gftp - en to bg translation catalogue (576 entries)

en: Invalid URL %s
bg: Невалидно URL %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
bg: Грешка: Невалиден ред %s в индексният файл на временната памет

en: Error: Could not make directory %s: %s
bg: Грешка: Не може да се създаде папка %s: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
bg: Грешка: Не може да се създаде временен файл: %s

en: Error closing file descriptor: %s
bg: Грешка при затваряне на файловият описател: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
bg: Грешка: Не може да се извърши „seek“ на файла %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
bg: Грешка: Не може да се отвори локален файл %s: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
bg: Грешка: Не може да се пише в гнездо: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
bg: Грешка: Не може да се чете от гнездо: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
bg: Грешка на gFTP: Невалидно име на файла с отметки %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
bg: Предупреждение: Не може да се намери главния файл с отметки %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
bg: Грешка на gFTP: Не може да се отвори файла с отметки %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
bg: Предупреждение на gFTP: Прескачане на %d ред във файла с отметки: %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
bg: Предупреждение на gFTP: %d ред няма достатъчно аргументи

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
bg: Тази секция задава кои хостове са в локалната подмрежа и за тях няма нужда да се използва прокси сървър (ако е наличен). Синтаксис: dont_use_proxy=домейн или dont_use_proxy=мрежа/маска

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
bg: ext=разширение на файл:XPM файл:file:Ascii или двоичен (A или B):програма за преглед. Забележка: Всички аргументи с изключение на разширението на файла са незадължителни.

en: gFTP Error: Bad config file name %s
bg: Грешка на gFTP: Невалидно име на конфигурационния файл %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
bg: Грешка на gFTP: Не може да се създаде папката %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
bg: Грешка на gFTP: Не може да се намери главният конфигурационен файл %s

en: Did you do a make install?
bg: Пуснахте ли make install?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
bg: Грешка на gFTP: Не може да се отвори конфигурационния файл %s: %s

en: Terminating due to parse errors at line %d in the config file
bg: Преустановяване на работа поради грешка в анализ на ред №%d в конфигурационния файл

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
bg: Предупреждение на gFTP: Ред %d в конфигурационния файл бе прескочен: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
bg: Грешка на gFTP: Невалидно име на журналния файл %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
bg: Предупреждение на gFTP: Не може да се отвори %s за запис: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
bg: Файл с отметки за gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Предупреждение: Всички коментари, които добавите към този файл ще бъдат изтрити при презапис.

en: Note: The passwords contained inside this file are scrambled. This algorithm is not secure. This is to avoid your password being easily remembered by someone standing over your shoulder while you're editing this file. Prior to this, all passwords were stored in plaintext.
bg: Забележка: Паролите съдържащи се в този файл са разбъркани. Този алгоритъм не е защитен. Разбъркването е, за да се избегне вашата парола лесно да бъде запомнена от някой стоящ зад вас, докато вие редактирате този файл. Преди всички пароли бяха записвани в прав текст.

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
bg: Конфигурационен файл за gFTP. Авторски права (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. ВНИМАНИЕ: Всички коментари, които добавяте в този файл ЩЕ бъдат препокрити. Ако записа има (*) в коментара не може да го смените от gFTP.

en: <unknown>
bg: <неизвестен>

en: FATAL gFTP Error: Config option '%s' not found in global hash table
bg: ФАТАЛНА ГРЕШКА на gFTP: Настройката „%s“ не е открита в глобалната таблица с хешове

en: Error: Cannot upload file %s
bg: Грешка: Файлът %s не може да бъде качен

en: Error: Cannot write to file %s: %s
bg: Грешка: Не може да се записва във файла %s: %s

en: Error: Error closing file: %s
bg: Грешка: Грешка при затваряне на файл: %s

en: Corrupted file listing from FSP server %s
bg: Развалено изписване на файлове от FSP сървър %s

en: unknown
bg: неизвестен

en: Could not get FSP directory listing %s: %s
bg: Неуспех при получаването на FSP списъка с папки %s: %s

en: Successfully changed directory to %s
bg: Успешно отваряне на папката %s

en: Could not change directory to %s
bg: Неуспех при отварянето на папката %s

en: Successfully removed %s
bg: %s беше успешно премахнато.

en: Error: Could not remove directory %s: %s
bg: Грешка: Не може да се премахне папката %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
bg: Грешка: Не може да се премахне файла %s: %s

en: Successfully made directory %s
bg: Папката %s беше успешно създадена

en: Successfully renamed %s to %s
bg: %s беше успешно преименуван на %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
bg: Грешка: Не може да се преименува %s на %s: %s

en: FTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
bg: FTPS поддръжката не е налична, тъй като няма компилирана SSL поддръжка. Връзката ще бъде прекъсната...

en: HTTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
bg: HTTPS поддръжката не е налична, тъй като няма компилирана SSL поддръжка. Връзката ще бъде прекъсната...

en: Could not change local directory to %s: %s
bg: Не може да се смени отвори локалната папка %s: %s

en: Could not get current working directory: %s
bg: Не може да се получи текущата работна папка: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
bg: Грешка: Не може да се отреже локалния файл %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
bg: Не може да се получи списъка с локалните папки %s: %s

en: Successfully changed local directory to %s
bg: Успешно отваряне на локалната папка %s

en: Successfully changed mode of %s to %o
bg: Режимът %s беше успешно сменен на %o

en: Error: Could not change mode of %s to %o: %s
bg: Грешка: Неуспех при промяната на режима %s към %o: %s

en: local filesystem
bg: локална файлова система

en: usage: gftp
bg: употреба: gftp

en: none
bg: няма

en: file
bg: файл

en: size
bg: размер

en: user
bg: потребител

en: group
bg: група

en: datetime
bg: дата и време

en: attribs
bg: атрибути

en: descending
bg: в низходящ ред

en: ascending
bg: във възходящ ред

en: General
bg: Основни

en: View program:
bg: Програма за преглед:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
bg: Подразбиращата се програма използвана за преглед на файлове. Ако това поле е празно ще се използва вградената.

en: Edit program:
bg: Програма за редактиране:

en: The default program used to edit files.
bg: Подразбиращата се програма за редактиране на файлове.

en: Startup Directory:
bg: Начална папка:

en: The default directory gFTP will go to on startup
bg: Подразбиращата се папка на gFTP при стартиране

en: Max Log Window Size:
bg: Максималният размер на журналния прозорец:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
bg: Максималният размер на журналния прозорец в байта за GTK+ port

en: Remote Character Sets:
bg: Кодирането на отдалечения сървър е:

en: This is a comma separated list of charsets to try to convert the remote messages to the current locale
bg: Това е списък със символи, разделен със запетаи, за да се преведат отдалечените съобщения за текущата локала.

en: Remote LC_TIME:
bg: LC_TIME на отдалечения сървър е:

en: This is the value of LC_TIME for the remote site. This is so that dates can be parsed properly in the directory listings.
bg: Това е стойността на LC_TIME за отдалечения сървър. Тя се използва, за да може датите в показваните папки да се анализират правилно

en: Cache TTL:
bg: Продължителност на временната памет:

en: The number of seconds to keep cache entries before they expire.
bg: Колко секунди да се пазят записите във временната памет

en: Append file transfers
bg: Добавяне на файл за прехвърляне

en: Append new file transfers onto existing ones
bg: Добавяне на нов файл за прехвърляне към опашката

en: Do one transfer at a time
bg: Извършване само на едно прехвърляне наведнъж

en: Do only one transfer at a time?
bg: Да се прави само по едно прехвърляне наведнъж?

en: Overwrite by Default
bg: Презаписване по подразбиране

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
bg: Да се презаписват файловете по подразбиране или да бъдат продължени, от където са прекъснати.

en: Preserve file permissions
bg: Запазване на файловите права

en: Preserve file permissions of transfered files
bg: Запазване на файловите права на прехвърлените файлове

en: Preserve file time
bg: Запазване времето на файловете

en: Preserve file times of transfered files
bg: Запазване на времената на прехвърлените файлове

en: Refresh after each file transfer
bg: Обновяване след всеки прехвърлен файл

en: Refresh the listbox after each file is transfered
bg: Обновяване на списъка след всеки прехвърлен файл

en: Sort directories first
bg: Подреждане на папките в началото на списъка

en: Put the directories first then the files
bg: Поставяне на папките първи в списъка и след това файловете

en: Show hidden files
bg: Показване на скритите файлове

en: Show hidden files in the listboxes
bg: Показване на скритите файлове в списъка

en: Show transfer status in title
bg: Показване на състоянието на преноса в заглавието

en: Show the file transfer status in the titlebar
bg: Показване на състоянието на преноса на файлове в лентата за заглавието на прозореца

en: Start file transfers
bg: Започване на прехвърляне на файл

en: Automatically start the file transfers when they get queued
bg: Автоматично започване на прехвърлянето на файл, когато е на изчакване

en: Allow manual commands in GUI
bg: Позволяване на потребителски команди в графичния интерфейс

en: Allow entering manual commands in the GUI (functions like the text port)
bg: Позволява въвеждането на ръчни команди в графичния интерфейс (функционира като текстовата версия на програмата)

en: Network
bg: Мрежа

en: Network timeout:
bg: Забавяне на мрежата:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
bg: Време на изчакване за мрежов вход/изход. Това НЕ Е време на изчакване при бездействие.

en: Connect retries:
bg: Повторни свързвания:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinitely
bg: Брой автоматични повторения за свързване. Ако зададете 0, повторните опити ще бъдат неограничени.

en: Retry sleep time:
bg: Време за изчакване между опитите:

en: The number of seconds to wait between retries
bg: Брой секунди за изчакване между опитите

en: Max KB/S:
bg: Макс. Кб/с:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
bg: Максимума Кб/с пренос, с който един файл може да бъде прехвърлян. (Задайте 0 за изключване на ограничението)

en: Transfer Block Size:
bg: Размер на блоковете за пренос:

en: The block size that is used when transfering files. This should be a multiple of 1024.
bg: Размерът на блоковете при пренос на файловете. Трябва да е кратен на 1024.

en: Default Protocol:
bg: Стандартен протокол:

en: This specifies the default protocol to use
bg: Това определя стандартния протокол

en: Enable IPv6 support
bg: Включване на поддръжка на IPv6

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
bg: Това определя какво ще се случи, когато натиснете два пъти върху файл от списъка. 0=Преглеждане на файл 1=Редактиране на файл 2=Прехвърляне на файл

en: The default width of the local files listbox
bg: Подразбиращата се ширина на списъка с локални файлове

en: The default width of the remote files listbox
bg: Подразбиращата се ширина на списъка с отдалечени файлове

en: The default height of the local/remote files listboxes
bg: Подразбиращата се височина на списъците с локалните и отдалечените файлове

en: The default height of the transfer listbox
bg: Подразбиращата се височина на списъка с файлове за трансфер

en: The default height of the logging window
bg: Подразбиращата се височина на журналния прозорец

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
bg: Ширината на колоната с имената на файловете в прозореца за пренос на данни. Задайте 0, ако искате автоматична промяна на размера.

en: The default column to sort by
bg: По коя колона да се сортира по подразбиране

en: Sort ascending or descending
bg: Сортиране в низходящ или възходящ ред

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на колоната с имената на файловете. Задайте 0, ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1, ако искате да забраните тази колона

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на колоната с размера на файловете. Задайте 0, ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1, ако искате да забраните тази колона

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на списъка с колоната за собственик на файловете. Задайте 0, ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1, ако искате да забраните тази колона

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на колоната с групата собственик на файловете. Задайте 0, ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1, ако искате да забраните тази колона.

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на колоната с датата на файловете. Задайте 0, ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1, ако искате да забраните тази колона

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bg: Ширината на колоната с атрибутите на файловете. Задайте 0, ако искате автоматична промяна на размера. Задайте -1, ако искате да забраните тази колона

en: The color of the commands that are sent to the server
bg: Цветът на командите, които се изпращат на сървъра

en: The color of the commands that are received from the server
bg: Цветът на командите, които се получават от сървъра

en: The color of the error messages
bg: Цветът на съобщенията за грешка

en: The color of the rest of the log messages
bg: Цветът на останалите журнални съобщения

en: Local
bg: Локален

en: Bookmark
bg: Отметка

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
bg: Прехвърлянето на файлове ще бъде ограничено до %.2f КБ/с

en: Error setting LC_TIME to '%s'. Falling back to '%s'
bg: Грешка при задаването на LC_TIME да е „%s“. Ще се ползва „%s“

en: Loading directory listing %s from cache (LC_TIME=%s)
bg: Зарежда се списъка с папките %s от временната памет (LC_TIME=%s)

en: Loading directory listing %s from server (LC_TIME=%s)
bg: Зарежда се списъка с папките %s от временната памет (LC_TIME=%s)

en: Error converting string '%s' from character set %s to character set %s: %s
bg: Грешка при преобразуването на низа „%s“ от кодиране %s към кодиране %s: %s

note: Don't use request->logging_function since the strings must be in UTF-8 for the GTK+ 2.x port
en: Error converting string '%s' to UTF-8 from current locale: %s
bg: Грешка при преобразуване на низа „%s“ от текущия локал към UTF-8: %s

note: Don't use request->logging_function since the strings must be in UTF-8 for the GTK+ 2.x port
en: Error converting string '%s' to current locale from UTF-8: %s
bg: Грешка при преобразуване на низа „%s“ от UTF-8 към текущия локал: %s

en: Warning: Stripping path off of file '%s'. The stripped path (%s) doesn't match the current directory (%s)
bg: Предупреждение: Началната част от името на файла „%s“ се изрязва. Изрязаният низ (%s) не съвпада с текущата папка (%s)

en: Error: Cannot write to cache: %s
bg: Грешка: Не може да се пише във временната памет: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
bg: Грешка: Не може да се намери отметката %s

en: Bookmarks Error: The bookmark entry %s does not have a hostname
bg: Грешка при отметките: Отметката %s няма име на хост

en: The protocol '%s' is currently not supported.
bg: Протоколът „%s“ за сега не е поддържан.

en: Looking up %s
bg: Търси се %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
bg: Не може да се открие името на хоста %s: %s

en: Failed to create a socket: %s
bg: Неуспех при създаване на socket: %s

en: Trying %s:%d
bg: Опитва се с %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
bg: Не може да се осъществи връзка с %s: %s

en: Failed to create a IPv4 socket: %s
bg: Неуспех при създаване на IPv4 socket: %s

en: Cannot look up service name %s/tcp. Please check your services file
bg: Не може да бъде прочетена информация за услугата %s/tcp. Проверете Вашият файл за услугите (напр. /etc/services/)

en: Error: Cannot set close on exec flag: %s
bg: Грешка: Не може да се зададе на флаг за затваряне след изпълнение: %s

en: Connected to %s:%d
bg: Връзката с %s е осъществена:%d

en: Connection to %s timed out
bg: Връзката към %s прекъсна, заради дълго време бездействие

en: Cannot get socket flags: %s
bg: Флаговете за гнездото не могат да бъдат получени: %s

en: Cannot set socket to non-blocking: %s
bg: Не може да бъде зададен режим без блокиране на гнездото: %s

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
bg: Грешка: Отдалечената страна %s прекъсна връзката. Достигнат е максималния брой опити и няма да се пробва отново.

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
bg: Грешка: Отдалечената страна %s прекъсна връзката. Ще има нов опит за връзка отново след %d секунди

en: Cannot open master pty %s: %s
bg: Не може да се отвори главния псевдотерминал %s: %s

en: Cannot create a socket pair: %s
bg: Не може да се създаде двойка гнезда: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
bg: Грешка: Не може да се изпълни ssh: %s

en: Cannot fork another process: %s
bg: Не може да се направи fork за друг процес: %s

en: Proxy hostname:
bg: Хост на сървъра посредник:

en: Firewall hostname
bg: Хост на защитна стена

en: Proxy port:
bg: Порт на сървъра посредник:

en: Port to connect to on the firewall
bg: Порт за връзка със защитна стена

en: Proxy username:
bg: Потребител за сървъра посредник:

en: Your firewall username
bg: Вашият потребител за защитна стена

en: Proxy password:
bg: Парола за сървъра посредник:

en: Your firewall password
bg: Вашата парола за защитна стена

en: Use HTTP/1.1
bg: Използване HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
bg: Искате да използвате HTTP/1.1 или HTTP/1.0?

en: Received wrong response from server, disconnecting
    Invalid chunk size '%s' returned by the remote server
bg: Получен е грешен отговор от сървъра. Връзката се прекъсна.
    Сървърът върна невалиден размер на пакет „%s“

en: Disconnecting from site %s
bg: Прекъсване на връзката със сайта %s

en: Starting the file transfer at offset
bg: Започване на пренос на файл с отместване

en: Cannot retrieve file %s
bg: Не може да се получи файла %s

en: Retrieving directory listing...
bg: Получава се списък с папките...

en: Received wrong response from server, disconnecting
bg: Получен е грешен отговор от сървър, прекъсва се връзката

en: SITE command
bg: SITE команда

en: user@host
bg: потребител@хост

en: user@host:port
bg: потребител@хост:порт

en: AUTHENTICATE
bg: ИДЕНТИФИКАЦИЯ

en: user@host port
bg: потребител@хост порт

en: user@host NOAUTH
bg: потребител@хост NOAUTH

en: HTTP Proxy
bg: HTTP сървър посредник

en: Custom
bg: Потребителски

en: Email address:
bg: Адрес на ел. поща:

en: This is the password that will be used whenever you log into a remote FTP server as anonymous
bg: Това е паролата, която ще бъде използвана, когато ще се свързвате с отдалечени FTP сървъри анонимно.

en: Proxy account:
bg: Абонамент за сървър посредник:

en: Your firewall account (optional)
bg: Вашият абонамент за защитна стена (незадължителен)

en: Proxy server type:
bg: Вид сървър посредник:

en: This specifies how your proxy server expects us to log in. You can specify a 2 character replacement string prefixed by a % that will be replaced with the proper data. The first character can be either p for proxy or h for the host of the FTP server. The second character can be u (user), p (pass), h (host), o (port) or a (account). For example, to specify the proxy user, you can you type in %pu
bg: Това указва как сървърът посредник очаква да се идентифицираме. Можете да въведете 2 заместващи символа предшествани от знака за процент („%“). Те ще бъдат заменени с правилните данни. Първият символ може да е или „p“ за сървър посредник, или „h“ за сървъра за FTP. Вторият символ може да е „u“ (потребител), „p“ (парола), „h“ (машина), „o“ (порт) или „a“ (абонамент). Например, за да укажете потребителя за сървъра посредник, използвайте „%pu“

en: Ignore PASV address
bg: Игнориране на адресите за пасивна връзка

en: If this is enabled, then the remote FTP server's PASV IP address field will be ignored and the host's IP address will be used instead. This is often needed for routers giving their internal rather then their external IP address in a PASV reply.
bg: Ако това бъде зададено, IP адресът за пасивна връзка към сървъра за FTP ще се игнорира и вместо това ще се използва IP адреса на машината Ви. Това често се налага за маршрутизатори, които подават вътрешния си, а не външния си IP адрес при отговор за пасивна връзка.

en: Passive file transfers
bg: Пасивен трансфер на файлове

en: If this is enabled, then the remote FTP server will open up a port for the data connection. If you are behind a firewall, you will need to enable this. Generally, it is a good idea to keep this enabled unless you are connecting to an older FTP server that doesn't support this. If this is disabled, then gFTP will open up a port on the client side and the remote server will attempt to connect to it.
bg: Ако това е включено, тогава отдалечения FTP сървър ще отвори порт за връзката за данни. Ако сте зад firewall, ще се нуждаете от това. Като цяло е добра идея да държите тази опция включена, освен ако не се свързвате към по-стар FTP сървър, който не поддържа това. Ако тази опция е изключена, тогава gFTP ще отвори порт от страната на клиента и отдалечения сървър ще се опита да се свърже към него.

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
bg: Проследяване на отдалечените символни връзки (LIST -L)

en: The remote FTP server will attempt to resolve symlinks in the directory listings. Generally, this is a good idea to leave enabled. The only time you will want to disable this is if the remote FTP server doesn't support the -L option to LIST
bg: Сървърът за FTP ще се опита да проследи символните връзки в списъците на папките. Добре е да оставите тази настройка включена. Единственият случай, в който може да Ви се наложи да я изключите, е ако сървърът за FTP не поддържа опцията „-L“ на командата „LIST“

en: Transfer files in ASCII mode
bg: Прехвърляне на файлове в ASCII режим

en: If you are transfering a text file from Windows to UNIX box or vice versa, then you should enable this. Each system represents newlines differently for text files. If you are transfering from UNIX to UNIX, then it is safe to leave this off. If you are downloading binary data, you will want to disable this.
bg: Ако прехвърляте текстов файл от Windows към UNIX машина или обратното трябва да включите това. Всяка система интерпретира новите редове различно за текстовите файлове. Ако прехвърляте от UNIX към UNIX, тогава може да оставите тази опция изключена. Ако прехвърляте бинарна(двоична) информация, ще трябва да изключите това.

en: Invalid response '%c' received from server.
bg: Невалиден отговор „%c“ получен от сървъра.

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
bg: Не може да се открие IP адреса в PASV отговор '%s'

en: Ignoring IP address in PASV response, connecting to %d.%d.%d.%d:%d
bg: Игнорира се адреса IP в отговора PASV, свързване към %d.%d.%d.%d:%d

en: Cannot create a data connection: %s
bg: Не може да се създаде връзка за данни: %s

en: Cannot get socket name: %s
bg: Името на гнездо не може да бъде получено: %s

en: Cannot bind a port: %s
bg: Не може да се върже порт: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
bg: Не може да се слуша на порт %d: %s

en: Failed to create a IPv6 socket: %s
bg: Неуспех при създаване на гнездо за IPv6: %s

en: Error: It doesn't look like we are connected via IPv6. Aborting connection.
bg: Грешка: Изглежда връзката не е през IPv6. Връзката се прекъсва...

en: Invalid EPSV response '%s'
bg: Невалиден EPSV отговор '%s'

en: Cannot get address of local socket: %s
bg: Адресът на локално гнездо не може да бъде получен: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
bg: Не може да се приеме връзка от сървър: %s

en: total
bg: общо

en: Warning: Cannot parse listing %s
bg: ВНИМАНИЕ: Не може да се обработи списъка %s

en: SSH Prog Name:
bg: SSH Име на програма:

en: The path to the SSH executable
bg: Път към SSH програмата

en: SSH Extra Params:
bg: Допълнителни параметри на SSH:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
bg: Допълнителни параметри за подаване към SSH програма

en: Need SSH User/Pass
bg: Необходимост от SSH Потребител/Парола

en: Require a username/password for SSH connections
bg: Изисква се име/парола за SSH връзки

en: Running program %s
bg: Изпълняване на програмата %s

en: Enter passphrase for RSA key
bg: Въведете паролата за ключа на RSA

en: Enter passphrase for key '
bg: Въведете парола за ключа '

en: Password
bg: Парола

en: password
bg: парола

en: (yes/no)?
bg: (да/не)?

en: Enter PASSCODE:
bg: Въвеждане на ПАРОЛА:

en: Enter Password
bg: Въвеждане на парола

en: Enter SecurID Password:
bg: Въвеждане на SecurID парола:

en: Error: An incorrect password was entered
bg: Грешка: Въвели сте неправилна парола

en: %d: Protocol Initialization
bg: %d: Инициализация на протокола

en: %d: Protocol version %d
bg: %d: Версия на протокола %d

en: %d: Open %s
bg: %d: Отваряне на %s

en: %d: Close
bg: %d: Затваряне

en: %d: Open Directory %s
bg: %d: Отваряне на папка %s

en: %d: Read Directory
bg: %d: Четене на папка

en: %d: Remove file %s
bg: %d: Премахване на файл %s

en: %d: Make directory %s
bg: %d: Създаване на папка %s

en: %d: Remove directory %s
bg: %d: Премахване на папка %s

en: %d: Realpath %s
bg: %d: Истински път %s

en: %d: File attributes
bg: %d: Атрибути на файл

en: %d: Stat %s
bg: %d: Статистика %s

en: No such file or directory
bg: Няма такъв файл или папка

en: Permission denied
bg: Отхвърлени права

en: Failure
bg: Неуспешно

en: Bad message
bg: Лошо съобщение

en: No connection
bg: Няма връзка

en: Connection lost
bg: Връзката беше загубена

en: Operation unsupported
bg: Неподдържана операция

en: Unknown message returned from server
bg: От сървъра е върнато непознато съобщение

en: Error: Message size %d too big
bg: Грешка: Размера на съобщението %d е твърде голям

en: Error: Message size %d too big from server
bg: Грешка: Размерът на съобщението от сървъра %d е твърде голям

en: There was an error initializing a SSH connection with the remote server. The error message from the remote server follows:
bg: Имаше грешка при установяването на SSL връзка с отдалечения сървър. Следното съобщение за грешка бе получено от отдалечения сървър:

en: Opening SSH connection to %s
bg: Отваря се SSH връзка към %s

en: Successfully logged into SSH server %s
bg: Успешно влизане в SSH сървъра %s

en: SSL Engine
bg: SSL Двигател

en: SSL Entropy File:
bg: Файл за ентропия за SSL:

en: SSL entropy file
bg: Файл за ентропия за SSL

en: Entropy Seed Length:
bg: Дължината на захранването за ентропия:

en: The maximum number of bytes to seed the SSL engine with
bg: Максималният брой байтове, с които да се захрани подсистемата за SSL

en: Verify SSL Peer
bg: Проверка на отсрещната машина по SSL

en: Error with certificate at depth: %i
    Issuer = %s
    Subject = %s
    Error %i:%s
bg: Грешка със сертификат на ниво: %i
    Издал = %s
    Относно = %s
    Грешка %i:%s

en: Cannot get peer certificate
bg: Сертификатът на отсрещната машина не може да бъде получен

en: ERROR: The host in the SSL certificate (%s) does not match the host that we connected to (%s). Aborting connection.
bg: ГРЕШКА: Машината упомената в сертификата за SSL (%s) не е машината, към която е връзката (%s). Връзката се преустановява.

en: Cannot initialize the OpenSSL library
bg: Библиотеката за OpenSSL не може да бъде инициализирана

en: Error loading default SSL certificates
bg: Грешка при зареждането на сертификатите за SSL по подразбиране

en: Error setting cipher list (no valid ciphers)
bg: Грешка при задаване на списъка с шифри (липсват валидни шифри)

en: Error: SSL engine was not initialized
bg: Грешка: Ядрото за SSL не е инициализирано

en: Error setting up SSL connection (BIO object)
bg: Грешка при установяване на връзка по SSL (в обект BIO)

en: Error setting up SSL connection (SSL object)
bg: Грешка при установяване на връзка по SSL (в обект SSL)

en: Error with peer certificate: %s
bg: Грешка в сертификата на отсрещната машина: %s

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
bg: Изчаква се %d секунди преди нов опит за свързване

en: Operation canceled
bg: Операцията е прекъсната

en: >. If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
bg: >. Ако имате някакви въпроси, коментари или предложения за тази програма ни пишете. Можете винаги да намерите последните новини за gFTP от http://www.gftp.org/

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
bg: gFTP е БЕЗ ВСЯКАКВИ ГАРАНЦИИ; Това е свободен софтуер и вие може да го разпространявате при известни условия, вижте файла COPYING за подробности

en: Translated by
bg: Борислав Александров <B.Aleksandrov@cnsys.bg>
    Ростислав „zbrox“ Райков <zbrox@i-space.org>
    Александър Шопов <ash@contact.bg>
    
    Проектът за превод на GNOME има нужда от подкрепа.
    Научете повече за нас на http://gnome.cult.bg
    Докладвайте за грешки на http://gnome.cult.bg/bugs

en: Error: Not connected to a remote site
bg: Грешка: Няма връзка с отдалечен сървър

en: usage: chmod <mode> <file>
bg: употреба: chmod <вид> <файл>

en: usage: rename <old name> <new name>
bg: употреба: rename <старо име> <ново име>

en: usage: delete <file>
bg: употреба: delete <файл>

en: usage: rmdir <directory>
bg: употреба: rmdir <папка>

en: usage: site <site command>
bg: употреба: site <сайт команда>

en: usage: mkdir <new directory>
bg: употреба: mkdir <нова папка>

en: usage: chdir <directory>
bg: употреба: chdir <папка>

en: Invalid argument
bg: Невалиден аргумент

en: Clear the directory cache
bg: Изчиства временната памет за папката

en: usage: open
bg: употреба: open

en: usage: set [variable = value]
bg: употреба: set [променлива=стойност]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
bg: Грешка: Променливата %s не е валидна конфигурационна променлива.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
bg: Грешка: Променливата %s не е валидна конфигурационна променлива.

en: Supported commands:
bg: Поддържани команди:

en: usage: %s <filespec>
bg: употреба: %s <файлова спецификация>

en: Shows gFTP information
bg: Показване на информация за gFTP

en: ascii
bg: ASCII

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
bg: Използване на Ascii режим за текущия трансфер (само за FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
bg: Използване на бинарен(двоичен) режим за текущия трансфер (само за FTP)

en: Changes the remote working directory
bg: Променяне на отдалечената работна папка

en: Changes the permissions of a remote file
bg: Променяне на правата на отдалечен файл

en: Available options: cache
bg: Налични опции: cache

en: Disconnects from the remote site
bg: Прекъсване на връзката с отдалечения сайт

en: Removes a remote file
bg: Премахване на отдалечен файл

en: Shows the directory listing for the current remote directory
bg: Показване на списъка с файловете на текущата отдалечена папка

en: Downloads remote file(s)
bg: Изтегляне на отдалечен(и) файл(ове)

en: Shows this help screen
bg: Показване на този помощен екран

en: Changes the local working directory
bg: Промяна на локалната работна папка

en: Changes the permissions of a local file
bg: Промяна на правата на локален файл

en: Removes a local file
bg: Премахване на локален файл

en: Shows the directory listing for the current local directory
bg: Показване на списъка с файловете на текущата локална папка

en: Creates a local directory
bg: Създаване на локална папка

en: Show current local directory
bg: Показване на текуща локална папка

en: Rename a local file
bg: Преименуване на локален файл

en: Remove a local directory
bg: Премахване на локална папка

en: Creates a remote directory
bg: Създаване на отдалечена папка

en: Uploads local file(s)
bg: Прехвърляне на локален/ни файл(ове)

en: Opens a connection to a remote site
bg: Отваряне на връзка към отдалечен сайт

en: Show current remote directory
bg: Показване на текуща отдалечена папка

en: Exit from gFTP
bg: Спиране на gFTP

en: Rename a remote file
bg: Преименуване на отдалечен файл

en: Remove a remote directory
bg: Премахване на отдалечена папка

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
bg: Показване на променливите от конфигурационния файл. Също така можете да настройвате променливи със set променлива=стойност

en: Run a site specific command
bg: Изпълняване на специфична за сайта команда

en: Error: Command not recognized
bg: Грешка: Непозната команда

en: Error: Remote site disconnected after trying to transfer file
bg: Грешка: Отдалеченият сайт прекъсна връзката след опит за прехвърляне на файл

en: Could not download %s from %s
bg: Не може да се изтегли %s от %s

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
bg: Успешно прехвърлени %s с %.2f КБ/с

en: There was an error transfering the file %s
bg: Появи се грешка при преноса на файла %s

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
bg: %s: Първо натиснете бутона за спиране, за да извършите нещо друго.

en: Run Bookmark
bg: Стартиране на отметка

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
bg: Добавяне на отметка: Вие трябва да въведете име на отметката

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
bg: Добавяне на отметка: Не може да се добави отметката %s, защото това име вече съществува

en: Add Bookmark
bg: Добавяне на отметка

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
bg: Добавяне на отметка: Трябва да зададете име на хост

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
bg: Въведете име на отметката, която искате да добавите
    Може да разделяте отметки с / за да ги поставяте в подменюта (пример: Linux Sites/Debian)

en: Remember password
bg: Запомняне на паролата

en: New Folder
bg: Нова папка

en: Enter the name of the new folder to create
bg: Въведете името на новата папка за създаване

en: Enter the name of the new item to create
bg: Въведете името на новия обект за създаване

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all it's children?
bg: Сигурен ли сте, че желаете да изтриете отметката
    %s и всички нейни елементи?

en: Delete Bookmark
bg: Изтриване на отметка

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Edit Entry
bg: Редактиране на запис

en: Description:
bg: Описание:

en: Hostname:
bg: Хост:

en: Port:
bg: Порт:

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Remote Directory:
bg: Отдалечена папка:

en: Local Directory:
bg: Локална папка:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Password:
bg: Парола:

en: Account:
bg: Абонамент:

en: Log in as ANONYMOUS
bg: Влизане с ANONYMOUS(като анонимен)

en:   Cancel
bg:   Отказване

en: Apply
bg: Прилагане

en: /_File
bg: /_Файл

en: /File/tearoff
bg: /Файл/tearoff

en: /File/New Folder...
bg: /Файл/Нова папка...

en: /File/New Item...
bg: /Файл/Нов обект...

en: /File/Delete
bg: /Файл/Изтриване

en: /File/Properties...
bg: /Файл/Настройки...

en: /File/sep
bg: /Файл/sep

en: /File/Close
bg: /Файл/Затваряне

en: Edit Bookmarks
bg: Редактиране на отметки

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
bg: Може да нагласите атрибутите на вашите файлове
    Забележка: Не всички ftp сървъри позволяват това

en: Special
bg: Специален

en: User
bg: Потребител

en: Read
bg: Четене

en: Write
bg: Запис

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Group
bg: Група

en: Other
bg: Други

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези %ld файлове и %ld папки

en: Are you sure you want to delete these %ld files
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези %ld файлове

en: Are you sure you want to delete these %ld directories
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези %ld папки

en: Delete Files/Directories
bg: Изтриване на файлове/папки

en: Delete
bg: Изтриване

en: Connect
bg: Свързване

en: Received URL %s
bg: Получено URL %s

en: Drag-N-Drop
bg: Изтегляне и пускане

en: Exit
bg: Спиране на програмата

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
bg: В момента протича прехвърляне на файлове.
    Сигурен ли сте, че искате да излезете от програмата?

en: Connect via URL
bg: Връзка през URL

en: Enter a URL to connect to
bg: Въведете URL за връзка

en: /FTP/Window 1
bg: /FTP/Прозорец 1

en: /FTP/Window 2
bg: /FTP/Прозорец 2

en: /FTP/Binary
bg: /FTP/Двоично

en: /FTP/_Options...
bg: /FTP/_Настройки...

en: /FTP/_Quit
bg: /FTP/_Изход от програмата

en: /_Local
bg: /_Локален

en: /Local/tearoff
bg: /Локален/tearoff

en: /Local/Open URL...
bg: /Локален/Отваряне на URL...

en: /Local/Disconnect
bg: /Локален/Прекъсване на връзката

en: /Local/sep
bg: /Локален/sep

en: /Local/Change Filespec...
bg: /Локален/Променяне на файлова спецификация...

en: /Local/Show selected
bg: /Локален/Показване на избраното

en: /Local/Select All
bg: /Локален/Избиране на всичко

en: /Local/Select All Files
bg: /Локален/Избиране на всички файлове

en: /Local/Deselect All
bg: /Локален/Отказване на всичко избрано

en: /Local/Save Directory Listing...
bg: /Локален/Запис на съдържание на папка...

en: /Local/Send SITE Command...
bg: /Локален/Изпращане на командата SITE...

en: /Local/Change Directory
bg: /Локален/Смяна на папката

en: /Local/Chmod...
bg: /Локален/Chmod...

en: /Local/Make Directory...
bg: /Локален/Създаване на папка

en: /Local/Rename...
bg: /Локален/Преименуване...

en: /Local/Delete...
bg: /Локален/Изтриване...

en: /Local/Edit...
bg: /Локален/Редактиране...

en: /Local/View...
bg: /Локален/Преглед...

en: /Local/Refresh
bg: /Локален/Обновяване

en: /_Remote
bg: /_Отдалечен

en: /Remote/tearoff
bg: /Отдалечен/tearoff

en: /Remote/Open _URL...
bg: /Отдалечен/Отваряне на _URL...

en: /Remote/Disconnect
bg: /Отдалечен/Прекъсване на връзката

en: /Remote/sep
bg: /Отдалечен/sep

en: /Remote/Change Filespec...
bg: /Отдалечен/Промяна на файлова спецификация...

en: /Remote/Show selected
bg: /Отдалечен/Показване на избраното

en: /Remote/Select All
bg: /Отдалечен/Избиране на всичко

en: /Remote/Select All Files
bg: /Отдалечен/Избиране на всички файлове

en: /Remote/Deselect All
bg: /Отдалечен/Отказване от всичко избрано

en: /Remote/Save Directory Listing...
bg: /Отдалечен/Запис на съдържание на папка...

en: /Remote/Send SITE Command...
bg: /Отдалечен/Изпращане на команда SITE...

en: /Remote/Change Directory
bg: /Отдалечен/Смяна на папката

en: /Remote/Chmod...
bg: /Отдалечен/Chmod...

en: /Remote/Make Directory...
bg: /Отдалечен/Създаване на папка...

en: /Remote/Rename...
bg: /Отдалечен/Преименуване...

en: /Remote/Delete...
bg: /Отдалечен/Изтриване...

en: /Remote/Edit...
bg: /Отдалечен/Редактиране...

en: /Remote/View...
bg: /Отдалечен/Преглед...

en: /Remote/Refresh
bg: /Отдалечен/Обновяване

en: /_Bookmarks
bg: /О_тметки

en: /Bookmarks/tearoff
bg: /Отметки/tearoff

en: /Bookmarks/Add bookmark
bg: /Отметки/Добавяне на отметка

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
bg: /Отметки/Редактиране на отметки

en: /Bookmarks/sep
bg: /Отметки/sep

en: /_Transfers
bg: /_Трансфер

en: /Transfers/tearoff
bg: /Трансфер/tearoff

en: /Transfers/Start Transfer
bg: /Трансфер/Започване на пренос

en: /Transfers/Stop Transfer
bg: /Трансфер/Спиране на пренос

en: /Transfers/sep
bg: /Трансфер/sep

en: /Transfers/Skip Current File
bg: /Трансфер/Прескачане на текущия файл

en: /Transfers/Remove File
bg: /Трансфер/Премахване на файл

en: /Transfers/Move File Up
bg: /Трансфери/Преместване нагоре

en: /Transfers/Move File Down
bg: /Трансфери/Преместване надолу

en: /Transfers/Retrieve Files
bg: /Трансфер/Получаване на файлове

en: /Transfers/Put Files
bg: /Трансфер/Поставяне на файлове

en: /L_ogging
bg: /_Журнал

en: /Logging/tearoff
bg: /Журнал/tearoff

en: /Logging/Clear
bg: /Журнал/Изчистване

en: /Logging/View log
bg: /Дневник/Преглед на дневник

en: /Logging/Save log...
bg: /Журнал/Запазване на дневник...

en: /Tool_s
bg: /_Инструменти

en: /Tools/tearoff
bg: /Инструменти/tearoff

en: /Tools/Compare Windows
bg: /Инструменти/Сравняване на прозорци

en: /Tools/Clear Cache
bg: /Инструменти/Изчистване на временната памет

en: /Help
bg: /Помощ

en: /Help/tearoff
bg: /Помощ/tearoff

en: /Help/About
bg: /Помощ/Относно

en: Host:
bg: Хост:

en: _Host:
bg: _Хост:

en: Port:
bg: Порт:

en: User:
bg: Потребител:

en: _User:
bg: _Потребител:

en: Pass:
bg: Парола:

en: Command:
bg: Команда:

en: Filename
bg: Име на файл

en: Size
bg: Размер

en: Date
bg: Дата

en: Attribs
bg: Атрибути

en: Progress
bg: Прогрес

en: Error: You must type in a host to connect to
bg: Грешка: Трябва да зададете хост, с който да се осъществи връзка

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Enter Username
bg: Въведете потребителско име

en: Please enter your username for this site
bg: Въведете потребителското си име за този сайт

en: Please enter your password for this site
bg: Въведете паролата си за този сайт

en: Operation canceled...you must enter a string
bg: Операцията е прекъсната... трябва да въведете низ

en: Make Directory
bg: Създаване на папка

en: Enter name of directory to create
bg: Въведете име на папката

en: Rename
bg: Преименуване

en: What would you like to rename %s to?
bg: Искате ли да преименувате %s?

en: Site
bg: Сайт

en: Enter site-specific command
bg: Въведете команда за спецификация на сайт

en: Prepend with SITE
bg: Добавяне на SITE отпред

en: Skipped
bg: Прескачане

en: Waiting...
bg: Изчакване...

en: Overwrite
bg: Презаписване

en: Resume
bg: Възстановяване

en: Skip
bg: Прескачане

en: Action
bg: Действие

en: Transfer Files
bg: Пренос на файлове

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
bg: Следните файлове съществуват на двата компютъра
    Изберете какво искате да правите

en: Error
bg: Грешка

en: Skip File
bg: Прескачане на файл

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Deselect All
bg: Отказване от всички избрано

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
bg: Промяна на файлова спецификация: Операцията прекъсна... трябва да зададете низ

en: Change Filespec
bg: Промяна на файлова спецификация

en: Enter the new file specification
bg: Въведете нова файлова спецификация

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
bg: Грешка: Не може да се отвори %s за запис: %s

en: Save Directory Listing
bg: Запис на съдържанието на папка

en: Error: Error writing to %s: %s
bg: Грешка: Грешка при запис в %s: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
bg: Успешно се записа журнала във файла %s

en: Save Log
bg: Запазване на Журнал

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
bg: Не може да се намери файла с лицензното споразумение (COPYING). Убедете се, че е в %s или %s

en: About gFTP
bg: Относно gFTP

en: %s
    Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
bg: %s
    Авторски права (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Официална Страница: http://www.gftp.org/
    Лого от: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
bg: Относно

en: License Agreement
bg: Лицензно споразумение

en:   Close
bg:   Затваряне

en: Compare Windows
bg: Сравняване на прозорци

en: Disconnect from the remote server
bg: Прекъсване на връзката с отдалечения сървър

en: Connect to the site specified in the host entry. If the host entry is blank, then a dialog is presented that will allow you to enter a URL.
bg: Свързване към сайта зададен в полето за сървър. Ако то е празно, се появява диалог, в който можете да зададете URL.

en: All Files
bg: Всички файлове

en: ] (Cached) [
bg: ] (Във временната памет) [

en: Not connected
bg: Не е свързан

en: Error opening file %s: %s
bg: Грешка при отваряне на файл %s: %s

en: %s: Not connected to a remote site
bg: %s: Не е свързан с отдалечен сайт

en: %s: This feature is not available using this protocol
bg: %s: Тези функции не са налични за използване с този протокол

en: %s: You must only have one item selected
bg: %s: Трябва да изберете само един обект

en: %s: You must have at least one item selected
bg: %s: Трябва да сте избрали поне един обект

en: Change
bg: Промяна

en: Add
bg: Добавяне

en: Cancel
bg: Прекъсване

en:   Yes
bg:   Да

en:   No
bg:   Не

en: Getting directory listings
bg: Получаване на списък на папка

en:   Stop
bg:   Спира

en: Received %ld directories
    and %ld files
bg: Получени %ld папки
    и %ld файлове

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
bg: Грешка на gFTP: Не може да се намери файл %s в %s или %s

en: Edit Host
bg: Редактиране на хост

en: Add Host
bg: Добавяне на хост

en: Type:
bg: Тип:

en: _Type:
bg: _Тип:

en: Domain
bg: Домейн

en: Network Address
bg: Адрес в мрежата

en: _Network address:
bg: Мре_жов адрес

en: Netmask
bg: Мрежова маска

en: N_etmask:
bg: Мр_ежова маска

en: _Domain:
bg: _Домейн:

en: Local Hosts
bg: Локални хостове

en: Edit
bg: Редактиране

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: Options
bg: Настройки

en: Receiving file names...
bg: Получаване имената на файлове...

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
bg: Прехвърляне на файлове: Няма връзка с отдалечения сайт

en: Error: Child %d returned %d
bg: Грешка: Подчинен процес %d върна %d

en: Child %d returned successfully
bg: Синовен %d върна успешно

en: Error: Child %d did not terminate properly
bg: Грешка: Дъщерният процес %d завърши аварийно

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
bg: Грешка: Не може да се получи информация за файла %s: %s

en: File %s was not changed
bg: Файлът %s не е променен

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
bg: Файлът %s е бил променен.
    Искате ли да го качите?

en: Edit File
bg: Редактиране на файл

en: Finished
bg: Завърши

en: Stopping the transfer of %s
bg: Спиране на преноса на %s

en: Unknown percentage complete. (File %ld of %ld)
bg: Не е ясно какъв процент е завършен. (Файл %ld от общо %ld)

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
bg: %d%% завършено, %02d:%02d:%02d прибл. време остава. (Файл %ld от %ld)

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
bg: Получен %s от %s със %.2fКБ/с, %02d:%02d:%02d приблизително оставащо време

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
bg: Получен %s от %s, прехвърлянето забавено, неизвестно оставащо време

en: Retrieving file names...%s bytes
bg: Получават се имена на файлове...%s байта

en: There are no file transfers selected
bg: Няма избрани файлови трансфери

en: Stopping the transfer on host %s
bg: Спиране на преноса от хост %s

en: Skipping file %s on host %s
bg: Прескача файла %s от хост %s

en: View
bg: Преглед

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
bg: Преглед: %s е папка. Не може да бъде показана.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
bg: Редактиране: Трябва да зададете редактор в прозореца с опциите

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
bg: Редактиране: %s е папка. Не може да бъде редактирана.

en: View: Cannot fork another process: %s
bg: Преглед: Не може да се направи fork за друг процес: %s

en: Running program: %s %s
bg: Изпълнява програмата: %s %s

en: Opening %s with %s
bg: Отваряне на %s с %s

en: Viewing file %s
bg: Преглеждане на файла %s

en: View: Cannot open file %s: %s
bg: Преглед: Не може да се отвори файла %s: %s

en: Cannot open controlling terminal %s
bg: Управляващият терминал не може да бъде отворен %s

en: Username [anonymous]:
bg: Потребител [анонимен]:

en: %s already exists. (%s source size, %s destination size):
    (o)verwrite, (r)esume, (s)kip, (O)verwrite All, (R)esume All, (S)kip All: (%c)
bg: %s вече съществува. (%s размер на източника, %s размер на предназначението):
    Презаписва, Продължава, Пропуска, Презаписва всички, Продължава всички, Пропуска всички: (%c)
