pan2 trunk - en to bg translation catalogue (589 entries)

en: Pan Newsreader
bg: Четец на новини (Pan)

en: Read News from Usenet
bg: Четене на новини от Usenet

note: load_group_descriptions (*_data_io);
en: Loaded data backend in %.1f seconds
bg: Ядрото за данни е заредено за %.1f секунди

en: Unable to save "%s" %s
bg: Неуспех при запазването на „%s“ %s

en: Skipping newsrc file for server "%s"
bg: Пропускане на файл newsrc за сървър „%s“

en: Expired %lu old articles from "%s"
bg: %lu стари статии от „%s“ са отбелязани с изтекла валидност

en: Unsupported data version for %s headers: %d.
    Are you running an old version of Pan by accident?
bg: Неподдържана версия на данни за %s заглавия: %d.
    Да не би случайно да ползвате стара версия на Pan?

en: Loaded %lu articles for "%s" in %.1f seconds (%.0f per second)
bg: Заредени са %lu статии за „%s“ за %.1f секунди (%.0f статии/сек)

en: Saved %lu parts, %lu articles in "%s" in %.1f seconds (%.0f art/sec)
bg: Запазени са %lu части, %lu статии в „%s“ за %.1f секунди (%.0f статии/сек)

en: Added %lu articles to %s.
bg: Добавени са %lu статии към „%s“.

en: Error reading file "%s": %s
bg: Грешка при четене на файл „%s“: %s

en: Error reading from %s: unknown group "%s"
bg: Грешка при четене от %s: непозната група „%s“

en: Error opening directory: "%s": %s
bg: Грешка при отваряне на папка „%s“: %s)

en: Error opening file "%s" %s
bg: Грешка при отваряне на файл „%s“: %s

note: build the locale strings
en: %l:%M %p
bg: %H:%M

en: Today %l:%M %p
bg: Днес %H:%M

en: %a %l:%M %p
bg: %a %H:%M

en: %b %d %l:%M %p
bg: %d %b %H:%M

en: %b %d %Y
bg: %d %b %Y

en: Creating directory "%s"
bg: Създаване на папка „%s“

en: Couldn't create directory "%s": %s
bg: Неуспех при създаването на папка „%s“: %s

en: Your copy of libpcre doesn't support UTF-8.  UTF-8 regular expressions may fail.
bg: Инсталираната версия на libpcre не поддържа UTF-8.  Регулярните изрази в UTF-8 може и да не работят.

en: Can't use regular expression "%s": %s at position %d
bg: Не може да се използва регулярен израз „%s“: %s на мястото на %d

en: Can't use regular expression "%s": %s
bg: Не може да се използва регулярен израз „%s“: %s

en: _File
bg: _Файл

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Layout
bg: Изг_лед

en: _Group Pane
bg: Плот с _групи

en: _Header Pane
bg: Плот със _заглавия

en: _Body Pane
bg: Плот със _статии

en: _View
bg: _Изглед

en: Character _Encoding
bg: _Кодиране на знаците

en: Filte_r
bg: _Филтър

en: _Go
bg: _Преход

en: _Actions
bg: _Действия

en: _Articles
bg: _Статии

en: G_roups
bg: _Групи

en: _Post
bg: И_зпращане

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Read Group
bg: _Четене на група

en: Read Selected Group
bg: Четене на избраната група

en: _Mark Group _Read
bg: Отбелязване на групата като _прочетена

en: Mark Selected Group Read
bg: Отбелязване на избраната група като прочетена

en: _Delete Group's Articles
bg: _Изтриване на статиите на групата

en: Delete Selected Group's Articles
bg: Изтриване на статиите на избраната група

en: Get New _Headers in Selected Group
bg: Изтегляне на нови заглавия от из_браната група

en: Get New Headers for Selected Group
bg: Изтегляне на нови заглавия от избраната група

en: Get New _Headers in Subscribed Groups
bg: Изтегляне на нови заглавия от а_бонираните групи

en: Get New Headers for Subscribed Groups
bg: Изтегляне на нови заглавия от абонираните групи

en: Get _Headers ...
bg: Изтегляне на _заглавия...

en: Get Headers from Server
bg: Изтегляне на заглавия от сървъра

en: Refresh Group List
bg: Обновяване на списъка с групи

en: Get a new Group list from the Server
bg: Изтегляне на нов списък с групи от сървъра

en: _Subscribe
bg: _Абониране

en: Subscribe to Selected Group
bg: Абониране за избраната група

en: _Unsubscribe
bg: _Отписване

en: Unsubscribe from Selected Group
bg: Отписване от избраната група

en: _Save Articles ...
bg: _Запазване на статии...

en: Save Selected Articles ...
bg: Запазване на избраните статии...

en: _Import NZB Files ...
bg: _Внасяне на файлове, формат NZB...

en: _Cancel Last Task
bg: _Отмяна на последната задача

en: Cancel Last Task
bg: Отмяна на последната задача

en: _Task Manager
bg: _Мениджър на задачите

en: _Event Log
bg: _Дневник на събитията

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Select _All Articles
bg: Избиране на всички _статии

en: _Deselect All Articles
bg: Премахване на избора на _всички статии

en: Add Su_bthreads to Selection
bg: _Добавяне на поднишки към избора

en: Add _Threads to Selection
bg: Добавяне на ни_шки към избора

en: Add _Similar Articles to Selection
bg: Добавяне на _подобни статии към избора

en: Select Article _Body
bg: Избиране на т_ялото на статията

en: Edit _Preferences
bg: Редактиране на _настройките

en: Edit _Group Preferences
bg: _Редактиране на настройките на групата

en: Edit P_osting Profiles
bg: Редактиране на про_фили за изпращане

en: Edit _News Servers
bg: Редактиране на с_ървъри за новини

en: Jump to _Group Tab
bg: Отиване на подпрозорец за _група

en: Jump to _Header Tab
bg: Отиване на подпрозорец за _заглавия

en: Jump to _Body Tab
bg: Отиване на подпрозорец за _статия

en: _Rot13 Selected Text
bg: Обработване на избрания текст с „_Rot13“

en: Clear _Header Pane
bg: Изчистване на плота със _заглавия

en: Clear Header Pane
bg: Изчистване на плота със заглавия

en: Clear _Body Pane
bg: Изчистване на плота със _статии

en: Clear Body Pane
bg: Изчистване на плота със статия

en: Cache Article
bg: Кеширане на статията

en: Read Article
bg: Четене на статията

en: Show Article Information
bg: Показване на информация за статията

en: Read _More
bg: Четене _напред

en: Read More
bg: Четене напред

en: Read _Back
bg: Четене на_зад

en: Read Back
bg: Четене назад

en: Next _Unread Group
bg: _Следваща непрочетена група

en: Next Unread Group
bg: Следваща непрочетена група

en: Next _Group
bg: Следваща _група

en: Next Group
bg: Следваща група

en: Next _Unread Article
bg: С_ледваща непрочетена статия

en: Next Unread Article
bg: Следваща непрочетена статия

en: Next _Article
bg: Следваща с_татия

en: Next _Watched Article
bg: Следваща сл_едена статия

en: Next Watched Article
bg: Следваща следена статия

en: Next Unread _Thread
bg: Следваща непрочетена ни_шка

en: Next Unread Thread
bg: Следваща непрочетена нишка

en: Next Threa_d
bg: Следваща нишк_а

en: Next Thread
bg: Следваща нишка

en: Pre_vious Article
bg: Пре_дходна статия

en: Previous Article
bg: Предходна статия

en: Previous _Thread
bg: Предходна ниш_ка

en: Previous Thread
bg: Предходна нишка

en: _Parent Article
bg: На_чална статия

en: Parent Article
bg: Начална статия

en: Ignore _Author
bg: Пренебрегване на _автора

en: _Watch Thread
bg: _Следене на нишката

en: _Ignore Thread
bg: Прене_брегване на нишката

en: Edit Article's Watch/Ignore/Score ...
bg: Редактиране на следенето/пренебрегването/точките на статията...

en: _Add a _Scoring Rule ...
bg: Добавяне на _правило за точкуване...

en: Cance_l Article ...
bg: О_тменяне на статия...

en: _Supersede Article ...
bg: _Заменяне на статия...

en: _Delete Article
bg: _Изтриване на статия

en: Clear Article Cache
bg: Изчистване на кеша от статии

en: _Mark Article as Read
bg: _Отбелязване на статията като прочетена

en: Mark Article as Read
bg: Отбелязване на статията като прочетена

en: Mark Article as _Unread
bg: Отбелязване на статията като _непрочетена

en: Mark Article as Unread
bg: Отбелязване на статията като непрочетена

en: _Post to Newsgroup
bg: _Изпращане до групата за новини

en: Post to Newsgroup
bg: Изпращане до групата за новини

en: _Followup to  Newsgroup
bg: _Отговор до групата за новини

en: Followup to Newsgroup
bg: Отговор до групата за новини

en: _Reply to Author in Mail
bg: Отговор до _автора по е-поща

en: Reply to Author in Mail
bg: Отговор до автора по е-поща

en: _Pan Home Page
bg: _Страница на Pan в Интернет

en: Give _Feedback or Report a Bug ...
bg: _Докладване за грешка или обратна връзка...

en: _Tip Jar ...
bg: _Буркан с бакшиши...

en: _About
bg: _Относно

en: _Thread Headers
bg: _Показване с нишки

en: _Wrap Article Body
bg: Ре_жим на пренасяне в тялото на съобщението

en: Mute _Quoted Text
bg: Изключване на _цитиран текст

en: Show All _Headers in Body Pane
bg: Показване на _всички заглавия

en: Show _Smilies as Graphics
bg: Графично изобразяване на _емотикони

en: Show *Bold*, __Underlined__, and /Italic/
bg: Показване на *получер*, __подчертан__ и /курсив/

en: Size Pictures to _Fit
bg: _Оразмеряване на снимките за вместване

en: Use _Monospace Font
bg: Използване на равно_широк шрифт:

en: Set Focus to Images
bg: Изместване на фокуса на изображенията

en: _Work Online
bg: _Работа в режим „Включен“

en: _Tabbed Layout
bg: _Изглед с подпрозорци

en: Show Group _Pane
bg: Показване на _плот с групи

en: Show Hea_der Pane
bg: Показване на плот със заг_лавия

en: Show Bod_y Pane
bg: Показване на плот със с_ъобщения

en: Show _Toolbar
bg: _Показване на лентата с инструменти

en: Abbreviate _Names in Group Pane
bg: Съкращаване на _имената в плота с групи

en: Abbreviate Newsgroup Names
bg: Съкращаване на имената на групите

en: Match Only _Unread Articles
bg: С_ъвпадане само на непрочетени статии

en: Match Only Unread Articles
bg: Съвпадане само на непрочетени статии

en: Match Only _Cached Articles
bg: Съвпадане само на _кеширани статии

en: Match Only Cached Articles
bg: Съвпадане само на кеширани статии

en: Match Only _Complete Articles
bg: Съвпадане само на пъ_лни статии

en: Match Only Complete Articles
bg: Съвпадане само на пълни статии

en: Match Only _My Articles
bg: Съвпадане само на _мои статии

en: Match Only Articles Posted by Me
bg: Съвпадане само на статии, изпратени от мен

en: Match Only _Watched Articles
bg: Съвпадане само на _следени статии

en: Match Only Watched Articles
bg: Съвпадане само на следени статии

en: Match Scores of 9999 (_Watched)
bg: Съвпадане на точки 9999 (Сл_едени)

en: Match Scores of 5000...9998 (_High)
bg: Съвпадане на точки 5000...9998 (_Високи)

en: Match Scores of 1...4999 (Me_dium)
bg: Съвпадане на точки 1...4999 (С_редни)

en: Match Scores of 0 (_Normal)
bg: Съвпадане на точки 0 (Норм_ални)

en: Match Scores of -9998...-1 (_Low)
bg: Съвпадане на точки -9998...-1 (Н_иски)

en: Match Scores of -9999 (_Ignored)
bg: Съвпадане на точки -9999 (Прене_брегнати)

en: Show Matching _Articles
bg: Показване на съвпадащите _статии

en: Show Matching Articles' _Threads
bg: Показване на _нишките на съвпадащите статии

en: Show Matching Articles' _Subthreads
bg: Показване на по_днишките на съвпадащите статии

en: Baltic (ISO-8859-4)
bg: Балтийско (ISO-8859-4)

en: Baltic (ISO-8859-13)
bg: Балтийско (ISO-8859-13)

en: Baltic (Windows-1257)
bg: Балтийско (Windows-1257)

en: Central European (ISO-8859-2)
bg: Централно-европейско (ISO-8859-2)

en: Central European (Windows-1250)
bg: Централно-европейско (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (gb2312)
bg: Китайски опростен (GB2312)

en: Chinese Traditional (big5)
bg: Китайски традиционен (BIG5)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
bg: Кирилица (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (Windows-1251)
bg: Кирилица (Windows-1251)

en: Cyrillic (KOI8-R)
bg: Кирилица (KOI8-R)

en: Cyrillic, Ukrainian (KOI8-U)
bg: Кирилица, украински (KOI8-U)

en: Greek (ISO-8859-7)
bg: Гръцко (ISO-8859-7)

en: Japanese (ISO-2022-jp)
bg: Японско (ISO-2022-JP)

en: Korean (euc-kr)
bg: Корейско (EUC-KR)

en: Turkish (ISO-8859-9)
bg: Турско (ISO-8859-9)

en: Western (ISO-8859-1)
bg: Западноевропейско (ISO-8859-1)

en: Western, New (ISO-8859-15)
bg: Западноевропейско, ново (ISO-8859-15)

en: Western (Windows-1252)
bg: Западноевропейско (Windows-1252)

en: Unicode (UTF-8)
bg: Уникод (UTF-8)

en: Attachment not shown: MIME type %s/%s; filename %s
bg: Прикрепеният файл не е показан: тип MIME %s/%s; файл %s

en: Attachment not shown: MIME type %s/%s
bg: Прикрепеният файл не е показан: тип MIME %s/%s

en: Subject
bg: Тема

en: From
bg: От

en: Date
bg: Дата

en: Newsgroups
bg: Групи за новини

en: Followup-To
bg: Отговор

en: Reply-To
bg: Отговор-до

en:  from
bg:  от

en:  at
bg:  на

en: Baltic
bg: Балтийско

en: Central European
bg: Централно-европейско

en: Chinese Simplified
bg: Китайски опростен

en: Chinese Traditional
bg: Китайски традиционен

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic, Ukrainian
bg: Кирилица, украински

en: Greek
bg: Гръцко

en: Japanese
bg: Японско

en: Korean
bg: Корейско

en: Turkish
bg: Турско

en: Western
bg: Западноевропейско

en: Western, New
bg: Западноевропейско, ново

en: Unicode
bg: Уникод

en: Get the last N _days' headers:
bg: Изтегляне на заглавията от последните N _дни:

en: Get _new headers
bg: Изтегляне на нови _заглавия

en: Get _all headers
bg: Изтегляне на _всички заглавия

en: Get the _latest N headers:
bg: Изтегляне на _последните N заглавия:

en: Group Name
bg: Име на група

en: Subscribed Groups
bg: Абонирани групи

en: Other Groups
bg: Други групи

en: Name
bg: Име

en: No Profiles defined in Edit|Posting Profiles.
bg: Няма зададени профили в Редактиране|Редактиране на профили за изпращане.

en: Pan: Group Preferences
bg: Pan: Настройки на групата

en: Properties for %s
bg: Детайли за %s

en: Character _encoding:
bg: _Кодиране на знаците:

en: Directory for Saving Attachments
bg: Папка за запазване на прикрепените файлове

en: Directory for _saving attachments:
bg: Папка за _запазване на прикрепените файлове:

en: Posting _profile:
bg: _Профил за изпращане:

en: Open the Task Manager
bg: Отваряне на мениджъра за задачи

en: Open the Event Log
bg: Отваряне на дневника за събитията

en: Save NZB's Files
bg: Запазване на файловете, формат NZB

en: Import NZB File(s)
bg: Внасяне на файл(ове), формат NZB

en: Pan is now offline. Please ensure that space is available, then use File|Work Online to continue.
bg: Pan е в режим „Изключен“.  Уверете се, че има достатъчно място, и използвайте Файл|Работа в режим „Включен“, за да продължите.

en: Unable to supersede article.
bg: Неуспех при замяната на статията.

en: The article doesn't match any of your posting profiles.
bg: Статията не съвпада с нито един от профилите за изпращане.

en: Revise and send this article to replace the old one.
bg: Промяна и изпращане на тази статия като замяна на старата.

en: Be patient!  It will take time for your changes to take effect.
bg: Бъдете търпеливи! Ще мине известно време, преди промените да влязат в сила.

en: Unable to cancel article.
bg: Неуспех при отмяната на статията.

en: Send this article to ask your server to cancel your other one.
bg: Изпратете тази статия, за да поискате от сървъра да отмени другата.

en: Copyright © 2002-2007 Charles Kerr
bg: Авторски права © 2002-2007 Charles Kerr

en: _1. Group Pane
bg: _1. Плот с групи

en: _2. Header Pane
bg: _2. Плот със заглавия

en: _3. Body Pane
bg: _3. Плот със съобщения

en: This article has all %d parts.
bg: Тази статия съдържа общо %d части.

en: This article is missing %d of its %d parts:
bg: Липсват %d от общо %d части в тази статия:

en: Message-ID
bg: Идентификатор на съобщението

en: Lines
bg: Редове

en: Bytes
bg: Байтове

en: Offline
bg: Изключен

en: Closing %d connections
bg: Прекъсване на %d свързвания

en: No Connections
bg: Няма свързвания

en: Connecting
bg: Свързване

en: %s: %d idle, %d active @ %.1f KiBps
bg: %s: %d в покой, %d активни @ %.1f KiB/сек

note: build the format strings
en: %u Tasks Running, %u Tasks Total
bg: %u задачи се изпълняват, %u задачи общо

en: No Tasks
bg: Няма задачи

en: Tasks
bg: Задачи

en: Pan is now offline. Please see "File|Event Log" and correct the problem, then use "File|Work Online" to continue.
bg: Pan е в режим „Изключен“.  Вижте Файл|Дневник на събитията и коригирайте проблема, след това използвайте Файл|Работа в режим „Включен“, за да продължите.

en: Subject or Author
bg: Тема или автор

en: Author
bg: Автор

en: Score
bg: Точки

en: Save Event List
bg: Запазване на списъка със събития

en: Pan: Events
bg: Pan: Събития

en: Message
bg: Съобщение

en: Thank you for trying Pan!
     
    To start newsreading, first Add a Server.
bg: Благодарим Ви, че опитвате Pan!
     
    За да започнете да четете новини, първо добавете сървър.

en: General Options
      -h, --help               Show this usage page.
    
    URL Options
      news:message-id          Show the specified article.
      news:group.name          Show the specified newsgroup.
      --no-gui                 On news:message-id, dump the article to stdout.
    
    NZB Batch Options
      --nzb file1 file2 ...    Process nzb files without launching all of Pan.
      -o path, --output=path   Path to save attachments listed in the nzb files.
      --no-gui                 Only show console output, not the download queue.
bg: Общи опции
      -h, --help               Показване на тази информация.
    
    Опции за адрес
      news:message-id          Показване на указаната статия.
      news:group.name          Показване на указаната група за новини.
      --no-gui                 При news:message-id, показване на стандартния изход.
    
    Опции за изпълнение на NZB
      --nzb файл1 файл2 ...    Обработка на файлове без стартиране на Pan.
      -o път, --output=път     Път за запазване на прикрепените файлове.
      --no-gui                 Изход само от конзолата, не от опашката за изтегляне.

en: Error: --no-gui used without nzb files or news:message-id.
bg: Грешка: използвана е опцията --no-gui без файлове nzb или news:message-id.

en: Pan %s started
bg: Pan %s е стартиран

en: Please configure Pan's news servers before using it as an nzb client.
bg: Конфигурирайте сървърите за новини на Pan преди да го използвате като клиент за nzb.

en: Error setting spellchecker: %s
bg: Грешка при настройването на програмата за проверка на правописа: %s

en: <b>Spellchecker not found!</b>
     
    Was this copy of Pan compiled with GtkSpell enabled?
bg: <b>Програмата за проверка на правописа не е намерена!</b>
     
    Компилиран ли е Pan с включен GtkSpell?

en: _Profile
bg: _Профил

en: Set Character Encoding
bg: Настройка на кодирането на знаците

en: Set Editor
bg: Настройка на редактор

en: _Send Article
bg: _Изпращане на статията

en: Send Article Now
bg: Изпращане на статията сега

en: Sa_ve Draft
bg: З_апазване като чернова

en: Save as a Draft for Future Posting
bg: Запазване като чернова за бъдещо изпращане

en: _Open Draft...
bg: _Отваряне на чернова...

en: Open an Article Draft
bg: Отваряне на чернова на статия

en: Rot13 Selected Text
bg: „Rot13“ обработка на избрания текст

en: Run _Editor
bg: Стартиране на _редактор

en: _Manage Editor List...
bg: _Редактиране на списъка с редактори...

en: Manage Posting Pr_ofiles...
bg: _Управление на профили за изпращане...

en: _Wrap Text
bg: _Режим с пренасяне

en: Remember _Charset for This Group
bg: _Запомняне на кодирането за тази група

en: Check _Spelling
bg: Проверка на пра_вописа

en: Unicode, UTF-8
bg: Уникод, UTF-8

en: Manage Editor List
bg: Редактиране на списъка с редактори

en: Editors
bg: Редактори

en: Your changes will be lost!
bg: Промените ще бъдат загубени!

en: Close this window and lose your changes?
bg: Затваряне на този прозорец и отхвърляне на промените?

en: There were problems with this post.
bg: Имаше проблеми с това изпращане.

en: Go Back
bg: Връщане

en: Post Anyway
bg: Изпращане въпреки това

note: Prompt the user
en: Message uses characters not specified in charset '%s' - possibly use '%s'
bg: Статията съдържа знаци, които липсват в кодирането „%s“; вероятно е добре да използвате „%s“

en: Go _Online
bg: Преминаване в режим „_Включен“

en: No posting server is set for this posting profile.
    Please edit the profile via Edit|Manage Posting Profiles.
bg: Няма указан сървър за изпращане за този профил.
    Редактирайте профила от Редактиране|Редактиране на профили за изпращане.

en: Pan is Offline.
bg: Pan е в режим „Изключен“.

en: Go online to post the article?
bg: Преминаване в режим „Включен“ за изпращането на статията?

note: * ***  Pop up a ``Posting'' Dialog...
en: Posting Article
bg: Изпращане на статията

en: Posting...
bg: Изпращане...

en: Error opening temporary file
bg: Грешка при отварянето на временен файл

en: Error writing article to temporary file: %s
bg: Грешка при запазване на статията във временен файл: %s

en: Error parsing "external editor" command line: %s (Command was: %s)
bg: Грешка при анализиране на командния ред на „външен редактор“: %s (Командата беше: %s)

en: Error starting external editor: %s
bg: Грешка при стартиране на външен редактор: %s

en: Open Draft Article
bg: Отваряне на чернова

en: Save Draft Article
bg: Запазване на чернова

en: Couldn't read signature file "%s": %s
bg: Неуспех при четенето на файл с подпис „%s“: %s

en: Couldn't parse signature command "%s": %s
bg: Неуспех при анализирането на команда за подпис „%s“: %s

en: Couldn't convert signature to UTF-8.
bg: Неуспех при конвертирането на подписа в UTF-8.

en: F_rom
bg: _От

en: _Subject
bg: _Тема

en: _Newsgroups
bg: _Групи за новини

en: _Mail To
bg: _Поща до

en: Follo_wup-To
bg: _Последвал отговор до

en: The newsgroups where replies to your message should go.  This is only needed if it differs from the "Newsgroups" header.
    
    To direct all replies to your email address, use "Followup-To: poster"
bg: Групите за новини, където би трябвало да бъдат изпращани отговори на вашата статия. Това е нужно, само ако се различава от заглавната част „Групи за новни“.
    
    За да насочите всички отговори до вашия адрес на е-поща, използвайте „Последвал отговор до: изпращача“

en: _Reply-To
bg: О_тговор-до

en: The email account where mail replies to your posted message should go.  This is only needed if it differs from the "From" header.
bg: Адресът на е-поща, където би трябвало да се получават отговори на изпратената от вас статия. Това е нужно само ако се различава от заглавната част „От“.

en: _Custom Headers
bg: Персонални заглавни _части

en: Add "_User-Agent" header
bg: Добавяне на заглавна част „_Програма за е-поща/новини“

en: Add "Message-_Id header
bg: Добавяне на заглавна част „_Идентификатор на съобщение“

en: Post Article
bg: Изпращане на статията

en: _Message
bg: _Съобщение

en: More _Headers
bg: Повече заглавни _части

en: On %d, %n wrote:
bg: В %d, %n написа:

en: Posting Profile
bg: Профил за изпращане

en: Profile Information
bg: Информация за профила

en: _Profile Name:
bg: И_ме на профила:

en: Required Information
bg: Изисквана информация

en: _Full Name:
bg: _Пълно име:

en: _Email Address:
bg: _Адрес на е-поща:

en: _Post Articles via:
bg: И_зпращане на статиите чрез:

en: Signature
bg: Подпис

en: _Use a Signature
bg: Използване на п_одпис

en: Signature File
bg: Файл с подпис

en: _Signature:
bg: По_дпис:

en: Text File
bg: Текстов файл

en: Text
bg: Текст

en: Command
bg: Команда

en: Signature _Type:
bg: _Вид подпис:

en: Optional Information
bg: Незадължителна информация

en: When posting to Usenet, your article's Message-ID contains a domain name.  You can set a custom domain name here, or leave it blank to let Pan use the domain name from your email address.
bg: Когато изпращате статии по Usenet, идентификаторът на вашата статия съдържа домейн. Може да настроите персонален домейн тук, или да оставите полето празно. При втория случай ще се използва домейна от пощенския ви адрес.

en: Message-ID _Domain Name:
bg: _Домейн на идентификатора на съобщението:

en: %i for Message-ID
    %a for Author and Address
    %n for Author name
    %d for Date
bg: %i за идентификатор на съобщението
    %a за автор и адрес
    %n за име на автора
    %d за дата

en: _Attribution:
bg: Припи_сване:

en: Extra headers to be included in your posts, such as
    Reply-To: "Your Name" <yourname@somewhere.com>
    Organization: Your Organization
bg: Допълнителни заглавни части, които да бъдат включвани при изпращане, като
    Reply-To: „Вашето име“ <yourname@somewhere.com>
    Organization: Вашата организация

en: E_xtra Headers:
bg: Допълнителни заглавни _части:

en: Invalid email address.
bg: Невалиден адрес на е-поща.

en: Please use an address of the form joe@somewhere.org
bg: Използвайте адрес във формата sulio@pulio.bg

en: New Profile
bg: Нов профил

en: Posting Profiles
bg: Профили за изпращане

en: Profiles
bg: Профили

en: Add a New Profile
bg: Добавяне на нов профил

en: Edit the selected profile
bg: Редактиране на избрания профил

en: Remove the selected profile
bg: Премахване на избрания профил

en: Couldn't parse %s color "%s"
bg: Неуспех при анализирането на %s цвят „%s“

en: Use GNOME Preferences
bg: Използване на настройките на GNOME

en: Use KDE Preferences
bg: Използване на настройките на KDE

en: Use OS X Preferences
bg: Използване на настройките на OS X

en: Use Windows Preferences
bg: Използване на настройките на Windows

en: Custom Command:
bg: Команда на потребителя:

en: Action
bg: Действие

en: State
bg: Състояние

en: Enabled
bg: Активирано

en: Column Name
bg: Име на колона

en: Pan: Preferences
bg: Pan: Настройки

en: Mouse
bg: Мишка

en: Single-click activates, rather than selects, _groups
bg: Единичното натискане активира, а не избира _групи

en: Single-click activates, rather than selects, _articles
bg: Единичното натискане активира, а не избира _статии

en: Groups
bg: Групи

en: Get new headers in subscribed groups on _startup
bg: Изтегляне на нови заглавия в _абонираните групи при стартиране

en: Get new headers when _entering group
bg: Изтегляне на нови заглавия при _влизане в група

en: Mark entire group _read when leaving group
bg: _Отбелязване на статиите като прочетени при напускане на група

en: Mark entire group read before getting _new headers
bg: Отбелязване на цялата група като прочетена преди изтегляне на _нови заглавия

en: E_xpand all threads when entering group
bg: _Разтваряне на всички нишки при влизане в група

en: Articles
bg: Статии

en: Space selects next article rather than next unread
bg: Интервалът избира следващата статия, а не следващата непрочетена

en: Smooth scrolling
bg: Плавно прелистване

en: Clear article cache on shutdown
bg: Изтриване на кеша при спиране на програмата

en: _Behavior
bg: _Поведение

en: Pane Layout
bg: Изглед на плотовете

en: 1=Groups, 2=Headers, 3=Body
bg: 1=Групи, 2=Заглавия, 3=Статия

en: 1=Groups, 2=Body, 3=Headers
bg: 1=Групи, 2=Статия, 3=Заглавия

en: 1=Headers, 2=Groups, 3=Body
bg: 1=Заглавия, 2=Групи, 3=Статия

en: 1=Headers, 2=Body, 3=Groups
bg: 1=Заглавия, 2=Статия, 3=Групи

en: 1=Body, 2=Groups, 3=Headers
bg: 1=Статия, 2=Групи, 3=Заглавия

en: 1=Body, 2=Headers, 3=Groups
bg: 1=Статия, 2=Заглавия, 3=Групи

en: Header Pane Columns
bg: Колони на плот със заглавия

en: _Headers
bg: _Заглавни части

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Use custom font in Group Pane:
bg: Използване на нестандартен шрифт в плота с групи:

en: Use custom font in Header Pane:
bg: Използване на нестандартен шрифт в плота със заглавия:

en: Use custom font in Body Pane:
bg: Използване на нестандартен шрифт в плота със статия:

en: Monospace font:
bg: Равно_широк шрифт:

en: _Fonts
bg: _Шрифтове

en: Header Pane
bg: Плот със заглавия

en: Text:
bg: Текст:

en: Background:
bg: Фон:

en: Scores of 9999 or more:
bg: Точки от 9999 или повече:

en: Scores from 5000 to 9998:
bg: Точки от 5000 до 9998:

en: Scores from 1 to 4999:
bg: Точки от 1 до 4999:

en: Scores from -9998 to -1:
bg: Точки от -9998 до -1:

en: Scores of -9999 or less:
bg: Точки от -9999 или по-малко:

en: Body Pane
bg: Плот със статия

en: Quoted Text:
bg: Цитиран текст:

en: URL:
bg: Адрес:

en: Signature:
bg: Подпис:

en: _Colors
bg: _Цветове

en: Preferred Applications
bg: Предпочитани програми

en: _Web Browser:
bg: _Интернет браузър:

en: _Mail Reader:
bg: Програма за _е-поща:

en: A_pplications
bg: П_рограми

en: %g - group as one directory (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - group as nested directory (/alt/binaries/pictures/trains)
     
    "/home/user/News/Pan/%g" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains", and
    "/home/user/News/Pan/%G" becomes
    "/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains",
bg: %g - групата като една директория (alt.binaries.pictures.trains)
    %G - групата като вложена директория (/alt/binaries/pictures/trains)
     
    „/home/user/News/Pan/%g“ става
    „/home/user/News/Pan/alt.binaries.pictures.trains“, и
    „/home/user/News/Pan/%G“ става
    „/home/user/News/Pan/alt/binaries/pictures/trains“

en: Save attachments
bg: Запазване на прикрепените файлове

en: Save text
bg: Запазване на текста

en: Save attachments and Text
bg: Запазване на прикрепените файлове и текста

en: Add to the queue sorted by date posted
bg: Добавяне към опашката, подредено по дата на изпращане

en: Add to the front of the queue
bg: Добавяне в началото на опашката

en: Add to the back of the queue
bg: Добавяне в края на опашката

en: Pan: Save Articles
bg: Pan: Запазване на статии

en: _Location:
bg: _Местонахождение

en: Save Articles
bg: Запазване на статии

en: _Group's path: %s
bg: _Път на групата: %s

en: _Action:
bg: _Действие:

en: _Priority:
bg: _Приоритет:

en: is more than
bg: е повече от

en: is at most
bg: е най-много

en: increase the article's score by
bg: увеличаване на точките на статията с

en: decrease the article's score by
bg: намаляване на точките на статията с

en: set the article's score to
bg: задаване на точките на статията на

en: watch the article (set its score to 9999)
bg: следене на статията (задаване на точки 9999)

en: ignore the article (set its score to -9999)
bg: пренебрегване на статията (задаване на точки -9999)

en: References
bg: заглавна част „Отпратки“

en: Line Count
bg: брой редове

en: Byte Count
bg: брой байтове

en: Crosspost Group Count
bg: брой групи, до които е изпратена

en: Age (in days)
bg: възраст (в дни)

en: for the next month
bg: за следващия месец

en: for the next six months
bg: за следващите шест месеца

en: forever
bg: завинаги

en: contains
bg: съдържа

en: doesn't contain
bg: не съдържа

en: is
bg: е

en: isn't
bg: не е

en: starts with
bg: започва с

en: ends with
bg: завършва с

en: matches regex
bg: съвпада с регулярен израз

en: Another rule already sets this article's score.
bg: Друго правило вече настройва точките на тази статия.

en: You may want to go back or delete the old rule.
bg: Може да искате да се върнете назад или да изтриете старото правило.

en: Add and Re_score
bg: Добавяне и промяна на _точките

en: New Scoring Rule
bg: Ново правило за точкуване

en: If the group name
bg: Ако името на групата

en: And the article's
bg: И на статията

en: Close and Re_score
bg: Затваряне и пром_яна на точките

en: File %s, Lines %d - %d
bg: Файл %s, редове %d - %d

en: Pan: Article's Scores
bg: Pan: Точки на статията

en: Add
bg: Добавяне

en: New Score
bg: Нови точки

en: Criteria
bg: Критерии

en: Add a New Scoring Rule
bg: Добавяне на ново правило за точкуване

en: Remove the Selected Scoring Rule
bg: Премахване на избраното правило за точкуване

en: Please specify the server's address.
bg: Укажете адреса на сървъра.

note: create the dialog
en: Pan: Add a Server
bg: Pan: Добавяне на сървър

en: Pan: Edit a Server's Settings
bg: Pan: Редактиране на настройките на сървър

en: Location
bg: Местонахождение

en: The news server's actual address, e.g. "news.mynewsserver.com"
bg: Действителния адрес на сървъра за новини, т.е. „news.mynewsserver.com“

en: _Address:
bg: _Адрес:

en: The news server's port number.  Typically 119.
bg: Порта на сървъра за новини.  Обикновено той е 119.

en: Por_t:
bg: По_рт:

en: Login (if Required)
bg: Удостоверяване (ако се изисква)

en: _Username:
bg: Потре_бителско име:

en: The username to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
bg: Потребителското име, което да се подава на сървъра. Ако сървърът не изисква удостоверяване, може да оставите това поле празно.

en: _Password:
bg: _Парола:

en: The password to give the server when asked.  If your server doesn't require authentication, you can leave this blank.
bg: Паролата, която да се подава на сървъра при поискване. Ако сървърът не изисква удостоверяване, може да оставите това поле празно.

en: Settings
bg: Настройки

en: Connection _Limit:
bg: Предел на _свързванията:

en: After Two Weeks
bg: След две седмици

en: After One Month
bg: След един месец

en: After Two Months
bg: След два месеца

en: Never Expire Old Articles
bg: Никога да не изтича валидността

en: E_xpire Old Articles:
bg: _Изтичане на валидността на стари статии:

en: Primary
bg: Основен

en: Fallback
bg: Резервен

en: Server Rank:
bg: Тип сървър:

en: Fallback servers are used for articles that can't be found on the primaries.  One common approach is to use free servers as primaries and subscription servers as fallbacks.
bg: Резервните сървъри се използват за статии, които не могат да бъдат намерени на основните. Общоприет подход е да се използват безплатни сървъри като основни и платени като резервни.

en: Really delete "%s"?
bg: Наистина ли да се изтрие „%s“?

note: dialog
en: Pan: Servers
bg: Pan: Сървъри

en: Servers
bg: Сървъри

en: Add a Server
bg: Добавяне на сървър

en: Edit a Server's Settings
bg: Редактиране на настройките на сървър

en: Remove a Server
bg: Премахване на сървър

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running, %d Stopped)
bg: Pan: Задачи (%d в опашката, %d се изпълняват, %d са спрени)

en: Pan: Tasks (%d Queued, %d Running)
bg: Pan: Задачи (%d в опашката, %d се изпълняват)

en: Pan: Tasks
bg: Pan: Задачи

en: %lu tasks, %s, %.1f KiBps, ETA %d:%02d:%02d
bg: %lu задачи, %s, %.1f KiB/сек, ETA %d:%02d:%02d

en: %lu selected, %s
bg: %lu избрани, %s

en: Running
bg: Изпълнява се

en: Decoding
bg: Дешифриране

en: Queued for Decode
bg: В опашката за дешифриране

en: Queued
bg: В опашката

en: Stopped
bg: Спряна

en: Removing
bg: Премахване

en: Unknown
bg: Непознат

en: %d%% Done
bg: %d%% готово

en: %d:%02d:%02d Remaining (%d @ %lu KiB/s)
bg: Остават %d:%02d:%02d (%d @ %lu KiB/сек)

en: _Online
bg: „_Включен“

en: Restart Tasks
bg: Рестартиране на задачи

en: Stop Tasks
bg: Спиране на задачи

en: Delete Tasks
bg: Изтриване на задачи

en: Error starting URL: %s (Command was: %s)
bg: Грешка при изпълнение на адрес: %s (Командата беше: %s)

en: Couldn't save file "%s": %s
bg: Неуспех при запазването на файла „%s“: %s

en: Error initializing uulib
bg: Грешка при инициализиране на uulib

en: Error reading from %s: %s
bg: Грешка при четене от %s: %s

en: Saved "%s"
bg: Запазено е „%s“

en: Error saving "%s":
    %s. %s
bg: Грешка при запазване на „%s“:
    %s. %s

en: Error saving "%s":
    %s.
bg: Грешка при запазване на „%s“:
    %s.

en: Decoding %s
bg: Дешифриране на %s

en: %s requires a username, but none is set.
bg: %s изисква потребителско име, но не е зададено такова.

en: %s requires a password, but none is set.
bg: %s изисква парола, но не е зададена такава.

en: Sending "%s" to %s returned an error: %s
bg: Изпращането на „%s“ до %s върна грешка: %s

en: Sending "%s" to %s returned an unrecognized response: "%s"
bg: Изпращането на „%s“ до %s върна неразпознат отговор: „%s“

en: Unable to connect to "%s"
bg: Неуспех при свързването с „%s“

en: Error connecting to "%s"
bg: Неуспех при свързването с „%s“

en: Unknown Error
bg: Неизвестна грешка

en: Saving %s
bg: Запазване на %s

en: Reading %s
bg: Четене на %s

en: Getting group list from "%s"
bg: Изтегляне на списък с групи от „%s“

en: Fetched %lu Groups
bg: Изтеглени %lu групи

en: Posting "%s"
bg: Изпращане на „%s“

en: Getting all headers for "%s"
bg: Изтегляне на всички заглавия за „%s“

en: Getting new headers for "%s"
bg: Изтегляне на нови заглавия за „%s“

note: SAMPLE
en: Sampling headers for "%s"
bg: Подреждане на заглавия за „%s“

en: %s (%lu parts, %lu articles)
bg: %s (%lu части, %lu статии)

en: article doesn't have attachments
bg: статията не съдържа прикрепени файлове

en: the article has attachments
bg: статията съдържа прикрепени файлове

en: the article isn't cached locally
bg: статията не е кеширана локално

en: the article is cached locally
bg: статията е кеширана локално

en: the article wasn't posted by you
bg: статията не е изпратена от мен

en: the article was posted by you
bg: статията е изпратена от мен

en: the article has been read
bg: статията е прочетена

en: the article hasn't been read
bg: статията не е прочетена

en: the article is less than %ld bytes long
bg: статията е по-малка от %ld байта

en: the article is at least %ld bytes long
bg: статията е поне %ld байта

en: the article is less than %ld lines long
bg: статията е по-кратка от %ld реда

en: the article is at least %ld lines long
bg: статията е поне %ld реда дълга

en: the article is less than %ld days old
bg: статията е по-нова от %ld дни

en: the article is at least %ld days old
bg: статията е поне %ld дни стара

en: the article was posted to less than %ld groups
bg: статията е изпратена до по-малко от %ld групи

en: the article was posted to at least %ld groups
bg: статията е изпратена поне до %ld групи

en: the article's score is less than %ld
bg: точките на статията са по-малко от %ld

en: the article's score is %ld or higher
bg: точките на статията са %ld или повече

en: %s doesn't contain "%s"
bg: %s не съдържа „%s“

en: %s isn't "%s"
bg: %s не е „%s“

en: %s doesn't begin with "%s"
bg: %s не започва с „%s“

en: %s doesn't end with "%s"
bg: %s не завършва с „%s“

en: %s doesn't match the regex "%s"
bg: %s не съвпада с регулярния израз „%s“

en: %s contains "%s"
bg: %s съдържа „%s“

en: %s is "%s"
bg: %s е „%s“

en: %s begins with "%s"
bg: %s започва с „%s“

en: %s ends with "%s"
bg: %s завършва с „%s“

en: %s matches the regex "%s"
bg: %s съвпада с регулярния израз „%s“

en: Any of these tests fail:
bg: Която и да е от тези проби не минава:

en: All of these tests pass:
bg: Всички от тези проби минават:

en: None of these tests pass:
bg: Нито една от тези проби не минава:

en: Any of these tests pass:
bg: Която и да е от тези проби минава:

en: No email address provided; generating message-id with domain "%s"
bg: Няма зададен адрес на е-поща; генериране на идентификатора на писмото с домейн „%s“

en: Warning: Reply seems to be top-posted.
bg: Предупреждение: Изглежда отговорът е написан над текста.

en: Warning: The signature marker should be "-- ", not "--".
bg: Предупреждение: Маркерът за подпис трябва да е „-- “, a не „--“.

en: Warning: Signature prefix with no signature.
bg: Предупреждение: Представка без подпис.

en: Warning: Signature is more than 4 lines long.
bg: Предупреждение: Подписът е повече от 4 реда

en: Warning: Signature is more than 80 characters wide.
bg: Предупреждение: Подписът е по-дълъг от 80 знака.

en: Warning: %d lines are more than 80 characters wide.
bg: Предупреждение: %d реда са по-дълги от 80 знака.

en: Error: Message is empty.
bg: Грешка: Празно съобщение.

en: Warning: The message is entirely quoted text!
bg: Предупреждение: Съобщението е изцяло от цитиран текст!

en: Warning: The message is mostly quoted text.
bg: Предупреждение: Съобщението е основно цитиран текст.

en: Error: Message appears to have no new content.
bg: Грешка: Изглежда съобщението няма ново съдържание.

en: Warning: The posting profile's server doesn't carry newsgroup
    	"%s".
    	If the group name is correct, switch profiles in the "From:"
    	line or edit the profile with "Edit|Manage Posting Profiles".
bg: Предупреждение: Профилът за изпращане на сървъра не съдържа група за новини
    	„%s“.
    	Ако името на групата е правилно, сменете профилите в полето „От:“
    	или редактирайте профила от „Редактиране|Редактиране на профили за изпращане“.

en: Warning: Following-Up to too many groups.
bg: Предупреждение: Отговор до твърде много групи.

en: Error: No Subject specified.
bg: Грешка: Няма указана тема.

en: Warning: Group "%s" is read-only.
bg: Предупреждение: Групата „%s“ е само за четене.

en: Error: Posting to a very large number of groups.
bg: Грешка: Изпращане до много голям брой групи.

en: Warning: Posting to a large number of groups.
bg: Предупреждение: Изпращане до голям брой групи.

en: Warning: Crossposting without setting Followup-To header.
bg: Предупреждение: Изпращане до повече от една група без да е посочена заглавна част „Последвал-отговор-до.“

en: Error: Bad email address.
bg: Грешка: Невалиден адрес на е-поща.

en: Warning: Most newsgroups frown upon HTML posts.
bg: Предупреждение: Повечето групи за новини се мръщят на статии в HTML.

en: Error: No Recipients.
bg: Грешка: Няма получатели

en: Error reading score in %*.*s, line %d: expected 'Expires: MM/DD/YYYY' or 'Expires: DD-MM-YYYY'.
bg: Грешка при четене на точки в %*.*s, ред %d: очаква се „Изтича на: ММ/ДД/ГГГГ“ или „Изтича на: ДД-ММ-ГГГГ“.

en: Expired old score from %*.*s, line %d
bg: Изтекли стари точки от %*.*s, ред %d

en: Error reading score in %*.*s, line %d: unexpected line.
bg: Грешка при четене на точки в %*.*s, ред %d: неочакван ред.

en: Read %lu scoring rules in %lu sections from "%s"
bg: Прочетени са %lu правила за точкуване в %lu секции от „%s“

en: > [quoted text muted]
bg: > [цитираният текст е пропуснат]

en: Couldn't determine article encoding.  Non-UTF8 characters were removed.
bg: Неуспех при определянето на кодирането на статията. Всички знаци, които не са UTF-8, са премахнати.
