xchat 2.4.2 - en to bg translation catalogue (1058 entries)

en: Cannot create ~/.xchat2
bg: Не може да се създаде ~/.xchat2

en: I'm busy
bg: Зает съм

en: Leaving
bg: Напускам

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
bg: * Да влизате в IRC като root е ГЛУПАВО! Направете си
      потребител и използвайте него.

en: Waiting
bg: Чакам

note: black
en: Active
bg: Активна

note: cyan
en: Failed
bg: Пропадна

note: red
en: Done
bg: Готово

note: green
en: Connect
bg: Свързване

note: black
en: Aborted
bg: Прекъснато

en: Cannot access %s
bg: Няма достъп до %s

en: No active DCCs
bg: Няма активни DCC-та

en: YES
bg: ДА

en: NO
bg: НЕ

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
bg: Вие сте CTCP flood-нати от %s, игнорира се %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
bg: Вие сте заляти(flood) със съобщения от %s, настройва се автоматичния диалог на изключен.

en:   %-20s online
bg:   %-20s онлайн

en:   %-20s offline
bg:   %-20s офлайн

en: No channel joined. Try /join #<channel>
bg: Не сте влезли в стая. Опитайте с /join #<стая>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
bg: Не сте свързани. Опитайте с /server <хост> [<порт>]

en: I need /bin/sh to run!
bg: Нужен е /bin/sh, за да се изпълни!

en: Commands Available:
bg: Налични команди:

en: User defined commands:
bg: Потребителски команди:

en: Plugin defined commands:
bg: Определени от приставките команди:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
bg: Напишете /HELP <команда> за повече информация, или /HELP -l

en: Unknown arg '%s' ignored.
bg: Непознатия аргумент '%s' се игнорира.

en: No such plugin found.
bg: Няма намерена такава приставка.

en: That plugin is refusing to unload.
bg: Тази приставка не иска да се отзарежда.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
bg: ADDBUTTON <име> <действие>, добавя бутон под списъка с потребители

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
bg: ALLCHAN <команда>, изпраща команда към всички присъединени стаи

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
bg: ALLCHAN <команда>, изпраща команда към всички присъединени стаи

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
bg: ALLSERV <команда>, изпраща команда към всички сървъри, към които сте свързан

en: AWAY [<reason>], sets you away
bg: AWAY [<причина>], включва режим "Отсъствам"

en: CLEAR, Clears the current text window
bg: CLEAR, изчиства текущия текстов прозорец

en: CLOSE, Closes the current window/tab
bg: CLOSE, затваря текущия прозорец/таб

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
bg: COUNTRY <код>, намира код на страна, пример: au = Австралия

en: CYCLE, parts current channel and immediately rejoins
bg: CYCLE, излиза се от текущата стая и после веднага пак се влиза в нея

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
bg: DELBUTTON <име>, изтрива бутон от тези, които са под списъка с потребителите

en: DISCON, Disconnects from server
bg: DISCON, прекъсва връзката към сървъра

en: JOIN <channel>, joins the channel
bg: JOIN <стая>, влизане в дадена стая

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
bg: KICK <прякор>, изхвърля упоменатия човек от текущата стая (изисква операторски статус)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
bg: LAGCHECK, пуска нова проверка на забавянето на репликите

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
bg: LASTLOG <низ>, търси за низ в буфера

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
bg: LOAD [-e] <файл>, зарежда приставка или скрипт

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
bg: ME <действие>, изпраща действието към текущата стая (действията трябва да са в трето лице. пример: /me скача)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
bg: MOP, масово дава операторски статус на всички потребители в дадената стая (изисква същия статус)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
bg: MSG <прякор> <съобщение>, праща лично съобщение

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
bg: NAMES, изписва прякорите в текущата стая

en: NEWSERVER <hostname> [<port>]
bg: NEWSERVER <име на хост> [<порт>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
bg: NICK <прякор>, настройва прякора ви

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
bg: NOTICE <прякор/стая> <съобщение>, изпраща уведомение. Това са вид въобщения,към които трябва да се реагира автоматично

en: NOTIFY [<nick>], lists your notify list or adds someone to it
bg: NOTIFY [<прякор>], изписва списъка с приятелчетата ти или добавя някой

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
bg: OP <прякор>, дава операторски статус на прякора (изисква същия статус)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
bg: PART [<стая>] [<причина>], напуска стаята, по подразбиране текущата

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
bg: PING <прякор | стая>, CTCP пинг към прякор или стая

en: QUERY <nick>, opens up a new privmsg window to someone
bg: QUERY <прякор>, отваря нов диалогов прозорец с някой

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
bg: QUIT [<причина>], разкача се от текущия сървър

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
bg: QUOTE <текст>, праща текста в чиста форма към сървъра

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
bg: RECV <текст>, праща чиста информация към X-Chat, както ако е била получена от IRC сървър

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
bg: SAY <текст>, праща текста към обекта в текущия прозорец

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
bg: SERVCHAN [-ssl] <хост> <порт> <стая>, свързва се и влиза в стая

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
bg: SERVCHAN <хост> <порт> <стая>, свързва се и влиза в стая

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
bg: SERVER [-ssl] <хост> [<порт>] [<парола>], свързва се със сървър, стандартния порт е 6667 за нормални връзки и 9999 за SSL връзки

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
bg: SERVER <хост> [<порт>] [<парола>], свързва се със сървър, стандартния порт е 6667

en: SET [-quiet] <variable> [<value>]
bg: SET [-quiet] <променлива> [<стойност>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>
bg: SETCURSOR [-|+]<позиция>, определя позицията на курсора

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
bg: TOPIC [<тема>], настройва темата ако е дадената такава, ако не-показва текущата

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
bg: UNBAN <маска> [<маска>...], маха забраната от избраните маски

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
bg: UNLOAD <име>, отзарежда приставка или скрипт

en: URL <url>, opens a URL in your browser
bg: URL <url>, отваря URL-то в браузъра ви

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
bg: VOICE <прякор>, дава статуса "voice" на някой (изисква операторски статус в стаята)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
bg: WALLCHAN <съобщение>, изпраща съобщението до всички канали

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
bg: WALLCHOP <съобщение>, изпраща съобщение до всички оператори в текущата стая

en: Usage: %s
bg: Употреба: %s

en: 
    No help available on that command.
bg: 
    Няма налична помощ за тази команда.

en: No such command.
bg: Няма такава команда.

en: Bad arguments for user command.
bg: Грешни аргументи за потребителската команда.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
bg: Прекалено много рекурсивни потребителски команди, прекъсва се...

en: Unknown Command. Try /help
bg: Непозната команда. Опитайте /help

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
bg: Няма xchat_plugin_init символ; това наистина ли е X-Chat приставка?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
bg: Сигурни ли сте, че това е SSL сървър и правилния порт?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
bg: Не може да се разбере името на хоста %s
    Проверете вашите IP настройки!

en: Proxy traversal failed.
bg: Пренасянето към проксито пропадна.

en: Cycling to next server in %s...
bg: Минава се към следващия сървър в %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
bg: Внимание: Кодовата таблица "%s" е непозната. Няма да има преобразуване за мрежата %s.

en: %C22*%O$t$1 added to notify list.
bg: -%C10-%C11-%O$t$1 е добавен/а към списъка с приятели.

en: %C22*%O$t$1 Banlist:%C19 $4%C20 $2%C21 $3
bg: %C22*%O$t$1 Списък със забраните:%C19 $4%C20 $2%C21 $3

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(You are banned).
bg: %C22*%O$tНе можете да влезнете в%C26 %B$1 %O(Забранен ви е достъпа).

en: %C22*%O$t$1 is now known as $2
bg: %C22*%O$t$1 си смени прякора на $2

en: %C22*%O$t$1 sets ban on $2
bg: %C22*%O$t$1 поставя забрана на $2

en: %C22*%O$tChannel $1 created on $2
bg: %C22*%O$tСтаята $1 е създадена на $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from%C26 $2
bg: %C22*%O$t%C26$1%O·маха·полу-операторския·статус·на%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from%C26 $2
bg: %C22*%O$t%C26$1%O·маха·операторския·статус·от·%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from%C26 $2
bg: %C22*%O$t%C26$1%O премахва поканите от%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets exempt on $2
bg: %C22*%O$t$1 слага покани за $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to%C26 $2
bg: %C22*%O$t%C26$1%O дава полу-операторски статус на %C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets invite on $2
bg: %C22*%O$t$1 слага покани за $2

en: %UChannel          Users   Topic
bg: %UСтая     Потребители   Тема

en: %C22*%O$t$1 sets mode $2$3 $4
bg: %C22*%O$t$1 поставя режим $2$3 $4

en: %C22*%O$t%C22Channel $1 modes: $2
bg: %C22*%O$t%C22Стая $1 режими: $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to%C26 $2
bg: %C22*%O$t%C26$1%O дава статус на оператор за стаята на%C26 $

en: %C22*%O$t$1 removes exempt on $2
bg: %C22*%O$t$1 маха exempt от $2

en: %C22*%O$t$1 removes invite on $2
bg: %C22*%O$t$1 премахва поканите от $2

en: %C22*%O$t$1 removes channel keyword
bg: %C22*%O$t$1 маха ключовата дума на стаята

en: %C22*%O$t$1 removes user limit
bg: %C22*%O$t$1 маха потребителския лимит

en: %C22*%O$t$1 sets channel keyword to $2
bg: %C22*%O$t$1 настройва ключовата дума на стаята на $2

en: %C22*%O$t$1 sets channel limit to $2
bg: %C22*%O$t$1 настройва лимита на стаята на $2

en: %C22*%O$t$1 removes ban on $2
bg: %C22*%O$t$1 маха забраната за $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to%C26 $2
bg: %C22*%O$t%C26$1%O дава статус "Voice" на%C26 $2

en: %C22*%O$t%C22Connected. Now logging in...
bg: %C22*%O$t%C22Връзката е осъществена. Сега се влиза...

en: %C22*%O$t%C22Connecting to $1 ($2) port $3%O...
bg: %C22*%O$t%C22Свързване с $1 ($2) порт $3%O...

en: %C21*%O$t%C21Connection failed. Error: $1
bg: %C21*%O$t%C21Връзката пропадна. Грешка: $1

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2
bg: %C22*%O$tПолучен CTCP $1 от $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
bg: %C22*%O$tПолучен CTCP $1 от $2 (до $3)

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
bg: %C22*%O$tПолучен CTCP звук $1 от $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
bg: %C22*%O$tПолучен звук CTCP $1 от $2 (до $3)

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O aborted.
bg: %C22*%O$tDCC разговор с %C26$1%O прекъснат.

en: %C22*%O$tDCC CHAT connection established to %C26$1 %C30[%O$2%C30]
bg: %C22*%O$tDCC разговор осъществи връзка с %C26$1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O lost ($4).
bg: %C22*%O$tDCC разговор с %C26$1%O е изгубен ($4).

en: %C22*%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
bg: %C22*%O$tПолучено предложение за DCC разговор от $1

en: %C22*%O$tOffering DCC CHAT to $1
bg: %C22*%O$tПредлагане на DCC разговор на $1

en: %C22*%O$tAlready offering CHAT to $1
bg: %C22*%O$tВече се предлага разговор на $1

en: %C22*%O$tDCC $1 connect attempt to%C26 $2%O failed (err=$3).
bg: %C22*%O$tDCC $1 опит за връзка към %C26·$2%O·пропадна (err=$3).

en: %C22*%O$tReceived '$1%O' from $2
bg: %C22*%O$tПолучено '$1%O' от $2

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
bg: %C24,18 Вид  До/От    Статус  Размер    Позиция     Файл

en: %C22*%O$tReceived a malformed DCC request from %C26$1%O.%010%C22*%O$tContents of packet: $2
bg: %C22*%O$tПолучи грешно DCC искане от %C26$1%O.%010%C22*%O$tСъдържание на пакета: $2

en: %C22*%O$tOffering%C26 $1%O to%C26 $2
bg: %C22*%O$tПредлага се%C26 $1%O на%C26 $2

en: %C22*%O$tNo such DCC offer.
bg: %C22*%O$tНяма такова DCC предложение.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
bg: %C22*%O$tDCC Получаване %C26·$2%O до %C26·$1%O е прекъснато.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O complete %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.
bg: %C22*%O$tDCC получаване %C26·$1%O от %C26·$3%O завърши %C30[%C26$4%O·cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
bg: %C22*%O$tDCC получаване осъществи връзка с %C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O failed ($4).
bg: %C22*%O$tDCC получаване %C26·$1%O от %C26·$3%O пропадна. ($4).

en: %C22*%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
bg: %C22*%O$tDCC Получаване: Не може да отвори $1 за запис ($2).

en: %C22*%O$tThe file%C26 $1%C already exists, saving it as%C26 $2%O instead.
bg: %C22*%O$tФайлът %C26·$1%C вече съществува, вместо това се записва като %C26·$2%O.

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas requested to resume%C26 $2 %Cfrom%C26 $3%C.
bg: %C22*%O$t%C26$1 %Oпоиска да продължи %C26·$2·%Cот %C26 $3%C.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
bg: %C22*%O$tDCC изпращане %C26·$2%O·до %C26·$1%O е прекъснато.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O complete %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.
bg: %C22*%O$tDCC изпращане %C26·$1%O до %C26 $2%O завърши %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC SEND connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
bg: %C22*%O$tDCC изпращане осъществи връзка с %C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O failed. $3
bg: %C22*%O$tDCC изпращане %C26·$1%O до %C26·$2%O пропадна. $3

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas offered%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytes)
bg: %C22*%O$t%C26$1·%Oе предложил %C26·$2·%O(%C26$3·%Oбайта)

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Cstalled - aborting.
bg: %C22*%O$tDCC $1%C26·$2·%Oдо %C26·$3·%Cе спряло - прекъсва.

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Otimed out - aborting.
bg: %C22*%O$tDCC $1%C26·$2·%Oдо %C26·$3·%Oе спряло - прекъсва.

en: %C22*%O$t$1 deleted from notify list.
bg: %C22*%O$t$1 е изтрит/а от списъка с приятелчетата.

en: %C22*%O$tDisconnected ($1).
bg: %C22*%O$t$1Връзката е прекъсната ($1).

en: %C22*%O$tFound your IP: [$1]
bg: %C22*%O$tВашето IP е намерено: [$1]

en: %O%C26$1%O added to ignore list.
bg: %O%C26$1%O е добавен/а в списъка с игнорираните

en: Ignore on %C26$1%O changed.
bg: Игнорирането на %C26$1%O беше променено.

en: %O%C26$1%O removed from ignore list.
bg: %O%C26$1%O е махнат/а от списъка с игнорираните.

en:   Ignore list is empty.
bg:   Списъка с игнорираните е празен.

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Channel is invite only).
bg: %C22*%O$tНе може да се влезне в%C26·%B$1·%O(Стаята е само с покани).

en: %C22*%O$tYou have been invited to%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)
bg: %C22*%O$tБяхте поканени в %C26·$1%O от %C26 $2%C (%C26$3%C)

en: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) has joined $2
bg: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) влезе в $2

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Requires keyword).
bg: %C22*%O$tНе може да се влезне в%C26 %B$1 %O(Нужна е ключова дума).

en: %C21*%O$t%C21$1 has kicked $2 from $3 ($4%O%C21)
bg: %C21*%O$t%C21$1 изхвърли $2 от $3 ($4%O%C21)

en: %C22*%O$tYou have been killed by $1 ($2%O%C22)
bg: %C22*%O$tБяхте убит/а от $1 ($2%O%C22)

en: %C22*%O$t%C22MOTD Skipped.
bg: %C22*%O$t%C22Съобщението за деня е пропуснато.

en: %C22*%O$t$1 already in use. Retrying with $2...
bg: %C22*%O$t$1 вече е зает. Опитва се отново с $2...

en: %C22*%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
bg: %C22*%O$tПрякора е вече зает. Използвайте /NICK ,за да опитате с друг.

en: %C22*%O$tNo such DCC.
bg: %C22*%O$tНяма такова DCC

en: %C22*%O$tNo process is currently running
bg: %C22*%O$tНяма текущ вървящ процес

en: $tNotify list is empty.
bg: $tСписъка с приятелчета е празен.

en: %C24,18 %B  Notify List
bg: %C24,18 %B  Списък с приятелчета

en: %C22*%O$t$1 users in notify list.
bg: %C22*%O$t$1 потребителя в списъка с приятелчета.

en: %C22*%O$tNotify: $1 is offline ($2).
bg: %C22*%O$tУведомяване: $1 вече не е на линия ($2).

en: %C22*%O$tNotify: $1 is online ($2).
bg: %C22*%O$tУведомяване: $1 е на линия ($2).

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3
bg: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) напусна $3

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
bg: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) напусна $3 (%O%C23$4)

en: %C22*%O$tPing reply from $1: $2 second(s)
bg: %C22*%O$tПинг отговор от $1 : $2 секунда/и

en: %C22*%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
bg: %C22*%O$tНямаше отговор от пинга за $1 секунди, прекъсване на връзката

en: %C22*%O$tA process is already running
bg: %C22*%O$tA - процеса вече върви

en: %C23*%O$t%C23$1 has quit (%O%C23%B%B$2%O%C23)
bg: %C23*%O$t%C23$1 излезе от IRC (%O%C23$2)

en: %C22*%O$t$1 sets modes%B %C30[%O$2%B%C30]
bg: %C22*%O$t$1 поставя режими%B %C30[%O$2%B%C30]

en: %C28-%C29$1/Wallops%C28-%O$t$2
bg: %C28-%C29$1/Wallop съобщения%C28-%O$t$2

en: %C22*%O$tLooking up IP number for%C26 $1%O...
bg: %C22*%O$tТърсене на IP номера заr%C26 $1%O...

en: %C22*%O$t%C22Connected.
bg: %C22*%O$t%C22Връзката е осъществена.

en: %C22*%O$t%C22Looking up $1
bg: %C22*%O$t%C22Търсене... $1

en: %C22*%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
bg: %C22*%O$tПредишния опит за връзка спрян (pid=$1)

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29is: $2
bg: %C29*%O$t%C29Темата на $1%C %C29е: $2

en: %C22*%O$t$1 has changed the topic to: $2
bg: %C22*%O$t$1 смени темата на: $2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29set by $2%C %C29at $3
bg: %C29*%O$t%C29Темата на $1%C %C29е настроена от $2%C %C29на $3

en: %C22*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
bg: %C22*%O$tНепознат хост. Може би сте направили грешка при изписването?

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(User limit reached).
bg: %C22*%O$tНе може да се влезне в%C26 %B$1 %O(Достигнат е потребителският лимит).

en: %C22*%O$t%C26Users on $1:%C $2
bg: %C22*%O$t%C26Потребителя в $1:%C $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cis away %C30(%O$2%O%C30)
bg: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cотсъства %C30(%O$2%O%C30)

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
bg: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OКрай на "Кой е...?" информацията.

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2
bg: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O неактивност%C26 $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2%O, signon:%C26 $3
bg: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O неактивност%C26 $2%O, включил/а се на:%C26 $3

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oreal user@host%C27 $2%O, real IP%C27 $3
bg: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oистински потребител@хост%C27 $2%O, реално IP%C27 $3

en: %C19*%O$t%C19Now talking on $2
bg: %C19*%O$t%C19Сега говорите в $2

en: %C23*$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O%C23)
bg: %C23*$tБяхте изхвърлени от стаята $2 от $3 ($4%O%C23)

en: %C23*$tYou have left channel $3
bg: %C23*$tНапуснахте стаята $3

en: %C23*$tYou have left channel $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
bg: %C23*$tНапуснахте стаята $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tYou've invited%C26 $1%O to%C26 $2%O (%C26$3%O)
bg: %C22*%O$tПоканихте%C26 $1%O в%C26 $2%O (%C26$3%O)

en: %C22*%O$tYou are now known as $2
bg: -%C10-%C11-%O$tНовият ви прякор е $2

en: **** ENDING LOGGING AT %s
bg: **** КРАЙ НА ЗАПИСВАНЕ НА РАЗГОВОРА В %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
bg: **** НАЧАЛО НА ЗАПИСВАНЕ НА РАЗГОВОРА В %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
bg: * Не може да се пише във файла за записване на разговорите.
      Проверете правата за %s/xchatlogs

en: Left message
bg: Ляво съобщение

en: Right message
bg: Дясно съобщение

en: The nick of the joining person
bg: Прякора на човека, който влиза

en: The channel being joined
bg: Стаята, в която се влиза

en: The host of the person
bg: Хоста на човека

en: Nickname
bg: Прякор

en: The action
bg: Действието

en: The text
bg: Текстът

en: The message
bg: Съобщението

en: Old nickname
bg: Стар прякор

en: New nickname
bg: Нов прякор

en: Nick of person who changed the topic
bg: Прякорът на човека, който смени темата

en: Topic
bg: Тема

en: Channel
bg: Стая

en: The nickname of the kicker
bg: Прякора на човека, който е изхвърлил някой

en: The person being kicked
bg: Човека, който е бил изхвърлен от стаята

en: The channel
bg: Стаята

en: The reason
bg: Причината

en: The nick of the person leaving
bg: Прякорът на човека, който излиза

en: The time
bg: Времето

en: The creator
bg: Създателят

en: Nick
bg: Прякор

en: Reason
bg: Причина

en: Host
bg: Хост

en: Who it's from
bg: От кой е

en: The time in x.x format (see below)
bg: Времето във х.х формат (вижте долу)

en: The Channel it's going to
bg: Стаята, към която отива

en: The sound
bg: Звукът

en: The nick of the person
bg: Прякорът на човека

en: The CTCP event
bg: CTCP събитието

en: The nick of the person who set the key
bg: Прякорът на човека, който е поставил ключа

en: The key
bg: Ключът

en: The nick of the person who set the limit
bg: Прякора на този, който е настроил лимита

en: The limit
bg: Лимитът

en: The nick of the person who did the op'ing
bg: Прякорът на човека, който е дал операторския статус

en: The nick of the person who has been op'ed
bg: Прякорът на човека, който е получил операторски статус

en: The nick of the person who has been halfop'ed
bg: Прякорът на човека, който е получил полу-операторски статус

en: The nick of the person who did the halfop'ing
bg: Прякора на човека, който е дал полу-операторския статус

en: The nick of the person who did the voice'ing
bg: Прякора на човека, който е дал статус "Voice"

en: The nick of the person who has been voice'ed
bg: Прякора на човека, който е получил статус "Voice"

en: The nick of the person who did the banning
bg: Прякора на този, който е сложил забраната

en: The ban mask
bg: Маската на забраната

en: The nick who removed the key
bg: Прякорът, който е премахнал ключа

en: The nick who removed the limit
bg: Прякорът, който премахва лимита

en: The nick of the person of did the deop'ing
bg: Прякорът на човека, който е махнал операторския статус

en: The nick of the person who has been deop'ed
bg: Прякорът на човека, на който му е бил взет операторския статус

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
bg: Прякорът на човека, който е махнал операторския статус

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
bg: Прякорът на човека, на който му е бил взет полу-операторския статус

en: The nick of the person of did the devoice'ing
bg: Прякорът на човека, който е махнал статуса "Voice"

en: The nick of the person who has been devoice'ed
bg: Прякорът на човека, на който е бил взет статус "Voice"

en: The nick of the person of did the unban'ing
bg: Прякорът на човека, който е махнал забраната

en: The exempt mask
bg: Маската на exempt статуса

en: The nick of the person who did the invite
bg: Прякорът на човека, който е отправил поканата

en: The invite mask
bg: Маската за поканата

en: The nick of the person removed the invite
bg: Прякорът на човека, който е махнал поканата

en: The nick of the person setting the mode
bg: Прякорът на човека, който е настроил режима

en: The mode's sign (+/-)
bg: Знакът на режима (+/-)

en: The mode letter
bg: Буквата на режима

en: The channel it's being set on
bg: Стаята, за която се настройва

en: Username
bg: Потребителско име

en: Full name
bg: Пълно име

en: Server Information
bg: Информация за сървъра

en: Idle time
bg: Време без активност

en: Signon time
bg: Време на влизане

en: Away reason
bg: Причина за отсъствието

en: Message
bg: Съобщение

en: Account
bg: Абонамент

en: Real user@host
bg: истински потребител@хост

en: Real IP
bg: Истинско IP

en: Channel Name
bg: Име на стаята

en: Text
bg: Текст

en: Server Name
bg: Име на сървъра

en: Nick of person who invited you
bg: Прякора на този, който ви е поканил

en: Users
bg: Потребители

en: Nickname in use
bg: Прякора е зает

en: Nick being tried
bg: Опитва се с този прякор

note: ! if (osvi.dwMajorVersion >= 5) fallback to error number
en: Error
bg: Грешка

en: Port
bg: Порт

en: IP address
bg: IP адрес

en: DCC Type
bg: DCC Вид

en: Filename
bg: Име на файла

en: Destination filename
bg: Име, под което да се запази файла

en: Position
bg: Позиция

en: Size
bg: Размер

en: DCC String
bg: DCC низ

en: Number of notify items
bg: Брой на обектите за уведомяване

en: Old Filename
bg: Старо име на файла

en: New Filename
bg: Ново име на файла

en: Receiver
bg: Получател

en: Hostmask
bg: Хостмаска

en: Hostname
bg: Име на хоста

en: The Packet
bg: Пакетът

en: Seconds
bg: Секунди

en: Nick of person who have been invited
bg: Прякор на човека, който е поканен

en: Banmask
bg: Маска на забраната

en: Who set the ban
bg: Кой е настроил бана

en: Ban time
bg: Време на забраната

en: Cannot read sound file:
    %s
bg: Звуковият файл не може да бъде прочетен:
    %s

en: Connection refused
bg: Връзката отказана

en: No route to host
bg: Няма път то хоста

en: Connection timed out
bg: Връзката се разпадна (Connection timed out)

en: Cannot assign that address
bg: Не може да се назначи този адрес

en: Andorra
bg: Андора

en: United Arab Emirates
bg: ОАЕ

en: Afghanistan
bg: Афганистан

en: Antigua and Barbuda
bg: Атигуа и Барбуда

en: Anguilla
bg: Ангила

en: Albania
bg: Албания

en: Armenia
bg: Армения

en: Netherlands Antilles
bg: Холандски антили

en: Angola
bg: Ангола

en: Antarctica
bg: Антарктика

en: Argentina
bg: Аржентина

en: American Samoa
bg: Американска Самоа

en: Austria
bg: Австрия

en: Nato Fiel
bg: НАТО

en: Australia
bg: Австралия

en: Aruba
bg: Аруба

en: Azerbaijan
bg: Азербайджан

en: Bosnia and Herzegovina
bg: Босна и Херцеговина

en: Barbados
bg: Барбадос

en: Bangladesh
bg: Бангладеш

en: Belgium
bg: Белгия

en: Burkina Faso
bg: Буркина Фасо

en: Bulgaria
bg: България

en: Bahrain
bg: Бахрейн

en: Burundi
bg: Бурунди

en: Businesses
bg: Бизнеси

en: Benin
bg: Бенин

en: Bermuda
bg: Бермуда

en: Brunei Darussalam
bg: Бруней Дарусалам

en: Bolivia
bg: Боливия

en: Brazil
bg: Бразилия

en: Bahamas
bg: Бахамите

en: Bhutan
bg: Бутан

en: Bouvet Island
bg: Острови Буве

en: Botswana
bg: Ботсвана

en: Belarus
bg: Беларус

en: Belize
bg: Белиз

en: Canada
bg: Канада

en: Cocos Islands
bg: Кокосови острови

en: Democratic Republic of Congo
bg: Демократична република Конго

en: Central African Republic
bg: Централна Африканска Република

en: Congo
bg: Конго

en: Switzerland
bg: Швейцария

en: Cote d'Ivoire
bg: Кот Д'Ивоар

en: Cook Islands
bg: Островите Кук

en: Chile
bg: Чили

en: Cameroon
bg: Камерун

en: China
bg: Китай

en: Colombia
bg: Колумбия

en: Internic Commercial
bg: Интерник Комерсиален

en: Costa Rica
bg: Коста Рика

en: Serbia and Montenegro
bg: Сърбия и Черна гора

en: Cuba
bg: Куба

en: Cape Verde
bg: Капе Верде

en: Christmas Island
bg: Коледния остров

en: Cyprus
bg: Кипър

en: Czech Republic
bg: Чехия

en: Germany
bg: Германия

en: Djibouti
bg: Джибути

en: Denmark
bg: Дания

en: Dominica
bg: Доминика

en: Dominican Republic
bg: Доминиканската република

en: Algeria
bg: Алжир

en: Ecuador
bg: Еквадор

en: Educational Institution
bg: Образователна институция

en: Estonia
bg: Естония

en: Egypt
bg: Египет

en: Western Sahara
bg: Задана сахара

en: Eritrea
bg: Еритрея

en: Spain
bg: Испания

en: Ethiopia
bg: Етиопия

en: Finland
bg: Финландия

en: Fiji
bg: Фиджи

en: Falkland Islands
bg: Фолкландските острови

en: Micronesia
bg: Микронезия

en: Faroe Islands
bg: Фарьорските острови

en: France
bg: Франция

en: France, Metropolitan
bg: Франция, метрополитан

en: Gabon
bg: Габон

en: Great Britain
bg: Великобритания

en: Grenada
bg: Гренада

en: Georgia
bg: Грузия

en: French Guiana
bg: Френска Гвиана

en: British Channel Isles
bg: О-ви при Британския канал

en: Ghana
bg: Гана

en: Gibraltar
bg: Гибралтар

en: Greenland
bg: Гренландия

en: Gambia
bg: Гамбия

en: Guinea
bg: Гвинея

en: Government
bg: Правителствен

en: Guadeloupe
bg: Гваделупа

en: Equatorial Guinea
bg: Екваториалня Гвинея

en: Greece
bg: Гърция

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
bg: Св. Джорджия и Св. Сандичеви о-ви

en: Guatemala
bg: Гватемала

en: Guam
bg: Гуам

en: Guinea-Bissau
bg: Гвинея-Бисау

en: Guyana
bg: Гияна

en: Hong Kong
bg: Хонг Конг

en: Heard and McDonald Islands
bg: Хърд и Макдоналдови о-ви

en: Honduras
bg: Хондурас

en: Croatia
bg: Хърватска

en: Haiti
bg: Хаити

en: Hungary
bg: Унгария

en: Indonesia
bg: Индонезия

en: Ireland
bg: Ирландия

en: Israel
bg: Израел

en: India
bg: Индия

en: Informational
bg: Информационен

en: International
bg: Международен

en: British Indian Ocean Territory
bg: Британска територия в Индийския океан

en: Iraq
bg: Ирак

en: Iran
bg: Иран

en: Iceland
bg: Исландия

en: Italy
bg: Италия

en: Jamaica
bg: Ямайка

en: Jordan
bg: Йордания

en: Japan
bg: Япония

en: Kenya
bg: Кения

en: Kyrgyzstan
bg: Киргистан

en: Cambodia
bg: Камбоджа

en: Kiribati
bg: Кирибати

en: Comoros
bg: Коморос

en: St. Kitts and Nevis
bg: Св. Китс и Невис

en: North Korea
bg: Северна Корея

en: South Korea
bg: Южна Корея

en: Kuwait
bg: Кувейт

en: Cayman Islands
bg: Каймановите острови

en: Kazakhstan
bg: Казакстан

en: Laos
bg: Лаос

en: Lebanon
bg: Ливан

en: Saint Lucia
bg: Св. Лучия

en: Liechtenstein
bg: Лихтенщайн

en: Sri Lanka
bg: Шри Ланка

en: Liberia
bg: Либерия

en: Lesotho
bg: Лесото

en: Lithuania
bg: Литва

en: Luxembourg
bg: Люксембург

en: Latvia
bg: Латвия

en: Libya
bg: Либия

en: Morocco
bg: Мароко

en: Monaco
bg: Монако

en: Moldova
bg: Молдова

en: United States Medical
bg: Медицински САЩ

en: Madagascar
bg: Мадагаскар

en: Marshall Islands
bg: Маршаловите острови

en: Military
bg: Военен

en: Macedonia
bg: Македония

en: Mali
bg: Мали

en: Myanmar
bg: Мианмар

en: Mongolia
bg: Монголия

en: Macau
bg: Макао

en: Northern Mariana Islands
bg: Северни Мариански острови

en: Martinique
bg: Мартиника

en: Mauritania
bg: Мавритания

en: Montserrat
bg: Монсера

en: Malta
bg: Малта

en: Mauritius
bg: Маврициус

en: Maldives
bg: Малдивите

en: Malawi
bg: Малави

en: Mexico
bg: Мексико

en: Malaysia
bg: Малайзия

en: Mozambique
bg: Мозамбик

en: Namibia
bg: Намибия

en: New Caledonia
bg: Нова Каледония

en: Niger
bg: Нигер

en: Internic Network
bg: Мрежата на InterNIC

en: Norfolk Island
bg: Норфолксите острови

en: Nigeria
bg: Нигерия

en: Nicaragua
bg: Никарагуа

en: Netherlands
bg: Холандия

en: Norway
bg: Норвегия

en: Nepal
bg: Непал

en: Nauru
bg: Науру

en: Neutral Zone
bg: Неутрална зона

en: New Zealand
bg: Нова Зеландия

en: Oman
bg: Оман

en: Internic Non-Profit Organization
bg: InterNIC огранизация с идеална цел

en: Panama
bg: Панама

en: Peru
bg: Перу

en: French Polynesia
bg: Френска полинезия

en: Papua New Guinea
bg: Папуа Нова Гвинея

en: Philippines
bg: Филипините

en: Pakistan
bg: Пакистан

en: Poland
bg: Полша

en: St. Pierre and Miquelon
bg: Св. Пиер и Микелон

en: Puerto Rico
bg: Пуерто Рико

en: Palestinian Territory
bg: Палестински територии

en: Portugal
bg: Португалия

en: Palau
bg: Палау

en: Paraguay
bg: Парагвай

en: Qatar
bg: Катар

en: Romania
bg: Румъния

en: Russian Federation
bg: Руската федерация

en: Rwanda
bg: Руанда

en: Saudi Arabia
bg: Саудитска Арабия

en: Solomon Islands
bg: Соломоновите острови

en: Seychelles
bg: Сейшелските острови

en: Sudan
bg: Судан

en: Sweden
bg: Швеция

en: Singapore
bg: Сингапур

en: St. Helena
bg: Св. Елена

en: Slovenia
bg: Словения

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
bg: О-ви Свалбард и Ян Майен

en: Slovak Republic
bg: Словакия

en: Sierra Leone
bg: Сиера Леоне

en: San Marino
bg: Сан Марино

en: Senegal
bg: Сенегал

en: Somalia
bg: Сомалия

en: Suriname
bg: Суринам

en: Sao Tome and Principe
bg: Сао Томе и Принцип

en: Former USSR
bg: Бившият СССР

en: El Salvador
bg: Ел Салвадор

en: Syria
bg: Сирия

en: Swaziland
bg: Свазиленд

en: Turks and Caicos Islands
bg: Турски и Кайко о-ви

en: Chad
bg: Чад

en: French Southern Territories
bg: Френски южни територии

en: Togo
bg: Того

en: Thailand
bg: Тайланд

en: Tajikistan
bg: Таджикистан

en: Tokelau
bg: Токелау

en: Turkmenistan
bg: Туркменистан

en: Tunisia
bg: Тунис

en: Tonga
bg: Тонга

en: East Timor
bg: Източен Тимор

en: Turkey
bg: Турция

en: Trinidad and Tobago
bg: Тринидад и Тобаго

en: Tuvalu
bg: Тувалу

en: Taiwan
bg: Тайван

en: Tanzania
bg: Танзания

en: Ukraine
bg: Украйна

en: Uganda
bg: Уганда

en: United Kingdom
bg: Обединеното Кралство

en: US Minor Outlying Islands
bg: О-ви под американско управление

en: United States of America
bg: САЩ

en: Uruguay
bg: Уругвай

en: Uzbekistan
bg: Узбекистан

en: Vatican City State
bg: Ватикана

en: St. Vincent and the Grenadines
bg: Св. Винсент и гренадините

en: Venezuela
bg: Венецуела

en: British Virgin Islands
bg: Британските Вирджински острови

en: US Virgin Islands
bg: Американските Вирджински острови

en: Vietnam
bg: Виетнам

en: Vanuatu
bg: Вануату

en: Samoa
bg: Самоа

en: Yemen
bg: Йемен

en: Mayotte
bg: Майот

en: Yugoslavia
bg: Югославия

en: South Africa
bg: Южна Африка

en: Zambia
bg: Замбия

en: Zimbabwe
bg: Зимбабве

en: Unknown
bg: Непознат

en: Direct client-to-client
bg: Директна връзка клиент-клиент

en: Send File
bg: Изпращане файл

en: Offer Chat
bg: Предлагане на чат

en: Abort Chat
bg: Отказване на разговор

en: Version
bg: Версия

en: Userinfo
bg: Информация за потребител

en: Clientinfo
bg: Информация за програма

en: Ping
bg: Пинг

en: Time
bg: Време

en: Oper
bg: Оператор

en: Kill this user
bg: Убиване на този потребител

en: Mode
bg: Режим

en: Give Ops
bg: Даване на операторски статус

en: Take Ops
bg: Взимане на операторски статус

en: Give Half-Ops
bg: Даване на полу-
    операторски статус

en: Take Half-Ops
bg: Взимане на полу-
    операторски статус

en: Give Voice
bg: Даване на Voice статус

en: Take Voice
bg: Взимане на Voice статус

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Ignore User
bg: Игнориране на потребител

en: UnIgnore User
bg: Премахване на игнорирането

en: Kick/Ban
bg: Изхвърляне/Забрана

en: Kick
bg: Изхвърляне

en: Ban
bg: Забрана

en: KickBan
bg: Изхвърляне и Забрана

en: Info
bg: Информация

en: WhoIs
bg: Кой е ...?

en: UserHost
bg: Хост на потребителя

en: External
bg: Външни

en: Open Dialog Window
bg: Започване на разговор

en: Disconnect
bg: Прекъсване на връзката

en: Reconnect
bg: Свързване наново

en: Leave Channel
bg: Напускане на стаята

en: Join Channel...
bg: Влизане в стая ...

en: Enter Channel to Join:
bg: Въведете име на стая:

en: Server Links
bg: Сървърни връзки

en: Ping Server
bg: Пингване на сървър

en: Hide Version
bg: Скриване на версията

en: Op
bg: Даване на оп. статус

en: DeOp
bg: Взимане на оп. статус

en: bye
bg: чао

en: Enter reason to kick %s:
bg: Причина за изхвърлянето на %s:

en: Sendfile
bg: Изпращане на файл

en: Dialog
bg: Разговор

en: Send
bg: Изпращане

en: Chat
bg: Разговор

en: Clear
bg: Изчистване

en: About X-Chat
bg: Относно X-Chat

en: A multiplatform IRC Client
bg: Мултиплатформен IRC клиент

en: Character Chart
bg: Таблица със символи

en: You must select some bans.
bg: Трябва да изберете някои забрани.

en: Mask
bg: Маска

en: From
bg: От

en: Date
bg: Дата

en: X-Chat: Ban List (%s)
bg: X-Chat:·Списък със забранени адреси·(%s)

en: Unban
bg: Махане на забрана

en: Crop
bg: Изрязване

en: Refresh
bg: Опресняване

en: User and Channel Statistics: %d/%d Users on %d/%d Channels
bg: Статистика за потребители и стаи: %d/%d Потребителя в %d/%d стаи

en: I can't save an empty list!
bg: Не може списъка да е празен!

en: Select an output filename
bg: Изберете изходно файлово име

en: X-Chat: Channel List (%s)
bg: X-Chat: Списък с стаите (%s)

en: Minimum Users:
bg: Минимум потребители:

en: Maximum Users:
bg: Максимум потребители:

en: Apply Match to:
bg: Прилагане на съвпаденията към:

en: Apply
bg: Прилагане

en: Refresh the list
bg: Опресняване на списъка

en: Save the list
bg: Записване на списъка

en: Join Channel
bg: Влизане в стая

en: Send file to %s
bg: Изпращане на файл на %s

en: None
bg: Няма

en: File:
bg: Файл:

en: From:
bg: От:

en: To:
bg: До:

en: Size:
bg: Размер:

en: Address:
bg: Адрес:

en: Started:
bg: Започнато:

en: Speed limit:
bg: Ограничение на скоростта:

note: unknown error
en: That file is not resumable.
bg: Приемането на файла не може да бъде продължено.

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
bg: Няма достъп до файл: %s
    %s.
    Продължаването не възможно.

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
bg: Файлът в папката за сваляне и по-голям от предлагания файл. Продължаването не е възможно.

en: Cannot resume the same file from two people.
bg: Не може да се продължава същия файл от различни хора.

en: MIME Type
bg: MIME Вид

en: Status
bg: Статус

en: File
bg: Файл

en: X-Chat: File Receive List
bg: X-Chat: Списък с приеманите файлове

en: Abort
bg: Прекъсване

en: Accept
bg: Приемане

en: Resume
bg: Продължаване

en: Open
bg: Отваряне

en: To
bg: До

en: X-Chat: File Send List
bg: X-Chat: Списък с изпращаните файлове

en: To/From
bg: До/От

en: Sent
bg: Изпратено

en: StartTime
bg: Време на начало

en: X-Chat: DCC Chat List
bg: X-Chat: Списък с разговорите клиент-клиент

en: *NEW*
bg: *НОВО*

en: EDIT ME
bg: РЕДАКТИРАЙ МЕ

en: Name
bg: Име

en: Command
bg: Команда

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move Dn
bg: Преместване надолу

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Save
bg: Запазване

en: Add New
bg: Добавяне на ново

en: Delete
bg: Изтриване

en: Sort
bg: Подреждане

en: Help
bg: Помощ

en: Options
bg: Опции

en: don't auto connect
bg: без автоматично свързване

en: DIRECTORY
bg: ПАПКА

en: use a different config dir
bg: използване на различна папка за настройки

en: don't auto load any plugins
bg: без автоматично зареждане на приставки

en: show plugin auto-load dir
bg: показване на папката с автоматично зареждащи се приставки

en: show user config dir
bg: показване на папката за настройките

en: show version information
bg: показване на информация за версията

en: Failed to open font:
    
    %s
bg: Неуспех при отваряне на шрифта:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
bg: Буфера за търсенето е празен.

en: %d bytes
bg: %d байта

en: This command moves the front tab left by one
bg: Тази команда премества избрания таб с една позиция на ляво

en: This command moves the front tab right by one
bg: Тази команда премества избрания таб с една позиция на дясно

en: This command moves the current tab family to the left
bg: Тази команда премества избраната група табове на ляво

en: This command moves the current tab family to the right
bg: Тази команда премества избраната група табове надясно

en: Push input line into history but doesn't send to server
bg: Внасяне на реда написан в полето за писане в историята, но без да се изпраща на сървъра

en: <none>
bg: <няма>

en: Mod
bg: Режим

en: Key
bg: Ключ

en: Action
bg: Действие

en: X-Chat: Keyboard Shortcuts
bg: X-Chat: Бързи клавиши

en: Data 1
bg: Данни 1

en: Data 2
bg: Данни 2

en: Error opening keys config file
bg: Грешка при отваряне на конфигурационния файл на клавишите

en: Cannot write to that file.
bg: Не може да се пише в този файл.

en: Cannot read that file.
bg: Не може да се чете от този файл.

note: duplicate, ignore
en: That mask already exists.
bg: Тази маска вече съществува.

en: Private
bg: Частен

en: Notice
bg: Уведомяване

en: Invite
bg: Покана

en: Unignore
bg: Махане на игнорирането

en: Enter mask to ignore:
bg: Въведете маската, която да се игнорира:

en: X-Chat: Ignore list
bg: X-Chat: Списък с игнорираните

en: Ignore Stats:
bg: Статистика за игнорирането:

en: Channel:
bg: Стая:

en: Private:
bg: Частен:

en: Notice:
bg: Уведомяване:

en: Invite:
bg: Покана:

en: Add
bg: Добавяне

en: Dialog with
bg: Разговор с

en: Topic for %s is: %s
bg: Темата на %s е: %s

en: No topic is set
bg: Няма настроена тема

en: No other tabs open, quit xchat?
bg: Няма отворени други табове,
    желаете ли да затворите X-Chat?

en: Insert color code
bg: Вмъкване на код за цвят

en: Beep on message
bg: Бибиткане при съобщение

en: Show join/part messages
bg: Показване на кой влиза и излиза

en: Color paste
bg: Поставяне на цвят

en: Go to
bg: Отиване на

note: 14
en: Close Tab
bg: Затваряне на таб

en: Detach Tab
bg: Откачане на таб

en: Some file transfers still active, quit xchat?
bg: Някои файлови трансфери са още активни,
    желаете ли да затворите X-Chat?

en: User limit must be a number!
bg: Лимита на потребители трябва да е номер!

en: Topic Protection
bg: Защита на темата

en: No outside messages
bg: Без външни съобщения

en: Secret
bg: Таен

en: Invite Only
bg: Само с покана

en: Moderated
bg: Модериран

en: Ban List
bg: Списък със забранени потребители/адреси

en: Keyword
bg: Ключова дума

en: User Limit
bg: Потребителски лимит

en: Close this tab/window
bg: Затваряне на този таб/прозорец

en: Show/Hide userlist
bg: Показва/скрива списъка с потребители

en: Unable to set transparent background!
    
    You may be using a non-compliant window
    manager that is not currently supported.
bg: Не може да се използва прозрачен фон!
    
    Може би използвате несъвместим дисплей
    мениджър, който не се поддържа.

en: Enter new nickname:
bg: Въведете нов прякор:

en: Host unknown
bg: Непознат хост

en: User:
bg: Потребител:

en: Country:
bg: Страна:

en: Real Name:
bg: Истинско име:

en: Server:
bg: Сървър:

en: Away Msg:
bg: Съобщение "Няма ме":

en: Last Msg:
bg: Последно съобщение:

note: sep
en: Menu Bar
bg: Лента с менютата

en: Topic Bar
bg: Лента с темата

en: User List
bg: Списък с потребители

en: Mode Buttons
bg: Бутони за режимите

en: User List Buttons
bg: Бутони за потребителския списък

en: Copy selected URL
bg: Копиране на избрания URL

en: Part Channel
bg: Напускане на стаята

en: Cycle Channel
bg: Излизане и влизане в стаята

en: X-Chat: User menu
bg: X-Chat: Потребителско меню

note: sep
en: Edit This Menu...
bg: Редактиране на това меню...

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
bg: *ВНИМАНИЕ*
    Автоматично приемане на DCC във вашата домашна папка
    може да бъде опасно и използваемо от други. Пример:
    Някой може да ви прати .bash_profile

en: Settings saved.
bg: Настройките са запазени.

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
bg: CTCP Отговори - Специални кодове:
    
    %d  =  данни (целия ctcp)
    %m  =  информация за машината
    %s  =  прякора на този, който изпратил ctcp
    %t  =  време/дата
    %2  =  дума 2
    %3  =  дума 3
    &2  =  дума 2 до края на реда
    &3  =  duma 3 до края на реда

en: X-Chat: User Defined Commands
bg: X-Chat: Потребителски команди

en: X-Chat: Userlist Popup menu
bg: X-Chat: Меню за потребителския списък

en: X-Chat: Replace
bg: X-Chat: Замяна

en: X-Chat: URL Handlers
bg: X-Chat: Управление на URL

en: X-Chat: Userlist buttons
bg: X-Chat: Бутони за списъка с потребители

en: X-Chat: Dialog buttons
bg: X-Chat: Диалогови бутони

en: X-Chat: CTCP Replies
bg: X-Chat: CTCP отговори

en: Server List...
bg: Списък със сървърите

en: New
bg: Ново

en: Server Tab...
bg: Таб за сървъра

en: Channel Tab...
bg: Таб за стая...

en: Server Window...
bg: Прозорец за сървър

en: Channel Window...
bg: Прозорец за стая...

en: Load Plugin or Script...
bg: Зарежане на нова приставка или скрипт...

en: Quit
bg: Изход

en: Invisible
bg: Невидим

en: Receive Wallops
bg: Получаване на wallop съобщения

en: Receive Server Notices
bg: Получване на сървърни уведомявания

en: Marked Away
bg: "Няма ме"

note: 24
en: Auto Rejoin when Kicked
bg: Автоматично влизане наново при изхвърляне

en: Auto Reconnect to Server
bg: Автоматично свързване наново

en: Never-give-up ReConnect
bg: Постоянни опити за ново свързване

note: 28
en: Auto Open Dialog Windows
bg: Автоматично отваряне на диалогови прозорци

en: Auto Accept Direct Chat
bg: Автоматично приемане на директен разговор

en: Auto Accept Files
bg: Автоматично приемане на файлове

en: _Server
bg: Сървър

note: 32
en: S_ettings
bg: Настройки

note: 33
en: Preferences...
bg: Настройки

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Auto Replace...
bg: Автоматично заменяне

en: CTCP Replies...
bg: CTCP отговори...

en: Dialog Buttons...
bg: Диалогови бутони...

en: Keyboard Shortcuts...
bg: Бързи клавиши...

en: Text Events...
bg: Текстови събития...

en: URL Handlers...
bg: Управление на URL-тата...

en: User Commands...
bg: Потребителски команди...

en: Userlist Buttons...
bg: Бутони при потребителския списък...

en: Userlist Popup...
bg: Меню на списъка с потребители

note: 56
en: Reload Settings
bg: Презареждане на настройките

en: Save Settings now
bg: Запазване на настройките сега

en: Save Settings on exit
bg: Запазване на настройките при изход

en: _Window
bg: Прозорец

en: Ban List...
bg: Списък със забранение адреси...

en: Channel List...
bg: Списък с стаите...

en: Character Chart...
bg: Таблица с символи...

en: Direct Chat...
bg: Директен чат...

en: File Receive...
bg: Получаване на файлове...

en: File Send...
bg: Изпращане на файлове...

en: Ignore List...
bg: Списък с игнорираните

en: Notify List...
bg: Списък с приятели...

en: Plugins and Scripts...
bg: Приставки и скриптове...

en: Raw Log...
bg: Необработен журнал...

note: 51
en: URL Grabber...
bg: Улавяне на URL-та...

en: Reset Marker Line
bg: Зануляване на отбелязващата линия

en: C_lear Text
bg: Изчистване на текста

en: Search Text...
bg: Търсене из текста...

en: Save Text...
bg: Записване на текста...

en: _Help
bg: Помощ

note: 62
en: _Contents
bg: _Потребителско ръководство

en: _About
bg: _Относно

en: Attach Tab
bg: Закачане на таб

en: User
bg: Потребител

en: Server
bg: Сървър

en: Last Seen
bg: Последно видян

en: Offline
bg: Не е на линия

en: Never
bg: Никога

en: Online
bg: На линия

en: Enter nickname to add:
bg: Въведете прякор за добавяне:

en: X-Chat: Notify List
bg: X-Chat: Списък с приятелчета

en: Remove
bg: Премахване

en: Description
bg: Описание

en: Select a Plugin or Script to load
bg: Избор на приставка или скрипт за зареждане

en: X-Chat: Plugins and Scripts
bg: X-Chat: Приставки и скриптове

en: _Load...
bg: Зареждане...

en: _UnLoad
bg: _Отзареждане

en: _Close
bg: Затваряне

en: Save rawlog
bg: Запазване на необработен журнал

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
bg: Прозореца, за който отворихте това търсене вече не съществува.

en: X-Chat: Search
bg: X-Chat: Търсене

en: Find:
bg: Търсене:

en: Find
bg: Търсене

en: Close
bg: Затваряне

en: New Network
bg: Нова мрежа

en: Really remove network "%s" and all its servers?
bg: Наистина ли да се изтрие мрежата "%s" и всичките и сървъри?

en: User name and Real name cannot be left blank.
bg: Потребителското име и истинското име на може да бъдат оставени празни.

en: X-Chat: Edit %s
bg: X-Chat:·Редактиране на %s

en: Servers for %s
bg: Сървъри за %s

en: Connect to selected server only
bg: Свързване САМО към избрания сървър

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
bg: Да не се пробват един по един сървърите, ако връзката пропада.

en: Your Details
bg: Вашите данни

en: Use global user information
bg: Използване на глобална потребителска информация

en: _Nick name:
bg: Прякор:

en: _User name:
bg: Потребител:

en: Rea_l name:
bg: Истинско име:

en: Connecting
bg: Свързва се

en: Auto connect to this network at startup
bg: Автоматично свързване към тази мрежа
    при стартирането на X-Chat

en: Use a proxy server
bg: Използване на прокси сървър

en: Use SSL for all the servers on this network
bg: Използване на SSL за всички сървъри от тази мрежа

en: Accept invalid SSL certificate
bg: Приемане на невалидния SSL сертификат

en: C_hannels to join:
bg: Стаи, в които да се влиза:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
bg: Стаи, в които да се влиза, разделени със запетаи, не с празни места!!!

en: Connect command:
bg: Команда при свързване:

en: Nickserv password:
bg: Парола за NickServ:

en: Server password:
bg: Парола за сървъра:

en: Password for the server, if in doubt, leave blank.
bg: Парола за сървъра. Ако не сте сигурни, оставете полето празно.

en: Character set:
bg: Кодиране:

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: X-Chat: Server List
bg: X-Chat: Списък на сървърите

en: User Information
bg: Информация за потребителя

en: Second choice:
bg: Втори избор:

en: Third choice:
bg: Трети избор:

en: Networks
bg: Мрежи

en: Skip server list on startup
bg: Да не се показва списъка със сървърите при стартиране

en: _Edit...
bg: _Редактиране...

en: _Sort
bg: _Подреждане

en: C_onnect
bg: Свързване

en: Connect in new tab
bg: Свързване в нов таб

en: Text Box Appearance
bg: Външен вид на полето за текста

en: Font:
bg: Шрифт:

en: Background image:
bg: Изображение за фон:

en: Scrollback lines:
bg: Запазени редове назад:

en: Transparent background
bg: Прозрачен фон

en: Make nick names right-justified
bg: Прякорите да са подравнени в дясно

en: Colored nick names
bg: Цветни прякори

en: Give each person on IRC a different color
bg: Всеки прякор да има назначен различен цвят

en: Show marker line
bg: Показва маркиращата линия

en: Insert a red line after the last read text.
bg: Вмъкване на червена линия след последно прочетения текст

en: Red:
bg: Червено:

en: Green:
bg: Зелено:

en: Blue:
bg: Синьо:

en: Time Stamps
bg: Време срещу всяка реплика

en: Time stamp format:
bg: Формат на отбелязване на времето:

en: See strftime manpage for details.
bg: Вижте man страницата за strftime за повече информация

en: Enable time stamps
bg: Вмъква времето на репликите

en: Nick Completion
bg: Довършване на прякорите

en: Automatic nick completion
bg: Автоматично довършване на прякорите

en: Completes nick names without using the TAB key
bg: Довършване на прякорите без да се използва клавиша TAB

en: Nick completion suffix:
bg: Допълнение след довършените прякори:

en: Input Box Codes
bg: Кодове за полето за писане

en: Interpret %nnn as an ASCII value
bg: Интерпретиране на %nnn като ASCII стойност

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
bg: Интерпретиране на %C, %B като Цвят, Удебелено и т.н.

en: Input Box Appearance
bg: Външен вид на полето за писане

en: Use the Text box font and colors
bg: Използване на шрифта и цветовете на полето за текста

en: Off
bg: Изкл.

en: Graph
bg: Графа

en: Info text
bg: Информация

en: Both
bg: И двете

en: A-Z, Ops first
bg: A-Z, Операторите първо

en: Z-A, Ops last
bg: Z-A, Операторите последно

en: Unsorted
bg: Неподреден

en: User list sorted by:
bg: Списък с потребителите сортиран по:

en: Show hostnames in user list
bg: Показва хостовете в списъка с потребители

en: User list buttons enabled
bg: Бутони за потребителския списък - включени

en: Resizable user list
bg: Оразмерим списък с потребителите

en: Away tracking
bg: Следене на статуса "Няма ме"

en: Enable away tracking
bg: Включване на следенето
    на статуса "Няма ме"

en: On channels smaller than:
bg: В стаи по-малки от:

en: Action Upon Double Click
bg: Действие при двойно натискане

en: Execute command:
bg: Изпълнение на команда:

en: Extra Gadgets
bg: Допълнителни играчки

en: Lag meter:
bg: Измервател на забавянето:

en: Windows
bg: Прозорци

en: Tabs
bg: Табове

en: Bottom
bg: Долу

en: Top
bg: Горе

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: Hidden
bg: Скрит

en: Always
bg: Винаги

en: Only requested tabs
bg: Само изискани табове

en: Open an extra tab for server messages
bg: Отваряне на допълнителен таб за сървърни съобщения

en: Open an extra tab for server notices
bg: Отваряне на нов таб за сървърните уведомявания

en: Small tabs
bg: Малки табове

en: Sort tabs in alphabetical order
bg: Подрежда табовете по азбучен ред

en: Focus new tabs:
bg: Фокусиране на новите табове:

en: Shorten tab labels to:
bg: Скъсява табовете до:

en: letters.
bg: букви.

en: Tabs Location
bg: Положение на табовете

en: Show tabs at:
bg: Показване на табовете в:

en: Tabs or Windows
bg: Табове или Прозорци

en: Open channels in:
bg: Отваряне на стаи в:

en: Open dialogs in:
bg: Отваряне на разговори в:

en: Open utilities in:
bg: Отваряне на инструментите в:

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
bg: Отваряне на DCC, Игнориране, Списък с приятелчета и т.н. в отделни табове или прозорци?

en: Files and Directories
bg: Файлове и папки

en: Download files to:
bg: Сваляне на файловете в:

en: Move completed files to:
bg: Преместване на завършените файлове в:

en: Save nick name in filenames
bg: Запазване на прякора в името на файла

en: Convert spaces to underscore before sending
bg: Преобразуване на празните места в долни черти преди да се изпрати

en: Network Settings
bg: Настройки на мрежата

en: DCC IP address:
bg: DCC IP адрес:

en: Claim you are at this address when offering files.
bg: Заявяване, че сте на този адрес при изпращането на файлове

en: First DCC send port:
bg: Първи DCC порт за пращане:

en: Last DCC send port:
bg: Последен DCC порт за пращане:

en: (Leave ports at zero for full range).
bg: (Оставете портовете на нула за пълния обсег)

en: Get my address from the IRC server
bg: Взимане на собствения адрес от IRC сървъра

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
bg: Пита IRC сървъра за истинския ви адрес. Използвайте това ако имате адрес от вида 192.168.*.*!

en: Maximum File Transfer Speeds (bytes per second)
bg: Максимална скорост за файловите трансфери (байтове в секунда)

en: One upload:
bg: Едно качване:

en: Maximum speed for one transfer
bg: Максимална скорост за един трансфер

en: One download:
bg: Едно сваляне:

en: All uploads combined:
bg: Всички качвания комбинирано:

en: Maximum speed for all files
bg: Маскимална скорост за всички файлове

en: All downloads combined:
bg: Всички сваляния комбинирано:

en: Default Messages
bg: Стандартни съобщения

en: Quit:
bg: Изход:

en: Leave channel:
bg: Напускане на стая

en: Away:
bg: Няма ме:

en: Away
bg: "Няма ме"

en: Announce away messages
bg: Обявяване на съобщенията за статуса "Няма ме"

en: Announce your away messages to all channels
bg: Обявяване на статуса "Няма ме" във всички стаи

en: Show away once
bg: Показване на съобщението за липса само веднъж

en: Show identical away messages only once
bg: Показване на еднаквите съобщения за липса само веднъж

en: Automatically unmark away
bg: Автоматично махане на статуса "Няма ме"

en: Unmark yourself as away before sending messages
bg: Отбелязване, че вече не сте в режим "Няма ме" преди да избращате съобщения

en: (Can be a text file relative to ~/.xchat2/).
bg: (може да е текстов файл с адрес относителен към ~/.xchat2/)

en: (Can be a text file relative to config dir).
bg: (може да е текстов файл с адрес относителен към папка с настройките)

en: Alerts
bg: Звукови уведомявания

en: Flash taskbar on highlighted messages
bg: Премигване при лентата с прозорците при осветено съобщение

en: Beep on highlighted messages
bg: Бибиткане при осветени съобщения

en: Extra words to highlight on:
bg: Допълнителни думи, които да се осветяват:

en: Nicks not to highlight on:
bg: Прякори, които да не се осветяват:

en: (Separate multiple words with commas).
bg: (Ако са повече от една дума - разделете със запетаи)

en: Beep on private messages
bg: Бибиткане при лични съобщения

en: Beep on channel messages
bg: Бибиткане при съобщения в стая

en: Advanced Settings
bg: Подробни настройки

en: Auto reconnect delay:
bg: Изчакване преди автоматично свързване:

en: Display MODEs in raw form
bg: Показване на режимите в чиста форма

en: Whois on notify
bg: Пускане на "Кой е ...?" при появяване

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
bg: Изпращане на /WHOIS , когато потребител от списъка с приятелчета стане на линия

en: Hide join and part messages
bg: Скриване на кой влиза и излиза

en: Hide channel join/part messages by default
bg: По подразбиране да се скриват съобщенията за влизане и излизане от стаите

en: Auto Open DCC Windows
bg: Автоматично отваряне на DCC прозорци

en: Send window
bg: Прозореца за изпращане на файлове

en: Receive window
bg: Прозореца за получване на файлове

en: Chat window
bg: Прозореца за разговори

en: Logging
bg: Записване на разговори

en: Enable logging of conversations
bg: Включване на записването на разговори

en: Log filename mask:
bg: Маска на файловото име на
    записа на разговор:

en: (%s=Server %c=Channel %n=Network).
bg: (%s=Сървър %c=Стая/Прякор %n=Мрежа).

en: Insert timestamps in logs
bg: Вмъква времето на репликите
    в записаните разговори(логовете)

en: Log timestamp format:
bg: Формат на отбелязване на времето:

en: (See strftime manpage for details).
bg: (вижте man страницата за strftime за повече информация).

en: (Disabled)
bg: (изключено)

en: Your Address
bg: Вашият адрес

en: Bind to:
bg: Вързване към:

en: (Only useful for computers with multiple addresses).
bg: (Полезно само за компютри с множество адреси)

en: Proxy Server
bg: Прокси сървър

en: Hostname:
bg: Хост:

en: Username:
bg: Потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: Port:
bg: Порт:

en: Type:
bg: Вид:

en: Authenticate to the proxy server (HTTP and Socks5)
bg: Идентифициране пред прокси сървъра (HTTP и Socks5)

en: (disabled)
bg: (изключено)

en: A star (*)
bg: Звезда (*)

en: A red star (*)
bg: Червена звезда (*)

en: Underlined
bg: Подчертано

en: Select an Image File
bg: Избор на файл с Изображение

en: Select font
bg: Избор на шрифт

en: Browse...
bg: Разглеждане...

en: Mark identified users with:
bg: Маркиране на регистрираните потребители с:

en: Mark not-identified users with:
bg: Маркиране на нерегистрираните потребители с:

en: Select color
bg: Избор на цвят

en: Text Colors
bg: Цветове за текста

en: mIRC colors:
bg: Цветове на mIRC:

en: Extra colors:
bg: Допълнителни цветове:

en: Foreground:
bg: Цвят:

en: Background:
bg: Фон:

en: Marking Text
bg: Маркиране на текст

en: Interface Colors
bg: Цветовете на интерфейса

en: New data:
bg: Нови данни:

en: Marker line:
bg: Отбелязваща линия:

en: New message:
bg: Ново съобщение:

en: Away user:
bg: Липсващ потребител:

en: Highlight:
bg: Осветявания:

en: Event
bg: Събитие

en: Sound file
bg: Звуков файл

en: Select a sound file
bg: Избор на звуков файл

en: Sound playing method:
bg: Метод за пускане на звуци:

en: External sound playing _program:
bg: Външна програма за пускане на звуци:

en: _External program
bg: _Външни програми

en: _Automatic
bg: _Автоматично

en: Sound files _directory:
bg: Папка със звуковите файлове:

en: Sound file:
bg: Звуков файл:

en: _Browse...
bg: _Разглеждане...

en: _Play
bg: _Изпълнение

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Text box
bg: Поле за текста

en: Input box
bg: Поле за писане

en: User list
bg: Списък с потребителите

en: Colors
bg: Цветове

en: Chatting
bg: Разговаряне

en: General
bg: Общи

en: Sound
bg: Звук

en: Network
bg: Мрежа

en: Network setup
bg: Настройки на мрежата

en: File transfers
bg: Файлови трансфери

en: Categories
bg: Категории

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
bg: Някои от променените настройки изискват рестартиране на програмата преди да влезнат в действие.

en: X-Chat: Preferences
bg: Настройки на X-Chat

en: There was an error parsing the string
bg: Имаше грешка при обработването на низа

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
bg: На този сигнал се подават само %d аргумента, $%d е невалиден

en: Print Texts File
bg: Разпечатване на текстов файл

en: $ Number
bg: $ Номер

en: Edit Events
bg: Редактиране на събития

en: Save As
bg: Записване като...

en: Load From
bg: Зареждане от

en: Test All
bg: Тестване на всички

en: X-Chat: URL Grabber
bg: X-Chat: Улавяне на URL-та

en: Clear list
bg: Изчистване на списъка

en: Copy
bg: Копиране

en: Save list to a file
bg: Запазване на списък във файл

en: %d ops, %d total
bg: %d оператора, %d общо
