gdm - en to bg translation catalogue (224 entries)

en: /dev/urandom is not a character device
bg: „/dev/urandom“ не е знаково устройство

en: Enable debugging code
bg: Включване на кода за изчистване на грешки

en: Display ID
bg: Идентификатор на дисплей

en: id
bg: ид.

en: GNOME Display Manager Slave
bg: Дъщерен процес на мениджъра на дисплеи на GNOME

en: could not find user "%s" on system
bg: потребителят „%s“ не бе открит в системата

en: Unable to initialize login system
bg: Системата за влизане не може да бъде инициализирана

en: Unable to authenticate user
bg: Неуспех при идентификацията на потребителя

en: Unable to authorize user
bg: Неуспех при оторизацията на потребителя

en: Unable to establish credentials
bg: Неуспех при установяване на акредитацията

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to some internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
bg: Не може да се стартира X сървъра (това е графичната инфраструктура) поради вътрешна грешка. Обърнете се към системния администратор, за да провери дневниците за диагностика. Този дисплей ще бъде забранен. Рестартирайте GDM, когато проблемът е коригиран.

en: %s: failed to connect to parent display '%s'
bg: %s: невъзможно е да направи връзка с родителския дисплей „\%s“

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn't exist
bg: Сървърът бе породен от uid %d, но такъв потребител не съществува

en: Couldn't set groupid to %d
bg: groupid не може да се зададе да е %d

en: initgroups () failed for %s
bg: неуспех на initgroups() за %s

en: Couldn't set userid to %d
bg: userid не може да се зададе да е %d

en: Couldn't set groupid to 0
bg: groupid не може да се зададе да е 0

en: %s: Could not open logfile for display %s!
bg: %s: Не може да се отвори журналният файл за дисплей %s!

en: %s: Error setting %s to %s
bg: %s: Грешка при задаване на %s да е %s

en: %s: Server priority couldn't be set to %d: %s
bg: %s: Не може да се зададе %d като приоритет на сървър: %s

en: %s: Empty server command for display %s
bg: %s: Празна команда за дисплей %s

en: Username
bg: Потребителско име

en: The username
bg: Потребителското име

en: Hostname
bg: Име на компютър

en: The hostname
bg: Името на компютъра

en: Display Device
bg: Устройство на дисплея

en: The display device
bg: Устройството на дисплея

en: worker exited with status %d
bg: работният процес завърши със състояние %d

en: error initiating conversation with authentication system - %s
bg: грешка при инициализиране на обмяната на съобщения със системата за идентификация — %s

en: general failure
bg: обща грешка

en: out of memory
bg: паметта свърши

en: application programmer error
bg: програмна грешка

en: unknown error
bg: неизвестна грешка

en: Username:
bg: Потребител:

en: error informing authentication system of preferred username prompt - %s
bg: грешка при информиране на системата за идентификация за предпочитаното име на потребител — %s

en: error informing authentication system of user's hostname - %s
bg: грешка при информиране на системата за идентификация за името на компютъра на потребителя — %s

en: error informing authentication system of user's console - %s
bg: грешка при информиране на системата за идентификация за конзолата на потребителя — %s

en: no user account available
bg: няма потребител

en: Unable to change to user
bg: Потребителят не може да бъде сменен

en: Unable establish credentials
bg: Неуспех при установяване на акредитацията

en: User %s doesn't exist
bg: Потребителят „%s“ не съществува

en: Group %s doesn't exist
bg: Групата „%s“ не съществува

en: Could not create socket!
bg: Неуспех при създаването на гнездо!

en: Denied XDMCP query from host %s
bg: Отказана заявка на XDMCP от хост %s

en: Could not extract authlist from packet
bg: Неуспех при извличането на „authlist“ от пакет

en: Error in checksum
bg: Грешка в контролната сума

en: Bad address
bg: Лош адрес

en: %s: Could not read display address
bg: %s: Неуспех при прочитането на адреса на дисплея

en: %s: Could not read display port number
bg: %s: Неуспех при четенето на номера на порта на дисплей

en: %s: Could not extract authlist from packet
bg: %s: Неуспех при извличането на „authlist“ от пакет

en: %s: Error in checksum
bg: %s: Грешка в контролната сума

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
bg: %s: Получена е заявка от забранената система %s

en: %s: Could not read Display Number
bg: %s: Неуспех при прочитането на номера на дисплея

en: %s: Could not read Connection Type
bg: %s: Неуспех при прочитането на типа на връзката

en: %s: Could not read Client Address
bg: %s: Неуспех при прочитането на адреса на клиента

en: %s: Could not read Authentication Names
bg: %s: Неуспех при прочитането на имената за идентификация

en: %s: Could not read Authentication Data
bg: %s: Неуспех при прочитането на данните за идентификация

en: %s: Could not read Authorization List
bg: %s: Неуспех при прочитането на списъка за идентификация

en: %s: Could not read Manufacturer ID
bg: %s: Неуспех при прочитането на идентификатора на производителя

en: %s: Failed checksum from %s
bg: %s: Грешка в контролната сума на %s

en: %s: Got Manage from banned host %s
bg: %s: Получена е заявка за управление от забранения хост %s

en: %s: Could not read Session ID
bg: %s: Неуспех при прочитането на идентификатора на сесията.

en: %s: Could not read Display Class
bg: %s: Неуспех при прочитането на класа на дисплей

en: %s: Could not read address
bg: %s: Неуспех при прочитането на адреса

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
bg: %s: Получена я заявка за поддържане на връзката от забранения хост %s

en: GdmXdmcpDisplayFactory: Could not read XDMCP header!
bg: GdmXdmcpDisplayFactory: Неуспех при прочитането на заглавната част на XDMCP!

en: XMDCP: Incorrect XDMCP version!
bg: XMDCP: Грешна версия на XDMCP!

en: XMDCP: Unable to parse address
bg: XMDCP: Адресът не може да се анализира

en: Could not get server hostname: %s!
bg: Неуспех при получаване на името на сървър: %s!

en: Cannot write PID file %s: possibly out of diskspace: %s
bg: Невъзможно е да се запише файл с номер на процес %s, най-вероятно няма пространство на диска

en: Logdir %s does not exist or isn't a directory.
bg: Папката с журналите — %s не съществува или не е папка.

en: Authdir %s does not exist. Aborting.
bg: Папката за упълномощаване %s не съществува. Програмата спира.

en: Authdir %s is not a directory. Aborting.
bg: Папката за упълномощаване %s не е папка. Програмата спира.

en: Authdir %s is not owned by user %d, group %d. Aborting.
bg: Папката за упълномощаване %s не принадлежи на потребител %s, група %s. Програмата спира.

en: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
bg: Папката за упълномощаване %s е с грешни права %o. Трябва да са %o. Програмата спира.

en: Can't find the GDM user '%s'. Aborting!
bg: Не може да се открие потребителя на GDM — „%s“. Програмата спира!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
bg: Потребителят на GDM не трябва да е „root“. Програмата спира!

en: Can't find the GDM group '%s'. Aborting!
bg: Не може да се намери групата на GDM (%s). Програмата спира!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
bg: Групата на GDM не може да е „root“. Програмата спира!

en: Make all warnings fatal
bg: Всички предупреждения да са фатални

en: Exit after a time - for debugging
bg: Спиране на програмата след период от време — за изчистване на грешки

en: Print GDM version
bg: Показване на версията на GDM

en: GNOME Display Manager
bg: Мениджър на дисплеи на GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only root wants to run GDM
bg: Само администраторът може да изпълни GDM

en: GNOME Display Manager Session Worker
bg: Програмата за сесии към мениджъра на дисплеи на GNOME

en: Select System
bg: Избор на система

en: XMCP: Could not create XDMCP buffer!
bg: Неуспех при създаването на буфер за XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
bg: Неуспех при прочитането на заглавната част на XDMCP!

en: Accessibility Preferences
bg: Настройки на достъпността

en: <b>Enable features that make your computer easier to use:</b>
bg: <b>Включване на възможностите за по-лесно ползване на компютъра:</b>

en: Assistive Technology Preferences
bg: Настройки на помощните технологии

en: _Hear text read aloud (Reader)
bg: _Текстът да бъде изчитан (Екранен четец)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
bg: _Без повторни натискания на клавиши (Подскачащи клавиши)

en: _Make items larger (Magnifier)
bg: _Увеличаване на обектите (Лупа)

en: _Only accept long held keypresses (Slow Keys)
bg: _Само натискане на клавиши със задържане (Бавни клавиши)

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
bg: _Последователно натискане на клавишите при комбинации (Лепкави клавиши)

en: _See more contrast in colors (High Contrast)
bg: Засилване на _контраста (Висок контраст)

en: _Type without the keyboard (On-screen Keyboard)
bg: Пи_сане без клавиатура (Екранна клавиатура)

en: _Use a larger font size (Large Print)
bg: По-голям размер на шрифта (Едри елементи)

en: gtk-close
bg: затваряне-от-gtk

en: Value
bg: Стойност

en: percentage of time complete
bg: процент от завършеното време

en: Inactive Text
bg: Неактивен текст

en: The text to use in the label if the user hasn't picked an item yet
bg: Текст, който да се ползва за етикет, ако потребителят все още не е избрал елемент

en: Active Text
bg: Активен текст

en: The text to use in the label if the user has picked an item
bg: Текстът, който да се ползва в етикета, когато потребителят е избрал елемент

en: %l:%M:%S %p
bg: %H:%M:%S

en: %l:%M %p
bg: %H:%M

note: translators: replace %e with %d if, when the day of the *              month as a decimal number is a single digit, it *              should begin with a 0 in your locale (e.g. "May *              01" instead of "May  1").
en: %a %b %e
bg: %d %b, %a

en: You have the Caps Lock key on.
bg: Клавишът „Caps Lock“ е натиснат.

en: Automatically logging in...
bg: Автоматично влизане…

en: Failed to restart computer
bg: Неуспех при рестартирането на компютъра

en: You are not allowed to restart the computer because multiple users are logged in
bg: Не можете да рестартирате компютъра, защото има включени потребители

en: Failed to stop computer
bg: Неуспех при изключването на компютъра

en: You are not allowed to stop the computer because multiple users are logged in
bg: Не можете да спрете компютъра, защото има включени потребители

en: Select language and click Log In
bg: Изберете език и натиснете „Влизане“

en: Login Window
bg: Екран за идентификация

en: Authentication Dialog
bg: Диалог за идентификация

en: Computer Name
bg: Име на компютър

en: Log In
bg: Влизане

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Shut Down
bg: Изключване

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Version
bg: Версия

en: gtk-disconnect
bg: разкачване-от-gtk

en: page 5
bg: страница 5

en: Panel
bg: Панел_Отказ

en: Languages
bg: Езици

en: _Languages:
bg: _Езици:

en: _Language:
bg: _Език:

en: Other...
bg: Други…

en: Choose a language from the full list of available languages.
bg: Избор на език от пълния списък с налични езици.

en: Unspecified
bg: Неуказан

en: Label Text
bg: Текст за етикета

en: The text to use as a label
bg: Текст, който да се ползва за етикет

en: Icon name
bg: Име на икона

en: The icon to use with the label
bg: Иконата, която да се ползва с етикета

en: Default Item
bg: Стандартен елемент

en: The id of the default item
bg: Идентификаторът на стандартния елемент

en: Max Item Count
bg: Максимален брой елементи

en: The maximum number of items to keep around in the list
bg: Максималният брой елементи, които да се съдържат в списъка

en: Remote Login (Connecting to %s...)
bg: Отдалечено влизане (свързване към „%s“…)

en: Remote Login (Connected to %s)
bg: Отдалечено влизане (осъществена връзка към „%s“)

en: Remote Login
bg: Отдалечено влизане

en: _Sessions:
bg: _Сесии:

en: Banner message text
bg: Съобщение за поздрав

en: Disable showing the accessibility button
bg: Бутонът за помощните технологии да не се показва

en: Disable showing the restart buttons
bg: Бутонът за рестартиране да не се показва

en: Enable accessibility keyboard plugin
bg: Включване на модула за достъпност на клавиатурата

en: Enable debugging
bg: Включване на изчистването на грешки

en: Enable debugging mode for the greeter.
bg: Включване на изчистването на грешки в програмата за посрещане

en: Enable on-screen keyboard
bg: Включване на екранната клавиатура

en: Enable screen magnifier
bg: Включване на лупата

en: Enable screen reader
bg: Включване на екранния четец

en: Enable showing the banner message
bg: Включваме на показването на съобщение за поздрав

en: Icon name to use for greeter logo
bg: Икона, която да се ползва за програмата за посрещане

en: Set to TRUE to disable showing the accessibility button in the login window.
bg: Задайте да е истина, за да не си показва бутонът за достъпността в прозореца за вход.

en: Set to TRUE to disable showing the restart buttons in the login window.
bg: Задайте да е истина, за да не си показват бутоните за рестартиране в прозореца за вход.

en: Set to True to enable the background settings manager plugin.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за управление на фона.

en: Set to True to enable the media-keys settings manager plugin.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за мултимедийните клавиши.

en: Set to True to enable the on-screen keyboard.
bg: Задайте да е истина, за да включите екранната клавиатура.

en: Set to True to enable the plugin to manage the accessibility keyboard settings.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за управление на достъпността на клавиатурата.

en: Set to True to enable the screen magnifier.
bg: Задайте да е истина, за да включите лупата.

en: Set to True to enable the screen reader.
bg: Задайте да е истина, за да включите екранният четец.

en: Set to True to enable the sound settings manager plugin.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за управление на звука.

en: Set to True to enable the xsettings settings manager plugin.
bg: Задайте да е истина, за да включите приставката за настройки на xsettings.

en: Set to the themed icon name to use for the greeter logo.
bg: Задайте да e иконата, която да се ползва за програмата за посрещане.

en: Set to true to show the banner message text.
bg: Задайте да е истина, за да се показва съобщението за поздрав.

en: Set to true to use compiz as the window manager.
bg: Задайте да е истина, за да ползвате compiz за мениджър на прозорците.

en: Text banner message to show on the login window.
bg: Текстът на съобщението за поздрав в прозореца за вход.

en: True if the background settings manager plugin is enabled.
bg: Истина, когато приставката за управление на фона е включена.

en: True if the media-keys settings manager plugin is enabled.
bg: Истина, когато приставката за управление на мултимедийните клавиши е включена.

en: True if the sound settings manager plugin is enabled.
bg: Истина, когато приставката за управление на звука е включена.

en: True if the xsettings settings manager plugin is enabled.
bg: Истина, когато приставката за настройките на xsettings е включена.

en: Use compiz as the window manager
bg: За мениджър на прозорци да се ползва Compiz

en: Duration
bg: Продължителност

en: Number of seconds until timer stops
bg: Време в секунди преди спирането на таймера

en: Start time
bg: _Начало

en: Time the timer was started
bg: Времето на стартиране на таймера

en: Is it Running?
bg: Стартиран ли е?

en: Whether or not the timer is currently ticking
bg: Дали в момента таймерът работи

en: Manager
bg: Мениджър

en: The user manager object this user is controlled by.
bg: Обектът-мениджър, който управлява този потребител.

en: Choose a different account
bg: Изберете различен потребител

en: Guest
bg: Гост

en: Login as a temporary guest
bg: Вход като гост

en: Automatic Login
bg: Автоматично влизане

en: Automatically login to the system after selecting options
bg: Автоматично влизане в системата след избор на настройки

en: Log in as %s
bg: Влизане като %s

en: Currently logged in
bg: В момента е влязъл

en: The User Switch Applet is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Аплет за смяна на потребител) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: A menu to quickly switch between users.
bg: Меню за бърза промяна на потребители.

en: Can't lock screen: %s
bg: Екранът не може да бъде заключен: %s

en: Can't temporarily set screensaver to blank screen: %s
bg: Програмата за защита на екрана не може да го затъмни временно: %s

en: Unknown
bg: Непознат

en: User Switch Applet
bg: Аплет за смяна на потребител

en: User Switcher
bg: Смяна на потребител

en: User
bg: Потребител

en: The user this menu item represents.
bg: Потребителят представен от този елемент в менюто.

en: Icon Size
bg: Размер на иконата

en: The size of the icon to use.
bg: Размерът на иконата, който да се ползва.

en: Indicator Size
bg: Размер на индикатора

en: Size of check indicator
bg: Размерът на индикатора, който да се ползва.

en: Indicator Spacing
bg: Отстояние на индикатора

en: Space between the username and the indicator
bg: Отстоянието на индикатора спрямо потребителското име.

en: A menu to quickly switch between users
bg: Меню за бърза смяна на потребител

en: User Switcher Applet Factory
bg: Фабрика за аплета за смяна на потребител

en: Edit Personal _Information
bg: Редактиране на _личната информация

en: _About
bg: _Относно

en: _Edit Users and Groups
bg: _Редактиране на потребители и групи

en: _Help
bg: Помо_щ

en: Send the specified protocol command to GDM
bg: Изпращане на зададената протоколна команда на GDM

en: COMMAND
bg: КОМАНДА

en: Xnest mode
bg: Режим на Xnest

en: Do not lock current screen
bg: Без заключване на текущия екран

en: Debugging output
bg: Съобщения за грешка

en: Authenticate before running --command
bg: Идентификация преди изпълнение на „--команда“

en: Start new flexible session; do not show popup
bg: Начало на нова гъвкава сесия, да не се показва изскачащ прозорец

en: Version of this application
bg: Версията на това приложение

en: Could not identify the current session.
bg: Текущата сесия не може да бъде определена.

en: Main Options
bg: Основни настройки

en: Unable to start new display
bg: Неуспех при стартирането на нов дисплей
