bg: Преглед

en: _Virtual Filesystem
bg: _Виртуална файлова система

en: and
bg: и

note: at, or after a date, or between dates
en: at
    after
    between
bg: на
    след
    между

en: Hide
bg: Скриване

en: Hide Toolbar
bg: Скриване на лентата с инструменти

en: Info
bg: Информация

en: Image Information
bg: Информация за изображението

en: Exit fullscreen
bg: Изход от пълен екран

en: Slideshow
bg: Прожекция

en: Start slideshow
bg: Прожекция

en: Slide transition:
bg: Преход:

en: More dates
bg: Още дати

en: More
bg: Още

en: _Clear Date Range
bg: Изчистване на времевия обхват

en: Image Directory
bg: Папка с изображения

en: Thumbnail Directory
bg: Папка за малките изображения за преглед

en: Exif Directory
bg: Exif папка

en: GPS Directory
bg: GPS папка

en: InterOperability Directory
bg: Директория за съвместимост

en: Unknown Directory
bg: Непозната папка

en: Writing to this file format is not supported
bg: Записването в този формат не се поддържа

en: IPTC Information Interchange Model (IIM) Version number
bg: IPTC модел на информационен канал (IIM) номер на версия

en: OSI Destination routing information
bg: ОSI целева информация за рутиране

en: IPTC file format
bg: IPTC файлов формат

en: Identifies the provider and product
bg: Идентифицира доставчика и продукта

en: A unique number identifying the envelope
bg: Уникален номер идентифициращ плика

en: A unique number
bg: Уникален номер

en: The envelope handling priority between 1 (most urgent) and 9 (least urgent)
bg: Приоритет на обработване на плика между 1 (най-спешно) и 9 (най-малко спешно)

en: The year, month and day (CCYYMMDD) the service sent the material
bg: Годината, месецът и денят (CCYYMMDD), когато услугата е пратила материала

en: The hour, minute and second (HHMMSS) the service sent the material
bg: Часът, минутата и секундата (HHMMSS+HHMM), когато услугата е изпратила материала

en: The character set designation
bg: Означение на набор от знаци

en: External globally unique object identifier
bg: Външен глобален уникален идентификатор

en: Abstract Relationship Method (ARM) identifier
bg: Идентификатор на Абстрактен медот за отношения (ARM)

en: Abstract Relationship Method (ARM) version number.
bg: Версия на Абстрактен медот за отношения (ARM).

en: Number identifying the IIM version this application record uses
bg: Номер идентифициращ версията на IIM, който се използва от тази програма

en: Object type reference
bg: Референция на тип обект

en: Object attribute reference
bg: Референция на атрибут на обект

en: Object name
bg: Име на обект

en: Status of the objectdata according to the provider
bg: Състояние на данни на обект според доставчика

en: Location within a city or area where the object originates
bg: Местоположение в град или зона за създаване на обект

en: Name of the city the content is focussing on
bg: Име на града, над който съдържанието се фокусира

en: Copyright information for
bg: Информация за авторските права за

en: Full name of the country of the focus of the content
bg: Пълно име на страната на фокуса на съдържанието

en: Two or three letter ISO3166 code of the country of the focus of the content
bg: Две или трибуквен код по ISO3166 на страната на фокуса на съдържанието

en: Creator of the content
bg: Създател

en: Provider of the object
bg: Доставчик на обекта

en: The title of the author or creator
bg: Обръщението към автора или създателя

en: The person involved in writing, editing or correcting the object data or caption/abstract
bg: Човекът замесен в писането, редактирането или поправянето на данните за обекта или краткото описание

en: Headline of the content
bg: Заглавие на съдържанието

en: Instructions from the creator to the receiver not covered by other fields
bg: Инструкции от създателя към получателя, които не са покрити от други полета

en: Intellectual genre of the object
bg: Интелектуален жанр на обекта

en: Unknown IIM DataSet
bg: Непознат IIM DataSet

en: Select Folder
bg: Избор на папка

en: (No Cameras Detected)
bg: (Няма открити фотоапарати)

en: Loading {0} of {1}
bg: Зареждане на файл {0} от общо {1}

en: Done Loading
bg: Зареждането е завършено

en: Directory does not exist.
bg: Папката не съществува.

en: The directory you selected "{0}" does not exist.  Please choose a different directory
bg: Папката, която сте избрали „{0}“ не съществува.  Изберете друга папка.

note: Note for translators: 'Import Tags' is no command, it means 'Tags used in Import'
en: Import Tags
bg: Внасяне на етикети

en: Rotate Left
bg: Завъртане наляво

en: Rotate picture left
bg: Завъртане на изображението наляво

en: Rotate Right
bg: Завъртане надясно

en: Rotate picture right
bg: Завъртане на изображението надясно

en: Next picture
bg: Следващо изображение

en: Previous picture
bg: Предишно изображение

en: Import new images
bg: Внасяне на нови изображения

en: Browse
bg: Разглеждане

en: Browse many photos simultaneously
bg: Едновременно преглеждане на много снимки

en: Edit Image
bg: Редактиране

en: View and edit a photo
bg: Преглед и редактиране на снимка

en: Fullscreen
bg: Пълен екран

en: View photos fullscreen
bg: На цял екран

en: View photos in a slideshow
bg: Преглед на снимки в слайдшоу

en: Previous photo
bg: Предишна снимка

en: Next photo
bg: Следваща снимка

en: No cameras detected.
bg: Няма засечени фотоапарати.

en: F-Spot was unable to find any cameras attached to this system.  Double check that the camera is connected and has power
bg: F-Spot не успя да намери фотоапарати включени към компютъра.  Уверете се, че фотоапарата е свързан към компютъра и че е включен.

en: Error connecting to camera
bg: Грешка при свързване с фотоапарата

en: Received error "{0}" while connecting to camera
bg: Получи се грешка „{0}“ при свързването с фотоапарата

note: Translators, The singular case will never happen here.
en: Merge the selected tag | Merge the {0} selected tags?
bg[0]: Обединяване на избрания етикет?
bg[1]: Обединяване на избраните {0} етикета?

en: This operation will merge the selected tags and any sub-tags into a single tag.
bg: Тази операция ще обедини избраните етикети с всички подетикети в един етикет.

en: _Merge Tags
bg: _Обединяване на етикети

en: {0} Photo out of {1} | {0} Photos out of {1}
bg[0]: Снимка {0} от общо {1}
bg[1]: Снимка {0} от общо {1}

en: {0} Photo | {0} Photos
bg[0]: {0} снимка
bg[1]: {0} снимки

en:  ({0} selected) |  ({0} selected)
bg[0]:  ({0} избрана)
bg[1]:  ({0} избрани)

en: _Ok
bg: _ОК

en: Error Deleting Picture
bg: Грешка при изтриване

en: No permission to delete the file:{1}{0}
bg: Нямате права за изтриване на файла:{1}{0}

en: An error of type {0} occurred while deleting the file:{2}{1}
bg: Възникна грешка тип {0} при изтриване на файла:{2}{1}

en: Delete the selected photo permanently? | Delete the {0} selected photos permanently?
bg[0]: Изтриване на избраната снимка за постоянно?
bg[1]: Изтриване на {0}те избрани снимки за постоянно?

en: This deletes all versions of the selected photo from your drive. | This deletes all versions of the selected photos from your drive.
bg[0]: Това изтрива всички версии на избраната снимка от диска Ви.
bg[1]: Това изтрива всички версии на избраните снимки от диска Ви.

en: _Delete photo | _Delete photos
bg[0]: Изтриване на снимката
bg[1]: Изтриване на снимките

en: Remove the selected photo from F-Spot? | Remove the {0} selected photos from F-Spot?
bg[0]: Премахване на избраната снимка от каталога?
bg[1]: Премахване на {0}те избрани снимки от каталога?

en: If you remove photos from the F-Spot catalog all tag information will be lost. The photos remain on your computer and can be imported into F-Spot again.
bg: Ако премахнете снимки от каталога всичките етикети ще бъдат загубени. Самите снимки остават на вашия компютър и могат по-късно да се внесат във F-Spot отново.

en: _Remove from Catalog
bg: Премахване от каталога

en: Delete tag "{0}"?
bg: Изтриване на етикета "{0}"?

en: Delete the {0} selected tags?
bg: Изтриване на избраните {0} етикета?

en: photo | photos
bg[0]: снимка
bg[1]: снимки

en: If you delete this tag, the association with {0} {1} will be lost. | If you delete these tags, the association with {0} {1} will be lost.
bg[0]: Ако изтриете този етикет, всички връзки със {0} {1} ще се изгубят.
bg[1]: Ако изтриете тези етикети, всички връзки със {0} {1} ще се изгубят.

en: _Delete tag | _Delete tags
bg[0]: Изтриване на етикет
bg[1]: Изтриване на етикети

note: A Category is not empty. Can not delete it.
en: Tag is not empty
bg: Категорията не е празна

en: Can not delete tags that have tags within them.  Please delete tags under "{0}" first
bg: Не могат да се изтриват категории, които имат етикети. Моля първо изтрийте етикетите в "{0}".

en: Rotate selected photo left | Rotate selected photos left
bg[0]: Завъртане на снимката наляво
bg[1]: Завъртане на снимките наляво

en: Rotate selected photo right | Rotate selected photos right
bg[0]: Завъртане на снимката наляво
bg[1]: Завъртане на снимките надясно

en: Find _Selected Tag | Find _Selected Tags
bg[0]: Тър_сене на избрания етикет
bg[1]: Тър_сене на избраните етикети

en: Find Selected Tag _With | Find Selected Tags _With
bg[0]: Търсене на избрания етикет _с
bg[1]: Търсене на избраните етикети _с

en: Create New Version? | Create New Versions?
bg[0]: Създаване на нова версия?
bg[1]: Създаване на нови версии?

en: Before launching {1}, should F-Spot create a new version of the selected photo to preserve the original? | Before launching {1}, should F-Spot create new versions of the selected photos to preserve the originals?
bg[0]: Преди да стартирате {1}, дали F-Spot да създате нова версия на избраната снимка, за да се запази оригинала?
bg[1]: Преди да стартирате {1}, дали F-Spot да създате нова версия на избраните снимки, за да се запазят оригиналите?

en: XCF version
bg: Версия на XCF

en: Creator
bg: Създател

en: Title
bg: Заглавие

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Subject and Keywords
bg: Тема и ключови думи

en: Compression
bg: Компресия

en: Planar Configuration
bg: Настройки на планировчик

en: Orientation
bg: Ориентация

en: Photometric Interpretation
bg: Фотометрична интерпретация

en: Resolution Unit
bg: Единица за разделителна способност

en: Exposure Program
bg: Програма на експонацията

en: Metering Mode
bg: Режим на измерване

en: Exposure Mode
bg: Режим на експонация

en: Custom Rendered
bg: Потребителски рендиран

en: Components Configuration
bg: Конфигурация на компонентите

en: Light Source
bg: Източник на светлина

en: Sensing Method
bg: Метод на засичане

en: Color Space
bg: Цветово пространство

en: White Balance
bg: Баланс на бялото

en: Focal Plane Resolution Unit
bg: Единца за разделителна способност на фокалната равнина

en: File Source Type
bg: Вид файлов източник

en: Scene Capture Type
bg: Тип заснемане на сцена

en: Gain Control
bg: Получаване на управление

en: Contrast
bg: Контраст

en: Saturation
bg: Наситеност

en: Sharpness
bg: Острота

en: Scene Type
bg: Вид сцена

note: Fixme this should really set parent menu items insensitve
en: (No Tags)
bg: (няма етикет)

en: Create New Version
bg: Създаване на нова версия

en: Name:
bg: Име:

en: Rename Version
bg: Преименуване на версията

en: New name:
bg: Ново име:

en: Could not create a new version
bg: Не може да се създаде нова версия

en: Received exception "{0}". Unable to create version "{1}"
bg: Получи се изключение "{0}". Не може да се създаде версията "{1}"

en: Really Delete?
bg: Наистина ли да се изтрие?

en: Cancel
bg: Отказване

en: Delete
bg: Изтриване

en: Really delete version "{0}"?
bg: Наистина ли да се изтрие версията „{0}“?

en: Could not delete a version
bg: Не може да се изтрие версия

en: Received exception "{0}". Unable to delete version "{1}"
bg: Получи се изключение "{0}". Не може да се изтрие версията "{1}"

en: Could not rename a version
bg: Версията не може да се преименува

en: Received exception "{0}". Unable to rename version to "{1}"
bg: Получи се изключение "{0}". Версията не може да се преименува на "{1}"

en: (No Edits)
bg: (няма редакции)

en: Error editing photo
bg: Грешка при редактиране на изображението

en: Received exception "{0}". Unable to save photo {1}
bg: Получи се изключение "{0}". Не може да се запази снимката {1}

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Photos
bg: Снимки

en: Image Settings
bg: Настройки на изображение

en: Find:
bg: Търсене:

en: Untagged photos
bg: Снимки без етикети

en: Rated photos
bg: Оцненени снимки

note: Note for translators: 'Import roll' is no command, it means 'Roll that has been imported'
en: Import roll
bg: Внесен ред

en: Clear search
bg: Изчистване

en: Refresh search
bg: Обновяване

en: No matching photos found
bg: Няма открити съвпадения

en: Hide _Find Bar
bg: Скриване на лента за _търсене

en: Show _Find Bar
bg: Показване на лента за _търсене

en: Unable to rotate this type of photo
bg: Този тип снимка не може да се завърти

en: Unable to rotate readonly file
bg: Не може да се завърти файл само за четене

en: Rotating photos
bg: Завъртане на снимки

en: Rotating photo "{0}"
bg: Завъртане на снимка "{0}"

en: Directory not found
bg: Папката не е намерена

en: Unable to rotate photo | Unable to rotate {0} photos
bg[0]: Снимката не може да се завърти
bg[1]: {0} снимки не могат да се завъртят

en: The photo could not be rotated because it is on a read only file system or media such as a CDROM.  Please check the permissions and try again. | {0} photos could not be rotated because they are on a read only file system or media such as a CDROM.  Please check the permissions and try again.
bg[0]: Снимката не може да се завърти, защото е на файлова система само за четене или на носител като CD-ROM. Моля проверете правата и пробвайте отново.
bg[1]: {0} снимки не могат да се завъртят, защото са на файлова система само за четене или са на носител като CD-ROM. Моля проверете правата и пробвайте отново.

en: Received error "{0}" while attempting to rotate {1}
bg: Получи се грешка „{0}“ при опит за завъртане на {1}

en: Error while rotating photo.
bg: Грешка при въртене на снимка.

en: Preparing email
bg: Подготовка на писмо

en: Exporting picture "{0}"
bg: Изнасяне на снимка "{0}"

en: Error processing image
bg: Грешка при обработка на изображение

en: An error occured while processing "{0}": {1}
bg: Възникна грешка при обработка на "{0}": {1}

note: Send the mail :)
en: my photos
bg: моите снимки

en: Error saving sharpened photo
bg: Грешка при запазване на изостреното изображение.

en: Sharpen
bg: Изостряне на изображението

en: Amount:
bg: Количество:

en: Radius:
bg: Радиус:

en: Threshold:
bg: Праг:

en: Rotate photo left
bg: Завъртане наляво

en: Rotate photo right
bg: Завъртане надясно

en: Folder
bg: Папка:

en: Open
bg: Отваряне

en: Set as Background
bg: Задаване като фон

en: This name is already in use
bg: Това име е вече заето

en: Create New Tag
bg: Създаване на нов етикет

en: Name of New Tag:
bg: Име за новия етикет:

en: Find | Find
bg[0]: Търсене
bg[1]: Търсене

en: Create New Tag...
bg: Създаване на нов етикет...

en: Edit Selected Tag...
bg: Редактиране на избрания етикет...

en: Delete Tag | Delete Tags
bg[0]: Изтриване на етикет
bg[1]: Изтриване на етикети

en: Attach Tag to Selection | Attach Tags to Selection
bg[0]: Прикачване на етикет към избрания елемент
bg[1]: Прикачване на етикети към избраните елементи

en: Remove Tag From Selection | Remove Tags From Selection
bg[0]: Премахване на етикет от избрания елемент
bg[1]: Премахване на етикети от избраните елементи

en: Merge Tags
bg: Обединяване на етикети

en: Include Photos Tagged "{0}"
bg: Включване на снимки с етикет "{0}"

en: Exclude Photos Tagged "{0}"
bg: Изключване на снимки с етикет "{0}"

en: Remove From Search
bg: Премахване от резултатите

en: Find _With | Find _With
bg[0]: Търсене:
bg[1]: Търсене:

en: All
bg: Всички

en: Not {0}
bg: Не {0}

en: Drag tags here to search for them
bg: Издърпайте етикети тук, за да търсите

en: Error renaming tag
bg: Грешка при преименуване на етикет

en: Favorites
bg: Любими

en: Hidden
bg: Скрити

en: People
bg: Хора

en: Places
bg: Места

en: Events
bg: Събития

note: The label for the root category is used in new and edit tag dialogs
en: (None)
bg: (няма)

en:  and
bg:  и

en:  or
bg:  или

note: OPS The operators we support, case insensitive private static string op_str = "(?'Ops' or | and |, | \\s+ )";
en: or
bg: или

en: Updating Thumbnails
bg: Обновяване на миниатюрите

en: Updating picture "{0}"
bg: Качване на снимка "{0}"

en: Photo management for GNOME
bg: Организиране на снимки

en: Copyright © 2003-2009 Novell Inc.
bg: Авторски права © 2003-2009 Novell Inc.

en: F-Spot Website
bg: Уеб сайт на F-Spot

en: Shift all photos by {0}
bg: Повдигане на всички снимки с {0}

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

en: Last 7 days
bg: Последните 7 дни

en: Last 30 days
bg: Последните 30 дни

en: Last 90 days
bg: Последните 90 дни

en: Last 360 days
bg: Последните 360 дни

en: Current Week (Mon-Sun)
bg: Тази седмица (Пон-Нед)

en: Previous Week (Mon-Sun)
bg: Предишната седмица (Пон-Нед)

en: Customized Range
bg: Потребителски обхват

en: Edit Icon for Tag {0}
bg: Редактиране на иконата за етикета {0}

en: Select Photo from file
bg: Избор на снимка от файл

en: 
    <b>From Photo</b>
     You can use one of your library photos as an icon for this tag.
     However, first you must have at least one photo associated
     with this tag. Please tag a photo as '{0}' and return here
     to use it as an icon.
bg: 
    <b>От снимка</b>
     Можете да използвате една от вашите снимки в библиотеката за икона на този етикет.
     Първо трябва да имате поне една снимка асоциирана с този етикет.
     Моля, задайте етикет на снимка като '{0}' и се върнете тук,
     за да я използвате като икона.

en: Unable to load image
bg: Изображението не може да се зареди

en: Unable to load "{0}" as icon for the tag
bg: Не може да се зареди "{0}" като икона за етикета

en: Photo {0} of {1}
bg: Снимка {0} от общо {1}

en: F-Spot Encountered a Fatal Error
bg: F-Spot срещна фатална грешка

en: Error Details
bg: Подробности за грешката

en: An unhandled exception was thrown:
bg: Беше хвърлено необработено изключение:

en: None
bg: Няма

en: System profile
bg: Системен профил

en: Standard theme
bg: Стандартна тема

en: Error loading database.
bg: Грешка при зареждане на базата данни.

en: F-Spot encountered an error while loading the photo database. The old database has be moved to {0} and a new database has been created.
bg: F-Spot срещна грешка при зареждане на база данни със снимки. Старата база данни беше преместена в {0} и беше създадена нова база данни.

en: Label
bg: Етикет

en: Ratio
bg: Пропорции

en: Retry
bg: Повтори

en: <b>Action</b>
bg: <b>Действие</b>

en: <b>Reference Photo</b>
bg: <b>Референта снимка</b>

en: Adjust Time
bg: Задаване на час

en: Adjusted date:
bg: Зададена дата:

en: Current date:
bg: Текуща дата:

en: Space all photos by
bg: Разстояние между снимките

en: difference:
bg: разлика:

en: min. Starting at {0}
bg: мин. Начало в {0}

en: <b>End Date</b>
bg: <b>Крайна дата</b>

en: <b>Select period</b>
bg: <b>Избор на период</b>

en: <b>Start Date</b>
bg: <b>Начална дата</b>

en: Cancel, do not change the current timeline.
bg: Отказ, да не се променя текущата времева скала.

en: Only photos taken within these dates will be displayed.
bg: Ще бъдат показани само снимки заснети в тези дати.

en: Set date range
bg: Задаване на обхват от дати

en: Edit Tag
bg: Редактиране на етикет

en: Edit icon
bg: Редактиране на иконата

en: _Icon:
bg: _Икона:

en: <b>From External Photo</b>
bg: <b>От външна снимка</b>

en: <b>From Photo</b>
bg: <b>От снимка</b>

en: <b>Predefined icons</b>
bg: <b>Стандартни икони</b>

en: <b>Preview</b>
bg: <b>Преглед</b>

en: Design icon from
bg: Проектиране на икона от

en: Edit Tag Icon
bg: Редактиране на иконата за етикет

en: No _image
bg: Няма _изображение

en: Photo 0 of 0
bg: Снимка 0 от 0

en: Color profile for display:
bg: Цветови профил за прелгеда:

en: Color profile for printing:
bg: Цветови профил за печат:

en: F-Spot Preferences
bg: Настройки на F-Spot

en: F-Spot appearance:
bg: Външен вид на F-Spot:

en: Inside the image files when possible
    <small>Makes them accessible to other image-editing programs.</small>
bg: Когато е възможно вътре в изображенията
    <small>Достъпни са за други програми за редактиране на изображения.</small>

en: Select A Folder
bg: Избор на папка

en: Separately from the image files
bg: Отделно от изображенията

en: Store tags and descriptions for photos:
bg: Запазване на етикети и описания на снимките:

en: When importing photos, copy them to:
bg: Когато се внасят снимки, да се копират в:

en: <b>Max Rating</b>
bg: <b>Максимална оценка</b>

en: <b>Min Rating</b>
bg: <b>Минимална оценка</b>

en: Set Rating Filter
bg: Задаване на филтър за оценяване

en: Adjust _Time...
bg: Настройване на _час...

en: Arrange _by
bg: Подреждане _по

en: By _Date
bg: По _дата

en: By _Import Roll
bg: По ред на _внасяне

en: By _Rating
bg: По _оценка

en: Copy Locat_ion
bg: Копиране на мест_оположението

en: Create New _Tag...
bg: Създаване на нов етикет...

en: Create _New Version...
bg: Създаване на _нова версия...

en: Fin_d
bg: Търсене

en: Manage _Extensions
bg: _Разширения

en: Page Set_up...
bg: Настройки на стр_аница...

en: Re_fresh Thumbnail
bg: Обн_овяване на миниатюрата

en: Select _None
bg: Изчистване на избора

en: Send by _Mail...
bg: Изпращане по пощата...

en: Side_bar
bg: Страни_чна лента

en: T_ags
bg: Е_тикети

en: Thumbnail _elements
bg: Е_лементи на миниатюра

en: Too_lbar
bg: Лен_та с инструменти

en: View
bg: Преглед

en: _Attach Tag to Selection
bg: _Прикачване на етикет към избрания елемент

en: _Clear Rating Filter
bg: _Изчистване на оценките

en: _Clear Roll Filter
bg: _Изчистване на филтъра

en: _Components
bg: _Компоненти

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Dates
bg: _Дати

en: _Delete Selected Tag
bg: Изтриване на избрания етикет

en: _Delete Version
bg: Изтриване на версията

en: _Edit Selected Tag...
bg: _Редактиране на избрания етикет...

en: _Export to
bg: _Изнасяне към

en: _Filmstrip
bg: _Филмова лента

en: _Hidden
bg: _Скрити

en: _Import...
bg: Внасяне...

en: _Large
bg: _Големи

en: _Last Import Roll
bg: _Последно внесен ред

en: _Loupe
bg: _Лупа

en: _Medium
bg: _Средни

en: _Quit
bg: _Затваряне на програмата

en: _Ratings
bg: _Оценки

en: _Remove Tag From Selection
bg: Премахване на етикет от избраното

en: _Rename Version
bg: Преименуване на версията

en: _Reverse Order
bg: _Обратен ред

en: _Select Import Rolls...
bg: _Избор на внесен ред...

en: _Set Date Range...
bg: _Избор на обхват от дати...

en: _Set Rating filter...
bg: _Избор на филтър за оценки

en: _Sharpen...
bg: Изостряне на изображението

en: _Small
bg: Малки

en: _Tag Icons
bg: _Икони на етикетите

en: _Tags
bg: Етикети

en: _Timeline
bg: _Времева скала

en: _Tools
bg: _Инструменти

en: _Untagged Photos
bg: _Снимки без етикет

en: _Version
bg: Версия

en: Updating F-Spot Database
bg: Обновяване на базата данни на F-Spot

en: Please wait while your F-Spot gallery's database is updated. This may take some time.
bg: Моля, изчакайте докато базата данни на галерията бъде обновена. Това може да отнеме малко време.

note: Mono.Unix.Error error = Mono.Unix.Stdlib.GetLastError ();
en: Unable to create temporary file
bg: Неуспех при създаването на временен файл

en: Page Setup
bg: Настройки на страница

en: Paper Size: {0} x {1} mm
bg: Размер на страница: {0} x {1} мм

en: Set Page Size and Orientation
bg: Задаване на размер и ориентация на страница

en: Photos per page
bg: Снимки на страница

en: Repeat
bg: Повтаряне

en: Print cut marks
bg: _Отпечатване на маркерите подрязване

en: Photos layout
bg: Подредба

en: Full Page (no margin)
bg: Пълна страница (без граници)

note: Note for translators: "Zoom" is a Fit Mode
en: Zoom
bg: Мащабиране

en: Fill
bg: Запълване

en: Scaled
bg: Мащабирано

en: White borders
bg: Бели граници

en: Custom Text
bg: Потребителски текст:

en: Photos infos
bg: Информация за снимки

en: Print file name
bg: Печат във файл

en: Print photo date
bg: Печат на датата на снимката

en: Print photo time
bg: Печат на часа на снимката

en: Print photo tags
bg: Отпечатване на етикетите на снимките

en: Print photo comment
bg: Печат на коментар на снимката

en: Edit
bg: Редактиране

en: This tool requires an active selection. Please select a region of the photo and try the operation again
bg: Този инструмент изисква активна селекция. Изберете регион от изображението и пробвайте операцията отново

en: Error saving adjusted photo | Error saving adjusted photos
bg[0]: Грешка при запазване на променената снимка
bg[1]: Грешка при запазване на променените снимки

en: Received exception "{0}". Note that you have to develop RAW files into JPEG before you can edit them.
bg: Получено е изключение "{0}". Знайте, че трябва да преобразувате RAW файлове в JPEG преди да ги редактирате.

en: _Horizontal
bg: _Хоризонтално

en: _Vertical
bg: _Вертикално

en: Find:
bg: Търсене:

en: Folders
bg: Папки

en: Filesystem
bg: Файлова система

en: Histogram
bg: Хистограма

en: Date
bg: Дата

en: Exposure
bg: Експонация

en: Focal Length
bg: Основно фокусно разстояние

en: File Size
bg: Големина

en: Rating
bg: Оценка

en: (Unknown)
bg: (Неизвестно)

en: (wrong format)
bg: (неправилен формат)

en: (One Edit) | ({0} Edits)
bg[0]: (Една редакция)
bg[1]: ({0} редакции)

en: (File read error)
bg: (Грешка при четене на файл)

en: {0} Photos
bg: {0} снимки

note: Note for translators: {0} is a date, {1} and {2} are times.
en: On {0} between 
    {1} and {2}
bg: На {0} между 
    {1} и {2}

en: Between {0} 
    and {1}
bg: Между {0} 
    и {1}

en: (At least one File not found)
bg: (Намерен е поне един файл)

en: Show Photo Name
bg: Показване на името на снимката

en: Show Date
bg: Показване на датата

en: Show Size
bg: Показване на размера

en: Show Exposure
bg: Показване на експонация

en: Show Focal Length
bg: Показване на основно фокусно разстояние

en: Show Camera
bg: Показване на фотоапарата

en: Show File Size
bg: Показване на размера

en: Metadata
bg: Допълнителни данни

en: Extended Metadata
bg: Допълнителни мета-данни

note: clear Extended Metadata
en: No Extended Metadata Available
bg: Няма допълнителни данни

en: No active photo
bg: Няма активна снимка

en: The photo "{0}" does not exist
bg: Снимката "{0}" не съществува

en: No metadata available
bg: Няма налични мета-данни

en: No applications available
bg: Няма налична програма

en: Rating:
bg: Оценка:

en: Country
bg: Държава

en: City
bg: Град

en: State
bg: Състояние

note: namespace
en: Display a slideshow from F-Spot
bg: Показване на слайдшоу от F-Spot

en: F-Spot photos
bg: F-Spot фото албум
