vinagre gnome-2-26 - en to bg translation catalogue (169 entries)

en: _About
bg: _Относно

en: _Help
bg: Помо_щ

en: Access remote desktops
bg: Достъп до отдалечени работни места

en: Remote Desktop Viewer
bg: Отдалечени работни места

en: <b>Authentication is required</b>
bg: <b>Изисква се идентификация</b>

en: <b>Connection options</b>
bg: <b>Настройки на връзката</b>

en: <b>Connection</b>
bg: <b>Връзка</b>

en: <b>Folder</b>
bg: <b>Папка</b>

en: <b>Interface</b>
bg: <b>Интерфейс</b>

en: <b>Options</b>
bg: <b>Настройки</b>

en: <b>Parent Folder</b>
bg: <b>Родителска папка</b>

en: <b>Which machine do you want to connect to?</b>
bg: <b>Към коя машина искате да се свържете?</b>

en: <i><small>All fields above are mandatory</small></i>
bg: <i><small>Всички горни полета са задължителни</small></i>

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Host:
bg: Адрес:

en: Preferences
bg: Настройки

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
bg: Дали да се показват подпрозорци, дори когато има само една връзка

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
bg: Дали да се показват клавишните комбинации в менюто

en: _Always show tabs
bg: _Винаги да се показват табове

note: This is a button label, in the authentication dialog
en: _Authenticate
bg: _Идентифициране

en: _Full screen
bg: На _цял екран

en: _Host:
bg: _Адрес:

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Remember this credential
bg: _Запомняне на паролата

en: _Scaling
bg: _Мащабиране

en: _Show menu shortcuts
bg: _Показване на клавишните комбинации в менюто

en: _Username:
bg: Потребителско _име:

en: _View only
bg: _Без контрол

note: Tooltip for host entry in connect dialog
en: host or host:display or host::port
bg: машина или машина:дисплей, или машина::порт

en: Maximum number of history items in connect dialog
bg: Максималният брой запомнени връзки в прозореца за връзки

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
bg: Задайте да е лъжа, за да изключите клавишните комбинации в менюто. Задайте да е истина, за да ги включите. Забележете, че когато са включени, клавишните комбинации се прихващат от менюто и не се пращат към отдалечената машина.

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
bg: Задайте да е истина и подпрозорците винаги ще се показват. Задайте да е лъжа и подпрозорци ще се показват при повече от една активна връзка.

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
bg: Указва максималния брой запомнени връзки в падащото меню в прозореца за връзки.

en: The handler for "vnc://" URLs
bg: Програмата за обработка на адреси от вида „vnc://“

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
bg: При свързването към машина клиентът може да укаже на сървъра да запази връзките с другите клиенти или да ги прекъсне. Задайте да е истина, за да споделяте работното място с други клиенти.

en: Whether we should leave other clients connected
bg: Дали другите клиенти да останат свързани

en: Remote Desktop (VNC) file
bg: Файл за отдалечена връзка (vnc)

en: Remote Desktop Connection
bg: Връзка с отдалечено работно място

en: A menu to quickly access remote machines
bg: Меню за бързо свързване към отдалечена машина

en: Vinagre Applet Factory
bg: Фабрика за аплети на Vinagre

en: Could not run vinagre:
bg: vinagre не може да се стартира:

en: Open Remote Desktop Viewer
bg: Отдалечени работни места

en: Access your bookmarks
bg: Достъп до отметките

en: Error while initializing bookmarks: %s
bg: Грешка при инициализирането на отметки: %s

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
bg: Грешка при инициализирането на отметките: файлът е празен

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
bg: Грешка при инициализирането на отметки: това не е файл с отметки на vinagre

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
bg: Грешка при запазване на отметки: структурата в XML не може де бъде създадена

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
bg: Грешка при запазване на отметки: структурата в XML не може де бъде инициализирана

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
bg: Грешка при запазване на отметки: структурата в XML не може де бъде завършена

en: Error while saving bookmarks: %s
bg: Грешка при запазване на отметки: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
bg: Грешка при мигриране на отметки: структурата в XML не може де бъде създадена

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
bg: Грешка при мигриране на отметки: структурата в XML не може де бъде инициализирана

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
bg: Грешка при мигриране на отметки: структурата в XML не може де бъде финализирана

en: Error while migrating bookmarks: %s
bg: Грешка при мигрирането на отметки: %s

en: Failed to create the directory
bg: Папката не може да бъде създадена

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
bg: Мигриране на файла с отметките в новия формат. Това действие трябва да е еднократно.

en: Error opening old bookmarks file: %s
bg: Грешка при отварянето на стар файл с отметки: %s

en: Migration cancelled
bg: Миграцията е отменена

en: Could not remove the old bookmarks file
bg: Старият файл с отметки не може да бъде изтрит

en: Root Folder
bg: Коренова папка

en: Invalid name for this folder
bg: Неправилно име за папката

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
bg: Името „%s“ вече се използва в тази папка. Използвайте различно.

en: Invalid name for this item
bg: Неправилно име за този обект

en: Are you sure you want to remove <i>%s</i> from bookmarks?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете <i>%s</i> от отметките?

en: Remove Folder?
bg: Да се изтрие ли папката?

en: Notice that all its subfolders and items will be removed as well.
bg: Забележете, че всички нейни подпапки също ще бъдат изтрити.

en: Remove Item?
bg: Да се изтрие ли обектът?

en: Error removing bookmark: Entry not found
bg: Грешка при изтриването на отметка: елементът не е открит

en: New Folder
bg: Нова папка

en: Choose the file
bg: Изберете файла

en: Supported formats
bg: Поддържани формати

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
bg[0]: Следният файл не може да бъде отворен:
bg[1]: Следните файлове не могат да бъдат отворени:

en: Error while saving history file: %s
bg: Грешка при запазване на файла с отметки: %s

en: Choose a VNC Server
bg: Изберете сървър за VNC

en: The protocol %s is not supported.
bg: Протоколът „%s“ не се поддържа.

en: Could not open the file.
bg: Файлът не може да бъде отворен.

en: Could not parse the file.
bg: Файлът не може да бъде инициализиран.

en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
bg: Неправилна стойност за флага „shared“ (споделяне): %d, а трябва да бъде „0“ или „1“. Стойността няма да се ползва.

en: Could not find the host address in the file.
bg: Адресът на машината не може да бъде открит във файла.

en: Invalid operation
bg: Неправилна операция

en: Data received from drag&drop operation is invalid.
bg: Данните получени чрез довлачване са неправилни.

en: Hosts nearby
bg: Съседни машини

en: Opens a .vnc file
bg: Отваряне на файл .vnc

en: filename
bg: име_на_файл

en: Create a new toplevel window in an existing instance of vinagre
bg: Създаване на нов прозорец от най-горно ниво във вече стартиран vinagre

en: [server:port]
bg: [сървър:порт]

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
bg[0]: Възникна следната грешка:
bg[1]: Възникнаха следните грешки:

note: Setup command line options
en: - VNC Client for GNOME
bg: — клиент за VNC за GNOME

en: Run 'vinagre --help' to see a full list of available command line options
bg: Изпълнете „vinagre --help“, за да видите пълния списък с налични опции за командния ред

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
bg: Не може да се открие по име компютърът за avahi: %s

en: Failed to browse for hosts: %s
bg: Мрежата не може да се прегледа за машини: %s

en: Connection to host <i>%s</i> was closed.
bg: Връзката към машината <i>%s</i> бе прекъсната.

en: Connection closed
bg: Връзката бе прекъсната

en: Connecting...
bg: Свързване…

en: Close connection
bg: Прекъсване на връзката

en: Cannot initialize preferences manager.
bg: Мениджърът на настройките не може да бъде инициализиран.

en: Error connecting to host.
bg: Грешка при свързване със сървър.

en: Authentication to host <i>%s</i> has failed
bg: Неуспешна идентификация пред машината <i>%s</i>

en: Authentication failed
bg: Неуспешна идентификация

en: Authentication method to host <i>%s</i> is unsupported. (%u)
bg: Методът за идентификация (%2$u) не се поддържа от машината <i>%1$s</i>.

en: Authentication unsupported
bg: Методът за идентификация не се поддържа

en: Error saving recent connection.
bg: Грешка при запазване на скоро отваряна връзка.

en: Error saving the credential on the keyring.
bg: Грешка при запазване на паролата в ключодържателя.

en: Authentication error
bg: Грешка в идентификацията

en: A username is required in order to access this machine.
bg: За достъп до машината се изисква потребителско име.

en: A password is required in order to access this machine.
bg: За достъп до машината се изисква парола.

en: Minimize window
bg: Минимизиране на прозореца

en: Scaling
bg: Мащабиране

en: Read only
bg: Без контрол

note: Machine menu
en: Take screenshot
bg: Снимка на екрана

en: Send Ctrl-Alt-Del
bg: Изпращане на „Ctrl-Alt-Del“

en: Desktop Name:
bg: Име на работния плот:

en: Port:
bg: Порт:

en: Dimensions:
bg: Размери:

en: Could not get a screenshot of the connection.
bg: Не може да се заснеме снимка на екрана на връзката.

en: Screenshot of %s
bg: Снимка на екрана на %s

en: Save Screenshot
bg: Запазване на снимката на екрана

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
bg: Мащабирането не се поддържа в тази инсталация.
    
    Прочетете файла README, който идва с Vinagre, за да разберете как да включите тази настройка.

note: Toplevel
en: _Machine
bg: _Машина

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _View
bg: _Изглед

en: _Bookmarks
bg: _Отметки

en: Connect to a remote machine
bg: Свързване към отдалечена машина

en: Open a .VNC file
bg: Отваряне на файл .vnc

en: Quit the program
bg: Спиране на програмата

en: Edit the application preferences
bg: Редактиране на настройките на приложението

note: Bookmarks menu
en: _Open bookmark
bg: _Отваряне на отметка

en: Connect to this machine
bg: Свързване към тази машина

en: _Edit bookmark
bg: _Редактиране на отметка

en: Edit the details of selected bookmark
bg: Редактиране на настройките на избраната отметка

en: _Remove from bookmarks
bg: _Изтриване от отметките

en: Remove current selected connection from bookmarks
bg: Изтриване на избраната връзка от отметките

en: _New Folder
bg: _Нова папка

en: Create a new folder
bg: _Създаване на нова папка

note: Help menu
en: _Contents
bg: _Ръководство

en: Open the vinagre manual
bg: Отваряне на ръководството на vinagre

en: About this application
bg: Относно това приложение

en: Close the current connection
bg: Прекъсване на текущата връзка

en: C_lose All
bg: _Прекъсване на всички

en: Close all active connections
bg: Прекъсване на всички връзки

note: Bookmarks menu
en: _Add to bookmarks
bg: _Добавяне на отметка

en: Add current connection to your bookmarks
bg: Добавяне на текущата връзка към отметките ви

en: Take a screenshot of active connection
bg: Снимка на екрана на действащата връзка

en: Send Ctrl+Alt+Del to active connection
bg: Изпращане на комбинацията „Ctrl+Alt+Del“ през активната връзка

en: View the current machine in full screen
bg: На цял екран

en: _Original size
bg: _Първоначален размер

en: Adjusts the window to the remote desktop's size
bg: Преоразмеряване на прозореца към размера на отдалечения работен плот

en: S_caling
bg: _Мащабиране

en: Fit the remote screen into the current window size
bg: Напасване на отдалечения екран в размера на текущия прозорец

en: _Read only
bg: _Без контрол

en: Disable mouse and keyboard
bg: Изключване на действието на мишката и клавиатурата

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: Show or hide the toolbar
bg: Показване/скриване на лентата с инструменти

en: _Statusbar
bg: Лента за _състоянието

en: Show or hide the statusbar
bg: Показване/скриване на лентата за състоянието

en: Side _Panel
bg: Страничен _панел

en: Show or hide the side panel
bg: Показване/скриване на страничния панел

en: An error has occurred:
bg: Възникна следната грешка:

en: Vinagre is a VNC client for the GNOME Desktop
bg: Vinagre е клиент за VNC за работната среда GNOME

en: Vinagre is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Vinagre) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Vinagre is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, погледнете <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Vinagre Website
bg: Уеб сайт на Vinagre

en: Could not merge vinagre-ui.xml: %s
bg: Файлът vinagre-ui.xml не може да бъде слян: %s

en: _Recent connections
bg: С_коро отваряни връзки

note: Translators: This is server:port, a statusbar tooltip when mouse is over a bookmark item on menu
en: Open %s:%d
bg: Свързване към %s:%d

en: Press Ctrl+Alt to release the cursor
bg: Натиснете Ctrl+Alt, за да освободите показалеца на мишката
