sound-juicer - en to bg translation catalogue (152 entries)

en: CD Extractor
bg: Извличане на музика от CD

en: Extract music from your CDs
bg: Извличане на музика от CD-та

en: Sound Juicer CD Extractor
bg: Извличане на музика (Sound Juicer)

en: <b>Device</b>
bg: <b>Устройство</b>

en: <b>Duration:</b>
bg: <b>Продължителност:</b>

en: <b>Format</b>
bg: <b>Формат</b>

en: <b>Music Folder</b>
bg: <b>Папка за запазване на извлечените файлове</b>

en: <b>Track Names</b>
bg: <b>Имена на песните</b>

en: <b>_Artist:</b>
bg: <b>_Изпълнител:</b>

en: <b>_Genre:</b>
bg: <b>_Жанр:</b>

en: <b>_Title:</b>
bg: <b>_Заглавие:</b>

en: CD _drive:
bg: CD _устройство:

en: E_ject
bg: Из_важдане

en: Edit _Profiles...
bg: Редактиране на _профилите...

en: File _name:
bg: Файлово _име:

en: Folder hie_rarchy:
bg: Йе_рархия на папките:

en: Multiple Albums Found
bg: Открити са множество албуми

en: O_utput Format:
bg: _Изходен формат:

en: Pre_vious Track
bg: _Предишна песен

en: Preferences
bg: Настройки

en: Select A Folder
bg: Избор на папка

en: Skip to the next track
bg: Прескачане към следващата песен

en: Skip to the previous track
bg: Прескачане към предишната песен

en: Sound Juicer
bg: Извличане на песни от музикални дискове

en: This CD could be more than one album. Please select which album it is below and press <i>Continue</i>.
bg: Това CD може да е с повече от един албум. Моля, изберете кой е албума и натиснете <i>Продължаване</i>.

en: Track Progress
bg: Напредък с песента

en: Tracks
bg: Песни

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _Continue
bg: Про_дължаване

en: _Deselect All
bg: Пре_махване на избора от всички

en: _Disc
bg: _Диск

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Eject when finished
bg: _Изваждане на CD-то, след приключване

en: _Folder:
bg: _Папка:

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Next Track
bg: _Следваща песен

en: _Play / Pause
bg: С_лушане / пауза

en: _Re-read Disc
bg: Препро_читане на диска

en: _Select All
bg: _Избиране на всичко

en: _Strip special characters
bg: _Премахване на специалните символи

en: _Submit Track Names...
bg: _Подаване на имената...

en: %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase)
bg: %at -- заглавие на албума, %aT -- заглавие на албума (само с малки букви), %aa -- изпълнител на албума, %aA -- изпълнител на албума (само с малки букви), %aS -- изпълнител на албума (с подреждане), %aA -- изпълнител на албума (само с малки букви и с подреждане), %tt -- име на песента, %tT -- име на песента (само с малки букви), %ta -- изпълнител на песента, %tA -- изпълнител на песента (само с малки букви), %ts -- изпълнител на песента (с подреждане), %tS -- изпълнител на песента (само с малки букви и с подреждане)

en: Audio Profile with which to encode
bg: Аудио профил, с който да се кодира

en: Audio volume
bg: Сила на звука

en: Do not specify an extension. %at -- album title %aT -- album title (lowercase) %aa -- album artist %aA -- album artist (lowercase) %as -- album artist (sortable) %aS -- album artist (sortable lowercase) %tn -- track number (i.e 8) %tN -- track number, zero padded (i.e 08) %tt -- track title %tT -- track title (lowercase) %ta -- track artist %tA -- track artist (lowercase) %ts -- track artist (sortable) %tS -- track artist (sortable lowercase)
bg: Не задавайте файлово разширение. %at -- заглавие на албума, %aT -- заглавие на албума (само с малки букви), %aa -- изпълнител на албума, %aA -- изпълнител на албума (само с малки букви), %as -- изпълнител на албума (с подреждане), %aS -- изпълнител на албума (само с малки букви и с подреждане), %tn -- номер на песента (примерно 8), %tN -- номер на песента, с водеща нула (примерно 08), %tt -- име на песента, %tT -- име на песента (само с малки букви), %ta --  изпълнител на песента, %tA -- изпълнител на песента (само с малки букви), %ts --  изпълнител на песента (с подреждане), %tS -- изпълнител на песента (само с малки букви и с подреждане)

en: If enabled, special characters such as space, wildcards and backslashes will be removed from the output filename.
bg: Ако е включено, специалните символи като празно място, звездички, въпросителни и наклонени черти ще бъдат премахвани от изходното име на файловете.

en: If specified, this value will override the default MusicBrainz server.
bg: Ако се зададе, тази стойност ще надделее над стандартния MusicBrainz сървър.

en: If to strip special characters from filenames
bg: Дали да се махат специалните символи от файловите имена

en: Paranoia mode: 0) disable 2) fragment 4) overlap 8) scratch 16) repair 255) full
bg: Режим на Paranoia: 0)·disable·2)·fragment·4)·overlap·8)·scratch·16)·repair·255)· full

en: The GNOME Audio Profile with which to encode.
bg: Аудио профилът към GNOME, чрез който да бъде кодиран звук

en: The MusicBrainz server to use
bg: Сървър MusicBrainz в употреба

en: The directory structure for the files
bg: Структурата на папките за файловете

en: The name pattern for files
bg: Шаблон за имената на файловете

en: The paranoia mode to use
bg: Режима на Paranoia, който да се използва

en: Whether to eject the CD when finished extracting.
bg: Дали диска да бъде изваден, когато завърши извличането.

en: Audio Profile
bg: Аудио профил

en: The GNOME Audio Profile used for encoding audio
bg: Аудио профилът към GNOME, използван при кодиране на звук

en: Could not create GStreamer CD reader
bg: Не може да се създаде четец на CD на GStreamer

en: Could not create GStreamer encoders for %s
bg: Не може да се създаде кодер на GStreamer за %s

en: Could not create GStreamer file output
bg: Не може да се създаде файлов изход на GStreamer

en: Could not link pipeline
bg: Не може да се осъществи връзка с конвейер

en: Could not get current track position
bg: Не може да се вземе текущата позиция на песента

en: Extractor object is not valid. This is bad, check your console for errors.
bg: Обект от програмата за извличане не е валиден. Това е много лошо, проверете си конзолата за грешки.

en: The plugin necessary for CD access was not found
bg: Приставката нужна за достъп до CD-то не беше открита

en: The plugin necessary for file access was not found
bg: Приставката нужна за достъп до файловете не беше открита

en: CD-TEXT metadata plugin failed to initialise.
bg: Приставката за мета-данни CD-TEXT не се инициализира.

en: Cannot read CD
bg: Дискът не може да бъде прочетен

en: Cannot create MusicBrainz client
bg: Не може да се създаде MusicBrainz клиента

en: Cannot read CD: %s
bg: Дискът не може да бъде прочетен: %s

en: Unknown Artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Unknown Title
bg: Неизвестно заглавие

en: Track %d
bg: Песен %d

en: MusicBrainz metadata object is not valid. This is bad, check your console for errors.
bg: MusicBrainz мета информацията не е валидна. Това е много лошо, проверете конзолата за грешки.

en: This CD could not be queried: %s
bg: Дискът не може да бъде заявен: %s

en: Device '%s' does not contain any media
bg: Устройството „%s“ не съдържа носител

en: Device '%s' could not be opened. Check the access permissions on the device.
bg: Устройството „%s“ не може да бъде отворено. Проверете разрешенията за устройството.

en: Various
bg: Различни изпълнители

en: Incomplete metadata for this CD
bg: Мета-данните за това CD са незавършени.

en: Could not create CD lookup thread
bg: Нишката за преглед на CD-то не може да бъде създадена

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Volume Down
bg: Намаляване

en: Volume Up
bg: Увеличаване

en: Muted
bg: Без звук

en: Full Volume
bg: Пълна сила

en: GConf error: %s
bg: Грешка в GConf: %s

en: All further errors shown only on terminal.
bg: Всички следващи грешки се показват само на терминал.

en: Sound Juicer is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Sound Juicer е свободен софтуер; можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз (GNU GPL), както е публикуван от Free Software Foundation; версия 2 на лиценза или (по Ваше решение) по-късна версия.

en: Sound Juicer is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Sound Juicer се разпространява с надеждата, че ще бъде полезен, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на ГНУ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Sound Juicer; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: An Audio CD Extractor
bg: Програма за извличане на музика от музикални дискове

en: A file called '%s' exists, size %s.
    Do you want to skip this track or overwrite it?
bg: Файл с име „%s“ съществува, размер %s.
    Искате ли да пропуснете тази песен или да я презапишете?

en: _Skip
bg: Проп_ускане

en: _Overwrite
bg: П_резаписване

note: Display a nice dialog
en: Sound Juicer could not extract this CD.
    Reason: %s
bg: Sound Juicer не може да извлече това CD.
    Причина: %s

en: Estimated time left: %d:%02d (at %0.1f×)
bg: Приблизително оставащо време: %d:%02d (при %0.1fx)

en: Estimated time left: unknown
bg: Оставащо време: неизвестно

en: %s has been copied successfully.
bg: Песента „%s“ бе копирана успешно.

en: _Eject
bg: _Изваждане

en: E_xtract
bg: _Извличане

en: Could not start Sound Juicer
bg: Sound Juicer не може да се стартира

en: Reason
bg: Причина

en: Please consult the documentation for assistance.
bg: Консултирайте се с ръководството на потребителя.

en: You are currently extracting a CD. Do you want to quit now or continue?
bg: В момента извличате диск. Искате ли наистина да спрете се или да продължите?

en: (unknown)
bg: (непознат)

en: Title
bg: Заглавие

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Could not read the CD
bg: Дискът не може да бъде прочетен

en: Sound Juicer could not read the track listing on this CD.
bg: Sound Juicer не може да прочете списъка с песните от този диск.

note: Set statusbar message
en: Retrieving track listing...please wait.
bg: Получаване на списъка с песните... изчакайте.

en: Sound Juicer could not use the CD-ROM device '%s'
bg: Sound Juicer не може да използва устройството за CD-ROM „%s“

en: HAL daemon may not be running.
bg: Възможно е демонът HAL да не работи.

en: Extracting audio from CD
bg: Извличане на музика от CD

en: Sound Juicer could not access the CD-ROM device '%s'
bg: Sound Juicer няма достъп до CD-ROM устройството „%s“

en: No CD-ROM drives found
bg: Няма открити CD-ROM устройства

en: Sound Juicer could not find any CD-ROM drives to read.
bg: Sound Juicer не може да открие CD-ROM устройство, от което да чете.

en: The currently selected audio profile is not available on your installation.
bg: Избрания аудио профил не е наличен на вашата инсталация.

en: _Change Profile
bg: _Промяна на профил

en: Could not open URL
bg: Адресът не може да бъде отворен

en: Sound Juicer could not open the submission URL
bg: Sound Juicer не може отвори адреса за подаване

en: Unknown column %d was edited
bg: Непознатата колона %d беше редактирана

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
bg: Помощта за Sound Juicer не може да бъде показана
    %s

en: Start extracting immediately
bg: Моментално стартиране на извличането

en: Start playing immediately
bg: Моментално стартиране на слушането

en: What CD device to read
bg: Кое CD устройство да се чете

en: DEVICE
bg: УСТРОЙСТВО

en: - Extract music from your CDs
bg: - Извличане на музика от CD-та

en: Could not create GConf client.
bg: Не може да се създаде GConf клиент.

en: The interface file for Sound Juicer could not be read.
bg: Файлът с описанието на Sound Juicer не може да бъде прочетен.

en: Track
bg: Песен

en: Duration
bg: Продължителност

en: Error playing CD.
    
    Reason: %s
bg: Грешка при пускането на CD.
    
    Причина: %s

en: Failed to create CD source element
bg: Не може да се създаде източник от CD

en: Failed to link pipeline
bg: Не може да се осъществи връзка с конвейер

en: Failed to create audio output
bg: Не може да се създаде звуков изход

en: Seeking to %s
bg: Прескачане към %s

en: Album Artist, Album Title
bg: Изпълнител на албум, заглавие на албум

en: Album Artist (sortable), Album Title
bg: Изпълнител на албум (подредим), заглавие на албум

en: Track Artist, Album Title
bg: Изпълнител на песен, заглавие на албум

en: Track Artist (sortable), Album Title
bg: Изпълнител на песен (подредим), заглавие на албум

en: Album Title
bg: Заглавие на албума

en: Album Artist
bg: Изпълнител на албума

en: Album Artist (sortable)
bg: Изпълнител на албума (подредим)

en: Album Artist - Album Title
bg: Изпълнител на албума - заглавие на албума

en: Album Artist (sortable) - Album Title
bg: Изпълнител на албума (подредим) - заглавие на албума

en: [none]
bg: [няма]

en: Number - Title
bg: Номер - заглавие

en: Track Title
bg: Заглавие на песен

en: Track Artist - Track Title
bg: Изпълнител на песента - заглавие на песента

en: Track Artist (sortable) - Track Title
bg: Изпълнител на песента (подредим) - заглавие на песента

en: Number. Track Artist - Track Title
bg: Номер. Изпълнител на песента - заглавие на песента

note: {N_("Number. Track Artist (sortable) - Track Title"), "%tN. %ts - %tt"},
en: Number-Track Artist-Track Title (lowercase)
bg: Номер - Изпълнител на песента - заглавие на песента(само малки букви)

en: Example Path
bg: Примерен път
